LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS KAIMO TINKLO KOMITETO PAVYZDINIO DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2009 m. birželio 30 d. Nr. 3D-479
Vilnius
Vadovaudamasis 2005 m. rugsėjo 20 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1698/2005 dėl Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) paramos kaimo plėtrai (OL 2005 L 277, p. 1) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. sausio 19 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 74/2009 (OL 2009 L 30, p. 100), 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1974/2006, nustatančiu išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 1698/2005 dėl Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) paramos kaimo plėtrai taikymo taisykles (OL 2006 L 368, p. 15), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. gegužės 4 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 363/2009 (OL 2009 L 111, p. 5), ir įgyvendindamas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos, patvirtintos 2007 m. spalio 19 d. Komisijos sprendimu Nr. C (2007) 5076, ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo (Žin., 2002, Nr. 72-3009; 2008, Nr. 81-3174) nuostatas,
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos žemės ūkio
ministro 2009 m. birželio 30 d.
įsakymu Nr. 3D-479
PAVYZDINIS LIETUVOS KAIMO TINKLO KOMITETO DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pavyzdinis Lietuvos kaimo tinklo komiteto darbo reglamentas nustato Lietuvos kaimo tinklo komiteto (toliau – Komitetas) funkcijas, teises ir pareigas, darbo tvarką.
II. KOMITETO FUNKCIJOS
III. KOMITETO IR KOMITETO NARIO TEISĖS IR PAREIGOS
4. Komitetas turi teisę:
4.1. gauti iš Tinklo narių, Tinklo komitetų, Tinklo darbo grupių su Programos įgyvendinimu ir kitą su žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtra susijusią informaciją, būtiną Komiteto funkcijoms vykdyti;
4.5. kviesti į Komiteto posėdžius kitų Tinklo komitetų, Tinklo darbo grupių atstovus, ekspertus, kitų suinteresuotų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus;
5. Komitetas savo veikloje privalo:
6. Tikrojo Tinklo nario atstovas Komiteto veikloje dalyvauja tikrojo Komiteto nario teisėmis (toliau – Komiteto narys). Kitų Tinklo komitetų nariai, Tinklo narių stebėtojų atstovai Komiteto veikloje gali dalyvauti nario stebėtojo teisėmis (toliau – nariai stebėtojai).
7. Komiteto narys turi teisę:
7.3. mažiausiai prieš 5 darbo dienas iki Komiteto posėdžio ir posėdžio metu susipažinti su svarstyti pateiktais klausimais;
8. Komiteto narys privalo:
IV. KOMITETO DARBO ORGANIZAVIMAS
10. Komitetui vadovauja Komiteto pirmininkas. Komiteto nariai gali nuspręsti dėl kitokios Komiteto struktūros.
11. Komiteto pirmininkas yra renkamas iš Komiteto narių paprastąja balsų dauguma vienerių metų laikotarpiui.
12. Komiteto pirmininko funkcijos:
12.5. yra atsakingas už bendradarbiavimą su Tinklo taryba, kitais Tinklo komitetais ir Tinklo sekretoriatu;
13. Pagrindinė Komiteto veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį.
14. Komiteto pirmininko, 1/2 Komiteto narių arba Tinklo sekretoriato iniciatyva gali būti kviečiamas neeilinis posėdis.
15. Į Komiteto posėdžius gali būti kviečiami ne tik Komiteto nariai, bet ir kitų institucijų ir įstaigų atstovai bei ekspertai.
16. Komiteto nariai, į posėdžius kviečiami kitų institucijų ir įstaigų atstovai bei ekspertai apie būsimą posėdį ir posėdžio darbotvarkę raštu ir elektroniniu paštu informuojami ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komiteto posėdžio. Laikoma, kad informacija yra pateikta nuo elektroninio laiško išsiuntimo dienos. Nariai stebėtojai apie Komiteto posėdį yra informuojami elektroniniu paštu. Informacija apie posėdį yra skelbiama Tinklo interneto svetainėje www.kaimotinklas.lt.
18. Jeigu Komiteto narys dėl pateisinamų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų ar kt.) negali dalyvauti posėdyje, jis apie tai privalo pranešti raštu ar elektroniniu paštu Tinklo sekretoriatui ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio.
19. Jei Komiteto narys negali dalyvauti Komiteto posėdyje, pagal jį delegavusio Tinklo nario įgaliojimą jį gali pavaduoti kitas Tinklo nario atstovas. Jei Komiteto narys be pateisinamos priežasties praleidžia tris Komiteto posėdžius iš eilės, Komiteto pirmininkas apie tai informuoja Tinklo tarybą, kuri svarsto apie Tinklo nario pašalinimą iš Tinklo.
20. Klausimai į Komiteto posėdžio darbotvarkę įtraukiami Komiteto pirmininko, Komiteto narių, Tinklo sekretoriato iniciatyva.
21. Visi klausimai posėdžio metu aptariami tokia seka, kokia išdėstyti darbotvarkėje, jeigu posėdžio pradžioje svarstant darbotvarkę bendru sutarimu nenusprendžiama kitaip.
22. Komitetą techniškai aptarnauja Tinklo sekretoriatas. Tinklo sekretoriatas:
22.1. koordinuoja visos reikiamos informacijos ir dokumentų rengimą efektyviam Komiteto darbui užtikrinti;
22.2. organizuoja Komiteto posėdžius ir Komiteto pirmininko pavedimu atlieka kitus su Komiteto veikla susijusius darbus;
V. KOMITETO SPRENDIMAI
24. Komiteto sprendimai yra priimami, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komiteto narių. Komiteto sprendimai priimami bendru sutarimu arba, jei jo negalima pasiekti, Komiteto nariams balsuojant.
25. Balso teisę turi tik Komiteto nariai, balsavimo metu jie turi po vieną balsą. Balsuojama atvirai, „už“ arba „prieš“. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra pirmininko balsas. Nariai stebėtojai ir į posėdžius kviečiami kitų institucijų ir įstaigų atstovai bei ekspertai turi patariamojo balso teisę.
VI. KOMITETO SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS
29. Protokolo projektas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po posėdžio elektroniniu paštu išsiunčiamas Komiteto nariams, posėdyje dalyvavusiems nariams stebėtojams. Komiteto nariai, posėdyje dalyvavę nariai stebėtojai savo pastabas ir pasiūlymus Tinklo sekretoriatui turi pateikti per 5 darbo dienas nuo protokolo gavimo dienos. Per nustatytą laiką negavus pastabų, laikoma, kad protokolo projektui pritarta.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
32. Komiteto darbo reglamento pakeitimus ir papildymus gali inicijuoti kiekvienas Komiteto narys. Komiteto nariai turi pateikti savo pasiūlymus dėl darbo reglamento pakeitimo ar papildymo raštu Komiteto pirmininkui. Jis svarsto pateiktus pasiūlymus ir priima dėl klausimo įtraukimo į artimiausio posėdžio darbotvarkę. Darbo reglamento pakeitimai ir papildymai tvirtinami Komiteto protokolu.
33. Komiteto veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, kiti dokumentai) saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.