LIETUVOS RESPUBLIKOS

Į S T A T Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FIZINIŲ ASMENŲ PAJAMŲ MOKESČIO LAIKINOJO ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

1995 m. gegužės 16 d. Nr. I-892

Vilnius

 

I. Pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinąjį įstatymą (Žin., 1990, Nr. 31-742; 1991, Nr. 6-170, Nr. 19-501, Nr. 22-569; 1992, Nr. 7-150, Nr. 14-388; 1993, Nr. 30-681, Nr. 59-1144; 1994, Nr. 30-531, Nr. 58-1135) :

1. 2 straipsnį papildyti antrąja ir trečiąja dalimis:

„Pajamų mokestis taip pat neišskaitomas iš profesinių sąjungų, draugijų, kitų visuomeninių organizacijų ir politinių partijų pašalpų, išmokėtų savo organizacijų nariams iš lėšų, kurios surinktos iš fizinių asmenų nario mokesčio. Ši nuostata netaikoma apmokestinant pašalpas, kurias gauna asmenys, susiję su šiomis visuomeninėmis organizacijomis ir politinėmis partijomis darbo santykiais.

Lėšų, surinktų iš profesinių sąjungų, draugijų, kitų visuomeninių organizacijų ir politinių partijų fizinių asmenų nario mokesčio, apskaitos taisykles nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.“

2. 6 straipsnio 1 punkte vietoj žodžių „laikino nedarbingumo, nėštumo ir gimdymo pašalpos“ įrašyti žodžius „ligos, motinystės (tėvystės) pašalpos“ ir 7 straipsnio pirmosios dalies 1 punkte vietoj žodžių „išskyrus laikino nedarbingumo, nėštumo ir gimdymo pašalpas“ įrašyti žodžius „išskyrus ligos, motinystės (tėvystės) pašalpas“.

3. 8 straipsnio trečiąją dalį išdėstyti taip:

„Mokymo įstaigų studentų ir moksleivių uždarbis, gaunamas gamybinės praktikos ir talkų metu, gydymo ir darbo profilaktoriumų pacientams, pensionatų globotiniams mokamas darbo užmokestis apmokestinami šio įstatymo 4 ir 6 straipsniuose nustatyta tvarka.“

4. 25 straipsnį išdėstyti taip:

25 straipsnis.

Juridinio asmens teisių neturinčioms individualioms (personalinėms) įmonėms ir ūkinėms bendrijoms gali būti nustatytas patento mokestis, o kai kurioms veiklos rūšims – privalomas patento mokestis. Patentą įsigijusios įmonės už pajamas, gautas iš patente nurodytos veiklos, pajamų mokesčio nemoka.

Veiklos rūšis, patento mokesčio minimalius ir maksimalius dydžius, patentų išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Konkrečius patento mokesčio dydžius nustato savivaldybės.“

5. 32 straipsnį papildyti trečiąja dalimi:

„Jeigu juridinio asmens teisių neturinčios individualios (personalinės) įmonės ir ūkinės bendrijos užsiima veikla neįsigijusios privalomo patento, iš įmonės išieškoma patento mokesčio dydžio suma ir dvigubo jos dydžio bauda.“

6. 33 straipsnį papildyti šiomis dalimis:

„Tam tikroms veiklos rūšims gali būti nustatytas privalomas patento mokestis tiems fiziniams asmenims, kurie gauna kitų pajamų.

Patentą įsigiję fiziniai asmenys už pajamas, gautas iš veiklos, kuriai nustatytas privalomas patento mokestis, pajamų mokesčio nemoka.

Veiklos rūšis, privalomo patento mokesčio minimalius ir maksimalius dydžius, patentų išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Konkrečius privalomo patento mokesčio dydžius nustato savivaldybės.

Jeigu fiziniai asmenys gauna pajamas neįsigiję privalomo patento, iš jų išieškoma patento mokesčio dydžio suma ir dvigubo jos dydžio bauda.“

7. 35 straipsnio 14 punkte vietoj žodžių „pagal 1992 ir 1993 metų“ įrašyti žodžius „pagal 1992, 1993, 1994 ir 1995 metų“.

II. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 1995 m. liepos 1 d. nustato lėšų, surinktų iš profesinių sąjungų, draugijų, kitų visuomeninių organizacijų ir politinių partijų fizinių asmenų nario mokesčio, apskaitos taisykles.

III. Šio įstatymo I skyriaus pirmojoje dalyje išdėstytos 2 straipsnio antrosios dalies nuostata taikoma apmokestinant pajamas, gautas po 1995 m. liepos 1 dienos.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________