LIETUVOS BANKO VALDYBOS NUTARIMAS

 

DĖL BANKŲ FINANSINĖS ATSKAITOMYBĖS FORMŲ PATVIRTINIMO

 

1994 m. vasario 3 d. Nr. 7

Vilnius

 

 

Siekiant įdiegti naujas bankų finansinės atskaitomybės formas, skirtas bankų priežiūrai ir publikavimui, Lietuvos banko valdyba nutaria:

1. Patvirtinti šias bankų atskaitomybės formas:

1.1. Formos, skirtos bankų priežiūrai (1 priedas):

1 forma. Balansinė ataskaita.

2 forma. Pelno ir nuostolių ataskaita.

1.2. Formos, skirtos publikavimui (2 priedas): 1 forma. Balansinė ataskaita.

2 forma. Pelnas ir nuostoliai.

3 forma. Paskolos.

4 forma. Apskaičiuotos ir sukauptos sumos.

5 forma. Paskolos pagal ūkio šakas.

6 forma. Mokesčiai.

7 forma. Aktyvų ir pasyvų struktūra.

8 forma. Pagrindiniai ir nematerialūs fondai.

9 forma. Lėšų šaltiniai ir jų panaudojimas (pinigų srautai).

10 forma. Pagrindinių priemonių perkainavimo rezultatai.

11 forma. Užsienio valiutų pozicijos.

2. Vieną egzempliorių formų, skirtų publikavimui, bankai pateikia Lietuvos banko Bankų priežiūros departamentui.

 

 

 

VALDYBOS PIRMININKAS                                                                    K. RATKEVIČIUS


BANKŲ FINANSINĖS ATSKAITOMYBĖS FORMŲ UŽPILDYMO TVARKA

 

I. Bendroji dalis

 

Bankams pateikiamos naujos finansinės atskaitomybės formos, kurios yra artimos tarptautiniam standartui ir tarptautinei praktikai. Plečiantis ekonominiams ryšiams su užsienio partneriais labai svarbu sudarinėti ir pateikti patikimą finansinę atskaitomybę, kurią galima būtų palyginti su užsienio partnerių atskaitomybe ir ji jiems būtų suprantama. Be to, labai svarbu, kad šių formų pagalba komerciniai bankai galėtų palyginti savo veiklą su kitais bankais.

Finansinės atskaitomybės 1 ir 2 formos yra skirtos komercinių bankų priežiūrai, t. y. bankų finansinės padėties, rentabilumo ir rizikos įvertinimui ir kt.

Publikavimui skirtas formas bankai privalo sudarinėti ir skelbti viešai vieną kartą per metus. Jos turi būti naudojamos bankams leidžiant informacinius leidinius apie savo veiklą. Vieną tokio leidinio egzempliorių privaloma pateikti Lietuvos banko Bankų priežiūros departamentui.

Visų finansinės atskaitomybės formų sudarymas pritaikytas pagal galiojantį sąskaitų planą.

 

II. Finansinės atskaitomybės formos, skirtos bankų priežiūrai

 

1. Balansinė ataskaita

 

Balansinė ataskaita (1 forma) sudaroma kas mėnesį suvestinio balanso (su filialais) paskutinės mėnesio dienos duomenimis ir pateikiama Bankų priežiūros departamentui per 7 dienas ataskaitiniam laikotarpiui pasibaigus.

Kiekvienas balansinės ataskaitos straipsnis klasifikuojamas, išskiriant rezidentus ir nerezidentus, operacijas, atvaizduotas apskaitoje nacionaline ir užsienio šalių valiuta.

Pagal Lietuvos banko 1991 m. rugpjūčio mėn. 5 d. patvirtintas Sąskaitų užsienio valiuta ir rubliais atidarymo ir disponavimo Lietuvos Respublikoje taisykles

rezidentai yra:

Lietuvos ir užsienio piliečiai, asmenys be pilietybės, pastoviai gyvenantys Lietuvos Respublikoje arba laikinai išvykę iš Lietuvos Respublikos į užsienį;

juridiniai ir fiziniai asmenys (įmonės, organizacijos), esantys Lietuvos Respublikoje, įregistruoti ir veikiantys pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, tame tarpe įmonės, įsteigtos dalyvaujant užsienio investitoriams;

Lietuvos Respublikos diplomatinės, prekybinės ir kitos oficialios atstovybės užsienyje, besinaudojančios imunitetu ir diplomatinėmis privilegijomis, Lietuvos įmonių bei organizacijų atstovybės užsienyje, neatliekančios ūkinės-komercinės veiklos;

nerezidentai yra:

užsienio ir Lietuvos piliečiai, asmenys be pilietybės, pastoviai gyvenantys užsienyje arba laikinai atvykę į Lietuvos Respubliką;

juridiniai ir fiziniai asmenys (įmonės, organizacijos), esantys užsienyje, sukurti ir veikiantys pagal užsienio šalies įstatymus, tame tarpe įmonės, įsteigtos dalyvaujant Lietuvos investitoriams;

užsienio šalių diplomatinės, prekybinės ir kitos oficialios atstovybės, tarptautinės organizacijos (jų filialai) Lietuvos Respublikoje, besinaudojančios imunitetu ir diplomatinėmis privilegijomis, užsienio įmonių, firmų bei organizacijų atstovybės Lietuvos Respublikoje, neatliekančios ūkinės- komercinės veiklos.

 

Aktyvas

 

1000 GRYNI PINIGAI – tai grynų pinigų ir kelioninių čekių likučiai kasoje ir kelyje.

 

1200 LĖŠOS CENTRINIUOSE BANKUOSE – tai visos piniginės lėšos Lietuvos banke ir kitų valstybių centriniuose bankuose.

 

1400 LĖŠOS DUKTERINIUOSE BANKUOSE. Dukterinis bankas yra savarankiškas juridinis asmuo, susijęs su motininiu banku tik kapitalo formavimo prasme. Paprastai motininis bankas turi daugiau negu 50 procentų dukterinio banko akcijų.

 

1600 LĖŠOS BANKUOSE IR KITOSE FINANSINĖSE INSTITUCIJOSE. Kitos finansinės institucijos – tai kompanijos, kurių pagrindinė veikla yra finansinė veikla, bet jos neturi licencijos bankinei veiklai, pvz., draudimo įstaigos, investicinės bendrovės, kurių pagrindinė veikla yra pirkti ir parduoti akcijas kitose kompanijose ir kt.

 

1800 SUTEIKTOS PASKOLOS (Įjungiant overdraftą)1.

1810 Respublikinėms valdymo įstaigoms. Respublikinės valdymo įstaigos – tai vyriausybinės institucijos.

1820 Vietinėms valdymo įstaigoms. Vietinės valdymo įstaigos – tai vietos savivaldybėms priklausančios įstaigos (finansų, švietimo ir kt.).

1830 Valstybinėms įmonėms. Valstybinės įmonės – tai tokios įmonės, kur valstybinio kapitalo dalis didesnė negu 50 %.

1840 Privačioms įmonėms. Privačios įmonės – tai visos įmonių rūšys, išskyrus valstybines, nepriklausomai nuo to, turi jos juridinio asmens teises ar ne.

1850 Visuomeninėms organizacijoms. Visuomeninės organizacijos – tai dažniausiai piliečių organizacijos, kurios yra išlaikomos iš stojamųjų ir nario mokesčių bei pajamų iš ūkinės-komercinės veiklos.

1870 Laiku negrąžintos paskolos – tai paskolos (be palūkanų), negrąžintos suėjus jų apmokėjimo terminui. Palūkanos atvaizduojamos 2820 eilutėje.

1880 Diskontuoti vekseliai – tai vekseliai, nupirkti prieš jų apmokėjimo terminą.

1890 Suteiktos paskolos iš lėšų, gautų iš užsienio bankų – tai paskolos, suteiktos iš lėšų, kurias komercinis bankas gauna (tiesiogiai arba per vyriausybę) iš užsienio bankų. Kredito riziką prisiima išduodantis paskolą bankas.

 

1Overdraftai – tai banko apmokėjimo dokumentų vertė, viršijanti klientų sąskaitose esančias lėšas.

 

1900 Suteiktos paskolos iš specialių skolinimo fondų lėšų – tai paskolos, suteiktos klientams iš kredito išteklių, gautų iš tarptautinių kredito organizacijų. Apskaičiuojant aktyvus, įvertintus pagal riziką, šių sąskaitų nereikia įtraukti į kapitalo pakankamumo ataskaitą, kadangi kredito riziką prisiima tarptautinė organizacija (eilutė 1910) ar Vyriausybės žinyba (eilutė 1915), teikianti lėšas, o ne komercinis bankas.

