MUITINĖS DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ĮVEŽAMŲ IR IŠVEŽAMŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ MUITINIO ĮFORMINIMO IR ŠIŲ PREKIŲ PRISTATYMO PATVIRTINIMO SERTIFIKATŲ IŠDAVIMO IR PILDYMO TVARKOS

 

1998 m. gegužės 22 d. Nr. 130

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. balandžio 10 d. nutarimu Nr. 436 „Dėl ginklų ir šaudmenų apyvartą reglamentuojančių taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis Ginklų ir šaudmenų eksporto, importo ir tranzito taisyklėmis (Žin., 1998, Nr. 37-974),

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Įvežtų į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją ginklų ir šaudmenų pristatymo patvirtinimo sertifikatų pildymo ir išdavimo tvarką (pridedama).

2. Papildyti Muitinės departamento 1996 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 170 „Dėl Dokumentų klasifikatoriaus patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 33 – 828; 1997, Nr. 74-1934) patvirtinto Dokumentų klasifikatoriaus dalį „Valstybinių institucijų licencijos, leidimai“ nauja dokumentų grupe ir prieš įrašą „9CL – Kitos licencijos (leidimai), įpareigojimai“ įrašyti:

„Įvežamų ir išvežamų ginklų ir šaudmenų eksporto, importo ir tranzito kontrolės dokumentai.

GIL Leidimas importuoti ginklus / šaudmenis;

GEL Leidimas eksportuoti ginklus / šaudmenis;

GTL Leidimas gabenti tranzitu ginklus / šaudmenis;

GPS Ginklų ir šaudmenų pristatymo patvirtinimo sertifikatas“.

3. Teritorinių muitinių viršininkams įpareigoti muitinės procedūrų kontrolės skyrių darbuotojus, atsakingus už strateginių prekių ir technologijų pristatymo patvirtinimo sertifikatų išdavimą teritorinėse muitinėse, išduoti importuojamų ginklų ir šaudmenų pristatymo patvirtinimo sertifikatus.

4. Nustatyti, kad:

4.1. šiame įsakyme ir Įvežtų į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją ginklų ir šaudmenų pristatymo patvirtinimo sertifikatų pildymo ir išdavimo tvarkoje sąvoka „ginklai ir šaudmenys“ įvardija ginklus ir šaudmenis, nurodytus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (Žin., 1996, Nr. 69 – 1665) 3 straipsnyje;

4.2. ginklų ir šaudmenų importo bei eksporto muitinės procedūros įforminamos tik šiuose Lietuvos Respublikos muitų teritorijos viduje esančiuose teritorinių muitinių postuose:

4.2.1. Vilniaus teritorinės muitinės:

Vaidotų geležinkelio poste, Vilniaus oro uosto poste, Vilniaus krovinių poste;

4.2.2. Kauno teritorinės muitinės:

Kauno oro uosto poste, Kauno krovinių poste;

4.2.3. Klaipėdos teritorinės muitinės:

Vitės jūrų uosto poste, Smeltės jūrų uosto poste, Kuršių jūrų uosto poste, Klaipėdos geležinkelio poste, Klaipėdos krovinių poste;

4.2.4. Šiaulių teritorinės muitinės:

Šiaulių oro uosto poste, Šiaulių geležinkelio poste, Šiaulių krovinių poste;

4.2.5. Alytaus teritorinės muitinės:

Šeštokų geležinkelio poste, Alytaus krovinių poste;

4.2.6. Marijampolės teritorinės muitinės:

Kybartų geležinkelio poste, Marijampolės krovinių poste;

4.2.7. Panevėžio teritorinės muitinės:

Panevėžio krovinių poste;

4.2.8. Tauragės teritorinės muitinės:

Tauragės krovinių poste;

4.2.9. Telšių apskrities Mažeikių teritorinės muitinės:

Mažeikių krovinių poste;

4.2.10. Utenos teritorinės muitinės:

Utenos krovinių poste;

4.3. gabenant ginklus ir šaudmenis tranzitu Muitinės departamento 1994 m. gruodžio 8 d. įsakymu Nr. 488 „Dėl supaprastintos muitinio tranzito procedūros įforminimo tvarkos taikymo“ nustatyta supaprastinta muitinio tranzito procedūros įforminimo tvarka netaikoma;

4.4. importo ir eksporto leidimų pirmasis ir antrasis egzemplioriai turi būti pateikiami ir paliekami muitinės įstaigoje, kurioje įforminama, atitinkamai, ginklų ar šaudmenų importo ar eksporto muitinės procedūra. Tranzito leidimo pirmasis egzempliorius turi būti pateikiamas išvykimo ir paskirties įstaigose ir paliekami paskirties įstaigoje, o šių leidimų antrasis egzempliorius pateikiamas ir paliekamas išvykimo įstaigoje. Teritorinės muitinės, kurioms priklausančioms muitinės įstaigoms pateikti ginklų ar šaudmenų importo, tranzito ir eksporto leidimo pirmasis egzempliorius, šiuos dokumentus per 30 kalendorinių dienų nuo importo ar eksporto muitinės procedūros įforminimo ar muitinio tranzito procedūros užbaigimo dienos registruotais laiškais grąžina Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.

Importo leidimo antrasis egzempliorius turi būti pridedamas prie bendrojo dokumento importo rinkinio 6 egzemplioriaus, o eksporto arba tranzito leidimo antrasis egzempliorius – prie bendrojo dokumento eksporto ir (arba) tranzito rinkinio 1 egzemplioriaus.

Importuojant, eksportuojant ar tranzitu gabenant ginklus ir šaudmenis bendrojo dokumento 44 langelyje „Papildoma informacija, pateikiami dokumentai, sertifikatai ir leidimai“ turi būti įrašomas skaitmeninis dokumento tipo kodas „3“, leidimo kodas iš Dokumentų klasifikatoriaus, jo numeris ir išdavimo data;

4.5. importuotojas, vežėjas, eksportuotojas ar įgaliotas asmuo, norintis importuoti į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją, eksportuoti iš jos ar gabenti per ją tranzitu ginklus ar šaudmenis, turi raštu informuoti teritorinę muitinę, kuriai priklausančiai muitinės įstaigai numatoma pateikti ginklus ar šaudmenis, ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas, nurodydamas ginklų ar šaudmenų gabenimo laiką ir maršrutą bei pateikdamas muitinei reikalingus duomenis apie ginklus ir šaudmenis ir jas gabenančias transporto priemones. Teritorinė muitinė, kuriai priklausančiai muitinės įstaigai numatoma pateikti ginklus ar šaudmenis, imasi priemonių, kad nurodytoji muitinės įstaiga būtų pasirengusi patikrinti ir įforminti ginklus ar šaudmenis;

4.6. ginklų ar šaudmenų importo, tranzito ir eksporto muitinės procedūros įforminamos tik muitinės įstaigai gavus informaciją iš teritorinės muitinės, kuriai ji priklauso, apie ginklų ar šaudmenų gabenimą ir tik importuotojui, vežėjui, eksportuotojui ar jų įgaliotam asmeniui pateikus galiojantį Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos leidimą importuoti, eksportuoti arba gabenti tranzitu ginklus ar šaudmenis. Priešingu atveju iš užsienio atgabenti ginklai ar šaudmenys į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją neįleidžiami, jų importo, tranzito ir eksporto procedūrų muitinis įforminimas neatliekamas;

4.7. pagal šį įsakymą išduotų į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją ginklų ar šaudmenų pristatymo patvirtinimo sertifikatai numeruojami toliau tęsiant iki jo įsigaliojimo pradėtą strateginių prekių ir technologijų pristatymo patvirtinimo sertifikatų eilės numerių seką (7-10 sertifikato numerio simboliai).

5. Muitinės mokyklai (P. Plačas) kartu su Kadrų skyriumi (Z. Grigucevičienė) 1998 m. birželio mėn. organizuoti teritorinių muitinių darbuotojų, atsakingų už pristatymo patvirtinimo sertifikatų išdavimą, mokymą.

6. Įsakymo vykdymo kontrolę pavesti direktoriaus pavaduotojai L. Leipuvienei.

7. Nustatyti, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 1998 m. birželio 1 d.

 

 

Direktorius                                                                                                                A. Budrys


PATVIRTINTA

Muitinės departamento

1998 05 22 įsakymu Nr. 130

 

ĮVEŽTŲ Į LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITŲ TERITORIJĄ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ

PRISTATYMO PATVIRTINIMO SERTIFIKATŲ IŠDAVIMO IR PILDYMO

TVARKA

 

I. Pristatymo patvirtinimo sertifikato paskirtis ir išdavimas

1. Pristatymo patvirtinimo sertifikatas (toliau vadinama – sertifikatas) – tai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos formos dokumentas, patvirtinantis ginklų ir šaudmenų teisėtą importą į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją.

2. Sertifikatas teritorinėje muitinėje išduodamas po to, kai ginklams ar šaudmenims įforminama išleidimo laisvai cirkuliuoti (importo vidaus vartojimui), laikinojo įvežimo, laikinojo įvežimo perdirbti arba muitinio sandėliavimo muitinės procedūra. Vienas sertifikatas išduodamas vienai ginklų ar šaudmenų partijai (siuntai) ar jos daliai, įformintai viename bendrojo dokumento importo rinkinyje.

