Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL Lietuvos respublikos vyriausybės 2003 m. sausio 21 d. nutarimo nr. 75 „dėl atlyginimo už vertingą informaciją apie nusikalTIMUS, kuriAIS padaryta turtinė žala valstybei“ pakeitimo
2010 m. sausio 20 d. Nr. 86
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 21 d. nutarimą Nr. 75 „Dėl atlyginimo už vertingą informaciją apie nusikaltimus, kuriais padaryta turtinė žala valstybei“ (Žin., 2003, Nr. 9-298) ir išdėstyti jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL ATLYGINIMO UŽ VERTINGĄ INFORMACIJĄ APIE NUSIKALSTAMAS VEIKAS, KURIOMIS PADARYTA ŽALA VALSTYBEI
Siekdama gerinti Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ir valstybės pinigų fondų pajamų surinkimą, taip pat skatindama visuomenės nepakantumą nusikalstamoms veikoms, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Nustatyti, kad:
1.1. Asmenims, suteikusiems teisėsaugos institucijoms vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (toliau – vertinga informacija), gali būti atlyginama vienkartine pinigine išmoka.
1.2. Vienkartinė piniginė išmoka gali būti mokama, jeigu:
1.2.1. pasinaudojus suteikta vertinga informacija atskleista nusikalstama veika ir įsiteisėja apkaltinamasis nuosprendis arba ikiteisminis tyrimas nepradedamas, arba pradėtas ikiteisminis tyrimas nutraukiamas;
1.3. Vienkartinės piniginės išmokos dydis – iki 10 procentų valstybei atlygintos nusikalstama veika padarytos turtinės žalos arba išieškotų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą, savivaldybių biudžetus ir valstybės pinigų fondus lėšų, bet ne daugiau kaip 100 tūkst. litų.
1.4. Asmenims, suteikusiems teisėsaugos institucijoms vertingą informaciją, atlyginama, kai teisėsaugos institucijos motyvuotu teikimu Komisija sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti priima sprendimą išmokėti asmenims atlyginimą už suteiktą vertingą informaciją.
1.5. Teisėsaugos institucijos motyvuotą teikimą Komisijai sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti teikia šio nutarimo 1.2.1 ir 1.2.2 punktuose nurodytomis sąlygomis.
1.6. Asmenims, suteikusiems teisėsaugos institucijoms vertingą informaciją, vienkartinė piniginė išmoka mokama iš teisėsaugos institucijai, kuri pateikė Komisijai sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti motyvuotą teikimą išmokėti asmenims atlyginimą už suteiktą vertingą informaciją, Lietuvos Respublikos valstybės biudžete patvirtintų bendrųjų asignavimų ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo išmokėti atlyginimą už suteiktą vertingą informaciją priėmimo.
2. Sudaryti šią Komisiją sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti:
Ministro Pirmininko kancleris (komisijos pirmininkas);
finansų viceministras (komisijos pirmininko pavaduotojas);
vidaus reikalų viceministras;
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos atstovas;
Muitinės departamento prie Finansų ministerijos atstovas;
Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovas;
Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovas;
Valstybės saugumo departamento atstovas;
Generalinės prokuratūros atstovas.
3. Pavesti vidaus reikalų ministrui patvirtinti personalinę Komisijos sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti sudėtį.
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. sausio 21 d. nutarimu Nr. 75
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2010 m. sausio 20 d. nutarimo Nr. 86 redakcija)
komisijos sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalSTAmas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalSTAMAS veikas išmokėjimo priimti nuostatAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Komisija sprendimams dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas išmokėjimo priimti (toliau – komisija) svarsto ir priima sprendimus dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (toliau – vertinga informacija) išmokėjimo, jeigu yra pagrindai, numatyti šių nuostatų 3 punkte.
II. KOMISIJOS KOMPETENCIJA
3. Komisija svarsto ir priima sprendimus dėl atlyginimo asmenims už suteiktą vertingą informaciją išmokėjimo, jeigu:
3.1. pasinaudojus suteikta vertinga informacija atskleista nusikalstama veika ir įsiteisėja apkaltinamasis nuosprendis arba ikiteisminis tyrimas nepradedamas, arba pradėtas ikiteisminis tyrimas nutraukiamas;
4. Komisija, išnagrinėjusi teisėsaugos institucijos teikimą dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją (toliau – teikimas) ir nustačiusi, kad sprendimui priimti reikia papildomos informacijos, gali pareikalauti papildomos informacijos iš teikimą pateikusios teisėsaugos institucijos.
5. Komisija priima sprendimą išmokėti asmenims atlyginimą už suteiktą vertingą informaciją arba jo neišmokėti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo teikimo iš teisėsaugos institucijos gavimo. Jeigu sprendimui priimti reikia papildomos informacijos, komisija priima minėtus sprendimus ne vėliau kaip per 45 kalendorines dienas nuo teikimo gavimo.
6. Komisija negali priimti sprendimo išmokėti atlyginimą už suteiktą vertingą informaciją, jeigu informaciją suteikęs asmuo pats dalyvavo padarant tas nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ir (ar) finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, apie kurias pranešė teisėsaugos institucijai.
7. Komisija gali priimti sprendimą neišmokėti atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją, jeigu išnagrinėjusi teikimą nustato, kad nusikalstamos veikos atskleistos ar nusikalstamomis veikomis padaryta turtinė žala atlyginta arba išieškota į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą, savivaldybių biudžetus ir valstybės pinigų fondus ne dėl asmens teisėsaugos institucijai suteiktos informacijos.
III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
9. Komisijos darbo forma – posėdžiai. Komisijos pirmininkas pirmininkauja komisijos posėdžiams ir atstovauja komisijai. Nesant komisijos pirmininko, jo funkcijas atlieka komisijos pirmininko pavaduotojas.
10. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos posėdžiai rengiami tik gavus teisėsaugos institucijos teikimą.
11. Gavus teikimą, komisijos pirmininkas išsiunčia jo kopijas komisijos nariams, kurie savo pasiūlymus raštu pateikia komisijos pirmininkui.
12. Atsižvelgdamas į gautą teikimą ir komisijos narių pasiūlymus, suderinęs komisijos posėdžio datą su komisijos nariais, posėdį sušaukia komisijos pirmininkas. Apie būsimąjį posėdį komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas.
13. Komisija gali kviesti į savo posėdžius teisėsaugos institucijų atstovus, taip pat kitų valstybės institucijų ar įstaigų atstovus ir išklausyti jų informaciją.
14. Komisijoje sprendimai dėl atlyginimo už suteiktą vertingą informaciją išmokėjimo ar neišmokėjimo priimami posėdyje dalyvavusių komisijos narių balsų dauguma. Komisijos narys balso teisės neturi, jeigu svarstomas teisėsaugos institucijos, kurioje jis dirba, teikimas.
15. Komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas komisijos posėdžio pirmininko balsas. Jeigu komisijos nario nuomonė nesutampa su komisijos narių daugumos nuomone, jis turi teisę svarstomu klausimu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma posėdžio protokole.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS