LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL SOCIALINIŲ GARANTIJŲ TAIKYMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS TVARKOS PATVIRTINIMO
2003 m. lapkričio 11 d. Nr. 1406
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2003, Nr. 38-1656), 30 straipsnio 1 dalimi ir 31 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Socialinių garantijų taikymo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. lapkričio 11 d. nutarimu
Nr. 1406
SOCIALINIŲ GARANTIJŲ TAIKYMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ
TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNAMS TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Socialinių garantijų taikymo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams tvarka (toliau vadinama – Tvarka) reglamentuoja darbo užmokesčio apskaičiavimą ir mokėjimą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau vadinama – Tarnyba) pareigūnams jų laikinojo nedarbingumo, atostogų, kvalifikacijos kėlimo ir tarnybinių komandiruočių laikotarpiu, Tarnybos pareigūnui mirus, laikinai einantiems pareigas, dėl tarnybinio būtinumo perkeltiems į kitas pareigas, grąžintiems į pareigas Tarnybos pareigūnams, taip pat kompensacijų ir pašalpų Tarnybos pareigūnams mokėjimą.
II. DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMAS LAIKINOJO NEDARBINGUMO
LAIKOTARPIU, TAIP PAT NĖŠTUMO, GIMDYMO IR VAIKO PRIEŽIŪROS
ATOSTOGŲ METU
2. Tarnybos pareigūno laikinojo nedarbingumo laikotarpiu iš Tarnybos darbo užmokesčio fondo mokamas jam nustatytas darbo užmokestis.
3. Laikinojo nedarbingumo laikotarpiu darbo užmokestis nemokamas, jeigu nustatoma, kad Tarnybos pareigūnas:
4. Tarnybos pareigūnams, pažeidusiems gydytojo nustatytą gydymo ir slaugos režimą, paskirtu laiku be pateisinamos priežasties neatvykusiems pas gydytoją arba pasitikrinti darbingumo, darbo užmokesčio mokėjimas laikinojo nedarbingumo laikotarpiu gali būti nutrauktas nuo šiame punkte nurodyto pažeidimo padarymo dienos, bet ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui teisės aktų nustatyta tvarka.
5. Tarnybos pareigūnei nėštumo ir gimdymo atostogų metu iš Tarnybos darbo užmokesčio fondo mokamas jai nustatytas darbo užmokestis.
6. Tarnybos pareigūnei, išėjusiai vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis vieneri metai, mokama 60 procentų nėštumo ir gimdymo atostogų suteikimo mėnesį jai nustatyto darbo užmokesčio; Tarnybos pareigūnui, išėjusiam vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis vieneri metai, mokama 60 procentų šių atostogų suteikimo mėnesį jam nustatyto darbo užmokesčio.
III. DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMAS KASMETINIŲ IR MOKYMOSI ATOSTOGŲ
METU
7. Tarnybos pareigūnams kasmetinių atostogų metu mokamas jų vidutinis darbo užmokestis. Ši nuostata taip pat taikoma skaičiuojant Tarnybos pareigūnams kompensaciją už nepanaudotas atostogas.
8. Pakeisti kasmetines atostogas pinigine kompensacija neleidžiama, išskyrus atvejus, kai kasmetinių atostogų laiko neišnaudoję (bet ne daugiau kaip už 3 tarnybos metus) Tarnybos pareigūnai iš jos atleidžiami.
9. Tarnybos pareigūnams, kurie mokosi, laiko stojamuosius egzaminus į aukštąsias ir aukštesniąsias mokyklas su Tarnybos siuntimu ar Tarnybos direktoriaus įsakymu sudarytos Komisijos kvalifikacijos kėlimo klausimams spręsti (toliau vadinama – Komisija kvalifikacijos kėlimo klausimams spręsti) pritarimu, mokymosi atostogų metu mokamas jų vidutinis darbo užmokestis. Tarnybos pareigūnams, dėl nepažangumo ir vėl iškviestiems į sesijas, už kartotinės sesijos laikotarpį vidutinis darbo užmokestis nemokamas. Sprendimas dėl Tarnybos pareigūnų mokymosi atostogų apmokėjimo įforminamas Tarnybos direktoriaus įsakymu.
IV. DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMAS KVALIFIKACIJOS KĖLIMO IR
TARNYBINIŲ KOMANDIRUOČIŲ LAIKOTARPIU
11. Tarnybos pareigūnui kvalifikacijos kėlimo laikotarpiu mokamas visas jam nustatytas darbo užmokestis.
V. DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMAS LAIKINAI EINANČIAM PAREIGAS AR DĖL
TARNYBINIO BŪTINUMO PERKELTAM Į KITAS PAREIGAS TARNYBOS
PAREIGŪNUI
13. Jeigu Tarnybos pareigūnui pavedama laikinai eiti aukštesnes pareigas ar dėl tarnybinio būtinumo jis perkeliamas į aukštesnes pareigas, jam mokamas šias pareigas atitinkantis darbo užmokestis.
14. Jeigu Tarnybos pareigūnui pavedama laikinai eiti žemesnes pareigas ar dėl tarnybinio būtinumo jis perkeliamas į žemesnes pareigas, jam mokamas ankstesnis darbo užmokestis, gautas iki laikino pavedimo ar perkėlimo.
