LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS,

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KLIŪČIŲ LAISVAM PREKIŲ JUDĖJIMUI PAŠALINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. kovo 14 d. Nr. 4-79/3-94/1V-106

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 22 d. nutarimo Nr. 1403 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 1252 „Dėl laisvo prekių judėjimo ir pasikeitimo informacija apie nacionalines priemones užtikrinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2005, Nr. 151-5544) 6 punktu:

1. Tvirtiname Kliūčių laisvam prekių judėjimui pašalinimo taisykles (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2006 m. gegužės 1 d.

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                        KĘSTUTIS DAUKŠYS

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                                  PETRAS ČĖSNA

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                               GINTARAS FURMANAVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro,

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro,

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2006 m. kovo 14 d.

įsakymu Nr. 4-79/3-94/1V-106

 

KLIŪČIŲ LAISVAM PREKIŲ JUDĖJIMUI PAŠALINIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės taikomos tais atvejais, kai atsiranda arba gali atsirasti fizinių kliūčių laisvam prekių judėjimui tarp Europos Sąjungos valstybių narių šių taisyklių priede nurodytose geležinkelių linijose ir kelių koridoriuose, priklausančiuose Europos Sąjungos transeuropinio transporto tinklui (TEN-T) ir einančiuose per Lietuvos Respublikos teritoriją, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir atitinkamuose Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punktuose su Latvija ir Lenkija.

2. Fizinių kliūčių laisvam prekių judėjimui gali atsirasti Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatyme (Žin., 1993, Nr. 69-1291) nustatytais ir kitais atvejais, kai dėl fizinių asmenų veiksmų, avarijų, stichinių nelaimių ar kitų priežasčių sutrikdomas krovininių kelių transporto priemonių ir prekinių traukinių eismas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir pasienio kontrolės punktų veikla.

3. Sąvokos šiose taisyklėse vartojamos taip, kaip apibrėžta 1998 m. gruodžio 7 d. Tarybos reglamente Nr. 2679/98 (EB) dėl vidaus rinkos funkcionavimo, susijusio su laisvu prekių judėjimu tarp valstybių narių.

 

II. PASIKEITIMAS INFORMACIJA

 

4. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija (toliau – Susisiekimo ministerija) ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (toliau – Vidaus reikalų ministerija) ar jos įgaliota įstaiga, atsiradus kliūčių, kurios gali trikdyti laisvą prekių judėjimą ilgiau nei 24 val., ar kilus tokių kliūčių grėsmei šių taisyklių 1 punkte nurodytais atvejais, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai (toliau – Ūkio ministerija) nedelsdamos pateikia šią informaciją:

4.1. esamos ar potencialios kliūties atsiradimo vieta;

4.2. kliūties atsiradimo pradžia ir numatoma trukmė;

4.3. kliūties pobūdis;

4.4. galimos alternatyvos laisvam prekių judėjimui (pagrindiniai apvažiavimo maršrutai);

4.5. planuojamos (vykdomos) priemonės šalinant fizinę kliūtį ir jos padarinius.

5. Informaciją, išvardytą 4 punkte, Susisiekimo ministerijai pateikia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

6. Ūkio ministerija nedelsdama informuoja Europos Komisiją apie atsiradusias kliūtis laisvam prekių judėjimui ar tokių kliūčių atsiradimo pavojų ir pateikia 4 punkte nurodytą informaciją. Tokia informacija taip pat pateikiama gavus atitinkamą Europos Komisijos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės prašymą.

7. Ūkio ministerija informaciją apie atsiradusias ar potencialias kliūtis laisvam prekių judėjimui kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, kurią gauna iš Europos Komisijos arba kitų valstybių narių, nedelsdama perduoda Susisiekimo ministerijai ir Vidaus reikalų ministerijai ar jos įgaliotai įstaigai.

8. Susisiekimo ministerija 7 punkte nurodytą informaciją pateikia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojui, Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos ir valstybės įmonei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, kurios šią informaciją perduoda suinteresuotoms organizacijoms ir (ar) įmonėms.

