NARKOTIKŲ KONTROLĖS DEPARTAMENTO
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTŲ 2008 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. sausio 16 d. Nr. T1-14

Vilnius

 

Įgyvendindama Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2008 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1404 (Žin., 2007, Nr. 138-5672), 1.2 punktą:

1. Tvirtinu Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metais atrankos konkurso nuostatus (pridedama).

2. Skelbiu Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metais atrankos konkursą.

3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus pavaduotojui Povilui Radzevičiui.

 

DIREKTORĖ                                                                            AUDRONĖ ASTRAUSKIENĖ

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2008 m. sausio 16 d. įsakymu
Nr. T1-14

 

ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTŲ 2008 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų (toliau – Projektai) 2008 metais atrankos konkurso (toliau – Konkurso) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Projektams teikiamus prioritetus, Projektų pateikimą Konkursui, Projektų vertinimą ir atranką, lėšų skyrimą atrinktiems Projektams įgyvendinti, atsiskaitymą už Projekto įgyvendinimą ir gautų lėšų panaudojimą.

2. Konkurso tikslas – įvairiomis formomis, metodais ir būdais suaktyvinti atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir ankstyvosios intervencijos paslaugų organizavimą ir įgyvendinimą.

3. Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, apibrėžtas Vaikų, vartojančių psichiką veikiančias medžiagas, medicininės, psichologinės, socialinės reabilitacijos paslaugų teikimo koncepcijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. 537 (Žin., 2005, Nr. 64-2285) bei šiame teisės akte vartojamos sąvokos:

3.1. atrankinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija – prevencijos priemonės, taikomos asmenims, kurie dėl tam tikrų rizikos veiksnių (neigiamos bendraamžių, šeimos, bendruomenės ar mokyklos aplinkos įtakos) gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, todėl prevencijos priemonėmis siekiama sumažinti rizikos veiksnius bei sustiprinti apsauginius veiksnius;

3.2. socialinės rizikos šeima – šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba) (Žin., 2006, Nr. 17-589);

3.3. socialinės rizikos vaikas – vaikas iki 18 metų, kuris valkatauja, elgetauja, nelanko mokyklos ar turi elgesio problemų mokykloje, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, yra įsitraukęs ar linkęs įsitraukti į nusikalstamą veiklą, yra patyręs ar kuriam kyla pavojus patirti psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, smurtą šeimoje ir dėl šių priežasčių jo galimybės ugdytis ir dalyvauti visuomenės gyvenime yra ribotos (Žin., 2006, Nr. 17-589);

3.4. tikslinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija – prevencijos priemonės, taikomos asmenims, kurie dėl individualių rizikos veiksnių (dažniausiai genetinių, emocinių, psichologinių) linkę vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Tikslinės prevencijos keliami uždaviniai – motyvuoti asmenis nevartoti psichoaktyviųjų medžiagų, ugdant sveikos gyvensenos ir socialinius įgūdžius, atsparumą neigiamiems reiškiniams bei teikiant informaciją ir konsultacijas socialinės, psichologinės pagalbos klausimais.

 

II. PROJEKTAMS TEIKIAMI PRIORITETAI IR REIKALAVIMAI

 

4. Konkurse gali dalyvauti juridiniai asmenys, registruoti teisės aktų nustatyta tvarka bei įgyvendinantys atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir ankstyvosios intervencijos priemones.

5. Projektai Konkursui teikiami atrankinei ir tikslinei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai arba ankstyvajai intervencijai organizuoti ir įgyvendinti šioms pagrindinėms tikslinėms grupėms:

5.1. vaikams ir/ar jaunimui, kurie dėl tam tikrų aplinkos rizikos veiksnių ar dėl individualių rizikos veiksnių gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas;

5.2. socialinės rizikos vaikams ir socialinės rizikos šeimoms;

5.3. vaikams ir/ar jaunimui, kai nustatoma, kad jie vartojo psichoaktyviąsias medžiagas.

6. Projektą gali įgyvendinti tik kvalifikuotų specialistų komanda, užtikrinanti Projekto įgyvendinimo metu šių paslaugų teikimą:

6.1. psichologinių, socialinių problemų įvertinimas;

6.2. vaiko poreikius atitinkančių prevencijos ir intervencijos metodų ir būdų parinkimas bei prevencijos ir intervencijos plano sudarymas;

6.3. vaiko tėvų (globėjų, rūpintojų), kitų šeimos narių įtraukimas į prevencijos ir intervencijos plano įgyvendinimą;

6.4. individualus/grupinis konsultavimas bei psichologinė pagalba, vaiko šeimos konsultavimas;

6.5. socialiai priimtino elgesio modeliavimas;

6.6. socialinių ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas.

7. Teikiami prioritetai Projektams, kurie:

7.1. skirti vaikų socialinės globos namų auklėtiniams;

7.2. skirti socialinės rizikos šeimoms;

7.3. skirti mokyklos nelankantiems, iškritusiems iš švietimo sistemos, vaikams;

7.4. yra tęstiniai ir kuriems būdingas įgyvendinamo projekto veiklos metodų veiksmingumas, pagrįstas gerąja praktika;

7.5. turės papildomą finansavimą;

7.6. numatys finansinius ir žmogiškuosius išteklius projekto efektyvumo vertinimui ir įvertins Projekto pasiektus rezultatus.

8. Projekto teikėjas gali pateikti tik vieną Projektą.

9. Konkursui negali būti teikiami Projektai, kurie:

9.1. pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus;

9.2. susiję su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, smurto, prievartos, neapykantos kurstymu;

9.3. susiję su psichoaktyviųjų medžiagų saugaus vartojimo propagavimu;

9.4. skirti pelnui gauti.

10. Valstybės lėšos neskiriamos Projektams, kurių:

10.1. Projekto teikėjas Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) žiniomis nustatyta tvarka neatsiskaitė ar atsiskaitė pavėluotai už ankstesniais metais iš valstybės ir (ar) savivaldybės biudžeto lėšų finansuotus Projektus arba buvo nustatyta, kad gautos lėšos panaudotos ne pagal paskirtį;

10.2. įgyvendinimas pažeistų Lietuvos Respublikos teisės aktus;

10.3. Projekto teikėjas yra likviduojamas, sudaręs taikos sutartį su kreditoriais, sustabdęs ar apribojęs savo veiklą;

10.4. Projekto teikėjas Projekto paraiškoje arba kituose dokumentuose pateikė klaidinančią arba melagingą informaciją;

10.5. Projekto teikėjas bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką Departamento valstybės tarnautojams ir darbuotojams, Konkurso komisijai.

