LIETUVOS MOKSLO TARYBOS

NUTARIMAS

 

DĖL NACIONALINIŲ MOKSLO PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2009 m. birželio 1 d. Nr. VII-16

Vilnius

 

Vadovaudamasi Nacionalinių mokslo programų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 „Dėl Nacionalinių mokslo programų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 85-3382), 4 punktu ir atsižvelgusi į Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus (2009 m. gegužės 15 d. raštas Nr. 40-11-R-2280), Lietuvos mokslo taryba

nutaria:

Patvirtinti Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašą (priedas).

 

 

TARYBOS PIRMININKAS PROF.                                                    EUGENIJUS BUTKUS

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos

2009 m. birželio 1 d.

nutarimu Nr. VII-16

 

NACIONALINIŲ MOKSLO PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – aprašas) reglamentuoja nacionalinių mokslo programų (toliau vadinama – programos, programa) rengimo, vykdymo ir administravimo Lietuvos mokslo taryboje – programas administruojančioje institucijoje – tvarką.

2. Šis aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 „Dėl Nacionalinių mokslo programų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 85-3382) patvirtintais Nacionalinių mokslo programų nuostatais (toliau vadinama – Nuostatai).

3. Apraše ir jo prieduose vartojamos šios sąvokos:

Taryba – Lietuvos mokslo taryba.

Komitetas – Lietuvos mokslo tarybos komitetas, kuris pagal kompetenciją kuruoja atitinkamas mokslų sritis (Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas – humanitarinių ir socialinių mokslų sričių programos, Gamtos ir technikos mokslų komitetas – fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių programos).

Administracija – Tarybos padalinys, atliekantis organizacinį, informacinį ir parengiamąjį darbą.

Programa – visuma mokslinių tyrimų ir jiems vykdyti būtinų metodų bei priemonių, kurie sukuria sąlygas valstybei ir visuomenei išspręsti strategiškai svarbią problemą (toliau vadinama – problema).

Galimybių studija – analitinė studija, pateikianti problemos, kuriai spręsti skirta programa, būklės analizę, pagrindžianti programai keliamus mokslo ir kitus uždavinius bei jų sprendimo priemones ir įvertinanti programos tikslo (tikslų) įgyvendinimo galimybes, būdus ir būtinus žmogiškuosius, infrastruktūros bei finansinius išteklius.

Projektas – programos priemonei (priemonėms) įgyvendinti skirti, konkrečia užduotimi apibrėžti, moksliniai tyrimai, kuriuos vykdo mokslo ir studijų institucijos ar mokslininkų grupės.

4. Programa rengiama tokia tvarka:

4.1. teikiami siūlymai dėl problemų, kurioms spręsti reikia naujų mokslo žinių, ir dėl galimos programos turinio (toliau vadinama – pasiūlymai dėl programos);

4.2. atliekamas ekspertinis pasiūlymų dėl programos vertinimas;

4.3. parengiamas ir teikiamas tvirtinti programų sąrašas (sąraše gali būti ir viena programa);

4.4. sudaroma į patvirtintą sąrašą įrašytos programos rengimo grupė (toliau vadinama – rengimo grupė);

4.5. parengiama programa ir programos įgyvendinimo galimybių studija (toliau vadinama – galimybių studija);

4.6. programa derinama su suinteresuotomis institucijomis ir teikiama tvirtinti.

5. Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus programą:

5.1. sudaroma specialistų grupė programai vykdyti (toliau vadinama – vykdymo grupė);

5.2. parengiamas ir patvirtinamas programos vykdymo detalusis planas;

5.3. skelbiami programos priemonėms įgyvendinti būtinų projektų konkursai;

5.4. vykdomi konkursus laimėjusieji projektai;

5.5. teikiamos programos metinės ir baigiamoji ataskaitos, apibendrinami rezultatai ir parengiami siūlymai dėl programos rezultatų panaudojimo;

5.6. Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir visuomenei pateikiamas pranešimas apie programos įvykdymą ir rekomendacijos dėl programos mokslinių rezultatų panaudojimo.

6. Tarybos, komitetų ir vykdymo grupių nutarimų, susijusių su programa ir jos projektais, įgyvendinimą organizuoja administracija šio aprašo nustatyta tvarka. Rengimo ir vykdymo grupės dirba vadovaudamosi Nuostatais ir šiuo aprašu.

7. Apraše minimi ekspertai skiriami ir ekspertų grupės sudaromos pagal Lietuvos mokslo tarybos 2008 m. birželio 16 d. nutarimu Nr. VII-02 patvirtintas Lietuvos mokslo tarybos ekspertų skyrimo ir veiklos bendrąsias taisykles. Ekspertais neskiriami programos rengimo ir vykdymo grupių nariai.

 

II. PASIŪLYMAI DĖL PROGRAMŲ

 

8. Tarybos pavedimu administracija ne rečiau kaip kartą per dvejus metus interneto tinklalapyje www.lmt.lt (toliau vadinama – tinklalapis) skelbia kvietimus teikti pasiūlymus dėl programų. Mokslo ir studijų institucijoms bei valstybės institucijoms apie kvietimą pranešama oficialiu raštu. Apie kvietimą administracija skelbia ir žiniasklaidoje.

9. Kvietime nurodomi pasiūlymų dėl programų pateikimo būdas, terminai ir tvarka, už jų priėmimą atsakingi administracijos specialistai. Kvietime gali būti nurodyta prioritetinė programų tematika. Pasiūlymas gali būti rengiamas tik dėl programos, atitinkančios Nuostatų 12 punkte nurodytas sąlygas.

10. Pasiūlymus dėl programų pagal 1 priedo formą gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlyme turi būti pateikti Nuostatų 22 punkte nurodyti duomenys.

 

III. PROGRAMŲ SĄRAŠO RENGIMAS

 

11. Atitinkančius Nuostatų ir šio aprašo reikalavimus pasiūlymus dėl programų administracija pateikia atitinkamiems komitetams. Komitetai, pasitelkę Švietimo ir mokslo ministerijos, kitų suinteresuotų ministerijų, valstybės institucijų ir įstaigų atstovus ir ekspertus, nagrinėja ir apibendrina pasiūlymus, nustato spręstinas problemas, įvertina jų sprendimo galimybes, būdus, nutaria dėl pateiktų siūlymų atrankos ir/ar jungimo ir parengia galimų programų sąrašą bei jo aiškinamąjį raštą.

12. Programų sąrašo aiškinamajame rašte išdėstomi programų atrinkimo motyvai, pagrindžiama būtinybė spręsti nurodytas problemas, išryškinama programose numatomų mokslinių tyrimų svarba ir kaip jie padėtų spręsti tas problemas bei apibūdinami laukiami rezultatai.

13. Programų sąrašą ir aiškinamąjį raštą administracija ne trumpiau kaip mėnesį skelbia tinklalapyje ir apie šį skelbimą informuoja žiniasklaidoje. Tuo pačiu metu administracija kartu su komitetais organizuoja viešą programų sąrašo ir jose numatomų mokslinių tyrimų aktualumo svarstymą. Administracija programų sąrašą ir aiškinamąjį raštą pateikia mokslo ir studijų institucijoms bei visuomenei, taip pat siunčia suinteresuotoms ministerijoms bei kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, prašydama pateikti pastabas ir siūlymus.

14. Gautas pastabas bei pasiūlymus administracija registruoja ir skelbia interneto tinklalapyje.

15. Pasibaigus viešam aptarimui, komitetai apibendrina gautas pastabas ir pasiūlymus, patikslina programų sąrašą bei aiškinamąjį raštą ir pateikia Tarybai. Taryba savo nutarimą dėl programų sąrašo pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai.

 

IV. GALIMYBIŲ STUDIJOS IR PROGRAMOS RENGIMAS

 

16. Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus programų sąrašą, Taryba komiteto teikimu sudaro programų rengimo grupes ir paskiria jų pirmininkus. Rengimo grupė (5–7 asmenys) sudaroma iš programą pasiūliusių ir/ar kitų tos srities mokslininkų, Švietimo ir mokslo ministerijos, kitų suinteresuotų ministerijų ir valstybės institucijų bei įstaigų specialistų.

17. Rengimo grupė, vadovaudamasi Nuostatais, šiuo aprašu, Programos įgyvendinimo galimybių studijos tipine užduotimi (2 priedas), Programų rengimo ir vykdymo grupių darbo reglamentu (3 priedas, toliau vadinama – reglamentas), pasiūlymu dėl programos ir šio pasiūlymo svarstymo rezultatais, per komiteto nustatytą laiką parengia ir pateikia programą ir jos galimybių studiją.

 

V. PROGRAMOS IR GALIMYBIŲ STUDIJOS VERTINIMAS

 

18. Rengimo grupės pateiktą programą ir galimybių studiją, pasitelkdamas ekspertus, vertina komitetas. Jis gali pareikalauti per nurodytą laiką pataisyti programą arba nutarti, kad toliau programa nesvarstytina. Komiteto teikimu Taryba apie siūlymą toliau nesvarstyti į patvirtintą sąrašą įrašytą programą praneša Švietimo ir mokslo ministerijai.

19. Priimtas svarstyti programą ir galimybių studiją, taip pat kvietimą teikti pasiūlymus ir pastabas ne trumpiau kaip 30 dienų administracija skelbia tinklalapyje, oficialiu raštu apie tai informuoja mokslo, studijų ir valstybės institucijas, skelbia žiniasklaidoje, taip pat organizuoja programų pristatymą mokslo ir studijų institucijoms bei visuomenei. Gautas pastabas ir pasiūlymus administracija registruoja, skelbia tinklalapyje ir teikia komitetui.

20. Komitetas, apibendrinęs pastabas ir pasiūlymus, pateikia rengimo grupei siūlomų pataisų sąrašą; pastaroji per nurodytą laiką privalo pataisyti programą ir galimybių studiją bei pateikti paaiškinimus dėl nepriimtinų pastabų ir pasiūlymų.

21. Rengimo grupei pataisius programą ir galimybių studiją, komitetas organizuoja jų vertinimą. Tuo tikslu sudaroma ne mažiau kaip penkių ekspertų grupė. Ekspertų grupėje turi būti mokslininkų iš užsienio.

22. Programa ir galimybių studija įvertinama per 30 darbo dienų. Ekspertų grupės nariai vertinimus pateikia pagal programos ir galimybių studijos vertinimo gairėse (4 priedas) suformuluotus klausimus. Apibendrinti pasiūlymai ir išvados suformuluojami ekspertų grupės posėdyje.

23. Komitetas, atsižvelgęs į ekspertų grupės išvadas, priima nutarimą dėl programos parengtumo (prireikus rekomenduoja ją patikslinti) ir vykdymo tikslingumo. Teigiamai įvertintą programą komitetas teikia administracijai derinti su suinteresuotomis ministerijomis ir kitomis valstybės institucijomis bei įstaigomis.

24. Komitetas įvertina suinteresuotų ministerijų bei kitų valstybės institucijų pasiūlymus ir kartu su rengimo grupe patikslintą programą teikia svarstyti Tarybai. Tarybai pritarus, programa ir galimybių studija perduodama Švietimo ir mokslo ministerijai.

 

VI. VYKDYMO GRUPĖ

 

25. Vyriausybei patvirtinus programą Taryba komiteto teikimu sudaro vykdymo grupę, paskiria jos pirmininką – programos mokslinį vadovą. Vykdymo grupės pirmininku negali būti Tarybos narys.

26. Vykdymo grupėje turi būti:

26.1. Švietimo ir mokslo ministerijos paskirtas atstovas;

26.2. ministerijos ar kitos valstybės įstaigos, atsakingos už sritį, kurios problemas numatyta spręsti programoje, atstovas;

26.3. komiteto pasiūlytas Tarybos narys;

26.4. komiteto pasiūlyti 4–6 mokslininkai, išmanantys programos mokslinių tyrimų problematiką. Tarp jų gali būti ir Tarybos bei rengimo grupės narių, užsienio mokslininkų.

27. Vykdymo grupė yra atskaitinga komitetui. Ji vadovauja programai, koordinuoja jos projektų vykdymą ir atsako už programos tikslų pasiekimą, uždavinių ir priemonių įgyvendinimą. Vykdymo grupės pirmininkas vadovauja grupės darbui ir už jį atsako.

28. Vykdymo grupė:

28.1. rengia ir teikia komitetui tvirtinti programos vykdymo detalųjį planą (toliau vadinama – planas);

28.2. teikia komitetui skelbti viešus konkursus projektams plane numatytų uždavinių ir priemonių įgyvendinimui;

28.3. vadovaudamasi ekspertų grupės įvertinimu bei atsižvelgdama į plane numatytus terminus ir lėšas, priima nutarimus dėl projektų konkurso rezultatų ir teikia juos tvirtinti komitetui;

28.4. vadovaudamasi ekspertų grupės įvertinimu, priima projektų metines ir baigiamąsias ataskaitas bei vertina gautų mokslinių rezultatų atitiktį programos tikslams ir planui;

28.5. analizuoja mokslinių tyrimų rezultatus, paskelbtus programos tematika Lietuvoje ir užsienyje, bei apibendrina juos metinėse ir baigiamojoje programos ataskaitose;

28.6. kasmet atsiskaito komitetui už savo veiklą ir programai panaudotas lėšas;

28.7. kasmet parengia ir teikia komitetui pranešimo apie programos rezultatus bei rekomendacijas, skirto visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms, tekstą;

28.8. apibendrina programos projektų rezultatus, rengia metines ir baigiamąją programos ataskaitas bei siūlymus dėl jų ir teikia komitetui;

28.9. teikia komitetui informaciją, reikalingą programos rezultatams ir rekomendacijoms viešinti;

28.10. rengia ir teikia komitetui tvirtinti pasiūlymus dėl programos rezultatų panaudojimo ir pranešimą apie programos įvykdymą Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

29. Vykdymo grupės nariai gali būti atskirų programos projektų vadovai ar dalyviai.

30. Administracija paskiria darbuotoją tvarkyti mokslinę ir kitą dokumentaciją, teikti ekspertams paraiškas ir projektų ataskaitas ir bei atlikti kitus administracinius darbus.

 

VII. PROGRAMOS VYKDYMO DETALUSIS PLANAS

 

31. Vykdymo grupė kasmet pagal 5 priedo formą rengia ir teikia komitetui tvirtinti planą, kuriame kiekvienai programos priemonei (nurodžius jos sąsają su programos uždaviniu) detalizuojamos mokslinių tyrimų temos, kryptys ar kitos veiklos, joms planuojamos lėšos, paraiškų projektams pateikimo terminai, laukiami rezultatai ir vertinimo kriterijai. Planas sudaromas programos priemonės vykdymo laikotarpiui; tikslinamas ir papildomas kasmet iki vasario 1 d.

32. Plane vykdymo grupė (pagal informaciją, kurią pateikia mokslo ir studijų institucijos, Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas, institucijos, įgyvendinančios Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektus, ir pan.) nurodo ir tuos projektus, kurie, nors ir yra susiję su programos tikslais, uždaviniais ir priemonėmis, bet finansuojami (ar planuojami finansuoti) iš kitų šaltinių.

 

VIII. PARAIŠKOS PROGRAMOS PROJEKTŲ KONKURSUI

 

33. Likus ne mažiau kaip 30 darbo dienų iki plane nurodyto paraiškų projektams pateikimo termino, administracija pranešimą apie tai skelbia tinklalapyje ir oficialiu raštu informuoja mokslo ir studijų institucijas bei žiniasklaidą. Pranešime nurodomi paraiškų priėmimo terminai, vieta, už priėmimą atsakingas administracijos darbuotojas, kita informacija.

34. Paraišką projektų konkursui gali teikti:

34.1. mokslo ir studijų institucija;

34.2. kelios mokslo ir studijų institucijos kartu. Šiuo atveju institucijos susitaria dėl projekte dalyvaujančių institucijų įsipareigojimų, institucijos, kuriai suteikiamas projektą vykdančios institucijos įgaliojimai, tarpusavio atsiskaitymų tvarkos, atsakomybės ir projekto vadovo;

34.3. mokslininkų grupė. Šiuo atveju mokslininkų grupė su mokslo ir studijų institucija pasirašo susitarimą, kuriuo institucija įsipareigoja administruoti projektui paskirtas lėšas, atsiskaityti už jas sutartyje projektui finansuoti nustatyta tvarka ir terminais, užtikrinti mokslininkų grupei sąlygas įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus.

35. Mokslo ir studijų institucija, kuri vykdys projektą arba atstovaus institucijų susivienijimui, arba sudarys sąlygas mokslininkų grupei vykdyti projektą, yra projektą vykdanti institucija. Projektą vykdančios institucijos vadovo įsakymu patvirtinama projektą vykdančių mokslininkų grupės personalinė sudėtis ir paskiriamas mokslininkas – projekto vadovas, kuris vadovaus projektui ir bus atsakingas už projekto įvykdymą.

36. Raštu pateikiami du paraiškos egzemplioriai pagal 6 priedo formą lietuvių ir anglų kalbomis. Pridedama paraiškos versija elektroninėje laikmenoje.

37. Prie paraiškos pridedamas projektą vykdančios institucijos ir projekto vadovų pasirašytas lydraštis, kuriame nurodoma: teikiamo projekto pavadinimas, akronimas, vadovas, institucijų susivienijimo (jei sudarytas) sudėtis, projekto vykdymo terminai, kiek prašoma lėšų, projekto anotacijos lietuvių ir anglų kalbomis (iki pusės puslapio).

38. Gautas paraiškas patikrina administracija. Reikalavimus atitinkančios paraiškos registruojamos ir pateikiamos vykdymo grupei; komitetui pateikiama elektroninė paraiškos versija. Reikalavimų neatitinkančios arba pavėluotai įteiktos paraiškos nesvarstomos, apie tai informuojami projektą vykdanti institucija ir projekto vadovas.

 

IX. PROGRAMOS PROJEKTŲ ATRANKA

 

39. Ekspertų grupes programos projektų paraiškoms vertinti ir išvadoms parengti sudaro komitetas. Ekspertų grupė sudaroma iš 5–9 ekspertų.

40. Administracija, vadovaudamasi komiteto nutarimais dėl ekspertų, organizuoja paraiškų ekspertizę.

41. Ekspertas paraiškos vertinimą surašo Projekto vertinimo anketoje (7 priedas). Gavusi visų ekspertų vertinimus administracija sukviečia ekspertų grupės, kuri apibendrina ekspertų vertinimus ir sudaro finansuotinų projektų eilę, posėdį.

42. Projektų sąmatų ir jų pagrindimo finansinę ekspertizę atlieka administracija ir savo išvadą pateikia komitetui. Programos lėšomis gali būti finansuojamos šios veiklos:

42.1. moksliniai tyrimai (tiesiogiai tyrimuose dalyvaujančių darbuotojų darbo užmokesčio, nuo jo apskaičiuotų privalomojo sveikatos draudimo įmokų ir valstybinio socialinio draudimo įmokų sąnaudos, su tyrimais tiesiogiai susijusių komandiruočių sąnaudos, tyrimuose panaudotų žaliavų ir medžiagų bei trumpalaikio turto sąnaudos, taip pat sąnaudos, patirtos perkant su tyrimais tiesiogiai susijusias paslaugas, ir projektą vykdančios institucijos pridėtinės išlaidos);

42.2. mokslinių tyrimų infrastruktūros bei įrangos tobulinimas ir įsigijimas;

42.3. tyrėjų kompetencijos, būtinos programoje numatytiems moksliniams tyrimams atlikti, tobulinimas (tyrėjų stažuotės Lietuvos ir užsienio valstybių mokslo centruose, įstaigose, institucijose, verslo įmonėse ir pan.);

42.4. mokslinių rezultatų publikavimas ir sklaida;

42.5. mokslinių rekomendacijų valstybės institucijoms rengimas.

43. Iš komiteto gavusi ekspertizės rezultatus, vykdymo grupė, vadovaudamasi ekspertų grupės sudaryta finansuotinų projektų eile ir administracijos išvada dėl projektų sąmatų, atrenka projektų konkurso laimėtojus, nurodo projektų vykdymo terminus bei skiriamas lėšas ir teikia komitetui tvirtinti. Vykdymo grupė projekto vadovui gali siūlyti tikslinti teigiamai įvertinto projekto paraišką ir sąmatą.

 

X. PROJEKTŲ VYKDYMAS

 

44. Komiteto patvirtintą vykdymo grupės nutarimą dėl projektų konkurso laimėtojų įgyvendina administracija, sudarydama su projektą vykdančia institucija ir projekto vadovu sutartį mokslinių tyrimų projektui finansuoti pagal 8 priedo formą.

45. Administracija projektą vykdančiai institucijai pateikia sutarties ir jos priedų elektroninę versiją. Projektą vykdančiosios institucijos ir projekto vadovai pasirašo sutartį bei jos priedus ir tris egzempliorius pateikia administracijai. Administracijos direktoriaus pasirašyti du sutarties egzemplioriai su priedais grąžinami projektą vykdančiai institucijai ir projekto vadovui.

46. Lėšas projektui vykdyti administracija perveda sutartyje nustatyta tvarka ir terminais.

47. Projektą vykdanti institucija iki kiekvieno ketvirčio pirmojo mėnesio 5 d. pateikia administracijai Projekto lėšų panaudojimo ataskaitą pagal 9 priedo formą už lėšas, gautas kalendoriniais metais iki praėjusio ketvirčio pabaigos. Ataskaita už visas kalendoriniais metais gautas lėšas pateikiama iki kitų metų sausio 5 d. Iki kalendorinių metų pabaigos nepanaudotas lėšas projektą vykdanti institucija nustatyta tvarka turi grąžinti į administracijos nurodytą sąskaitą.

48. Jei projektą vykdanti institucija numato, kad iki kalendorinių metų pabaigos dalies projektui vykdyti gautų lėšų nepanaudos, ji ne vėliau kaip iki lapkričio 30 d. gali jas grąžinti administracijai. Jei projektas bus tęsiamas, gali būti svarstomas projektą vykdančios institucijos prašymas padidinti kitiems metams numatytus asignavimus grąžinta suma.

49. Jei administracijos įgalioti asmenys ir/ar vykdymo grupės nariai, patikrinę projektą vykdančioje institucijoje mokėjimų iš projekto lėšų dokumentus, nustatė, kad projektą vykdanti institucija gautas lėšas panaudojo išlaidoms, nenumatytoms projekto sąmatoje ar nepagrįstoms projekto aprašo prieduose, šios išlaidos, taip pat ir išlaidos, nepagrįstos dokumentais, priskiriamos prie netinkamų projekto išlaidų. Netinkamomis išlaidomis pripažintas lėšas projektą vykdanti institucija administracijos nutarimu turi grąžinti. Per 5 darbo dienas nuo dienos, kai gavo ar galėjo gauti tokį administracijos nutarimą, projektą vykdanti institucija gali administracijai pateikti apeliaciją. Administracijos nutarimą dėl apeliacijos projektą vykdanti institucija gali apskųsti įstatymų nustatyta tvarka.

50. Projektą vykdanti institucija teisės aktų nustatyta tvarka 10 metų po programos pabaigos turi saugoti visus mokėjimų iš projekto lėšų dokumentus ir pareikalavus pateikti juos administracijos įgaliotiems asmenims.

51. Projektą vykdanti institucija kasmet iki lapkričio 1 d. pateikia administracijai metinę, o užbaigusi projektą – baigiamąją mokslinę ataskaitą. Projektų mokslinės ataskaitos rengiamos pagal Reikalavimus programų ir jas įgyvendinančių projektų ataskaitoms (10 priedas).

52. Administracija organizuoja ekspertinį ataskaitų vertinimą, pateikdama ataskaitas komiteto paskirtai ekspertų grupei, kuri savo apibendrintas išvadas surašo Projektų ataskaitų vertinimo anketoje (11 priedas).

53. Vykdymo grupė, atsižvelgusi į ekspertų ir administracijos vertinimus bei nutarusi, kad projekto mokslinė bei lėšų panaudojimo ataskaitos priimtinos, savo išvadą teikia komitetui. Komitetui patvirtinus, sutarties šalys pasirašo Projekto perdavimo–priėmimo aktą (12 priedas).

54. Jei vykdymo grupė projekto mokslinę ataskaitą įvertino neigiamai, komitetas svarsto projekto ir projektą vykdančios institucijos vadovų žodinius pranešimus apie projekto rezultatus. Komitetas gali nustatyti terminus trūkumams pašalinti arba pasiūlyti administracijai nutraukti sutartį. Jei sutartis nutraukiama, projektą vykdanti institucija turi grąžinti Tarybai visas ar komiteto nustatytą dalį projektui vykdyti pervestų lėšų. Taryba trejus metus nepriima neigiamai įvertinto projekto vadovo paraiškų Tarybos vykdomų programų projektų finansavimui ir kitai finansinei paramai.

 

XI. ATSISKAITYMAS UŽ PROGRAMĄ

 

55. Programos metines ir baigiamąją ataskaitas pagal 10 priedo reikalavimus rengia vykdymo grupė. Metinę ataskaitą vykdymo grupė komitetui pateikia kasmet (išskyrus baigiamuosius programos metus) iki lapkričio 15 d.; baigiamąją ataskaitą – iki programos baigiamųjų metų spalio 1 d.

56. Programos metinė ataskaita yra mokslinis dokumentas, susisteminantis mokslinių tyrimų rezultatus, gautus vykdant programos tikslus ir uždavinius atitinkančius projektus. Metinėje ataskaitoje vykdymo grupė analizuoja tiek projektų, finansuotų iš tiesiogiai programai skirtų lėšų, tiek ir kitų su programos tematika ir paskirtimi susijusių mokslinių tyrimų projektų, vykdytų Lietuvoje ir pasaulyje, rezultatus bei mokslines publikacijas. Metinėje ataskaitoje vykdymo grupė pateikia siūlymų dėl jau gautų programos mokslinių rezultatų panaudojimo.