 

2000 IŠPERKAMOJI NUOMA (LIZINGAS) – tai įrengimų, automašinų ir kitų išnuomotų priemonių nuomos vertė.

 

2200 VERTYBINIAI POPIERIAI – tai akcijos, obligacijos ir kiti nuosavybės ar skolos dokumentai, naudojami vykdant finansines operacijas privačiame ir valstybiniame sektoriuje.

2210 Iždo vertybiniai popieriai – tai trumpalaikiai vyriausybės įsipareigojimai.

2250 Kiti vertybiniai popieriai – tai banko nusipirktos ir pardavimui skirtos kitų kompanijų (kurių akcijomis laisvai prekiaujama) akcijos.

 

2400 ĮSIGYTOS AKCIJOS – tai banko nusipirktos kitų kompanijų akcijos, kurios yra kaip ilgalaikė investicija.

2430 Kitose institucijose – tai įsigytos akcijos pasaulinėje tarpbankinių finansinių ryšių organizacijoje SWIFT.

 

2650 Nematerialūs fondai – tai turtas, kurio negalima tiksliai įvertinti bei apčiuopti (intelektualinė produkcija, kompiuterinės programos, prestižas, firmos vardas ir kt.).

 

2810 Tranzitinės sąskaitos – tai sumos, kurios jų gavimo metu negali būti įrašytos į atitinkamas sąskaitas pagal priklausomumą.

 

2820 Sukauptos pajamos – tai apskaičiuotos, bet dar negautos palūkanos už suteiktas paskolas, įrengimų nuomą. Tarptautiniai apskaitos principai reikalauja pajamas apskaitoje atvaizduoti tame ataskaitiniame laikotarpyje, kada jos uždirbtos. Jeigu palūkanų apskaičiavimo periodas nesutampa su mėnesio paskutine diena, už likusias dienas iki ataskaitinio mėnesio pabaigos palūkanos turi būti apskaičiuotos ir atvaizduotos šiame straipsnyje.

Be to, nepriklausomai nuo palūkanų sumokėjimo terminų, numatytų paskolų sutartyse, palūkanos turi būti apskaičiuojamos kas mėnesį ir kaupiamos augančiomis sumomis šiame straipsnyje iki jų sumokėjimo. Šioje eilutėje įrašomos ir laiku negrąžintos palūkanos, kurios šiuo metu apskaitomos 620 ir 780 sąskaitose.

2840 Kiti debitoriai – tai neužbaigtos valiutų pirkimo- pardavimo operacijos ir kiti debitoriai iš banko ūkinės veiklos.

 

Pasyvas

 

3600 ĮSISKOLINIMAI BANKAMS IR KITOMS FINANSINĖMS INSTITUCIJOMS – tai paskolos ir overdraftai kituose bankuose ir kitose finansinėse institucijose.

 

3800 DEPOZITAI – tai piniginės lėšos, patikėtos bankams saugoti ir naudoti, kurios turi būti grąžinamos su palūkanomis ar be jų, sutartu terminu arba po termino, depozitoriui pateikus bankui pranešimą. Šioje eilutėje taip pat atvaizduojamos garantijų ir akredityvų padengimo sąskaitos.

3900 Specialūs skolinimo fondai – tai fondai, kuriuos suteikia tarptautinės organizacijos ar vyriausybės pagal specialią paskolos programą.

 

4200 IŠLEISTI SKOLŲ VERTYBINIAI POPIERIAI – tai banko išduoti depozitų pažymėjimai, kuriuos pradinis depozitorius gali toliau parduoti. Jie išduodami trumpam terminui.

 

4610 Pagrindinių fondų nusidėvėjimas – tai pagrindinių priemonių, atvaizduotų balansinės ataskaitos aktyvo 2610-2640 straipsniuose, nusidėvėjimas.

4620 Kitos amortizacijos rūšys – tai nematerialių aktyvų nusidėvėjimas. Bankai, kurie 50 % mažaverčio inventoriaus vertės nusidėvėjimo nurašo į išlaidas, šiame straipsnyje parodo šių išlaidų sumą.

 

4820 Sukauptos sąnaudos – tai apskaičiuotos, bet dar nesumokėtos palūkanos už depozitus, einamųjų sąskaitų likučius bei įsigytas vertybes ir paslaugas. Šios išlaidos apskaičiuojamos ir atvaizduojamos tokiu pačiu principu kaip ir balanso 2820 eilutėje apskaičiuotos priklausančios gauti, bet dar negautos pajamos.

4840 Kiti kreditoriai – tai neužbaigtos valiutos pirkimo- pardavimo operacijos ir kiti kreditoriai iš banko ūkinės veiklos.

 

5010 SPECIFINIAI ATIDĖJIMAI – tai sudaryti rezervai, atspindintys numatomą nuostolį iš aktyvų, identifikuotų kaip abejotinos vertės aktyvai, balanso sudarymo dienai. Skolininkui grąžinus skolą po tam tikrų uždelsimų, dėl kurių bankas buvo priverstas sudaryti rezervus šiai paskolai, tas rezervas išformuojamas ir perkeliamas į pajamas. Atidėjimai turėtų būti apskaitomi operacinėse išlaidose.

5020 Specifiniai rezervai mokesčiams – tai avansiniai pelno mokesčiai, kurie apskaičiuojami tuo atveju, jeigu pelno mokestis mokamas ne dažniau negu vieną kartą per ketvirtį. Tais atvejais priklausanti mokėti pelno mokesčio suma turi būti apskaičiuojama ir kaupiama augančiomis sumomis iki mokesčio sumokėjimo į biudžetą.

5030 Apmokėtas, bet dar neįregistruotas akcinis kapitalas – tai akcininkų lėšos, sumokėtos už akcijas, bet akcinio kapitalo padidėjimas dar neįregistruotas Lietuvos banke.

 

5210 Nerealizuotas pelnas/nuostolis dėl valiutų kursų skirtumų – tai pelnas/nuostolis, gautas perkainavus užsienio valiutų likučius, pasikeitus jų kursui.

 

5400 BANKO TERMINUOTOS SKOLOS PAGRINDINIAM KAPITALUI FORMUOTI – tai subordinuotas kapitalas. Jis yra ilgalaikis papildomas kapitalas, sudaromas ne mažesniam negu 5 metų laikotarpiui. Likviduojant banką, subordinuotas kapitalas grąžinamas atsiskaičius su depozitoriais.

 

5611 Įregistruotas akcinis kapitalas – tai apmokėtas ir Lietuvos banke įregistruotas akcinis kapitalas, kurį sudaro banko steigėjų ir akcininkų lėšos, sumokėtos už akcijas.

5612 Atsargos kapitalas – tai rezervai, sukaupti pagal Lietuvos banko reikalavimą (25 % pelno atskaičius mokesčius). Jie laikomi pagrindiniu kapitalu ir yra pastovūs iki banko likvidavimo.

5613 Gyventojų depozitų draudimo kapitalas – tai depozitorių interesams ginti sukaupti rezervai pagal Lietuvos banko reikalavimą (10 % pelno atskaičius mokesčius). Jis yra pastovus iki banko likvidavimo.

5614 Laisvanoriškas nepaskirstytas pelnas – tai nepaskirstyto pelno likučio dalis, kuri akcininkų visuotinio susirinkimo sprendimu ateityje gali būti nukreipta papildomam akcijų išleidimui, atitinkamai perkeliant 5614 į 5030 eilutę, o užregistravus akcinį kapitalą Lietuvos banke – į 5611 eilutę.

5621 Bendrosios paskirties rezervai galimiems paskolų nuostoliams dengti – tai rezervai, sukaupti būsimų nuostolių dengimui dėl tokių paskolų, kurios dar neidentifikuotos kaip blogos ar abejotinos. Šie rezervai sudaromi iš pelno, ir jų dydis paprastai yra ne mažiau kaip 1 % nuo visų paskolų, buvusių metų pabaigai.

5622 Kiti bendrosios paskirties rezervai – tai praėjusių metų nepaskirstytas pelnas, o taip pat pelnas, nukreiptas į išplėtimo fondus.

5623 Emisinis skirtumas – tai skirtumas tarp akcijos pardavimo ir nominalios vertės.

5624 Pagrindinių priemonių perkainojimo rezervai – tai pagrindinių priemonių vertės padidėjimas dėl jų perkainojimo ar indeksavimo Vyriausybės sprendimu.

 

NEBALANSINIAI STRAIPSNIAI

 

1. Banko išduotos garantijos, laidavimai – tai banko įsipareigojimas atlikti mokėjimą ateityje už fizinį ar juridinį asmenį, kuriam duota garantija, laidavimas, atsiradus tam tikroms specifinėms aplinkybėms.

