LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIĖMIMO Į VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGAS ŠVIETIMO SISTEMOJE ATVIRŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS

 

2001 m. rugsėjo 18 d. Nr. 1312

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 1260 „Dėl įgaliojimų suteikimo ministerijoms“ (Žin., 1999, Nr. 97-2799) 3 ir 3.1 punktus,

tvirtinu Priėmimo į viešųjų paslaugų valstybės tarnautojų pareigas švietimo sistemoje atvirų konkursų organizavimo tvarką.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2001 m. rugsėjo 18 d. įsakymu Nr. 1312

 

PRIĖMIMO Į VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGAS ŠVIETIMO SISTEMOJE ATVIRŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priėmimo į viešųjų paslaugų valstybės tarnautojų pareigas švietimo sistemoje atvirų konkursų organizavimo tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų ir kitų švietimo sistemai priskirtų biudžetinių įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) viešųjų paslaugų valstybės tarnautojų priėmimą į pareigas atviro konkurso būdu.

2. Šios Tvarkos privalu laikytis įstaigų vadovams priimant į pareigas viešųjų paslaugų valstybės tarnautojus (toliau – tarnautojus).

3. Bendruosius priėmimo į valstybės tarnybą reikalavimus tarnautojams reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas. Kvalifikacinius reikalavimus tarnautojams nustato, vadovaudamasis pareigybės aprašymu, įstaigos vadovas.

 

II. REIKALAVIMAI PRETENDENTAMS

 

4. Dalyvauti konkurse į tarnautojų pareigas gali asmenys, kurie atitinka Valstybės tarnybos įstatyme nustatytus priėmimo į valstybės tarnybą reikalavimus ir konkurso skelbime nurodytus kvalifikacinius reikalavimus.

5. Asmenims, siekiantiems eiti tarnautojų pareigas, taikomi šie bendrieji reikalavimai:

5.1. Lietuvos Respublikos pilietybė ir lietuvių kalbos mokėjimas (pagal Valstybinės kalbos įstatymo nustatytus reikalavimus). Reikalavimas būti Lietuvos Respublikos piliečiu netaikomas Lietuvos Respublikos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 4 dalies 1 ir 2 punktais nustatytais atvejais;

5.2. amžiaus cenzas: ne mažiau kaip 18 metų ir ne daugiau kaip 62 metai ir 6 mėnesiai;

5.3. išsilavinimas ir profesinė kvalifikacija, būtini atlikti tam tikro lygio tarnautojo pareigas;

5.4. Karo prievolės įstatymo nustatytos pradinės karo prievolės atlikimas. Šis reikalavimas netaikomas karo prievolininkams, įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka nuo šios prievolės atleistiems, taip pat asmenims, kuriems ji atidėta ar pakeista kitais tarnybos atlikimo būdais. Šis reikalavimas netaikomas asmenims, kurie jau yra tarnautojai ir siekia eiti kitas pareigas.

6. Į tarnautojų pareigybes negali pretenduoti buvę SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadriniai darbuotojai pagal įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“ reikalavimus.

 

III. PRIĖMIMO Į TARNAUTOJO PAREIGAS ATVIRO KONKURSO PASKELBIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

7. Atvirą konkursą (toliau – konkursą) organizuoja įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Mažakomplekčių mokymo įstaigų, kuriose nėra vadovo pareigybės, tarnautojų priėmimo į pareigas konkursą organizuoja įstaigos steigėjas.

8. Valstybinės įstaigos pranešimas apie įvyksiantį konkursą į tarnautojo pareigas skelbiamas šalies dienraštyje arba vietinėje spaudoje, o jei apie priėmimą skelbia savivaldybės įstaiga – vietinėje spaudoje ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki pretendentų atrankos.

