ES-Lietuvos Asociacijos tarybos sprendimas Nr. 4/2001, nustatantis Lietuvos Respublikos dalyvavimo programoje „Kultūra 2000“ nuostatas ir sąlygas*

 

2001 m. spalio 26 d.

 

ASOCIACIJOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos sutartį, steigiančią asociaciją tarp Europos Bendrijų bei jų šalių narių, iš vienos pusės1, ir Lietuvos Respublikos, iš kitos pusės1, dėl Lietuvos dalyvavimo Bendrijos programose, ir ypač į šios sutarties 110 straipsnį,

kadangi:

1) pagal Europos sutarties 110 straipsnį bei jos XX priedą Lietuva gali dalyvauti Bendrijos bendrosiose, specialiosiose programose, projektuose ir kitoje veikloje, ypač kultūros srityje;

2) vadovaujantis pirmiau minėtu 110 straipsniu, Lietuvos dalyvavimo šioje srityje nuostatas ir sąlygas nustato Asociacijos taryba,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

 

Lietuva dalyvauja programoje „Kultūra 2000“ vadovaudamasi nuostatomis ir sąlygomis, nurodytomis I ir II prieduose, kurie yra neatskiriama šio Sprendimo dalis.

 

2 straipsnis

 

Šis Sprendimas įsigalioja nuo jo priėmimo Asociacijos taryboje dienos.

Šis Sprendimas pradedamas taikyti nuo 2001 m. sausio 1 dienos ir taikomas programos „Kultūra 2000“ trukmės metu.

______________

 


I PRIEDAS

 

Lietuvos Respublikos dalyvavimo programoje „Kultūra 2000“ nuostatos ir sąlygos

 

1) Lietuva dalyvaus programos „Kultūra 2000“ (toliau vadinama – programa) veikloje vadovaudamasi, jei šiame Sprendime nenurodyta kitaip, tikslais, kriterijais, tvarka ir terminais, apibrėžtais Europos Parlamento ir Tarybos 2000 m. vasario 14 dienos sprendime Nr. 508/2000/EB dėl Programos steigimo.

2) Kad galėtų dalyvauti programoje, Lietuva kiekvienais metais sumoka įnašą į bendrąjį Europos Sąjungos biudžetą laikydamasi II priede nurodytų detalių mokėjimo sąlygų. Jei būtina, norint atsižvelgti į programos pokyčius ar pasikeitusius lėšų panaudojimo Lietuvoje pajėgumus, Asociacijos komitetas turi teisę keisti šios įmokos dydį taip, kad vykdant programą būtų išvengta biudžeto disbalanso.

3) Lietuvos institucijoms, organizacijoms ir pavieniams asmenims, turintiems teisę teikti paraiškas, bus taikomos tokios pat paraiškų teikimo, vertinimo ir atrinkimo nuostatos ir sąlygos, kokios yra taikomos Bendrijos institucijoms, organizacijoms ir pavieniams asmenims. Komisija, vadovaudamasi atitinkamomis sprendimo dėl programos priėmimo nuostatomis, skirdama nepriklausomus ekspertus projektams vertinti, gali svarstyti Lietuvos ekspertų kandidatūras.

4) Norint gauti Bendrijos finansinę paramą, projektuose ir veikloje turi dalyvauti bent vienas partneris iš vienos Bendrijos valstybės narės, siekiant užtikrinti, kad programa būtų vykdoma Bendrijos mastu.

5) Kultūrinių ryšių centrų veiklai skiriama didžiausia finansinės paramos suma neviršys 50 proc. viso jų veiklos biudžeto.

6) Nepažeidžiant Europos Bendrijų Komisijos ir Europos Bendrijų Auditorių teismo įsipareigojimų, susijusių su programos „Kultūra 2000“ priežiūra ir vertinimu, vadovaujantis Sprendimo Nr. 508/2000/EB 8 straipsniu, Lietuvos dalyvavimas programoje bus nuolatos tikrinamas, į tą tikrinimą partnerystės pagrindais įtraukiant Europos Bendrijų Komisiją ir Lietuvą. Lietuva teiks Komisijai atitinkamas ataskaitas bei dalyvaus kitoje Bendrijos nustatytoje konkrečioje veikloje šioje srityje.

7) Vadovaujantis Bendrijos finansinėmis nuostatomis kontraktuose, sudarytuose su Lietuvos subjektais arba sudarytuose Lietuvos subjektų, numatoma kontrolė ir auditas, kuriuos atlieka (arba jiems vadovauja) Komisija ir Auditorių teismas. Finansinis auditas gali būti atliekamas siekiant kontroliuoti tokių subjektų pajamas ir išlaidas, susijusias su sutartiniais įsipareigojimais Bendrijai. Bendradarbiavimo bei abipusio suinteresuotumo pagrindu atitinkamos Lietuvos valdžios institucijos teikia realiai įmanomą pagalbą, kuri gali būti reikalinga arba naudinga atliekant tokius patikrinimus ir auditą.

8) Nepažeidžiant Sprendimo 508/2000/EB dėl programos „Kultūra 2000“ steigimo 5 straipsnyje nurodytos tvarkos, Lietuvos atstovai dalyvaus Valdymo komitete kaip stebėtojai svarstant su Lietuva susijusius klausimus. Svarstant kitus klausimus ir balsuojant Lietuvos atstovai Komiteto darbe nedalyvaus.

9) Įvairiais klausimais dėl paraiškų teikimo procedūros, sutarčių, ataskaitų ir kitų su programa susijusių administracinių susitarimų su Komisija bus bendraujama viena iš oficialių Bendrijos kalbų.

10) Bendrija ir Lietuva bet kuriuo metu gali nutraukti pagal šį Sprendimą vykdomą veiklą prieš 12 mėnesių apie tai pranešdamos raštu. Nutraukiant Sprendime nurodytą veiklą, tuo metu vykdomi projektai ir veikla privalo būti užbaigti laikantis šiame Sprendime nustatytų sąlygų.

______________


II PRIEDAS

 

Lietuvos Respublikos finansinis įnašas į programą „Kultūra 2000“

 

1. Už dalyvavimą programoje „Kultūra 2000“ Lietuva mokės toliau nurodytą finansinį įnašą į bendrąjį Europos Sąjungos biudžetą (eurais):

2001 m.

2002 m.

2003 m.

2004 m.

139 886

139 886

139 886

139 886

2. Pirmiau minėtą įnašą Lietuva mokės iš dalies iš Lietuvos valstybės biudžeto, iš dalies — iš Lietuvos PHARE nacionalinės programos lėšų. Pagal atskirą PHARE programų finansavimo tvarką PHARE lėšos Lietuvai bus pervedamos vadovaujantis atskiru finansiniu memorandumu. Šios lėšos kartu su Lietuvos valstybės biudžeto dalimi sudarys Lietuvos nacionalinį įnašą, kurį Lietuva sumokės Komisijai atsiuntus kasmetinį prašymą pervesti pinigus.

3. PHARE lėšų bus prašoma pagal tokį grafiką:

2001 m.

2002 m.

2003 m.

2004 m.

71 888

51 349

Suma bus nurodyta vėliau

Suma bus nurodyta vėliau

Likusi Lietuvos įnašo dalis bus mokama iš Lietuvos valstybės biudžeto.

4. Bus taikomi Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomi finansiniai nuostatai, ypač Lietuvos įnašo valdymui.

Lietuvos atstovų bei ekspertų, vykstančių stebėtojų teisėmis dalyvauti komiteto darbe, apie kurį kalbama I priedo 8 punkte, arba į kitus su programos vykdymu susijusius susitikimus, kelionės bei pragyvenimo išlaidas dengia Komisija tuo pačiu pagrindu ir tvarka, kuri šiuo metu taikoma Europos Sąjungos valstybių narių nevyriausybiniams ekspertams.

5. Įsigaliojus šiam Sprendimui bei kiekvienų vėlesnių metų pradžioje Komisija atsiunčia Lietuvai prašymą pervesti pinigus, sudarančius Lietuvos įnašą į programos biudžetą, nustatytą šiuo Sprendimu.

Šios įmokos dydis nurodomas eurais ir mokamas į Komisijos banko sąskaitą eurais.

Lietuva savo įmokas mokės gavusi prašymą pervesti pinigus:

- iki gegužės 1 d. – dalį įnašo, finansuojamo iš valstybės biudžeto, jei Komisija prašymą pervesti pinigus išsiuntė iki balandžio 1 dienos, arba (jei prašymas buvo išsiųstas vėliau) vėliausiai per vieną mėnesį po to, kai buvo išsiųstas prašymas pervesti pinigus;

- iki gegužės 1 d. – dalį įmokos, finansuojamos iš PHARE programos lėšų, jei iki to laiko Lietuvai buvo pervestos atitinkamos pinigų sumos, arba vėliausiai per 30 dienų po to, kai šios lėšos bus pervestos Lietuvai.

Jei Lietuva vėluos laiku sumokėti įnašą, ji turės mokėti palūkanas nuo nesumokėtos sumos pradedant ta diena, kada įnašas turėjo būti sumokėtas. Palūkanų norma atitinka Europos centrinio banko normą, kuri buvo taikoma mokėjimo termino dieną operacijoms, vykdomoms eurais, pridėjus 1,5 procentinio punkto.

______________

 



1 OJEC L 51, 1998 02 20, p. 3

* Įsigaliojo 2001 m. spalio 26., laikinai taikomas nuo 2001 m. spalio 1 d. programos „Kultūra 2000“ trukmės metu.