LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL GERIAUSIAI VIDURINIO UGDYMO PROGRAMĄ BAIGUSIŲJŲ EILĖS SUDARYMO 2010 METAIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. sausio 28 d. Nr. V-138

Vilnius

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 70 straipsnio 1 dalį,

tvirtinu Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2010 m. sausio 28 d.

įsakymu Nr. V-138

 

GERIAUSIAI VIDURINIO UGDYMO PROGRAMĄ BAIGUSIŲJŲ EILĖS SUDARYMO 2010 METAIS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato asmenų, įgijusių vidurinį išsilavinimą ir 2010 metais stojančių į Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas bei siekiančių, kad jų studijų kaina būtų apmokama Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, atrankos kriterijus ir šių asmenų eilės (toliau – geriausiųjų eilė) sudarymo principus.

2. Geriausiųjų eilė sudaroma pagal pagrindinius ir papildomus kriterijus.

3. Pagrindiniai kriterijai yra šie:

3.1. pagrindinio dalyko brandos arba stojamojo egzamino įvertinimas;

3.2. antrojo dalyko brandos egzamino įvertinimas;

3.3. trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas;

3.4. ketvirtojo dalyko metinis pažymys.

4. Papildomi kriterijai yra šie:

4.1. olimpiados arba konkurso I–III vietos laimėjimas;

4.2. sporto pasiekimai;

4.3. motyvacija;

4.4. profesinė patirtis.

5. Šio aprašo 3 punkte nurodyti kriterijai priklauso nuo studijų srities, studijų krypties arba krypčių grupės.

6. Geriausiųjų eilė sudaroma iš asmenų, nurodytų šio aprašo 1 punkte, pagal vidurinio ugdymo programos baigimo ir brandos bei stojamųjų (jeigu jie nustatyti) egzaminų, nurodytų šio aprašo 1 ir 2 prieduose, rezultatus (toliau – pasiekimai), vertinamus pagal kriterijus, nurodytus šio aprašo 2 punkte.

7. Ne anksčiau kaip 2010 metais vidurinį išsilavinimą Lietuvoje įgiję asmenys gali pretenduoti į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu jų mokymosi rezultatai yra ne žemesni už Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. spalio 20 d. įsakymu Nr. ISAK-2082 (Žin., 2009, Nr. 129-5621) nustatytus minimalius rodiklius stojantiesiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantieji 2010 metais turi būti išlaikę:

7.1. tris brandos egzaminus arba du brandos egzaminus ir baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą, jeigu pretenduoja į visų studijų sričių (išskyrus meno studijų sritį) programas;

7.2. du brandos egzaminus, jeigu pretenduoja į meno studijų srities programas.

 

II. ATRANKOS KRITERIJAI GERIAUSIŲJŲ EILEI SUDARYTI

 

8. Asmenys geriausiųjų eilėje rikiuojami pagal kriterijus, išreikštus balais. Pagrindinių kriterijų įtaka geriausiųjų eilei sudaryti pagal studijų sritį, studijų kryptį ar krypčių grupę pateikiama šio aprašo 1 ir 2 prieduose.

9. Pagrindinius kriterijus sudaro:

9.1. visų studijų krypčių arba krypčių grupių programose (išskyrus meno studijų sritį ir socialinių mokslų srities pedagogikos meno pedagogus rengiančias studijų programas (toliau – meno pedagogikos programos)) – trijų dalykų brandos egzaminų įvertinimai ir ketvirtojo dalyko metinis pažymys. Metinis pažymys (išskyrus šio aprašo 1 priede nurodytą 2 krypčių grupę) turi būti dalyko, nesikartojančio su dalykais, kurių mokinių žinios vertinamos brandos egzaminu;

9.2. šio aprašo 1 priede nurodytose 2 krypčių grupės programose – trijų dalykų brandos egzaminų įvertinimai ir ketvirto dalyko, galinčio kartotis su vienu dalyku, kurio mokinio žinios vertinamos brandos egzaminu, metinis pažymys;