2. Banko įsipareigojimai išduoti paskolą ar išleisti dokumentinį akredityvą su atidėtu apmokėjimu – tai įsipareigojimas skolinti esant tam tikroms sąlygoms. Jeigu paskolos sutarties įsigaliojimo dieną paskola nebuvo suteikta arba suteikta tik jos dalis, šiame nebalansiniame straipsnyje atvaizduojama pasirašytos sutartyje paskolos suma arba jos skirtumas.

3. Banko įsipareigojimai pirkti valiutą.

4. Banko įsipareigojimai parduoti valiutą.

 

Balansinės ataskaitos sudarymo tvarka pateikta 1a formoje.

 

2. Pelno ir nuostolių ataskaita

(2 forma)

 

Pajamos

 

6000 Palūkanos, gautos iš operacijų, atvaizduojamų balansinės ataskaitos (1 priedas) eilutėse:

 

Pelno ir nuostolių ataskaitos eilutės

Balansinės ataskaitos eilutės:

6010

1600

6020

1200

6030

1400

6040

1800

6044

2000

 

6050 Fiksuotos pajamos už vertybinius popierius – tai pajamos už gautus dividendus ir palūkanas iš vertybinių popierių (pvz., akcijų paketai, vekseliai, obligacijos), bet ne iš vertybinių popierių pirkimo ir pardavimo.

6200 Kitos bankinės pajamos – tai pajamos, gautos iš banko klientams teikiamų paslaugų, pavyzdžiui, už saugomas materialines vertybes ir kt.

6400 Nebankinės pajamos – tai pajamos, gautos iš banko pastatų, kito nekilnojamojo turto bei žemės nuomos, ir kitos pajamos, tiesiogiai nesusijusios su banko veikla.

7000 Pervedimai iš specifinių rezervų paskolų nuostoliams padengti – tai pervedimai į pajamas, sumažinus rezervus, kada skola, kuriai buvo skirti rezervai, grąžinta.

7200 Neįprastos ir nebūdingos pajamos – tai pajamos iš nebankinių operacijų. Tai galėtų būti pajamos, gautos pardavus mašiną ar kitą inventorių, sugrąžinus teismo išlaidas laimėjus bylą teisme, o taip pat pajamos iš vienkartinių bankinių operacijų, kurios tikriausiai nebepasikartos kitais metais.

 

Išlaidos

 

8000 Išlaidos palūkanoms, susijusios su operacijomis, atvaizduojamomis balansinės ataskaitos (1 priedas) eilutėse:

 

Pelno ir nuostolių ataskaitos eilutės:

Balansinės ataskaitos eilutės:

8010

3200

8020

3400

8030

3600

8040

3800

8050

4200

 

9200 Specifinių rezervų, skirtų paskolų nuostoliams padengti, papildymas – tai dalies pajamų pervedimai į specifinius rezervus paskolų nuostoliams padengti.

9400 Nuostoliai, susiję su paskolų negrąžinimu – tai nuostoliai, atsirandantys skolininkams negrąžinus paskolų, kurioms nebuvo sudaryti rezervai, arba kai tie nuostoliai didesni už blogoms paskoloms sudarytus rezervus.

9600 Neįprastos ir nebūdingos išlaidos – tai išlaidos, susijusios su nebankinėmis operacijomis (baudos, pralaimėtų bylų teisme išlaidos, o taip pat vienkartinės bankinės išlaidos, kurios tikriausiai nebepasikartos kitais metais).

 

III. Finansinės atskaitomybės formos, skirtos publikavimui

 

Balansinė ataskaita, skirta publikavimui (1 forma). Jos sudarymo atitikmuo su balansine ataskaita, skirta bankų priežiūrai, aprašytas 1a formoje. Tokios formos balansinę ataskaitą bankai privalės skelbti spaudoje bei informacinio pobūdžio bankų leidžiamuose leidiniuose.

Pelno ir nuostolių ataskaita, skirta publikavimui (2 forma), yra sutrumpinta, lyginant su 2 forma, skirta bankų priežiūrai. Jos atitikmuo su pelno ir nuostolių ataskaita, o taip pat su balansu aprašytas 2a formoje.

Kitos finansinės atskaitomybės formos, skirtos publikavimui, yra šios:

 

Paskolos

Sukauptos sumos

Paskolos pagal ūkio šakas

Mokesčiai

Aktyvų ir pasyvų struktūra

Pagrindiniai ir nematerialūs fondai

Lėšų šaltiniai ir jų panaudojimas (pinigų srautai)

Pagrindinių priemonių perkainojimo rezultatai

Užsienio valiutų pozicijos

 

Kartu pateikiame kai kurių balanso formoje naudojamų sąskaitų bei terminų aprašymą.

Finansiniai duomenys išreiškiami tik litais – vienintele Lietuvos Respublikos valiuta. Sąskaitos užsienio valiuta (V skyriaus sąskaitos) padalinamos į grupes, kurios atitinka kiekvieną balansinės ataskaitos punktą ir pridedamos prie jų.

Naujų finansinių ataskaitų rengimo metu kai kurios sąskaitos turi būti padalintos į dvi ar tris dalis, kurios įrašomos į skirtingus punktus. Minėtos sąskaitos turėtų būti pildomos pagal ekonominę punktų prasmę (turinį). Užfiksuotos kitaip, šios sąskaitos neatspindės operacijų, priskirtinų tai pačiai kategorijai. Taigi jos turėtų būti išskirstytos ir užfiksuotos visuose tinkančiuose punktuose.

 

BANKO AKTYVAI. Juos sudaro banko naudojamos lėšos ar pretenzijos kitiems ūkio subjektams, tarp kurių – centrinis bei kiti komerciniai bankai ir kt. Minėti ūkio subjektai sugrupuojami pagal partnerių tipus ir mažėjantį likvidumą.

1. GRYNI PINIGAI. Į šią kategoriją įrašomi pinigai ir monetos (grynieji pinigai, esantys saugykloje, tarp kurių – pinigai kelyje bei užsienio valiuta, kelioniniai čekiai, išreikšti litais, grynieji inkasuojami pinigai).

2. LĖŠOS CENTRINIUOSE BANKUOSE – tai lėšų likučiai Lietuvos banke, o taip pat centriniuose bankuose tų šalių, kuriose ataskaitą pildantis bankas turi skyrių ar filialų (čia turima omenyje ir depozitai, būtini draudimui ar reguliavimo tikslams (privalomi rezervai, kurie laikomi minėtuose centriniuose bankuose)).

3. LĖŠOS BANKUOSE IR KITOSE FINANSINĖSE INSTITUCIJOSE. Ši sąskaita apibūdinama kaip pinigų likučiai (kartu su overdraftais), terminuoti ir taupomieji likučiai (su tarpbankinėmis paskolomis ir avansais), esantys Lietuvos komerciniuose bankuose bei kredito įstaigose, taip pat kitų šalių kredito įstaigose. Minėti likučiai naudojami įvairiems tikslams, pvz., mokėjimo pagreitinimui ar apmokėjimui korespondentams už atliktas paslaugas.

4. VERTYBINIAI POPIERIAI. Šis straipsnis apima obligacijų, vekselių bei skolinių įsipareigojimų (tarp jų – trumpalaikės paskolos arba iždo vekseliai), priklausančių centrinei vyriausybei arba vietos savivaldybėms, firmoms, bendrovėms, įmonėms, bankams bei kitoms Lietuvos ar užsienio kompanijoms, balansinę vertę. Minėtų dokumentų vertė ateityje turėtų būti perskaičiuojama kiekvieno laikotarpio pabaigoje pagal esančias rinkos kainas, kad atsispindėtų jų realizacinė vertė, buvusi balanso sudarymo metu.

5. AKCIJOS, ĮSIGYTOS PARDAVIMUI ANTRINĖJE RINKOJE. Tai investiciniai vertybiniai popieriai, įsigyti siekiant gauti pajamas iš dividendų.

6. PASKOLOS. Šiame straipsnyje fiksuojama bendroji balansinė vertė visų paskolų, avansinių išmokų bei panašių operacijų, atliktų su visais klientais (kurie skirstomi į tris kategorijas: valdžios ir valdymo institucijos, bet kokios nuosavybės formos įmonės ir trečia kategorija, į kurią įeina pavieniai asmenys, gyventojai). Čia turi būti įskaityti ir overdraftai klientų einamosiose (atsiskaitymų) sąskaitose, išskyrus skolas ir avansines išmokas bankams, kurios žymimos punkte „Indėliai bankuose ir kitose finansinėse institucijose“. Minėtieji elementai fiksuojami prieš lėšų atskaičiavimą į specialųjį rezervą, skirtą galimiems paskolų nuostoliams padengti (rezervo lėšos apskaičiuojamos remiantis specialiose Lietuvos banko instrukcijose išdėstytais paaiškinimais). Operacijos, panašios į paskolų ar avansinių išmokų teikimo operacijas, apima faktoringą ir diskonto operacijas, o taip pat lėšų išmokėjimą avansu, esant įmonių tarpusavio atsiskaitymų sutrikimams ir kt.