57. Programos baigiamoji ataskaita yra dokumentas, apibendrinantis visus programos mokslinius rezultatus (taip pat ir pateiktus metinėse ataskaitose) ir teikiantis valstybės institucijoms bei įstaigoms rekomendacijų, kaip spręsti programoje apibrėžtą problemą. Remdamasi baigiamąja ataskaita, vykdymo grupė parengia siūlymus dėl programos rezultatų panaudojimo bei pranešimą apie įvykdytą programą Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

58. Administracija komiteto teikimu metines ir baigiamąją ataskaitas skelbia tinklalapyje ir rengia viešą ataskaitų, programos mokslinių rezultatų bei rekomendacijų aptarimą. Apie paskelbtas ataskaitas oficialiu raštu pranešama Švietimo ir mokslo ministerijai, kitoms suinteresuotoms ministerijoms, valstybės institucijoms, skelbiama žiniasklaidoje. Ataskaitoms, programos rezultatams ir rekomendacijoms aptarti skiriama 30 dienų.

59. Programos metines ataskaitas vertina komiteto paskirta ekspertų grupė. Ekspertai įvertina programos tikslų įgyvendinimo lygį, mokslinius rezultatus, pateikia rekomendacijas dėl programoje vykdytų veiklų tąsos ir nurodo taisytinus dalykus. Ekspertai savo išvadas pateikia Programos metinės ataskaitos vertinimo anketoje (13 priedas).

60. Apibendrinęs metinių ataskaitų viešo aptarimo rezultatus ir ekspertų išvadas, komitetas parengia Tarybos nutarimo projektą ir pateikia jį Tarybai iki ataskaitinių metų gruodžio 10 d. Jei komitetas nutaria, kad ataskaita, prieš teikiant ją tvirtinti Tarybai, yra taisytina, vykdymo grupė ją privalo pataisyti per 5 darbo dienas.

61. Taryba, apsvarsčiusi vykdymo grupės pirmininko ir komiteto pranešimus, priima nutarimą dėl programos metinės ataskaitos. Nutarime Taryba gali siūlyti koreguoti programą, jos planą ir finansavimo apimtį.

62. Metines ir baigiamąją ataskaitas, programos rezultatus ir rekomendacijas Taryba kasmet pristato Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisijai.

63. Taryba, remdamasi viešo aptarimo, ekspertų, Švietimo ir mokslo ministerijos, kitų suinteresuotų ministerijų ir valstybės institucijų bei Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisijos išvadomis, patvirtina patikslintas baigiamąją bei lėšų panaudojimo ataskaitas, siūlymus dėl programos rezultatų panaudojimo ir pateikia pranešimą apie įvykdytą programą Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

 

XII. PROGRAMOS REZULTATŲ SKLAIDA

 

64. Už programų rengimo ir vykdymo eigos bei gautų programų rezultatų viešinimą atsakinga Taryba ir vykdymo grupė.

65. Administracija tinklalapyje ir „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ skelbia dokumentus, kuriais vadovaujasi rengdama ir vykdydama programas. Tinklalapyje administracija skelbia informaciją, nurodytą Nuostatų 35 punkte.

 

XIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

66. Komitetas gali siūlyti Tarybai pakeisti rengimo ir vykdymo grupių narius arba paskirti naują rengimo ar vykdymo grupę, jei rengimo ar vykdymo grupė Nuostatuose ir šiame apraše nustatytas veiklas atlieka ne laiku arba netinkamai.

67. Taryba gali siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai tikslinti programą arba ją nutraukti.

68. Programos rengimo ir vykdymo organizavimo išlaidos apmokamos iš lėšų, kuriomis administracija disponuoja pagal Nuostatų 7 punktą. Administracijos direktoriaus patvirtintoje šių lėšų naudojimo sąmatoje numatomos išlaidos programoms administruoti, ekspertų, rengimo ir vykdymo grupių kūrybiniam darbui atlyginti, su programa susijusiai informacijai viešinti ir kitos būtinos išlaidos.

69. Rengimo ir vykdymo grupių nariams už jų darbą apmokama reglamento nustatyta tvarka. Ekspertų, rengimo ir vykdymo grupių paslaugos yra mokslinių tyrimų ir plėtros paslaugos, todėl viešuosius pirkimus reglamentuojantys teisės aktai joms netaikomi.

70. Rengimo ir vykdymo grupės bei administracija užtikrina, kad rengiant ir vykdant programą būtų išvengta interesų konflikto, siekiama viešumo, objektyvumo ir skaidrumo. Rengimo ir vykdymo grupių nariai bei su programomis susiję administracijos darbuotojai privalo pasirašyti Konfidencialumo pasižadėjimą ir Nešališkumo deklaraciją.

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Pasiūlymas dėl nacionalinės mokslo programos

 

20 .... m. ............... d.

 

Siūlomos programos pavadinimas (ne daugiau kaip šeši žodžiai):

 

 

 

I. PASIŪLYMO TEIKĖJO INFORMACIJA

 

Siūlymą teikia:

Įstaigos pavadinimas/Vardas ir pavardė (jei pasiūlymą teikia fizinis asmuo):

 

 

 

 

 

 

Adresas susirašinėjimui:

 

 

Elektroninis adresas, telefonai, faksas:

 

 

 

 

 

 

Siūlymo teikėjas(-ai) (pažymėti reikiamus)

r[] Aukštoji mokykla

r[] Kita mokymo įstaiga

r[] Valstybės valdymo institucija

r[] Mokslinių tyrimų įstaiga

r[] Nevyriausybinė organizacija

r[] Fizinis asmuo

r[] Kita (įrašyti) ______________________

 

Asmuo kontaktui su pareiškėjais:

 

 

 

Vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

Telefonas, el. adresas

 

 

 

 

 

Adresas

 

 

 

 

 

El. pašto adresas

 

 

 

 

 

Raktiniai žodžiai (iki 5):

 

 

 

II. PASIŪLYMO PAGRINDIMAS

 

1. Valstybei ir visuomenei strategiškai svarbios problemos, kuriai išspręsti būtina įvykdyti nacionalinę mokslo programą, apibūdinimas. Kodėl šios problemos negalima išspręsti be naujų mokslo žinių? (ne daugiau kaip 1 puslapis)

 

 

 

2. Kokius strateginius valstybės dokumentus – Vyriausybės programą Seimo ir Vyriausybės nutarimus, tarptautines konvencijas, kitus – atitinka siūlymas. Nurodyti visą dokumento pavadinimą konkretų jo punktą ir kur dokumentas paskelbtas (ne daugiau kaip 5 svarbiausieji dokumentai)

 

 

 

3. Valstybės ir visuomenės interesų sritys, su kuriomis nurodyta problema susijusi (pažymėti reikiamas ir paryškinti svarbiausiąją)

r[] Aplinkos apsauga

r[] Sveikatos apsauga

r[] Socialinė politika

r[] Energetika

r[] Žemės ūkis

r[] Infrastruktūra

r[] Nacionalinis saugumas

r[] Švietimas

r[] Kultūra

r[] Kita (įrašyti) _____________________

 

4. Kokių mokslo sričių ir krypčių tyrimų reikia problemai išspręsti:

r[] B000 Biomedicinos mokslai

Kryptys..............................................................

r[] H000 Humanitariniai mokslai

Kryptys..............................................................

r[] P000 Fiziniai mokslai

Kryptys..............................................................

r[] S000 Socialiniai mokslai

Kryptys..............................................................

r[] T000 Technologijos mokslai

Kryptys..............................................................

 

5. Programos autorių mokslinės kompetencijos apibudinimas (ne daugiau kaip 1 puslapis)

 

 

 

III. SIŪLOMOS NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS APIBŪDINIMAS

(ne daugiau kaip 5 puslapiai)

 

1. Siūlomos programos tikslai ir uždaviniai. Kokių naujų mokslo žinių būtina gauti II skyriuje nurodytai problemai spręsti?

 

 

 

2. Svarbiausieji moksliniai tyrimai, kuriuos reikia atlikti programai įgyvendinti. Kodėl šie tyrimai būtini nurodytai problemai spręsti? Kodėl Lietuvai aktualūs šie tyrimai?

 

 

 

3. Kokia siūlomų mokslinių tyrimų būklė pasaulyje ir Lietuvoje? Kokių šiuo metu pasaulyje vykdomų mokslinių tyrimų rezultatai gali(-ės) būti panaudoti programos tikslams pasiekti?

 

 

 

4. Siūlomos programos įgyvendinimo priemonės, jų turinys, vykdymo etapai ir terminai.

 

 

 

5. Kiek lėšų reikėtų siūlomos programos atskiroms priemonėms įgyvendinti (pagrįsti skaičiavimais)?

 

 

 

6. Kokių mokslinių rezultatų turi būti pasiekta įvykdžius mokslo programą? Kaip jie galėtų būti panaudoti ir kaip galėtų būti įvertintas jų veiksmingumas?

 

 

 

 

Siūlymą teikia

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

PROGRAMOS IR JOS ĮGYVENDINIMO GALIMYBIŲ STUDIJOS

TIPINĖ UŽDUOTIS

 

Programa yra mokslinių uždavinių ir jiems išspręsti būtinų priemonių visuma, telkianti Lietuvos mokslinį potencialą bei finansinius išteklius atlikti fundamentalius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, kurių reikia siekiant išspręsti valstybei ir visuomenei strategiškai svarbią problemą (toliau vadinama – problema).

Programos rezultatai – naujos mokslo žinios ir mokslinių tyrimų aplinka (infrastruktūrą tyrėjų kompetencija ir pan.) valstybės ir visuomenės gyvenimo sričių raidos projektams vykdyti ir Lietuvos mokslo konkurencingumui Europos ir pasaulio mokslinių tyrimų erdvėje didinti.

Programa rengiama ir įgyvendinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 patvirtintais Nacionalinių mokslo programų nuostatais (Žin., 2008, Nr. 85-3382) ir Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašu.

 

I. TYRIMŲ PASKIRTIS

 

1. Programos įgyvendinimo galimybių tyrimai turi:

– pateikti problemos, suformuluotos pasiūlyme dėl programos, analizę ir pagrįsti, kodėl tai problemai spręsti būtina gauti naujų mokslo žinių;

– pateikti Lietuvoje ir užsienyje vykdomų programos tematikos mokslinių tyrimų ir jų rezultatų apžvalgą bei įvertinti, kaip tai, kas jau ištirta, galėtų būti panaudota problemai spręsti;

– suformuluoti ir pagrįsti programos uždavinius bei numatyti priemones jiems išspręsti;

– įvertinti Lietuvos ir užsienio mokslo potencialą, galintį įgyvendinti programos tikslus, ir pasiūlyti, kaip šis potencialas turėtų būti panaudotas;

– pasiūlyti programos turinį, jos įgyvendinimo etapus ir pagrįsti būtiną finansavimą.

2. Rengiant galimybių studiją bei programą turi būti:

– atsižvelgta į valstybės strateginius dokumentus bei ministerijų ir kitų valstybės institucijų priimtus dokumentus, susijusius su problema;

– įvertinti programos tikslus, tematiką ir uždavinius atitinkantys mokslo ir studijų institucijų vykdomi moksliniai tyrimai, taip pat moksliniai tyrimai, vykdomi ir planuojami vykdyti pagal Europos Sąjungos bendrąsias, struktūrinės paramos programas ir kitas tarptautines programas;

– aiškiai atsakyta į klausimą kodėl Lietuvai aktualūs šie tyrimai.

 

II. REIKALAVIMAI GALIMYBIŲ STUDIJAI

 

3. Galimybių studija – analitinė studija, kurioje nagrinėjama problemos būklė, pagrindžiami programai keliami moksliniai uždaviniai ir priemonės jiems išspręsti, įvertinamos programos tikslo (tikslų) įgyvendinimo galimybės, būdai ir būtini žmonių, infrastruktūros ir finansiniai ištekliai.

4. Galimybių studijoje turi būti:

4.1. Įvadas.

4.2. Problemos analizė.

Pateikiami problemą apibūdinantys statistiniai ir kiti oficialūs duomenys, apžvelgiamos valstybės institucijų pastangos problemai spręsti, aptariamas ir pagrindžiamas naujų mokslo žinių poreikis. Pateikiama duomenų kaip analogiškos problemos sprendžiamos kitose šalyse. Nurodomi su programa susiję valstybės strateginiai ir kiti dokumentai, Vyriausybės programos punktai, kuriems įvykdyti reikia programos mokslinių tyrimų.

4.3. Programos tikslas(-ai).

4.4. Programos uždaviniai.

Pateikiama pasiūlyme dėl programos nurodytų uždavinių analizė, patikslinami jų apibūdinimai, pateikiami argumentuoti siūlymai dėl uždavinių sąrašo sutrumpinimo ar papildymo.

4.5. Programos mokslinių uždavinių sprendimo būklė.

Pateikiama programos tematika Lietuvoje ir užsienyje vykdytų, vykdomų bei numatomų vykdyti mokslinių tyrimų ir jų rezultatų apžvalga bei įvertinta galimybė panaudoti tuos rezultatus problemai spręsti.

4.6. Programos turinys.

Apibūdinamos programai įvykdyti būtinų svarbiausiųjų fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų bei kitokių darbų kryptys, jų svarba, vykdymo terminai. Pateikiamas sąrašas programos tematika mokslinių tyrimų, vykdomų ar numatomų vykdyti pagal valstybines, Europos Sąjungos, tarptautines ir kitokias programas, mokslo ir studijų institucijų iniciatyva ir lėšomis, kurių rezultatai gali būti reikšmingi programos tikslams pasiekti, ir pasiūloma, kaip šiuos tyrimus koordinuoti.

4.7. Galimybių įvykdyti programą įvertinimas.

Šioje dalyje apibūdinami žmonių ir materialiniai ištekliai (tarp jų laboratorijos, mokslinė įranga), kurie gali būti panaudoti ir kuriuos reikia sukurti programos priemonėms įgyvendinti.

4.8. Galimas tarptautinis bendradarbiavimas.

Apžvelgiami kitose šalyse vykdomi moksliniai tyrimai, kurių rezultatai būtų reikšmingi programai, ir įvertinama galimybė panaudoti tų tyrimų rezultatus bei juos vykdančių mokslininkų patirtį programos uždaviniams spręsti.

4.9. Programos lėšos.

Pateikiama būtino finansavimo programos priemonėms įgyvendinti pagrindimas, lėšų paskirstymas pagal programos priemones ir pagal pagrindinius ekonominės klasifikacijos straipsnius (darbo apmokėjimas, socialinis draudimas, išlaidos prekėms ir paslaugoms, ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos, pridėtinės išlaidos ir kt.) kiekvienais programos vykdymo metais. Pateikti duomenys pagrindžiami skaičiavimais.

4.10. Laukiami rezultatai ir jų veiksmingumo vertinimo kriterijai.

 

III. REIKALAVIMAI PROGRAMAI

 

5. Programa yra dokumentas, kuriame, remiantis problemos analize ir esama mokslo žinių būkle, nurodyti naujų mokslinių tyrimų tikslai, uždaviniai, jiems įgyvendinti būtinos priemonės, lėšos ir laukiami rezultatai.

6. Programoje turi būti tokie skyriai:

6.1. programos tikslai ir uždaviniai;

6.2. mokslo žinių būklės analizė;

6.3. programos įgyvendinimo priemonės ir jų turinys;

6.4. programos ir jos įgyvendinimo priemonių vykdymo etapai ir terminai;

6.5. laukiami rezultatai, jų vertinimo kriterijai ir panaudojimo būdai;

6.6. programai ir jos įgyvendinimo priemonėms reikalingos lėšos ir jų šaltiniai;

6.7. duomenys apie programos stebėsenos ir atskaitomybės mechanizmą.

7. Programa turi būti pagrįsta galimybių studijoje esančia medžiaga; priemonių sąrašas ir reikalingos lėšos pateikiamos lentelės forma (žr. žemiau).

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Jei rengiant galimybių studiją paaiškėja, kad nurodytai problemai spręsti naujų mokslo žinių nereikia arba jų neįmanoma gauti per programai skirtą laiką programa nerengiama.

9. Rekomenduojama programos apimtis iki 10 psl., galimybių studijos – iki 50 psl. Taip pat turi būti parengtos ne ilgesnė kaip 5 psl. galimybių studijos ir ne ilgesnė kaip 2 psl. programos santraukos.

10. Galimybių studiją programa ir jų santraukos pateikiamos lietuvių ir anglų kalbomis. Pateikiama po vieną visų rengimo grupės narių pasirašytą galimybių studijos, programos ir jų santraukų egzempliorių bei jų elektroninė versija kompaktiniame diske.

 

Lentelė

 

NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS ............................................. ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS IR JŲ FINANSAVIMO APIMTYS

 

tūkst. Lt

Priemonių pavadinimas

Vykdymo terminai

........ metais

........ metais

........ metais

........ metais

........ metais

........ metais

Iš viso

I uždavinys:

1.1. .............

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. ............

 

 

 

 

 

 

 

 

......

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso I uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

II uždavinys:

2.1. .............

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. .............

 

 

 

 

 

 

 

 

......

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso II uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

.... uždavinys:

.... .............

 

 

 

 

 

 

 

 

.... ............

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso .... uždaviniui

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso Programai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

PROGRAMŲ RENGIMO IR VYKDYMO GRUPIŲ DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Programų rengimo ir vykdymo grupių darbo reglamentas (toliau vadinama -reglamentas) nustato Tarybos sudarytos programos ir jos galimybių studijos rengimo grupės (toliau vadinama – rengimo grupė) ir programai vykdyti bei įgyvendinti vadovaujančios grupės (toliau vadinama – vykdymo grupė) darbo tvarką.

2. Rengimo ir vykdymo grupės savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 „Dėl Nacionalinių mokslo programų nuostatų patvirtinimo“ patvirtintais Nacionalinių mokslo programų nuostatais (toliau vadinama – Nuostatai), Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašu (toliau vadinama – Aprašas), įstatymais, kitais teisės aktais, Tarybos ir jos komitetų nutarimais bei šiuo reglamentu.

3. Rengimo ir vykdymo grupių darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo ir nešališkumo principais.

4. Rengimo ir vykdymo grupes techniškai aptarnauja administracija.

 

II. RENGIMO GRUPĖS FUNKCIJOS

 

5. Pagrindinės rengimo grupės funkcijos yra šios:

5.1. atsižvelgiant į valstybės, mokslo ir studijų institucijų bei kitus siūlymus, kurių pagrindu inicijuotas programos rengimas, parengti programą ir įgyvendinimo galimybių studiją;

5.2. įvertinti ekspertų, Tarybos, komitetų ir suinteresuotų institucijų pastabas bei siūlymus dėl programos ir galimybių studijos, jų viešo svarstymo rezultatus ir pateikti komitetui pataisytą galimybių studiją ir programą.

6. Rengimo grupė baigia darbą kai programa pateikiama tvirtinti.

 

III. VYKDYMO GRUPĖS FUNKCIJOS

 

7. Pagrindinės vykdymo grupės funkcijos yra šios:

7.1. parengti ir kasmet tikslinti programos priemonių įgyvendinimo detalųjį planą

7.2. parengti kvietimus programos mokslinių tyrimų projektų konkursams;

7.3. apibendrinti projektų ir kitų programos tematiką atitinkančių mokslinių tyrimų rezultatus;

7.4. teikti atitinkamam komitetui svarstyti ir tvirtinti programos metines ir baigiamąją ataskaitas, siūlymus dėl programos rezultatų panaudojimo bei pranešimo Lietuvos Respublikos Vyriausybei apie programos įvykdymą tekstą

7.5. vykdyti kitas Nuostatuose ir Apraše nurodytas funkcijas.

 

IV. POSĖDŽIAI

 

8. Pagrindinė rengimo ir vykdymo grupių veiklos forma yra posėdžiai. Posėdžiui vadovauja grupės pirmininkas, jam nesant – jo paskirtas kitas grupės narys.

9. Rengimo ir vykdymo grupių pirmininkai:

9.1. vadovauja grupių darbui ir atsako už laiku jų įsipareigojimų bei funkcijų atlikimą;

9.2. nustato grupių narių pareigas, skiria jiems užduotis, koordinuoja jų veiklą

9.3. kviečia grupių posėdžius ir jiems vadovauja, nustato jų darbotvarkę, pasirašo posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su grupės veikla.

10. Rengimo grupės raštvedybą tvarko grupės pirmininko paskirtas grupės narys. Vykdymo grupės raštvedybą tvarko, dokumentus saugo, rengia posėdžių protokolus ir kitais klausimais grupės pirmininkui padeda administracijos paskirtas darbuotojas.

11. Posėdžio darbotvarkės projektas ir siūlomų nagrinėti klausimų medžiaga pateikiama grupės nariams ir atitinkamam komitetui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio. Grupių nariai ir komitetai gali siūlyti į posėdžio darbotvarkę įtraukti kitų klausimų.

12. Posėdžiai teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė grupės narių.

13. Posėdžių nutarimai priimami bendru sutarimu, jeigu tokio sutarimo pasiekti nepavyko, – atviru balsavimu, paprasta posėdyje dalyvaujančių grupės narių balsų dauguma. Kiekvienas grupės narys turi po vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

14. Grupės narys, negalintis dalyvauti posėdyje, ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio turi apie tai pranešti grupės pirmininkui. Grupės nariui sistemingai be pateisinamos priežasties nedalyvaujant posėdžiuose grupės pirmininkas gali siūlyti komitetui jį pakeisti kitu.

15. Grupės nariai turi griežtai vengti interesų konflikto. Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, jie privalo informuoti posėdžio dalyvius ir, kai svarstomas interesų konfliktą keliantis klausimas, nedalyvauti posėdyje.

16. Grupės pirmininkas, suderinęs su atitinkamu komitetu, į grupės posėdžius gali pakviesti mokslo ir studijų institucijų atstovų bei ekspertų. Šie asmenys dalyvauja tik svarstant klausimus, kuriuos aptarti yra pakviesti.

17. Rengimo ir vykdymo grupių nariai bei kiti grupių posėdžių dalyviai pasirašo konfidencialumo pasižadėjimą ir neturi teisės atskleisti informacijos, įgytos dirbant grupėje.

 

V. PROTOKOLAI IR NUTARIMAI

 

18. Rengimo ir vykdymo grupių posėdžiai protokoluojami.

19. Protokole nurodoma posėdžio data, numeris, posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai ir priimti nutarimai. Protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Grupės nariai turi teisę raštu teikti pastabas ir pasiūlymus dėl protokolo ar atskirų jo punktų formuluočių. Grupės nariams pritarus, protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas.

20. Grupės raštvedybą tvarkantis asmuo išsiunčia galutinio protokolo kopiją grupės nariams, atitinkamam komitetui ir Tarybos administracijai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo protokolo pasirašymo dienos.

 

VI. RENGIMO IR VYKDYMO GRUPIŲ FINANSAVIMAS

 

21. Rengimo grupės kūrybinis darbas atlyginamas pagal autorinę sutartį (1 priedas) iš lėšų, skirtų programų administravimui. Atlyginimo dydį nustato komitetas.

22. Su vykdymo grupe administracija sudaro sutartį (2 priedas). Už vykdymo grupės ar jos narių sukurtus kūrinius (analitinės apžvalgos, studijos, pranešimai, metinės ir baigiamosios ataskaitos ir pan.), kurie pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28-1125) 4 straipsnio nuostatas gali būti laikomi autorių teisių objektais, apmokama pagal autorines sutartis. Autorinio atlyginimo dydį, suderinęs su vykdymo grupės pirmininku, nustato komitetas.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Grupės veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga ir kiti dokumentai) saugomi administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2008, Nr. 50-1846) nustatyta tvarka.

 

_________________


Programų rengimo ir vykdymo grupių

darbo reglamento

1 priedas

 

LIETUVOS MOKSLO TARYBA

 

AUTORINĖ SUTARTIS NR. AS-

 

20.... m. ............................. d.

Vilnius

 

Lietuvos mokslo taryba (toliau vadinama – Taryba), atstovaujama administracijos direktoriaus         , ir Tarybos 20... m. .................... d. nutarimu Nr. .......

(vardas ir pavardė)

paskirta mokslininkų grupė ..........................................................................................................

(mokslo laipsniai, vardai ir pavardės)

(toliau vadinama – Autoriai) sudaro šią sutartį moksliniam kūriniui sukurti.

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Nacionalinės mokslo programos......................................................................................

(pavadinimas)

ir jos galimybių studijos (toliau vadinama – kūrinys) sukūrimas.

2. Kūrinys rengiamas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 20... m. ................ d. nutarimą Nr. .... ir turi atitikti Tarybos 20 ... m. ................ d. nutarimu Nr. .... patvirtinto „Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo“ reikalavimus ir Tarybos  mokslų komiteto patvirtintą pasiūlymą dėl programos.

(komiteto pavadinimas)

 

II. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Autoriai įsipareigoja sukurti 1 punkte nurodytą kūrinį ir iki 20..... m. ................... d. įteikti jį vertinti Tarybos .........................................................................................................................  mokslų komitetui.

(komiteto pavadinimas)

Autoriai įteikia vieną spausdintą ir visų Autorių pasirašytą kūrinio egzempliorių ir jo elektroninę versiją kompaktiniame diske.

4. Taryba įsipareigoja per ...... darbo dienų peržiūrėti įteiktą kūrinį ir jį priimti arba Autoriams nurodyti, iki kada ir kurias jo dalis būtina papildyti ar pakoreguoti ir vėl įteikti pataisytą kūrinį. Jeigu su kai kuriomis pastabomis ar siūlymais Autoriai nesutinka, savo nuomonę jie turi pateikti raštu.

5. Autoriai baigia darbą kai kūrinys pateikiamas tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Kūrinys priimamas pasirašant perdavimo–priėmimo aktą.

6. Taryba už visą šioje sutartyje numatytą kūrybinį darbą įsipareigoja sumokėti Autoriams................. (         ) Lt autorinį atlyginimą.

7. Autorinis atlyginimas išmokamas per 15 darbo dienų nuo perdavimo-priėmimo akto patvirtinimo. Iš autorinio atlyginimo Taryba išskaičiuoja teisės aktų tvarka nustatytus mokesčius.

