LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL GAIRIŲ PAREIŠKĖJAMS, SIEKIANTIEMS TAPTI SUBSIDIJŲ PROGRAMOS „REGIONINĖS IR VIETINĖS VALDŽIOS ADMINISTRACINIŲ GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS“ TARPINE INSTITUCIJA, PATVIRTINIMO

 

2006 m. gruodžio 29 d. Nr. 1K-428

Vilnius

 

Vadovaudamasis Norvegijos Karalystės ir Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumo dėl 2004–2009 metų Norvegijos finansinio mechanizmo, nustatyto pagal 2003 m. spalio 14 d. Norvegijos Karalystės ir Europos Bendrijos susitarimą dėl 2004–2009 metų Norvegijos finansinio mechanizmo, įgyvendinimo (Žin., 2005, Nr. 70-2526), Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės, Norvegijos Karalystės ir Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumo dėl 2004–2009 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo įgyvendinimo (Žin., 2005, Nr. 70-2525) nuostatomis ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugpjūčio 29 d. nutarimo Nr. 941 „Dėl Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo Lietuvoje“ (Žin., 2005, Nr. 106-3910) 2.1 punktu, taip pat atsižvelgdamas į Projektų paraiškų gauti paramą pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus vertinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 1K-057 (Žin., 2006, Nr. 22-712), 4 punktą,

tvirtinu Gaires pareiškėjams, siekiantiems tapti subsidijų programos „Regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimas“ tarpine institucija (pridedama).

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                           ZIGMANTAS BALČYTIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-428

 

GAIRĖS PAREIŠKĖJAMS, SIEKIANTIEMS TAPTI SUBSIDIJŲ PROGRAMOS „REGIONINĖS IR VIETINĖS VALDŽIOS ADMINISTRACINIŲ GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS“ TARPINE INSTITUCIJA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Gairės pareiškėjams, siekiantiems tapti subsidijų programos „Regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimas“ tarpine institucija (toliau vadinama – gairės), nustato reikalavimus ir sąlygas pareiškėjams, siekiantiems atlikti tarpinės institucijos funkcijas, įgyvendinant subsidijų programą „Regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimas“ (toliau vadinama – pareiškėjai), ir jų teikiamiems projektams, taip pat paraiškų teikimo, vertinimo, atrankos, paramos ir projekto įgyvendinimo sutarčių sudarymo ir subsidijų programos įgyvendinimo tvarką.

2. Gairės parengtos atsižvelgiant į Norvegijos Karalystės ir Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumą dėl 2004–2009 metų Norvegijos finansinio mechanizmo, nustatyto pagal 2003 m. spalio 14 d. Norvegijos Karalystės ir Europos Bendrijos susitarimą dėl 2004–2009 metų Norvegijos finansinio mechanizmo, įgyvendinimo (Žin., 2005, Nr. 70-2526) ir Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės, Norvegijos Karalystės ir Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumą dėl 2004–2009 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo įgyvendinimo (Žin., 2005, Nr. 70-2525) (toliau vadinama – susitarimo memorandumai); Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo įgyvendinimo taisykles ir procedūras, patvirtintas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo komiteto 2004 m. birželio 16 d. sprendimu; Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo taisykles ir procedūras, patvirtintas Norvegijos užsienio reikalų ministerijos 2004 m. liepos 2 d. sprendimu; Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo Lietuvoje taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 941 (Žin. 2005, Nr. 106-3910) (toliau vadinama – administravimo taisyklės); Projektų paraiškų gauti paramą pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus vertinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 1K-057 (Žin., 2006, Nr. 22-712) (toliau vadinama – vertinimo taisyklės).

3. Šiose gairėse vartojamos sąvokos:

Galutinis paramos pagal subsidijų programą gavėjas (toliau vadinama – galutinis paramos gavėjas) – juridinis asmuo, gaunantis ar gavęs paramą pagal subsidijų programą paprojekčiui įgyvendinti.

Subsidijų programos paprojektis (toliau vadinama – paprojektis) – pagal subsidijų programos projektą galutinio paramos gavėjo parengtas projektas, kuriam įgyvendinti prašoma, gaunama ar gauta parama pagal subsidijų programą.

Subsidijų programa – negrąžintinos paramos programa, skirta pareiškėjų parengtiems paprojekčiams remti ir šios programos administravimo išlaidoms padengti.

Subsidijų programos tarpinė institucija (toliau vadinama – tarpinė institucija) – institucija, atsakinga už subsidijų programos įgyvendinimą, administravimą ir paprojekčių, finansuojamų iš subsidijų programos lėšų, įgyvendinimo priežiūrą ir atliekanti kitas teisės aktais jai priskirtas funkcijas.

Kitos šiose gairėse vartojamos sąvokos atitinka administravimo taisyklėse ir vertinimo taisyklėse vartojamas sąvokas.

4. Visi šiose gairėse paminėti dokumentai yra paskelbti Lietuvos Respublikos finansų ministerijos interneto svetainėje (www. finmin. lt).

 

II. EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS IR NORVEGIJOS FINANSINIAI MECHANIZMAI IR SUBSIDIJŲ PROGRAMA „REGIONINĖS IR VIETINĖS VALDŽIOS ADMINISTRACINIŲ GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS“

 

5. Pagal daugiašalį Europos ekonominės erdvės (toliau vadinama – EEE) finansinį mechanizmą Lietuvos Respublikai 2004–2009 m. laikotarpiu skiriama 27 mln. eurų, o pagal dvišalį Norvegijos finansinį mechanizmą – 40,257 mln. eurų (tikroji paramos suma Lietuvos Respublikai mažesnė, nes iš nurodytos sumos yra finansuojamos šalių donorių bei EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų valdybos (toliau vadinama – Finansinių mechanizmų valdyba) administracinės sąnaudos, paraiškų vertinimo, projektų įgyvendinimo priežiūros ir vertinimo veikla).

6. Pagrindinis EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų tikslas yra mažinti Lietuvos Respublikos socialinius ir ekonominius skirtumus.

7. Subsidijų programai „Regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimas“ (toliau vadinama – subsidijų programa) iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų 2004–2009 m. laikotarpiu skiriama 3,15 mln. eurų. Lietuvos Respublika bendrajam finansavimui skiria 0,5559 mln. eurų tuo pačiu laikotarpiu. Visas subsidijų programos biudžetas siekia 3,7059 mln. eurų.

8. Iš subsidijų programos paramos gali būti finansuojami nuo 20 000 iki 100 000 eurų vertės paprojekčiai.

9. Subsidijų programa yra skirta regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimui, ypatingą dėmesį skiriant probleminių teritorijų savivaldybėms pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2004 m. rugsėjo 22 d. įsakymą Nr. 4-346 „Dėl probleminių teritorijų“ (Žin., 2004, Nr. 148-5380).

10. Subsidijų programos tikslas yra finansuoti kokybiškus ir tinkamus paprojekčius, stiprinančius vietinės ir regioninės valdžios ir jos įsteigtų institucijų administracinius ir viešųjų paslaugų teikimo gebėjimus.

 

III. TINKAMI PAREIŠKĖJAI

 

11. Pareiškėjais gali būti juridiniai asmenys, įregistruoti Lietuvos Respublikoje.

12. Pareiškėjas turi atitikti šiuos reikalavimus:

12.1. pareiškėjo veikla turi būti susijusi su subsidijų programos paskirtimi;

12.2. pareiškėjas turi būti tiesiogiai atsakingas už projekto, kuriam įgyvendinti prašoma parama, įgyvendinimą ir administravimą, ir nebūti tarpininku;

12.3. pareiškėjas privalo įrodyti, kad turi pakankamai tinkamų administracinių gebėjimų ir kvalifikuotų specialistų, užtikrinančių projekto administravimą ir įgyvendinimą per visą jo įgyvendinimo laikotarpį;

12.4. pareiškėjas turi turėti atitinkamos subsidijų programos administravimo patirties.

13. Pareiškėjui negali būti skirta parama, jeigu:

13.1. pareiškėjas yra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs veiklą;

13.2. pareiškėjas yra neįvykdęs su mokesčių ir socialinio draudimo įnašų mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata gali būti netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai);

13.3. pareiškėjas paraiškoje arba jos prieduose pateikė klaidinančią informaciją;

13.4. yra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl pareiškėjo kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos, EEE Europos laisvosios prekybos asociacijos (toliau vadinama – ELPA) šalių arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų pažeidimo;

13.5. pareiškėjas bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros (toliau vadinama – CPVA) atstovams, EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komiteto (toliau vadinama – Priežiūros komitetas) nariams ar Finansų ministerijos atstovams paraiškų vertinimo ir atrankos procesų metu.

14. Pareiškėjas gali pateikti paraišką tik individualiai.

 

IV. REIKALAVIMAI PROJEKTUI

 

15. Projekto tikslas yra užtikrinti skaidrų ir efektyvų subsidijų programos administravimą ir tinkamą finansuojamų paprojekčių įgyvendinimą.

16. Projektas turi būti įgyvendintas ir visos su tuo susijusios tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos iki 2011 m. balandžio 30 d.

17. Visa veikla, susijusi su viešaisiais pirkimais, turi atitikti Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84- 2000; 2006, Nr. 4-102) ir paramos sutarties bei projekto įgyvendinimo sutarties sąlygas, kurios apima darbų, prekių ar paslaugų pirkimus. Pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus finansuojamų projektų paramos gavėjų papildomus įsipareigojimus, teises ir atsakomybę, jiems atliekant prekių, paslaugų arba darbų pirkimus finansuojamiems projektams įgyvendinti, nustato Pirkimų taisyklės Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams – perkančiosioms organizacijoms pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą ir Pirkimų taisyklės Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 1K-189 (Žin., 2006, Nr. 56-2002) (toliau vadinama – Pirkimų taisyklės).

18. Projektas negali prieštarauti viešajam interesui, nacionaliniams prioritetams, Europos Sąjungos ir nacionaliniams teisės aktams.

19. Projektas neturi pažeisti valstybės pagalbos principų. Valstybės pagalba pagal subsidijų programą neteikiama.

20. Projektas turi būti parengtas atsižvelgiant į darnios plėtros (visų išteklių efektyvus ir taupus naudojimas, užtikrinant šių išteklių išsaugojimą ateities kartoms bei socialinių, ekonominių ir aplinkosauginių veiksnių suderinamumas), gero valdymo ir lygių galimybių (lygios lyčių galimybės, socialiai ar kitaip atskirtų visuomenės grupių galimybės naudotis tokiomis pačiomis teisėmis, produktais, paslaugomis, jų prieinamumas ir pan.) ir Lietuvos Respublikos ir EEE ELPA šalių dvišalių santykių skatinimo (jei taikoma) principus. Projekto poveikis šiems principams turi būti teigiamas.

