LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO PATENTŲ BIURO DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PASAULINĖS INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS ORGANIZACIJOS APDOVANOJIMŲ UŽ PRAMONINĖS NUOSAVYBĖS OBJEKTŲ PATENTAVIMĄ IR REGISTRAVIMĄ NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2003 m. vasario 13 d. Nr. 3R-13

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Valstybinio patentų biuro nuostatais ir atsižvelgdamas į pramoninės nuosavybės apsaugos svarbą Lietuvos Respublikos įmonėse, įstaigose ir organizacijose bei Jungtinių tautų sistemoje paskelbtą Pasaulinės intelektinės nuosavybės dieną, minimą kasmet balandžio 26 dieną,

tvirtinu Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimų už pramoninės nuosavybės objektų patentavimą ir registravimą nuostatus (pridedama).

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                         RIMVYDAS NAUJOKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos valstybinio patentų

biuro direktoriaus 2003 m. vasario 13 d.

įsakymu Nr. 3R-13

 

PASAULINĖS INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS ORGANIZACIJOS APDOVANOJIMŲ UŽ PRAMONINĖS NUOSAVYBĖS OBJEKTŲ PATENTAVIMĄ IR REGISTRAVIMĄ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimus už išradimų patentavimą bei dizaino ir prekių ženklų registravimą (toliau – pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą) teikia Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos valstybiniu patentų biuru.

2. Apdovanojimų už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą tikslas – skatinti kūrybinę veiklą ir visuomenės dėmesį pramoninės nuosavybės objektų – išradimų, dizaino ir prekių ženklų teisinei apsaugai, formuoti teigiamą visuomenės nuomonę apie šių objektų teisinės apsaugos reikšmę socialiniam ir ekonominiam valstybės vystymuisi.

3. Kasmet gali būti skiriamas vienas apdovanojimas už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą.

4. Apdovanojimas už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą įteikiamas Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga – balandžio 26 dieną. Laimėtojas skelbiamas spaudoje ir Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro interneto svetainėje.

5. Apdovanojimas yra garbės prizas (specialaus dizaino plokštelė). Plokštelėje yra specialus įrašas „WIPO Trophy for Innovative Enterprises“, taip pat laimėtojo pavadinimas, metai, prizo įteikimo vieta ir data.

 

II. APDOVANOJIMŲ UŽ PRAMONINĖS NUOSAVYBĖS OBJEKTŲ TEISINĘ APSAUGĄ SKYRIMAS

 

6. Apdovanojimo laimėtojas už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą išaiškinamas pagal paduotų patentinių paraiškų ir galiojančių patentų, paduotų paraiškų dizainui ir prekių ženklui registruoti bei turimų dizaino registracijų skaičių per kalendorinius metus.

7. Apdovanojimas už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą skiriamas nepriklausomai nuo kitų kandidato gautų apdovanojimų ir premijų. Šio apdovanojimo laimėtojui apdovanojimas už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą antrą kartą neskiriamas.

8. Kandidatus apdovanojimui už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras Pasaulinei intelektinės nuosavybės organizacijai teikia kiekvienais metais iki kovo 1 dienos.

9. Laimėtojui išaiškinti sudaroma Vertinimo komisija, į kurią įeina Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijoje, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas, Lietuvos technikos bibliotekos direktorius, APPI Lietuvos grupės prezidentas, Patentinių patikėtinių asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos prezidentas, Lietuvos išradėjų sąjungos prezidentas, Lietuvos dizainerių sąjungos valdybos pirmininkas, Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Išradimų skyriaus vedėjas ir Prekių ženklų ir dizaino skyriaus vedėjas.

Vertinimo komisijos sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro direktorius.

Komisija renka pirmininką slaptu balsavimu paprasta balsų dauguma.

Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras atlieka organizacinį techninį komisijos aptarnavimą.

10. Vertinimo komisija kandidatus apdovanojimui už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą skirti atrenka iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų tarpo, atsižvelgdama į šiuos kriterijus:

10.1. kandidato paduotų tarptautinių patentinių paraiškų skaičių – už kiekvieną paduotą tarptautinę paraišką skiriami 5 balai;

10.2. kandidato paduotų nacionalinių patentinių paraiškų skaičių – už kiekvieną paduotą paraišką skiriami 3 balai;

10.3. kandidato turimų galiojančių patentų skaičių – už kiekvieną galiojantį patentą skiriami 3 balai;

10.4. kandidato paduotų dizaino paraiškų skaičių – už kiekvieną paduotą paraišką dizainui registruoti skiriami 2 balai;

10.5. kandidato turimų galiojančių dizaino registracijų skaičių – už kiekvieną galiojančią dizaino registraciją skiriami 2 balai;

10.6. kandidato paduotų nacionalinių ir/ar tarptautinių prekių ženklų paraiškų skaičių – už kiekvieną paduotą paraišką prekės ženklui registruoti skiriamas 1 balas.

11. Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija turi teisę prašyti papildomos informacijos, susijusios su Vertinimo komisijos išrinktu kandidatu apdovanojimui už pramoninės nuosavybės objektų teisinę apsaugą gauti.

 

III. VERTINIMO KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

12. Vertinimo komisijos posėdžio datą skelbia komisijos pirmininkas.

13. Vertinimo komisijos nariai posėdžio metu supažindinami su 5 daugiausia balų surinkusiais kandidatais ir balų skaičiumi pagal kiekvieną 10.1–10.6 punktų. Laimėtojas nustatomas pagal didžiausią bendrą balų sumą.

14. Vertinimo komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta balsų dauguma.

15. Vertinimo komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

16. Vertinimo komisijos sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius.

17. Vertinimo komisijos protokolą, išverstą į anglų kalbą, kartu su prašymu skirti atrinktam kandidatui apdovanojimą už kūrybinę veiklą Valstybinis patentų biuras iki kovo 15 d. tų metų, kuriais skiriamas apdovanojimas, išsiunčia Pasaulinei intelektinės nuosavybės organizacijai.

______________