LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. LIEPOS 5 D. NUTARIMO NR. 808 „DĖL SOCIALINĖS PAŠALPOS SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO
1996 m. lapkričio 6 d. Nr. 1284
Vilnius
Atsižvelgdama į miestų ir rajonų savivaldybių globos ir rūpybos skyrių praktiką, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Padaryti Socialinės pašalpos skyrimo ir mokėjimo nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 5 d. nutarimu Nr. 808 „Dėl Socialinės pašalpos skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 66-1583), šiuos pakeitimus:
1. Išdėstyti 5.2 punkto pirmąjį sakinį taip:
3. Papildyti 6.1.1 punktą šia antrąja pastraipa:
4. Išdėstyti 6.1.4 punktą taip:
5. Išdėstyti 6.1.5 punktą taip:
„6.1.5. yra įsiregistravę (-ęs) darbo biržoje ir jiems (jam) yra pasibaigęs Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo įstatyme numatytas bedarbio pašalpos (mokymo laikotarpiu – mokymo pašalpos) mokėjimo laikas; pasibaigusi viešųjų arba Užimtumo fondo remiamų darbų sutartis, sudaryta ne trumpesniam kaip 2 mėnesių laikotarpiui, ir bedarbis nėra jos nutraukęs savo noru. Pašalpa jų šeimoms (vienišiems asmenims) skiriama ir mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius nuo bedarbio pašalpos (mokymo laikotarpiu – mokymo pašalpos) mokėjimo pasibaigimo, viešųjų darbų arba Užimtumo fondo remiamų darbų sutarties pasibaigimo. Asmeniui persiregistravus darbo biržoje iš naujo, pašalpa šeimai neskiriama (nutraukiama)“.
6. Išdėstyti 6.2 punktą taip:
„6.2. vienas iš sutuoktinių dirba arba nedirba dėl šių nuostatų 6.1.2, 6.1.3, 6.1.7 ar 6.1.8 punktuose nurodytų priežasčių, o kitas iš sutuoktinių arba vienišas asmuo slaugo šeimos narį arba giminaitį, kuris yra I ar II grupės invalidas, vaikas invalidas arba ligonis ir kuriam pagal gydytojų konsultacinės komisijos ar nustatančios invalidumą komisijos išvadą reikia nuolatinės slaugos, arba jis teismo yra pripažintas neveiksniu“.
7. Išdėstyti 6.3 punktą taip:
8. Išdėstyti 7 punktą taip:
„7. Pašalpa skiriama ir mokama tik turinčioms vaikų šeimoms, kai:
7.1. vienas iš tėvų augina namuose vaiką iki 3 metų, kuris nelanko ikimokyklinės vaikų auklėjimo įstaigos, o kito nėra, jis dirba arba nedirba dėl šių nuostatų 6.1.2–6.1.8 ir 6.2 punktuose nurodytų priežasčių;
9. Išdėstyti 7.2.2 punktą taip:
10. Išdėstyti 8.1 punktą taip:
„8.1. tėvai (vienas iš tėvų, kai kito nėra, kai jis dirba arba nedirba dėl šių nuostatų 6 ir 7 punktuose nurodytų priežasčių) dirba žemės ūkio bendrovėje ir jų (jo) darbo užmokestis per 3 mėnesių laikotarpį, kurio pajamas reikia apskaičiuoti, yra ne mažesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą vieną minimalią mėnesinę algą“.
11. Išdėstyti 10.1 punktą taip:
12. Papildyti 14 punktą žodžiais „taip pat savo sprendimu nustatyti papildomas pašalpos skyrimo ir mokėjimo sąlygas“.
14. Papildyti nurodytuosius nuostatus šiuo 24.12 punktu:
15. Išdėstyti 25 punktą taip:
„25. Šeimos (vienišų asmenų) vidutinės pajamos apskaičiuojamos remiantis jų pateiktomis pažymomis apie pajamas, gautas per 3 mėnesius iki kreipimosi skirti pašalpą. Šias pažymas išduoda jų darbovietės, mokymo įstaigos, valstybinio socialinio draudimo bei įdarbinimo tarnybos ir kiti atitinkamų išmokų mokėtojai.
Tuo atveju, kai kreipimosi dėl pašalpos mėnesį šeimos (vienišo asmens) pajamų šaltinis, palyginti su praėjusiais 3 mėnesiais, pasikeitė (pasibaigus motinystės, bedarbio pašalpos mokėjimui, asmeniui tapus pensininku, invalidu, pradėjus dirbti ir panašiai) ir tolesniu 3 mėnesių laikotarpiu nesikeis, nustatant vidutines šeimos (vienišo asmens) pajamas, imamos visų šeimos narių kreipimosi mėnesį gaunamos pajamos.
Kai pašalpos mokėjimas tęsiamas (pagal šių nuostatų 33 punkto antrąją pastraipą) ir dėl jos kreipiamasi ne pirmą mėnesį po pašalpos mokėjimo pasibaigimo, o vėliau, vidutinės mėnesinės šeimos pajamos apskaičiuojamos pagal pirmo mėnesio, einančio po pašalpos mokėjimo pasibaigimo, pajamas“.
16. Papildyti 32 punktą šia antrąja pastraipa:
17. Papildyti 33 punkto pirmąją pastraipą šiuo sakiniu:
18. Pridėtoje prie šių nuostatų prašymo formoje:
18.1. išdėstyti 2 punktą taip: