LIETUVOS RESPUBLIKOS
BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 195 STRAIPSNIO PAKEITIMO BEI KODEKSO PAPILDYMO 661 IR 1953 STRAIPSNIAIS
Į S T A T Y M A S
1996 m. lapkričio 19 d. Nr. I-1631
Vilnius
(Žin., 1961, Nr. 18-148; 1983, Nr. 34-364; 1989, Nr. 4-16; 1992, Nr. 3-31; 1994, Nr. 60-1182)
1 straipsnis.Kodekso papildymas 661 straipsniu
Papildyti Kodeksą 661 straipsniu:
„661 straipsnis. Civilinio ieškinio perdavimas bankroto bylą nagrinėjančiam teismui
Jeigu baudžiamojoje byloje civiliniu atsakovu patraukta įmonė, kuriai yra iškelta bankroto byla, tai civilinis ieškinys šioje baudžiamojoje byloje gali būti nenagrinėjimas, o visi su civiliniu ieškiniu susiję dokumentai tardytojo, prokuroro nutarimu ar teismo nutartimi turi būti perduoti bankroto bylą nagrinėjančiam teismui. Apie tai turi būti pranešta civiliniam ieškovui ir išaiškinta, kokias teises jis turi bankroto byloje.“
2 straipsnis. Kodekso 195 straipsnio pakeitimas
195 straipsnio pirmosios dalies pirmajame sakinyje vietoj žodžių „kitų asmenų“ įrašyti žodžius „kitų fizinių asmenų“, papildyti straipsnį nauja antrąja dalimi, o buvusias antrąją, trečiąją, ketvirtąją dalis atitinkamai laikyti trečiąja, ketvirtąja, penktąja dalimis ir visą straipsnį išdėstyti taip:
„195 straipsnis. Turtui arešto uždėjimas
Siekdamas užtikrinti civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, tardytojas privalo uždėti areštą įtariamojo, kaltinamojo ar pagal įstatymą materialiai atsakingo už jų veiksmus fizinio asmens turtui ar transporto priemonei arba turtui kitų fizinių asmenų, pas kuriuos yra nusikalstamu būdu gautas ar įgytas turtas arba transporto priemonė. Turtui areštas gali būti uždedamas kartu su poėmiu ar krata arba skyrium nuo jų.
Areštas juridinio asmens turtui gali būti uždėtas:
1) siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą Baudžiamojo kodekso 35 straipsnyje numatytais atvejais;
Arešto turtui uždėjimo reikalu tardytojas surašo motyvuotą nutarimą. Turtas, kuriam uždedamas areštas, aprašomas, laikantis šio kodekso 189 ir 191 straipsniuose numatytų taisyklių.Visas aprašomasis turtas turi būti parodomas kviestiniams ir kitiems esantiems akivaizdoje asmenims.Turto apyraše nurodomas aprašytųjų daiktų kiekis ir individualūs jų požymiai. Arešto negalima uždėti daiktams, kurie yra būtini įtariamajam ar kaltinamajam, jų šeimų nariams ir jų išlaikomiems asmenims sutinkamai su Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytu sąrašu.
Turtas, kuriam uždėtas areštas, tardytojo nuožiūra perduodamas saugoti butų eksploatavimo organizacijos ar vietos savivaldybės valdymo organo atstovui, arba šio turto savininkui ar jo giminaičiui, arba kitam asmeniui, kuriems turi būti išaiškinama jų atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 304 straipsnį už šio turto išeikvojimą, perleidimą ar paslėpimą. Tuo reikalu iš jų paimamas rašytinis pasižadėjimas. Esant reikalui, turtas, kuriam uždėtas areštas, gali būti paimamas. Uždėjus areštą piniginiams indėliams, visos operacijos su jais nutraukiamos.
3 straipsnis. Kodekso papildymas 1953 straipsniu
Papildyti Kodeksą 1953 straipsniu:
„1953 straipsnis. Dokumentų dėl areštuoto turto perdavimas bankroto bylą nagrinėjančiam teismui
Jeigu baudžiamojoje byloje, užtikrinant civilinį ieškinį, šio kodekso 195 straipsnio antrosios dalies 2 punkte numatyta tvarka yra areštuotas įmonės, kuriai teismas iškėlė bankroto bylą, turtas, visi su šio turto areštu susiję dokumentai, gali būti perduoti bankroto bylą nagrinėjančiam teismui ir apie tai pranešta areštuoto turto saugotojui. Bankroto bylą nagrinėjantis teismas sprendžia visus šio turto arešto klausimus.