LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS POLICIJOS REZERVO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1991 m. balandžio 23 d. Nr. 152

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos policijos rezervo nuostatus (pridedama).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MINISTRO PIRMININKO PAVADUOTOJAS                                                  V. PAKALNIŠKIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. balandžio 23 d. nutarimu Nr. 152

 

Lietuvos Respublikos policijos rezervo nuostatai

 

Bendrieji teiginiai

 

1. Policijos rezervas (toliau – rezervas) yra sudėtinė Lietuvos Respublikos policijos dalis.

2. Rezervo tikslai:

2.1. užtikrinti viešąją tvarką, palaikyti visuomenės rimtį ir eismo saugumą;

2.2. prireikus saugoti svarbius valstybinius, ūkinius ar kitus objektus;

2.3. dalyvauti likviduojant ekologinių katastrofų, stichinių nelaimių padarinius;

2.4. atlikti kitas Lietuvos Respublikos policijos įstatymo numatytas viešosios ir savivaldybių policijos funkcijas;

2.5. rengti kandidatus darbui policijoje.

3. Rezervo nariai tarnybos metu dėvi policijos uniformą specialiu ženklu „Rezervas“. Jiems išduodamas nustatyto pavyzdžio pažymėjimas. Uniforma, pažymėjimais ir kita būtina ekipuote rezervas aprūpinamas iš valstybės lėšų.

4. Rezervas finansuojamas iš savivaldybių biudžetų policijos nuovadoms išlaikyti skirtų lėšų.

 

Priėmimas į rezervą

 

5. Rezervas yra formuojamas piliečių savanoriškumo ir atrankos principu.

6. Rezerve esantys piliečiai vadinami policijos rezervo nariais. Į rezervą priimami policijos ar kitų statutiniais pagrindais veikiančių organizacijų pareigūnai, dėl objektyvių (išskyrus negatyvias) priežasčių atleisti iš tarnybos ir jų sutikimu perkelti į policijos rezervą. Taip pat gali būti priimti pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai, tinkantys policijos tarnybai, kurie pasižada sąžiningai ir dorai vykdyti jiems patikėtas pareigas.

7. Asmenys į rezervą atrenkami pagal Lietuvos Respublikos policijos įstatyme (25 str.) ir Vidaus reikalų ministerijos žinybiniuose aktuose numatytus bendruosius policijos komplektavimo reikalavimus.

8. Rezerve esantys buvę policijos pareigūnai turi teisę naudotis atleidimo metu turėtu pareiginiu laipsniu, pridėjus žodį „rezervo“.

9. Asmenys, esantys rezerve, yra specialiai rengiami ir mokomi.

10. Asmenys, priimti į rezervo narius, prisiekia Lietuvos Respublikai, jeigu jie nėra davę priesaikos tarnaudami policijoje ar kitose statutiniais pagrindais veikiančiose organizacijose.

Priesaikos tekstas tas pats kaip ir policijos pareigūno.

 

Rezervo organizacija, valdymas

 

11. Rezervas sudaromas prie teritorinių policijos komisariatų.

12. Rezervo veiklą tiesiogiai organizuoja miesto (rajono) policijos rezervo štabas. Rezervo štabui vadovauja teritorinio policijos komisariato savivaldybių policijos komisaras. Prireikus gali būti skiriami etatiniai (iš savivaldybės lėšų) pareigūnai dirbti su rezervu.

 

Rezervo narių rengimas

 

13. Rezervo narių rengimą bei specialų apmokymą organizuoja teritorinių policijos komisariatų vadovybė ir rezervo štabas. Apmokymų metu rezervo nariams įstatymo nustatyta tvarka paliekama nuolatinio darbo vieta ir mokama Vyriausybės nustatyto dydžio stipendija. Rezervo rengimas ir apmokymas finansuojamas valstybės lėšomis iš policijos išlaikymui skirtų asignavimų.

14. Rezervo nariai rengiami pagal programas per kasmetinius ne ilgesnius kaip 14 parų apmokymus. Pavyzdines mokymo programas rengia ir jų įgyvendinimą kontroliuoja Policijos departamento Savivaldybių policijos valdyba.

 

Rezervo veikla

 

15. Rezervo nariai kviečiami atlikti tarnybą teritorinio policijos komisariato komisaro teikimu, priėmus atitinkam miesto (rajono) savivaldybės nutarimą.

16. Rezervo nariai per metus gali būti kviečiami atlikti tarnybą ne ilgiau kaip 60 parų.

17. Atliekantiems tarnybą rezervo nariams paliekama nuolatinio darbo vieta. Tarnybos metu jiems mokamas pareiginis policijos pareigūno atlyginimas iš savivaldybių biudžetų policijos nuovadoms išlaikyti skirtų lėšų.

18. Rezervo nariai, atlikdami tarnybą policijoje, vykdo policijos pareigūnų funkcijas, turi bendrąsias jų teises ir pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos policijos įstatyme.

19. Tarnybinės ekipuotės, specialiųjų priemonių, ginkluotės panaudojimą, laikymą, apskaitą, išdavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos policijos įstatymas, Vidaus reikalų ministerijos,

 

Policijos departamento žinybinės instrukcijos

 

20. Už gerą pareigų atlikimą miesto (rajono) policijos komisaras gali pristatyti rezervo narį apdovanoti valstybiniais ar kitais apdovanojimais.

21. Už teisėtumo pažeidimus, tarnybines pražangas, neleistiną specialiųjų priemonių ar ginklo panaudojimą rezervo nariai atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus arba drausmine tvarka.

 

Rezervo narių socialinės garantijos

 

22. Rezervo nariams, atliekantiems tarnybą, taip pat mokymo metu taikomos Lietuvos Respublikos policijos įstatymo numatytos socialinės garantijos.

23. Rezervo narių gydymo ir reabilitacijos išlaidos, susijusios su sužeidimu ar liga tarnybos ar mokymų metu, apmokamos iš policijai išlaikyti skirtų lėšų.

24. Policijos departamentas rezervo nariams gali išduoti tikslinius siuntimus į mokymo įstaigas, kad jie įgytų reikiamą specialybę ar pakeltų kvalifikaciją policijai skirtų biudžetinių asignavimų sąskaita.

______________