9. Pranešime nurodomas įstaigos pavadinimas, laisvos pareigybės pavadinimas, pareiginės algos koeficientas, būtinas išsilavinimas, bendrieji priėmimo į valstybės tarnybą ir kvalifikaciniai reikalavimai, atrankos būdas, vertintini pretendentų privalumai, konkreti data, iki kada priimami prašymai dalyvauti konkurse, ir 10 punkte nurodyti dokumentai. Skelbime nurodomas įstaigos adresas, pasiteiravimo telefonai. Konkurso sąlygose negali būti reikalavimų, kurie nėra būtini eiti tarnautojų pareigas ir pažeistų lygiateisiškumo principą.

10. Asmenys, pretenduojantys dalyvauti konkurse, turi pateikti šiuos dokumentus:

10.1. prašymą dalyvauti konkurse;

10.2. asmens tapatybę ir amžių įrodantį dokumentą bei jo kopiją;

10.3. išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją liudijančius dokumentus ir jų kopijas;

10.4. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir jo kopiją (jei turi);

10.5. šaukiamojo amžiaus asmenys, stojantys į valstybės tarnybą, – karo prievolininko statusą liudijantį dokumentą; kario arba šauktinio liudijimą;

10.6. pretendento anketą (priedas – pildoma vietoje);

10.7. asmeninių privalumų sąrašą, kuriame pretendentas laisva forma nurodo savo įgūdžius ir dalykines savybes (pvz., mokėjimas naudotis kompiuteriu, užsienio kalbų mokėjimas, atitinkamos srities kvalifikacijos kėlimas ir pan.);

10.8. įstaiga gali pareikalauti pateikti gyvenimo aprašymą, rekomendacijų.

11. Dokumentus pretendentai pateikia asmeniškai įstaigos, paskelbusios konkursą, vadovui ar jo įgaliotam asmeniui, kuris patikrina, ar pretendentai atitinka konkurso sąlygose keliamus reikalavimus pagal jų pateiktus dokumentus. Nustačius, kad pretendentai neatitinka reikalavimų pagal jų pateiktus dokumentus, dokumentai nepriimami ir su išvada pretendentai supažindinami pasirašytinai. Jeigu to negalima padaryti iš karto, dokumentai peržiūrimi pasibaigus dokumentų pateikimo terminui. Asmenys, atitinkantys keliamus reikalavimus, raštu kviečiami į konkurso atrankos komisijos (toliau – komisijos) posėdį. Asmenys, kurie neatitinka reikalavimų, į komisijos posėdį nekviečiami ir apie tai jiems pranešama raštu.

12. Pretendentai ir jų pateikti dokumentai registruojami Pretendentų ir jų pateiktų dokumentų registracijos žurnale. Žurnale įrašomas pretendento vardas ir pavardė, išvardijami pateikti dokumentai ir jų priėmimo data. Po registracijos įrašu pasirašo pretendentas ir dokumentus priėmęs asmuo.

13. Komisija skiriama įstaigos vadovo įsakymu. Savivaldybės įstaigos konkurso komisija raštu derinama su savivaldybės administracijos padalinio, kuruojančio šią įstaigą, vadovu. Komisiją sudaro komisijos pirmininkas ir 2–4 komisijos nariai. Komisijos pirmininkas yra įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Komisijos nariais skiriami tarnautojai, turintys ne žemesnes pareigas už tas, kurioms eiti skelbiamas konkursas. Komisijos nariais taip pat gali būti skiriami kitų įstaigų tarnautojai. Komisijos pirmininku ar nariais negali būti asmenys, kuriuos su pretendentais sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (pretendentų tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai). Stebėtojų teisėmis gali būti kviečiami įregistruotos įstaigoje veikiančios profesinės sąjungos, švietimo įstaigos tarybos įgalioti asmenys. Komisiją techniškai aptarnauja komisijos sekretorius, kuris nėra komisijos narys.

