Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. BIRŽELIO 10 D. NUTARIMO NR. 717 „DĖL SPROGMENŲ APYVARTOS VALSTYBINĖS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. lapkričio 23 d. Nr. 1369

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Sprogmenų apyvartos valstybinės kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 10 d. nutarimu Nr. 717 „Dėl Sprogmenų apyvartos valstybinės kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 93-3417):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Sprogmenų apyvartos valstybinės kontrolės taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nurodo sprogmenų apyvartos valstybinę kontrolę, ūkio subjektų veiklos priežiūrą (toliau vadinama – kontrolė) vykdančias valstybės institucijas, nustato sprogmenų sertifikavimo ir ženklinimo reikalavimus, pagrindines institucijų funkcijas vykdant šią kontrolę, kontrolės vykdymo tvarką ir šios kontrolės ypatumus.“

2. Išdėstyti 6 punkto dešimtąją pastraipą taip:

„Trečioji valstybė – valstybė, kuri nėra valstybė narė.“

3. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Kontrolę pagal kompetenciją vykdo Lietuvos Respublikos ginklų fondas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Ginklų fondas), Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Policijos departamentas), policijos įstaigos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas), Ūkio ministerija, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos (toliau vadinama – Ne maisto produktų inspekcija), Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė darbo inspekcija), Lietuvos Respublikos muitinė (toliau vadinama – muitinė) ir kitos šiose Taisyklėse nurodytos valstybės institucijos.“

4. Išdėstyti 9 punktą taip:

9. Su sprogmenimis susijusia ūkine komercine veikla turi teisę verstis Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo 11 straipsnio 3 ir 4 dalyse nurodyti subjektai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka gavę šios veiklos licencijas arba rašytinius sutikimus vykdyti Lietuvos Respublikoje licencijuojamą veiklą (toliau vadinama – rašytinis sutikimas).“

5. Išdėstyti 10.1 punktą taip:

10.1. Ginklų fondas, kuris Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda licencijas, rašytinius sutikimus ir leidimus importuoti, įvežti į Lietuvos Respubliką, eksportuoti, išvežti iš jos ar gabenti per ją tranzitu sprogmenis (toliau vadinama – leidimas) ir vykdo šių licencijų, rašytinių sutikimų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūrą;“.

6. Išdėstyti 10.4 punktą taip:

10.4. Valstybinė darbo inspekcija, kuri tikrina, ar sprogmenis gaminančių juridinių asmenų ir sprogmenis naudojančių juridinių ar fizinių asmenų veikla atitinka teisės aktų, reglamentuojančių sprogmenų gamybos ir sprogdinimo darbų saugą, reikalavimus;“.

7. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Su sprogmenimis susijusios ūkinės komercinės veiklos kontrolė vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 60-1945; 2006, Nr. 77-2975) ketvirtojo skirsnio nuostatomis.“

8. Išdėstyti 12.1 punktą taip:

12.1. atlikdami patikrinimus, pateikę tarnybinį pažymėjimą, įeiti į juridinių ar fizinių asmenų patalpas, kuriose laikomi, gaminami sprogmenys ar jais prekiaujama;“.

9. Papildyti 12.6 punktu:

12.6. jeigu būtina, atliekant valstybės narės fizinio ar juridinio asmens, Lietuvos Respublikoje ketinančio verstis ar besiverčiančio licencijuojama veikla, patikrinimą kreiptis į valstybių narių kompetentingas institucijas dėl reikiamų duomenų pateikimo.“

10. Išdėstyti 15 punktą taip:

15. Jeigu kontroliuojančiajai institucijai patikrinimui atlikti arba sprendimui priimti reikia kitų valstybės institucijų pagalbos, specialių tam tikros srities žinių ar informacijos, kurių ji pati neturi, ji gali kreiptis tarnybinės pagalbos ar pasitelkti specialistų iš kitų valstybės institucijų. Tarnybinė pagalba teikiama Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

11. Išdėstyti 16 punktą taip:

16. Bendru kelių institucijų vadovų sprendimu gali būti atliekami fizinių ar juridinių asmenų, kurie verčiasi licencijuojama veikla, kompleksiniai patikrinimai. Vienu metu gali būti atliekami ne daugiau kaip du ūkio subjekto veiklos planiniai patikrinimai. Kontroliuojančiosios institucijos, kurių priežiūros dalykas ir forma tarpusavyje susiję, gali atlikti bendrą dviejų ar daugiau kontroliuojančiųjų institucijų planinį patikrinimą, jeigu taip sumažėja kontrolės našta ūkio subjektui. Tokiais atvejais patikrinimams atlikti sudaroma komisija iš kelių kontroliuojančiųjų institucijų atstovų. Komisijos sudėtis tvirtinama jos sudarymą inicijavusios institucijos vadovo ar bendru kelių institucijų vadovų įsakymu.“

12. Išdėstyti 17 punktą taip:

17. Patikrinimų rezultatai įforminami patikrinimo dokumentais (aktais, nurodymais, protokolais ir taip toliau). Valstybės tarnautojas, atlikęs patikrinimą, surašo patikrinimo dokumentą ir jį pasirašo. Su patikrinimo dokumentu supažindinamas ir jį pasirašo tikrinamas fizinis asmuo arba juridinio asmens vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“