 

III. PROJEKTŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

11. Projektų teikėjai Konkursui pateikia Projekto paraišką (1 originalas ir 2 kopijos bei papildomų dokumentų, nurodytų 12 punkte, 3 kopijos), kuri turi būti užpildyta ir pasirašyta Projekto teikėjo vadovo ir Projekto vadovo bei patvirtinta Projekto teikėjo antspaudu (1 priedas).

12. Projekto teikėjai kartu su Projekto paraiška Konkursui privalo pateikti:

12.1. Projekto teikėjo registracijos pažymėjimo kopiją;

12.2. Projekto teikėjo nuostatų (įstatų) kopiją;

12.3. Projekto vadovo gyvenimo aprašymą;

12.4. Projektą įgyvendinančių specialistų gyvenimo aprašymo ir profesinę kvalifikaciją įrodančių dokumentų kopijas;

12.5. jei Projektas bus vykdomas su partneriu(-iais), bendradarbiavimo sutarties(-čių) kopijas.

13. Nuostatų 11–12 punktuose numatytų Konkursui teikiamų dokumentų kopijos turi turėti kopijos tikrumo žymą, numatytą Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 19 (Žin., 2001, Nr. 30-1009; 2006, Nr. 60-2169).

14. Konkursui teikiama Projekto paraiška ir kiti dokumentai užklijuotame ir antspauduotame voke (toliau – Vokas), ant kurio turi būti užrašyta „Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų finansavimo 2008 metais atrankos konkursui“ pateikiami Departamentui (Šv. Stepono g. 27, LT-03210 Vilnius) iki 2008 m. vasario 15 d. (įskaitytinai). Jeigu dokumentai Konkursui teikiami registruotu paštu, ant Voko turi būti pašto žyma, įrodanti, kad Vokas išsiųstas iki 2008 m. vasario 15 d. (įskaitytinai). Vokai, išsiųsti po 2008 m. vasario 15 d., neatplėšiami ir bus grąžinami registruotu paštu adresatui.

15. Departamento valstybės tarnautojas ar darbuotojas, atsakingas už gautą korespondenciją, registruoja Vokus gautų dokumentų registracijos žurnale ir perduoda neatplėštus Departamento direktoriaus įsakymu sudarytai Projektų vertinimo komisijai (toliau – Komisija).

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS, PROJEKTŲ VERTINIMAS IR ATRANKA

 

16. Konkursą organizuoja ir pateiktus Projektus valstybės biudžeto lėšoms gauti vertina Komisija.

17. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1404 „Dėl Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2008 metų priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 138-5672), Nuostatais, Komisijos darbo reglamentu, patvirtintu Departamento direktoriaus įsakymu, kitais Departamento direktoriaus įsakymais, taip pat kitais teisės aktais, valstybės biudžeto lėšų efektyvaus ir taupaus naudojimo bei veiklos skaidrumo principais.

18. Komisija per 14 kalendorinių dienų nuo paskutinės nustatytos Projekto paraiškos pateikimo Konkursui dienos raštu įvertina jiems paskirtas Projektų paraiškas ir teikia Departamento direktoriui. Komisijos sprendimas Departamento direktoriui yra rekomendacinio pobūdžio.

19. Departamento direktorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl skiriamų lėšų Projektams įgyvendinti ir įformina jį įsakymu bei skelbia Departamento interneto svetainėje (www.nkd.lt).

20. Departamentas raštu ar elektroniniu paštu praneša laimėjusių Projektų teikėjams ir Projektų vadovams apie Konkurso rezultatus.

 

V. LĖŠŲ SKYRIMAS KONKURSĄ LAIMĖJUSIEMS PROJEKTAMS ĮGYVENDINTI, PROJEKTŲ VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

21. Konkursą laimėjusiems Projektams lėšos skiriamos iš Departamentui Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1404 „Dėl Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2008 metų priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 138-5672) patvirtintų priemonių įgyvendinimui skirtų asignavimų.

22. Valstybės biudžeto lėšomis negali būti finansuojamos Projektų išlaidos, skirtos:

22.1. ilgalaikiui turtui (priemonėms ir įrangai, kuri nesusidėvi per 1 metus, o jos vieneto vertė yra didesnė kaip 1000 litų) įsigyti;

22.2. gamybiniam bei ūkiniam inventoriui ir reikmenims, nurodytiems Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimaliuose ir maksimaliuose ekonominiuose normatyvuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos ekonomikos ministerijos 1993 m. gruodžio 17 d. raštu Nr. 21-7-3294 ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1993 m. gruodžio 22 d. raštu Nr. 95N (Žin., 1994, Nr. 56-1104), kurių vertė iki 1000 litų, įsigyti;

22.3. patalpų ir kito ilgalaikio turto nuomai, remontui, rekonstrukcijai ir statybai;

22.4. įsiskolinimams padengti;

22.5. Projekto parengiamajam etapui (parengiamojo etapo išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta prieš pateikiant Projektą Konkursui);

22.6. Projektui įgyvendinti už Lietuvos Respublikos ribų;

22.7. veikloms, kurios yra finansuojamos iš valstybės biudžeto ir (ar) savivaldybės biudžeto lėšų, ir (ar) kitų lėšų (pvz., Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir pan.).

23. Projekto vadovo ir Projekto finansininko darbo apmokėjimui gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. Projektui skiriamos paramos.

24. Departamentas ir kiekvienas Konkursas laimėjęs Projektų teikėjas pasirašo Projekto finansavimo ir įgyvendinimo sutartį (toliau – Sutartis) (2 priedas).

25. Projektų teikėjai, prieš pasirašydami Sutartis, pateikia pasirašytą patikslintą Projekto vykdomų veiklų planą (toliau – Planas) ir sąmatą pagal formą BFP-1, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347 (Žin., 2005, Nr. 138-4996) (toliau – Sąmata), kurie tampa Sutarties priedais.

