Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ ADMINISTRAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. liepos 7 d. Nr. 1014

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29) 29 ir 43 straipsniais ir įgyvendindama Lietuvos Respublikos įslaptintos informacijos, ES, NATO Lietuvai perduotos įslaptintos informacijos apsaugos tobulinimo 2007–2013 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 877-7, priedo 3 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Įpareigoti paslapčių subjektus įslaptintai informacijai įrašyti naudojamas laikmenas perregistruoti ir sužymėti pagal Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašo reikalavimus iki 2011 m. liepos 1 dienos.

3. Šis nutarimas įsigalioja 2011 m. sausio 1 dieną.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRĖ                                                  RASA JUKNEVIČIENĖ

 

 


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. liepos 7 d. nutarimu Nr. 1014

 

ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ ADMINISTRAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja įslaptintai informacijai įrašyti, tvarkyti, laikyti ir automatizuoto duomenų apdorojimo (toliau – ADA) sistemose ir tinkluose saugoti skirtų laikmenų, kuriomis disponuoja paslapčių subjektai, rangovai (subrangovai) (toliau – laikmena), administravimo (žymėjimo, apskaitos, paskirstymo, siuntimo, gavimo, saugojimo, slaptumo žymų keitimo, naikinimo ir kontrolės) procedūras. Aprašas nereglamentuoja laikmenose užfiksuotos (įrašytos) įslaptintos informacijos administravimo, išskyrus tokios informacijos neatkuriamą trynimą. Paslapčių subjektai, rangovai (subrangovai), atsižvelgdami į savo veiklos specifiką ir vidaus struktūrą, gali parengti žinybines laikmenų administravimo taisykles, kuriose būtų detalizuojami Apraše nustatyti privalomi laikmenų administravimo reikalavimai.

2. Aprašas netaikomas administruoti laikmenoms, kurios yra kriptografinių priemonių dalis ar kuriose užfiksuota įslaptinta informacija, pakeista naudojant Nacionalinės šifrų paskirstymo tarnybos patvirtintus kriptografinius metodus ar produktus. Tokios laikmenos administruojamos kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

3. Tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse ir (ar) Europos Sąjungos teisės aktuose yra nustatyti kitokie užsienio valstybių ar tarptautinių organizacijų įslaptintos informacijos saugojimo ir naudojimo reikalavimai, negu nustato Aprašas, taikomos tarptautinių sutarčių ir (ar) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos.

4. Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Daugkartinio įrašymo laikmena – laikmena, į kurią duomenys dėl laikmenos konstrukcinių savybių gali būti įrašomi (perrašomi) daugiau negu vieną kartą.

4.2. Kenkėjiška programinė įranga – programinė įranga ar jos dalis, skirta neteisėtai prisijungti ar sudaryti sąlygas neteisėtai prisijungti prie informacinių sistemų ar elektroninių ryšių tinklo, sutrikdyti ar pakeisti (įskaitant valdymo perėmimą) informacinės sistemos ar elektroninių ryšių tinklo veikimą, sunaikinti, sugadinti, ištrinti ar pakeisti elektroninius duomenis, panaikinti ar apriboti galimybę naudotis elektroniniais duomenimis, sudaryti sąlygas neviešus elektroninius duomenis pasisavinti, paskelbti, platinti ar kitaip panaudoti tokios teisės neturintiems asmenims.

4.3. Laikmena – atmintinė įslaptintiems duomenims ir (arba) programinei įrangai įrašyti, tvarkyti, laikyti ar saugoti. Laikmenos yra optiniai diskai (CD, DVD, BLUE-RAY), lankstieji diskeliai, standieji diskai, USB atmintinės, atminties kortelės, magnetinės juostos, magnetinės kortelės, įrenginiai, kuriuose atmintinės įmontuotos stacionariai ir kurių negalima išardyti, taip pat kiti objektai, skirti įslaptintai informacijai įrašyti, tvarkyti, laikyti, saugoti.

4.4. Laikmenos naudotojas – paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) darbuotojas, kuriam vykdant tarnybines pareigas teisės aktų nustatyta tvarka yra perduota laikmena.

4.5. Laikmenos sunaikinimas – laikmenos, kurioje įrašyta informacija, medžiagos fizinis sunaikinimas, taikant Aprašo 4 priede nurodytus būdus.