8. Autoriai sutinka, kad Tarybos paskirtas grupės pirmininkas ..........................................

.............................................................................. koordinuotųjų darbą atstovautųjų interesams

(vardas ir pavardė)

vykdant šią sutartį ir paskirstytų šioje sutartyje numatytą autorinį atlyginimą pagal kiekvieno jų faktišką indėlį rengiant kūrinį.

9. Autoriai perduoda Tarybai visas turtines teises į pagal šią sutartį sukurtus autorių ir gretutinių teisių objektus. Autoriai neturi teisės be raštiško Tarybos sutikimo disponuoti kūriniu, leisti naudotis juo ar jo dalimis tretiesiems asmenims.

 

III. KITOS SĄLYGOS

 

10. Autoriai patvirtina, kad yra susipažinę su Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 patvirtintais „Nacionalinių mokslo programų nuostatais“ ir Lietuvos mokslo tarybos 2009 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. VII-06 patvirtintu „Nacionalinių programų įgyvendinimo tvarkos aprašu“.

11. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki sutartinių įsipareigojimų įvykdymo.

12. Sutarties pakeitimai ir papildymai įforminami šalių susitarimu, kuris yra neatsiejama šios sutarties dalis.

13. Sutartis gali būti nutraukta bendru šalių susitarimu arba vienai iš šalių raštu pranešus kitai šaliai, kad ji pažeidė kurią nors šios sutarties nuostatą. Taryba gali vienašališkai nutraukti sutartį ir nemokėti autorinio atlyginimo, jei Autoriai be pateisinamos priežasties atsisako taisyti kūrinį arba neįteikia jo sutartu laiku.

14. Taryba turi teisę iš Autorių grupės pašalinti jos narį, jei jis netinkamai vykdė ar pažeidė įpareigojimus, išdėstytus Apraše ir šioje sutartyje.

15. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, kurių vienas lieka Tarybai, kitas – Autorių atstovui.

16. Ginčai dėl šios sutarties sprendžiami derybomis, o nesusitarus – įstatymų nustatyta tvarka.

17. Šioje sutartyje nenumatytas teises, pareigas ir atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas.

 

IV. SUTARTIES PRIEDAI:

 

18. Pasiūlymas dėl programos ............................................................................................

(programos pavadinimas)

19. Išrašas iš Lietuvos mokslo tarybos 20... m. .............................  d. nutarimo Nr. ...........

 

V. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI:

 

Lietuvos mokslo tarybos –

Kodas – ...................., adresas............................................................ , tel. .........................

El. adresas ......................................... Atsiskaitomoji sąskaita ...........................................

Autorių –

 

Vardas, pavardė Asmens kodas

Adresas, telefonai

Banko sąskaitos Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sutarties šalių parašai:

Tarybos administracijos direktorius

 

Autoriai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

A. V.

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________


Programų rengimo ir vykdymo grupių

darbo reglamento

2 priedas

 

LIETUVOS MOKSLO TARYBA

 

SUTARTIS NR.

 

20.... m. ..................... d, Vilnius

 

Lietuvos mokslo taryba (toliau vadinama – Taryba), atstovaujama administracijos direktoriaus         , ir Lietuvos mokslo tarybos 20... m. .................... d.

(vardas ir pavardė)

nutarimu Nr. .... sudaryta mokslininkų grupė................................................................................

......................................................................................................................................................

(mokslo laipsniai, vardai ir pavardės)

(toliau vadinama – vykdymo grupė) sudaro šią sutartį.

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Nacionalinės mokslo programos .....................................................................................

(programos pavadinimas)

(toliau vadinama – programa) vykdymas ir įgyvendinimas.

 

II. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

2. Vykdymo grupė įsipareigoja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 patvirtintais „Nacionalinių mokslo programų nuostatais“ (toliau vadinama – Nuostatai) ir Lietuvos mokslo tarybos 2009 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. VII-06 patvirtintu „Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašu“ (toliau vadinama – Aprašas), organizuoti 1 punkte nurodytos programos įgyvendinimą ir užtikrinti sklandų programos vykdymą.

3. Vykdymo grupė įsipareigoja atlikti funkcijas, priskirtas vykdymo grupei Aprašu, ir nustatyta tvarka bei terminais parengti, pateikti Tarybos komitetui tvirtinti ir prireikus pagal komiteto ir ekspertų pastabas patikslinti:

3.1. programos vykdymo detalųjį planą ir siūlymus dėl jo koregavimo;

3.2. skelbimų tekstus dėl konkursams teikiamų mokslinių tyrimų projektų, numatytų detaliajame plane (likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki detaliajame plane nurodytų konkursų skelbimo terminų);

3.3. nutarimus dėl projektų konkursų laimėtojų ir projektų finansavimo apimčių;

3.4. išvadas dėl projektų metinių ir baigiamųjų ataskaitų priėmimo;

3.5. metines programos ataskaitas;

3.6. baigiamąją programos ataskaitą;

3.7. kasmetinių pranešimų visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms apie programos vykdymo rezultatus ir rekomendacijų dėl jų panaudojimo tekstus;

3.8. pranešimo Lietuvos Respublikos Vyriausybei apie programos įvykdymą projektą.

4. Taryba įsipareigoja:

4.1. sudaryti sąlygas vykdymo grupės posėdžiams ir kitoms veikloms;

4.2. pagal autorines sutartis apmokėti vykdymo grupės nariams už sukurtus kūrinius (analitinės apžvalgos, studijos, ekspertinės išvados, pranešimai, metinės ir baigiamosios ataskaitos ir pan.), kurie pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28-1125) 4 straipsnio nuostatas gali būti laikomi autorių teisių objektais;

4.3. skirti administracijos darbuotoją vykdymo grupės darbui aptarnauti.

5. Vykdymo grupės nariai sutinka, kad Tarybos paskirtas grupės pirmininkas
.................................................................... vadovautųjų darbui, koordinuotų veiklą atstovautų

(vardas ir pavardė)

jų interesams ir teiktų komitetui siūlymus dėl autorinio atlyginimo už kūrinius, sukurtus vykdant šią sutartį.

6. Vykdymo grupė perduoda Tarybai visas turtines teises į pagal šią sutartį sukurtus autorių ir gretutinių teisių objektus. Grupės nariai neturi teisės be raštiško Tarybos sutikimo disponuoti kūriniais, leisti naudotis jais ar jo dalimis tretiesiems asmenims.

7. Taryba ir vykdymo grupė sutaria geranoriškai bendradarbiauti vykdant šios sutarties pagrindu kylančias prievoles.

 

III. SUTARTIES GALIOJIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

8. Sutartis galioja nuo jos pasirašymo dienos iki Nuostatuose ir Apraše numatytų vykdymo grupės funkcijų įvykdymo.

9. Vykdymo grupė turi teisę, paaiškinusi priežastį, vienašališkai nutraukti šią sutartį, apie tai raštu įspėdama Tarybą prieš 60 kalendorinių dienų.

10. Taryba turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, apie tai prieš 30 kalendorinių dienų raštu įspėdama vykdymo grupę, šiais atvejais:

10.1. kai Tarybos komitetas nustato, kad vykdymo grupė Nuostatuose ir Apraše numatytus įpareigojimus atlieka ne laiku arba netinkamai ar neįvykdo šios sutarties įsipareigojimų;

10.2. jei vykdymo grupė, Tarybos komitetams ar ekspertams pateikus pastabų dėl 3 punkte nurodytų dokumentų, per Tarybos nustatytą terminą jų nepataisė ir nepateikė raštiškų paaiškinimų.

11. Taryba turi teisę iš vykdymo grupės pašalinti jos narį, jei jis netinkamai vykdė ar pažeidė įsipareigojimus, išdėstytus Apraše ir šioje sutartyje.

 

IV. KITOS SĄLYGOS

 

12. Vykdymo grupė patvirtina, kad susipažino su Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 patvirtintais „Nacionalinių mokslo programų nuostatais“ ir Lietuvos mokslo tarybos 2009 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. VII-06 patvirtintu „Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašu“ ir jo priedais.

13. Vykdymo grupės nariai supranta sutarties sąlygas, būtinas ir privalomas funkcijas, kurias turi vykdyti pagal šią sutartį.

14. Visi kilę ginčai dėl šios sutarties sprendžiami derybomis, nepavykus – įstatymų nustatyta tvarka.

15. Šioje sutartyje nenumatytas teises, pareigas ir atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas.

16. Ši sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, vienas – Tarybai, kitas – vykdymo grupės pirmininkui.

17. Šalys nedelsdamos turi pranešti viena kitai apie pasikeitusius asmens duomenis, adresus ar kitus rekvizitus, nurodytus šios sutarties 5 skyriuje.

 

V. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI:

 

Lietuvos mokslo tarybos –

Kodas – ................................., adresas................................................................................

Tel. ........................................, el. adresas...........................................................................

Atsiskaitomoji sąskaita .......................................................................................................

 

Vykdymo grupė –

 

Vardas, pavardė Asmens kodas

Adresas, telefonai

Banko sąskaitos Nr.

 

 

 

 

 

 

 

Sutarties šalių parašai:

Tarybos administracijos direktorius

 

Vykdymo grupė:

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

A. V.

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

PROGRAMOS GALIMYBIŲ STUDIJOS VERTINIMO GAIRĖS

 

Ekspertas turi pateikti išvadą dėl tikslingumo rengti ir vykdyti galimybių studijoje (toliau studija) siūlomą nacionalinę mokslo programą (toliau vadinama – programa). Tuo tikslu ekspertas turi įvertinti programos aktualumą šaliai ir jos įvykdymo per penkerių metų laikotarpį realumą. Ekspertas pateikia išvadą motyvuotai atsakydamas (laisva forma) į šiuos klausimus:

Ar studijoje iškeltas tikslas – suformuluota mokslinė problema yra svarbi Lietuvai, ar ji aktuali pasauliniame mokslo kontekste?

Ar studijoje iškelti uždaviniai ir numatomi jų sprendimo būdai (priemonės) yra adekvatūs, siekiant programos tikslo?

Ar studijoje nurodytas mokslinis potencialas yra pakankamas, sprendžiant programos uždavinius per skirtą laiką?

Ar studijoje nurodytos programos vykdymui reikalingos lėšos yra adekvačios suformuluoto tikslo mokslinei ir praktinei reikšmei?

Ar studija atitinka visus Programos ir jos įgyvendinimo galimybių studijos tipinės užduoties (Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo 2 priedas) reikalavimus?

 

PROGRAMOS VERTINIMO GAIRĖS

 

Ekspertas turi pateikti išvadą dėl programos parengimo kokybės ir nurodyti jos trūkumus, jei tokių buvo pastebėta. Ekspertas pateikia išvadą motyvuotai atsakydamas (laisva forma) į šiuos klausimus:

Ar programoje aiškiai suformuluotas valstybei ir visuomenei strategiškai svarbus tikslas?

Ar nurodytos ir išsamiai aptartos programos tikslui pasiekti būtinos naujos mokslo žinios?

Ar iškelti moksliniai uždaviniai yra adekvatūs programos tikslui pasiekti, ar numatyti uždavinių sprendimo būdai ir organizacinės priemonės yra pakankami?

Ar racionaliai planuojamos lėšos programai, ar jos pagrįstos programos tikslo mokslinės bei praktinės reikšmės kontekste?

Ar programa atitinka visus Programos ir jos įgyvendinimo galimybių studijos tipinės užduoties (Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo 2 priedas) reikalavimus?

Jei programoje pateiktos informacijos nepakanka sprendimui dėl jos parengtumo priimti, ekspertas gali motyvuotai siūlyti rengimo grupei pakoreguoti ir papildyti programą.

 

_________________

 

 

Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

Patvirtintas Lietuvos mokslo tarybos ..................................... komiteto

20.... m. .................. d. nutarimu Nr. ...-....

 

Nacionalinė mokslo programa: ....................................................................

(pavadinimas)

 

PROGRAMOS VYKDYMO DETALUSIS PLANAS 20...–20.... METAMS

 

Pritarta vykdymo grupės 20... m. ............................... d. nutarimu Nr. .....

 

Programos uždavinys: ......................................................................................................................................................

(uždavinio pavadinimas pagal patvirtintą programą)

 

Programos priemonė (pavadinimai pagal patvirtintą programą)

Moksliniai tyrimai

Planuojamą tūkst. Lt

Darbo pradžios data

Darbo pabaigos data

Finansavimo šaltinis

Eil. Nr.

Pavadinimas

Eil. Nr.

Tyrimų temos, kryptys ar kitos veiklos Laukiami rezultatai ir vertinimo kriterijai

20....

20....

....

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.... priemonei iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

....

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.... priemonei iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

....

 

....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.... priemonei iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

.... uždaviniui iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vykdymo grupės pirmininkas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________

 

 

Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

6 priedas

 

LIETUVOS MOKSLO TARYBA

 

PARAIŠKA VYKDYTI PROGRAMOS MOKSLINIŲ TYRIMŲ PROJEKTĄ

 

........................................................................  ...................PRIEMONĖ

(programos pavadinimas)                      (priemonės Nr.)

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje.......................................       Registracijos Nr. ..........................

(data)                       (pildo Taryba)

 

Prašome finansuoti mokslinių tyrimų projektą, skirtą programos priemonei.................................

.................................................................................................................................. įgyvendinti.

(priemonės pavadinimas)

 

I. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

 

Mokslinių tyrimų projekto pavadinimas (iki 100 spaudos ženklų):

 

Kodinis projekto pavadinimas (vienas – du žodžiai):

 

Reikšminiai žodžiai (ne daugiau kaip 5):

 

Mokslo ir studijų institucija – projekto vykdytojas: pavadinimas, adresas, telefonas, el. paštas, įstaigos kodas, banko rekvizitai

 

Mokslo ir studijų institucijos – jungtinės veiklos partneriai (jei dėl tokios veiklos susitarta): pavadinimai, adresai, telefonai, el. paštas

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas ir pavardė, pareigos pagrindinėje ir kitose darbovietėse, telefonai, el. paštas)

 

 

II. PROJEKTĄ VYKDYS MOKSLININKŲ GRUPĖ

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės ir pareigos jose

Telefonai, elektroniniai adresai

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. TERMINAI

 

Projekto pradžia 20... m. .................... mėn., pabaiga 20... m. ............. mėn.

Baigiamoji ataskaita pateikiama 20 ... m. .................. d.

 

IV. PROJEKTO TURINYS

 

1. Projekto tikslai. Kokius svarbius uždavinius išspręsite įvykdę planuojamus tyrimus?

 

 

 

2. Kuo šiame projekte numatyti tyrimai bus svarbūs nacionalinės mokslo programos priemonės tikslams pasiekti?

 

 

 

3. Apibūdinkite šiame projekte numatytų atlikti tyrimų skirtumus nuo kitų, panašių (vykdytų arba vykdomų pareiškėjų ar kitų mokslininkų)? Apibūdinkite siekiamų gauti mokslo žinių būklę Lietuvoje ir pasaulyje.

 

 

 

4. Kokių mokslinių rezultatų numatomų tyrimų tematika projekto vykdytojai jau yra pasiekę? Ką nauja norite sužinoti ar nustatyti vykdydami siūlomus tyrimus?

 

 

 

5. Išdėstykite projekto turinį. Aprašykite metodus, numatomą darbų seką laukiamus rezultatus, turimą mokslinę aparatūrą įrangą ir informacines priemones.

 

 

 

6. Kokiais tikslais ir kokią naują mokslinę aparatūrą ar įrenginius numatote įsigyti ar pasigaminti vykdydami projektą?

 

 

 

7. Ką dar, be privalomų metinių ir baigiamosios ataskaitų, ketinate pateikti Tarybai kiekvienais projekto vykdymo metais ir užbaigę projektą (mokslinių publikacijų, rekomendacijų, pranešimų ir pan.)?

 

 

 

8. Nurodykite projekto vadovo ir kitų mokslininkų grupės narių tyrimų tematika mokslinę kompetenciją ir mokslinių tyrimų projektų vadybos patirtį.

 

 

 

9. Nurodykite svarbiausius (ne daugiau kaip 10) mokslinių tyrimų projektus, kuriuos per pastaruosius trejus metus mokslininkų grupė ar pavieniai jos nariai yra įvykdę (užsakovai, projektų pavadinimai, finansavimo šaltiniai, sąmatinės vertės, terminai).

 

 

 

10. Nurodykite mokslinių tyrimų darbus, kuriuos mokslininkų grupės nariai dirbs tuo pačiu metu, kai vykdys šį projektą, ir jų finansavimo šaltinius.

 

 

 

V. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATA

 

(tūkst. litų)

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

20... metais

20... metais

20.... metais

Visam projektui

1.

Mokslininkų grupės darbo užmokestis

 

 

 

 

2.

Socialinio draudimo įmokos ir įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

3.

Išlaidos paslaugoms (tarp jų ir autorinėms sutartims)

 

 

 

 

4.

Išlaidos prekėms

 

 

 

 

5.

Komandiruočių išlaidos

 

 

 

 

6.

Išlaidos rezultatų viešinimui

 

 

 

 

7.

Išlaidos ilgalaikiam turtui (laboratorinė, programinė įranga ir pan.)

 

 

 

 

8.

Pridėtinės išlaidos (Projektą vykdančios institucijos sąnaudos, iki 30 proc. lėšų, nurodytų 1 ir 3 eilutėse)

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

VI. PRIEDAI

 

1.         Projektui planuojamo darbo užmokesčio fondo skaičiavimas ir pagrindimas (....... lapų).

2.         Numatomų užsienio komandiruočių sąrašas ir pagrindimas (..... lapų).

3.         Numatomo įsigyti ilgalaikio turto (nurodant paskirtį ir orientacines kainas) sąrašas ir pagrindimas (..... lapų).

4.         Numatomų įsigyti paslaugų (nurodant paskirtį, tiekėjus ir orientacines kainas) sąrašas ir pagrindimas (.... lapų).

5.         Numatomų įsigyti prekių (nurodant paskirtį, tiekėjus ir orientacines kainas) sąrašas ir pagrindimas (.... lapų).

6.         Projekto rezultatų viešinimui planuojamų lėšų skaičiavimas ir pagrindimas (...... lapų).

7.         Projektą vykdančios mokslininkų grupės narių gyvenimo aprašymai (CV) (..... lapų).

8.         Projektą vykdančios mokslininkų grupės narių svarbiausiųjų pastarųjų penkerių metų mokslinių publikacijų sąrašai: publikacijos autorius (-iai), leidinio, kuriame ji paskelbta, pavadinimas, išleidimo metai, puslapiai leidinyje (...... lapų).

9.         Mokslo ir studijų institucijų 20 .... m................ d. susitarimas vykdyti bendrą projektą (jei sudarytas) (.... lapų).

10.       Mokslininkų grupės narių 20 .... m.........................d. susitarimas su projektą vykdančia institucija (jei projektą vykdo mokslininkų grupė) (.... lapų).

 

Projektą vykdančios institucijos vadovas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Projekto vadovas

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Užpildymo data ....................................

A. V.

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

7 priedas

 

NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS

MOKSLINIŲ TYRIMŲ PROJEKTO PARAIŠKOS VERTINIMO ANKETA

 

......................................................................................................................................................

(Programos pavadinimas)

Prašymo registracijos numeris.........................      Projekto santrumpa ........................................

Projekto pavadinimas ...................................................................................................................

Projekto vadovas...........................................................................................................................

Projektą vykdanti institucija.........................................................................................................

 

1. PROJEKTO VERTINIMAS

 

Vertinimo kriterijus

Vertinimo balas*

Komentarai (privalomas detalus vertinimo paaiškinimas)

 

1. Mokslinė ir/ar technologinė kokybė (tiesiogiai siejant su kvietime nurodyta tematika).

1.1. Idėjos svarba, tikslų bei uždavinių kokybė

1.2. Numatomas proveržis palyginus su šių dienų lygiu

1.3. Mokslinės ir/ar technologinės metodologijos bei darbo plano kokybė ir efektyvumas

(5/3)

 

 

2. Įgyvendinimo ir vadybos kokybė bei efektyvumas.

2.1. Vadybos plano ir procedūrų tinkamumas

2.2. Individualių dalyvių kvalifikacija ir patirtis projekto tematika

2.3. Vykdytojų grupės sudėties atitiktis projekto tikslams pasiekti

2.4. Planuojamų išteklių (biudžetas, personalas, įranga) tinkamumas, pakankamumas ir pagrįstumas

(5/3)

 

3. Potencialus projekto rezultatų poveikis tolesnei mokslo plėtrai, žinių sklaidai ir panaudojimui.

3.1. Projekte išvardintų planuojamų rezultatų svarba (skelbtoje konkurso tematikoje) nacionaliniu ir/ar tarptautiniu mastu

3.2. Projekto rezultatų panaudojimo ir/ar sklaidos bei intelektinės nuosavybės apsaugos priemonių tinkamumas

(5/3)

 

IŠ VISO BALŲ:

(15/10)

 

* Skliausteliuose nurodytas maksimalus ir slenkstinis įvertinimo balai. Programa vertinama teigiamai tik visus punktus įvertinus teigiamai ir surinkus slenkstinę bendrą sumą.

 

II. AR NUMATOMOS PROJEKTO VEIKLOS YRA SUSIJUSIOS SU PAPILDOMO DĖMESIO REIKALAUJANČIAIS ETINIAIS KLAUSIMAIS? Jei „taip“, pateikite paaiškinimą atskirai.

 

III. BENDROS PASTABOS

......................................................................................................................................................

 

IV. EKSPERTO IŠVADA dėl projekto mokslinės vertės (palikti vieną pasirinktą teiginį, kitą išbraukti):

 

1. PROJEKTAS ATITINKA PROGRAMOS PRIEMONĖS TIKSLUS IR GALI BŪTI FINANSUOJAMAS

 

2. PROJEKTAS NEATITINKA PROGRAMOS PRIEMONĖS TIKSLŲ IR YRA NEFINANSUOTINAS

 

V. EKSPERTO REKOMENDACIJA dėl prašomų lėšų projektui (palikti tik reikalingą teiginį pasirinkus antrąjį, įrašyti sumas ir siūlymus)

 

1. SĄMATA PAGRĮSTA IR REALI

 

2. SIŪLOMA MAŽINTI PROJEKTO IŠLAIDAS iki ................... tūkst. Lt

......................................................................................................................................................

(nurodyti, kokias išlaidas ir kodėl siūloma mažinti arba atsisakyti)

 

Patvirtinu (-ame), kad vertindamas (-ami) šį projektą, mano (mūsų) žiniomis, neturiu (-ime) nei tiesioginio, nei netiesioginio interesų konflikto.

 

Ekspertas (ekspertų grupės) nariai:

 

 

 

(parašas(-ai))

 

(vardas(-ai), pavardė(-ės))

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

8 priedas

 

SUTARTIS FINANSUOTI NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS

......................................................................................................................................................

(pavadinimas)

PROJEKTĄ NR. .................

(registracijos Nr.)

20..... m. .......................... d.

Vilnius

 

Lietuvos mokslo taryba (toliau vadinama – Taryba), atstovaujama administracijos direktoriaus         , veikiančio pagal Tarybos nuostatus.

(vardas, pavardė)

.......................................................................................... (toliau vadinama – Projektą vykdanti

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

institucija), atstovaujama ................................................................ , veikiančio pagal institucijos

(pareigos, vardas, pavardė)

statutą/įstatus, ir Projekto vadovas ..............................................................................................

(mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

toliau bendrai vadinami Šalimis, remiantis nacionalinės mokslo programos ................................

....................................................................................... (toliau vadinama – Programa) vykdymo

(pavadinimas)

grupės 20... m. .................... d. nutarimu Nr. ......, sudarė šią Sutartį:

 

I. SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Mokslinių tyrimų projektas .............................................................................................

(projekto pavadinimas)

(toliau vadinama – Projektas), vykdomas pagal 20 ... m. ..................... d. Projekto aprašymą (registracijos Nr. ........) Programos priemonei ....................................................................................................................

(Programos priemonės pavadinimas)

įgyvendinti.

 

II. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

2. Projekto vadovas įsipareigoja:

2.1. įgyvendinti Projekto tikslus ir uždavinius, koordinuoti visų Projekte dalyvaujančių institucijų, mokslininkų ir kitų asmenų veiklą;

2.2. laiku teikti Projektą vykdančiai institucijai informaciją apie numatomus pirkimus, komandiruotes, organizuojamus renginius ir kitas veiklas, kurių išlaidos apmokamos iš Projekto lėšų;

2.3. Projektui skirtas lėšas naudoti tik su Projektu susijusioms išlaidoms apmokėti ir atsiskaityti už jas taip, kaip nurodyta Sutartyje ir jos prieduose;

2.4. Pateikti Tarybai projekto metines ir baigiamąją mokslines ataskaitas, parengtas pagal Tarybos 2009 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. VII-06 patvirtinto „Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo“ (toliau vadinama – Aprašas) 10 priedo reikalavimus, bei per Tarybos nustatytą laiką pataisyti jas atsižvelgiant į ekspertų ir Tarybos komitetų pastabas;

2.5. bendradarbiauti su Tarybos atstovais, laiku teikti jiems visą prašomą informaciją sudaryti sąlygas projekto patikrai vietoje;

2.6. informuoti Tarybą apie visus pasikeitimus, susijusius su projekto įgyvendinimu ar lėšų naudojimu, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo įvykusio pasikeitimo datos;

2.7. skelbiant mokslinių tyrimų rezultatus, publikacijose nurodyti, kad mokslinius tyrimus finansavo Lietuvos mokslo taryba (Research Council of Lithuania), ir Programos pavadinimą

2.8. baigiamąją projekto ataskaitą pateikti lietuvių ir anglų kalbomis, po vieną spausdintą egzempliorių ir elektroninę versiją.

3. Projektą vykdanti institucija įsipareigoja:

3.1. sudaryti sąlygas visų Projekto dalyvių įsipareigojimams, numatytiems Projekto aprašyme, Projektą vykdančios mokslininkų grupės ir Projekto vadovo susitarime su Projektą vykdančia instituciją pasirašytame 20 .. m. ................... d. ir, jei sudarytą 20 .. m. ............... d. Jungtinės veiklos sutartyje, įgyvendinti;

3.2. pagal savo kompetenciją administruoti Projektą ir vykdyti jo įgyvendinimo priežiūrą;

3.3. vykdyti Projektui skirtų lėšų buhalterinę apskaitą laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų; kontroliuoti, kad skirtos lėšos būtų naudojamos tik projekto reikmėms, atskirai segti ir 10 metų po Programos, kurios Projektas vykdomas, pabaigos įstatymo nustatyta tvarka saugoti visus mokėjimų iš Projekto lėšų dokumentus bei pateikti juos Tarybos administracijos įgaliotiems asmenims, vykdantiems patikras projekto vykdymo vietose;

3.4. iki kiekvieno ketvirčio pirmojo mėnesio 5 d. pateikti administracijai ataskaitą pagal Aprašo 9 priedo formą už lėšas, gautas kalendoriniais metais iki praėjusio ketvirčio pabaigos. Ataskaita už visas kalendoriniais metais gautas lėšas pateikiama iki kitų metų sausio 5 d. Iki kalendorinių metų pabaigos nepanaudotas lėšas nustatyta tvarka grąžinti į administracijos nurodytą sąskaitą

3.5. gavus Tarybos nutarimą per 30 dienų grąžinti Tarybai lėšas, panaudotas netinkamomis pripažintoms projekto išlaidoms (t. y. išlaidoms, nenumatytoms Projekto sąmatoje ar nepagrįstoms Projekto aprašymo prieduose, ir išlaidoms, nepagrįstoms dokumentais);

3.6. Projekto vadovo teikimu turtą prekes ir paslaugas įsigyti vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu;

3.7. bendradarbiauti su Tarybos atstovais, laiku teikti jiems visą prašomą informaciją sudaryti sąlygas Projekto patikrai vietoje;

3.8. informuoti Tarybą apie visus pasikeitimus, susijusius su Projekto įgyvendinimu ar lėšų panaudojimu, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo įvykusio pasikeitimo datos;

3.9. gavusi nutarimą dėl Projekto finansavimo sustabdymo ar nutraukimo įvykdyti jame nurodytus reikalavimus;

3.10. vykdyti kitas Sutartyje ir Apraše Projektą vykdančiai institucijai nustatytas sąlygas.

4. Taryba įsipareigoja:

4.1. pervesti projektui paskirtas lėšas Apraše ir Sutartyje nustatyta tvarka ir terminais. Pirmasis avansas pervedamas per 15 darbo dienų nuo Sutarties pasirašymo;

4.2. įvertinti pateiktas metines ir baigiamąją projekto mokslines ataskaitas bei atlikti finansinių ataskaitų atitikties projekto išlaidų sąmatą patikrą ir apie rezultatus informuoti Projektą vykdančią instituciją

4.3. laišku ir Tarybos interneto svetainėje www.lmt.lt teikti Projektą vykdančiai institucijai ir Projekto vadovui informaciją dėl tinkamo Sutarties įsipareigojimų vykdymo;

4.4. per 15 darbo dienų išnagrinėti Projektą vykdančios institucijos ir Projekto vadovo teikimus dėl Projekto vykdymo eigos, jo sustabdymo ar nutraukimo, taip pat apeliacijas dėl

Tarybos nutarimų nutraukti Projekto vykdymą, keisti finansavimą ar grąžinti Projektui vykdyti gautas lėšas (jų dalį).

5. Baigus vykdyti projektą Šalys pasirašo Projekto perdavimo-priėmimo aktą.

 

III. PROJEKTO TERMINAI, FINANSAVIMAS IR ATSISKAITYMO TVARKA

 

6. Projekto pradžia 20... m. ...................d. Projekto metinės ataskaitos Tarybai pateikiamos kasmet iki lapkričio 1 d., baigiamoji mokslinė ataskaita turi būti pateikta ne vėliau kaip 20..... m. .................... d.

7. Projektui vykdyti Taryba skiria ...................................................................  (..........) Lt.

Projektą vykdanti institucija ir Projekto vadovas turi teisę skiriamas lėšas naudoti šioms išlaidoms:

 

(tūkst. litų)

Eil. Nr.

Išlaidų grupės

20... metais

20... metais

20.... metais

Visam projektui

1.

Mokslininkų grupės darbo užmokestis

 

 

 

 

2.

Socialinio draudimo įmokos ir įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

3.

Išlaidos paslaugoms (tarp jų ir autorinėms sutartims)

 

 

 

 

4.

Išlaidos prekėms

 

 

 

 

5.

Komandiruočių išlaidos

 

 

 

 

6.

Išlaidos rezultatų viešinimui

 

 

 

 

7.

Išlaidos ilgalaikiam turtui

 

 

 

 

8.

Pridėtinės išlaidos (Projektą vykdančios institucijos sąnaudos, iki 30 proc. lėšų nurodytų 1 ir 3 eilutėse)

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

8. Projektą vykdanti institucija kasmet iki sausio 15 d. (jei Projektas pradedamas vykdyti ne metų pradžioje – per 15 dienų nuo sutarties pasirašymo) pateikia Tarybai prašymą dėl Projekto vykdymui skirtų lėšų pervedimo kalendoriniais metais terminų. Atsižvelgusi į šį prašymą Taryba parengia Projekto finansavimo grafiką.

 

IV. ŠALIŲ TEISĖS

 

9. Taryba turi teisę savo nuožiūra atlikti patikras Projekto vykdymo vietose ir imtis būtinų veiksmų aptiktiems pažeidimams pašalinti.

10. Taryba turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį ir pareikalauti iš Projektą vykdančios institucijos grąžinti gautas lėšas apie tai raštu įspėdama prieš 30 kalendorinių dienų, jei Projektą vykdanti institucija:

10.1. nustatytais terminais nepateikė Projekto lėšų panaudojimo ataskaitų, jose pateikė klaidinančius, dokumentais nepatvirtintus duomenis arba nuslėpė informaciją turinčią reikšmės sprendimui dėl tolesnio Projekto finansavimo;

10.2. nustatytu laiku Tarybai nepateikė mokslinių ataskaitų

10.3. perleido tretiesiems asmenims savo įsipareigojimus arba teises pagal Sutartį;

10.4. nesudarė tinkamų sąlygų arba trukdo projekto patikrai vietoje;

10.5. vykdant projektą pažeidė galiojančius teisės aktus;

10.6. pažeidė kitas Sutarties sąlygas.

11. Projektą vykdanti institucija turi teisę:

11.1. raštu išdėsčiusi motyvus, siūlyti Tarybai pakeisti Sutarties sąlygas arba nutraukti Sutartį;

11.2. disponuoti lėšomis, skiriamomis pridėtinėms išlaidoms apmokėti;

11.3. teikti Tarybai apeliacijas dėl nesuderintų sprendimų keisti Sutarties sąlygas, sustabdyti ar nutraukti finansavimą ir/arba grąžinti išmokėtas lėšas.

12. Projekto vadovas turi teisę:

12.1. prieš 30 darbo dienų pranešęs Tarybai ir Projektą vykdančiai institucijai atsistatydinti iš Projekto vadovo pareigų;

12.2. disponuoti Projekto vykdymui skirtomis lėšomis, nurodytomis 7 punkto lentelės 1–6 eilutėse, neviršijant kiekvienai išlaidų grupei skirtų lėšų;

12.3. pritarus Projektą vykdančiai institucijai siūlyti Tarybai pakeisti išlaidų paskirtį neviršijant visam projektui skirtų lėšų.

 

V. KITOS SĄLYGOS

 

13. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki visiško Šalių įsipareigojimų įvykdymo, bet ne ilgiau kaip iki Projekto baigimo kalendorinių metų pabaigos.

14. Vyriausybei nutarus nebevykdyti Programos arba sumažinti Programos finansavimą iki dydžio, neleidžiančio Tarybai įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų Sutartis nutraukiama. Tuo atveju Projektą vykdanti institucija pateikia Tarybai mokslinę ir finansinę ataskaitas už iki Sutarties nutraukimo atliktus tyrimus ir gautas lėšas.

15. Šalys patvirtina, kad yra susipažinusios su Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 731 patvirtintais „Nacionalinių mokslo programų nuostatais“ ir su Tarybos 20..... m. .....................d. nutarimu Nr. .... patvirtintu „Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašu“.

16. Visi kilę ginčai dėl Sutarties sprendžiami derybomis, nepavykus – įstatymų nustatyta tvarka.

17. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią vienas -Tarybai, antras – Projektą vykdančiai institucijai, trečias – Projekto vadovui.

18. Šalys nedelsdamos praneša viena kitai apie pasikeitusius adresus ar kitus rekvizitus, nurodytus Sutarties VII skyriuje.

 

VI. SUTARTIES SUDĖTINĖS DALYS

 

18. Sutarties dalys yra:

18.1. 20 ... m. .............. d. patikslintas Projekto Nr. ......................  aprašymas su priedais,

(registracijos Nr.)

iš viso..... lapų

18.2. ....................................................................................................................................

 

VII. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI

 

Lietuvos mokslo tarybos –

Kodas –................................., adresas.................................................................................

Tel......................................... el. adresas.............................................................................

Atsiskaitomoji sąskaita .......................................................................................................

 

Projektą vykdanti institucija – ............................................................................................

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

Kodas .................., adresas .................................................  telefonai ...............................,

el. adresas ......................................., atsisk. sąskaita ..........................................................

 

Projekto vadovo –...............................................................................................................

(mokslo laipsnis, vardas ir pavardė)

Asmens kodas ..................., namų adresas .........................................................................

telefonai .............................................., el. adresas ......................................................................

 

VIII. ŠALIŲ PARAŠAI:

 

Lietuvos mokslo taryba

Tarybos administracijos direktorius

 

 

Projektą vykdančioji institucija Institucijos vadovas:

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

(parašas)

 

 

(vardas ir pavardė)

A. V.

 

A. V.

 

 

 

Projekto vadovas:

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimo tvarkos aprašo

9 priedas

 

 

(Projektą vykdančios institucijos pavadinimas, registracijos kodas)

 

(Projekto vadovo mokslo laipsnis, vardas ir pavardė)

 

(Buveinės adresas, telefonas)

Projekto lėšų panaudojimo

ATASKAITA Nr. .......

________________________________________

(data)

 

Programa

 

Programos priemonė

 

Projekto pavadinimas

 

Registracijos Nr.

 

Ataskaita teikiama už lėšas (suma, lėšų gavimo dokumentų Nr. ir data)

 

Sutarties Nr.
ir data

 

Lėšų naudojimo laikotarpis

 

 

 

 

Eil. Nr.

Išlaidos (pagal projekto sąmatą)

Faktinės išlaidos

Pastabos ir paaiškinimai

Eil. Nr.

Išlaidų grupė

Iš gautų lėšų paskirta, Lt

Išlaidas patvirtinantys dokumentai, jų data ir Nr.

Išlaidų pavadinimas

Mokėjimo dokumento data ir Nr.

Išlaidos, Lt

Tiekėjas/Gavėjas

1

 

Mokslininkų grupės darbo užmokesčiui

 

x

x

x

 

x

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Socialinio draudimo įmokoms ir įmokoms į garantinį fondą

 

x

x

x

 

x

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Paslaugoms (tarp jų ir autorinėms sutartims)

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Prekėms

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Komandiruotėms

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Rezultatų viešinimui

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Pridėtinės išlaidos (projekto vykdytojo lėšos)

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Ilgalaikiam turtui įsigyti

 

x

x

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

x

x

x

 

x

x

Liko nepanaudotų lėšų

 

x

x

iš jų nebus panaudota iki kalendorinių metų
pabaigos ir grąžinama į valstybės biudžetą

 

x

x

 

Informacija apie įsigytą ir užpajamuotą ilgalaikį turtą

Eil. Nr.

Turto pavadinimas

Išlaidos, Lt

Buvimo vieta

1

 

 

 

2

 

 

 

...

 

 

 

Iš viso

 

X

 

Informacija apie projekto eigą (trumpai nurodoma, kas atlikta panaudojus gautas lėšas, kokie svarbiausi rezultatai, pateikiama kita svarbi informacija; sunkumai projekto tikslams pasiekti ir jų priežastys, kita projekto vykdytojo ir projekto vadovo požiūriu svarbi informacija):

 

 

 

 

 

 

Projektą vykdančios institucijos vadovas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Projekto vadovas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Vyriausiasis finansininkas

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

ATASKAITĄ

PRIĖMĖ

 

(Lietuvos mokslo tarybos atsakingo vykdytojo pareigos, vardas, pavardė, parašas, data)

 

_________________

 

 

Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

10 priedas

 

REIKALAVIMAI PROGRAMŲ IR JAS ĮGYVENDINANČIŲ PROJEKTŲ ATASKAITOMS

 

I. BENDRIEJI NUOSTATAI

 

1. Vykdant programą rengiamos ir teikiamos tokios ataskaitos:

1.1. programos projektų metinės ir baigiamoji ataskaitos (rengia projektą vykdanti mokslininkų grupė);

1.2. programos metinės ir baigiamoji ataskaitos (rengia programos vykdymo grupė).

2. Projekto baigiamoji ataskaita užsakovui teikiama kartu su projektą vykdančios institucijos senato arba mokslinės tarybos išvada.

