LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS IR
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL NEGALIOS PRIEŽASČIŲ IR BŪKLIŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO
2007 m. balandžio 6 d. Nr. A1-95/V-245
Vilnius
Vadovaudamiesi Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007–2011 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 638 (Žin., 2006, Nr. 73-2782), 6 punktu:
2. Pavedame įsakymo vykdymą kontroliuoti Socialinės apsaugos ir darbo ir Sveikatos apsaugos ministerijų sekretoriams pagal administruojamą sritį.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos
ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2007 m. balandžio 6 d.
įsakymu Nr. A1-95/V-245
NEGALIOS PRIEŽASČIŲ IR BŪKLIŲ SĄRAŠAS
1. Negalios priežasčių ir būklių sąrašas (toliau – sąrašas) nustato negalios priežastis ir būkles, kurioms esant nustatomas būsto pritaikymo žmonėms su negalia, neatsižvelgiant į asmens amžių, neįgalumo lygį, darbingumo lygį arba specialiųjų poreikių lygį, poreikis.
2. Negalios priežastis ir būkles asmenims su negalia nustato šeimos gydytojas (asmenį gydantis gydytojas) pagal šio sąrašo 4, 5 ir 6 punktuose nurodytus kriterijus ir išduoda asmeniui išrašą iš medicininių dokumentų (Forma Nr. 027/a), kuriame nurodo negalios priežastį ir būklę.
3. Negalios priežastys ir būklės yra šios:
4. Labai ryškūs judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimai nustatomi asmenims, kurių negalia visiškai apriboja jų galimybes judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą ir kurie visiškai negali judėti, jiems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis bei bent viena iš žemiau išdėstytų negalios priežasčių ar būklių:
4.1. IV funkcinės klasės lėtinis kraujotakos nepakankamumas, kai Bartelio indeksas ne didesnis kaip 30 balų;
4.2. III laipsnio lėtinis kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, kai Bartelio indeksas ne didesnis kaip 30 balų;
4.4. paraplegija, tetraplegija, ryškūs įvairios kilmės judėjimo (motorikos) funkcijos sutrikimai, kai Bartelio indeksas ne didesnis kaip 20 balų;
5. Ryškūs judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimai nustatomi asmenims, kurių negalia visiškai apriboja jų galimybes judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą ir kurie gali judėti tik vežimėlio pagalba ir jiems nustatyta bent viena iš žemiau išdėstytų negalios priežasčių ar būklių:
5.3. judėjimo–atramos sistemos ligos su labai ryškiu visų galūnių funkcijos pažeidimu, abiejų klubo sąnarių ankilozė arba ryški kontraktūra;
5.4. labai sutrikusios galūnių judėjimo funkcijos – hemiplegijos, paraplegijos, ryškios paraparezės, ryškus laipsnis hemiparezės – nervų ir raumenų ligų atveju;
5.6. kūno masės padidėjimas su parenchiminių organų distrofija, kai kūno masės indeksas didesnis kaip 40;
6. Vidutiniai judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimai nustatomi asmenims, kurių negalia iš dalies apriboja jų galimybes judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą ir kurie gali judėti techninės pagalbos priemonių (ramentų, vaikštynių, lazdos ir kt.) pagalba ir jiems nustatyta bent viena iš žemiau išdėstytų negalios priežasčių ar būklių:
6.2. pažeista pusiausvyra (galvos smegenų pažeidimai, išsėtinė sklerozė, parkinsonizmas, polineuropatija);
6.4. deformacijos (skoliozė, galūnės sutrumpėjimas) paraparezė ir/ar apatinių galūnių bei viso kūno nestabilumas (išsėtinė sklerozė, parkinsonizmas, insultas, traumos, sunki reumatoidinio artrito forma);