4.6. Neatkuriamas informacijos trynimas – daugkartinio įrašymo laikmenoje įrašytos įslaptintos informacijos sunaikinimas, taikant Aprašo 3 priede nurodytus būdus.

4.7. Nešiojamoji laikmena – laikmena, kuri nėra stacionariai įmontuota į įrenginį, arba laikmena, stacionariai įmontuota į tokį įrenginį, kuris gali būti lengvai pernešamas iš vienos vietos į kitą.

4.8. Neteisėta programinė įranga – programinė įranga, neįtraukta į paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo patvirtintą šio paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) valdomose ADA sistemose ir tinkluose leidžiamos naudoti programinės įrangos sąrašą, numatytą dokumentuose, reikalinguose gauti leidimą automatizuotai apdoroti ir perduoti įslaptintą informaciją ADA sistemomis ir tinklais.

4.9. Už laikmenų administravimą ir kontrolę atsakingas asmuo (toliau – Atsakingas asmuo) - paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu paskirtas paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) struktūrinis padalinys arba darbuotojas, organizuojantis ir įgyvendinantis laikmenų, kuriomis disponuoja paslapčių subjektas, rangovas (subrangovas), administravimą ir kontrolę. Atsakingo asmens funkcijos gali būti pavestos keliems to paties paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) atskirų struktūrinių padalinių darbuotojams.

5. Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29).

6. Laikmenos naudotojui gali būti išduotos tik tokios laikmenos, kurių slaptumo žyma nėra aukštesnė nei ta, kuri nurodyta laikmenos naudotojui suteiktame leidime dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

7. Į laikmeną galima įrašyti daugiau negu vieną įslaptintą dokumentą ar duomenų rinkmeną. Į laikmeną, pažymėtą atitinkama slaptumo žyma, galima įrašyti įslaptintą informaciją, žymimą tokia pačia arba žemesne slaptumo žyma.

8. Laikmenos pagal jų slaptumo žymą turi būti saugomos atitinkamoje saugumo zonoje.

9. Laikmenos kitam paslapčių subjektui, rangovui (subrangovui) arba kitam to paties paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) struktūriniam padaliniui siunčiamos vadovaujantis Įslaptintos informacijos administravimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 5 d. nutarimu Nr. 1307 (Žin., 2005, Nr. 143-5193).

10. Kitam paslapčių subjektui ar rangovui (subrangovui) išsiųstos laikmenos, kurios pažymėtos slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, privalo būti grąžintos informacijos rengėjui iš karto, kai tik informacija tampa nebereikalinga informacijos perdavimo tikslams įgyvendinti. Laikmenas, kurios pažymėtos slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ arba „Slaptai“, gavėjas gali perduoti kitam paslapčių subjektui, rangovui (subrangovui) tik turėdamas laikmenos siuntėjo ir laikmenoje esančios įslaptintos informacijos rengėjo rašytinį sutikimą.

11. Įrašyti, tvarkyti, laikyti ir saugoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“, „Slaptai“ ir „Konfidencialiai“, ADA sistemose ir tinkluose esančiose laikmenose galima tik Saugumo priežiūros tarnybai išdavus leidimą minėtose ADA sistemose ir tinkluose apdoroti įslaptintą informaciją, žymimą atitinkama slaptumo žyma. Įslaptintą informaciją, pažymėtą aukštesne slaptumo žyma, negu nurodyta Saugumo priežiūros tarnybos išduotame leidime, ADA sistemose ar tinkluose įrašyti, tvarkyti, laikyti ir saugoti draudžiama.

 

II. LAIKMENŲ ADMINISTRAVIMO IR KONTROLĖS ORGANIZAVIMAS

 

12. Atsakingas asmuo privalo:

12.1. tikrinti laikmenas, ar jose nėra neteisėtos ar kenkėjiškos programinės įrangos, asmeninės ir su tarnyba (darbu) nesusijusios informacijos;

12.2. žymėti laikmenas;

12.3. tvarkyti laikmenų apskaitą;

12.4. organizuoti laikmenų siuntimą ar perdavimą;

12.5. laikmenas paskirstyti ir perduoti laikmenų naudotojams;

12.6. organizuoti ir vykdyti laikmenų patikrinimą Aprašo 31–33 punktuose nustatytais terminais;

12.7. teikti siūlymus paslapčių subjekto specialiajai ekspertų komisijai dėl toliau naudoti netinkamų laikmenų naikinimo;

12.8. organizuoti ir vykdyti laikmenų žymėjimo pakeitimą, tokiose laikmenose esančios informacijos neatkuriamą trynimą, laikmenų naikinimą.