7. IŠPERKAMOJI NUOMA. Šiame straipsnyje žymimi neapmokėti ilgalaikės nuomos likučiai už turtą, įsigytą nuomos finansavimo tikslais.

8. MINUS: ATIDĖJIMAI GALIMIEMS PASKOLŲ NUOSTOLIAMS PADENGTI. Šis rezervas sudaromas tam, kad būtų galima nustatyti nuostolius, susidariusius dėl negrąžintų paskolų, bei siekiant neišdalinti akcininkams tos pelno dalies, kuri ateityje galėtų būti panaudota minėtiems nuostoliams padengti. Atidėjimai paskolų nuostoliams padengti sudaromi iš tam tikro laikotarpio pajamų tuo metu, kai atsiranda skolos negrąžinimo pavojus. Atidėjimai nustatomi kiekvieno laikotarpio pabaigoje, peržiūrint paskolų kokybę ir priskiriant paskolas skirtingoms rizikos grupėms, kurioms taikomi specialūs rezerviniai koeficientai.

9. GRYNOSIOS PASKOLOS IR IŠPERKAMOJI NUOMA. Atėmus iš punktų „Paskolos“ ir „Išperkamoji nuoma“ rezervo galimiems paskolų nuostoliams padengti sumą, gaunama grynųjų paskolų ir lizingo suma.

10. PAGRINDINĖS PRIEMONĖS IR NEMATERIALŪS AKTYVAI. Atėmus iš likutinės visų banko patalpų, bankui ar banko skyriams bei filialams priklausančių baldų ar įrangos vertės nuvertėjimo ar nusidėvėjimo sumas, gauname grynąją jų vertę.

11. INVESTICINIAI VERTYBINIAI POPIERIAI. Šioje grafoje įrašomi investavimai įmonėse ir kituose bankuose, kur bankui priklauso daugiau kaip 10% balsavimo teisę turinčių akcijų.

12. SUKAUPTOS PAJAMOS. Jas sudaro bendroji sukauptų pajamų, gautų atliekant visas operacijas, suma (t. y. pajamos, sukauptos (uždirbtos) per ataskaitinį laikotarpį, tačiau dar negautos grynųjų pinigų ar jų ekvivalento pavidalu) bei iš anksto apmokėtos išlaidos (t. y. jau apmokėtos, bet siejamos su būsimais ataskaitiniais laikotarpiais išlaidos, kurių atsiradimo faktas numatomas tik ateityje).

13. KITI AKTYVAI. Jie apima tarpbankinius likučius, kurie nebuvo panaikinti konsoliduojant sąskaitas ir pelną (pajamas) ataskaitiniu laikotarpiu.

 

BANKO PASYVAI atspindi kitų ekonominių subjektų pretenzijas ataskaitą pildančiam bankui. Joms priklauso ir lėšos, gautos išleidus skolos dokumentus. Akcinis kapitalas parodo, kokia banko kapitalo dalis priklauso akcininkams.

15. ĮSISKOLINIMAI CENTRINIAMS BANKAMS apima bendrąją indėlių iki pareikalavimo sumą, priklausančią Lietuvos bankui, valstybiniams ar centriniams bankams tų šalių, kuriose bankas turi skyrių ar filialų; o taip pat terminuoti ir kitokie indėliai, priklausantys minėtoms institucijoms ir laikomi ataskaitą pildančiame banke.

16. ĮSISKOLINIMAI BANKAMS IR KITOMS FINANSINĖMS INSTITUCIJOMS apima Lietuvoje ir užsienyje laikomų kitų bankų bei Lietuvos ir užsienio kredito įstaigų visų rūšių indėlius ir sąskaitas.

17. DEPOZITAI IR AKREDITYVAI apima asmenų, bendrovių, respublikinės ir vietos valdžios, organizacijų ir bendrijų terminuotus indėlius bei indėlius iki pareikalavimo, sąskaitas akredityvų padengimui. Indėlius iki pareikalavimo sudaro einamosios arba atsiskaitomosios sąskaitos.

18. IŠLEISTI SKOLŲ VERTYBINIAI POPIERIAI apima visus turimus skolinius įsipareigojimus, kuriuos išleido ir pardavė komercinis bankas, nepriklausomai nuo to, ar jie konvertuojami, ar ne.

19. SUKAUPTOS SĄNAUDOS IR ATEINANČIO LAIKOTARPIO PAJAMOS apima apskaičiuotas išlaidas (t. y. išlaidas, susidariusias ataskaitiniu laikotarpiu, kurios dar neapmokėtos grynais pinigais ar jų ekvivalentu) bei būsimos (dar neuždirbtos) pajamos (t. y. jau gautos pajamos, kurios siejamos su ateities ataskaitiniais laikotarpiais, kurių atsiradimo faktas bus užfiksuotas tik ateityje).

20. KITI PASYVAI apima daugelį punktų, kurie negali būti tiksliai suskirstyti į kategorijas pagal kitus pavadinimus. Tai ypač pasakytina apie bankų skyrių sąskaitų likučius, kurie nebuvo panaikinti konsoliduojant sąskaitas.

21. SPEC. REZERVAI MOKESČIAMS IR KT. apima rezervą, skirtą tokioms išlaidoms, kaip būsimi mokesčių mokėjimai.

23. PRIVILEGIJUOTOS AKCIJOS – pirmasis akcinio kapitalo komponentas arba pagrindinio kapitalo sąskaita, rodanti akcininkų turtą arba grynąją banko vertę.

24. PAPRASTOSIOS AKCIJOS. Šis straipsnis atspindi nominalinę paprastųjų banko išleistų akcijų vertę. Jeigu akcijos buvo parduotos už aukštesnę kainą nei jų nominalinė vertė, tai susidaręs emisijos skirtumas pažymimas atskirame punkte „Einamųjų metų nepaskirstytas pelnas“.

25. ATSARGOS KAPITALAI. Šiame punkte žymimi visi fondai, sudaryti iš pelno, sukaupto nuo banko akcijų išleidimo pradžios. Šis punktas apima sumas, kurios iki banko likvidavimo bus pastovios, jei neiškils ypatingų aplinkybių.

26. BENDROSIOS PASKIRTIES REZERVAI – tai fondai, sudaryti iš pelno po to, kai buvo išmokėti dividendai.

27. PAGRINDINIŲ PRIEMONIŲ PERKAINOJIMO REZERVAI – tai pagrindinių priemonių vertės pasikeitimo skirtumas, gautas perkainojus pagrindines priemones pagal valstybės įstatymus.

 

_________________


 

Lietuvos banko valdybos nutarimo

1994 m. vasario 3 d. Nr. 7

1 priedas

 

1 forma

Mėnesinė

 

Bankas ________________________

 

BALANSINĖ ATASKAITA

 

199 m. ___________  mėn.1 d.

 

                                                                                                                                                                                   Tūkst. Lt.

Balansinės ataskaitos straipsniai

Rezidentai

Nerezidentai

Iš viso

Nacionalinė valiuta

Užsienio valiuta

Nacionalinė valiuta

Užsienio valiu ta

A

1

2

3

4

5

AKTYVAS

1000 GRYNI PINIGAI

 

 

 

 

 

1010 Banknotai ir monetos

 

 

 

 

 

1020 Taurieji metalai

 

 

 

 

 

1200 LĖŠOS CENTRINIUOSE BANKUOSE

 

 

 

 

 

1210 Korespondentinė sąskaita

 

 

 

 

 

1220 Terminuoti depozitai

 

 

 

 

 

1230 Privalomi rezervai

 

 

 

 

 

1400 LĖŠOS DUKTERINIUOSE BANKUOSE*

 

 

 

 

 

1410 Depozitai iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

1420 Terminuoti depozitai

 

 

 

 

 

1600 LĖŠOS BANKUOSE IR KITOSE FINANSINĖSE INSTITUCIJOSE

 

 

 

 

 

1610 Korespondentinės sąskaitos bankuose

 

 

 

 

 

1620 Paskolos bankams

 

 

 

 

 

1630 Paskolos finansinėms institucijoms

 

 

 

 

 

1640 Terminuoti depozitai finansinėse institucijose

 

 

 

 

 

1800 SUTEIKTOS PASKOLOS

 

 

 

 

 

1810 Respublikinėms valdymo įstaigoms:

 

 

 

 

 

1811 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1815 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1820 Vietinėms valdymo įstaigoms:

 

 

 

 

 

1821 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1825 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1830 Valstybinėms įmonėms:

 

 

 

 

 

1831 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1835 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1840 Privačioms įmonėms:

 

 

 

 

 

1841 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1845 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1850 Visuomeninėms organizacijoms:

 

 

