LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL NUOSTATŲ PATVIRTINIMO IR KOMISIJOS SUDARYMO

 

2009 m. gegužės 26 d. Nr. ISAK-1095

Vilnius

 

Įgyvendindamas Mokslo ir technologijų populiarinimo Lietuvoje strategijos įgyvendinimo priemonių plano 2009–2010 metais, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. ISAK-751 (Žin., 2009, Nr. 48-1925), 1 punktą,

1. Tvirtinu pridedamus:

1.1. Mokslo ir technologijų populiarinimo veiklų įgyvendinimo projektų konkurso nuostatus;

1.2. Mokslo ir technologijų populiarinimo darbų konkurso nuostatus.

2. Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. kovo 22 d. įsakymo Nr. ISAK-404 „Dėl Mokslo populiarinimo darbų konkurso“ (Žin., 2004, Nr. 50-1670) 1 punktą;

2.2. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. ISAK-416 „Dėl Mokslo populiarinimo darbų konkurso atrankos komisijos darbo reglamento ir darbų atrankos metodikos“;

2.3. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. vasario 1 d. įsakymą Nr. ISAK-164 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2004 m. kovo 22 d. įsakymo Nr. ISAK-404 „Dėl Mokslo populiarinimo darbų konkurso“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 17-623);

2.4. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. sausio 18 d. įsakymo Nr. ISAK-111 „Dėl Mokslo ir technologijų populiarinimo veiklų įgyvendinimo projektų konkursų taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 15-534) 1 punktą.

3. Sudarau šios sudėties Mokslo ir technologijų populiarinimo komisiją (toliau – Komisija):

Rolandas Maskoliūnas – VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ direktorius (Komisijos pirmininkas);

Rimantas Jankauskas – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros profesorius;

Gražina Kriščiukaitienė – žurnalo „Mokslas ir technika“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja;

Vida Mildažienė – Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedros profesorė, Lietuvos mokslo tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto narys;

Rima Stonkutė – Fizikos instituto Žvaigždžių sistemų fizikos skyriaus mokslo darbuotoja;

Ieva Šablevičiūtė – Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Planetariumo lektorė;

Gitana Viganauskienė – Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Neformaliojo ugdymo organizatorė, Centro vykdomo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ administratorė;

Albertas Žalys – Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo ir technologijų departamento direktorius.

4. Skiriu šios Komisijos sekretore Elvyrą Buzienę – Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo ir technologijų departamento Mokslo skyriaus vyresniąją specialistę.

5. Pavedu šiuo įsakymu sudarytai Komisijai vykdyti šio įsakymo 1 punktu patvirtintuose Mokslo ir technologijų populiarinimo veiklų įgyvendinimo projektų konkurso nuostatuose ir Mokslo ir technologijų populiarinimo darbų konkurso nuostatuose jai numatytas funkcijas.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                               GINTARAS STEPONAVIČIUS

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2009 m. gegužės 26 d.

įsakymu Nr. ISAK-1095

 

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja juridinių asmenų (toliau vadinama – pareiškėjai) Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai (toliau vadinama – ministerija) pateiktų projektų (toliau vadinama – projektai), skirtų Mokslo ir technologijų populiarinimo Lietuvoje strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. ISAK-797 (Žin., 2005, Nr. 61-2170) (toliau vadinama – Strategija), įgyvendinimui, konkurso rengimo, projektų atrankos bei projektų finansavimo tvarką.

2. Mokslo ir technologijų populiarinimo (toliau vadinama – MiTP) veiklų įgyvendinimo projektų konkursą (toliau vadinama – konkursas) kiekvienais metais organizuoja ministerija.

3. Konkurse gali dalyvauti mokslo ir studijų institucijos bei kiti juridiniai asmenys.

 

II. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

4. Konkurso tikslas – propaguoti mokslo svarbą visuomenės raidai siekiant, kad visuomenė tinkamai vertintų mokslinę veiklą ir jos rezultatus, didinti mokslininko profesijos patrauklumą, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą, gerinti visuomenės gebėjimus suprasti naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus.

