LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2001 M. KOVO 26 D. ĮSAKYMO NR. 192 „DĖL UŽSIENYJE ĮGYTOS BENDROSIOS PRAKTIKOS SLAUGYTOJŲ IR AKUŠERIŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS VERTINIMO IR PRIPAŽINIMO NUOSTATŲ TVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2009 m. sausio 22 d. Nr. V-26
Vilnius
Siekdamas mažinti piliečiams administracinę naštą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo (Žin., 2008, Nr. 47-1747) 1 straipsnio 2 dalimi,
pakeičiu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. kovo 26 d. įsakymą Nr. 192 „Dėl Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatų tvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 29-951):
2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintų Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatų (1 priedas):
2.1. Išdėstau 1 punktą taip:
„1.Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja asmenų už Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos ribų (toliau – užsienis) įgytos bendrosios praktikos slaugytojų profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą Lietuvos Respublikoje.“
2.2. Išdėstau 3 punktą taip:
„3. Užsienyje įgytą bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją vertina ir pripažįsta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymu (Žin., 2008, Nr. 47-1747), šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais bendrosios praktikos slaugytojo profesinės kvalifikacijos įgijimą ir teisę verstis bendrosios praktikos slaugytojo praktika Lietuvos Respublikoje.“
2.3. Išdėstau 6 punktą taip:
„6. Bendrosios praktikos slaugytojas (toliau – slaugytojas), norintis, kad būtų pripažinta užsienio valstybėje įgyta profesinė kvalifikacija, pateikia prašymą sveikatos apsaugos ministrui dėl profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo (toliau – prašymas) ir 6.1–6.8 punktuose nurodytus dokumentus ar jų kopijas. Slaugytojų profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą atlieka Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo komisija (toliau – Komisija), kurios sudėtį tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Sveikatos apsaugos ministras per 3 darbo dienas nuo prašymo įregistravimo dienos perduoda jį Komisijai. Sveikatos apsaugos ministerija iki Komisijos posėdžio dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo, siekdama gauti informacijos, ar užsienyje įgytas išsimokslinimas (išsilavinimas) atitinka tam tikrą išsimokslinimą (išsilavinimą), teikiamą Lietuvoje, per 5 darbo dienas nuo prašymo įregistravimo dienos Nuostatų 6.1–6.8 punktuose nurodytų dokumentų kopijas persiunčia Švietimo ir mokslo ministerijai ar jos įgaliotai institucijai. Siunčiamų dokumentų kopijos turi būti susegtos su vertimu, o susegimas patvirtintas vertimų biuro antspaudu ir vertėjo parašu. Slaugytojas prašyme taip pat nurodo profesinės veiklos sritį bei jos paslaugų trukmę (trumpalaikis slaugos paslaugų teikimas ar nuolatinė veikla) bei pateikia žemiau nurodytus dokumentus ar jų kopijas:“.
2.5. Išdėstau 7 punktą taip:
„7. Esant reikalui, Komisija turi teisę pareikalauti iš pareiškėjo kitų papildomų dokumentų, susijusių su slaugytojo profesinės kvalifikacijos vertinimu. Laikas, per kurį Komisijai pareiškėjas pateikia papildomus dokumentus ir papildomą informaciją, neįskaitomas į Komisijos profesinės kvalifikacijos vertinimo išvados pateikimo laiką.“
2.6. Išdėstau 8 punktą taip:
