LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PARAIŠKŲ DĖL APLINKOSAUGOS PROJEKTŲ (PRIEMONIŲ) FINANSAVIMO, NAUDOJANT APLINKOS APSAUGOS RĖMIMO PROGRAMOS LĖŠAS, PATEIKIMO, ŠIŲ PROJEKTŲ (PRIEMONIŲ) ĮVERTINIMO IR JŲ FINANSAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. gegužės 30 d. Nr. 270

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymu (Žin., 2000, Nr. 92-2872) ir siekdamas užtikrinti Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų panaudojimo efektyvumą bei kontrolę,

1. Tvirtinu Paraiškų dėl aplinkosaugos projektų (priemonių) finansavimo, naudojant Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, pateikimo, šių projektų (priemonių) įvertinimo ir jų finansavimo tvarką (pridedama).

2. Už programos koordinavimą atsakingu asmeniu skiriu ministerijos valstybės sekretoriaus padėjėją O. Dansevičiutę.

3. Aplinkos ministerijos informacijos kompiuterinėje sistemoje vadovautis reikšminiu žodžiu „finansavimas“.

 

 

APLINKOS Ministras                                                                          Arūnas Kundrotas

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2003 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 270

 

Paraiškų dėl aplinkosaugos projektų (priemonių) finansavimo, naudojant Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, pateikimo, šių projektų (priemonių) įvertinimo ir jų finansavimo tvarka

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Paraiškų dėl aplinkosaugos projektų (priemonių) finansavimo, naudojant Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, pateikimo, šių projektų (priemonių) įvertinimo ir jų finansavimo tvarkos (toliau – Tvarka) tikslas – užtikrinti tikslinį Aplinkos apsaugos rėmimo programos (toliau – Programa) lėšų panaudojimą.

 

II. Paraiška ir kita finansavimui gauti būtina dokumentacija

 

2. Paraišką Aplinkos ministerijai dėl aplinkosaugos projekto (priemonės) finansavimo, naudojant Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, vadovaudamosi Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymu (Žin., 2000, Nr. 92-2872), gali teikti valstybės institucijos, visuomeninės ir nevyriausybinės organizacijos, mokslo ir švietimo įstaigos, viešosios įstaigos, kiti fiziniai ar juridiniai asmenys.

3. Visos Aplinkos ministerijai pateiktos paraiškos turi būti užregistruotos bendra tvarka Aplinkos ministerijos duomenų bazėje (Dokumentų tvarkymo skyriuje), nepriklausomai nuo to, ar paraiškoje įvardintas projektas (priemonė) bus finansuojamas, naudojant programos lėšas, ar ne. Paraiškoje be įprastų rekvizitų turi būti:

3.1. aiškiai įvardyta ir aprašyta priemonė, kuriai įgyvendinti (įsigyti) būtinas finansavimas (aplinkosauginė priemonės nauda, įgyvendinimo vieta, techninės charakteristikos, kiti jau numatyti finansavimo šaltiniai);

3.2. nurodytas tikslus lėšų poreikis, detalizuojant jį kiekvienam planuojamos įgyvendinti (įsigyti) priemonės etapui (daliai).

4. Prie paraiškos turi būti pridėti finansavimui suteikti būtini dokumentai, t. y. numatomų vykdyti darbų sąmatos, parengta ir suderinta projektinė dokumentacija (jei būtina) bei kiti Aplinkos ministerijos prašomi dokumentai, susiję su programos įgyvendinimu.

 

III. Paraiškų vertinimas

 

5. Gautos paraiškos Aplinkos ministerijos vadovybės pavedimu teikiamos vertinti ministerijos padaliniams. Paraiška, neatitinkanti tvarkos 3.1 ir 3.2 punktuose nustatytų reikalavimų, vertinimui neteikiama. Už programos koordinavimą atsakingas asmuo nustatyta tvarka raštu informuoja apie tai paraiškos teikėją.

6. Pirmojo etapo metu paraiška įvertinama, nustatant, ar prašomas finansuoti projektas (priemonė) atitinka bendrąsias programos finansavimo sąlygas – Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatyme (Žin., 2000, Nr. 92-2872) nustatytus lėšų panaudojimo principus. Tokį įvertinimą Aplinkos ministerijos vadovybės pavedimu atlieka Aplinkos ministerijos Finansų skyrius, kurio išvada dėl šio projekto (priemonės) finansavimo ne ilgiau kaip per 5 darbo dienas pateikiama už programos koordinavimą atsakingam asmeniui. Jei nepateikta šios tvarkos 4 punkte įvardyta dokumentacija, iki ji bus pateikta, projektas (priemonė) tolesniam vertinimui (aplinkosaugine technine prasme) ir Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų panaudojimo tarybai (toliau – Taryba) neteikiamas. Už programos koordinavimą atsakingas asmuo raštu informuoja paraiškos teikėją dėl papildomos informacijos (dokumentų) pateikimo.

7. Antrojo etapo metu projektas (priemonė) vertinamas aplinkosaugine technine prasme. Tokio įvertinimo tikslas – patikrinti, ar aplinkosauginė projekto (priemonės) nauda yra teisingai apskaičiuota ir reali pasiekti numatytais būdais bei priemonėmis, ar teisingai apskaičiuota projekto įgyvendinimo vertė. Tokį įvertinimą Aplinkos ministerijos vadovybės pavedimu atlieka Aplinkos ministerijos padaliniai pagal kompetenciją ir išvadas pateikia už programos koordinavimą atsakingam asmeniui.

8. Apibendrintą išvadą tarybai parengia ir pateikia už programos koordinavimą atsakingas asmuo.

 

IV. Paraiškų svarstymas taryboje

 

9. Specialistų įvertintas paraiškas kartu su visa būtina finansavimo dokumentacija ir išvadomis už programos koordinavimą atsakingas asmuo pateikia tarybai. Jis taip pat parengia ir tarybai pateikia Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų panaudojimo tarybos posėdžių protokolų projektus. Protokolo projekte turi būti nurodytos (suregistruotos) visos paraiškos, kuriose įvardytoms aplinkosauginėms priemonėms (projektams) įgyvendinti (vadovaujantis Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymu ir atsižvelgus į specialistų išvadas) prašoma skirti lėšų iš programos, išskyrus atvejus, kai nepateikta šios tvarkos 4 punkte įvardyta dokumentacija.

10. Paraiškoms išnagrinėti ir finansavimo klausimams spręsti taryba ne rečiau kaip kartą per du mėnesius organizuoja posėdžius. Vadovaudamasi ministro patvirtinta Aplinkos apsaugos rėmimo programos sąmata ir atsižvelgusi į faktines įmokas į Valstybės iždo sąskaitą, kurioje kaupiamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos, taryba priima sprendimą dėl prašomų finansuoti projektų (priemonių) finansavimo. Surašomas posėdžio protokolas, kurio pagrindu:

10.1.  jei priimtas sprendimas skirti lėšų tam tikram aplinkosauginiam projektui (priemonei) finansuoti, už programos koordinavimą atsakingas asmuo informuoja raštu apie tai paraiškos teikėją.

Tuo atveju, kai projektą (priemonę) įgyvendina (yra užsakovas) Aplinkos ministerija (arba įsigyja prekes ar paslaugas centralizuotai), ministerija, vadovaudamasi aplinkos ministro 1998 m. rugsėjo 25 d. įsakymu Nr. 190 nustatyta sutarčių sudarymo tvarka, sudaro su projekto (priemonės) vykdytoju sutartį. Jei, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 1999, Nr. 56-1809; 2002, Nr. 118-5296), būtina, ministerija organizuoja viešuosius pirkimus ir, įvertinusi pasiūlymus, sudaro sutartis. Kai projektą (priemonę) įgyvendina (pateikė paraišką ir yra užsakovas) ministerijos padalinys, ministerijai pavaldi institucija ar kita institucija, numatyta 2 tvarkos punkte, sutartis su tiesioginiais vykdytojais sudaro ministerija arba paraišką pateikusi institucija;

10.2. jei priimtas bet koks kitas sprendimas (neskirti lėšų, paraiškos svarstymą atidėti ar kt.), už programos koordinavimą atsakingas asmuo informuoja (raštu arba, atidėjus paraiškos svarstymą, – žodžiu) apie tai paraiškos teikėją, o esant reikalui, – prašo papildyti ar patikslinti pateiktą dokumentaciją.

 

V. Programos lėšų panaudojimo sąmata

 

11. Per kiekvienų metų pirmąjį tarybos posėdį svarstoma programos lėšų panaudojimo einamiesiems metams sąmata. Sąmatos projektą parengia už programos koordinavimą atsakingas asmuo.

12. Sąmatą, kai jai pritaria taryba, tvirtina ministras įsakymu.

 

VI. Atsiskaitymas už atliktus darbus

 

13. Už darbus (paslaugas), atliktus pagal sutartis, atsiskaitoma pagal sutarčių sąlygas. Už darbus (paslaugas), atliktus pagal bendradarbiavimo ar pavedimų sutartis, atsiskaitoma ministerijos nustatyta tvarka.

14. Lėšos vykdytojams pervedamos 2000 m. liepos 21 d. Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymo Nr. 195 „Dėl biudžetinių įstaigų finansavimo iš valstybės biudžeto, taikant tiesioginį apmokėjimą tiekėjams“ (Žin., 2000, Nr. 65-1976) nustatyta tvarka.

______________