21. Projekte turi būti:

21.1. aprašyta subsidijų programos valdymo ir kontrolės sistema (aprašyti, kaip pareiškėjas užtikrins tarpinės institucijos pareigų įgyvendinimą), pateikta numatoma projekto priežiūros komiteto institucinė sudėtis;

21.2. pateiktas pareiškėjo siūlomų specialistų sąrašas, aiškiai apibrėžta jų atsakomybė ir funkcijos projekte, taip pat jų patirtis ir gebėjimai atlikti priskirtas funkcijas;

21.3. pristatyta paprojekčių vertinimo metodika ir pagrindiniai atrankos kriterijai;

21.4. aprašytos remtinos veiklos, pasiūlyti reikalavimai galutiniams paramos gavėjams ir aprašyta, kokiu būdu bus užtikrintas ypatingas dėmesys probleminių teritorijų savivaldybėms;

21.5. pateikta paprojekčių paraiškos formos koncepcija (rekomenduojama pasinaudoti EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paraiškos forma) ir pavyzdinės paprojekčio įgyvendinimo sutarties koncepcija;

21.6. aprašyta subsidijų programos viešinimo veikla (pagrindinės tikslinės grupės, viešinimo priemonės ir jų įgyvendinimo planai).

22. Projekto rezultatai turi likti Lietuvos Respublikoje. Negali būti pakeista turto, įsigyto arba sukurto iš paramos lėšų, paskirtis, nuosavybės pobūdis projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą laikotarpį skaičiuojant nuo projekto įgyvendinimo pabaigos.

23. Tarpinė institucija savo naudai turi apdrausti turtą, kuriam įsigyti arba sukurti buvo naudota EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu (nuo momento, kai atsiranda draustinas turtas).

 

V. TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

24. Paraiškoje nurodomos visos subsidijų programos išlaidos, t. y.:

24.1. tarpinės institucijos išlaidos, susijusios su subsidijų programos administravimu;

24.2. išlaidos, skirtos paprojekčiams remti (projekto biudžete šitos išlaidos turi būti nurodomos kaip kitos išlaidos ir yra apskaičiuojamos iš subsidijų programai skirtos sumos atėmus subsidijų programos administravimo išlaidas).

25. Iš paramos lėšų gali būti finansuojamos tik tinkamos finansuoti galutinių paramos gavėjų ir tarpinės institucijos išlaidos.

26. Bendras išlaidų pripažinimo tinkamomis finansuoti taisykles reglamentuoja Išlaidų tinkamumo vadovas, patvirtintas Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto.

27. Tinkamos finansuoti subsidijų programos administravimo išlaidos gali sudaryti 4–10 proc. visų tinkamų subsidijų programos išlaidų. Visos projekto įgyvendinimo išlaidos bus nustatytos projekto įgyvendinimo sutartyje.

28. Tinkamomis finansuoti tarpinės institucijos išlaidomis gali būti pripažįstamos tik tos išlaidos, kurios:

28.1. yra tiesiogiai susijusios su projekto administravimu;

28.2. yra faktiškai patirtos, nustatomos, patikrinamos ir pagrįstos jų įrodymo dokumentais, atitinkančiais Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus ir projekto įgyvendinimo sutarties, jos priedų ir papildymų sąlygas;

28.3. yra būtinos projektui įgyvendinti, atitinka skaidrios finansinės apskaitos, sąnaudų pagrįstumo ir efektyvumo principus ir numatytos paramos ir projekto įgyvendinimo sutartyse;

28.4. yra realios, t. y. neviršija vidutinių rinkos kainų;

28.5. yra patirtos po projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo jos įgyvendinimo laikotarpiu (įskaitant projekto audito išlaidas), kuris numatytas projekto įgyvendinimo sutartyje (galutinis išlaidų apmokėjimo terminas negali būti vėlesnis kaip 24 mėnesiai po projekto įgyvendinimo sutartyje numatytos projekto pabaigos ir ne vėlesnis kaip 2011 m. balandžio 30 d.);

28.6. atitinka šiose gairėse nustatytas tinkamų finansuoti išlaidų kategorijas;

28.7. patirtos laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo ir (arba) Pirkimų taisyklių reikalavimų.

29. Jei tarpinė institucija, remdamasi galiojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, negali susigrąžinti (atskaityti) pridėtinės vertės mokesčio, šis mokestis gali būti laikomas tarpinės institucijos tinkamomis finansuoti išlaidomis.

30. Rangovo, paslaugų teikėjo ar prekių tiekėjo pateiktoje tarpinei institucijai sąskaitoje dėl išankstinio ar tarpinio apmokėjimo nurodyta suma gali būti laikoma tinkamomis finansuoti išlaidomis, jei kartu yra pateikta banko garantija arba draudimo bendrovės laidavimo raštas (pateikiamas kartu su laidavimo draudimo polisu) dėl išrašytos sąskaitos sumos.

31. Pagal šias gaires tinkamomis finansuoti gali būti pripažįstamos šių kategorijų tarpinės institucijos išlaidos:

31.1. atlyginimas už darbą, susijusį su projekto įgyvendinimu, išimtinai projekto administravimui pasamdytiems darbuotojams (bruto darbo užmokestis ar jo dalis, darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos ir darbdavio mokamos įmokos į Garantinį fondą);

31.2. projektą įgyvendinančių asmenų komandiruočių (kelionių, nakvynės išlaidos, dienpinigiai ir kitos) išlaidos. Komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytas normas. Kompensuojamų užsienio ekspertų komandiruočių išlaidų dydis negali viršyti Europos Komisijos kasmet nustatomų ribų. Kelionės lėktuvu išlaidos gali būti kompensuojamos, jei perkamas ekonominės klasės bilietas;

31.3. projektui įgyvendinti būtinų perkamų paslaugų pirkimo išlaidos, jeigu jos neviršija vidutinių rinkos kainų;

31.4. projektui įgyvendinti būtinų prekių, tarp jų įrangos ir įrenginių įsigijimo išlaidos, jei jos neviršija vidutinių rinkos kainų. Panaudotų įrangos, įrenginių įsigijimo išlaidos yra finansuotinos, jeigu:

31.4.1. įrangos, įrenginių pardavėjas pateikia dokumentą, įrodantį prekių kilmę, taip pat dokumentą, įrodantį, kad jos niekada nebuvo įsigytos iš nacionalinių arba EEE ir/ar Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšų;

31.4.2. įrangos, įrenginių kaina neviršija vidutinių rinkos kainų, atsižvelgiant į sutrumpėjusį techninio ir naudingo tarnavimo laikotarpį, ir kaina yra mažesnė nei panašios naujos įrangos;

31.4.3. įranga atitinka projektui būtinas technines charakteristikas ir suderinama su taikomomis normomis ir standartais;

31.5. projektui įgyvendinti būtinos programinės įrangos įsigijimo (standartinių programų pirkimo ir naujos programinės įrangos kūrimo ir diegimo) išlaidos;

31.6. išlaidos, tiesiogiai atsirandančios dėl projekto įgyvendinimo sutarties reikalavimų;

31.7. turto, kuriam įsigyti suteikiama parama, draudimo išlaidos (tik projekto įgyvendinimo laikotarpiu);

31.8. projekto audito išlaidos;

31.9. projektui suteiktos paramos viešinimo pagal Informacijos apie Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus viešinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 1K-339 (Žin., 2005, Nr. 136-4901), išlaidos;

31.10. pridėtinės išlaidos (projektui įgyvendinti būtinų pastatų ar patalpų, įrangos, transporto priemonių nuomos (išskyrus išperkamąją nuomą), elektros, šildymo, telefono, interneto, biuro reikmenų, kuro, transporto priemonių eksploatavimo ir kitos išlaidos), jeigu jos neviršija vidutinių rinkos kainų ir yra pagrįstos realiomis sąnaudomis, kurios yra susijusios su projekto įgyvendinimu, ir naudojant tinkamai pagrįstą metodiką yra tinkamai ir sąžiningai paskirstytos veiklai pro rata principu. Pro rata principas reiškia, kad turi būti iš anksto nurodyta ir institucijos arba įstaigos vadovo įsakymu patvirtinta, kokia dalis pridėtinių išlaidų yra būtina projektui įgyvendinti.

32. Išlaidų, kurios negali būti pripažįstamos tinkamomis finansuoti, kategorijos:

32.1. išlaidos pagal sutartis, kurios padidina veiklos išlaidas, proporcingai nepadidindamos šios veiklos sukuriamos vertės, ir išlaidos pagal sutartis su tarpininkais ar konsultantais, kuriose mokėtinos sumos yra nurodytos procentais nuo visos projekto vertės;

32.2. debeto palūkanos, finansinių operacijų išlaidos, komisinis mokestis už valiutos keitimą, nuostoliai, atsiradę dėl užsienio valiutos keitimo, ir kitos finansinės išlaidos;

32.3. baudos, finansinės sankcijos ir bylinėjimosi išlaidos;

32.4. rinkodaros ir su pardavimu susijusios išlaidos;

32.5. nebūtinos išlaidos;

32.6. skolų padengimo išlaidos;

32.7. investuojamos išlaidos;

32.8. PVM ir visi kiti mokesčiai, kuriuos tarpinė institucija gali susigrąžinti;

32.9. projekto išlaidos, kurioms kompensuoti jau yra ar buvo skirta parama pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus arba iš valstybės, savivaldybės biudžeto lėšų pagal kitas tarpinės institucijos paraiškas.

33. Subsidijų programos biudžetas paraiškoje pateikiamas kaip maksimalus biudžetas. Jis turi būti skaičiuojamas ir pateikiamas eurais.

 

VI. PARAIŠKŲ TEIKIMAS, VERTINIMAS IR ATRANKA

 

I. REIKALAVIMAI PARAIŠKAI

 

34. Siekdamas tapti subsidijų programos tarpine institucija, pareiškėjas turi užpildyti paraiškos formą. Pareiškėjas turi tiksliai laikytis paraiškos formos ir tvarkingai užpildyti visą paraišką. Pildydamas paraišką, pareiškėjas turi vadovautis Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto patvirtintu Paraiškos pildymo vadovu.

35. Pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką.

36. Paraiška ir šių gairių 39.1, 39.6–39.12 punktuose nurodyti priedai turi būti užpildyti anglų kalba. Kita kalba užpildytos paraiškos nebus vertinamos.

37. Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu, išspausdinta ir kartu su pridedamais dokumentais susegta į segtuvus. Paraiška ir jos priedai negali būti susegti spiraliniu ar terminiu įrišimo būdu, įdėta į įmautes. Visi paraiškos ir pridedamų dokumentų lapai turi būti sunumeruoti eilės tvarka. Ranka užpildytos paraiškos nebus nagrinėjamos.