 

 

 

1851 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1855 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1860 Gyventojams:

 

 

 

 

 

1861 Trumpalaikės

 

 

 

 

 

1865 Ilgalaikės

 

 

 

 

 

1870 Laiku negrąžintos

 

 

 

 

 

1880 Diskontuoti vekseliai*

 

 

 

 

 

1881 Valstybinių įmonių

 

 

 

 

 

1885 Privačių įmonių

 

 

 

 

 

1890 Paskolos iš užsienio bankų gautų lėšų:

 

 

 

 

 

1891 Iš užsienio bankų lėšų

 

 

 

 

 

1895 Iš vyriausybės

 

 

 

 

 

1900 SUTEIKTOS PASKOLOS IŠ SPECIALIŲJŲ SKOLINIMO FONDŲ

 

 

 

 

 

1910 Tarptautinių organizacijų

 

 

 

 

 

1915 Vyriausybės

 

 

 

 

 

2000 IŠPERKAMOJI NUOMA

 

 

 

 

 

2200 VERTYBINIAI POPIERIAI*

 

 

 

 

 

2210 Iždo vertybiniai popieriai

 

 

 

 

 

2220 Valdymo įstaigų vertybiniai popieriai:

 

 

 

 

 

2221 Respublikinių

 

 

 

 

 

2225 Vietinių

 

 

 

 

 

2230 Valstybinių įmonių

 

 

 

 

 

2240 Kitų institucijų

 

 

 

 

 

2250 Kiti vertybiniai popieriai

 

 

 

 

 

2400 ĮSIGYTOS AKCIJOS

 

 

 

 

 

2410 Dukterinėse institucijose*

 

 

 

 

 

2420 Finansinėse institucijose*

 

 

 

 

 

2430 Kitose institucijose

 

 

 

 

 

2600 PAGRINDINIAI FONDAI

 

 

 

 

 

2610 Banko pastatai

 

 

 

 

 

2620 Kiti nekilnojamojo turto fondai ir žemė

 

 

 

 

 

2630 Įrengimai

 

 

 

 

 

2640 Transporto priemonės

 

 

 

 

 

2650 Nematerialūs fondai

 

 

 

 

 

2800 KITI AKTYVAI

 

 

 

 

 

2810 Tranzitinės sąskaitos

 

 

 

 

 

2820 Sukauptos pajamos

 

 

 

 

 

2830 Ateinančio laikotarpio sąnaudos

 

 

 

 

 

2840 Kiti debitoriai

 

 

 

 

 

2850 Kiti aktyvai

 

 

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

 

 

PASYVAS

 

 

 

 

 

3200 ĮSISKOLINIMAI CENTRINIAMS BANKAMS

 

 

 

 

 

3210 Trumpalaikiai įsiskolinimai

 

 

 

 

 

3220 Ilgalaikiai įsiskolinimai

 

 

 

 

 

3230 Kiti įsiskolinimai*

 

 

 

 

 

3400 ĮSISKOLINIMAI DUKTERINIAMS BANKAMS*

 

 

 

 

 

3410 Depozitai iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3420 Terminuoti depozitai

 

 

 

 

 

3600 ĮSISKOLINIMAI BANKAMS KITOMS FINANSINĖMS INSTITUCIJOMS

 

 

 

 

 

3610 Korespondentinė sąskaita

 

 

 

 

 

3620 Depozitai iki pareikalavimo iš finansinių institucijų

 

 

 

 

 

3630 Paskolos iš bankų

 

 

 

 

 

3640 Terminuoti depozitai iš finansinių institucijų

 

 

 

 

 

3800 DEPOZITAI IŠ AKREDITYVŲ SĄSKAITOS

 

 

 

 

 

3810 Respublikinių valdymo įstaigų:

 

 

 

 

 

3811 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3815 Terminuoti

 

 

 

 

 

3820 Vietinių valdymo įstaigų:

 

 

 

 

 

3821 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3825 Terminuoti

 

 

 

 

 

3830 Valstybinių įmonių:

 

 

 

 

 

3831 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3835 Terminuoti

 

 

 

 

 

3840 Privačių įmonių:

 

 

 

 

 

3841 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3845 Terminuoti

 

 

 

 

 

3850 Visuomeninių organizacijų:

 

 

 

 

 

3851 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3855 Terminuoti

 

 

 

 

 

3860 Gyventojų:

 

 

 

 

 

3861 Iki pareikalavimo

 

 

 

 

 

3865 Terminuoti

 

 

 

 

 

3900 SPECIALŪS SKOLINIMO FONDAI;

 

 

 

 

 

3910 Iš Tarptautinių organizacijų

 

 

 

 

 

3920 Iš Vyriausybės

 

 

 

 

 

4200 IŠLEISTI SKOLŲ VERTYBINIAI POPIERIAI*

 

 

 

 

 

4600 AMORTIZACIJA IR NUSIDĖVĖJIMAS

 

 

 

 

 

 

4610 Pagrindinių fondų nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

4620 Kitos amortizacijos rūšys

 

 

 

 

 

4800 KITI ĮSISKOLINIMAI

 

 

 

 

 

4810 Tranzitinės sąskaitos

 

 

 

 

 

4820 Sukauptos sąnaudos

 

 

 

 

 

4830 Ateinančio laikotarpio pajamos

 

 

 

 

 

4840 Kiti kreditoriai

 

 

 

 

 

4850 Kiti pasyvai

 

 

 

 

 

5000 SPECIFINIAI REZERVAI

 

 

 

 

 

5010 Specifiniai atidėjimai paskolų nuostoliams pa- dengti**

 

 

 

 

 

5020 Specifiniai rezervai mokesčiams**

 

 

 

 

 

5030 Apmokėtas, bet neįregistruotas akcinis kapitalas

 

 

 

 

 

5040 Kiti rezervai

 

 

 

 

 

5200 NEREALIZUOTAS PELNAS/NUOSTOLIS

 

 

 

 

 

5210 Nerealizuotas pelnas/nuostolis dėl valiutų kursų skirtumų

 

 

 

 

 

5220 Nerealizuotas pelnas/nuostolis dėl akcijų vertės pasikeitimo*

 

 

 

 

 

5400 BANKO TERMINUOTOS SKOLOS PAGRINDINIAM KAPITALUI FORMUOTI**

 

 

 

 

 

5600 BANKO KAPITALAS

 

 

 

 

 

5610 Pagrindinis kapitalas:

 

 

 

 

 

5611 Įregistruotas akcinis kapitalas

 

 

 

 

 

5612 Atsargos kapitalas

 

 

 

 

 

5613 Gyventojų depozitų draudimo kapitalas

 

 

 

 

 

5614 Laisvanoriškas ne paskirstytas pelnas **

 

 

 

 

 

5620 Papildomas kapitalas:

 

 

 

 

 

5621 Bendrosios paskirties rezervai pas- kolų nuostoliams dengti

 

 

 

 

 

5622 Kiti bendrosios paskirties rezervai

 

 

 

 

 

PASYVAS

 

 

 

 

 

5623 Emisinis skirtumas

 

 

 

 

 

5624 Pagrindinių priemonių perkainojimo rezervai

 

 

 

 

 

5625 Einamųjų metų ne- paskirstytas pelnas

 

 

 

 

 

VISO

 

 

 

 

 

 

* laikinai nepildoma

** pildoma atlikus pataisas Komercinių bankų įstatyme

 

Vadovas ___________

                          (parašas)

 

Parengė ________________________________ Telefono Nr. _________________

                         (pavardė, pareigos)

 

 

NEBALANSINIAI STRAIPSNIAI

 

Straipsnio numeris

Straipsnio pavadinimas

10001

BANKO IŠDUOTOS GARANTIJOS

10002

BANKO ĮSIPAREIGOJIMAI IŠDUOTI PASKOLĄ IR IŠLEISTI AKREDITYVĄ SU ATIDĖTU APMOKĖJIMU

10003

BANKO ĮSIPAREIGOJIMAI PIRKTI VALIUTĄ

 

Vadovas ___________

                          (parašas)

 

Parengė ________________________________ Telefono Nr. _________________

                         (pavardė, pareigos)

 


 

1a forma

 

GALIOJANČIO SĄSKAITŲ PLANO SĄSKAITŲ ATITIKIMO NAUJOS BALANSINĖS ATASKAITOS STRAIPSNIAMS LENTELĖ

 

 

Sąskaitos pagal galiojantį sąskaitų planą

nacionaline valiuta

užsienio valiuta (V skyriaus sąskaitos)

AKTYVAS

 

 

1000 GRYNI PINIGAI

 

 

1010 Banknotai ir monetos

030, 031, 032, 034 033, 729

060, 061

1020 Taurieji metalai

050

 

1200 LĖŠOS CENTRINIUOSE BANKUOSE

 