 

III. LAIKMENŲ ŽYMĖJIMAS IR APSKAITA

 

13. Visos laikmenos, kuriomis disponuoja paslapčių subjektas, rangovas (subrangovas), privalo būti įtrauktos į apskaitą. Laikmenas Atsakingas asmuo turi įregistruoti Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre (1 priedas). Prieš įregistruodamas laikmenas, Atsakingas asmuo Saugumo priežiūros tarnybos nustatyta tvarka turi patikrinti, ar laikmenose nėra neteisėtos ar kenkėjiškos programinės įrangos, asmeninės ir su tarnyba (darbu) nesusijusios informacijos.

14. Užregistruotos laikmenos žymimos laikmeną atpažinti leidžiančiu žymėjimo ženklu (toliau – žymėjimo ženklas), kuriame privalo būti nurodytas tokios laikmenos registracijos numeris. Jei laikmenos konstrukcija yra tokia, kad žymėjimo ženklo pritvirtinti neįmanoma, registracijos numeris užrašomas ant laikmenos.

15. Laikmenos registracijos numeris susideda iš institucijos ir (arba) jos struktūrinio padalinio, rangovo (subrangovo) pavadinimo trumpinio, laikmenos unikalaus identifikavimo numerio ir slaptumo žymos arba jos santrumpos: VS – „Visiškai slaptai“, S – „Slaptai“, KF – „Konfidencialiai“, RN – „Riboto naudojimo“ (pavyzdžiui, „VSD-001-KF“). Jeigu paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu kiekvienais kalendoriniais metais laikmenų registracijos numeravimas pradedamas iš naujo, laikmenos registracijos numeris papildomas laikmenos įregistravimo metų nuoroda.

16. Jeigu laikmena stacionariai įmontuota į įrenginį taip, kad nematyti žymėjimo ženklo, ant įrenginio korpuso turi būti informacinis užrašas, nurodantis aukščiausią informacijos, kuri gali būti įrašyta į įrenginio laikmeną, slaptumo žymą ir laikmenos registracijos numerį.

17. Jeigu įrenginyje stacionariai įmontuotų laikmenų negalima pažymėti dėl techninės įrenginio konstrukcijos arba įrenginio negalima išardyti nepakenkiant jo funkcionalumui, nepažeidžiant gamintojo nustatytų įrenginio garantinio aptarnavimo sąlygų, nepažeidžiant esamų apsauginių užklijų ir panašiai, įrenginys registruojamas kaip savarankiška (viena) laikmena, įrenginiui suteikiamas laikmenos registracijos numeris, toks įrenginys žymimas žymėjimo ženklu. Tokio įrenginio korpusas papildomai užklijuojamas apsaugine užklija su unikaliu numeriu taip, kad įrenginio nebūtų galima išardyti prieš tai nepažeidus apsauginės užklijos. Užklijos numeris užrašomas Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registro aštuntoje skiltyje „Pastabos“.

18. Laikmenos žymėjimo ženklas keičiamas tada, kai teisės aktų nustatyta tvarka yra pakeista laikmenoje esančios įslaptintos informacijos slaptumo žyma. Keičiant žymėjimo ženklą, naujasis žymėjimo ženklas tvirtinamas vietoj buvusio žymėjimo ženklo arba ant senojo žymėjimo ženklo. Jei ant laikmenos neįmanoma pritvirtinti naujo žymėjimo ženklo, anksčiau buvusi slaptumo žyma ar jos santrumpa perbraukiama, o šalia užrašoma nauja slaptumo žyma ar jos santrumpa. Nuoroda apie laikmenos slaptumo žymos pakeitimą turi būti pažymėta Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre.

19. Jeigu teisės aktų nustatyta tvarka visa laikmenoje esanti informacija yra išslaptinta ir paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovas ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą, kad tokia laikmena ateityje nebus naudojama įslaptintai informacijai įrašyti, tvarkyti, laikyti ir saugoti, buvusi laikmenos slaptumo žyma ar jos santrumpa perbraukiama, tokia laikmena išbraukiama iš laikmenų apskaitos ir tai pažymima Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre.