38. Paraiška turi būti išsami – ypač išsami informacija turi būti pateikta pagal 21 punktą.

39. Kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti paraišką pagrindžiančius dokumentus. Kopijų notariškai patvirtinti nereikalaujama. Pareiškėjas turi pateikti:

39.1. laisvos formos raštą, patvirtinantį, kad elektroninė paraiškos forma atitinka popierinį jos variantą;

39.2. pareiškėjo registracijos pažymėjimo, steigimo dokumentų kopijas;

39.3. pastarųjų trejų veiklos metų pareiškėjo finansinės atskaitomybės dokumentų kopijas. Jei pareiškėjas vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateikiamos pastarųjų veiklos metų finansinės atskaitomybės dokumentų kopijos;

39.4. dokumentus, įrodančius, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai gairių 13.1–13.2 punktuose išvardintai kategorijai:

39.4.1. įmonių registrą tvarkančios įstaigos pažymą (originalą), patvirtinančią, kad pareiškėjas nėra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs veiklą. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau nei prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo;

39.4.2. Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą (originalą) apie pareiškėjo mokestinės nepriemokos valstybės ar savivaldybės biudžetams nebuvimą. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau nei prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo (netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai);

39.4.3. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažymą (originalą) apie pareiškėjo mokestinės nepriemokos Valstybiniam socialinio draudimo fondui nebuvimą. Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau nei prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo (netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai);

39.4.4. pareiškėjo aiškinamąjį raštą dėl su mokesčių mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus nevykdymo priežasčių (jei taikoma);

39.5. laisvos formos pasirašytą raštą, patvirtinantį, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai gairių 13.3–13.5 punktuose nurodytai kategorijai;

39.6. detalų projekto biudžetą ir projekto išlaidų pagrindimą, parengtą pagal gairių 1 priedą;

39.7. projekto loginės struktūros matricą (gairių 2 priedas);

39.8. subsidijų programos viešinimo planą;

39.9. įgaliojimą pasirašyti paraišką (jei paraiška pasirašyta ne įmonės ar įstaigos vadovo arba pareiškėjo įstatuose (nuostatuose) ar kituose teisės aktuose reikalaujama, kad paraiška turi būti patvirtinta aukštesnio valdymo organo atstovo);

39.10. pareiškėjo darbuotojų, tiesiogiai dalyvausiančių administruojant subsidijų programą, gyvenimo aprašymus (CV);

39.11. informaciją apie projekto administravimo pajėgumus ir patirtį (gairių 3 priedas) bei šią informaciją pagrindžiančius dokumentus;

39.12. kitus dokumentus, kurie, pareiškėjo nuomone, yra reikalingi pagrįsti paraiškoje pateiktai informacijai.

40. Pareiškėjas kartu su paraiška gali pateikti papildomų dokumentų, kurie padėtų priimti sprendimą dėl projekto tinkamumo skirti paramą, jo tikslingumo finansuoti ar atrankos.

 

II. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS

 

41. Paraiška su visais priedais turi būti pristatyta CPVA užklijuotame voke:

41.1. iki 2007 m. kovo 15 d. 16 val., jei paraiška pristatoma asmeniškai į CPVA;

41.2. iki 2007 m. kovo 15 d., jeigu išsiunčiama registruotu paštu arba pristatoma pašto kurjerio (vėliausia išsiuntimo vietos pašto antspaudo data).

42. Pareiškėjas turi pateikti vieną paraiškos originalą, antraštiniame lape pažymėtą įrašu „Originalas“, ir tris pareiškėjo patvirtintas kopijas, antraštiniame lape pažymėtas įrašu „Kopija“. Kartu su paraiškos originalu turi būti pateikta elektroninė paraiškos versija Excel formatu (įrašyta į diskelį ar kompaktinį diską). Ant išorinio voko turi būti nurodomas visas pareiškėjo pavadinimas, adresas ir kvietimo pavadinimas, o jei paraiška siunčiama registruotu paštu arba pristatoma pašto kurjerio – ant voko turi būti ir pašto, kurjerio tarnybos antspaudas su išsiuntimo data.

43. Kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti elektronines šių dokumentų versijas:

43.1. projekto loginės struktūros matricą;

43.2. detalų subsidijų programos biudžetą;

43.3. viešinimo planą;

43.4. įgaliojimą pasirašyti paraišką (jei taikoma);

43.5. informaciją apie projekto administravimo pajėgumus ir patirtį;

43.6. pareiškėjo siūlomų specialistų sąrašą, šių specialistų gyvenimo aprašymus;

43.7. kitus dokumentus, papildančius paraiškoje pateiktą informaciją.

44. Paraiška turi būti pateikta šiuo adresu: VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, S. Konarskio g. 13, LT-03109 Vilnius, Lietuva. Kvietimo pavadinimas – „Subsidijų programa – „Regioninės ir vietinės valdžios administracinių gebėjimų stiprinimas“.

45. Kitais būdais (pavyzdžiui, faksu arba elektroniniu paštu) išsiųstos, kitais adresais pristatytos paraiškos nebus nagrinėjamos.

46. Galimi pareiškėjai gali raštu pateikti CPVA klausimus dėl paraiškų rengimo, pateikimo, vertinimo ir tvirtinimo elektroniniu paštu adresu eee@cpva.lt arba faksu (8 5) 251 4401. Kiekviename elektroninio pašto laiške turi būti nurodytas kvietimo teikti paraiškas pavadinimas, siuntėjo vardas ir pavardė, organizacija ir telefono numeris. Klausimai gali būti pateikti ne vėliau kaip 10 dienų iki paraiškų pateikimo termino pabaigos, o atsakymai pateikiami raštu likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki paraiškų pateikimo termino pabaigos.

47. CPVA laiku gautą paraišką užregistruoja kaip gautą ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo paraiškos gavimo įtraukia duomenis apie ją į vidaus duomenų bazę arba registracijos žurnalą vadovaudamasi CPVA nustatyta vidaus tvarka. Kiekvienai laiku gautai paraiškai suteikiamas numeris. Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatytos dienos ir valandos, įtraukiamos į vidaus duomenų bazę arba registracijos žurnalą kaip atmestos dėl pateikimo po nustatyto laiko, jos nėra vertinamos ir negrąžinamos pareiškėjams. CPVA atsako už paraiškoje pateiktų duomenų konfidencialumą.

48. Pateikęs ar atsiuntęs paraišką pareiškėjas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo paraiškos gavimo raštu informuojamas apie jos užregistravimą. Tuo atveju, jei paraiška buvo pateikta po kvietime nustatytos dienos ir valandos, pareiškėjas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo paraiškos gavimo informuojamas raštu, kad paraiška užregistruota kaip atmesta dėl pavėluoto pateikimo.

49. Informacija apie užregistruotas paraiškas skelbiama CPVA interneto svetainėje – nurodomas pareiškėjo pavadinimas ir paraiškos numeris.

 

III. PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

50. Paraiškos vertinamos remiantis vertinimo taisyklėmis. Paraiškos pradedamos vertinti pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, kai CPVA užregistruoja visas laiku pateiktas paraiškas. Paraiškų vertinimą organizuoja CPVA.

51. Paraiškų vertinimo Lietuvos Respublikoje procesas susideda iš šių etapų:

51.1. administracinės atitikties vertinimo;

51.2. tinkamumo gauti paramą vertinimo;

51.3. tikslingumo finansuoti projektą pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus vertinimo.

52. CPVA gali vertinimo metu atlikti patikrą vietoje. Nusprendus atlikti patikrą vietoje, paraiškos vertinimas stabdomas. Apie planuojamą patikrą vietoje pareiškėjas gali būti informuojamas raštu, kuriame CPVA nurodo, kokia informacija, duomenys, dokumentai turi būti prieinami CPVA darbuotojams. Parengus patikros vietoje ataskaitą, atsižvelgiant į joje pateikiamą informaciją, paraiška vertinama toliau. Patikros vietoje metu nustačius, kad pareiškėjas paraiškoje pateikė klaidingą arba klaidinančią informaciją, CPVA atmeta paraišką.

53. Pareiškėjo skundai teikiami ir nagrinėjami vertinimo taisyklėse nustatyta tvarka.

54. Finansinių mechanizmų valdyba, gavusi iš Finansų ministerijos paraišką, pagal savo procedūras organizuoja paraiškos vertinimą.

 

Paraiškų administracinės atitikties vertinimas

 

55. Administracinės atitikties vertinimą atlieka ne mažiau kaip du CPVA darbuotojai.

56. Administracinės atitikties vertinimo etape nustatoma, ar paraiškoje yra pateikta visa reikiama informacija ir prašomi dokumentai. Vertintojai, atlikdami administracinės atitikties vertinimą, pildo administracinės atitikties patikros lapą (gairių 4 priedas).

57. Jei dėl paraiškoje pateiktos neišsamios ar netikslios informacijos CPVA negali tinkamai įvertinti paraiškos, ji turi teisę paprašyti pareiškėjo per nustatytą terminą (nuo 2 iki 10 darbo dienų) pateikti papildomų dokumentų, papildyti ar patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, CPVA vertina paraišką remdamasi pateiktais dokumentais. CPVA darbuotojai gali kreiptis į atitinkamas institucijas dėl papildomos informacijos apie pareiškėją bei paraišką ir, vertindami pareiškėjo pateiktą informaciją bei dokumentus, naudotis kitais išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais.

58. Jeigu vertinant paraišką administracinės atitikties patikros lape nors vienas punktas yra įvertinamas „ne“, paraiška yra atmetama. Prieš priimdama sprendimą atmesti paraišką, CPVA turi išnagrinėti nustatytus neatitikimus ir įsitikinti, kad paraiška atmesta pagrįstai ir paraiškos vertinimą atlikę vertintojai nepažeidė nustatytų darbo procedūrų. Apie priimtą sprendimą atmesti paraišką CPVA informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas – išsiunčia jam informacinį raštą, kuriame nurodo paraiškos atmetimo priežastis.

59. CPVA įtraukia paraiškos administracinės atitikties vertinimo rezultatus į vidaus duomenų bazę arba registracijos žurnalą.

60. Nustačius, kad paraiška atitinka visus administracinės atitikties reikalavimus, ji teikiama kitam vertinimo etapui.

61. Informacija apie administracinės atitikties vertinimo etapą perėjusias paraiškas skelbiama Finansų ministerijos, CPVA ir EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų (www. eeagrants. lt) interneto svetainėse – nurodomas pareiškėjo pavadinimas ir paraiškos numeris, taip pat nurodomas bendras registruotų paraiškų ir paraiškų, perėjusių administracinės atitikties vertinimą, skaičius.

 

Projekto tinkamumo gauti paramą vertinimas

 

62. Projekto tinkamumo gauti paramą vertinimo etape nustatoma, ar projektas tinkamas gauti paramą pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus. Vertinimą atlieka ne mažiau kaip du CPVA darbuotojai.

63. Vertintojai, atlikdami projekto tinkamumo gauti paramą vertinimą, pildo tinkamumo gauti paramą patikros lapą (gairių 5 priedas).

64. Jei dėl paraiškoje pateiktos neišsamios ar netikslios informacijos CPVA negali tinkamai įvertinti paraiškos, ji turi teisę paprašyti pareiškėjo per nustatytą terminą (nuo 2 iki 10 darbo dienų) pateikti papildomų dokumentų, papildyti ar patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, CPVA vertina paraišką remdamasi pateiktais dokumentais. CPVA darbuotojai gali kreiptis į atitinkamas institucijas dėl papildomos informacijos apie pareiškėją bei paraišką ir, vertindami pareiškėjo pateiktą informaciją bei dokumentus, naudotis kitais išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais.

65. Jei vertindama paraišką CPVA įtaria, kad projektas galėtų būti valstybės pagalbos objektas, ji privalo prašyti Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos išvados.

66. Jeigu vertinant paraišką tinkamumo gauti paramą patikros lape nors vienas punktas yra įvertinamas „ne“, paraiška yra atmetama. Prieš priimdama sprendimą atmesti paraišką, CPVA turi išnagrinėti nustatytus neatitikimus ir įsitikinti, kad paraiška atmesta pagrįstai ir paraiškos vertinimą atlikę vertintojai nepažeidė nustatytų darbo procedūrų. Apie priimtą sprendimą atmesti paraišką CPVA informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas – išsiunčia jam informacinį raštą, kuriame nurodo paraiškos atmetimo priežastis.

67. CPVA įtraukia tinkamumo gauti paramą vertinimo rezultatus į vidaus duomenų bazę arba registracijos žurnalą.

68. Nustačius, kad paraiška atitinka visus tinkamumo gauti paramą reikalavimus, ji teikiama kitam vertinimo etapui.

69. Informacija apie tinkamumo gauti paramą vertinimo etapą perėjusias paraiškas skelbiama Finansų ministerijos, CPVA ir EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų (www. eeagrants. lt) interneto svetainėse – nurodomas pareiškėjo pavadinimas ir paraiškos numeris, taip pat nurodomas bendras registruotų paraiškų ir paraiškų, perėjusių tinkamumo gauti paramą vertinimo etapą, skaičius.

 

Tikslingumo finansuoti projektą pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus vertinimas

 

70. Tikslingumo finansuoti projektą vertinimo etape atrenkami tikslingiausi finansuoti pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus projektai. Tikslingumas finansuoti projektą vertinamas balais pagal vertinimo lentelėje nurodytus kriterijus. Didžiausia projektui galima skirti balų suma – 100 balų. Vertintojai, atlikdami tikslingumo finansuoti projektą vertinimą, pildo tikslingumo finansuoti projektą vertinimo patikros lapą (gairių 6 priedas). Paraiška laikoma perėjusia tikslingumo finansuoti vertinimo etapą, jei surenkama ne mažiau kaip 70 balų.

71. CPVA, organizuodama tikslingumo finansuoti projektą vertinimo etapą, sudaro vertinimo komisiją, į kurią kviečiami Finansų ministerijos ir institucijų, kurių kompetencijos sričiai priskiriamos svarstomos paraiškos, įgalioti atstovai, gali būti kviečiami ir socialiniai ekonominiai partneriai bei išorės vertintojai. Jei paraišką pateikia institucija, kurios įgalioti atstovai įeina į vertinimo komisijos sudėtį, šios institucijos paskirti atstovai negali vertinti šio projekto tikslingumo finansuoti.

72. Jei dėl paraiškoje pateiktos neišsamios ar netikslios informacijos vertinimo komisija negali tinkamai įvertinti paraiškos, ji turi teisę paprašyti pareiškėjo per nustatytą laiką pateikti papildomų dokumentų, papildyti arba patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, vertinimo komisija vertina paraišką remdamasi pateiktais dokumentais. Vertinimo komisija gali kreiptis į atitinkamas institucijas dėl papildomos informacijos apie pareiškėją bei paraišką ir, vertindama pareiškėjo pateiktą informaciją bei dokumentus, naudotis kitais išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais.

73. Jeigu dalis subsidijų programos administravimo išlaidų yra nepagrįsta, šios išlaidos nėra akivaizdžiai būtinos subsidijų programai administruoti, vertintojai turi raštu paprašyti pareiškėjo pagrįsti tokias išlaidas ir (arba) pasiūlyti sumažinti dalį išlaidų. Jei per vertinimo komisijos nustatytą terminą pareiškėjas nepateikia prašomos informacijos arba jo pateikta informacija nepagrindžia išlaidų būtinumo subsidijų programai administruoti, nepagrįstos išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti. Jei subsidijų programos administravimo išlaidos yra apskaičiuotos ne pagal realias kainas, vertintojai turi teisę perskaičiuoti projekto biudžetą naudodami vidutines rinkos kainas, turi atitinkamai sumažinti tinkamas finansuoti išlaidas ir apie tai informuoti pareiškėją.

74. CPVA įtraukia vertinimo rezultatus į vidaus duomenų bazę arba registracijos žurnalą.

75. Informacija apie tikslingumo vertinimo etapą perėjusias paraiškas skelbiama Finansų ministerijos, CPVA ir EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų (www. eeagrants. lt) interneto svetainėse – nurodomas pareiškėjo pavadinimas ir paraiškos numeris, taip pat nurodomas bendras registruotų paraiškų ir paraiškų, perėjusių tikslingumo vertinimo etapą, skaičius.

76. Atlikusi tikslingumo finansuoti projektus vertinimą, CPVA rengia projektų vertinimo ataskaitą ir ją kartu su paraiškų ir jų priedų originalais bei kopijomis, susirašinėjimo su pareiškėjais dokumentų kopijomis ir kita informacija teikia Finansų ministerijai.

 

IV. PROJEKTO ATRANKA

 

77. Finansų ministerija, gavusi iš CPVA projektų paraiškų vertinimo ataskaitą ir paraiškas, rengia pasiūlymą, kuri paraiška turėtų būti teikiama Finansinių mechanizmų valdybai, ir kviečia Priežiūros komiteto posėdį.

78. Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs paraiškas, jų vertinimo rezultatus ir Finansų ministerijos pasiūlymą, teikia Finansų ministerijai rekomendaciją dėl tinkamiausios finansuoti paraiškos teikimo Finansinių mechanizmų valdybai, jos taisymo ar atmetimo. Priežiūros komiteto sprendimai priimami Priežiūros komiteto darbo reglamente nustatyta tvarka, atsižvelgiant į galimą interesų konfliktą (Priežiūros komiteto nariai ar jų atstovai privalo susilaikyti balsuodami dėl jų atstovaujamos institucijos pateiktos paraiškos).

79. Finansų ministerija, remdamasi Priežiūros komiteto rekomendacijomis, pagal Finansinių mechanizmų valdybos nustatytą formą parengia išvadas dėl tinkamiausios finansuoti paraiškos ir kartu su tinkama paraiška (originalu) teikia Finansinių mechanizmų valdybai. Finansų ministerija nedelsdama informuoja CPVA apie sprendimą tinkamą paraišką teikti Finansinių mechanizmų valdybai, taisyti ją arba atmesti. Priėmusi sprendimą taisyti paraišką, Finansų ministerija nurodo CPVA paraiškos trūkumus ir terminą, per kurį pareiškėjo pataisyta paraiška turi būti pateikta Finansų ministerijai per CPVA.

80. CPVA nedelsdama informuoja pareiškėją apie Finansų ministerijos sprendimą teikti tinkamo finansuoti projekto paraišką Finansinių mechanizmų valdybai, taisyti paraišką arba ją atmesti. CPVA, atsižvelgdama į laiką, reikalingą patikrinti pataisytai paraiškai ir parengti išvadoms, nustato pareiškėjams datą, iki kurios pataisyta paraiška turi būti pateikta CPVA; konsultuoja pareiškėją paraiškos taisymo klausimais; teikia Finansų ministerijai pareiškėjo pataisytą paraišką kartu su informacija apie padarytus pataisymus ir išvadą, ar visi nurodyti trūkumai buvo pašalinti. Pareiškėjui iki CPVA nustatytos datos nepateikus pataisytos paraiškos, paraiška atmetama.

81. Finansų ministerija, gavusi iš CPVA pataisytą paraišką su CPVA išvadomis dėl trūkumų pašalinimo ir įsitikinusi, kad visi nurodyti trūkumai yra pašalinti, rengia Finansinių mechanizmų valdybos nustatytos formos išvadą ir kartu su paraiška (originalu) teikia Finansinių mechanizmų valdybai.

82. Finansinių mechanizmų valdyba vertina gautą paraišką pagal savo vidaus procedūras. Finansinių mechanizmų valdybos prašymu Finansų ministerija pateikia jai papildomą informaciją dėl paraiškos ar vertinimo proceso Lietuvos Respublikoje. Prireikus reikiamą informaciją Finansų ministerijai per jos nurodytą laiką pateikia CPVA ir (arba) atitinkamas pareiškėjas.

83. Norvegijos užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetas, remdamiesi Finansinių mechanizmų valdybos išvadomis, priima galutinį sprendimą finansuoti projektą arba jo nefinansuoti pagal pateiktą paraišką ir informuoja apie tai Finansų ministeriją, kuri šią informaciją perduoda CPVA ir Priežiūros komiteto nariams. CPVA nedelsdama atitinkamai informuoja pareiškėją apie Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto priimtą sprendimą.

84. Finansų ministerija ir CPVA informaciją apie atrankos rezultatus, Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto sprendimą dėl projekto finansavimo įtraukia į savo vidaus duomenų bazes arba registracijos žurnalą.

85. CPVA interneto svetainėje skelbia informaciją apie atrankos rezultatus ir apie Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto priimtą sprendimą dėl projekto finansavimo arba nefinansavimo – nurodomas pareiškėjo pavadinimas ir paraiškos numeris. Ši informacija taip pat skelbiama EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų (www. eeagrants. lt) interneto svetainėje.

 

VII. PARAMOS IR PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARČIŲ SUDARYMAS

 

I. PASIŪLYMAS SKIRTI PARAMĄ PROJEKTUI

 

86. Norvegijos užsienio reikalų ministerijai ir EEE finansinio mechanizmo komitetui priėmus sprendimą finansuoti projektą, šios institucijos informuoja Finansų ministeriją apie jų sprendimą ir nurodo paramos skyrimo sąlygas ir pasiūlymo galiojimo laikotarpį.

87. CPVA, per Finansų ministeriją gavusi Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto pasiūlymą skirti paramą projektui, per 4 darbo dienas registruotu paštu išsiunčia pareiškėjui pranešimą, kuriame:

87.1. informuoja apie Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto pasiūlymą skirti paramą projektui;

87.2. prašo parengti ir pateikti paramos sutarčiai suderinti reikiamus dokumentus;

87.3. nurodo galutinį terminą pareiškėjui priimti Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir EEE finansinio mechanizmo komiteto pasiūlymą skirti paramą.

88. Pareiškėjui per pranešime nustatytą laiką raštu nepranešus CPVA apie sutikimą priimti pasiūlymą ir nepateikus prašomų dokumentų, Norvegijos užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetas gali nuspręsti skirti paramą kitam pareiškėjui.

 

II. PARAMOS SUTARTIES SUDARYMAS

 

89. Pareiškėjui per nustatytą laiką raštu pranešus CPVA apie sutikimą priimti skiriamą paramą ir pateikus prašomus dokumentus, Finansų ministerija, gavusi apie tai informaciją iš CPVA, su Norvegijos užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetu derina paramos sutartį. Paramos sutartyje nustatomi paramos skyrimo terminai ir sąlygos, paramos sutarties šalių atsakomybė.

90. Suderinus paramos sutartį, Finansų ministerija Lietuvos Respublikos vardu pasirašo paramos sutartį su Norvegijos užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetu ir pasirašytos paramos sutarties kopiją išsiunčia CPVA.