26. Pasirašius Sutartį, Projektų teikėjams lėšos pervedamos kas ketvirtį šia tvarka:

26.1. pagal Sąmatoje pirmajam Projekto įgyvendinimo ketvirčiui numatytą lėšų poreikį;

26.2. ateinančius Projekto įgyvendinimo ketvirčius – kas ketvirtį, gavus ir įvertinus Projekto teikėjo mokėjimo paraišką (3 priedas) bei Nuostatų 32.1 punkte numatytus dokumentus.

27. Projektų vadovai atsako už apskaitos tvarkymą ir duomenų teisingumą bei teisėtumą, taip pat už skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų netinkamą panaudojimą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

28. Projektui įgyvendinti skirtos lėšos turi būti naudojamos pagal Sąmatą Sutartyje nurodytoms veikloms vykdyti. Prireikus Sąmata koreguojama suderinus tai su Departamentu.

29. Departamentas kontroliuoja, ar Projekto vykdytojai laikosi Sutartyje bei Nuostatuose nustatytų įsipareigojimų, o esant būtinybei, turi teisę reikalauti papildomų dokumentų, susijusių su Projekto įgyvendinimu, atlikti Projekto įgyvendinimo ir Projektui skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo vertinimą, ir, esant Sutarties nevykdymui ar netinkamam vykdymui, gali kito ketvirčio Projektui skirtas valstybės biudžeto lėšas sumažinti arba visai neskirti bei pareikalauti sugrąžinti lėšas už tą ketvirtį, kai lėšos buvo nepanaudotos ar panaudotos netinkamai.

30. Departamento atstovai turi teisę vykti į Projektų įgyvendinimo vietas vertinti Projektų įgyvendinimą. Tuo atveju surašomas Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos patikrinimo vietoje aktas (4 priedas).

31. Projektų vykdytojai privalo baigti Projektų įgyvendinimą iki 2008 m. gruodžio 15 d.

 

VI. ATSISKAITYMAS UŽ PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ IR GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ

 

32. Projektų vykdytojai už gautas pagal Sutartį lėšas atsiskaito Departamentui, pateikdami:

32.1. iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 4 dienos:

32.1.1. dokumentų, pateisinančių patirtas išlaidas Projektui įgyvendinti, kopijas su tikrumo žymomis, kaip numatyta Nuostatų 13 punkte;

32.1.2. Biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo (I ketvirčio, I pusmečio ir 9 mėnesių) ataskaitas (5 priedas);

32.1.3. Projekto veiklos (išskyrus ketvirto) ketvirčio ataskaitas (6 priedas);

32.1.4. ateinančio ketvirčio mokėjimo paraišką (3 priedas).

32.2. iki 2008 m. gruodžio 15 d.:

32.2.1. Biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo (metinę) ataskaitą (5 priedas);

32.2.2. dokumentų, pateisinančių Projekto ketvirto ketvirčio išlaidas, kopijas su tikrumo žymomis, kaip numatyta Nuostatų 13 punkte;

32.2.3. Projekto veiklos ketvirto ketvirčio ataskaitą (6 priedas);

32.3. iki 2009 m. sausio 20 d.:

32.3.1. metinę Projektų įgyvendinimo ataskaitą, užpildydami Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto veiklos ataskaitos formą, patvirtintą Departamento direktoriaus 2005 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1.2-58 (Žin., 2005, Nr. 119-4319; 2006, Nr. 100-3898; 2007, Nr. 126-5161);

32.3.2. paslaugų gavėjų (jų atstovų) vertinimą apie Projekto įgyvendinimo metu taikytų paslaugų poveikį Projekto tikslinei grupei.

33. Apskaitos dokumentuose, pateisinančiuose Projekto įgyvendinimo išlaidas, turi būti nurodytas finansavimo šaltinis.

34. Projektų vykdytojams, nepateikusiems ar laiku nepateikusiems praėjusio ketvirčio Nuostatų 32.1 punkte numatytų dokumentų, lėšos nebus pervedamos, o naujos mokėjimo paraiškos finansinei paramai gauti nebus svarstomos.

35. Projektų vykdytojai iki 2008 m. gruodžio 15 d. į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą privalo grąžinti Projektams įgyvendinti skirtas lėšas, jei:

35.1. Projektų vykdytojai nevykdo Sutartimis prisiimtų įsipareigojimų;

35.2. liko nepanaudotos Projektui įgyvendinti Departamento skirtos valstybės biudžeto lėšos.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Projekto vykdytojai privalo kaip galima greičiau raštu pranešti apie visas aplinkybes, kurios keičiasi Projekto įgyvendinimo metu ir turi įtakos Projekto įgyvendinimui (pvz., naujai atsiradusius Projekto finansavimo šaltinius ar pasikeitus Projekto vadovui ir pan.).

37. Departamento direktoriaus sprendimas dėl Projekto finansavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

1 priedas

 

ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTŲ 2008 METŲ KONKURSO PARAIŠKA

 

2008 m. ........................... d.

 

________________________

(miestas)

 

1. INFORMACIJA APIE PROJEKTO TEIKĖJĄ:

1.1. Projekto teikėjo pavadinimas:

 

 

1.2. Projekto teikėjo duomenys:

Juridinio asmens kodas

 

Būstinės adresas

 

Miestas, rajonas ir pašto indeksas

 

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Elektroninis paštas

 

Interneto puslapis

 

Projekto įgyvendinimo vietos adresas (jei projektas įgyvendinamas keliose vietose, nurodykite visus adresus)

 

Miestas, rajonas ir pašto indeksas

 

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Banko duomenys (pavadinimas, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris)

 

 

1.3. Projekto teikėjas (juridinis asmuo, atsakingas už projekto įgyvendinimą)

[]£ valstybės;

[]£ savivaldybės;

[]£ nevyriausybinė

(detalizuokite)____________________________________________________________

[]£ kita (nurodykite)________________________________________________________

 

1.4. Projekto teikėjo disponuojami materialiniai ištekliai, kuriuos planuojama panaudoti įgyvendinant projektą

Eil. Nr.

Turto pavadinimas

Kiekis

Nuosavybės forma

Projekto veiklos, kurioms vykdyti bus panaudotas turtas

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

2. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ:

2.1. Projekto pavadinimas:

 

 

 

2.1.1. Projektas Konkursui teikiamas šiai veiklos sričiai:

[]£ atrankinei ir tikslinei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai organizuoti ir įgyvendinti;

[]£ ankstyvajai intervencijai organizuoti ir įgyvendinti.