20. Laikmenos, stacionariai įmontuotos į įrenginį, kuriuo naudojasi vienas naudotojas, ir nešiojamos laikmenos laikmenų naudotojui perduodamos, kai jis pasirašo Laikmenos naudotojui perduotų įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų apskaitos žurnale (2 priedas).

21. Laikmenos, stacionariai įmontuotos į įrenginį, kuriuo naudojasi du arba daugiau naudotojų, pasirašytinai perduodamos už ADA sistemų ir tinklų apsaugą atsakingam asmeniui, kai jis pasirašo Laikmenos naudotojui perduotų įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų apskaitos žurnale.

22. Paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) asmuo, atsakingas už įslaptintų dokumentų administravimą, Įslaptintos informacijos administravimo taisyklių nustatyta tvarka priėmęs ir užregistravęs iš kito paslapčių subjekto gautą siuntą su laikmenomis, gavęs paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo ar jo įgalioto asmens rezoliuciją (pavedimą) dėl laikmenų paskirstymo, tokias laikmenas perduoda Atsakingam asmeniui, o šis pasirašo atitinkamame įslaptintų dokumentų registre. Atsakingas asmuo gautas laikmenas užregistruoja Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre ir, vadovaudamasis paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo ar jo įgalioto asmens rezoliucija (pavedimu), perduoda jas vykdytojams, o šie pasirašo Laikmenos naudotojui perduotų įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų apskaitos žurnale. Paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu gavėjas gautai laikmenai gali nesuteikti naujo laikmenos registracijos numerio ir tokią laikmeną Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre užregistruoti siuntėjo suteiktu laikmenos registracijos numeriu. Šiuo atveju naujas žymėjimo ženklas ant gautos laikmenos neklijuojamas.

 

IV. NEATKURIAMAS INFORMACIJOS TRYNIMAS

 

23. Daugkartinio įrašymo laikmenose esanti informacija, išskyrus įslaptintą informaciją, pažymėtą slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, neatkuriamai trinama Aprašo 3 priede nurodytais būdais esant vienai šių aplinkybių:

23.1. kai laikmenos naudotojas grąžina daugkartinio įrašymo laikmeną Atsakingam asmeniui ir tokios laikmenos nereikia perduoti kitam vykdytojui, kuriam reikia susipažinti su laikmenoje esančia įslaptinta informacija;

23.2. kai laikmenoje esančią įslaptintą informaciją netikslinga saugoti tolesniam naudojimui ir teisės aktų nustatyta tvarka yra priimtas sprendimas dėl tokios informacijos sunaikinimo;

23.3. prieš įrašant įslaptintą informaciją į daugkartinio įrašymo laikmeną, numatytą perduoti kitam paslapčių subjekto struktūriniam padaliniui, paslapčių subjektui ar rangovui (subrangovui);

23.4. paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovui ar jo įgaliotam asmeniui priėmus sprendimą laikmeną naudoti žemesne slaptumo žyma žymimai įslaptintai informacijai įrašyti, tvarkyti, laikyti ar saugoti;

23.5. paslapčių subjekto vadovui ar jo įgaliotam asmeniui priėmus sprendimą laikmeną grąžinti laikmenos siuntėjui be paslapčių subjekto papildomai laikmenoje įrašytos įslaptintos informacijos.

24. Aprašo 23.3–23.4 punktuose nustatytais atvejais Atsakingas asmuo turi neatkuriamai ištrinti visą daugkartinio įrašymo laikmenoje esančią ir galbūt buvusią įslaptintą informaciją.

25. Rangovas (subrangovas) laikmenose esančią (buvusią) informaciją gali neatkuriamai ištrinti tik suderinęs su paslapčių subjektu, su kuriuo yra sudarytas įslaptintas sandoris.

 

V. LAIKMENŲ NAIKINIMAS

 

26. Sprendimą dėl laikmenų atrinkimo naikinti priima paslapčių subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Rangovas (subrangovas) sprendimą dėl laikmenų naikinimo turi suderinti su paslapčių subjektu, su kuriuo sudarytas įslaptintas sandoris. Prieš naikinant laikmenas, surašomas Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų naikinimo aktas (5 priedas). Šis aktas teikiamas derinti paslapčių subjekto specialiajai ekspertų komisijai.

27. Laikmenos naikinamos Aprašo 4 priede nurodytais būdais:

27.1. jeigu jose esančios įslaptintos informacijos neatkuriamai ištrinti neįmanoma Aprašo 3 priede nurodytais būdais;

27.2. jeigu jos nereikalingos arba netinkamos toliau naudoti;

27.3. įslaptintos informacijos rengėjo sprendimu, jei laikmenose įrašyta įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“.

28. Prieš naikinant laikmeną, ištrinti joje esančios įslaptintos informacijos nereikia.

29. Laikmenų sunaikinimo faktas pažymimas Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre.

 

VI. LAIKMENŲ KONTROLĖ

 

30. Atsakingas asmuo Aprašo nustatytais terminais turi atlikti laikmenų patikrinimą. Patikrinimo tikslas – nustatyti, ar paslapčių subjektas, rangovas (subrangovas) disponuoja visomis Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registre užregistruotomis laikmenomis.

31. Laikmenų, pažymėtų žymėjimo ženklu su nuoroda, kad laikmenoje galima saugoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ arba „Slaptai“, patikrinimas atliekamas kartą per metus.

32. Laikmenų, pažymėtų žymėjimo ženklu su nuoroda, kad laikmenoje galima saugoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žyma „Konfidencialiai“, patikrinimas atliekamas kartą per trejus metus.

33. Laikmenų, pažymėtų žymėjimo ženklu su nuoroda, kad laikmenoje galima saugoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, patikrinimo periodiškumą nustato paslapčių subjekto ar rangovo (subrangovo) vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

34. Patikrinimo išvados įforminamos Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų patikrinimo aktu (6 priedas), kurį tvirtina paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Rangovo (subrangovo) atlikto patikrinimo išvados perduodamos paslapčių subjektui, su kuriuo yra sudarytas įslaptintas sandoris.

35. Jei atlikus Aprašo 31–33 punktuose nurodytą patikrinimą paaiškėja, kad laikmena prarasta, paslapčių subjekto, rangovo (subrangovo) vadovas imasi veiksmų, numatytų Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 45 straipsnio 6–8 dalyse.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Už Aprašo reikalavimų pažeidimą laikmenų naudotojai ir kiti Apraše nurodyti asmenys atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 

 

 

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų

administravimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų registro forma

__________________________________________________________________________

(dokumento rengėjo pavadinimas)

 

 

ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ REGISTRAS ______________________

(identifikavimo žymuo)

 

Laikmenos registracijos numeris

Laikmenos registracijos data

Gautos laikmenos registracijos numeris

Laikmenos tipas, serijos numeris

Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma

Laikmenos slaptumo žymos pakeitimo ar sunaikinimo teisinis pagrindas (sprendimo numeris ir data)

Informacija apie laikmenos perdavimą (lydraščio registracijos data ir numeris, adresatas)

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–––––––––––––––––––––

Pastaba. Registro forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.

 

_________________

 


Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų

administravimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

Laikmenos naudotojui perduotų įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų apskaitos žurnalo forma

__________________________________________________________________________

(dokumento rengėjo pavadinimas)

 

LAIKMENOS NAUDOTOJUI PERDUOTŲ ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ APSKAITOS ŽURNALAS ______________________

(identifikavimo žymuo)

 

Eil. Nr.

Laikmenos registracijos numeris

Laikmenos tipas, serijos numeris

Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma

Darbuotojo, gavusio laikmeną, parašas, vardas ir pavardė, data

Laikmenos grąžinimo data ir ją priėmusio darbuotojo parašas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–––––––––––––––––––––––––

Pastaba. Žurnalo forma gali būti papildyta reikiamomis skiltimis.

 

_________________

 

 

 

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų

laikmenų administravimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

Įslaptintos informacijos, esančios daugkartinio įrašymo laikmenose, neatkuriamo trynimo būdai

 

Laikmenos rūšis

Trynimo būdas

Diskeliai, kietieji diskai, USB atmintinės, atminties kortelės, magnetinės juostos, magnetinės kortelės, kompaktinės plokštelės

Daugkartinio įrašymo laikmenose esanti įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, trinama vadovaujantis DoD 5220.22-M standarto reikalavimais.

 

Daugkartinio įrašymo laikmenose esanti įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Konfidencialiai“, trinama vadovaujantis VSITR arba B. Schneierio algoritmais.

 

Daugkartinio įrašymo laikmenose esanti įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Slaptai“ ir „Visiškai slaptai“, trinama vadovaujantis P. Gutmanno algoritmu.