3. Ginklų ar šaudmenų importuotojas arba įgaliotas asmuo per 5 darbo dienas nuo šios tvarkos 2 punkte nurodytos muitinės procedūros įforminimo ginklams ar šaudmenims turi kreiptis į teritorinę muitinę, kuriai priklausančioje muitinės įstaigoje įforminta ši procedūra, pateikdamas laisvos formos prašymą ir bendrojo dokumento importo rinkinį, įformintą importuojant ginklus ar šaudmenis.

4. Šios tvarkos 3 punkte nurodytus dokumentus priima, nagrinėja ir sertifikatus išduoda už jų išdavimą atsakingi teritorinių muitinių muitinės procedūrų kontrolės skyrių darbuotojai.

5. Sertifikate negali būti išskutimų, ištepimų, uždažymų ar užklijavimų. Pildant sertifikatą padarytos klaidos netaisomos, jis sunaikinamas ir išduodamas naujas sertifikatas. Taisytas sertifikatas laikomas negaliojančiu.

6. Teritorinės muitinės muitinės procedūrų kontrolės skyriaus darbuotojas, išduodamas sertifikatą, registruoja tai „Pristatymo patvirtinimo sertifikatų registravimo žurnale“, kurio forma pateikta Muitinės departamento 1997 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 268 patvirtintos Pristatymo patvirtinimo sertifikatų išdavimo ir pildymo tvarkos priede.

II. Pristatymo patvirtinimo sertifikato langelių pildymo tvarka

1 langelis – „Prašymo Nr. (Serial number of the application)“.

Nurodomas asmens pateikto prašymo išduoti sertifikatą numeris. Numerį suteikia prašymą priėmęs teritorinės muitinės muitinės procedūrų kontrolės skyriaus darbuotojas. Prašymo numeris suteikiamas eilės tvarka ir nurodomas „Pristatymo patvirtinimo sertifikatų registravimo žurnale“. Prašymai numeruojami kiekvienais metais pradedant nuo 1.

2 langelis – „Pristatymo patvirtinimo sertifikato numeris (Serial number of Delivery Verification Certificate)“.

Nurodomas sertifikato numeris.

Sertifikato numerį sudaro 10 simbolių:

- pirmasis simbolis – raidė G,

- antrasis simbolis – einamųjų metų numerio paskutinysis skaitmuo,

- 3 – 6 simboliai – teritorinės muitinės kodas iš Muitinės įstaigų klasifikatoriaus,

- 7 – 10 simboliai naudojami sertifikato eilės numeriui žymėti. Sertifikatai numeruojami nuosekliai, didėjimo tvarka, kiekvienais metais pradedant nuo 0001.

3 langelis – „Eksportuotojas (pavadinimas ir adresas). Exporter (Name and Address)“.

Nurodomas užsienio asmens, eksportuojančio ginklus ar šaudmenis į Lietuvos Respubliką, pavadinimas (vardas, pavardė) ir buveinės adresas. Šiame langelyje nurodyti duomenys turi sutapti su ginklams ar šaudmenims įforminto bendrojo dokumento importo rinkinio 2 langelyje „Siuntėjas/Eksportuotojas“ nurodytais duomenimis.

4 langelis – „Importuotojas (pavadinimas ir adresas). Importer (Name and Address)“.

Nurodomas Lietuvos Respublikos fizinio arba juridinio asmens, importuojančio ginklus ar šaudmenis, pavadinimas (vardas, pavardė), buveinės adresas ir asmenį identifikuojantis kodas:

- juridiniams asmenims, įtrauktiems į Laikinąjį valstybinių ir visuomeninių įstaigų ir organizacijų klasifikatorių – septynženklis kodas iš šio klasifikatoriaus;

- asmenims, įtrauktiems į Įmonių (organizacijų, įstaigų ir kt.) rejestrą – septynženklis kodas iš šio rejestro;

- ūkio subjektams, neturintiems juridinio asmens statuso (fiziniams asmenims) ir neįtrauktiems į Įmonių (organizacijų, įstaigų ir kt.) rejestrą – fizinio asmens paso numeris ir ūkio subjekto statusą suteikiančio pažymėjimo numeris.

Šiame langelyje nurodyti duomenys turi sutapti su ginklams ar šaudmenims įforminto bendrojo dokumento importo rinkinio 8 langelyje „Gavėjas/Importuotojas“ nurodytais duomenimis.

5 langelis – „Importo licencijos numeris (Serial number of Import Licence)“.

Nurodomas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduoto leidimo importuoti ginklus / šaudmenis numeris ir jos išdavimo data.

6 langelis – „Pristatymo vieta, data (Place of Delivery, Date)“.