14. Pretendentų atrankos būdas – jų privalumų vertinimas. Privalumai vertinami pokalbio metu, tikrinant pareigybės aprašyme nurodytas pareigybei būtinas dalykines savybes, kompetencijas, asmenines savybes, motyvaciją eiti siekiamas pareigas. Gali būti naudojamos praktinės užduotys pretendentų įgūdžiams ir gebėjimams (pvz., mokėjimas dirbti kompiuteriu, užsienio kalbos mokėjimas ir pan.) nustatyti.

15. Kiekvienas komisijos narys pretendentų privalumus vertina nuo 1 iki 10 balų raštu. Susumavus komisijos narių pretendentams priskirtus balus, nustatomas konkurso nugalėtojas.

16. Konkursas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo nors vienas pretendentas ir surinko daugiau nei pusę galimos maksimalios balų sumos. Jeigu ši sąlyga nepatenkinama, konkursas laikomas neįvykusiu ir organizuojamas iš naujo.

17. Jei pretendentai surenka vienodą balų skaičių, konkurso laimėtojas nustatomas skiriant tik šiems pretendentams papildomas užduotis iš profesinės kompetencijos.

18. Konkursas prasideda ir baigiasi tą pačią dieną.

19. Komisijos sprendimas įforminamas protokolu, kurį pasirašo visi komisijos nariai. Pretendentai supažindinami su konkurso rezultatais ir pasirašo protokole tą pačią dieną.

20. Konkursas laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvavo visi komisijos nariai. Paaiškėjus, kad komisijos narys negali dalyvauti komisijos posėdyje, komisijos sudėtis įsakymu gali būti keičiama ir atrankos dieną.

21. Pretendento neatvykimas į konkursą negali būti konkurso atidėjimo priežastis.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Pretendentai po atrankos rezultatų paskelbimo turi teisę susipažinti su konkurso dokumentais.

23. Pretendentai, nepatenkinti komisijos sprendimu, turi teisę apskųsti šį komisijos sprendimą raštu įstaigos vadovui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po konkurso.

24. Konkurso rezultatai gali būti apskųsti Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

25. Darbo sutartis su laimėjusiu konkursą asmeniu sudaroma ne anksčiau kaip po 3 darbo dienų ir ne vėliau kaip po 15 darbo dienų nuo konkurso rezultatų paskelbimo. Šalių susitarimu šis terminas gali būti pratęstas.

______________


 

Priedas

 

PRETENDENTO ANKETA

 

1. Pretendento vardas, pavardė _______________________________________________________

2. Valstybės ar savivaldybės institucija ar įstaiga, kuriai pateikiama anketa _____________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Pareigybė, į kurią pretenduojama ___________________________________________________

4. Ar buvote teistas už sunkius nusikaltimus ar nusikaltimus valstybės tarnybai? Jei taip, tai kada, pagal kokį straipsnį? ________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Ar Jus sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) su asmenimis, jau dirbančiais šioje institucijoje ar įstaigoje? Jei taip, nurodyti vardą ir pavardę:___________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

6. Ar einate renkamas ar skiriamas pareigas ne valstybės tarnyboje, ar gaunate kitą atlyginimą? ____

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

7. Ar esate įmonių, ne pelno organizacijų valdymo organų narys ir ar gaunate atlyginimą už šį darbą?             

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

 

8. Ar atstovaujate užsienio valstybių įmonių, įstaigų, organizacijų interesams? __________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

9. Ar buvote SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadrinis darbuotojas, kuriam pagal įstatymą „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“ draudžiama dirbti valstybės tarnyboje? ________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________             

 

10. Ar buvote atleistas iš tarnybos dėl tarnybinio nusižengimo pagal VTĮ? Jei taip, tai kada? ______

________________________________________________________________________________

11. Ar einate kokias nors pareigas valstybės tarnyboje, jei taip, tai kokias? _____________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pretendento parašas ________________                      _______________ m. _________ d.

 

12. IŠVADA:

(pildo įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

(Parašas) __________________                                 (Vardo raidė ir pavardė)

______________