LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL VALSTYBINĖS PAMINKLOSAUGOS KOMISIJOS NARIŲ IŠ VISUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ RINKIMŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. balandžio 4 d. Nr. I-840

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutaria:

Patvirtinti Valstybinės paminklosaugos komisijos narių iš visuomeninių organizacijų rinkimų nuostatus (pridedami).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS                            ČESLOVAS JURŠĖNAS

______________

 

 

 


Lietuvos Respublikos Seimo

1995 m. balandžio 4 d.

nutarimo Nr. I-840

priedėlis

 

VALSTYBINĖS PAMINKLOSAUGOS KOMISIJOS NARIŲ IŠ VISUOMENINIŲ

ORGANIZACIJŲ RINKIMŲ NUOSTATAI

 

1. Remiantis Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo 4 straipsniu, įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos visuomeninės organizacijos, kurių pagrindinė veikla susijusi su kultūros vertybių paieška, saugojimu ir propagavimu, renka (ir atšaukia) du komisijos narius, kurių įgaliojimų terminas – ketveri metai.

2. Rinkimų datą, likus pusantro mėnesio iki rinkimų, skelbia Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Turinčios teisę dalyvauti rinkimuose visuomeninės organizacijos ne vėliau kaip likus mėnesiui iki rinkimų paduoda raštu pareiškimus Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui. Šis, patikrinęs registravimo dokumentus ir įstatus, priima sprendimą, kokios organizacijos dalyvauja rinkimuose.

3. Rinkimai vyksta dviem turais.

Pirmajame ture kiekviena rinkimuose dalyvaujanti visuomeninė organizacija paprasta balsų dauguma išrenka penkis rinkėjus (įgaliotinius) ir du kandidatus į komisijos narius. Du kandidatus į komisijos narius gali išrinkti kartu susitarusios kelios visuomeninės organizacijos. Šiuo atveju visuomeninės organizacijos, kurios susitarusios pateikė bendrus kandidatus į komisijos narius, į rinkėjų (įgaliotinių) susirinkimą deleguoja kiekviena po penkis rinkėjus (įgaliotinius). Rinkimų protokolai apie rinkėjų (įgaliotinių) ir kandidatų į komisijos narius išrinkimą per penkias dienas pristatomi Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui.

Antrasis rinkimų turas yra rinkėjų (įgaliotinių) susirinkimas. Remdamasis įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo įgyvendinimo“ 1 straipsniu, jį sušaukia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Susirinkimas laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė visuomeninėms organizacijoms atstovaujančių rinkėjų (įgaliotinių). Susirinkimas išrenka pirmininką, sekretorių, balsų skaičiavimo komisiją, patvirtina rinkimų biuletenį. Susirinkimui sutikus, pirmininką, sekretorių ir balsų skaičiavimo komisiją gali paskirti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

4. Rinkėjai (įgaliotiniai) balsuoja slaptai, rinkimų biuletenyje pažymėdami ne daugiau kaip dvi kandidatų į komisijos narius pavardes. Patys kandidatai balsavimo teisės neturi ir negali būti balsų skaičiavimo komisijos nariais.

5. Išrinktais laikomi du kandidatai, surinkę daugiausiai balsų. Jeigu vienodai balsų surenka daugiau kandidatų negu reikia išrinkti, balsavimas kartojamas. Šiuo atveju balsavimo biuletenyje paliekamos pavardės tik tų po lygiai balsų surinkusių kandidatų, už kuriuos balsavo daugiausiai rinkėjų (įgaliotinių).

6. Komisijos narius atšaukti prieš laiką gali visuomeninių organizacijų rinkėjų (įgaliotinių), išrinktų jų įstatų nustatyta tvarka, bendras susirinkimas. Kiekviena visuomeninė organizacija išrenka ir deleguoja į susirinkimą po penkis rinkėjus (įgaliotinius). Susirinkimo darbo ir balsavimo tvarką nustato pats susirinkimas.

Susirinkimas laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 visų susirinkime turėjusių teisę dalyvauti visuomeninių organizacijų rinkėjų (įgaliotinių). Sprendimas priimamas paprasta balsų dauguma.

______________