LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL FINANSŲ ĮSTAIGŲ BEI DRAUDIMO ĮMONIŲ VEIKLOS REGLAMENTAVIMO IR PRIEŽIŪROS KOORDINAVIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. liepos 3 d. Nr. IX-1679

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos finansų įstaigų įstatymo (Žin., 2002, Nr. 91-3891) 49 straipsnio 1 dalimi, nutaria:

 

1 straipsnis.

Sudaryti šią nuolatinę Finansų įstaigų įstaigų bei draudimo įmonių veiklos reglamentavimo ir priežiūros koordinavimo komisiją:

1) finansų ministras (Komisijos pirmininkas);

2) Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

3) Lietuvos banko valdybos pirmininkas;

4) Vertybinių popierių komisijos pirmininkas;

5) Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos direktorius.

 

2 straipsnis.

Patvirtinti Finansų įstaigų įstaigų bei draudimo įmonių veiklos reglamentavimo ir priežiūros koordinavimo komisijos nuostatus (pridedami).

 

3 straipsnis.

Nutarimas įsigalioja nuo Finansų įstaigų įstatymo įsigaliojimo dienos.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMo PIRMININKAS                        ARTŪRAS PAULAUSKAS

______________

 

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Seimo

2003 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. IX-1679

 

FINANSŲ ĮSTAIGŲ BEI DRAUDIMO ĮMONIŲ VEIKLOS REGLAMENTAVIMO IR PRIEŽIŪROS KOORDINAVIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie Nuostatai reglamentuoja Finansų įstaigų bei draudimo įmonių veiklos reglamentavimo ir priežiūros koordinavimo komisijos (toliau – Komisija) tikslus, uždavinius, funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Finansų įstaigų įstatymu, kitais įstatymais bei teisės aktais, reglamentuojančiais Komisijoje atstovaujamų institucijų veiklą, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis ir šiais Nuostatais.

 

II. KOMISIJOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

3. Komisijos tikslai – skatinti finansų rinkos plėtrą, užtikrinti jos stabilumą.

4. Komisijos uždaviniai:

1) koordinuoti atskirų Lietuvos finansų rinkos sektorių suartėjimą;

2) koordinuoti ir tobulinti atskirų Lietuvos finansų rinkos sektorių priežiūros procesus, kurti priežiūros strategiją ir nustatyti jos prioritetus;

3) siekti, kad Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai, nustatantys finansinių ir draudimo paslaugų teikimą, finansų įstaigų bei draudimo įmonių veiklą ir priežiūrą, atitiktų Europos Sąjungos teisę;

4) skatinti finansų įstaigų ir draudimo įmonių konkurenciją;

5) stiprinti investuotojų bei finansų įstaigų ir draudimo įmonių klientų interesų apsaugą.

5. Komisija, įgyvendindama savo tikslus ir vykdydama uždavinius, atlieka šias funkcijas:

1) rengia ir teikia Seimo Biudžeto ir finansų komitetui pasiūlymus dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, nustatančių finansinių ir draudimo paslaugų teikimą, finansų įstaigų bei draudimo įmonių veiklą ir jų priežiūrą, pakeitimo bei papildymo ir, kai būtina, padeda rengti šių teisės aktų projektus;

2) leidžia rekomendacijas finansų įstaigų veiklos ir draudimo įmonių veiklos priežiūros institucijoms jų veiklos koordinavimo ir tarpusavio bendradarbiavimo klausimais.

 

III. KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Komisija, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

1) gauti iš valstybės institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų, organizacijų paaiškinimus, statistinius duomenis ir šių duomenų analitinius apibendrinimus, kitokią informaciją, būtiną Komisijos uždaviniams ir funkcijoms vykdyti, jeigu tokios informacijos teikimo neriboja įstatymai ir kiti teisės aktai;

2) sudaryti darbo grupes, kviestis specialistus tam tikriems klausimams spręsti, taip pat įstatymų, kitų teisės aktų ir rekomendacijų projektams rengti;

3) bendradarbiauti ir keistis informacija su užsienio institucijomis.

7. Komisijos pareigos:

1) kasmet ne vėliau kaip iki kovo 31 dienos pateikti Seimo Biudžeto ir finansų komitetui praėjusių metų veiklos ataskaitą;

2) laikyti paslaptyje duomenis ar informaciją, kurią Komisija sužinojo įgyvendindama savo teises, vykdydama uždavinius ir funkcijas, jeigu tokie duomenys ar informacija sudaro įstatymų saugomą paslaptį.

 

IV. KOMISIJOS SUDARYMAS IR JOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisija sudaroma Seimo nutarimu.

9. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

10. Komisijos pirmininkas:

1) vadovauja Komisijos darbui;

2) atsako už Komisijai pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą;

3) prireikus duoda kitiems Komisijos nariams pavedimus atlikti išsamesnį svarstomų klausimų tyrimą, parengti jų įvertinimą arba pateikti siūlymus svarstomais klausimais;

4) pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;

5) šaukia Komisijos posėdžius, tvirtina jų laiką, vietą ir darbotvarkę.

11. Pagrindinė Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

12. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių bendru sutarimu. Komisijos narys turi teisę pareikšti savo nuomonę raštu dėl iš anksto patvirtintos posėdžio darbotvarkės klausimų.

13. Komisijos sprendimai įforminami protokolais. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas). Komisijos nariai turi teisę dėl protokolo teikti pastabas ir pasiūlymus. Protokolų kopijos įteikiamos Komisijos nariams.

14. Komisijos sprendimu posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti kiti institucijų, kurioms atstovauja Komisijos nariai, atstovai.

15. Komisijos sprendimu nagrinėjant atitinkamus darbotvarkės klausimus gali būti kviečiama posėdžiuose patariamojo balso teise dalyvauti po vieną asmenį, atstovaujantį bankų, kredito unijų, finansų maklerio įmonių, investicines paslaugas teikiančių įmonių, gyvybės draudimo įmonių, ne gyvybės draudimo įmonių, lizingo bendrovių asociacijoms, bei po vieną visų bankų, kredito unijų, finansų maklerio įmonių, investicines paslaugas teikiančių įmonių, gyvybės draudimo įmonių, ne gyvybės draudimo įmonių, lizingo bendrovių, nepriklausančių asociacijoms, atstovą, taip pat po vieną asmenį, atstovaujantį akcinei bendrovei Nacionalinei vertybinių popierių biržai, akcinei bendrovei Lietuvos centriniam vertybinių popierių depozitoriumui, Nacionalinei vartotojų teisių apsaugos tarybai prie Teisingumo ministerijos.

16. Pasiūlymus dėl Komisijoje nagrinėtinų klausimų Komisijos pirmininkui teikia 15 punkte nurodytos asociacijos, taip pat bendru sutarimu asociacijoms nepriklausančios institucijos, nurodytos 15 punkte. Šie pasiūlymai nedelsiant perduodami nagrinėti Komisijos nariui, kurio atstovaujamos institucijos kompetencijai priklauso minėto siūlymo nagrinėjimas.

17. Komisijos nariai teikia savo parengtus pasiūlymus, taip pat išnagrinėtus 15 punkte nurodytų institucijų pasiūlymus Komisijos pirmininkui svarstyti Komisijos posėdyje. Pasiūlymai yra įtraukiami į artimiausio Komisijos posėdžio darbotvarkę. Kiekvieno klausimo medžiagą pagal kompetenciją parengia ir pateikia Komisijos pirmininkui Komisijos nariai.

18. Komisijos darbą techniškai aptarnauja Finansų ministerija. Finansų ministro įsakymu paskirtas asmuo atlieka Komisijos sekretoriaus funkcijas: praneša Komisijos nariams Komisijos posėdžio laiką, vietą ir ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas pateikia jiems posėdžio medžiagą ir darbotvarkę.

______________