LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NUTARIMO „DĖL LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO IR PAPILDYMO
2009 m. kovo 12 d. Nr. XI-190
Vilnius
(Žin., 1997, Nr. 107-2690; 2004, Nr. 75-2569)
1 straipsnis.
1. Pakeisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Seimo 1997 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. VIII-505 „Dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Nuostatai) 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (toliau – Centras) yra valstybės įstaiga, tirianti visas genocido bei kitų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuojanti genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžinanti laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą. Centras koordinuoja šių nuostatų apibrėžtos srities tyrimo darbus, kuriuos atlieka kitos institucijos.“
2. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
3. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
4. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 11 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„11) koordinuoja valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų ar asociacijų iniciatyva vykdomą paminklų statybą, sudaro šių paminklų sąvadus, konsultuoja, teikia rekomendacijas ir metodinę pagalbą įamžinant laisvės kovas (statant paminklus, kuriant kino filmus, suteikiant pasipriešinimo dalyvių vardus miestų aikštėms ir gatvėms, švietimo įstaigoms ar kitiems objektams);“.
5. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 12 papunktį ir jį išdėstyti taip:
6. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 18 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„18) inicijuoja, rengia ar dalyvauja rengiant įstatymų bei kitų okupacijų padarinių teisinio įvertinimo dokumentų projektus (dėl pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) ir asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso, socialinės rūpybos, atsakomybės už genocidą ir kt. klausimais);“.
7. Pakeisti Nuostatų 6 punkto 20 papunktį ir jį išdėstyti taip:
8. Papildyti Nuostatų 6 punktą 21 papunkčiu:
9. Pakeisti Nuostatų 7 punkto 6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„6) kviesti konsultantus iš Generalinės prokuratūros, Teisingumo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Valstybės saugumo departamento, Lietuvos istorijos instituto, pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) ir asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, asociacijų, Pasaulio lietuvių bendruomenės ir kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų ar asociacijų atstovų strateginiais Centro veiklos, programų formavimo ir jų vykdymo klausimais;“.
10. Pakeisti Nuostatų 7 punkto 7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
11. Papildyti Nuostatų 7 punktą 13 papunkčiu:
13. Pakeisti Nuostatų 12 punkto 3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
14. Pakeisti Nuostatų 12 punkto 5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
15. Papildyti Nuostatų 12 punktą 10 papunkčiu:
16. Pakeisti Nuostatų 13 punkto 4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
17. Pakeisti Nuostatų 13 punkto 5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
18. Pakeisti Nuostatų 15 punktą ir jį išdėstyti taip:
„15. Centre dirba valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Centro valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, privalo pateikti duomenis apie savo darbą okupacinių režimų represinėse struktūrose, mokymąsi tų struktūrų mokyklose ir apie bendradarbiavimą su tomis struktūromis, taip pat duomenis apie savo, kaip Komunistų partijos vadovaujančių darbuotojų, veiklą. Komunistų partijos vadovaujantiems darbuotojams yra priskiriami LKP CK sekretoriai, padalinių vadovai (iki skyrių instruktorių imtinai), rajonų komitetų sekretoriai, padalinių vadovai ir instruktoriai, įmonių ir organizacijų etatiniai partijos sekretoriai. Duomenų pateikimo bei patikrinimo tvarką ir atsakomybę už jų teisingumą nustato Centro generalinis direktorius.“