 

Telekomunikacinė ir biuro įranga

Visą informaciją reikia ištrinti rankiniu būdu, paskui atkurti gamyklinius parametrus

Operatyvioji atmintinė (RAM, DRAM, SRAM)

Ne trumpiau nei 15 minučių reikia išjungti maitinimą ir, jeigu yra, išimti bateriją

 

_________________

 


Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų

laikmenų administravimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

Laikmenų naikinimo būdai

 

Laikmenos rūšis

Naikinimo būdas

Diskeliai

Diskelių korpusai išardomi, o patys informacijos perteikimo paviršiai sunaikinami popierinių dokumentų naikinimo aparatais, kurių atraižos dydis ne didesnis nei  milimetrų

Magnetinės juostos

Magnetinių juostų korpusai išardomi, o patys informacijos perteikimo paviršiai sunaikinami popierinių dokumentų naikinimo aparatais, kurių atraižos dydis ne didesnis nei  milimetrų

Kietieji diskai

Kietieji diskai išardomi, o patys informacijos perteikimo paviršiai nuo pagrindo nutrinami abrazyvinėmis priemonėmis

Optiniai diskai

Susmulkinami, susmulkintų dalių dydis neturi viršyti 25 kv. milimetrų

Magnetinės kortelės

Susmulkinamos ne didesnėmis kaip 2 milimetrų pločio juostelėmis

USB atmintinės, įvairios atminties kortelės, lustinės kortelės

1 Išardomos, atminties lustai susmulkinami ir įsitikinama, kad visi atminties lustai pažeisti.

2. Kortelės gali būti susmulkinamos ne didesnėmis kaip 2 milimetrų pločio juostelėmis

 

_________________

 


Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų

laikmenų administravimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų naikinimo akto forma

__________________________________________________________________________

(dokumento rengėjo pavadinimas)

 

TVIRTINU

____________________

(pareigos)

____________________

(parašas)

____________________

(vardas, pavardė)

 

ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ NAIKINIMO AKTAS

___________ Nr. _________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaujantis________________________________________________________ ,

(dokumento pavadinimas, registracijos data ir numeris)

sunaikintos šios įslaptintai informacijai įrašyti skirtos laikmenos:

 

Eil. Nr.

Laikmenos registracijos data ir numeris

Laikmenos tipas, serijos numeris

Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma

Teisinis pagrindas (sprendimo numeris ir data)

Sunaikinimo būdas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso sunaikinta _________________ įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų.

(skaitmenimis ir žodžiais)

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų naikinimo procese dalyvavę asmenys:

 

_____________

(pareigos)

_____________

(pareigos)

_____________

(pareigos)

_____________

(parašas)

_____________

(parašas)

_____________

(parašas)

_____________

(vardas, pavardė)

_____________

(vardas, pavardė)

_____________

(vardas, pavardė)

_________________

 


Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų

laikmenų administravimo tvarkos aprašo

6 priedas

 

Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų patikrinimo akto forma

__________________________________________________________________________

(dokumento rengėjo pavadinimas)

 

TVIRTINU

____________________

(pareigos)

____________________

(parašas)

____________________

(vardas, pavardė)

 

ĮSLAPTINTAI INFORMACIJAI ĮRAŠYTI SKIRTŲ LAIKMENŲ PATIKRINIMO AKTAS

 

___________ Nr. _________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaujantis Įslaptintai informacijai įrašyti skirtų laikmenų administravimo tvarkos aprašu, buvo atliktas disponavimo įslaptintai informacijai skirtomis laikmenomis patikrinimas:

 

Eil. Nr.

Laikmenos registracijos data ir numeris

Ant laikmenos nurodyta slaptumo žyma

Pastabos

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visos _____________ metų įslaptintai informacijai įrašyti skirtos laikmenos sutikrintos (tinkamą pažymėti):

£[] trūkumų nenustatyta;

£[] nustatyti šie trūkumai (išvardyti trūkumus: nurodyti nerastų laikmenų registracijos datas ir numerius, ant laikmenų nurodytas slaptumo žymas):

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

 

_____________

(pareigos)

_____________

(pareigos)

_____________

(pareigos)

_____________

(parašas)

_____________

(parašas)

_____________

(parašas)

_____________

(vardas, pavardė)

_____________

(vardas, pavardė)

_____________

(vardas, pavardė)

_________________