 

III. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES SUDARYMAS

 

91. Gavusi ir užregistravusi paramos sutarties kopiją, CPVA pagal Finansų ministerijos patvirtintą pavyzdinę projekto įgyvendinimo sutarties formą parengia ir suderina su pareiškėju bei Finansų ministerija projekto įgyvendinimo sutartį.

92. Projekto įgyvendinimo sutartį pasirašo CPVA įgaliotas asmuo, Finansų ministerijos įgaliotas asmuo ir pareiškėjas. Projekto įgyvendinimo sutartis yra trišalė, ji sudaroma 3 egzemplioriais, kurie turi vienodą juridinę galią.

93. Su pareiškėju sudarius projekto įgyvendinimo sutartį, pareiškėjas tampa subsidijų programos tarpine institucija.

94. Subsidijų programai administruoti skiriamos paramos suma sutartyje nurodoma kaip galima didžiausia paramos suma, kuri gali būti išmokėta tarpinei institucijai, jeigu ji įvykdys visus sutartyje nustatytus įsipareigojimus ir tinkamai atsiskaitys už gautas paramos lėšas.

95. Tarpinė institucija privalo atsidaryti banke atskirą sąskaitą subsidijų programai administruoti skirtoms paramos lėšoms.

96. Informacija apie pasirašytą projekto įgyvendinimo sutartį skelbiama CPVA bei EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų (www. eeagrants. lt) interneto svetainėse – nurodomas tarpinės institucijos pavadinimas, projekto pavadinimas, projekto numeris, trumpas projekto aprašymas ir skirta paramos suma.

 

VIII. SUBSIDIJŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS

 

I. TARPINĖS INSTITUCIJOS PAREIGOS

 

97. Tarpinė institucija:

97.1. kartu su Finansų ministerija ir CPVA pasirašo projekto įgyvendinimo sutartį ir atsako už sutartyje numatytų sąlygų laikymąsi;

97.2. rengia pasiūlymus dėl projekto priežiūros komiteto institucinės sudėties ir teikia juos Finansų ministerijai;

97.3. organizuoja projekto priežiūros komiteto veiklą;

97.4. rengia gaires subsidijų programos paprojekčių pareiškėjams, paprojekčių paraiškų vertinimo ir įgyvendinimo taisykles ir procedūras, paraiškos formą bei pavyzdinę subsidijų programos paprojekčių įgyvendinimo sutartį ir suderinusi šiuos dokumentus su Finansų ministerija ir CPVA teikia projekto priežiūros komitetui. Projekto priežiūros komitetui pritarus, šiuos dokumentus tvirtina Finansų ministerija. Esant poreikiui, Finansų ministerijos prašymu tarpinė institucija išverčia visus dokumentus į anglų kalbą;

97.5. suderina su Finansų ministerija ir CPVA kvietimo teikti paprojekčių paraiškas datą, trukmę ir kitas sąlygas;

97.6. skelbia kvietimą teikti paprojekčių paraiškas. Kvietimo skelbimas spausdinamas lietuvių kalba „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, Finansų ministerijos ir CPVA interneto svetainėse ir bent viename iš didžiausių šalies dienraščių. Tarpinė institucija kvietimą gali papildomai išspausdinti ir kituose leidiniuose;

97.7. konsultuoja galimus pareiškėjus paprojekčių paraiškų rengimo, pateikimo, vertinimo, tvirtinimo, paprojekčių vykdymo ir kitais jos kompetencijai priskiriamais klausimais;

97.8. vadovaudamasi patvirtintomis paprojekčių paraiškų vertinimo procedūromis, organizuoja gautų paprojekčių paraiškų vertinimą;

97.9. rengia paprojekčių paraiškų vertinimo ataskaitas ir kartu su paprojekčių paraiškų kopijomis teikia jas CPVA derinti ir suderinusi teikia projekto priežiūros komitetui tvirtinti;

97.10. patvirtinus vertinimo ataskaitą, vadovaudamasi pavyzdine subsidijų programos paprojekčių įgyvendinimo sutartimi, rengia paprojekčių įgyvendinimo sutartis, teikia jas CPVA derinti ir suderinusi pasirašo paprojekčių įgyvendinimo sutartį su galutiniais paramos gavėjais;

97.11. esant poreikiui atlieka subsidijų programos paprojekčių įgyvendinimo sutarčių ir (arba) jų priedų keitimus ir informuoja apie tai CPVA;

97.12. įstatymų ir Pirkimų taisyklių numatyta tvarka vykdo viešuosius pirkimus ir prižiūri galutinių paramos gavėjų vykdomus pirkimus;

97.13. vadovaudamasi patvirtintomis paprojekčių įgyvendinimo procedūromis, tikrina galutinių paramos gavėjų paprojekčių įgyvendinimo ataskaitas, mokėjimų prašymų ir kitų paprojekčių įgyvendinimo išlaidų pagrindimo dokumentų tikrumą ir juose pateiktų duomenų teisingumą;

97.14. remdamasi galutinių paramos gavėjų teikiamomis ataskaitomis, rengia ir teikia projekto priežiūros komitetui ir CPVA tarpines, metines ir galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitas pagal Finansinių mechanizmų valdybos nustatytą formą ir mokėjimo prašymus bei kitus subsidijų programos įgyvendinimo išlaidų pagrindimo dokumentus, atsako už mokėjimo prašymuose ir kituose dokumentuose pateiktų duomenų teisingumą;

97.15. teisės aktų numatyta tvarka pagal savo kompetenciją tvarko EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų ir bendrojo finansavimo lėšų, skirtų subsidijų programai administruoti, apskaitą;

97.16. įtraukia į savo apskaitą turtą, įsigytą iš subsidijų programai administruoti skirtų lėšų;

97.17. teikia Norvegijos užsienio reikalų ministerijai, EEE finansinio mechanizmo komitetui, Finansinių mechanizmų valdybai, Finansų ministerijai ir CPVA jų prašomą informaciją ir dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu ir finansavimu;

97.18. atlieka paprojekčių įgyvendinimo priežiūrą, finansinę kontrolę ir patikras paprojekčių įgyvendinimo vietose;

97.19. įtarusi, kad esama paramos projektui naudojimo pažeidimų, arba gavusi informacijos apie tokius pažeidimus, praneša apie tai Finansų ministerijai ir CPVA;

97.20. CPVA pareikalavus, sugrąžina paramą projektui, išmokėtą ir (arba) panaudotą pažeidžiant šias gaires, EEE finansinio mechanizmo įgyvendinimo taisykles ir procedūras ir Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo taisykles ir procedūras (toliau vadinama – Finansinių mechanizmų įgyvendinimo taisyklės ir procedūros), projekto įgyvendinimo sutartį ir (arba) Lietuvos Respublikos teisės aktus;

97.21. registruoja ir analizuoja galimus paramos paprojekčiams naudojimo pažeidimus ir nustačiusi, kad esama pažeidimų, informuoja apie tai CPVA;

97.22. imasi priemonių, kad teisės aktų nustatyta tvarka būtų susigrąžinta parama paprojekčiui, išmokėta ir (arba) panaudota pažeidžiant Finansinių mechanizmų įgyvendinimo taisykles ir procedūras ir (arba) Lietuvos Respublikos teisės aktus;

97.23. teisės aktų nustatyta tvarka viešina informaciją apie subsidijų programos įgyvendinimą;

97.24. vadovaudamasi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982), bet ne mažiau kaip 10 metų nuo projekto įgyvendinimo pabaigos, pagal kompetenciją saugoja visus dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu, tinkamos audito sekos užtikrinimu; užtikrina, kad šie dokumentai būtų prieinami turintiems teisę juos tikrinti asmenims;

97.25. atlieka kitas projekto įgyvendinimo sutartyje jai priskirtas funkcijas.

 

II. CENTRINĖS PROJEKTŲ VALDYMO AGENTŪROS PAREIGOS

 

98. CPVA

98.1. rengia ir su Finansų ministerija bei tarpine institucija pasirašo projekto įgyvendinimo sutartį;

98.2. paskiria savo atstovus į projekto priežiūros komitetą;

98.3. teikia pastabas ir pasiūlymus dėl tarpinės institucijos parengtų gairių subsidijų programos pareiškėjams, paprojekčių paraiškų vertinimo ir paprojekčių įgyvendinimo procedūrų ir pavyzdinės paprojekčių įgyvendinimo sutarties;

98.4. teikia tarpinei institucijai pastabas ir pasiūlymus dėl kvietimo teikti paprojekčių paraiškas datos, trukmės ir kitų sąlygų;

98.5. teikia tarpinei institucijai pastabas ir pasiūlymus dėl paprojekčių paraiškų vertinimo ataskaitos;

98.6. teikia tarpinei institucijai pastabas ir pasiūlymus dėl paprojekčių įgyvendinimo sutarties;

98.7. konsultuoja tarpinę instituciją pirkimų organizavimo ir dokumentacijos rengimo klausimais;

98.8. teisės aktų numatyta tvarka pagal savo kompetenciją tvarko EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų ir bendrojo finansavimo lėšų, skirtų subsidijų programai įgyvendinti, apskaitą;

98.9. tikrina tarpinės institucijos mokėjimo prašymų ir kitų projekto įgyvendinimo išlaidų pagrindimo dokumentų tikrumą ir šiuose dokumentuose nurodytų duomenų teisingumą;

98.10. rengia ir teikia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamentui (toliau vadinama – Valstybės iždo departamentas) mokėjimo paraiškas;

98.11. gavusi Valstybės iždo departamento pranešimą apie atliktą paramos projektui ir paprojekčiams pervedimą pagal mokėjimo paraišką, rengia ir teikia Finansinių mechanizmų valdybai mokėjimo paraišką;

98.12. teikia Norvegijos užsienio reikalų ministerijai, EEE finansinio mechanizmo komitetui, Finansinių mechanizmų valdybai ir Finansų ministerijai jų prašomą informaciją ir dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu ir finansavimu;

98.13. atlieka projekto įgyvendinimo priežiūrą ir finansinę kontrolę, koordinuoja projekto įgyvendinimo auditą ir atlieka patikras projekto įgyvendinimo vietose;

98.14. įtarusi, kad esama paramos naudojimo pažeidimų, arba gavusi informacijos apie tokius pažeidimus, praneša apie juos Finansų ministerijai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos;

98.15. analizuoja galimus paramos naudojimo pažeidimus ir, nustačiusi, kad esama pažeidimų, priima sprendimą dėl projekto finansavimo sustabdymo, nustato terminą šiems pažeidimams pašalinti; jeigu šie pažeidimai nepašalinami nustatytu laiku, teikia Finansų ministerijai pasiūlymą dėl projekto finansavimo nutraukimo;

98.16. imasi priemonių, kad teisės aktų nustatyta tvarka būtų susigrąžinta parama projektui, išmokėta ir (arba) panaudota pažeidžiant Finansinių mechanizmų įgyvendinimo taisykles ir procedūras ir (arba) Lietuvos Respublikos teisės aktus;

98.17. rengia ir teikia Finansų ministerijai ataskaitas, taip pat kitą reikiamą informaciją apie tai, kaip naudojamos EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų ir bendrojo finansavimo lėšos, skirtos subsidijų programai įgyvendinti;

98.18. vadovaudamasi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982), bet ne mažiau kaip 10 metų nuo projekto įgyvendinimo pabaigos pagal kompetenciją saugo visus dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu, tinkamos audito sekos užtikrinimu; užtikrina, kad šie dokumentai būtų prieinami turintiems teisę juos tikrinti asmenims;

98.19. atlieka kitas Lietuvos Respublikos teisės aktais jai priskirtas funkcijas.

