LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŪKIO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL lietuvos respublikos ūkio ministro 2011 m. Balandžio 1 d. įsakymo Nr. 4-174 „dėl žaislų SAUGOS TECHNINIO REGLAMENTO paTVIRTINIMO“ pakeitimo
2011 m. rugpjūčio 11 d. Nr. 4-582
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 1 d. įsakymą Nr. 4-174 „Dėl Žaislų saugos techninio reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 40-1928):
1. Išdėstau 2.2 punktą taip:
„2.2. žaislai, kurių etiketėse arba etiketėse ant jų pakuotės ir pridedamose vartojimo instrukcijose aiškiai ir veiksmingai atkreipiamas vartotojų arba jų prižiūrėtojų dėmesys į galimus pavojus ir būdus tiems pavojams išvengti ir kurie atitinka visus Reglamento reikalavimus, išskyrus Reglamento 2 priedo IV skyriaus reikalavimus, gali būti teikiami į rinką iki 2013 m. liepos 20 d.;“.
2. Išdėstau 2.3 punktą taip:
3. Nurodytu įsakymu patvirtintame Žaislų saugos techniniame reglamente:
3.1. Išdėstau 4 punkto dvyliktąją pastraipą taip:
„Importuotojas – Sąjungoje įsisteigę fiziniai arba juridiniai asmenys, Sąjungoje ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse įsteigtos kitos organizacijos, šių valstybių juridinių asmenų ar kitų organizacijų padaliniai, teikiantys gaminį iš valstybės, kuri nėra Sąjungos narė, į Sąjungos rinką.“
3.2. Išdėstau 14.1 punktą taip:
3.3. Išdėstau 17 punktą taip:
„17. Jeigu Ūkio ministerija ar Inspekcija mano, kad darnusis standartas nevisiškai atitinka reikalavimus, kuriuos jis apima ir kurie yra nustatyti Reglamento 13 punkte ir Reglamento 2 priede, tai šiuos argumentus Ūkio ministerija pateikia 1998 m. birželio 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 98/ 34/EB nustatančios informacijos apie techninius standartus ir reglamentus teikimo tvarką (OL 2004 specialusis leidimas, 13 skyrius, 2 tomas, p. 337), 5 straipsniu įsteigtam Nuolatiniam komitetui.“
3.4. Išdėstau 23 punktą taip:
3.5. Išdėstau 34.1 punktą taip:
„34.1. Jeigu notifikuotoji įstaiga užsako subrangos būdu atlikti konkrečias užduotis, susijusias su atitikties vertinimu, arba naudojasi jai pavaldžios įstaigos paslaugomis, ji užtikrina, kad subrangovas arba pavaldi įstaiga atitiktų Reglamento 32 punkte nustatytus reikalavimus, ir atitinkamai praneša Nacionaliniam akreditacijos biurui ir Ūkio ministerijai.“
3.6. Išdėstau 37 punktą taip:
3.7. Išdėstau 39 punktą taip:
3.8. Išdėstau 40 punktą taip:
„40. Jeigu notifikavimas nėra pagrįstas akreditacijos pažymėjimu, kaip nurodyta Reglamento 36 punkte, Ūkio ministerija Europos Komisijai ir kitoms valstybėms narėms pateikia dokumentus, kurie patvirtina atitikties vertinimo įstaigos kompetenciją ir susitarimus, užtikrinančius, kad institucija bus reguliariai stebima, ir kad įstaiga toliau atitiks Reglamento 32 punkte išdėstytus reikalavimus.“
3.9. Išdėstau 41 punktą taip:
„41. Jeigu Ūkio ministerija išsiaiškina arba jai yra pranešama, kad notifikuotoji įstaiga nebeatitinka Reglamento 32 punkte nurodytų reikalavimų arba kad ji nevykdo savo prievolių, Ūkio ministerija pagal Vyriausybės nutarime Nr. 674 nustatytą tvarką apriboja, laikinai sustabdo arba atšaukia notifikavimo galiojimą, atsižvelgdama į konkretų atvejį pagal tų reikalavimų neatitikimo arba tų prievolių nevykdymo mastą. Apie tai Ūkio ministerija nedelsdama praneša Europos Komisijai ir kitoms valstybėms narėms.“
3.10. Išdėstau 42 punktą taip:
„42. Jeigu notifikavimo galiojimas atšaukiamas, apribojamas ar laikinai sustabdomas arba jei notifikuotoji įstaiga nutraukia savo veiklą, Ūkio ministerija imasi atitinkamų priemonių, būtinų užtikrinti, kad tos įstaigos bylas tvarkytų kita notifikuotoji įstaiga arba kad su jomis galėtų susipažinti to pageidaujančios kitos atsakingos notifikuojančiosios ir rinkos priežiūros institucijos.“
3.11. Išdėstau 57 punktą taip:
3.12. Papildau 2 priedą 381 punktu:
„381. Cheminės savybės:
381.1. Žaislai turi būti suprojektuoti ir pagaminti taip, kad naudojami kaip nurodyta Reglamento 6 punkte nekeltų pavojaus sveikatai ar rizikos susižeisti juos nurijus, įkvėpus ar jais palietus odą, gleivinę ar akis. Visais atvejais jie turi atitikti Lietuvos teisės aktus, reglamentuojančius tam tikrų kategorijų produktų arba tam tikrų pavojingų medžiagų ir preparatų uždraudimą, naudojimo apribojimą arba ženklinimą.
381.2. Kad būtų apsaugota vaikų sveikata, ypač svarbu siekti, kad išvardytų elementų kiekis organizme, atsirandantis naudojant žaislus, per parą neviršytų: 0,2 g stibio, 0,1 g arseno, 25,0 g bario, 0,6 g kadmio, 0,3 g chromo, 0,7 g švino, 0,5 g gyvsidabrio, 5,0 g seleno arba kitų reikšmių, kurios šioms arba kitoms medžiagoms gali būti nustatytos Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir moksliškai pagrįstos.
Šiame punkte išvardintų medžiagų buvimas organizme suprantamas kaip tirpus ekstraktas, pasižymintis toksikologiniu poveikiu.“