 

2.2. Problema/situacijos analizė (glaustai aprašykite problemos, kurią sieks spręsti Projektas, aktualumą ir situacijos analizę, ne daugiau kaip 200 žodžių):

 

 

2.3. Trumpas projekto pristatymas (ne daugiau kaip 150 žodžių):

 

 

2.4. Projekto tęstinumas:

Ar projektas yra tęstinis?

[]£ Taip

[]£ Ne

2.4.1. Jei projektas yra tęstinis (nurodykite kelintus metus įgyvendinamas projektas):

 

2.4.2. Jei projektas yra tęstinis (aprašykite kiekybinius ir kokybinius pasiektus projekto rezultatus):

 

 

2.5. Pagrindinis projekto tikslas (trumpai aprašykite, kaip projekto tikslo įgyvendinimas nulems ir pakeis situacijos analizėje aprašytą problemą):

 

 

2.6. Projekto uždaviniai:

Eil. Nr.

Projekto uždaviniai (nurodykite projekto uždavinius)

Uždavinių vertinimo kriterijai

Planuojami kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai

1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

2.7. Pagrindinis modelis(-iai) ir teorija(-os), kuriuo(-ia) yra pagrįstas Jūsų projekto įgyvendinimas

(pažymėkite tinkamą(-us ) atsakymus ir trumpai aprašykite, kodėl būtent tokios veiklos/priemonės bus naudojamos siekiant užsibrėžtų projekto tikslų ir uždavinių. Jeigu nei vieno(-os) žemiau išvardintų modelių ir teorijų netaikysite, tada trumpai aprašykite pagrindines prielaidas arba logiškai pagrįskite, kodėl būtent tokios Jūsų pasirinktos veiklos/priemonės bus naudojamos siekiant užsibrėžtų projekto tikslų ir uždavinių)

[]£ Faktinių žinių (informacijos suteikimo) modelis

[]£ Teigiamo požiūrio į sveikatą modelis

[]£ Motyvuoto elgesio modelis

[]£ Humanistinis modelis

[]£ Socialinio poveikio ir integruojamieji modeliai

[]£ Socialinio išmokimo teorija

[]£ Socialinių įgūdžių teorija

[]£ Probleminio elgesio teorija

[]£ Socialinio vystymosi modelis

[]£ Gyvenimo stiliaus modelis ir rizikos veiksniai

[]£ Socialinės ekologijos modelis

[]£ Kita (nurodykite)_________________________________________________________

 

2.8. Projekto tikslinė grupė:

 

Planuojamas tikslinės grupės skaičius

Planuojamas tikslinės grupės amžius

Tarpinė grupė

(įstaigos ar asmenys, kurių pagalba pasiekiama tikslinė grupė, pvz., Vaikų teisių apsaugos tarnyba ir pan.)

1. vaikams ir/ar jaunimui, kurie dėl tam tikrų aplinkos rizikos veiksnių ar dėl individualių rizikos veiksnių gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas

 

 

 

2. socialinės rizikos vaikams ir socialinės rizikos šeimoms

 

 

 

3. vaikams ir/ar jaunimui, kai nustatoma, kad jie vartojo psichoaktyviąsias medžiagas

 

 

 

4. Kita (nurodykite)________________

 

 

 

 

2.8.1. Projekto tikslinės grupės detalizavimas (pažymėkite visus tinkamus atsakymus)

[]£ Nusikalstamą veiką padarę asmenys

[]£ Tautinė mažuma

[]£ Šeima

[]£ Bendraamžiai

[]£ Rizikos grupė (detalizuokite)________________________________________________

[]£ Bendruomenė

[]£ Savigalbos grupė

[]£ Specialistai (detalizuokite)__________________________________________________

[]£ Kita (detalizuokite)_______________________________________________________

 

2.9. Projekto tikslinės grupės pasiekiamumas (aprašykite tikslinės projekto grupės pasiekiamumo budus ir metodus bei kaip motyvuosite tikslinę grupę dalyvauti projekte):

 

 

 

2.10. Projekto veiklos metodai (aprašykite veiklos metodų naujumą arba veiksmingumą, pagrįstą gerąja

praktika):

 

 

 

2.11. Projekto įgyvendinimą lemiantys veiksniai (užpildykite abi skiltis):

Palankūs

Nepalankus

 

 

 

3. INFORMACIJA APIE PROJEKTO VYKDYTOJUS:

3.1. Informacija apie projekto vadovą:

Vardas, pavardė

 

Darbovietė

 

Pareigos

 

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Elektroninis paštas

 

 

3.2. Informacija apie projekto finansininką:

Vardas, pavardė

 

Darbovietė

 

Pareigos

 

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Faksas (su tarpmiestiniu kodu)

 

Elektroninis paštas

 

 

3.3. Projekto partneriai:

 

 

 

 

Eil. Nr.

Institucijos, įstaigos, organizacijos pavadinimas

Institucijos, įstaigos, organizacijos tipas

Vaidmuo projekte

 

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.4. Projekto vykdytojai-specialistai:

 

 

 

 

Eil. Nr.

Specialybė

Išsilavinimas

Vaidmuo projekte

Darbo valandų skaičius per savaitę įgyvendinant projektą

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

4. Projekto įgyvendinimo metu numatomos vykdyti veiklos:

4.1. Projekto įgyvendinimo metu numatomos vykdyti veiklos (rekomenduojame informaciją pateikti tokia forma):

Projekto įgyvendinimo etapai

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Numatomos vykdyti veiklos

Planuojamas dalyvių skaičius

Veiklų vykdytojai

(Projekto teikėjas ar Projekto teikėjo partneris (-iai))

Dažnumas/ intensyvumas

(nurodomas veiklų skaičius ir kiek kartų per sav./mėn. jos bus teikiamos)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2. Projekto viešinimas (nurodykite viešųjų ryšių budus ir priemones bei kada planuojama atlikti projekto viešinimą):

 

 

 

5. PROJEKTO VERTINIMAS:

5.1. Kokį vertinimą Jūs planuojate atlikti:

[]£ Produkto vertinimas1

[]£ Rezultatų vertinimas2

[]£ Poveikio (efekto) vertinimas3

___________________

1 Produkto vertinimas atliekamas po veiklų/priemonių įgyvendinimo (tai gali būti materialinis ar intelektinis produktas ir/ar veiklos/priemonės, kurios atsiranda tikslingai naudojant žmogiškuosius ir finansinius išteklius).

