LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIŲ SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2008 m. birželio 11 d. Nr. V-563
Vilnius
Siekdamas įgyvendinti Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 44-1247) 14 straipsnio 3 dalies 2 punkto nuostatas:
1. Tvirtinu Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų narių skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2008 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. V-563
REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIŲ SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų narių skyrimo tvarkos aprašo (toliau – aprašas) paskirtis – apibrėžti Sveikatos apsaugos ministerijos į regioninius biomedicininių tyrimų etikos komitetus skiriamų narių atrankos ir skyrimo tvarką ir reikalavimus pretendentams į Sveikatos apsaugos ministerijos skiriamus narius.
2. Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų veiklos teritorines ribas nustato 2007 m. gruodžio 29 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-1078 (Žin., 2008, Nr. 4-149).
3. Šiame apraše vartojamos sąvokos:
Regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto narys – Sveikatos apsaugos ministerijos skiriamas biomedicininių tyrimų etikos komiteto narys.
Universitetas – universitetas, prie kurio sudaromas regioninis biomedicininių tyrimų etikos komitetas.
Kitos šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatyme (Žin., 2000, Nr. 44-1247), kituose Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.
II. REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIŲ ATRANKOS IR SKYRIMO TVARKA
5. Sveikatos apsaugos ministerija dėl narių delegavimo raštu kreipiasi į atitinkamo regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai priskirtoje teritorijoje veikiančias Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžias asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir apskričių ligonines. Kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga turi teisę siūlyti vieną įstaigoje dirbantį sveikatos priežiūros specialistą ir vieną socialinių ar humanitarinių mokslų srities specialistą.
6. Sveikatos priežiūros įstaigos, siūlančios pretendentus į regioninius biomedicininių tyrimų etikos komitetus, turi pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai pretendento gyvenimo aprašymą, kuriame būtų nurodyta šio aprašo 11–12 punktuose nurodyta informacija.
7. Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariai skiriami vadovaujantis nešališkumo ir skaidrumo principais, atsižvelgiant į pretendentų įgytą profesinę kvalifikaciją ir kompetenciją.
8. Sveikatos apsaugos ministerija ir universitetas tarpusavyje derina skiriamų narių kandidatūras. Kauno medicinos universiteto rektorius raštu kreipiasi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl narių skyrimo informuodamas, kokių profesinių sričių atstovus planuoja skirti universitetas.
9. Regioninio biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariai skiriami 4 metų kadencijai. Regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto nariu galima būti ne daugiau kaip dvi kadencijas.
10. Jei Regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto narys pasitraukia iš pareigų savo noru ar nario veikla dėl kitų priežasčių nutraukiama, sveikatos apsaugos ministras į jo vietą skiria kitą narį, rinkdamasis iš anksčiau 5 punkte nurodytų sveikatos priežiūros įstaigų pasiūlytų pretendentų. Jei nei vienas pretendentas iš turimo sąrašo nesutinka, Sveikatos apsaugos ministerija dėl narių delegavimo raštu kreipiasi į atitinkamo regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai prisikirtoje teritorijoje veikiančias Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžias asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir apskričių ligonines.
III. REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIAMS KELIAMI REIKALAVIMAI
11. Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų narių išsilavinimas:
11.1. Sveikatos apsaugos ministerijos į regioninius biomedicininių tyrimų etikos komitetus skiriami sveikatos priežiūros specialistai turi turėti medicinos, visuomenės sveikatos, odontologijos, farmacijos ar slaugos studijų krypties aukštąjį išsilavinimą;
12. Kiti regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariams keliami reikalavimai:
13. Vertinant pretendentus, privalumu laikomas įgytas mokslo laipsnis ir biomedicininių tyrimų etikos išmanymas.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS