LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL ŽEMĖS ŪKIO ĮMONIŲ REGISTRAVIMO
1992 m. gegužės 25 d. Nr. 388
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1990 m. spalio 16 d. nutarimu Nr. I-677 „Dėl Lietuvos Respublikos ūkinių bendrijų įstatymo įsigaliojimo ir kitų rūšių įmonių perregistravimo tvarkos“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Nustatyti, kad Lietuvos Respublikos įmonių įstatyme numatytų rūšių įmonės, registruojamos vietoj buvusių žemės ūkio įmonių, privalo pateikti įmonių rejestro tvarkytojui ekologinį pasą-leidimą ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo naujos įmonės įregistravimo įmonių rejestre.
2. Nustatyti, kad pajų pasirašymo būdu privatizuotas gamybinis-technologinis komplektas (įskaitant pagalbinių verslų cechus, pastatytus žemės ūkio įmonės lėšomis) registruojamas Lietuvos Respublikos įmonių rejestre:
2.1. kaip įmonė, kurios rūšis nustatyta Lietuvos Respublikos įmonių įstatymo 6 straipsnio pirmosios dalies 1–4 punktuose, jeigu tenkinami atitinkamų įstatymų įmonėms nustatyti reikalavimai ir visos šios sąlygos:
2.1.1. gamybinis-technologinis komplektas buvo įtrauktas į žemės ūkio įmonės privatizavimo programą, nustatytąja tvarka patvirtintą iki 1992 m. balandžio 30 dienos;
2.1.2. pajų pasirašymo būdu privatizuota daugiau kaip 51 procentas gamybinio-technologinio komplekto vertės;
2.1.3. gamybinio-technologinio komplekto žemės ūkio produkcijos, paslaugų žemės ūkio gamybai dalis sudaro ne daugiau kaip 60 procentų jo realizavimo įplaukų;
Kai privatizuotas gamybinis-technologinis komplektas registruojamas kaip akcinė bendrovė (uždaroji akcinė bendrovė), akcijų skaičius, tenkantis kiekvienam bendrovės nariui, nustatomas dalijant pajų iš 100, o pajaus likutis priskiriamas prie akcinio kapitalo rezervo;
2.2. kaip įmonė, kurios rūšis nustatyta Lietuvos Respublikos įmonių įstatymo 6 straipsnio pirmosios dalies 6 punkte, tai yra kaip žemės ūkio bendrovė, jeigu tenkinamos šio nutarimo 2.1.1 ir 2.1.2 punktuose nurodytos sąlygos, ir gamybinio-technologinio komplekto žemės ūkio produkcijos, paslaugų žemės ūkio gamybai dalis sudaro daugiau kaip 60 procentų jo realizavimo įplaukų.