 

III. FINANSŲ MINISTERIJOS PAREIGOS

 

99. Finansų ministerija:

99.1. pasirašius paramos sutartį, pasirašo projekto įgyvendinimo sutartį su CPVA ir tarpine institucija;

99.2. teikia pastabas ir pasiūlymus dėl projekto priežiūros komiteto sudėties;

99.3. paskiria savo atstovus į projekto priežiūros komitetą;

99.4. tvirtina projekto priežiūros komiteto personalinę sudėtį;

99.5. projekto priežiūros komitetui pritarus, tvirtina gaires subsidijų programos paprojekčių pareiškėjams, paprojekčių paraiškų vertinimo ir įgyvendinimo procedūras, paraiškos formą ir pavyzdinę subsidijų programos paprojekčių įgyvendinimo sutartį;

99.6. rengia metų ataskaitas, remdamasi tarpinės institucijos parengtomis ir CPVA pateiktomis projekto įgyvendinimo ataskaitomis, teikia Finansinių mechanizmų valdybai Priežiūros komiteto patvirtintas metų ataskaitas jos nustatyta tvarka ir pristato šias ataskaitas metiniuose susitikimuose;

99.7. teikia Norvegijos užsienio reikalų ministerijai, EEE finansinio mechanizmo komitetui ir Finansinių mechanizmų valdybai jų prašomą informaciją ir dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu ir finansavimu;

99.8. įtarusi, kad esama paramos projektui naudojimo pažeidimų, arba gavusi informacijos apie tokius pažeidimus, praneša apie juos Finansinių mechanizmų valdybai ir CPVA;

99.9. gavusi CPVA pasiūlymą nutraukti projekto finansavimą dėl nepašalintų pažeidimų, informuoja apie tai Finansinių mechanizmų valdybą ir Priežiūros komitetą;

99.10. gavusi Finansinių mechanizmų valdybos ir Priežiūros komiteto išvadas, priima sprendimą nutraukti projekto finansavimą ir apie tai informuoja Finansinių mechanizmų valdybą, CPVA ir tarpinę instituciją;

99.11. atlieka projekto įgyvendinimo priežiūrą;

99.12. vadovaudamasi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982), bet ne mažiau kaip 10 metų nuo projekto įgyvendinimo pabaigos pagal kompetenciją saugo visus dokumentus, susijusius su subsidijų programos įgyvendinimu, tinkamos audito sekos užtikrinimu; užtikrina, kad šie dokumentai būtų prieinami turintiems teisę juos tikrinti asmenims.

 

IV. FINANSŲ MINISTERIJOS VALSTYBĖS IŽDO PAREIGOS

 

100. Finansų ministerijos Valstybės iždo departamentas:

100.1. teisės aktų numatyta tvarka pagal savo kompetenciją tvarko subsidijų programos lėšų apskaitą;

100.2. vadovaudamasis valstybės iždo procedūromis, patikrina iš CPVA gautas mokėjimo paraiškas ir išmoka paramos lėšas tarpinei institucijai padengti subsidijų programos administravimo išlaidoms, galutiniams naudos gavėjams – paprojekčių įgyvendinimo išlaidoms ir informuoja apie tai CPVA;

100.3. teikia Norvegijos užsienio reikalų ministerijai, EEE finansinio mechanizmo komitetui, Finansinių mechanizmų valdybai, Finansų ministerijai ir CPVA jų prašomą informaciją ir dokumentus, susijusius su EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimu;

100.4. vadovaudamasis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982), bet ne mažiau kaip 10 metų nuo projekto įgyvendinimo pabaigos pagal kompetenciją saugo visus dokumentus, susijusius su subsidijų programos finansiniu administravimu; užtikrina, kad šie dokumentai būtų prieinami turintiems teisę juos tikrinti asmenims.

 

IX. GALUTINIŲ PARAMOS GAVĖJŲ IR TARPINĖS INSTITUCIJOS IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA

 

101. Tarpinės institucijos mokėjimo prašymai teikiami ir išlaidos apmokamos pagal Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1K-239 (Žin. 2006, Nr. 75-2880).

102. Galutinių paramos gavėjų ir tarpinės institucijos išlaidų apmokėjimo tvarka nustatyta gairių 7 priede.

 

X. PATIKRŲ VIETOJE ATLIKIMO TVARKA

 

103. Projekto patikra atliekama vadovaujantis Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1K-239 (Žin. 2006, Nr. 75-2880).

104. CPVA turi teisę paprojekčių įgyvendinimo vietoje atlikti patikras.

 

XI. VIEŠINIMO REIKALAVIMAI

 

105. Tarpinė institucija turi imtis visų veiksmų, būtinų skelbti apie bendrą Lietuvos Respublikos bei EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramą projektui. Įgyvendinant projektą bet kokioje tarpinės institucijos publikacijoje, susijusioje su subsidijų programos įgyvendinimu, įskaitant pranešimus konferencijose ar seminaruose, ant įsigytos įrangos, technikos ar pan. turi būti informacija ar informacinis užrašas apie bendrą Lietuvos Respublikos bei EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramą projektui.

106. Tarpinė institucija prižiūri, kaip galutiniai paramos gavėjai atlieka savo pareigas, susijusias su jų įgyvendinamų paprojekčių viešinimu.

107. Viešinimo priemonės turi atitikti Informacijos apie Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus viešinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 1K-339 (Žin., 2005, Nr. 136-4901), nustatytus reikalavimus.

 

XII. PARAMOS SUSTABDYMAS AR NUTRAUKIMAS

 

108. Parama projektui arba paprojekčiui sustabdoma ar nutraukiama vadovaujantis Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1K-239 (Žin., 2006, Nr. 75-2880).

 

XIII. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS IR PRIEINAMUMAS

 

109. Tarpinė institucija visų su subsidijos programos įgyvendinimu susijusių dokumentų saugojimą organizuoja vadovaudamasi Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugpjūčio 15 d. įsakymu Nr. 38 (Žin., 1997, Nr. 78-2006), bet ne trumpiau kaip 10 metų nuo projekto įgyvendinimo pabaigos.

110. Tarpinė institucija privalo užtikrinti su subsidijų programos įgyvendinimu susijusių dokumentų saugumą ir prieinamumą Finansų ministerijos, CPVA, Valstybės kontrolės, Finansinių mechanizmų valdybos, Norvegijos užsienio reikalų ministerijos, Norvegijos generalinio auditoriaus tarnybos, EEE finansinio mechanizmo komiteto ir ELPA Auditorių valdybos atstovams.

111. Tarpinė institucija privalo saugoti:

111.1. projekto paraišką ir jos priedų kopijas;

111.2. vertinimo metu atliktų paraiškos keitimų dokumentų kopijas;

111.3. projekto įgyvendinimo sutarties ir visų šios sutarties pakeitimų originalus;

111.4. projekto priežiūros komiteto protokolų originalus;

111.5. visų susirašinėjimo su Finansų ministerija ir CPVA dokumentų originalus ir (arba) kopijas;

111.6. kitus su subsidijų programos įgyvendinimu susijusius dokumentus.

112. CPVA privalo saugoti:

112.1. kvietimo dokumentų kopijas;

112.2. paraiškų registravimo dokumentų originalus;

112.3. paraiškų ir jų priedų kopijas, įskaitant vertinimo metu atmestas paraiškas;

112.4. vertinimo metu atliktų paraiškos keitimų dokumentų kopijas;

112.5. informacinių raštų apie paraiškų atmetimą kopijas;

112.6. paraiškų įvertinimo ataskaitų originalus;

112.7. paramos sutarties kopijas;

112.8. projekto įgyvendinimo sutarties originalą;

112.9. visų susirašinėjimo su Finansų ministerija, tarpine institucija dokumentų originalus ir (arba) kopijas.

113. Finansų ministerija privalo saugoti:

113.1. kvietimo dokumentų originalus;

113.2. paraiškų vertinimo ataskaitų kopijas;

113.3. Priežiūros komiteto protokolų originalus;

113.4. išvadų dėl tinkamos finansuoti paraiškos teikimo Finansinių mechanizmų valdybai kopijas;

113.5. paraiškų kopijas (arba originalus);

113.6. paramos sutarties originalą;

113.7. projekto įgyvendinimo sutarties originalą;

113.8. visų susirašinėjimo su Finansinių mechanizmų valdyba, Norvegijos užsienio reikalų ministerija, EEE finansinio mechanizmo komitetu, CPVA ir tarpine institucija dokumentų originalus ir (arba) kopijas.

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

1 priedas

 

(Detalaus projekto biudžeto ir projekto išlaidų pagrindimo formos pavyzdys)

 

DETALUS PROJEKTO BIUDŽETAS IR PROJEKTO IŠLAIDŲ PAGRINDIMAS

 

1. Detalus projekto biudžetas

 

Tinkamos finansuoti išlaidos pagal biudžeto išlaidų straipsnius

Vienetas

Vieneto kaina be PVM (eurais)

Vienetų skaičius

Iš viso išlaidų be PVM (eurais)

PVM

Iš viso išlaidų su PVM (eurais)

 

 

 

 

 

 

 

1. Valdymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso valdymo išlaidų

 

 

 

 

 

 

2. Darbas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų darbui

 

 

 

 

 

 

3. Paslaugos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų paslaugoms

 

 

 

 

 

 

4. Įranga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų įrangai

 

 

 

 

 

 

5. Administravimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų administravimui

 

 

 

 

 

 

6. Žaliavos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų žaliavoms

 

 

 

 

 

 

7. Pastatų įsigijimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų pastatams įsigyti

 

 

 

 

 

 

8. Žemės įsigijimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų žemei įsigyti

 

 

 

 

 

 

9. Energija (elektra, šildymas, kuras)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso išlaidų energijai

 

 

 

 

 

 

10. Kitos išlaidos pagal paraišką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

Iš viso tinkamų finansuoti išlaidų

 

 

 

2. Projekto išlaidų pagrindimas

 

Tinkamos finansuoti išlaidos pagal biudžeto išlaidų straipsnius

Tinkamumą pagrindžiantys duomenys

1. Valdymas

 

 

2. Darbas

 

 

3. Paslaugos

 

 

4. Įranga

 

 

5. Administravimas

 

 

6. Žaliavos

 

 

7. Pastatų įsigijimas

 

 

8. Žemės įsigijimas

 

 

9. Energija (elektra, šildymas, kuras)

 

 

10. Kitos išlaidos pagal paraišką

 

_____________________________                                                         ______________________

                 (Pareigų pavadinimas)                                                       (Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

_____________________________                                                         ______________________

                 (Pareigų pavadinimas)                                                       (Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

2 priedas

 

(Projekto loginės struktūros matricos formos pavyzdys)

 

PROJEKTO LOGINĖS STRUKTŪROS MATRICA

 

Tikslai

Objektyviai patikrinami pasiekimų rodikliai

Informacijos šaltiniai

 

Uždaviniai

Objektyviai patikrinami pasiekimų rodikliai

Informacijos šaltiniai

Prielaidos

Rezultatai

Objektyviai patikrinami pasiekimų rodikliai

Informacijos šaltiniai

Prielaidos

Įvairi veikla

Sutartys

Informacijos šaltiniai

Prielaidos

 

 

Išankstinės sąlygos

 

_____________________________                                                         ______________________

                 (Pareigų pavadinimas)                                                       (Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

3 priedas

 

(Projekto administravimo pajėgumų ir patirties formos pavyzdys)

 

PROJEKTO ADMINISTRAVIMO PAJĖGUMAI IR PATIRTIS

 

1. Pareiškėjo patirtis administruojant subsidijų programas

Pareiškėjo (pavadinimas)

Projekto pavadinimas

 

Vykdymo metai ir vieta

 

Tikslas

 

Rezultatai

 

Pareiškėjo vaidmuo projekte

 

Biudžetas (eurais)

 

Finansavimo šaltiniai

 

Pareiškėjo suteiktų paslaugų vertė (eurais)

 

Pastaba. Jeigu projektų yra daugiau negu vienas, duomenys apie kiekvieną projektą turi būti pateikiami atskiroje lentelėje.

