LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LAIKINŲJŲ LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1997 m. birželio 12 d. Nr. 340

Vilnius

 

 

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Laikinąją licencijų užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla išdavimo tvarką (1 priedas).

2. Patvirtinti Licencijos užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla pavyzdį (pridedama).

3. Licencijas užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla išduoti vadovaujantis ministerijos 1997 04 07 įsakymu Nr. 156 (1 priedas), patvirtintu pagrindinių medicinos specialybių sąrašu, ir 1997 05 29 įsakymu Nr. 307, patvirtintu asmens sveikatos priežiūros subscpecialybių bei visuomenės sveikatos priežiūros pagrindinių specialybių ir subspecialybių sąrašu.

4. Šį įsakymą laikyti galiojančiu nuo kitos dienos po jo paskelbimo „Valstybės žiniose“.

5. Laikyti netekusiais galios šiuos ministerijos įsakymus:

1991 11 20, Nr. 353; 1992 10 15, Nr. 382; 1993 02 10, Nr. 67; 1994 02 25, Nr. 87; 1995 08 02, Nr. 411 3, 4, 5 punktus; 1996 10 17, Nr. 532.

6. Įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrei D. Kučinskienei.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                       JUOZAS GALDIKAS


PATVIRTINTA

Sveikatos apsaugos ministerijos

1997 06 12 įsakymu Nr. 340

 

Laikinoji licencijų užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla išdavimo tvarka

 

1. Licencijas užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla išduoda, sustabdo ir panaikina Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu patvirtinta Licencijų užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros veikla išdavimo komisija (toliau – komisija), kuri vadovaujasi ministerijos patvirtintomis šios komisijos darbo tvarkos taisyklėmis.

2. Leidimas yra privalomas įmonės, jos filialo ar padalinio (toliau – įmonės) įregistravimo dokumentas, jei asmuo ketina įkurti įmonę, kurioje bus užsiimama sveikatos priežiūra.

Leidimus Sveikatos apsaugos ministerijos 1996 10 16 įsakymu Nr. 528 išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM pagal nustatyta tvarka patvirtintus reikalavimus.

Leidimas nesuteikia teisės įmonės savininkui ir darbuotojams užsiimti sveikatos priežiūra įmonėje be darbo sutarčių ir licencijų.

Licencija yra privalomas dokumentas asmeniui, kuris ketina verstis asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra ne valstybės ar savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose (įmonėse).

Licencija pažymi, kad asmuo turi pakankamą kvalifikaciją užsiimti sveikatos priežiūra. Licenciją turintis ir norintis praktikuoti asmuo turi gauti leidimą ir įsteigti įmonę arba įsidarbinti tokį leidimą jau turinčioje įmonėje.

3. Asmuo, norintis gauti licenciją užsiimti sveikatos priežiūros privačia veikla, turi pateikti komisijai šiuos dokumentus:

3.1. nustatytos formos prašymą;

3.2. atitinkamo išsimokslinimo diplomo kopiją;

3.3. profesinės kvalifikacijos (specialybės) pažymėjimo kopiją;

3.4. socialinio draudimo pažymėjimo kopiją (patvirtinančią paskutinių trejų metų darbo pagal specialybę stažą) arba pažymą iš darbovietės, įrodančią šį darbo stažą;

3.5. kvalifikacinę kategoriją, mokslinį laipsnį patvirtinančių dokumentų kopijas;

3.6. pažymas iš įstaigos ar įmonės, kurioje asmuo dirbs, gavęs licenciją;

3.7. santuokos liudijimo kopiją (jei buvo keista pavardė);

3.8. pažymą apie tobulinimąsi kvalifikacijos kėlimo kursuose ir atestavimo komisijos pažymą apie profesinį tinkamumą – asmenims, nedirbusiems pagal specialybę paskutinius trejus metus.

3.9. valstybinės kalbos mokėjimo pažymėjimo kopiją (teisės aktų nustatytais atvejais netaikoma užsieniečiams);

3.10. Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba leidimą nuolat gyventi Lietuvoje (užsieniečiai turi pateikti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje).

4. Užsienio valstybėse diplomus bei profesinės kvalifikacijos pažymėjimus įgiję asmenys Lietuvos Respublikoje gali praktikuoti tik gavę komisijos išduotas licencijas.

Šie asmenys privalo pateikti komisijai į lietuvių kalbą išverstus bei Užsienio reikalų ministerijoje legalizuotus 3 punkte išvardytus (ar juos atitinkančius) dokumentus.

Užsieniečiams suteikiama teisė tik užsiimti labdara ar mokyti specialistus, jei ko kita nenustato Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Jiems licencija išduodama trims mėnesiams.

5. Licenciją komisija privalo išduoti ne vėliau kaip per kalendorinį mėnesį nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų (išvardytų 3 p.) pateikimo datos.

Jei komisija atsisako išduoti licenciją, per 15 dienų nuo komisijos sprendimo dienos asmeniui turi būti duotas motyvuotas atsakymas.

Atsisakymas išduoti licenciją gali būti grindžiamas tik įstatymų tiesiogiai numatytu draudimu užsiimti tam tikra sveikatos priežiūros rūšimi, asmens kvalifikacijos stoka ir kitomis įstatymų ar Laikinosios licencijų išdavimo tvarkos numatytomis aplinkybėmis.

Asmuo, gavęs komisijos atsakymą, jos sprendimą atsisakyti išduoti, sustabdyti ar panaikinti licenciją per 10 dienų gali apskųsti sveikatos apsaugos ministrui (toliau – ministras). Jo sprendimas yra galutinis.

6. Licencija vykdyti atitinkamą sveikatos priežiūrą išduodama:

6.1. asmenims, turintiems aukštąjį medicinos ar ne medicinos išsilavinimą (dirbantiems gydomąjį, diagnostinį ar profilaktinį darbą) ir trejų paskutinių metų darbo pagal specialybę stažą bei ne mažesnę kaip antrąją kvalifikacinę kategoriją (arba tos specialybės mokslinį laipsnį);

6.2. asmenims, turintiems aukštąjį ar aukštesnįjį slaugos, aukštesnįjį medicinos išsilavinimą ir trejų paskutinių metų darbo pagal atitinkamą specialybę stažą.

PASTABA. Trejų metų darbo stažas gali būti buvęs nutrūkęs ne ilgiau kaip 3 mėn.

Asmenys, nedirbę pagal specialybę paskutinius trejus metus, licenciją gali gauti tik išklausę 200 valandų ministerijos pripažintus specialybės kvalifikacijos kėlimo kursus ir pateikę specialybės atestavimo komisijos pažymas apie profesinį tinkamumą. Jiems privalomi ir kiti šiame punkte nustatyti reikalavimai.

7. Licencija išduodama iki 1998 m. gruodžio 31 d.

Galiojimo terminui pasibaigus, ji gali būti perregistruota penkeriems metams, jei asmuo pateikia visus licencijai pratęsti privalomus dokumentus.

Kad licencija būtų perregistruota, asmuo privalo papildomai pateikti pažymas apie tai, kad išklausė ministerijos pripažįstamus ne mažiau kaip 200 valandų specialybės kvalifikacijos kėlimo kursus (per paskutinius penkerius metus), ir grąžinti pasibaigusios licencijos originalą.

8. Komisija turi teisę priimti sprendimą išimties tvarka išduoti licenciją asmeniui, neatitinkančiam šios tvarkos 6 punkte nustatytų reikalavimų. Tokiu atveju licenciją pasirašo ministras.

9. Komisijai nusprendus išduoti ar pratęsti licenciją, asmuo sumoka Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą žyminį mokestį į Lietuvos taupomąjį banką, Vilniaus skyrių (kodas 1065).

Kvitą pateikia komisijos sekretorei, atsiimdamas licenciją.

10. Jei pretendentas gauti licenciją pateikia komisijai suklastotus dokumentus ar neteisingus duomenis, tai atsakomybė tenka jam ir asmeniui, išdavusiam tokį dokumentą, o licencija neišduodama ar panaikinama.

11. Vietos savivaldybės ir kitų Lietuvos Respublikos įstatymais numatytų institucijų teikimu ar savo iniciatyva komisija licenciją gali sustabdyti ar panaikinti.

Tokio sprendimo pagrindas gali būti įstatymų nustatytų draudimų užsiimti tam tikra veikla nepaisymas, teikiamų paslaugų kokybės pažeidimai, higieninių normų nesilaikymas, kiti įstatymų ir teisės aktų pažeidimai, asmens, užsiimančio sveikatos priežiūra, kvalifikacijos stoka ar šios tvarkos nuostatų nevykdymas.

Komisijos priimtą sprendimą sustabdyti ar panaikinti licenciją tvirtina ministras.

Sustabdžius licencijos galiojimą ar ją panaikinus, asmuo informuojamas, o komisijos sprendimo nuorašas siunčiamas į asmens darbovietę, kuri sprendžia apie jo veiklos sustabdymą ar nutraukimą.

12. Komisijos pirmininkas ir nariai turi teisę tikrinti, ar užsiimančios sveikatos priežiūra įmonės turi leidimus, ar šiose įmonėse dirbantis personalas turi licencijas, ar faktinė įmonės bei personalo veikla atitinka leidime arba licencijose nurodytą veiklą.

13. Komisijos skelbimai, nurodymai ar išaiškinimai dėl licencijų išdavimo tvarkos skelbiami „Valstybės žiniose“, laikraščiuose „Gydytojų žinios“, „Lietuvos sveikata“, „Posūkis“. „Valstybės žiniose“ skelbiama apie licencijų galiojimo sustabdymą ar panaikinimą.

______________

 


LICENCIJA

 

199                m.                  mėn.              d. Nr.           

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad

________________________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

________________________________________________________________________________

(adresas)

________________________________________________________________________________

(mokslinis laipsnis, kvalifikacinė kategorija, darbo pagal specialybę stažas)

iki _______________________ gali užsiimti

________________________________________________________________________________

privačia veikla.

 

 

Komisijos pirmininkas                                                                              B. Siaurusaitis

                                                                   A. V.

______________