 

II. PROJEKTO ATASKAITOS

 

3. Ataskaita yra mokslinis dokumentas, kuriame pateikiami susisteminti atliktų mokslinių tyrimų rezultatai ir pagrindinės mokslinės išvados. Apibendrinami tik projekto rezultatai, gauti vykdant programos projektą. Jeigu ataskaitoje pateikiama ir kitų projektų rezultatų, tai turi būti aiškiai nurodyta.

4. Ataskaita rengiama pagal bendruosius mokslinių publikacijų reikalavimus (būtina numeruoti paveikslus ir lenteles, pateikti literatūros nuorodas, matavimo vienetus, paaiškinti simbolius, santrumpas ir t. t.). Ataskaitos medžiaga turi būti koncentruota, logiška ir nuosekli.

5. Ataskaitos įvadinėje dalyje turi būti:

5.1. titulinis lapas. Jo viršuje įrašoma „Lietuvos mokslo taryba“, žemiau – projektą vykdanti institucija. Titulinio lapo viduryje įrašomas programos ir projekto pavadinimai. Žemiau nurodomas programos vykdymo detaliojo plano punkto, pagal kurį atliktas projektas, numeris ir sutarties su Taryba data ir numeris. Lapo viduryje nurodomas ataskaitos tipas (metinė ar baigiamoji). Dešinėje lapo dalyje nurodomas projekto vadovo pedagoginis vardas, mokslo laipsnis, vardas ir pavardė. Lapo apačioje nurodomas miestas, kuriame yra projektą vykdanti institucija, ir ataskaitos parengimo metai ir mėnuo;

5.2. atskirame lape pateikiamas projekto dalyvių (institucijų, jų mokslininkų ir kitų tyrėjų) sąrašas. Mokslininkų ir kitų tyrėjų vardai ir pavardės (taip pat mokslo laipsniai, telefonai, elektroniniai adresai) pateikiamos po atitinkamos institucijos pavadinimo. Baigiamojoje projekto ataskaitoje prie vykdytojų pavardžių nurodomas ir kiekvieno jų parengtas arba su svarbiausiais jo moksliniais rezultatais susijęs ataskaitos skyrius;

5.3. pateiktos atskiruose lapuose projekto santraukos lietuvių ir anglų kalbomis (iki vieno puslapio kiekviena);

5.4. ataskaitos turinys, kuriame nurodyti ataskaitos skyriai ir poskyriai bei visi jos priedai.

6. Ataskaitos pagrindinėje dalyje turi būti:

6.1. įvadas, kuriame trumpai pristatomas projekto tikslas ir objektas, apibrėžiami tikslai, kurių buvo siekiama šiuo projektu;

6.2. pagrindinė ataskaitos dalis, kurioje išdėstyta tyrimų metodika, įvertintas jos patikimumas ir tikslumas, pateikti svarbiausi projekto rezultatai (palyginti su kitų tyrėjų rezultatais), įvertinta jų reikšmė. Jei moksliniai rezultatai yra išdėstyti su ataskaita pateiktų mokslinių straipsnių rankraščiuose ar kopijose, ataskaitoje jie tik cituojami (pažymimi nuorodose ar išnašose). Metinės ataskaitos pagrindinės dalies apimtis – ne didesnė kaip 10 puslapių;

6.3. išvados, mokslinės rekomendacijos ir siūlymai. Baigiamojoje ataskaitoje rekomendacijos ir išvados pagrindžiamos ir argumentuojamos;

6.4. literatūros šaltinių sąrašas ir parengtų arba numatomų parengti publikacijų (nurodomi atitinkami moksliniai leidiniai), kuriose bus pateikti projekto rezultatai, sąrašas.

7. Ataskaita ir jos priedai (paskelbtų straipsnių kopijos, įteiktų spaudai straipsnių rankraščiai, mokslinės rekomendacijos, brėžiniai ir pan.) pateikiami kaip viena knyga.

8. Užsakovui pateikiamas vienas spausdintas ir projekto vadovo pasirašytas ataskaitos egzempliorius ir jo elektroninė versija (.pdf formatu elektroninėje laikmenoje arba elektroniniu paštu).

9. Ataskaita turi būti pateikta lietuvių ir anglų kalbomis, jei sutartyje su projektą vykdančia institucija nenustatyta kitaip.

 

III. PROGRAMOS METINĖS IR BAIGIAMOJI ATASKAITOS

 

10. Metinė ir baigiamoji programos ataskaitos rengiamos projektų ataskaitų ir kitos vykdymo grupės turimos informacijos pagrindu. Vykdymo grupė pateikia du spausdintinius ataskaitos egzempliorius ir jos elektroninę versiją (.pdf formatu).

11. Metinėje ir baigiamojoje programos ataskaitoje turi būti šios dalys:

11.1. titulinis lapas. Jo viršuje rašoma „Lietuvos mokslo taryba“. Lapo viduryje rašomas programos pavadinimas ir duomenys apie programos patvirtinimą. Po programos pavadinimu rašoma ataskaitos rūšis – metinė (nurodomi metai) ar baigiamoji. Dešinėje lapo dalyje pateikiama vykdytojų personalinė sudėtis (pedagoginis vardas, mokslo laipsnis, vardas ir pavardė, pagrindinė darbovietė ir pareigos). Lapo apačioje rašoma miestas „VILNIUS“ ir ataskaitos paskelbimo metai;

11.2. visų pagal programą vykdytų projektų (nepriklausomai nuo finansavimo šaltinių) sąrašas. Prie kiekvieno projekto nurodoma projektą vykdanti instituciją projekto vadovo pedagoginis vardas, mokslo laipsnis, vardas ir pavardė, jo pagrindinė darbovietė, vykdymo terminai (projekto pradžia ir pabaiga), finansavimo šaltinis ir projekto sąmatinė vertė. Projektų sąrašas pateikiamas chronologiškai;

11.3. ataskaitos santraukos lietuvių ir anglų kalbomis (iki trijų puslapių kiekviena);

11.4. ataskaitos turinys, kuriame nurodyti visi jos skyriai, poskyriai bei priedai;

11.5. įvadas, kuriame trumpai aprašoma programos paskirtis, tikslai ir uždaviniai, svarbiausios priemonės ir laukti rezultatai;

11.6. pagrindinė ataskaitos dalis, kurioje pagal kiekvieną programos uždavinį ir priemonę pateikiami apibendrinti svarbiausi rezultatai, naujos mokslo žinios (palyginti su laukiamais programos rezultatais), įvertinama jų reikšmė. Pateikiami siūlymai dėl tolesnių mokslinių tyrimų: metinėje ataskaitoje – įrašytinų į planą baigiamojoje ataskaitoje – dėl naujų programų rengimo. Atskirų projektų moksliniai rezultatai nekartojami, tačiau cituojami, nurodant projekto ataskaitos inventorinį numerį Tarybos administracijos archyve;

11.7. baigiamoji ataskaitos dalis, kurioje pateikiami svarbiausieji rezultatai, aptariamas programos socialinis veiksmingumas, pateikiamos išvados ir argumentuoti pasiūlymai bei mokslinės rekomendacijos valstybės institucijoms ir įstaigoms dėl programos rezultatų panaudojimo;

11.8. ataskaitoje naudotų literatūros šaltinių sąrašas (tarp jų ir projektų ataskaitos) bei parengtų arba numatomų parengti mokslinių publikacijų, kuriose bus pateikti programos rezultatai, sąrašas.

12. Metinės ir baigiamoji programos ataskaitos rengiamos lietuvių ir anglų kalbomis, jei komitetas nenutarė kitaip.

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

11 priedas

 

NACIONALINĖS MOKSLO PROGRAMOS PROJEKTO METINĖS/BAIGIAMOSIOS ATASKAITOS VERTINIMO ANKETA

 

......................................................................................................................................................

(Programos pavadinimas)

......................................................................................................................................................

(Projekto pavadinimas)

Projekto vadovas ..........................................................................................................................

(mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

Projektą vykdanti institucija ........................................................................................................

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

Vertinama projekto .......... metinė/baigiamoji ataskaita (nereikalingą išbraukti)

 

Projekto mokslinės-technologinės produkcijos vertinimo kriterijai

Vertinimo balas*

Komentarai (privalomas detalus vertinimo paaiškinimas)

1. Atliktų mokslinių tyrimų ir kitų darbų atitiktis projekto vykdymo planui

(5/4)

 

2. Projekto vykdymo metu gauti moksliniai rezultatai ir mokslinė-technologinė produkcija

(10/6)

 

3. Projekto lėšų panaudojimo tikslingumas ir efektyvumas

(5/3)

 

4. Projekto vykdytojų pateiktų rekomendacijų/išvadų kokybė ir reikšmingumas

(5/3)

 

Iš viso balų:

(25/20)

 

* Skliaustuose nurodytas maksimalus galimas ir minimalus teigiamas įvertinimo balai. Programa vertinama teigiamai tik visus punktus įvertinus teigiamai ir surinkus minimalią teigiamą bendrą sumą.

 

Kiti eksperto (ekspertų grupės) vertinimai ir siūlymai:..................................................................

......................................................................................................................................................

Apibendrinantis vertinimas ir eksperto (ekspertų grupės) rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų (nereikalingas eilutes išbraukti):

A) Ataskaitą tvirtinti ir projektą tęsti užbaigti.

B) Ataskaitos netvirtinti ir projektą nutraukti.

C) Ataskaitą būtina taisyti. Turi būti taisoma: ....................................................................

......................................................................................................................................................

Kitos rekomendacijos:...................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Data: .....................

 

Ekspertas (ekspertų grupės nariai):

 

 

 

(parašas (-ai))

 

(vardas(-ai) ir pavardė(-ės))

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

12 priedas

 

LIETUVOS MOKSLO TARYBA

 

TVIRTINU

Administracijos direktorius

_________   ________________

(parašas)           (vardas, pavardė)

 

PROJEKTO PERDAVIMO–PRIĖMIMO AKTAS

 

20.... m. ...................... .... d.

Vilnius

 

Šiuo aktu patvirtinama, kad ................................................................................................

(Projektą vykdančios institucijos pavadinimas)

perdavė, o Lietuvos mokslo taryba priėmė Projektą ................................................................... ,

(projekto pavadinimas)

įvykdytą įgyvendinant nacionalinės mokslo programos ..............................................................

(Programos pavadinimas)

priemonę .......................................................................................................................................

(Vyriausybės patvirtintoje Programoje nurodytas priemonės pavadinimas)

Projekto vadovas ................................................................................................................

(Projekto vadovo pedagoginis vardas, mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

Projekto vadovas ir Projektą vykdanti institucija įsipareigojimus pagal 20.. m. ............... d. sutartį Nr. .....įvykdė, o Taryba Projektą vykdančiai institucijai išmokėjo sutartyje numatytas lėšas.

Projekto įvykdymą Programos vykdymo grupė patvirtino 20... m. ............................. d. nutarimu Nr. ........

 

Projektą perdavė:

 

Projekto vadovas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Projektą vykdančios institucijos vadovas

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Projektą priėmė

 

Administracijos įgaliotas asmuo

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________


Nacionalinių mokslo programų

įgyvendinimo tvarkos aprašo

13 priedas

 

PROGRAMOS METINĖS ATASKAITOS VERTINIMO ANKETA

 

......................................................................................................................................................

(Programos pavadinimas)

Programos vykdymo grupės pirmininkas .....................................................................................

(mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

Vertinama programos .......... metą ataskaita

 

Programos mokslinės-technologinės produkcijos vertinimo kriterijai

Vertinimo balas*

Komentarai

(privalomas detalus vertinimo paaiškinimas)

1. Mokslinės-technologinės situacijos Programos tematika analizė pasaulyje

(5/2)

 

2. Atliktų mokslinių tyrimų ir kitų darbų atitiktis programos vykdymo planui

(5/4)

 

3. Programos vykdymo metu gauti moksliniai rezultatai ir mokslinė-technologinė produkcija

(10/7)

 

4. Pasaulyje ta pačia tema paskelbtų mokslinių rezultatų panaudojimo efektyvumas

(5/3)

 

5. Programos lėšų panaudojimo tikslingumas ir efektyvumas

(5/3)

 

6. Programos vykdytojų pateiktų rekomendacijų/išvadų kokybė ir reikšmingumas

(5/3)

 

Iš viso balų:

(35/28)

 

* Skliaustuose nurodytas maksimalus galimas ir minimalus teigiamas įvertinimo balai. Programa vertinama teigiamai tik visus punktus įvertinus teigiamai ir surinkus minimalią teigiamą bendrą sumą.

 

Kiti eksperto (ekspertų grupės) vertinimai ir siūlymai:..................................................................

......................................................................................................................................................

Apibendrinantis vertinimas ir eksperto (ekspertų grupės) rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų (nereikalingas eilutes išbraukti):

– Ataskaitą tvirtinti ir programą tęsti.

– Ataskaitos netvirtinti ir programą nutraukti.

– Ataskaitą būtina taisyti. Turi būti taisoma:.......................................................................

– Kitos rekomendacijos:......................................................................................................

Data: .....................

 

Ekspertas (ekspertų grupės) nariai:

 

 

 

(parašas (-ai))

 

(vardas(-ai) ir pavardė(-ės))

 

_________________