9. Ūkio ministerija, Susisiekimo ministerija ir Vidaus reikalų ministerija iki 2006 m. gegužės 1 d. paskiria kontaktinius asmenis, atsakingus už pasikeitimą informacija pagal šias taisykles, ir apie tokių asmenų paskyrimą praneša viena kitai, nurodo tokių asmenų vardą, pavardę, telefono ir fakso numerius, elektroninio pašto adresą. Paskyrus kitus asmenis vietoj buvusių, apie tai institucijos nedelsdamos praneša viena kitai. Susisiekimo ministerija apie jos paskirtus kontaktinius asmenis praneša viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojui, Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos ir valstybės įmonei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai. Šios įstaigos ir įmonės paskiria savo kontaktinius asmenis ir apie tai praneša Susisiekimo ministerijai.

10. Informacija pagal taisyklių 4, 5, 7 ir 8 punktus kontaktiniams asmenims pateikiama elektroniniu paštu, faksu ir telefonu.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos valdymo srities įmonės ir įstaigos bei kitos valstybės institucijos ir įstaigos pagal kompetenciją imasi reikiamų priemonių atsiradusioms kliūtims laisvam prekių judėjimui pašalinti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Asmenys, nesilaikantys šių taisyklių reikalavimų, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

_________________


Kliūčių laisvam prekių judėjimui

pašalinimo taisyklių

priedas

 

GELEŽINKELIŲ LINIJŲ, KELIŲ KORIDORIŲ IR PASIENIO KONTROLĖS PUNKTŲ SĄRAŠAS

 

1. Geležinkelių linijos, priklausančios Europos Sąjungos transeuropinio transporto tinklui (TEN-T) ir einančios per Lietuvos Respublikos teritoriją:

1.1. geležinkelių linija, kuri priklauso Europos I Šiaurės–Pietų krypties koridoriui Talinas–Ryga–Kaunas–Varšuva: valstybės siena su Lenkija – Mockava–Šeštokai–Kazlų Rūda–Kaunas–Gaižiūnai–Radviliškis–Šiauliai–Joniškis – valstybės siena su Latvija ir geležinkelių linija, kuri priklauso Europos I Šiaurės-Pietų krypties koridoriaus atšakai IA Radviliškis–Kaliningradas–Gdanskas: Radviliškis–Pagėgiai – valstybės siena su Rusijos Federacija;

1.2. geležinkelių linija, kuri priklauso Europos IX Rytų–Vakarų krypties koridoriaus atšakai IXB Kijevas–Minskas–Vilnius–Klaipėda: valstybės siena su Baltarusija – Kena–Vilnius (Vaidotai)-Kaišiadorys-Gaižiūnai-Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda („Draugystė“) ir geležinkelių linija, kuri priklauso Europos IX Rytų–Vakarų krypties koridoriaus atšakai IXD Kaišiadorys–Kaunas–Kaliningradas: Kaišiadorys–Kaunas (Rokai)–Kazlų Rūda–Kybartai – valstybės siena su Rusijos Federacija;

1.3. Radviliškis–Panevėžys–Obeliai – valstybės siena su Latvija.

2. Kelių transporto koridoriai, priklausantys Europos Sąjungos transeuropinio transporto tinklui (TEN-T) ir einantys per Lietuvos Respublikos teritoriją:

2.1. I Šiaurės–Pietų krypties koridorius: Saločiai–Panevėžys–Kaunas–Kalvarija ir jo atšaka IA: Kalviai–Šiauliai–Tauragė–Panemunė;

2.2. IX Rytų – Vakarų krypties koridoriaus atšakos IXB: Minskas–Vilnius–Klaipėda ir IXD: Kaunas–Kaliningradas.

3. Pasienio kontrolės punktai, esantys geležinkelių linijose ir kelių transporto koridoriuose, einančiuose per Lietuvos Respublikos teritoriją, ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste:

3.1. geležinkelių linija, kuri priklauso I geležinkelių koridoriui: Šeštokų pasienio kontrolės punktas, Joniškio pasienio kontrolės punktas;

3.2. I kelių koridorius: Saločių pasienio kontrolės punktas, Kalvarijų pasienio kontrolės punktas ir atšaka IA: Kalvių pasienio kontrolės punktas;

3.3. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės postai;

3.4. geležinkelių linija Radviliškis–Panevėžys–Obeliai-valstybės siena su Latvija: Rokiškio pasienio kontrolės punktas.

______________