Nurodomas muitinės įstaigos, įforminusios ginklams ar šaudmenims šios tvarkos 2 punkte nurodytą muitinės procedūrą, pavadinimas, kodas pagal Muitinės įstaigų klasifikatorių, procedūros įforminimo data.

7 langelis – „Vežėjas (pavadinimas, adresas). Carrier (Name and Address) Transporto dokumento pavadinimas, numeris. (Name and Serial number of Transport Document)“.

Langelio viršuje nurodomas vežėjo, pristačiusio ginklus ar šaudmenis importuotojui, pavadinimas (vardas, pavardė) ir buveinės adresas. Jeigu vežėjas yra Lietuvos Respublikos asmuo, nurodomas asmenį identifikuojantis kodas:

- juridiniams asmenims, įtrauktiems į Laikinąjį valstybinių ir visuomeninių įstaigų ir organizacijų klasifikatorių – septynženklis kodas iš šio klasifikatoriaus;

- asmenims, įtrauktiems į Įmonių (organizacijų, įstaigų ir kt.) rejestrą – septynženklis kodas iš šio rejestro;

- ūkio subjektams, neturintiems juridinio asmens statuso (fiziniams asmenims) ir neįtrauktiems į Įmonių (organizacijų, įstaigų ir kt.) rejestrą – fizinio asmens paso numeris ir ūkio subjekto statusą suteikiančio pažymėjimo numeris.

Langelio apačioje nurodomi duomenys apie transporto priemonę (laivo pavadinimas, geležinkelio sąstato vagono numeris, orlaivio numeris, automobilio markė bei registracijos numeris ir pan.).

Langelyje turi būti nurodomi visų transporto priemonių numeriai, jeigu jie skiriasi (pvz., vilkiko ir puspriekabės arba priekabos).

Taip pat nurodomas transporto dokumento (važtaraščio, CMR-važtaraščio, TIR knygelės, SMGS-važtaraščio, orlaivio važtaraščio, laivo konosamento ar kt.), su kuriuo ginklai ar šaudmenys pristatyti importuotojui, pavadinimas, numeris ir įforminimo data.

8 langelis – „Prekių/technologijų aprašymas (Description of Goods/Technologies)“.

Langelyje aprašomi ginklai ar šaudmenys. Jie turi būti aprašyti taip, kad atitiktų ginklų ar šaudmenų aprašymus bendrojo dokumento importo rinkinio 31 langelyje „Krovinio vietos ir prekės aprašymas“.

9 langelis – „Prekės kodas (Commodity code)“.

Nurodomas devynių skaitmenų ginklų ar šaudmenų kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą.

10 langelis – „Masė neto (Net mass) (kg)“.

Nurodoma 8 langelyje aprašytų ginklų ar šaudmenų masė neto kilogramais. Jeigu ginklų ar šaudmenų masė neto neviršija 10 kilogramų, ji nurodoma nesuapvalinta, vienos tūkstantosios kilogramo dalies (vieno gramo) tikslumu. Kitais atvejais masė neto pagal apvalinimo taisykles suapvalinama iki sveiko skaičiaus. Jeigu bendrojo dokumento importo rinkinio 41 langelyje „Papildomas mato vienetas“ ginklų ar šaudmenų kiekis nurodytas ne kilogramais, taip pat nurodomas matavimo vieneto triraidis kodas iš Matavimo vienetų, naudojamų Lietuvos Respublikos muitų tarifų nomenklatūroje, rekomendacinio registro bei prekių kiekis, išreikštas šiuo matavimo vienetu, pagal apvalinimo taisykles suapvalintas iki sveiko skaičiaus.

11 langelis – „Vieneto kaina (Unit price) LTL“.

Nurodoma 8 langelyje aprašytų ginklų ar šaudmenų vieneto kaina litais, apskaičiuota pagal prekių faktūrinę vertę.

12 langelis – „Vertė (Value) LTL“.

Nurodoma 8 langelyje aprašytų ginklų ar šaudmenų bendroji faktūrinė vertė (viso kiekio, nurodyto 10 langelyje, vertė) litais.

13 langelis – „Muitinės įstaiga (Customs Office)“.

Langelio kairiajame viršutiniame kampe nurodomas teritorinės muitinės, kurioje išduotas sertifikatas, pavadinimas.

Langelio dešiniajame viršutiniame kampe nurodomas ginklams ar šaudmenims įforminto bendrojo dokumento importo rinkinio numeris.

Langelio apačioje pasirašo sertifikatą išdavęs teritorinės muitinės muitinės procedūrų kontrolės skyriaus darbuotojas, nurodo savo vardą ir pavardę bei sertifikato išdavimo datą ir uždeda teritorinės muitinės antspaudą, naudojamą pristatymo patvirtinimo sertifikatams tvirtinti.

_____________