2 Parodo veiklų/priemonių poveikį pasirinktai projekto tikslinei grupei bei naudą, kurią, įgyvendinus projektą, gavo tikslinė grupė. Parodo, ar veiklos/priemonės padėjo pasiekti išsikeltus projekto uždavinius bei kokių kiekybinių ir/ar kokybinių rezultatų buvo pasiekta.

3 Parodo, kokį poveikį turėjo projekto įgyvendinimas siekiant daryti įtaką ar pakeisti iškeltą problemą, kuri buvo aprašyta situacijos analizėje, bei kokią naudą, įgyvendinus projektą, gavo ne tik tikslinė projekto grupė, bet ir kitos grupės.

 

5.2. Vertinimo būdas/forma:

[]£ Vidinis vertinimas (nurodykite asmens (fizinio, juridinio), atlikusio vertinimą, pavadinimą (vardą, pavardę), kontaktus)_________________________________________________

[]£ Išorinis vertinimas (nurodykite asmens (fizinio, juridinio), atlikusio vertinimą, pavadinimą (vardą, pavardę), kontaktus)_________________________________________________

[]£ Abu vertinimo būdai (nurodykite asmens (fizinio, juridinio), atlikusio vertinimą, pavadinimą (vardą, pavardę), kontaktus)_________________________________________________

 

5.3. Aprašykite planuojamo vertinimo būdus (kokius pasirinksite vertinimo kriterijus, instrumentus kiekybinių ir kokybinių duomenų surinkimui?):

 

 

 

5.4. Vertinimo ištekliai:

 

[]£ Žmogiškieji (trumpai aprašykite)__________________________________________

[]£ Finansiniai (trumpai aprašykite)___________________________________________

 

6. PROJEKTO FINANSAVIMAS:

6.1. Projekto išlaidos

Eil. Nr.

Išlaidų paskirtis4

Finansavimo šaltiniai

Išlaidų suma, Lt

Išlaidų pagrindimas5

1.

Darbo užmokestis6

Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV

 

 

Savivaldybės lėšos

 

 

ES struktūriniai fondai

 

 

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

Iš viso straipsniui

 

 

2.

Socialinio draudimo įmokos

Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV

 

 

Savivaldybės lėšos

 

 

ES struktūriniai fondai

 

 

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

Iš viso straipsniui

 

 

3.

Mityba

Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV

 

 

Savivaldybės lėšos

 

 

ES struktūriniai fondai

 

 

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

Iš viso straipsniui

 

 

4.

Ir t.t.

Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV

 

 

Savivaldybės lėšos

 

 

ES struktūriniai fondai

 

 

Kiti finansavimo šaltiniai

 

 

Iš viso straipsniui

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

____________________

4 Pildoma pagal formą BFP-1, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347 (Žin., 2005, Nr. 138-4996).

5 Pagrįsdami Projekto išlaidas pagal išlaidų straipsnius, nurodykite ir Projekto vertinimo išlaidas.

6 Pagrįsdami darbo užmokestį, nurodykite visus Projekto darbuotojus, kuriems bus mokamas darbo užmokestis, jų darbo valandų arba darbo dienų skaičių, jų darbo valandos arba darbo dienos įkainį.

 

6.2. Išlaidos darbo užmokesčiui

Eil. Nr.

Pareigos

Darbo užmokestis, Lt

1.

Projekto vadovas

 

2.

Projekto finansininkas

 

Iš viso:

 

Dalis nuo prašomos paramos sumos, %

 

 

7. KITA INFORMACIJA:

7.1. Papildoma informacija apie projektą

 

 

7.2. Su projekto paraiška teikiami dokumentai:

Dokumento pavadinimas

Lapų skaičius

1. Projekto teikėjo registracijos pažymėjimo patvirtinta kopija

 

2. Projekto teikėjo nuostatų (įstatų) patvirtinta kopija (jei Projekto teikėjas yra Labdaros ir paramos fondas – ir labdaros ir paramos gavėjo teisinio statuso pažymėjimo kopija)

 

3. Projekto vadovo gyvenimo aprašymas

 

4. Projektą įgyvendinančių specialistų profesinę kvalifikaciją įrodančių dokumentų kopijos

 

5. Bendradarbiavimo sutarties(-čių) kopija(-os), jei projektas vykdomas su partneriu(-iais)

 

6. Iš viso:

 

 

Projekto teikėjo vadovas

______________             _________________________

(parašas)                               (vardas ir pavardė)

A.V.

 

Projekto vadovas

_____________________          ______________             _________________________

(pareigų pavadinimas)                        (parašas)                              (vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

2 priedas

 

ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTO ĮGYVENDINIMO IR FINANSAVIMO SUTARTIS

 

Vilnius

 

__________________

Data

 

Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinamas „UŽSAKOVU“), atstovaujamas Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorės Audronės Astrauskienės, veikiančios pagal Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1478 (Žin., 2003, Nr. 113-5070) – viena šalis, ir______________________________________________________

Projekto vykdytojo pavadinimas

(toliau vadinama (-as) „VYKDYTOJU“), atstovaujama (-as)_________________________ –

Pareigos, vardas, pavardė

kita šalis, įgyvendindami Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2008 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. Nr. 1404 (Žin., 2007, Nr. 138-5672) 1.2 priemonę, sudarėme šią sutartį (toliau – Sutartis).

 

1. SUTARTIES OBJEKTAS

1.1. Projekto

___________________________________________________________________________

Projekto pavadinimas

(toliau – Projektas) finansavimas ir įgyvendinimas.

 

2. SUTARTIES SUMA

 

3. SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

3.1. UŽSAKOVAS įsipareigoja:

3.1.1. pervesti VYKDYTOJUI 2008 m. Projekto įgyvendinimo paprastosioms išlaidoms skirtas lėšas Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų, patvirtintų Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2008 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. T1-14 (toliau – Nuostatai), 26 punkte nustatyta tvarka;

3.1.2. ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas informuoti VYKDYTOJĄ apie Sutarties vykdymo pasikeitimus;

3.1.3. raštu pateikti VYKDYTOJUI pretenzijas dėl netinkamo Sutarties vykdymo ir nurodyti terminus, per kuriuos VYKDYTOJAS turi pašalinti Sutarties reikalavimų pažeidimus;

3.1.4. pagal kompetenciją teikti VYKDYTOJUI metodinę-konsultacinę pagalbą Projektui įgyvendinti.