 

1210 Korespondentinė sąskaita

161d,164d,167d

 

1220 Terminuoti depozitai

822d

 

1230 Privalomi rezervai

161d, 164d, 167d, 813

 

1400 LĖŠOS DUKTERINIUOSE BANKUOSE*

 

 

1410 Depozitai iki pareikalavimo

 

 

1420 Terminuoti depozitai

 

 

1600 LĖŠOS BANKUOSE IR KITOSE FINANSINĖSE INSTITUCIJOSE

 

 

1610 Korespondentinės sąskaitos bankuose

164d

072, 073a

1620 Paskolos bankams

822d

079d

1630 Paskolos finansinėms institucijoms

 

 

1640 Terminuoti depozitai finansinėse institucijose

 

 

1800 SUTEIKTOS PASKOLOS 1)

 

 

1810 Respublikinėms valdymo įstaigoms:

 

 

1811 Trumpalaikės

 

 

1815 Ilgalaikės

 

 

1820 Vietinėms valdymo įstaigoms:

 

 

1821 Trumpalaikės

 

 

1825 Ilgalaikės

 

 

1830 Valstybinėms įmonėms:

 

 

1831 Trumpalaikės

 

 

1835 Ilgalaikės

 

 

1840 Privačioms įmonėms:

 

 

1841 Trumpalaikės

 

 

1845 Ilgalaikės

 

 

1850 Visuomeninėms organizacijoms:

 

 

1851 Trumpalaikės

 

 

1855 Ilgalaikės

 

 

1860 Gyventojams:

 

 

1861 Trumpalaikės

 

 

1865 Ilgalaikės

 

 

1870 Laiku negrąžintos

 

 

1880 Diskontuoti vekseliai:*

 

 

1881 Valstybinių įmonių

 

 

1885 Privačių įmonių

 

 

1890 Paskolos iš užsienio bankų gautų lėšų:

 

 

1891 Iš užsienio bankų lėšų

 

 

1895 Iš vyriausybės

 

 

1900 SUTEIKTOS PASKOLOS IŠ SPECIALIŲJŲ SKOLINIMO FONDŲ

 

 

1910 Tarptautinių organizacijų

 

074

1915 Vyriausybės

 

 

2000 IŠPERKAMOJI NUOMA

932d

 

2200 VERTYBINIAI POPIERIAI*

 

 

2210 Iždo vertybiniai popieriai:

 

 

2220 Valdymo įstaigų vertybiniai popieriai:

 

 

2221 Respublikinių

 

 

2225 Vietinių

 

 

2230 Valstybinių įmonių

 

 

2240 Kitų institucijų

 

 

2250 Kiti vertybiniai popieriai

 

 

2400 ĮSIGYTOS AKCIJOS

 

 

2410 Dukterinėse institucijose*

 

 

2420 Finansinėse institucijose*

 

 

2430 Kitose institucijose

 

 

2600 PAGRINDINIAI FONDAI

 

 

2610 Banko pastatai

920

 

2620 Kiti nekilnojamojo turto fondai ir žemė

924d, 930, 931

 

2630 Įrengimai

921d

 

2640 Transporto priemonės

921d, 924d

 

2650 Nematerialūs fondai

921d arba 925

 

2800 KITI AKTYVAI

 

 

2810 Tranzitinės sąskaitos

902

 

2820 Sukauptos pajamos

620d, 904d

075d, 079d

2830 Ateinančio laikotarpio sąnaudos

941

 

2840 Kiti debitoriai

904d, 932d

079d

2850 Kiti aktyvai 2)

 

 

IŠ VISO

 

 

PASYVAS

 

 

3200 ĮSISKOLINIMAI CENTRINIAMS BANKAMS

 

 

3210 Trumpalaikiai įsiskolinimai

823d

079d

3220 Ilgalaikiai įsiskolinimai

823d

079d

3230 Kiti įsiskolinimai*

 

 

3400 ĮSISKOLINIMAI DUKTERINIAMS BANKAMS*

 

 

3410 Depozitai iki pareikalavimo

 

 

3420 Terminuoti depozitai

 

 

3600 ĮSISKOLiNIMAI BANKAMS IR KITOMS FINANSINĖMS INSTITUCIJOMS

 

 

3610 Korespondentinė sąskaita

823d

072p, 073d

3620 Depozitai iki pareikalavimo iš finansinių institucijų 3)

 

 

3630 Paskolos iš bankų

823d

079d

3640 Terminuoti depozitai iš finansinių institucijų 3)

 

 

3800 DEPOZITAI IR AKREDITYVŲ SĄSKAITOS 4)

 

 

3810 Respublikinių valdymo įstaigų:

 

 

3811 Iki pareikalavimo

 

 

3815 Terminuoti

 

 

3820 vietinių valdymo įstaigų:

 

 

3821 Iki pareikalavimo

 

 

3825 Terminuoti

 

 

3830 Valstybinių įmonių:

 

 

3831 Iki pareikalavimo

 

 

3835 Terminuoti

 

 

3840 Privačių įmonių:

 

 

3841 Iki pareikalavimo

 

 

3845 Terminuoti

 

 

3850 Visuomeninių organizacijų:

 

 

3851 Iki pareikalavimo

 

 

3855 Terminuoti

 

 

3860 Gyventojų:

 

 

3861 Iki pareikalavimo

 

 

3865 Terminuoti

 

 

3900 SPECIALŪS SKOLINIMO FONDAI:

 

 

3910 Iš Tarptautinių organizacijų

 

065

3920 Iš vyriausybės

 

 

4200 IŠLEISTI SKOLŲ VERTYBINIAI POPIERIAI*

 

 

4600 AMORTIZACIJA IR NUSIDĖVĖJIMAS

 

 

4610 Pagrindinių fondų nusidėvėjimas

014d, 015d

 

4620 Kitos amortizacijos rūšys

012d, 014d, 015d

 

4800 KITI ĮSISKOLINIMAI

 

 

4810 Tranzitinės sąskaitos

902, 908, 729

079d

4820 Sukauptos sąnaudos

904d

079d

4830 Ateinančio laikotarpio pajamos

943

079d

4840 Kiti kreditoriai

904d

079d

4850 Kiti pasyvai 3)

 

 

5000 SPECIFINIAI REZERVAI

 

 

5010 Spec. rezervai paskolų nuostoliams padengti **

 

 

5020 Spec. rezervai mokesčiams **

 

 

5030 Apmokėtas, bet neįregistruotas akcinis kapitalas

010d

 

5040 Kiti rezervai

016, 018d

 

5200 NEREALIZUOTAS PELNAS/NUOSTOLIS

 

 

5210 Nerealizuotas pelnas/nuostolis dėl valiutų kursų skirtumų

985

 

5220 Nerealizuotas pelnas/nuostolis dėl akcijų vertės pasikeitimo*

 

 

5400 BANKO TERMINUOTOS SKOLOS PAGRINDINIAM KAPITALUI FORMUOTI **

 

 

5600 BANKO KAPITALAS

 

 

5610 Pagrindinis kapitalas

 

 

5611 Įregistruotas akcinis kapitalas

010d

 

5612 Atsargos kapitalas

011d

 

5613 Gyventojų depozitų draudimo kapitalas

011d

 

5614 Laisvanoriškas nepaskirstytas pelnas **

 

 

5620 Papildomas kapitalas:

 

 

5621 Bendrosios paskirties rezervai galimiems paskolų nuostoliams dengti

 

 

5622 Kiti bendrosios paskirties rezervai

018d, 981

 

5623 Esminis skirtumas

011d arba 012d

 

5624 Pagrindinių priemonių perkainojimo rezervai

011d arba 012d

 

5625 Einamųjų metų nepaskirstytas pelnas

980–950

 

IŠVISO

 

 

 

* laikinai nepildoma

** pildoma atlikus pataisas Komercinių bankų įstatyme

d dalis, a aktyvas

 

1) įrašai daromi iš tų balanso sąskaitų, kuriose šiuo metu šios paskolos apskaitomos

 

2) ir 5) įrašai daromi iš tų balanso sąskaitų, kurios liko neatvaizduotos balansinės ataskaitos aktyvo ir pasyvo straipsniuose

 

3) įrašai daromi iš tų balanso sąskaitų, kuriose šiuo metu apskaitomos draudimo įstaigų, investicinių bendrovių, finansinių maklerių firmų lėšos

 

4) įrašai daromi iš tų balanso sąskaitų, kuriose šiuo metu šie depozitai ir akredityvai apskaitomi

______________


2 forma

Ketvirtinė

 

Bankas ________________________

 

PELNO IR NUOSTOLIŲ ATASKAITA

už 199 m. ________________

 

                                                                                                                                                                                   Tūkst. Lt.

Straipsnio Pajamos Nr.

Nacionalinė valiuta

Užsienio valiuta

Iš viso

A

1

2

3

6000 PALŪKANOS

.......

........

....

6010 Iš centrinio banko

 

 

 

6020 Iš dukterinių bankų*

 

 

 

6030 Iš bankų ir kitų finansinių institucijų

 

 

 

6040 Iš klientų

 

 

 

6041 už trumpalaikes paskolas

 

 

 

6042 už ilgalaikes paskolas

 

 

 

6043 už išperkamąją nuomą

 

 

 

6050 Fiksuotos pajamos už vertybinius popierius

 

 

 

6200 KITOS BANKINĖS PAJAMOS

 

 

 

6400 NEBANKINĖS PAJAMOS

 

 

 

6410 Pajamos už nuomą

 

 

 

6420 Kitos pajamos

 

 

 

6600 PELNAS IŠ OPERACIJŲ UŽSIENIO VALIUTA

 

 

 

6800 PELNAS IŠ VERTYBINIŲ POPIERIŲ OPERACIJŲ

 

 

 

7000 PERVEDIMAI IŠ SPECIFINIŲ ATIDĖJIMŲ PASKOLŲ NUOSTOLIAMS PADENGTI *

 

 

 

7200 NEĮPRASTOS IR NEBŪDINGOS PAJAMOS

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

8000 IŠLAIDOS PALŪKANOMS

 

 

 

8010 Centriniam bankui

 

 

 

8020 Dukteriniams bankams*

 

 

 

8030 Bankams ir kitoms finansinėms institucijoms

 

 

 

8040 Depozitoriams

 

 

 

8050 Skolų vertybiniams popieriams*

 

 

 

8200 KITOS BANKO IŠLAIDOS

 

 

 

8210 Baudos (už overdraftą)

 

 

 

8220 Kitos

 

 

 

8400 OPERACINĖS IŠLAIDOS

 

 

 

8410 Atlyginimai, socialinio draudimo ir kitos personalo išlaidos

 

 

 

8420 Nuoma

 

 

 

8430 Reklama ir marketingas

 

 

 

8440 Komandiruotės ir transportas

 

 

 

8450 Telefonas, ryšiai ir paštas

 

 

 

8460 Apmokėjimas už darbą pagal sutartis

 

 

 

8470 Kitos

 

 

 

8600 AMORTIZACIJA IR NUSIDĖVĖJIMAS

 

 

 

8610 Pagrindinių priemonių

 

 

 

3620 Kitos amortizacijos rūšys

 

 

 

8800 NUOSTOLIAI IŠ OPERACIJŲ UŽSIENIO VALIUTA

 

 

 

9000 NUOSTOLIAI IŠ VERTYBINIŲ POPIERIŲ OPERACIJŲ

 

 

 

9200 SPECIFINIŲ ATIDĖJIMŲ, SKIRTŲ PASKOLŲ NUOSTOLIAMS PADENGTI, PA- PILDYMAS

 

 

 

9400 NUOSTOLIAI, SUSIJĘ SU PASKOLŲ NEGRĄŽINIMU

 

 

 

9600 NEĮPRASTOS IR NEBŪDINGOS IŠLAIDOS

 

 

 

9800 MOKESČIAI

 

 

 

9810 Pelno mokestis

 

 

 

9820 Kiti mokesčiai

 

 

 

9900 PELNAS/NUOSTOLIS

 

 

 

 

Vadovas ___________

                          (parašas)

 

Parengė ________________________________ Telefono Nr. _________________

                         (pavardė, pareigos)

______________


 

Lietuvos banko valdybos nutarimo

1994 m. vasario 3 d. Nr. 7

2 priedas

 

Publikavimui

1 forma

 

BALANSINĖ ATASKAITA

 

________________________________________________________________________ Tūkst. Lt.

AKTYVAI

 

1. Gryni pinigai

2. Lėšos Centriniuose bankuose

3. Lėšos bankuose ir kitose finansinėse institucijose

4. Vertybiniai popieriai

5. Akcijos, įsigytos pardavimui antrinėje rinkoje

6. Paskolos:

6.1 valdymo įstaigoms

6.2 įmonėms

6.3 kitiems

7. Išperkamoji nuoma

8. Minus (Specifiniai atidėjimai galimiems paskolų nuostoliams)

9. Grynos paskolos ir lizingas [(6+7)-8]

10. Pagrindinės priemonės ir nematerialūs aktyvai (atėmus nusidėvėjimą)

11. Investiciniai vertybiniai popieriai

12. Sukauptos pajamos ir ateinančio laikotarpio sąnaudos

13. Kiti aktyvai

14. IŠ VISO AKTYVŲ (1+2+3+4+5+9+10+11+12+13)

________________________________________________________________________________

PASYVAI

 

15. Įsiskolinimai Centriniams bankams

16. Įsiskolinimai bankams ir kitoms finansinėms institucijoms

17. Depozitai, akredityvai:

17.1 iki pareikalavimo

17.2 terminuoti

17.3 specialūs skolinimo fondai

18. Išleisti skolų vertybiniai popieriai

19. Sukauptos pajamos ir ateinančio laikotarpio pajamos

20. Kiti pasyvai

21. Specifiniai rezervai mokesčiams ir kiti rezervai

22. Iš viso pasyvų (15+16+17+18+19+20+21)

BANKO KAPITALAS

23. Privilegijuotos akcijos

24. Paprastosios akcijos

25. Atsargos kapitalai

26. Bendrosios paskirties rezervai

27. Pagrindinių priemonių perkainojimo rezervai

28. Einamųjų metų nepaskirstytas pelnas

29. Iš viso banko kapitalas (23+24+25+26+27+28)

30. Iš viso pasyvai ir banko kapitalas (22+29)

________________________________________________________________________________

 


 

1a forma

 

BALANSINĖS ATASKAITOS, SKIRTOS PUBLIKAVIMUI, ATITIKIMAS BANKO BALANSINEI ATASKAITAI

(1 formai, skirtai bankų priežiūrai)

 

________________________________________________________________________ Tūkst. Lt.

AKTYVAI                                                                                          Straipsnio Nr.

 

1. Gryni pinigai                                                                                 1000

2. Lėšos Centriniuose bankuose                                                        1200

3. Lėšos bankuose ir kitose finansinėse institucijose                        1400,1600

4. Vertybiniai popieriai                                                                     2210,2220,2230,2240

5. Akcijos, įsigytos pardavimui antrinėje rinkoje                              2250

6. Paskolos:                                                                                       1800,1900

6.1 valdymo įstaigoms                                                          1810,1820

6.2 įmonėms                                                                          1830,1840,1870,1880 1890,1900

6.3 kitiems                                                                             1850,1860

7. Išperkamoji nuoma                                                                        2000

8. Minus (specifiniai atidėjimai galimiems paskolų nuostoliams)     5010

9. Grynos paskolos ir išperkamoji nuoma [(6+7)-8]

10. Pagrindinės priemonės ir nematerialūs aktyvai

(atėmus nusidėvėjimą)                                                                      2600–4600

11. Investiciniai vertybiniai popieriai                                                2400

12. Sukauptos pajamos ir ateinančio laikotarpio sąnaudos               2820,2830

13. Kiti aktyvai                                                                                 2810,2840,2850

14. IŠ VISO AKTYVŲ (1+2+3+4+5+9+10+11+12+13)

________________________________________________________________________________

PASYVAI

 

15. Įsiskolinimai Centriniams bankams                                             3200

16. Įsiskolinimai bankams ir ki- toms finansinėms institucijoms      3400,3600

17. Depozitai, akredityvai:                                                                3800,3900

17.1 iki pareikalavimo                                                           3811,3821,3831 3841,3851,3861

17.2 terminuoti                                                                      3815,3825,3835, 3845,3855,3865

17.3 specialūs skolinimo                                                        3900 fondai

18. Išleisti skolų vertybiniai                                                              4200 popieriai

19. Sukauptos sąnaudos ir ateinančio laikotarpio pajamos               4820,4830

20. Kiti pasyvai                                                                                 4810,4840,4850

21. Specifiniai rezervai mokesčiams ir kiti rezervai                          5020,5030,5040

22. Iš viso pasyvų (15+16+17+18+19+20+21)

BANKO KAPITALAS

23. Privilegijuotos akcijos                                                                 5611d

24. Paprastosios akcijos                                                                    5611d

25. Atsargos kapitalai                                                                       5612,5613,5614

26. Bendrosios paskirties rezervai                                                     5400,5621,5622,5623

27. Pagrindinių priemonių perkainojimo rezervai                             5624

28. Einamųjų metų nepaskirstytas pelnas                                         5200,5623,5625

29. Iš viso banko kapitalas (23+24+25+26+27+28)

30. Iš viso pasyvai ir banko kapitalas (22+29)

________________________________________________________________________________

______________


Publikavimui

2 forma

 

PELNO NUOSTOLIŲ ATASKAITA

 

________________________________________________________________________ Tūkst. Lt.

PALŪKANOS

1. Iš Centrinio banko

2. Iš bankų ir kitų finansinių institucijų

3. Už paskolas

4. Už išperkamąją nuomą

5. Fiksuotos pajamos už vertybinius popierius

6. Pajamos iš palūkanų (1+2+3+4+5)

 

IŠLAIDOS PALŪKANOMS

7. Centriniam bankui

8. Bankams ir kitoms finansinėms institucijoms

9. Depozitoriams

10. Skolų vertybiniams popieriams

11. Išlaidos palūkanoms (7+8+9+10)

12. Grynosios pajamos iš palūkanų (6-11)

 

KITOS PAJAMOS

13. Pelnas/nuostolis iš operacijų užsienio valiuta

14. Pelnas/nuostolis iš operacijų vertybiniais popieriais

15. Kitos pajamos

16. Visos kitos pajamos (13+14+15)

17. Iš viso pajamų (12+16)

 

KITOS IŠLAIDOS

18. Atlyginimo, socialinio draudimo ir kitos personalo išlaidos

19. Eksploatacijos išlaidos

20. Pagrindinių priemonių nusidėvėjimas, inventorius ir įranga

21. Apmokėjimas už darbą pagal sutartis

22. Kitos išlaidos

23. Iš viso kitų išlaidų (18+19+20+21+22)

 

24. NUOSTOLIAI, SUSIJĘ SU PASKOLŲ NEGRĄŽINIMU

25. Grynosios pajamos/išlaidos (17-23-24)

26. Rezervų paskolų nuostoliams pasikeitimas

27. Pajamos, neatskaičius mokesčių (25-26)

28. Mokesčiai

29. Pajamos, atskaičius mokesčius (27-28)

30. Neįprastos ir nebūdingos išlaidos, atskaičius mokesčius iš jų

31. Grynas pelnas (29+30)

32. Pelnas, tenkantis 1 akcijai litais

33. Paskelbti dividendai, tenkantys 1 akcijai. litais


 

2a forma

 

PELNO IR NUOSTOLIŲ ATASKAITOS, SKIRTOS PUBLIKAVIMUI,

(2 formai, skirtai bankų priežiūrai)

 

______________

 


Publikavimui

3 forma

 

Paskolos

 

                                                                                                                                                                                    Tūkst. Lt

Paskolų judėjimas

Trumpalaikės paskolos

Ilgalaikės paskolos

Iš viso

 

1. Paskolų likučiai metų pradžiai

 

 

 

 

2. Išduotos paskolos nuo metų pradžios

 

 

 

 

3. Grąžintos paskolos nuo metų pradžios iš jų laiku negrąžintų

 

 

 

 

4. Iš viso (1)+(2)-(3) iš jų laiku negrąžintų

 

 

 

______________

 


4 forma

 

Sukauptos sumos *

 

                                                                                                                                                                                    Tūkst. Lt

 

Įsiskolinimas

Sukauptos sumos, kurių apmokėjimo terminas yra:

iki 1 mėn

virš 1mėn

SUKAUPTOS PAJAMOS:

-iš centrinio banko

 

 

-iš bankų ir kitų finansinių institucijų

 

 

-iš klientų

 

 

SUKAUPTOS SĄNAUDOS

-centriniam bankui

 

 

-bankams ir kitoms finansinėms institucijoms

 

 

- depozitoriams

 

 

 

* šioje lentelėje duomenys turi būti pateikti pagal balansinės ataskaitos (1 forma) 2820 ir 4820 eilučių aprašymo principus.

______________

 


Publikavimui

5 forma

 

Paskolos pagal ūkio šakas

 

                                                                                                                                                                                    Tūkst. Lt

Eil. Nr.

Šakos pavadinimas

Trumpalaikės paskolos

Iš jų laiku negrąžintos

Ilgalaikės paskolos

Iš jų laiku negrąžintos

Vietine valiuta

Užsienio valiu ta

Vietine valiuta

Užsienio valiuta

1.

Žemės ūkis

 

 

 

 

 

 

2.

Pramonė

 

 

 

 

 

 

3.

Energetika

 

 

 

 

 

 

4.

Statyba

 

 

 

 

 

 

5.

Prekyba ir paslaugos

 

 

 

 

 

 

6.

Transportas ir ryšiai

 

 

 

 

 

 

7.

Finansinis tarpininkavimas

 

 

 

 

 

 

8.

Kitos (soc. draudimas, švietimas ir kt.)

 

 

 

 

 

 

9.

iš viso

 

 

 

 

 

 

______________

 


Publikavimui

6 forma

 

Mokesčiai

 

                                                                                                                      Tūkst. Lt

PELNO MOKESTIS

 

KITI MOKESČIAI

 

______________

 


Publikavimui

7 forma

 

Aktyvų ir pasyvų struktūra

 

                                                                                                                                                                                    Tūkst. Lt

 

BANKO AKTYVAI IR PASYVAI PAGAL GRĄŽINIMO TERMINUS

Iš viso

Iki 1 mėn.

Nuo 1 iki 3 mėn.

Nuo 3 iki 6 mėn.

Nuo 6 iki 12 mėn.

Nuo 12 iki 3 metų

Virš 3 metų

Pradelstos paskolos

 

1

2

3

4

5

6

7

8

AKTYVAS

 

 

 

 

 

 

 

 

Gryni pinigai

 

 

***

***

***

***

***

***

Lėšos Centriniame banke

 

 

 

 

 

 

 

 

Lėšos bankuose ir kitose finansinėse institucijose

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskolos

 

 

 

 

 

 

 

 

Lizingas

 

***

***

***

***

***

***

***

Lėšos Centriniame banke

 

 

 

 

 

 

 

 

Apskaičiuotos, priklausančios ir negautos pajamos

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiti aktyvai

 

***

***

***

***

***

***

***

IŠ VISO AKTYVŲ

 

 

 

 

 

 

 

 

PASYVAS

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsiskolinimai Centriniam bankui

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsiskolinimai bankams ir kitoms finansinėms institucijoms

 

 

 

 

 

 

 

 

Depozitai

 

 

 

 

 

 

 

 

Apskaičiuotos, priklausančios ir nepadarytos išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiti pasyvai

 

***

***

***

***

***

***

***

IŠ VISO PASYVŲ

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 


Publikavimui

8 forma

 

Pagrindiniai ir nematerialūs fondai

 

                                                                                                                                                                                    Tūkst. Lt

 

Ataskaitinio laikotarpio pradžiai

Nurašyta per ataskaitinį laikotarpį

Ataskaitinio laikotarpio pabaigai

1

2

3

4

1. Banko pastatai

 

 

 

2. Kiti nekilnojamojo turto fondai ir žemė

 

 

 

3. Įrengimai

 

 

 

4. Transporto priemonės

 

 

 

5. Nematerialūs fondai

 

 

 

______________

 


Publikavimui

9 forma

 

Lėšų šaltiniai ir jų panaudojimas

(pinigų srautai)

 

Pastabos:

 

Antroje skiltyje atvaizduojami pasikeitimai (padidėjimai ir sumažėjimai) per metus, o trečioje – bendros sumos.

Pinigų rezervai metų pradžioje ir pabaigoje- tai bankų kasos, brangiųjų metalų ir korespondentinių sąskaitų likučiai vietine ir konvertuojama valiuta, išskyrus privalomų rezervų konvertuojama valiuta likutį centriniame banke.

Grynas pelnas – banko gautas pelnas per metus, sumokėjus pelno mokestį.

Nusidėvėjimas – apskaičiuota pagrindinių priemonių ir kitų nematerialių aktyvų nusidėvėjimo suma per metus.

Pasyvų ir aktyvų padidėjimas ir sumažėjimas (atitinkamai II.2, III.1 ir III.2, II.3) – atvaizduojamos sąskaitų kredito ir debeto apyvartos per metus.

Išmokėti dividendai – išmokėtų akcininkams dividendų suma per metus.

______________

 


Publikavimui

10 forma

 

Pagrindinių priemonių perkainojimo rezultatai

 

                                                                                                                                                               Tūkst. Lt

1. PAGRINDINIŲ PRIEMONIŲ PERKAINOJIMO REZERVAI IKI PERKAINOJIMO

 

 

2. PERKAINOJIMO REZULTATAS +/-

 

______________

 


Publikavimui

11 forma

 

Užsienio valiutų pozicijos

 

                                                                                                                                           ATVIRA POZICIJA

                                                                                                                               +/-

1. KONVERTUOJAMA VALIUTA

 

2. NEKONVERTUOJAMA VALIUTA

 

3. LITAI

 

 

______________