„8. Komisija, per 30 kalendorinių dienų nuo visų reikalingų dokumentų, įskaitant ir užsienyje įgyto išsimokslinimo (išsilavinimo) vertinimo pažymą, kurią išduoda Švietimo ir mokslo ministerija ar jos įgaliota institucija, gavimo dienos privalo išnagrinėti pareiškėjo pateiktus dokumentus ir įvertinusi, ar užsienyje įgytas išsimokslinimas (išsilavinimas) atitinka tam tikrą Lietuvoje suteikiamą išsimokslinimą (išsilavinimą), su vertinimo išvada pateikti juos sveikatos apsaugos ministrui. Šis laikotarpis gali būti pratęstas (tačiau ne ilgiau kaip šešis mėnesius), jeigu stokojama reikiamos informacijos apie užsienio valstybės, kurioje įgytas slaugytojo išsimokslinimas ir profesinė kvalifikacija, švietimo sistemą. Apie termino pratęsimą pareiškėjas informuojamas papildomai.“
3. Nurodytuoju įsakymu patvirtintų Užsienyje įgytos akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatų (2 priedas):
3.1. Išdėstau 1 punktą taip:
„1. Užsienyje įgytos akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja asmenų už Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos ribų (toliau – užsienis) įgytos akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą Lietuvos Respublikoje.“
3.2. Išdėstau 3 punktą taip:
„3. Užsienyje įgytą akušerio profesinę kvalifikaciją vertina ir pripažįsta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymu (Žin., 2008, Nr. 47-1747), šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais akušerio profesinės kvalifikacijos įgijimą ir teisę verstis akušerijos praktika Lietuvos Respublikoje.“
3.3. Išdėstau 6 punktą taip:
„6. Akušeris, norintis, kad būtų pripažinta užsienio valstybėje įgyta profesinė kvalifikacija, pateikia prašymą sveikatos apsaugos ministrui dėl profesinės kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo (toliau – prašymas) ir 6.1–6.8 punktuose nurodytus dokumentus ar jų kopijas. Akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimą ir pripažinimą atlieka Užsienyje įgytos bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių profesinės kvalifikacijos vertinimo komisija (toliau – Komisija), kurios sudėtį tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Sveikatos apsaugos ministras per 3 darbo dienas nuo prašymo įregistravimo dienos perduoda jį Komisijai. Sveikatos apsaugos ministerija, iki Komisijos posėdžio dėl profesinės kvalifikacijos pripažinimo, siekdama gauti informacijos, ar užsienyje įgytas išsimokslinimas (išsilavinimas) atitinka tam tikrą išsimokslinimą (išsilavinimą), teikiamą Lietuvoje, per 5 darbo dienas nuo prašymo įregistravimo dienos Nuostatų 6.1–6.8 punktuose nurodytų dokumentų kopijas persiunčia Švietimo ir mokslo ministerijai ar jos įgaliotai institucijai. Siunčiamų dokumentų kopijos turi būti susegtos su vertimu, o susegimas patvirtintas vertimų biuro antspaudu ir vertėjo parašu. Akušeris prašyme taip pat nurodo profesinės veiklos sritį bei jos paslaugų trukmę (trumpalaikis akušerijos paslaugų teikimas ar nuolatinė veikla) bei pateikia žemiau nurodytų dokumentus ar jų kopijas:“.
3.5. Išdėstau 7 punktą taip:
„7. Esant reikalui, Komisija turi teisę pareikalauti iš pareiškėjo kitų papildomų dokumentų, susijusių su akušerio profesinės kvalifikacijos vertinimu. Laikas, per kurį Komisijai pareiškėjas pateikia papildomus dokumentus ir papildomą informaciją, neįskaitomas į Komisijos profesinės kvalifikacijos vertinimo išvados pateikimo laiką.“
3.6. Išdėstau 8 punktą taip:
„8. Komisija per 30 kalendorinių dienų nuo visų reikalingų dokumentų, įskaitant ir užsienyje įgyto išsimokslinimo (išsilavinimo) vertinimo pažymą, kurią išduoda Švietimo ir mokslo ministerija ar jos įgaliota institucija, gavimo dienos privalo išnagrinėti pareiškėjo pateiktus dokumentus ir įvertinusi, ar užsienyje įgytas išsimokslinimas (išsilavinimas) atitinka tam tikrą Lietuvoje suteikiamą išsimokslinimą (išsilavinimą), su vertinimo išvada pateikti juos sveikatos apsaugos ministrui. Šis laikotarpis gali būti pratęstas (tačiau ne ilgiau kaip šešis mėnesius), jeigu stokojama reikiamos informacijos apie užsienio valstybės, kurioje įgytas akušerio išsimokslinimas ir profesinė kvalifikacija, švietimo sistemą. Apie termino pratęsimą pareiškėjas informuojamas papildomai.“