VI. DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMAS GRĄŽINTAM Į PAREIGAS TARNYBOS
PAREIGŪNUI
VII. DARBO UŽMOKESČIO IŠMOKĖJIMAS TARNYBOS PAREIGŪNUI MIRUS
17. Tarnybos pareigūnui mirus, jam priklausantis darbo užmokestis, taip pat kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokami jo šeimos nariams (jų nesant – įpėdiniams), jeigu darbo užmokestis nebuvo išmokėtas pačiam pareigūnui.
VIII. KOMPENSACIJŲ IR PAŠALPŲ MOKĖJIMO SĄLYGOS IR TVARKA
19. Tarnybos pareigūnui žuvus ar sužalojus sveikatą, Tarnybos direktoriaus įsakymu sudaroma Komisija tarnybiniam tyrimui atlikti (toliau vadinama – Komisija tarnybiniam tyrimui atlikti), kuri nustatytąja tvarka ir atlieka šį tyrimą. Tarnybinio tyrimo tikslas – nustatyti priežastinį ryšį tarp šiame punkte nurodyto įvykio ir tarnybinių pareigų atlikimo ar tarnybos šioje Tarnyboje. Tarnybinis tyrimas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo Komisijos tarnybiniam tyrimui atlikti sudarymo dienos. Baigusi tyrimą, ši Komisija rengia išvadą, kurią tvirtina Tarnybos direktorius.
20. Tarnybos pareigūnui žuvus dėl tarnybos šioje Tarnyboje, vienkartinė 120 mėnesių darbo užmokesčio dydžio kompensacija asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 38-1656) 31 straipsnio 1 dalyje, pradedama mokėti po to, kai Tarnybos direktorius patvirtina tarnybinio tyrimo išvadą ir pasirašo įsakymą dėl kompensacijos išmokėjimo. Asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 31 straipsnio 1 dalyje, per vienus metus nuo Tarnybos pareigūno mirties lygiomis dalimis išmokama 120 mėnesių darbo užmokesčio dydžio vienkartinė kompensacija. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal Tarnybos pareigūno žuvimo mėnesį jam nustatytą darbo užmokestį.
21. Tarnybos pareigūnas, žuvęs dėl tarnybos šioje Tarnyboje, laidojamas valstybės lėšomis. Valstybės finansuojamos laidojimo išlaidos dengiamos iš Tarnybos bendrųjų asignavimų.
22. Tarnybos pareigūną pripažinus nežinia kur esančiu ar paskelbus žuvusiu, asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 31 straipsnio 1 dalyje, lygiomis dalimis nuo Tarnybos pareigūno pripažinimo nežinia kur esančiu ar jo paskelbimo žuvusiu dienos pagal Tarnybos direktoriaus įsakymą kas mėnesį mokama jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio pašalpa, bet neviršijant 120 mėnesių darbo užmokesčio dydžio sumos. Pašalpos dydis apskaičiuojamas pagal Tarnybos pareigūno dingimo mėnesį jam nustatytą darbo užmokestį.
23. Tarnybos pareigūnas, kuriam buvo sužalota sveikata atliekant tarnybines pareigas arba dėl tarnybos šioje Tarnyboje, siunčiamas į Sveikatos priežiūros tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Centrinę medicinos ekspertizės komisiją Tarnybos pareigūno sveikatos sužalojimo laipsniui nustatyti, taip pat ištirti, ar dėl sužalojimo yra likę sveikatos pakitimų, ar sumažėjo jo tinkamumas tarnybai. Gauta Centrinės medicinos ekspertizės komisijos išvada ir kita medžiaga perduodama Komisijai tarnybiniam tyrimui atlikti.
24. Tarnybos pareigūnui, kuriam buvo sužalota sveikata atliekant tarnybines pareigas arba dėl tarnybos šioje Tarnyboje, pagal Tarnybos direktoriaus įsakymą dėl kompensacijos išmokėjimo ne vėliau kaip per mėnesį išmokama nuo 1 iki 5 metų (nuo 12 iki 60 mėnesių) jo darbo užmokesčio dydžio kompensacija (atsižvelgiant į sveikatos sužalojimo sunkumo laipsnį):
dėl sveikatos sužalojimo tapusiam I grupės invalidu – 60 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;
dėl sveikatos sužalojimo tapusiam II grupės invalidu – 48 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;
dėl sveikatos sužalojimo tapusiam III grupės invalidu – 36 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;
sunkaus sveikatos sužalojimo atveju – 24 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;
apysunkio sveikatos sužalojimo atveju – 18 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;
lengvo sveikatos sužalojimo atveju – 12 mėnesių darbo užmokesčio dydžio.
Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal Tarnybos pareigūno sveikatos sužalojimo mėnesį jam nustatytą darbo užmokestį ir nurodomas Tarnybos direktoriaus įsakyme dėl kompensacijos išmokėjimo.
IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
26. Jeigu Tarnybos pareigūnui šioje Tvarkoje numatytos išmokos neteisėtai išmokėtos dėl jo kaltės, susidariusi permoka Tarnybos direktoriaus sprendimu teisės aktų nustatyta tvarka išieškoma iš bet kurios kitos išmokos, mokamos šiam pareigūnui iš Tarnybos darbo užmokesčio fondo lėšų.