LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. LIEPOS 3 D. NUTARIMO NR. 929 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ KOMISIJOJE IR EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISME NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. gruodžio 20 d. Nr. 2011

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. liepos 3 d. nutarimą Nr. 929 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių komisijoje ir Europos žmogaus teisių teisme nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 56-1413; 1999, Nr. 1-8, Nr. 58-1896) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO EUROPOS

ŽMOGAUS TEISIŲ TEISME NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme nuostatus (pridedama).

2. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovui Europos žmogaus teisių teisme Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu rengti paaiškinimus ir pareiškimus Žmogaus teisių komitetui dėl pranešimų, pateiktų pagal 1966 metų tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto fakultatyvinį protokolą, taip pat atstovauti Lietuvos Respublikos Vyriausybei atliekant kitus su tuo susijusius veiksmus. Parengtus paaiškinimus ir pareiškimus Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu Žmogaus teisių komitetui perduoda Užsienio reikalų ministerija.

3. Nustatyti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Europos žmogaus teisių teisme, vykdydamas savo funkcijas pagal šio nutarimo 2 punktą, turi tas pačias teises, pareigas ir imunitetus, kaip ir atlikdamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme funkcijas“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                             VYTAUTAS MARKEVIČIUS

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 929

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. gruodžio 20 d. nutarimo

Nr. 2011 redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISME NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Europos žmogaus teisių teisme (toliau vadinama – atstovas) yra įgaliotas valstybės tarnautojas, atstovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybei Europos žmogaus teisių teismo procesuose.

Atstovas Europos žmogaus teisių teisme veikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu.

2. Atstovas sprendžia jo kompetencijai priskirtus klausimus, vykdo kitas Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, tarptautinių sutarčių, kuriose dalyvauja Lietuvos Respublika, numatytas funkcijas.

3. Atstovas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, tarptautinėmis sutartimis, kuriose dalyvauja Lietuvos Respublika, Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, taip pat kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

4. Atstovą skiria į pareigas ir atleidžia iš pareigų Lietuvos Respublikos Vyriausybė teisingumo ministro ir užsienio reikalų ministro bendru teikimu. Teisingumo ministras gali steigti atstovo padėjėjų pareigybes atstovo teikimu.

Atstovas turi atitikti bendruosius valstybės tarnautojui keliamus reikalavimus ir specialius reikalavimus, nustatytus Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme pareigybės aprašyme.

5. Atstovo darbo užmokestis nustatomas Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) nustatyta tvarka.

Atstovo pareigybės aprašymą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Atstovo veikla finansuojama ir atstovo darbo užmokestis mokamas iš Teisingumo ministerijai skiriamų lėšų. Atstovą techniškai aptarnauja Teisingumo ministerija.

 

II. ATSTOVO UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

6. Svarbiausieji atstovo uždaviniai yra šie:

6.1. ginti Lietuvos Respublikos interesus Europos žmogaus teisių teisme;

6.2. siekti, kad Lietuvos Respublikos įstatymai atitiktų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir jos papildomų protokolų (toliau vadinama – Konvencija) nuostatas;

6.3. siekti, kad būtų formuojama Europos žmogaus teisių teismo politika, palanki Lietuvos Respublikai;

6.4. padėti plėtoti teisės mokslą žmogaus teisių ir laisvių apsaugos srityje.

7. Pagrindinės atstovo funkcijos yra šios:

7.1. atstovauti Lietuvos Respublikos Vyriausybei Europos žmogaus teisių teismo procesuose;

7.2. rengti medžiagą ir argumentus, pateikti dokumentus, kurių reikia peticijai nagrinėti Europos žmogaus teisių teisme;

7.3. dalyvauti derinant Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus su Konvencijos nuostatomis;

7.4. kaupti ir sisteminti informacinę medžiagą apie Europos žmogaus teisių teismo darbo praktiką, susijusią su Lietuvos Respublika;

7.5. pagal savo kompetenciją bendradarbiauti su kitų valstybių atitinkamomis institucijomis, keistis informacija ir metodine medžiaga.

 

III. ATSTOVO TEISĖS IR PAREIGOS

 

8. Atstovas, vykdydamas jam pavestus uždavinius ir funkcijas, turi teisę:

8.1. gauti iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ministerijų ir kitų Vyriausybės įstaigų, valstybės institucijų, mokslo ir studijų institucijų, įstaigų ir organizacijų visą informaciją ir medžiagą, kurios reikia jo funkcijoms vykdyti, taip pat jų atstovų ir specialistų išvadas, ar Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai atitinka Konvenciją;

8.2. pasitelkti ministerijų ir kitų Vyriausybės įstaigų, valstybės institucijų, mokslo ir studijų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus ir specialistus, susitarus su jų vadovais, darbui, susijusiam su jam pavestų funkcijų vykdymu;

8.3. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir kitoms valstybės institucijoms pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos įstatymų pakeitimų, naujų įstatymų, būtinų derinant teisės aktus su Konvencija, rengimo;

8.4. derėtis Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu dėl taikaus susitarimo, konsultuotis su Lietuvos Respublikos Vyriausybe dėl taikaus susitarimo sąlygų, teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei tvirtinti taikų susitarimą.

Taikus susitarimas vykdomas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka;

8.5. laisvai išvykti iš Lietuvos Respublikos dalyvauti Europos žmogaus teisių teismo darbe.

9. Atstovas negali būti persekiojamas už Europos žmogaus teisių teismo procesų metu padarytus žodinius ar rašytinius pareiškimus, pateiktus dokumentus ar įrodymus.

10. Atstovas turi ir kitų teisių, kurias jam nustato Lietuvos Respublikos įstatymai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai.

11. Atstovas privalo teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei informaciją apie bylų, kuriose dalyvauja Lietuvos Respublika, eigą ir Europos žmogaus teisių teismo priimtus sprendimus.

Kiekvienų metų pabaigoje atstovas pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei ataskaitą apie jam pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą.

______________