13. Išdėstyti 18 punktą taip:

18. Patikrinimo dokumentas surašomas 2 egzemplioriais. Vienas egzempliorius įteikiamas fiziniam asmeniui ar juridinio asmens vadovui ar jo įgaliotam asmeniui, kitas saugomas patikrinimą atlikusioje institucijoje. Jeigu atliekamas kompleksinis patikrinimas, patikrinimo dokumento surašoma tiek egzempliorių, kad po vieną tektų kiekvienai institucijai, kurios atstovas dalyvavo atliekant patikrinimą, ir fiziniam arba juridiniam asmeniui, kuris buvo tikrinamas.“

14. Išdėstyti 22 punktą taip:

22. Fizinis ar juridinis asmuo, kuris verčiasi licencijuojama veikla, norėdamas eksportuoti, išvežti iš Lietuvos Respublikos, importuoti, įvežti į ją ar vežti per Lietuvos Respubliką tranzitu į šių Taisyklių 21 punkte nurodytą sąrašą įtrauktus sprogmenis, turi pateikti Ginklų fondui prašymą išduoti leidimą. Prašyme turi būti nurodyti šie duomenys:

22.1. juridinio asmens pavadinimas, kodas, adresas, telefono, fakso numeriai arba fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas;

22.2. asmens, įgalioto pateikti dokumentus leidimui gauti ir paimti leidimą, vardas, pavardė ir asmens kodas;

22.3. vežamų sprogmenų tikslus prekinis pavadinimas, išsamus konkretaus sprogmens ir jo identifikavimo priemonių aprašymas, įskaitant Jungtinių Tautų identifikacinį numerį ir klasifikacinį kodą;

22.4. vežamų sprogmenų kiekis vienetais; svoris – neto, bruto; sprogstamosios medžiagos svoris kilogramais;

22.5. gabenimo būdas (transporto rūšis); vežant automobilių transportu – transporto priemonės tipas (modelis), valstybinio numerio ženklas, vairuotojo vardas, pavardė;

22.6. Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo pasienio kontrolės punktai, per kuriuos sprogmenys bus įvežami (išvežami);

22.7. numatomos sprogmenų įvežimo (išvežimo) datos.“

15. Išdėstyti 23 punktą taip:

23. Kartu su prašymu pateikiami šie dokumentai ir duomenys:

23.1. vežėjas pateikia dokumentą, patvirtinantį jo teisę vežti pavojingus krovinius;

23.2. sandoryje dalyvaujančių fizinių asmenų vardai, pavardės, asmens kodai arba gimimo datos, adresai, jų telefonų numeriai, juridinių asmenų pavadinimai, kodai ir buveinės, jų telefonų numeriai;

23.3. jeigu sprogmenys iš Lietuvos toliau bus vežami į Europos Sąjungos valstybes, pateikiamas Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos sutikimas, kad sprogmenys būtų įvežti, ir valstybių, per kurias sprogmenys bus vežami tranzitu, kompetentingų institucijų leidimai vežti sprogmenis per jų teritorijas;

23.4. išvežant sprogmenis į Europos Sąjungos valstybę narę, – Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos leidimas įvežti sprogmenis ir Europos Sąjungos valstybių narių, per kurias bus gabenami sprogmenys, kompetentingų institucijų leidimai vežti sprogmenis per jų teritorijas;

23.5. ketinant sprogmenis tiekti į Lietuvos rinką, – paskelbtosios (notifikuotos) įstaigos, įtrauktos į Europos Sąjungos oficialiame leidinyje skelbiamą atitikties įvertinimo institucijų sąrašą, išduotas atitikties sertifikatas, patvirtinantis, kad sprogmenys atitinka jiems keliamus saugos reikalavimus.“

16. Pripažinti netekusiu galios 24 punktą.

17. Išdėstyti 26 punktą taip:

26. Šių Taisyklių 23 punkte nurodyti dokumentai Ginklų fondui pateikiami asmeniškai, siunčiami registruotu laišku arba per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymu (Žin., 2009, Nr. 153-6901). Prašymas išduoti leidimą, prie jo pridedami dokumentai gali būti pateikiami, o leidimas išduodamas ir per atstumą Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytomis elektroninėmis priemonėmis.“

18. Išdėstyti 29.2 punktą taip:

29.2. fizinis arba juridinis asmuo neturi licencijos, rašytinio sutikimo verstis su sprogmenimis susijusia komercine ūkine veikla arba šios licencijos, rašytinio sutikimo galiojimas sustabdytas ar panaikintas;“.

19. Išdėstyti 29.3 punktą taip:

29.3. vežėjas neturi teisės vežti pavojingų krovinių;“.

20. Išdėstyti 30 punktą taip:

30. Leidimas įforminamas 3 egzemplioriais, kurie turi vienodą galią. Du leidimo egzemplioriai įteikiami pareiškėjui, o trečias lieka Ginklų fonde. Leidimai gali būti išduodami naudojantis elektroninėmis priemonėmis, kuriomis užtikrinamas asmens tapatybės identifikavimas ir pasirašoma elektroniniu parašu.“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRĖ                                                  RASA JUKNEVIČIENĖ