LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOJI TARYBA
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO PASO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1990 m. lapkričio 8 d. Nr. I-766
Vilnius
Patvirtinti pridedamus Lietuvos Respublikos piliečio paso nuostatus.
LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOSIOS
TARYBOS PIRMININKAS V. LANDSBERGIS
Vilnius, 1990 m. lapkričio 8 d. Nr. I-766
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos
Aukščiausiosios Tarybos
1990 m. lapkričio 8 d. nutarimu Nr. I-766
LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO PASO NUOSTATAI
I. BENDRIEJI NUOSTATAI
1 straipsnis.
2 straipsnis.
3 straipsnis.
Lietuvos Respublikos piliečio pasas pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą išduodamas:
1) asmenims, kurie buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, jų vaikams ir vaikaičiams, taip pat kitiems iki 1940 metų birželio 15 dienos buvusiems nuolatiniams dabartinės Lietuvos Respublikos teritorijos gyventojams, jų vaikams ir vaikaičiams, nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje;
2) asmenims, turintiems nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, jeigu jie patys gimę ir įrodę, kad bent vienas iš tėvų ar senelių gimęs Lietuvos Respublikos teritorijoje ir jeigu jie nėra kitos valstybės piliečiai;
3) kitiems asmenims, kurie iki Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo įsigaliojimo dienos nuolat gyveno Lietuvos Respublikos teritorijoje ir turi čia nuolatinę darbo vietą arba nuolatinį legalų pragyvenimo šaltinį;
Asmenims, nurodytiems šio straipsnio 3 punkte, pasas išduodamas per dvejus metus nuo Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo įsigaliojimo laisvai apsisprendus dėl pilietybės.
4 straipsnis.
Klausimą dėl Lietuvos Respublikos piliečio paso išdavimo asmenims, nurodytiems šių nuostatų 3 straipsnio 1, 2 ir 3 punktuose, sprendžia vidaus reikalų tarnybos. Kilus ginčui tarp asmens ir vidaus reikalų tarnybos dėl asmens pilietybės nustatymo, klausimą sprendžia Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas, gavęs Lietuvos Respublikos miesto, rajono savivaldybių valdybų išvadas. Medžiagą išvadoms parengti pateikia Lietuvos Respublikos miesto, rajono savivaldybių sudarytos pilietybės komisijos.
II. ĮRAŠAI LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO PASE.
PASO GALIOJIMAS
6 straipsnis.
Lietuvos Respublikos piliečio pasas turi 32 puslapius. Duomenų rūšių pavadinimai spausdinami lietuvių, anglų ir prancūzų kalbomis.
7 straipsnis.
8 straipsnis.
Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos konsulinės įstaigos – apie paso galiojimo užsienyje laiką, kartu vykstančius vaikus ir kitą papildomą informaciją;
vidaus reikalų tarnybos ir pareigūnai, kuriuos tai daryti yra įgalioję apylinkės, gyvenvietės (valsčiaus) savivaldybės – apie nuolatinę gyvenamąją vietą.
Piliečiui sutikus, sveikatos apsaugos įstaigos pase daro įrašus apie kraujo grupę ir rezus faktorių.
9 straipsnis.
10 straipsnis.
III. LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO PASO IŠDAVIMO IR JO NAUDOJIMO TVARKA
12 straipsnis.
Pasą išduoda, keičia ir pritvirtina jame naujas fotografijas piliečio gyvenamosios vietos vidaus reikalų tarnyba arba Lietuvos Respublikos konsulai.
13 straipsnis.
Pasui gauti pilietis pateikia:
14 straipsnis.
Pasibaigus paso galiojimo laikui, pilietis privalo pateikti vidaus reikalų tarnybai pasą ir dvi jo amžių atitinkančias 35x45 mm dydžio fotografijas.
15 straipsnis.
16 straipsnis.
Norint pakeisti pasą pateikiama:
17 straipsnis.
18 straipsnis.
19 straipsnis.
20 straipsnis.
Praradęs pasą pilietis privalo pranešti vidaus reikalų tarnybai arba konsului, kurie išduoda jam asmens tapatybę patvirtinantį laikiną pažymėjimą. Laikino pažymėjimo formą ir išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
21 straipsnis.
Asmuo, netekęs Lietuvos Respublikos pilietybės, privalo pasą grąžinti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų tarnybai.
Mirusio asmens pasas grąžinamas Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai, civilinės metrikacijos įstaigai, šios, įregistravusios mirtį, perduoda jį vidaus reikalų tarnybai.
22 straipsnis.
Iš suimto asmens, taip pat iš laisvės atėmimu nuteisto asmens ir iš asmens, lygtinai nuteisto laisvės atėmimu, privalomai įjungiant nuteistąjį į darbą, pasą paima kvotos, parengtinio tardymo organas arba teismas. Paleidus iš suėmimo arba atlikus bausmę, pasas grąžinamas. Asmeniui, lygtinai paleistam iš laisvės atėmimo vietų, privalomai įjungiant nuteistąjį į darbą, pasas grąžinamas, kai panaikinami jam nustatyti apribojimai.
23 straipsnis.
24 straipsnis.
Herbinio antspaudo, spaudų ir blankų, reikalingų Lietuvos Respublikos piliečio paso nuostatams vykdyti, formas nustato Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos.
25 straipsnis.