LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KRIZIŲ PREVENCIJOS KOMITETO SUDARYMO IR JO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. sausio 9 d. Nr. 19

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemones, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1196 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 86-3015), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šį Krizių prevencijos komitetą:

krašto apsaugos viceministras (komiteto pirmininkas);

Krizių valdymo centro prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius (komiteto pirmininko pavaduotojas);

aplinkos viceministras;

finansų viceministras;

socialinės apsaugos ir darbo viceministras;

susisiekimo viceministras;

sveikatos apsaugos viceministras;

užsienio reikalų viceministras;

ūkio viceministras;

vidaus reikalų viceministras;

žemės ūkio viceministras;

Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas;

Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius.

2. Patvirtinti Krizių prevencijos komiteto nuostatus (pridedama).

3. Pavesti krašto apsaugos ministrui iki 2002 m. sausio 25 d. patvirtinti personalinę Krizių prevencijos komiteto sudėtį.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                           LINAS LINKEVIČIUS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. sausio 9 d. nutarimu Nr.19

 

KRIZIŲ PREVENCIJOS KOMITETO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Krizių prevencijos komiteto (toliau vadinama – komitetas) uždavinius, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Komitetas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis ir šiais nuostatais.

3. Komiteto priimti sprendimai valstybės institucijoms ir įstaigoms yra rekomendaciniai. 

 

II. KOMITETO UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Komiteto uždaviniai yra padėti Krizių valdymo centrui prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau vadinama – Krizių valdymo centras):

4.1. įvertinti rizikos veiksnių ir grėsmių monitoringo ir krizių prevencijos ekspertų grupės parengtas išvadas ir pasiūlymus;

4.2. svarstyti ir tvirtinti krizinių reiškinių lokalizavimo rekomendacijas valstybės institucijoms ir įstaigoms.

5. Komitetas, vykdydamas jam priskirtus uždavinius, atlieka šias funkcijas:

5.1. svarsto parengtus įstatymų ir kitų teisės aktų krizių valdymo klausimais projektus, krizių valdymo planus ir teikia pasiūlymus, kaip juos tobulinti;

5.2. vertina valstybės institucijų ir įstaigų pateiktos informacijos apie rizikos veiksnius ir grėsmes patikimumą, pasirengimą veiksmams esant krizinei situacijai ir imasi priemonių šiam pasirengimui gerinti;

5.3. nagrinėja krizių prevencijos ekspertų grupės parengtas išvadas ir pasiūlymus, parengtų valstybės institucijoms ir įstaigoms krizių prevencijos rekomendacijų projektus;

5.4. svarsto ir priima sprendimus dėl krizių prevencijos organizavimo, nagrinėja pasiūlymus dėl materialinių išteklių naudojimo esant krizinei situacijai;

5.5. Respublikos Prezidento ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu papildomai analizuoja krizinius reiškinius ir situacijas;

5.6. vykdo kitas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir krašto apsaugos ministro pavestas funkcijas.

 

III. KOMITETO TEISĖS

 

6. Komitetas, vykdydamas jam pavestas funkcijas, turi teisę:

6.1. reikalauti iš valstybės institucijų ir įstaigų, kad pateikta informacija apie rizikos veiksnius ir grėsmes būtų tikslinama arba tikrinama;

6.2. gauti iš valstybės institucijų ir įstaigų, ūkio subjektų išsamią informaciją apie turimas pajėgas ir išteklius, kurių reikia krizinėms situacijoms įveikti;

6.3. prireikus kviestis specialistus krizinei situacijai vertinti ir motyvuotų rekomendacijų projektams rengti.

 

IV. KOMITETO POSĖDŽIŲ RENGIMAS

 

7. Svarbiausioji komiteto darbo forma – posėdžiai, kurie šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

8. Valstybės institucijos ir įstaigos medžiagą komiteto posėdžiuose svarstytinais klausimais pateikia Krizių valdymo centrui.

9. Krizių valdymo centro direktorius apie gautą medžiagą ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jos gavimo informuoja komiteto pirmininką ir pareiškia savo nuomonę, ar tikslinga ją svarstyti komiteto posėdyje.

10. Gavęs komiteto pirmininko sutikimą, Krizių valdymo centro direktorius, savo personalo padedamas, rengia posėdžio darbotvarkę, kurią tvirtina komiteto pirmininkas, ir ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki komiteto posėdžio įteikia posėdžio medžiagą komiteto nariams. 

 

V. KOMITETO POSĖDŽIAI

 

11. Komiteto posėdžius šaukia, jų vietą ir laiką nustato, jiems pirmininkauja komiteto pirmininkas, o kai jo nėra – komiteto pirmininko pavaduotojas.

12. Komiteto posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 9 komiteto nariai (įskaitant posėdžio pirmininką).

13. Komiteto nariui susirgus arba išvykus į komandiruotę, į komiteto posėdį gali atvykti kitas tos valstybės institucijos atstovas, turintis savo institucijos vadovo raštiškai suteiktus įgaliojimus spręsti šios institucijos kompetencijai priskirtus uždavinius.

14. Komiteto posėdžiuose, be komiteto narių, dalyvauja valstybės institucijų ir įstaigų atstovai, parengę aptariamo sprendimo projektą, ir kiti kviestieji asmenys.

15. Komiteto sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma.

16. Komiteto sprendimai įforminami protokolais. Komiteto posėdžio protokolą pasirašo komiteto pirmininkas.

17. Techniniu ir organizaciniu komiteto posėdžio aptarnavimu rūpinasi Krizių valdymo centras. 

______________