5. Konkurso uždaviniai:

5.1. siekti, kad visuomenė būtų objektyviai informuojama apie naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus, darnaus vystymosi ir žinių visuomenės raidos tendencijas bei perspektyvas;

5.2. ugdyti mokslo ir studijų institucijų MiTP gebėjimus bei skatinti tyrėjus aktyviai dalyvauti informuojant visuomenę mokslo ir technologijų klausimais;

5.3. užtikrinti mokslo ir technologijų informacijos prieinamumą pasitelkiant visuomenės informavimo priemones ir informacijos viešinimo kanalus, taip pat interneto teikiamas galimybes;

5.4. sudominti visuomenę mokslu ir technologijomis organizuojant įvairius MiTP renginius: festivalius, muges, stovyklas, parodas, ekskursijas ir kt.

 

III. KOMISIJA

 

6. Konkursui organizuoti ministerija sudaro Mokslo ir technologijų populiarinimo komisiją (toliau vadinama – komisija). Komisijos sudėtį ir jos pirmininką tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Komisiją sudaro ne mažiau kaip 5 asmenys.

7. Komisijos pirmininkas organizuoja komisijos veiklą, šaukia komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja, jam nesant šias funkcijas atlieka pirmininko įgaliotas komisijos narys.

8. Komisija:

8.1. skelbia konkursą ir nustato prioritetines einamųjų metų konkurso kryptis bei veiklų tipus;

8.2. vertina ir atrenka projektus;

8.3. priima sprendimą dėl geriausių projektų finansavimo;

8.4. teikia siūlymus dėl Strategijos priemonių plano įgyvendinimo ir jo papildymo.

9. Komisija renkasi į posėdžius ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį.

10. Komisijos sprendimai priimami paprasta posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma, dalyvaujant ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, galutinį sprendimą priima komisijos pirmininkas.

11. Komisijos nariai negali teikti projektų konkursams, projektus turi vertinti objektyviai, dalykiškai, neturėdami išankstinio nusistatymo, vadovaudamiesi visų projektų lygiateisiškumo principu.

12. Projektų atrankai komisija gali pasitelkti ekspertus.

13. Komisijos narių ir ekspertų darbas atlyginamas iš MiTP veikloms skirtų lėšų – gali būti sunaudojama ne daugiau kaip 5% lėšų.

 

IV. KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

14. Konkursas skelbiamas ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Konkursas skelbiamas ministerijos interneto svetainėje, mokslo ir studijų institucijos informuojamos raštu. Paraiškos teikiamos skelbime nurodytu adresu iki nurodytos datos pagal nustatytą formą (1 priedas). Teikiamas vienas paraiškos egzempliorius ir jo kopija elektroninėje laikmenoje.

15. Paraiška dalyvauti konkurse priimama, jei:

15.1. projektas atitinka konkurso tikslus ir komisijos nustatytas prioritetines konkurso kryptis (jei tokios paskelbtos) bei reikalavimus;

15.2. iš ministerijos prašoma parama nedubliuoja paramos, gaunamos iš kitų finansavimo šaltinių.

16. Komisija per vieną mėnesį nuo paraiškų padavimo termino pabaigos organizuoja paraiškų vertinimą ir priima sprendimą dėl paramos projektams skyrimo.

17. Paraiškos vertinamos atsižvelgiant į šiuos kriterijus (2 priedas):

17.1. projektų atitiktį konkurso tikslui, originalumą ir patrauklumą tikslinėms grupėms;

17.2. projektų įgyvendinimo realumą, tęstinumą, rezultatų sklaidą ir tikslinių grupių aprėptį;

17.3. projektų sąmatos pagrįstumą ir turimą bazę;

17.4. projekto vadovo ir vykdytojų kompetenciją – MiTP projektų vykdymo patirtį.

18. Komisija bendru sutarimu arba paprasta balsų dauguma priima sprendimą dėl paramos skyrimo projektų vykdymui. Finansavimo intensyvumas nustatomas atsižvelgiant į disponuojamą biudžetą MiTP veikloms.

19. Komisija gali paprašyti papildomos informacijos apie projektą.

20. Projektams vertinti komisija gali pasitelkti ekspertus.

21. Prioritetas teikiamas paraiškoms, atitinkančioms prioritetines einamųjų metų konkurso kryptis (jei tokios yra paskelbtos) ir/ar turinčioms dalinį finansavimą iš kitų lėšų.

22. Konkursui tas pats autorių kolektyvas gali pateikti ne daugiau kaip dvi paraiškas.

23. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius.

 

V. LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKA

 

24. Lėšas projektų finansavimui ministerija skiria iš einamųjų metų valstybės biudžeto asignavimų, skirtų mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai.

25. Lėšos skiriamos MiTP veikloms remti.

26. Projekto lėšos gali būti numatomos prekėms ir paslaugoms, tiesiogiai susijusioms su projekto įgyvendinimu, apmokėti.

27. Lėšos negali būti numatytos projektams:

27.1. numatantiems įsigyti ūkinio inventoriaus, baldų, transporto priemonių, kompiuterinės, medicininės įrangos ir kito inventoriaus, kuris nenusidėvi per vienerius metus, o jo vieneto vertė yra didesnė kaip 1000 litų;

27.2. numatantiems lėšas įsiskolinimams padengti ar investiciniams projektams finansuoti;

27.3. ilgalaikei patalpų nuomai ar išperkamajai nuomai, remontui, rekonstrukcijai ir statybai, patalpų eksploatacijai;

27.4. projekto parengimo išlaidoms.

28. Projektų dalyvių kelionės, draudimo išlaidos vykstant iš/į Lietuvos Respubliką negali sudaryti daugiau kaip 20 proc. visų projekto išlaidų.

29. Projekto administracinės išlaidos negali sudaryti daugiau kaip 10 proc. visų projekto išlaidų. Administracines projekto išlaidas sudaro:

29.1. projekto vadovo ir vykdytojų darbo užmokestis;

29.2. įnašai socialiniam draudimui;

29.3. prekės ir paslaugos, susijusios su projekto administravimu.

30. Komisijai priėmus sprendimą skirti lėšų pareiškėjui, ministerija ir pareiškėjas, pateikęs projektą, sudaro sutartį pagal Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų planavimo ir naudojimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. vasario 15 d. įsakymu Nr. ISAK-223 (Žin., 2007, Nr. 23-891; 2008, Nr. 57-2159).

31. Pareiškėjai, gavę paramą MiTP veikloms, sutartyje nurodytais terminais ministerijos Mokslo ir technologijų departamentui turi pateikti detalią dalykinę ataskaitą apie įvykdytas veiklas, pasiektus rezultatus, numatomą rezultatų poveikį bei panaudotas paramos lėšas.

 

_________________


Mokslo ir technologijų populiarinimo

veiklų įgyvendinimo projektų konkurso

nuostatų

1 priedas

 

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO PROJEKTO PARAIŠKA

 

Gauta (data) ____________________

Užpildo Švietimo ir mokslo ministerija

 

INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

 

Institucijos pavadinimas

 

 

 

Adresas, pašto indeksas

 

Telefonas (su miesto kodu)

 

Elektroninis paštas

 

Institucijos atstovo, galinčio pasirašyti sutartis organizacijos vardu, pareigos, vardas ir pavardė

 

 

Projekto vadovas (-ė)

 

 

 

Pareigos

 

Telefonas (-ai)

 

Elektroninis paštas

 

Susirašinėjimo adresas, pašto indeksas

 

 

Jei projekte dalyvauja partneriai, pateikite informaciją ir apie juos:

 

Institucijos pavadinimas

 

 

 

Adresas, pašto indeksas

 

Kontaktinis asmuo

 

Telefonas (su miesto kodu)

 

Elektroninis paštas

 

 

Projekto vadovo ir vykdytojų kolektyvo mokslo ir technologijų populiarinimo veiklos patirtis, susijusi su projektu (informacija apie anksčiau rengtus analogiškus projektus, nurodyti projektų interneto svetainės adresą ar pateikti informacinės medžiagos kopijas)

 

 

 

 

 

PROJEKTO APIBŪDINIMAS

 

Projekto pavadinimas

 

Projekto vykdymo laikas

 

Projekto tikslas

 

Projekto uždaviniai

 

Projekto aprašas (aprašykite projektą, laukiamus rezultatus)

 

Projekto įgyvendinimo planas

(nurodykite vykdymo etapus ir numatomas veiklas)

 

Projekto tikslų atitikties prioritetinėms konkurso kryptims (jei tokios paskelbtos) pagrindimas

 

Projekto tikslinės grupės ir jų aprėptis (pateikite pagrįstą įvertinimą)

 

Projekto vykdytojai (pateikite pagrindinių projekto vykdytojų sąrašą, nurodykite jų funkcijas)

 

 

VISOS PROJEKTO IŠLAIDOS

Eil. Nr.

1.

Išlaidų pavadinimas (detalizuokite)

Prašomos lėšos, tūkst. Lt

Kiti finansavimo šaltiniai, tūkst. Lt

Iš viso, tūkst. Lt

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

Institucijos vadovas

______________________

Parašas

______________________

Vardas ir pavardė

 

_________________

 

 

Mokslo ir technologijų populiarinimo veiklų įgyvendinimo projektų konkurso nuostatų

2 priedas

 

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO PROJEKTO PARAIŠKOS VERTINIMAS

 

Projekto pareiškėjas .......................................................................................

Projekto vadovas .........................................................................................

Projekto pavadinimas ....................................................................................................................................................................

Projekto įvertinimas balais .................

 

I. Projekto įvertinimas pagal šiuos aspektus:

 

Vertinimo kriterijus

Vertinimo skalė, balais

Įvertis, balais

Privalomas komentaras, pagrindžiantis įvertinimą

Projekto turinys

(maks. 20)

 

 

Atitiktis konkurso tikslui

0–5

(min. 4)

 

 

Originalumas

0–5

(min. 2)

 

 

Patrauklumas tikslinėms grupėms

0–10

(min. 8)

 

 

Projekto kokybė ir rezultatyvumas

(maks. 30)

 

 

Įgyvendinimo realumas, įskaitant numatomas lėšas iš visų šaltinių

0–5

(min. 4)

 

 

Tęstinumas

(0 – vykdomas pirmą kartą; 5 – sėkmingas tradicinis renginys)

0–5

(min. 0)

 

 

Tikslinės grupės ir rezultatų sklaidos aprėptis vertinant pagal lėšų kiekį

0–5

(min. 3)

 

 

Turimos bazės/priemonių pakankamumas projektui įvykdyti

0–5

(min. 3)

 

 

Projekto vadovo ir vykdytojų MiTP patirtis

0–5

(min. 1)

 

 

Paraiškos parengimo kokybė ir sąmatos pagrįstumas

0–5

(min. 3)

 

 

Iš viso balų:

(maks. 50)

 

 

 

Pastaba. Projektas gali būti remiamas tik tuo atvejui, kai kiekvieno punkto įvertis yra ne mažesnis kaip nurodytas minimalus balas.

 

II. Eksperto siūlymas (palikti tik vieną teiginį, kitus išbraukti):

PROJEKTUI TEIKTI PRIORITETĄ

REMTI BENDRO KONKURSO TVARKA

PARAMOS NESKIRTI

 

III. Eksperto rekomendacija dėl prašomų lėšų projektui (nereikalinga išbraukti, reikalinga įrašyti):

 

1. Sąmata pagrįsta, todėl visą prašomą sumą galima skirti.

 

2. Projekto vykdymui siūloma skirti ne daugiau kaip ............................ Lt ir sumažinti išlaidas ..........................

................................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................................

 

IV. Eksperto deklaracija:

1. Patvirtinu, kad aš neturiu sąsajų su vykdomu projektu ar jo vykdytojais ir nėra jokių mano interesų kurie turėtų įtakos mano vertinimo objektyvumui.

2. Aš pasižadu išsaugoti informacijos, kurią sužinojau atlikdamas ekspertizę, konfidencialumą ir jos neplatinti bei nenaudoti jokiems tikslams.

 

Ekspertas

____________________________

(vardas, pavardė)

____________________________

(parašas)

Data ___________________

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2009 m. gegužės 26 d.

įsakymu Nr. ISAK-1095

 

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO DARBŲ KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokslo ir technologijų populiarinimo darbų konkurso (toliau vadinama – konkursas) nuostatai reglamentuoja mokslo ir technologijų populiarinimo (toliau vadinama – MiTP) darbų atrankos ir lėšų, numatytų MiTP darbų autoriams (toliau vadinama – autoriai) premijuoti, skyrimo tvarką.

2. Konkursą, siekdama nustatyti geriausius praėjusių metų šalies MiTP darbus ir paskatinti jų autorius, organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (toliau vadinama – ministerija).

3. Lėšos premijoms už praėjusių metų rezultatus MiTP srityje konkurso būdu skiriamos iš einamųjų metų valstybės biudžeto asignavimų, skirtų mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai.

 

II. KONKURSO TIKSLAI

 

4. Konkurso tikslai:

4.1. Propaguoti mokslo svarbą visuomenės raidai siekiant, kad visuomenė tinkamai vertintų mokslinę veiklą ir jos rezultatus, didinti mokslininko profesijos patrauklumą, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą, gerinti visuomenės gebėjimus suprasti naujausius mokslo pasiekimus.

4.2. Siekti, kad visuomenė būtų objektyviai informuojama apie naujausius mokslo pasiekimus, darnaus vystymosi ir žinių visuomenės raidos tendencijas bei perspektyvas.

4.3. Plėtoti mokslo terminijos lietuvių kalba kūrimą ir vartojimą bei jos sklaidą visuomenėje.

4.4. Skatinti mokslą bei tyrėjo profesiją populiarinančius autorius, siekiant į šį darbą įtraukti kuo platesnį jų ratą, didinti MiTP darbo profesionalumą.

4.5. Įvertinti šalies autorių kūrybinius pasiekimus MiTP darbe bei informuoti šalies visuomenę apie geriausius šios srities darbus ir jų autorius.

 

III. KONKURSO OBJEKTAS

 

5. Konkurso objektas – MiTP darbas, darbų ciklas arba kita MiTP veiklą atspindinti medžiaga, paskelbti spaudoje, internete ar per kitas masines informavimo priemones arba pateikti šalies visuomenei viešų paskaitų ir pan. metu praėjusiais kalendoriniais metais.

 

IV. KONKURSO DALYVIAI

 

6. Konkurse gali dalyvauti asmenys, turintys 4 punkto reikalavimus atitinkančių darbų.

7. Vieno autoriaus konkursui teikiamų darbų skaičius neribojamas.

 

V. KOMISIJA

 

8. Konkursui organizuoti ministerija sudaro ne mažiau kaip 5 asmenų Mokslo ir technologijų populiarinimo komisiją (toliau vadinama – komisija). Komisijos sudėtį ir jos pirmininką tvirtina švietimo ir mokslo ministras.

9. Komisijos darbui vadovauja komisijos pirmininkas, jam nesant šias funkcijas atlieka pirmininko įgaliotas komisijos narys. Komisijos sprendimai priimami, dalyvaujant ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių, paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, galutinį sprendimą priima komisijos pirmininkas.

10. Komisija įvertina darbus, parengia premijuoti siūlomų autorių sąrašą ir teikia švietimo ir mokslo ministrui.

11. Komisijos nariai negali teikti darbų konkursui, darbus turi vertinti objektyviai, dalykiškai, neturėdami išankstinio nusistatymo, vadovaudamiesi visų darbų lygiateisiškumo principu.

12. Darbų atrankai komisija gali pasitelkti ekspertus.

13. Komisijos narių ir ekspertų darbas atlyginamas iš MiTP darbų skatinimui skirtų lėšų – gali būti sunaudojama ne daugiau kaip 5% lėšų.

 

VI. KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

14. Kiekvienais metais ministerija skelbia konkursą. Konkursas skelbiamas ministerijos interneto svetainėje, mokslo ir studijų institucijos informuojamos raštu.

15. Paraiškas konkursui gali pateikti tik darbų autoriai. Paraiškoje nurodoma, kurių (jei ne visų) autorių darbas ir kuri jo dalis pristatomi konkursui.

16. Autoriai privalo pateikti:

16.1. Konkursui pristatomą MiTP darbą arba darbų ciklą, arba MiTP veiklą atspindinčią medžiagą (arba jos kopijas).

16.2. Nustatytos formos paraišką (pridedama). Pagrindinė informacija apie darbą pateikiama laisva forma, tačiau darbo apibūdinimas turi būti visapusiškas. Jame turi būti atskleista darbo esmė ir pobūdis, atspindėtas darbo originalumo ir sudėtingumo laipsnis bei reikšmė MiTP plėtrai.

16.3. Jei konkursui pristatomas kelių autorių darbas, pridedama autorių pasirašyta pažyma apie kiekvieno autoriaus indėlį.

17. Komisija gali paprašyti papildomos informacijos apie darbą.

18. Komisija per vieną mėnesį nuo paraiškų priėmimo pabaigos atlieka darbų vertinimą ir teikia švietimo ir mokslo ministrui tvirtinti siūlymus dėl geriausių darbų autorių apdovanojimo.

 

VII. DARBŲ ATRANKOS KRITERIJAI

 

19. Konkursui pristatomas darbas turi atitikti šiuos reikalavimus:

19.1. Darbo tikslu turi būti siekis skleisti mokslo žinias ir pasiekimus visuomenėje (MiTP darbams nepriskirtina: monografijos, pedagoginės ir metodinės priemonės; menotyros ir mokslotyros sričių darbai; biografiniai ar memuariniai darbai, kūriniai, priskirtini grožinės literatūros žanrui; specialistams skirti informaciniai darbai; kiti darbai, nepriskirtini MiTP sričiai).

19.2. Darbas negali būti tiesioginių autorių pareigų ir funkcijų vykdymo veiklos rezultatas.

20. Visi darbai, komisijos priskirti MiTP sričiai, dalyvauja konkurse.

21. MiTP darbai vertinami pagal tris kriterijų grupes:

21.1. Darbo turinio vertinimas (darbo struktūros ir dėstymo originalumas; naujausių šiuolaikinių mokslo pasiekimų atspindėjimas darbe; visuomenės gebėjimų suprasti naujausius mokslo pasiekimus ugdymas).

21.2. Darbo apimties ir kokybės vertinimas (autorių atlikto darbo apimtis; dalykinis tikslumas; dėstymo aiškumas, vaizdumas, įtaigumas; informacinių technologijų panaudojimas; taisyklingas mokslinių terminų vartojimas).

21.3. Darbo sklaidos vertinimas (darbo sklaidos apimtis; naujų ir įvairių sklaidos būdų panaudojimas; prieinamumas visuomenei).

 

VIII. KONKURSO LAIMĖTOJŲ SKATINIMAS

 

22. MiTP darbų konkurso laimėtojai apdovanojami švietimo ir mokslo ministro padėkos raštais bei jiems skiriamos paskatinamosios premijos:

22.1. iki trijų darbų – po 8000 Lt;

22.2. iki penkių darbų – po 5000 Lt;

22.3. iki dešimties darbų – po 3000 Lt.

23. Komisijos teikimu nelaimėjusių perspektyvių darbų autoriai gali būti apdovanojami švietimo ir mokslo ministro padėkos raštais.

 

_________________


Mokslo ir technologijų populiarinimo

darbų konkurso nuostatų

1 priedas

 

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO DARBŲ KONKURSO DALYVIO PARAIŠKA

 

1. Darbo pavadinimas ____________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

2. Autoriaus vardas, pavardė, mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, asmens kodas, darbovietė, pareigos, adresas, telefonas, elektroninio pašto adresas _______________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

3. Informacija apie darbą (spausdintas arba kitos formos leidinys ar kūrinys, televizijos ar radijo laida, interneto svetainės, paskaitų ciklas ir pan.), kur ir kada darbas skelbtas, naujausių mokslo pasiekimų atspindėjimas darbe, darbo apibūdinimas, darbo ryšys su tiesioginėmis autoriaus pareigomis ir funkcijomis, autorių atlikto darbo apimtis, sklaidos apimtis, prieinamumas visuomenei.

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

4. Jei konkursui pristatomas kelių autorių darbas, pridedama visų autorių pasirašyta pažyma apie kiekvieno autoriaus indėlį.

5. Darbas ar medžiaga apie darbą teikiami konkursui.

 

_________________