3.2. VYKDYTOJAS įsipareigoja:

3.2.1. organizuoti Projekto įgyvendinimą ir gautas lėšas naudoti tik Projektui įgyvendinti pagal Projekto įgyvendinimo 2008 metų veiklos planą bei sąmatą (Sutarties priedai). Apskaita ir atskaitomybė tvarkoma Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka;

3.2.2. nedelsdamas raštu pranešti UŽSAKOVUI apie Projekto papildomą finansavimą iš kitų šaltinių bei visas gautas lėšas, skirtas atrankinei ir tikslinei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių įgyvendinimui ir ankstyvosios intervencijos paslaugų teikimui iš valstybės ar savivaldybių biudžetų;

3.2.3. tinkamai ir pagal Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus tvarkyti atskirą Projekto išlaidų buhalterinę apskaitą taip, kad buhalterinės apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, išsami ir naudinga vidaus bei išorės vartotojams;

3.2.4. fiksuoti visas ūkines operacijas, susijusias su Projekto vykdymu;

3.2.5. atsiskaityti su UŽSAKOVU šios Sutarties 4 skyriuje nustatyta tvarka;

3.2.6. Projekto viešinimo medžiagoje (pvz., spaudos straipsniuose ir pranešimuose) nurodyti, kad Projektas iš dalies arba visiškai finansuojamas iš Narkotikų kontrolės departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skirtų asignavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1404 „Dėl Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2008 metų priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 138-5672), priemonių įgyvendinimui;

3.2.7. raštu suderinti su UŽSAKOVU metodinės bei informacinės medžiagos projektus;

3.2.8. informuoti raštu UŽSAKOVĄ apie numatomus organizuoti renginius, įgyvendinant Projektą, ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas;

3.2.9. gavęs UŽSAKOVO sprendimą dėl Projekto įgyvendinimo finansavimo sustabdymo arba nutraukimo, per UŽSAKOVO sprendime nustatytą terminą įvykdyti UŽSAKOVO sprendime nurodytus reikalavimus;

3.2.10. pagal Projekto paraiškoje numatytą Projekto vertinimo tipą, formą ir būdą įvertinti Projekto efektyvumą ir pateikti šio vertinimo rezultatus UŽSAKOVUI kartu su Projekto veiklos ataskaita, kuri pildoma pagal Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto veiklos ataskaitos formą, patvirtintą Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2005 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1.2-58 (Žin., 2005, Nr. 119-4319; 2006, Nr. 100-3898; 2007, Nr. 126-5161) (toliau – Ataskaitos forma);

3.2.11. įgyvendindamas Projektą socialinės globos, švietimo ar kitose su ugdymu susijusiose įstaigose sudaryti sutartis su paslaugų gavėjais (jų atstovais) numatant, kad įgyvendinus Projektą paslaugų gavėjai (jų atstovai) pateiks vertinimą apie Projekto įgyvendinimo metu taikytų paslaugų poveikį Projekto tikslinei grupei;

3.2.12. baigti Projekto įgyvendinimą iki 2008 m. gruodžio 15 d.;

3.2.13. laikytis kitų šios Sutarties reikalavimų.

 

4. VYKDYTOJO ATSISKAITYMO TVARKA

4.1. VYKDYTOJAS atsiskaito UŽSAKOVUI už Projekto įgyvendinimą ir gautų lėšų panaudojimą Nuostatų 6 skyriuje numatyta tvarka.

 

5. SUTARTIES PAKEITIMAS, SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

5.1. Sutartis gali būti nutraukta arba pakeista abipusiu Sutarties šalių susitarimu.

5.2. Sutartis keičiama ar papildoma Sutarties šalims pasirašant papildomą susitarimą, kai keičiasi Projekto įgyvendinimo sąlygos ar yra kitų Sutartyje nenumatytų aplinkybių, turinčių įtakos Projekto įgyvendinimui. Atsiradus bent vienai išvardytų aplinkybių, VYKDYTOJAS privalo UŽSAKOVUI raštu pateikti prašymą pakeisti ar papildyti Sutartį per 5 darbo dienas.

5.3. UŽSAKOVAS turi teisę sustabdyti Sutarties vykdymą, jei VYKDYTOJAS netinkamai vykdo šios Sutarties reikalavimų.

5.4. UŽSAKOVAS turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį, kai VYKDYTOJAS:

5.4.1. nevykdo šia Sutartimi prisiimtų įsipareigojimų;

5.4.2. nepašalina Sutarties reikalavimų pažeidimų per UŽSAKOVO sprendime nustatytą terminą;

5.4.3. nepateikia nustatytais terminais būtinų dokumentų;

5.4.4. nesuderinęs su UŽSAKOVU, perduoda atsakomybę dėl Projekto įgyvendinimo kitam juridiniam asmeniui, perleidžia savo įsipareigojimus pagal šią Sutartį.

 

6. KITOS SĄLYGOS

6.1. UŽSAKOVAS turi teisę atlikti Projekto įgyvendinimo ir lėšų panaudojimo teisingumo bei tikslingumo vertinimą, o VYKDYTOJAS įsipareigoja sudaryti sąlygas ir pateikti visą būtiną dokumentaciją vertinimui atlikti.

6.2. UŽSAKOVAS turi teisę atlikti patikras Projekto įgyvendinimo vietoje ir surašyti Projekto patikrinimo vietoje aktą pagal Nuostatų 4 priedą.

6.3. UŽSAKOVAS turi teisę gauti papildomų dokumentų, pateisinančių patirtas išlaidas, kopijas su tikrumo žyma bei kitą reikiamą informaciją apie Projekto vykdymo eigą iš VYKDYTOJO.

6.4. UŽSAKOVAS turi teisę dalyvauti renginiuose, organizuojamuose įgyvendinant Projektą.

 

7. GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

7.1. Ginčai, kylantys tarp Sutarties šalių dėl Sutarties sąlygų, sprendžiami derybų būdu.

7.2. Sutarties šalims nesusitarus, ginčas nagrinėjamas teisme Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

8. SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS, GALIOJIMO SĄLYGOS IR PASIBAIGIMAS

8.1. Ši Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki visiško bei tinkamo Sutarties šalių įsipareigojimų įvykdymo.

8.2. Sutartis sudaryta dviem vienodą teisinę galią turinčiais egzemplioriais, po vieną UŽSAKOVUI IR VYKDYTOJUI.

 

9. SUTARTIES PRIEDAI:

9.1. Sutarties priedai:

9.1.1. Sąmata pagal formą BFP-1, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347 (Žin., 2005, Nr. 138-4996);

9.1.2. Projekto įgyvendinimo veiklų planas.

 

10. ŠALIŲ REKVIZITAI:

 

UŽSAKOVAS:                                                  VYKDYTOJAS:

Narkotikų kontrolės departamentas

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Šv. Stepono g. 27, LT-03210 Vilnius

Tel. (8 5) 266 8060

Faks.: (8 5) 266 8095

A. s. LT55 7300 0100 8286 7815

AB bankas „Hansabankas“

Kodas 300001774

 

UŽSAKOVO ATSTOVAS:                             VYKDYTOJO ATSTOVAS:

Narkotikų kontrolės departamento

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

direktorė

Audronė Astrauskienė

...........................................                                 ...........................................

A.V.                                                                    A.V.

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

3 priedas

 

__________________________________________

(Projekto vykdytojo kodas ir pavadinimas)

__________________________________________

(Projekto pavadinimas)

 

MOKĖJIMO PARAIŠKA

 

_____________ Nr. ____________

(data)

__________________________________________

(metai, ketvirtis)

 

Kodas

 

 

 

 

 

Sąmatos straipsnių pavadinimas

Prašoma suma (tūkst. Lt)

2

 

 

 

 

 

IŠLAIDŲ PAVADINIMAS

 

2

1

 

 

 

 

Darbo užmokestis ir socialinis draudimas

 

2

1

1

 

1

1

Darbo užmokestis pinigais

 

2

1

2

 

1

1

Socialinio draudimo įmokos

 

2

2

 

 

 

 

Prekių ir paslaugų naudojimas

 

2

2

1

 

1

1

Mityba

 

2

2

1

 

1

2

Medikamentai (ir darbuotojų sveikatos tikrinimas)

 

2

2

1

 

1

3

Šildymas

 

2

2

1

 

1

4

Elektros energija

 

2

2

1

 

1

5

Ryšių paslaugos

 

2

2

1

 

1

6

Transporto išlaikymas

 

2

2

1

 

1

7

Apranga ir patalynė

 

2

2

1

 

1

8

Spaudiniai

 

2

2

1

 

1

10

Kitos prekės

 

2

2

1

 

1

11

Komandiruotės (transporto, apgyvendinimo, ryšio ir kitos komandiruotės išlaidos)

 

2

2

1

 

1

12

Miestų ir gyvenviečių viešasis ūkis

 

2

2

1

 

1

13

Vandentiekis ir kanalizacija

 

2

2

1

 

1

16

Kvalifikacijos kėlimas

 

2

2

1

 

1

17

Apmokėjimas samdomiems ekspertams, konsultantams ir komisinių išlaidos

 

2

2

1

 

1

30

Kitos paslaugos

 

 

Projekto vadovas                             _____________                 __________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

Projekto finansininkas                      _____________                 __________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

4 priedas

 

ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTO PATIKRINIMO VIETOJE AKTAS

 

___________________________

(data)

______________________________________________________

(vieta)

 

1. Projekto teikėjo (institucijos, įstaigos, organizacijos) pavadinimas, kodas:

 

 

 

2. Projekto pavadinimas:

 

 

 

3. Projekto patikrinimo teisinis pagrindas ir tikslas:

 

 

 

4. Patikrinimo metu nustatyti pažeidimai:

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Papildoma informacija:

 

 

 

 

6. Išvados ir pasiūlymai:

 

 

 

 

 

 

 

7. Patikrinime dalyvavęs (-ę) Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbuotojas (-ai):

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Pareigos

Parašas

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

8. Patikrinime dalyvavęs (-ę) projekto teikėjo atstovas (-ai), projekto vadovas, vykdytojas (-ai):

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Pareigos

Parašas

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

9. Pridedami papildomi dokumentai:

Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

 

10. Surašyti patikrinimo vietoje akto egzemplioriai (nurodyti skaičių)

 

 

11. Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbuotojas, surašęs patikrinimo vietoje aktą:

Vardas, pavardė

Pareigos

Parašas

 

 

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

5 priedas

 

_______________________________________

(Įstaigos pavadinimas)

_______________________________________

(Projekto pavadinimas)

____________________________________________________________

(Projekto teikėjo registracijos kodas ir buveinės adresas)

 

BIUDŽETO IŠLAIDŲ SĄMATOS ĮVYKDYMO 2008 M.                        D.
ATASKAITA

 

Nr. ______

(tūkst. Lt)

Išlaidų ekonominės klasifikacijos kodas

Išlaidų pavadinimas

Eil. Nr.

Asignavimų planas metams, įskaitant patikslinimus

Asignavimų planas ataskaitiniam laikotarpiui, įskaitant patikslinimus

Gauti asignavimai kartu su įskaitytu specialiųjų programų lėšų likučiu

Faktinės išlaidos

1

2

3

4

5

6

7

2

 

 

 

 

 

IŠLAIDOS (2+9)

1

 

 

 

 

2

1

 

 

 

 

Darbo užmokestis ir socialinis draudimas (4+6)

2

 

 

 

 

2

1

1

1

1

1

Darbo užmokestis pinigais

4

 

 

 

 

2

1

2

1

1

1

Socialinio draudimo Įmokos (7)

6

 

 

 

 

2

2

 

 

 

 

Prekių ir paslaugų naudojimas (10+....+29)

9

 

 

 

 

2

2

1

1

1

1

Mityba

10

 

 

 

 

2

2

1

1

1

2

Medikamentai (ir darbuotojų sveikatos tikrinimas)

11

 

 

 

 

2

2

1

1

1

3

Šildymas

12

 

 

 

 

2

2

1

1

1

4

Elektros energija

13

 

 

 

 

2

2

1

1

1

5

Ryšių paslaugos

14

 

 

 

 

2

2

1

1

1

6

Transporto išlaikymas

15

 

 

 

 

2

2

1

1

1

7

Apranga ir patalynė

16

 

 

 

 

2

2

1

1

1

8

Spaudiniai

17

 

 

 

 

2

2

1

1

1

10

Kitos prekės

19

 

 

 

 

2

2

1

1

1

11

Komandiruotės (transporto, apgyvendinimo, ryšio ir kitos komandiruotės išlaidos)

20

 

 

 

 

2

2

1

1

1

12

Miestų ir gyvenviečių viešasis ūkis

21

 

 

 

 

2

2

1

1

1

13

Vandentiekis ir kanalizacija

22

 

 

 

 

2

2

1

1

1

16

Kvalifikacijos kėlimas

25

 

 

 

 

2

2

1

1

1

17

Apmokėjimas samdomiems ekspertams, konsultantams ir komisinių išlaidos

26

 

 

 

 

2

2

1

1

1

30

Kitos paslaugos

29

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

IŠ VISO ASIGNAVIMŲ

223

 

 

 

 

 

Projekto vadovas                                  ______________             ___________________

 

Vyr. finansininkas                                 ______________             ___________________

 

_________________

 

Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos bei ankstyvosios intervencijos projektų 2008 metų konkurso nuostatų

6 priedas

 

___________________________________________________________

(institucijos, įstaigos, pateikusios informaciją, pavadinimas, kodas)

___________________________________________________________

(adresas, telefonas, faksas)

 

Narkotikų kontrolės departamentui prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Adresas: Šv. Stepono g. 27, Vilnius

Tel. (8~5) 266 8060

Faks. (8~5) 266 8095

El. p. nkd@nkd.lt

 

ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS BEI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROJEKTO
KETVIRČIO ATASKAITA

 

2008 m. .....................     d.

___________________________

(miestas)

 

I. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ, KOORDINATORIŲ, PARTNERĮ(-IUS), VYKDYTOJUS

 

1.1. Projekto pavadinimas (nurodykite pilną projekto pavadinimą):

 

 

1.2. Projekto vadovas ir koordinatorius (nurodykite projekto vadovo ir koordinatoriaus: vardą, pavardę, darbovietės adresą, telefoną faksą, el. paštą):

 

 

1.3. Projekto partneriai – juridiniai asmenys:

 

 

1.4. Projekto vykdytojai (įtraukti į projekto vykdymą) – fiziniai asmenys:

 

 

II. PROJEKTO VEIKLOS

 

2.1. Projekto tipas (projekto veikla nukreipta vykdyti):

[]£ atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai vykdyti;

[]£ ankstyvajai intervencijai vykdyti

 

2.2. Veiklų intensyvumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Veikla (paslauga, produktas, renginys)

(išvardinkite visas projekto veiklas, kurios buvo vykdomos siekiant įgyvendinti projekto uždavinius)

Tikslinės grupės skaičius

Veiklos trukmė

(gali būti nurodoma sekundėmis/minutėmis/ valandomis, pvz., seminaro trukmė 1,5 val.)

Dažnumas/ intensyvumas

(kiek kartų per savaitę/ mėnesį buvo vykdoma tam tikra veikla)

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

2.3. Trumpas projekto veiklų aprašymas (kokios veiklos įvykdytos, kokios neįvykdytos, kokios neįvykdymo priežastys):

 

 

III. PROJEKTO TIKSLINĖS GRUPĖS

 

3.1. Projekto (galutinė) tikslinė(-ės) grupė(-ės) pagal amžių (pažymėkite kryželiu tinkamą atsakymą ir nurodykite amžiaus grupę):

 

[]£ visi gyventojai (bendroji populiacija)_______________________________________

[]£ vaikai (iki 18 m.)_______________________________________________________

[]£ jaunimas (nuo 14 iki 29 m.)_______________________________________________

[]£ suaugusieji (daugiau kaip 18 metų)_________________________________________

[]£ kita__________________________________________________________________

 

 

3.2. Detalizuokite pagrindinę(-es) projekto tikslinę(-es) grupę(-es) (pažymėkite visus tinkamus atsakymus):

 

[]£ nusikaltimą padarę asmenys

[]£ etninė grupė/tautinė mažuma

[]£ šeima

[]£ bendraamžiai

[]£ rizikos grupė (detalizuokite)_______________________________________________

[]£ bendruomenė (detalizuokite)______________________________________________

[]£ savigalbos grupės

[]£ specialistai(detalizuokite)_________________________________________________

[]£ kita (detalizuokite)______________________________________________________

 

 

3.3. Projekto tikslinė grupė pagal psichoaktyvių medžiagų vartojimo patirtį ir trukmę (nurodykit skaičiais):

 

 

 

 

Eil. Nr.

Tikslinė grupė

Dalyviai

 

 

Visi gyventojai

Šeima

Vaikai

Suaugusieji

Kita

 

 

1.

Nevartojantys psichoaktyviųjų medžiagų asmenys

 

 

 

 

 

 

 

2.

Eksperimentuojantys (psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas vieną ar keletą kartų gyvenime eksperimentavimo tikslais)

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ankstyvas probleminis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas (reguliariai vartoja, dažniausiai savaitgaliais, būdingas probleminis elgesys dėl piktnaudžiavimo medžiagomis, bet dar nėra susiformavusi priklausomybė)

 

 

 

 

 

 

 

4.

Dažnai vartojantys (vartojantys bent kartą per mėnesį)

 

 

 

 

 

 

 

5.

Priklausomi nuo psichoaktyviųjų medžiagų asmenys (kai nustatyta diagnozė)

 

 

 

 

 

 

 

6.

Buvę psichoaktyviųjų medžiagų vartotojai

 

 

 

 

 

 

 

7.

Kita (detalizuokite)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendras tikslinės grupės skaičius (nurodykite)______________________________

 

 

 

3.4. Kokių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai skirtas projektas:

[]£ Visų psichoaktyviųjų medžiagų

[]£ Alkoholio

[]£ Tabako

[]£ Kanapių

[]£ Kokaino ir jo darinių

[]£ Opioidų

[]£ Ekstazi

[]£ Amfetaminų

[]£ Inhaliantų / tirpiklių

[]£ Kita (nurodykite)_______________________________________________________

 

 

3.5. Papildoma informacija:

 

 

 

_______________________           _____________               ____________________

(Projekto teikėjo vadovas)                     (parašas)                          (vardas ir pavardė)

A.V.

 

_______________________           _____________               ____________________

(Projekto vadovas)                                 (parašas)                          (vardas ir pavardė)

 

_________________