LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJA
R A Š T A S
DĖL ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMO SKAIČIAVIMO
1994 m. lapkričio 17 d. Nr. 80N
Vilnius
Vykdydamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. rugsėjo 3 d. nutarimą Nr. 678 „Dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) skaičiavimo“, Ekonomikos ministerija kartu su Finansų ministerija parengė ilgalaikio turto nusidėvėjimo minimalius ir maksimalius ekonominius normatyvus (metais). Finansų ministerija nustato tokią minėtų normatyvų taikymo biudžetinėse įstaigose ir organizacijose tvarką:
1. Ministerijos, departamentai ir kitos valdymo grandys, vadovaudamosi minėtu nutarimu, nustato ilgalaikio turto nusidėvėjimo normatyvus (neviršijant nustatytų maksimalių normatyvų) jiems pavaldžioms biudžetinėms įstaigoms bei organizacijoms.
2. Biudžetinės įstaigos ir organizacijos ilgalaikio turto nusidėvėjimą skaičiuoja už visus kalendorinius metus, nepriklausomai nuo to, kokį einamųjų metų mėnesį tas turtas įsigytas.
4. Pilnas ilgalaikio turto nusidėvėjimas nėra pagrindas jam nurašyti, jei tas turtas dar tinkamas eksploatuoti.
5. Neskaičiuojamas nusidėvėjimas šio ilgalaikio turto: pastatų ir statinių, kurie yra unikalūs architektūros ir meno paminklai, kabinetų ir laboratorijų mokslo ir mokymo tikslams naudojamų įrengimų, eksponatų, veikiančių ir neveikiančių modelių pavyzdžių, maketų ir kitų vaizdinių priemonių, produktyviųjų gyvulių, gyvūnijos pasaulio eksponatų (zoologijos soduose ir kitose analoginėse įstaigose), nepasiekusių eksploatavimo amžiaus daugiamečių sodinių.
6. Ilgalaikiam turtui, kuriam minėtu nutarimu normatyvai nenustatyti, taikomi analogiškam ilgalaikiam turtui patvirtinti normatyvai.