 

2. Pareiškėjo patirtis įgyvendinant projektus, stiprinančius vietinės ir regioninės valdžios ir jos institucijų administracinius ir viešųjų paslaugų gebėjimus

Pareiškėjo (pavadinimas)

Projekto pavadinimas

 

Vykdymo metai ir vieta

 

Tikslas

 

Rezultatai

 

Pareiškėjo vaidmuo projekte

 

Biudžetas (eurais)

 

Finansavimo šaltiniai

 

Pareiškėjo suteiktų paslaugų vertė (eurais)

 

Pastaba. Jeigu projektų yra daugiau negu vienas, duomenys apie kiekvieną projektą turi būti pateikiami atskiroje lentelėje.

 

3. Pareiškėjo patirtis stiprinant vietinės ir regioninės valdžios ir jos institucijų administracinius ir viešųjų paslaugų gebėjimus

Pareiškėjo (pavadinimas)

1.

2.

3.

 

4. Pareiškėjo žmogiškieji ištekliai

 

Pareiškėjo pavadinimas

Nuolatinių darbuotojų skaičius

Skaičius darbuotojų, turinčių patirtį administruojant subsidijų programas

Skaičius darbuotojų, tiesiogiai dalyvausiančių administruojant projektą

Numatomas papildomai projektui administruoti samdomų darbuotojų skaičius

 

 

 

 

 

 

_____________________________                                                         ______________________

                 (Pareigų pavadinimas)                                                       (Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

 

_____________________________                                                         ______________________

                 (Pareigų pavadinimas)                                                       (Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

4 priedas

 

(Administracinės atitikties patikros lapo formos pavyzdys)

 

Administracinės atitikties patikros lapas

 

 

1. Bendra informacija apie paraišką

 

1.1. Paraiškos Nr.:

1.2. Paraiškos pavadinimas:

1.3. Pareiškėjo pavadinimas:

 

Paraišką vertino:

(Vardas, pavardė, pareigos, institucija)

 

 

2. Paraiškos vertinimas

 

 

Nr.

Vertinimo kriterijai

Taip

Ne

Netaikoma

 

2.1.

Paraiška pateikta arba išsiųsta iki kvietime nurodyto galutinio pateikimo termino, paraiška pateikta tinkamu būdu

£

£

 

 

2.2.

Pareiškėjas pateikė tik vieną paraišką

£

£

 

 

2.3.

Pateiktas vienas paraiškos originalas, antraštiniame lape pažymėtas įrašu „Originalas“, ir trys pareiškėjo patvirtintos kopijos, antraštiniame lape pažymėtos įrašu „Kopija“

£

£

 

 

2.4.

Pateiktos elektroninės paraiškos ir nustatytų priedų versijos (kompiuterinėje laikmenoje) ir pareiškėjas raštu patvirtinęs, kad elektroninė paraiškos versija atitinka paraiškos originalą

£

£

 

 

2.5.

Paraiška pasirašyta įmonės ar įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens

£

£

 

 

2.6.

Pridėti visi įgaliojimai pasirašyti paraišką (jei paraiška pasirašyta ne įmonės ar įstaigos vadovo arba pareiškėjo, įstatuose (nuostatose) ar kituose teisės aktuose reikalaujama, kad paraiškos teikimas turi būti patvirtintas aukštesnio valdymo organo atstovo)

£

£

£

 

2.7.

Paraiška užpildyta kompiuteriu, paraiška ir jos priedai sunumeruoti ir susegti į segtuvus

£

£

 

 

2.8.

Paraiška užpildyta pagal reikalaujamą formą

£

£

 

 

2.9.

Paraiška ir priedai, nurodyti gairių39.1, 39.6–39.12 punktuose, užpildyti anglų kalba

£

£

 

 

2.10.

Subsidijų programos biudžetas pateiktas eurais

£

£

 

 

2.11.

Pateiktas detalus subsidijų programos biudžetas ir jį pagrindžiantys dokumentai

£

£

 

 

2.12.

Pateiktos pareiškėjo registracijos pažymėjimo, steigimo dokumentų kopijos

£

£

 

 

2.13.

Pateiktos paskutinių 3 veiklos metų pareiškėjo finansinės atskaitomybės dokumentų kopijos (jei pareiškėjas vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateiktos pastarųjų veiklos metų finansinės atskaitomybės dokumentų kopijos)

£

£

 

 

2.14.

Pateikta valstybės įmonės Registrų centro išduota pažyma (originalas), patvirtinanti, kad pareiškėjas nėra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs veiklą. Pažyma išduota ne anksčiau nei prieš 2 mėn. iki paraiškos pateikimo

£

£

 

 

2.15.

Pateikta Valstybinės mokesčių inspekcijos išduota pažyma (originalas) apie pareiškėjo mokestinės nepriemokos valstybės ar savivaldybės biudžetams nebuvimą. Pažyma išduota ne anksčiau nei prieš 2 mėn. iki paraiškos pateikimo

£

£

£

 

2.16.

Pateikta Valstybinio socialinio draudimo įstaigos išduota pažyma (originalas) apie pareiškėjo mokestinės nepriemokos Valstybiniam socialinio draudimo fondui nebuvimą. Pažyma išduota ne anksčiau nei prieš 2 mėn. iki paraiškos pateikimo

£

£

£

 

2.17.

Pateiktas pareiškėjo aiškinamasis raštas dėl su mokesčių mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus nevykdymo priežasčių

£

£

£

 

2.18.

Pateiktas laisvos formos pasirašytas raštas, patvirtinantis, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai gairių 13.3–13.5 punktuose išvardytai kategorijai

£

£

 

 

2.19.

Pateikta projekto loginės struktūros matrica

£

£

 

 

2.20.

Pateiktas subsidijų programos viešinimo planas

£

£

 

 

2.21.

Pateikti pareiškėjo darbuotojų, tiesiogiai dalyvausiančių administruojant subsidijų programą, gyvenimo aprašymai

£

£

 

 

2.22.

Pateikta informacija apie projekto administravimo pajėgumus ir patirtį (gairių 3 priedas)

£

£

 

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

5 priedas

 

(Tinkamumo gauti paramą patikros lapo formos pavyzdys)

 

Tinkamumo gauti paramą patikros lapas

 

 

1. Bendra informacija apie paraišką

 

1.1. Paraiškos Nr.:

1.2. Paraiškos pavadinimas:

1.3. Pareiškėjo pavadinimas:

 

Paraišką vertino:

(Vardas, pavardė, pareigos, institucija)

 

 

2. Paraiškos vertinimas

 

 

Nr.

Vertinimo kriterijai

Taip

Ne

Netaikoma

 

2.1.

Pareiškėjas yra juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikoje ir susijęs su subsidijų programos paskirtimi

£

£

 

 

2.2.

Pareiškėjas nėra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs veiklą

£

£

 

 

2.3.

Pareiškėjas yra įvykdęs su mokesčių ir socialinio draudimo įnašų mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal atitinkamus teisės aktus

£

£

£

 

2.4.

Pareiškėjas deklaruoja, kad nėra priskiriamas gairių 13.3–13.5 punktuose išvardytai kategorijai

£

£

 

 

2.5.

Pareiškėjas turi subsidijų programai įgyvendinti tinkamų administracinių gebėjimų ir pajėgumų

£

£

 

 

2.6.

Pareiškėjas turi atitinkamos subsidijų programos administravimo patirties

£

£

 

 

2.7.

Projektas atitinka subsidijų programos paskirtį

£

£

 

 

2.8.

Projektas neprieštarauja viešajam interesui, nacionaliniams prioritetams, Europos Sąjungos ir nacionaliniams teisės aktams

£

£

 

 

2.9.

Projektas nėra valstybės pagalbos objektas

£

£

 

 

2.10.

Tinkamos finansuoti subsidijų programos administravimo išlaidos neviršija 10 procentų visų tinkamų finansuoti išlaidų

£

£

 

 

2.11.

Detalus biudžetas yra tinkamai užpildytas, planuojamos išlaidos atitinka finansuotinų išlaidų kategorijas

£

£

 

 

2.12.

Projektas įgyvendinamas tinkamu finansuoti laikotarpiu

£

£

 

 

2.13.

Visi projekto rezultatai lieka Lietuvos Respublikos teritorijoje

£

£

 

 

2.14.

Projektas pateiktas individualiai

£

£

 

 

 

3. Vertintojo pastabos

(Kokios informacijos ar dokumentų trūksta, susirašinėjimo su pareiškėjais eiga)

 

4. Vertintojo išvados:

£ paraiška atitinka visus tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijus.

£ gavus papildomos informacijos ir/ar dokumentų, paraiška atitinka visus tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijus.

£ reikalinga Lietuvos Respublikos konkurencijos tarnybos išvada

£ paraiška neatitinka tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijų (nuoroda į kriterijų numerius) ir negali būti vertinama toliau.

 

Vertintojas ________________________________________________________________

(Institucija, pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

6 priedas

 

(Tikslingumo finansuoti projektą patikros lapo formos pavyzdys)

 

Tikslingumo finansuoti projektą patikros lapas

 

 

1. Bendra informacija apie paraišką

 

1.1. Paraiškos Nr.:

1.2. Paraiškos pavadinimas:

1.3. Pareiškėjo pavadinimas:

 

Paraišką vertino:

(Institucija, pareigos, vardas, pavardė)

 

 

2. Paraiškos vertinimas

 

 

 

Kriterijai

Maksimalus balų skaičius

Skiriamas balų skaičius

 

2.1.

Subsidijų programos įgyvendinimo metodologija

40

 

 

2.1.1.

Reikalavimai galutiniams paramos gavėjams ir paprojekčiams (remtina veikla, paprojekčių trukmė, dėmesys probleminiams regionams ir kt.)

6

 

 

2.1.2.

Paprojekčių dokumentų rengimas (paraiškos formos koncepcija, pavyzdinės paprojekčio įgyvendinimo sutarties koncepcija ir kt.)

6

 

 

2.1.3.

Paprojekčių vertinimas ir atranka (vertinimo metodika, atrankos kriterijai, vertinimo komisijos institucinė sandara ir kt.)

7

 

 

2.1.4.

Subsidijų programos valdymo ir kontrolės sistema (aprašyta, kaip pareiškėjas užtikrins tarpinės institucijos pareigų įgyvendinimą, pateikta numatoma projekto priežiūros komiteto institucinė sudėtis ir kt.)

12

 

 

2.1.5.

Kvietimo organizavimas, projekto viešinimas ir konsultavimas (pagrindinės tikslinės grupės, viešinimo priemonės ir jų įgyvendinimo planai, pareiškėjų ir galutinių paramos gavėjų konsultavimas)

6

 

 

2.1.6.

Projektas parengtas (poveikis teigiamas) atsižvelgiant į darnios plėtros, lygių galimybių, gero valdymo ir dvišalių santykių skatinimo principus

3

 

 

Pastabos:

 

2.2.

Tarpinės institucijos patirtis

30

 

 

2.2.1.

Patirtis stiprinant vietinės ir regioninės valdžios ir jos įsteigtų institucijų administracinius ir viešųjų paslaugų teikimo gebėjimus

10

 

 

2.2.2.

Subsidijų programų administravimo patirtis

10

 

 

2.2.3.

Patirtis įgyvendinant projektus, stiprinančius vietinės ir regioninės valdžios ir jos įsteigtų institucijų administracinius ir viešųjų paslaugų teikimo gebėjimus

10

 

 

Pastabos:

 

2.3.

Tarpinės institucijos specialistų gebėjimai

30

 

 

2.3.1.

Vadovavimo subsidijų programos įgyvendinimui gebėjimai

9

 

 

2.3.2.

Specialistų kompetencija teisės klausimais

7

 

 

2.3.3.

Specialistų kompetencija projektų vadybos srityje

7

 

 

2.3.4.

Specialistų kompetencija finansų valdymo srityje

7

 

 

Pastabos:

 

 

Iš viso:

100

 

 

 

3. Vertintojo išvados

 

 

Išvada

Pagrindimas

 

 

 

£ – rekomenduoju projektą finansuoti.

£ – projekto finansuoti nerekomenduoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vertintojas _____________________________________________________________

(Institucija, pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

 

______________


Gairių pareiškėjams, siekiantiems tapti

subsidijų programos „Regioninės ir vietinės

valdžios administracinių gebėjimų

stiprinimas“ tarpine institucija,

7 priedas

 

GALUTINIŲ PARAMOS GAVĖJŲ IR TARPINĖS INSTITUCIJOS IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TAISYKLĖS

 

I. IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO SCHEMA

 

Galutinių paramos gavėjų ir tarpinės institucijos išlaidų apmokėjimo schema grafiškai pavaizduota paveikslėlyje.

 

 

II. GALUTINIŲ PARAMOS GAVĖJŲ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS

 

1. Galutinių paramos gavėjų išlaidos apmokamos kompensavimo su avanso mokėjimu būdu. Galutinis paramos gavėjas teikia tarpinei institucijai du mokėjimo prašymus pagal CPVA nustatytą formą: paprojekčio avanso mokėjimo prašymą ir paprojekčio galutinį mokėjimo prašymą.

2. Avanso dydis galutiniam paramos gavėjui nustatomas paramos ir paprojekčio įgyvendinimo sutartyje ir gali siekti iki 80 procentų paramos sumos.

3. Paprojekčio avansas mokamas vadovaujantis paprojekčio įgyvendinimo sutarties nuostatomis dėl paprojekčio avanso mokėjimo. Kartu su paprojekčio avanso mokėjimo prašymu galutinis paramos gavėjas turi pateikti tarpinei institucijai paprojekčio įgyvendinimo sutartyje nustatytus dokumentus ir banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl paprojekčio avanso sumos, jeigu paprojekčio avanso suma yra didesnė nei 10 000 litų (netaikoma biudžetinėms įstaigoms). Banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis turi galioti tol, kol už gautą paprojekčio avansą atsiskaitoma.

4. Tarpinė institucija, patikrinusi ir patvirtinusi paprojekčių avanso mokėjimo prašymų teisingumą ir autentiškumą, teikia juos CPVA kartu su teikiamų mokėjimo prašymų suvestine.

5. CPVA, patikrinusi ir patvirtinusi paprojekčio avanso mokėjimo prašymus, rengia mokėjimo paraiškas valstybės iždui dėl lėšų pervedimo galutiniam paramos gavėjui (paraiškoje nurodo finansuojamo paprojekčio pavadinimą ir numerį) ir teikia jas Finansų ministerijai. Finansų ministerija prireikus turi teisę gauti iš CPVA išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentų kopijas.

6. Valstybės iždo departamentas mokėjimo paraiškas valstybės iždui apmoka vadovaudamasis Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2000 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. 195 (Žin., 2000, Nr. 65-1976; 2004, Nr. 17-513). Valstybės iždo departamentas per 5 darbo dienas informuoja CPVA ir tarpinę instituciją apie mokėjimo paraiškų apmokėjimą.

7. Galutinis paramos gavėjas teikia tarpinei institucijai paprojekčio galutinį mokėjimo prašymą paprojekčio įgyvendinimo sutartyje nustatyta tvarka. Galutiniame mokėjimo prašyme deklaruojamos visos patirtos ir apmokėtos tinkamos finansuoti išlaidos. Galutinis paramos gavėjas turi kartu su paprojekčio galutinio mokėjimo prašymu pateikti galutinę paprojekčio įgyvendinimo ataskaitą, audito ataskaitą ir auditoriaus išvadą.

8. Tarpinė institucija, patikrinusi ir patvirtinusi paprojekčių galutinių mokėjimo prašymų teisingumą ir autentiškumą, teikia juos CPVA kartu su teikiamų mokėjimo prašymų suvestine.

9. Patvirtinusi išlaidų tinkamumą finansuoti, CPVA rengia mokėjimo paraiškas valstybės iždui dėl lėšų pervedimo galutiniam paramos gavėjui (paraiškoje nurodo finansuojamo paprojekčio pavadinimą ir numerį) ir teikia jas Finansų ministerijai. Finansų ministerija prireikus turi teisę gauti iš CPVA išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentų kopijas.

10. Valstybės iždo departamentas mokėjimo paraiškas valstybės iždui apmoka vadovaudamasis Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklėmis. Valstybės iždo departamentas per 5 darbo dienas informuoja CPVA ir tarpinę instituciją apie mokėjimo paraiškų apmokėjimą.

11. Jei tarpinė institucija ar CPVA nustato, kad galutiniam paramos gavėjui buvo išmokėta didesnė paramos suma nei būtina paprojekčiui įgyvendinti, tarpinė institucija, vadovaudamasi paprojekčio įgyvendinimo sutarties nuostatomis, pareikalauja galutinio paramos gavėjo grąžinti išmokėtos sumos perviršį.

12. Galutinį tinkamų finansuoti konkretaus projekto išlaidų dydį tvirtina Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetas. Jeigu nustatoma mažesnė suma, negu patvirtinta CPVA ir išmokėta Valstybės iždo departamento, tuomet galutinis paramos gavėjas grąžina išmokėtos sumos perviršį.

13. Išmokėtos sumos perviršis turi būti grąžinamas vadovaujantis Europos Sąjungos finansinės paramos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų bei bendrojo finansavimo lėšų, išmokėtų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų programų ir (arba) panaudotų pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą, šių lėšų registravimo, apskaitos, projektų vykdytojų skolų pripažinimo abejotinomis ir abejotinų skolų nurašymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 (Žin., 2005, Nr. 69-2469).

 

III. TARPINĖS INSTITUCIJOS IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS

 

14. Tarpinės institucijos išlaidos apmokamos kompensavimo su avanso mokėjimu būdu. Avanso dydis tarpinei institucijai nustatomas paramos ir projekto įgyvendinimo sutartyje ir gali siekti iki 20 procentų paramos tarpinei institucijai sumos.

15. Avansas tarpinei institucijai mokamas vadovaujantis projekto įgyvendinimo sutarties nuostatomis dėl avanso tarpinei institucijai mokėjimo. Tarpinė institucija turi kartu su avanso mokėjimo prašymu pateikti CPVA projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytus dokumentus ir banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl avanso sumos, jeigu avanso suma yra didesnė nei 10 000 litų (netaikoma biudžetinėms įstaigoms). Banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis turi galioti tol, kol už gautą avansą atsiskaitoma.

16. CPVA patikrina avanso mokėjimo prašymo teisingumą, ar pridėti visi privalomi dokumentai ir ar jie autentiški. CPVA, patikrinusi ir patvirtinusi tarpinės institucijos avanso mokėjimo prašymą, rengia mokėjimo paraišką valstybės iždui dėl lėšų pervedimo tarpinei institucijai (paraiškoje nurodo finansuojamo projekto pavadinimą ir numerį) ir teikia ją Finansų ministerijai. Finansų ministerija prireikus turi teisę gauti iš CPVA išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentų kopijas.

17. Valstybės iždo departamentas mokėjimo paraiškas valstybės iždui apmoka vadovaudamasis Valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo sąskaitos taisyklėmis. Valstybės iždo departamentas per 5 darbo dienas informuoja CPVA apie mokėjimo paraiškos apmokėjimą.

18. Tarpinė institucija Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1K-239 (Žin., 2006, Nr. 75-2880), nustatyta tvarka teikia CPVA mokėjimo prašymus kartu su tarpinėmis projekto įgyvendinimo ataskaitomis. Tarpinės institucijos teikiami mokėjimo prašymai apmokami projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyta tvarka. Tarpinėje projekto įgyvendinimo ataskaitoje turi būti deklaruojama:

18.1. per ataskaitinį laikotarpį tarpinės institucijos patirtų ir apmokėtų projekto išlaidų suma;

18.2. per ataskaitinį laikotarpį visų galutinių paramos gavėjų išlaidų suma.

19. Galutinį tinkamų finansuoti išlaidų dydį tarpinei institucijai tvirtina Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerija ir EEE finansinio mechanizmo komitetas. Jeigu nustatoma mažesnė suma, negu patvirtinta CPVA ir išmokėta Valstybės iždo departamento, tuomet tarpinė institucija grąžina išmokėtos sumos perviršį.

20. Išmokėtos sumos perviršis turi būti grąžinamas vadovaujantis Europos Sąjungos finansinės paramos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų bei bendrojo finansavimo lėšų, išmokėtų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų programų ir (arba) panaudotų pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą, šių lėšų registravimo, apskaitos, projektų vykdytojų skolų pripažinimo abejotinomis ir abejotinų skolų nurašymo taisyklėmis.

______________