9.3. meno studijų srities programose – vieno arba dviejų dalykų brandos egzaminų įvertinimai, vieno stojamojo egzamino ir vieno dalyko, nesikartojančio su dalykais, kurių mokinių žinios vertinamos brandos egzaminu, metinis pažymys. Aukštosios mokyklos, vykdančios meno studijų srities programas, priėmimo į aukštąją mokyklą taisyklėse nustatytus stojamuosius egzaminus turi vykdyti bendrai. Stojamųjų egzaminų organizavimo ir vertinimo tvarką tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Stojamųjų egzaminų rezultatai vertinami pagal šimtabalę vertinimo sistemą ir perskaičiuojami pagal šio aprašo 4 priede nurodytą valstybinio egzamino įvertinimo perskaičiavimo principą;

9.4. meno pedagogikos programose – vieno stojamojo egzamino, vieno dalyko brandos egzamino įvertinimas ir vieno dalyko, nesikartojančio su dalyku, kurio mokinio žinios vertinamos brandos egzaminu, metinis pažymys. Stojamųjų egzaminų organizavimo ir vertinimo tvarką tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Stojamųjų egzaminų rezultatai vertinami pagal šimtabalę vertinimo sistemą ir perskaičiuojami pagal šio aprašo 4 priede nurodytą valstybinio egzamino įvertinimo perskaičiavimo principą;

9.5. stojantieji į meno studijų srities ir meno pedagogikos programas, neišlaikę stojamojo egzamino, negali dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas šių studijų programų vietas.

10. Lietuvių (gimtosios) arba lietuvių (valstybinės) kalbos brandos egzamino įvertinimas yra būtinas geriausiųjų eilei sudaryti.

11. Kadangi vykdomi tik mokykliniai geografijos ir muzikologijos brandos egzaminai, prie jų įvertinimų pagal dešimtainę sistemą pridedama 13 balų.

12. Pagrindinių ir papildomų kriterijų įtaka sudaromai geriausiųjų eilei nurodoma šio aprašo 3 priede ir yra tokia:

12.1. pagrindinių kriterijų svertiniai koeficientai (išskyrus meno studijų srities ir meno pedagogikos programas):

12.1.1. pagrindinio tos studijų krypties ar krypčių grupės dalyko brandos egzamino įvertinimo – 0,4;

12.1.2. kitų dviejų dalykų brandos egzaminų įvertinimų – po 0,2;

12.1.3. ketvirtojo dalyko metinio pažymio – 0,2;

12.2. meno studijų srities (išskyrus muzikos ir architektūros universitetinių studijų kryptis) kriterijų svertiniai koeficientai:

12.2.1. stojamojo egzamino įvertinimo – 0,7;

12.2.2. pirmojo dalyko (lietuvių kalbos) brandos egzamino – 0,2;

12.2.3. antrojo dalyko metinio pažymio – 0,1;

12.3. muzikos universitetinių studijų krypties kriterijų svertiniai koeficientai:

12.3.1. stojamojo egzamino – 0,6;

12.3.2. pirmojo dalyko brandos egzamino – 0,1;

12.3.3. antrojo dalyko (lietuvių kalbos) brandos egzamino – 0,2;

12.3.4. trečiojo dalyko metinio pažymio – 0,1;

12.4. architektūros universitetinių studijų krypties kriterijų svertiniai koeficientai:

12.4.1. stojamojo egzamino – 0,5;

12.4.2. pirmojo dalyko brandos egzamino – 0,2;

12.4.3. antrojo dalyko (lietuvių kalbos) brandos egzamino – 0,2;

12.4.4. trečiojo dalyko metinio pažymio – 0,1;

12.5. meno pedagogikos programų kriterijų svertiniai koeficientai:

12.5.1. stojamojo egzamino įvertinimo – 0,6;

12.5.2. pirmojo dalyko (lietuvių kalbos) brandos egzamino – 0,2;

12.5.3. antrojo dalyko metinio pažymio – 0,2;

12.6. pagal papildomus kriterijus pelnyti balai pridedami prie gautų pagal pagrindinius kriterijus balų sumos.

12.7. Stojantieji į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, privalo laikyti motyvacinį testą; šio testo turinį ir laikymo tvarką tvirtina švietimo ir mokslo ministras; už teigiamą testo rezultatų įvertinimą stojančiajam pridedami 1 arba 2 papildomi balai; neigiamas testo rezultatų įvertinimas turi rekomendacinį pobūdį ir tokį įvertinimą gavęs stojantysis gali dalyvauti konkurse į aukščiau nurodytas programas.

13. Jei asmuo nėra laikęs vieno iš tai studijų krypčiai arba krypčių grupei numatytų dalykų brandos egzaminų, vietoj nelaikyto brandos egzamino įvertinimo imamas atitinkamo dalyko metinis pažymys (netaikoma pagrindiniam, turinčiam didžiausią svertinį koeficientą, studijų krypties arba krypčių grupės dalykui).

14. Jei asmens brandos atestate nėra tai studijų krypčiai arba krypčių grupei numatyto dalyko metinio pažymio, vietoj jo gali būti imamas atitinkamo dalyko brandos egzamino įvertinimas. Jeigu imamas valstybinio brandos egzamino įvertinimas, jis dalijamas iš dešimt, tačiau joks priedas nepridedamas. Prie mokyklinio brandos egzamino įvertinimo taip pat nepridedamas joks priedas.

15. Jeigu asmuo atleistas nuo visų brandos egzaminų ir jo brandos atestate įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“, vietoj nelaikytų brandos egzaminų įvertinimų imami metiniai pažymiai, perskaičiuoti šio aprašo 4 priede nurodyta mokyklinio brandos egzamino perskaičiavimo tvarka. Jeigu asmuo neturi numatyto dalyko metinio pažymio, laikoma, kad to dalyko metinis pažymys yra „nulis“.

16. Kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, turintiems vidutinį, žymų arba labai žymų klausos sutrikimo laipsnį, išlaikiusiems mokyklinį lietuvių (gimtosios) kalbos arba lietuvių (valstybinės) kalbos egzaminą, prie jų įvertinimų pagal dešimtainę sistemą pridedama 13 balų.

17. Dalykų įvertinimai perskaičiuojami laikantis šio aprašo 4 priede nurodytų principų.

18. Asmenų, įgijusių vidurinį išsilavinimą iki 2009 metų įskaitytinai, dalykų egzaminų ir metinių pažymių įvertinimai perskaičiuojami laikantis šio aprašo 4 ir 5 prieduose nurodytų principų.

 

III. GERIAUSIŲJŲ EILĖS SUDARYMO PRINCIPAI

 

19. Geriausiųjų eilei sudaryti organizuojamas bendras priėmimas į aukštąsias mokyklas. Bendrą studentų priėmimą organizuoja ir atlieka Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliota institucija (toliau – įgaliota institucija).

20. Bendrajame priėmime dalyvaujantys stojantieji vienu metu gali pretenduoti į universitetinių ir koleginių studijų programas. Stojančiųjų į kolegines ir universitetines studijas geriausiųjų eilės sudaromos remiantis šio aprašo 1 ir 2 prieduose nurodytais kriterijais.

21. Sudarant geriausiųjų eilę visi asmenys, nurodyti šio aprašo 1 punkte, pateikę prašymus priimti studijuoti nuolatine ar ištęstine forma bei tenkinantys aukštųjų mokyklų nustatytus priėmimo reikalavimus, įvertinami pagal šio aprašo 2 punkte nurodytus kriterijus tokia seka:

21.1. pagal šio aprašo 2 punkte nurodytus kriterijus apskaičiuojami prašymus pateikusių asmenų balai ir sudaroma preliminari geriausiųjų eilė iš asmenų, siekiančių, kad jų studijų kaina būtų apmokama valstybės biudžeto lėšomis;

21.2. išnagrinėjus asmenų prašymus įgaliotos institucijos nustatyta tvarka sudaromos konkursinės eilės į pasirinktas studijų programas;

21.3. lyginamos preliminari geriausiųjų eilė ir konkursinės eilės į pasirinktas studijų programas ir sudaroma bei įgaliotos institucijos nustatyta tvarka skelbiama galutinė geriausiųjų eilė iš asmenų, siekiančių, kad jų studijų kaina būtų apmokama valstybės biudžeto lėšomis;

21.4. papildomo priėmimo metu geriausiųjų eilė papildoma sąrašu asmenų, atrinktų 20.1–20.3 punktuose nustatyta tvarka; papildomame priėmime gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie dalyvavo pagrindiniame priėmime;

21.5. asmenų, kurių studijų kaina apmokama valstybės biudžeto lėšomis, sąrašas skelbiamas įgaliotos institucijos nustatyta tvarka paaiškėjus stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams.

22. Jeigu pasiekimų įvertinimas pagal pagrindinius ir papildomus kriterijus sutampa, pirmumo teisę geriausiųjų eilėje prioriteto mažėjimo tvarka turi tas asmuo, kurio:

22.1. brandos (stojamųjų) egzaminų įvertinimų, padaugintų iš svertinių koeficientų, suma yra didesnė;

22.2. brandos (stojamojo) egzamino, turinčio didžiausią svertinį koeficientą, įvertinimas yra didesnis.

23. Į aukštąsias mokyklas stojančių asmenų duomenis apie baigtą vidurinio ugdymo programą ir išlaikytus brandos egzaminus – metinius pažymius ir dalykų brandos egzaminų įvertinimus – įgaliotai institucijai elektronine forma teikia Švietimo informacinių technologijų centras ir Nacionalinis egzaminų centras. Jeigu asmuo vidurinį išsilavinimą yra įgijęs iki 2009 metų įskaitytinai arba jei jam gali būti pridedama papildomų balų šio aprašo antrajame skyriuje nustatyta tvarka, duomenys dokumentų registravimo metu į priėmimo duomenų bazę įvedami iš brandos atestato ir kitų dokumentų.

24. Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas terminus skelbia įgaliota institucija, suderinusi su Švietimo ir mokslo ministerija.

25. Pasibaigus bendrajam priėmimui į aukštąsias mokyklas įgaliota institucija Švietimo ir mokslo ministerijai perduoda priimtų studentų, kurių studijos apmokamos valstybės biudžeto lėšomis, ir studentų, sutinkančių mokėti aukštosios mokyklos nustatytą studijų kainą, duomenis.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Šalies ir tarptautinių olimpiadų, konkursų, kurių I–III vietos laimėtojams pridedami papildomi balai, sąrašas nurodomas šio aprašo 6 priede.

27. Tarptautinio bakalaureato mokyklos diplomo mokomųjų dalykų pažymiai perskaičiuojami pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. lapkričio 27 d. įsakymą Nr. 1938 „Dėl tarptautinio bakalaureato diplomo“ (Žin., 2002, Nr. 116-5223; 2009, Nr. 154-6994).

28. Užsienio šalių institucijose išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tvarką nustato Švietimo ir mokslo ministerija.

 

_________________

 

 

 

Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų

eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

1 priedas

 

PAGRINDINIŲ KRITERIJŲ ĮTAKA GERIAUSIŲJŲ EILei Į UNIVERSITETINES STUDIJAS SUDARYtI PAGAL STUDIJŲ KRYPTIS AR KRYPČIŲ GRUPES

 

Studijų krypčių grupės Nr.

Studijų kryptis arba krypčių grupė

Dalykų brandos egzaminai

Svertinis koeficientas

Dalykų metinis pažymys (metiniai pažymiai)

Svertinis koeficientas

pagal senąjį klasifikatorių1

pagal naująjį klasifikatorių2

kodas

pavadinimas

kodas

pavadinimas

1

2

3

4

5

6

7

8

9

I. HUMANITARINIŲ MOKSLŲ studijų sritis

1

01H1

filosofija

V500

filosofija

istorija

0,4

matematika

0,2

2

02H1

teologija

V600

teologija

lietuvių kalba

0,2

istorija

0,2

02H2

religijos mokslai

V800

religijos studijos

užsienio kalba

0,2

03H1

menotyra

U900

menotyra

3

05H1

istorija

V100

istorija

geografija

0,2

V200

istorija pagal teritoriją

V300

istorija pagal tematiką

05H2

archeologija

V400

archeologija

07H1

etnologija

V700

paveldo studijos

U700

regiono kultūros studijos

U800

etnologija ir folkloristika

4

04H1

filologija

Q100-800

lingvistika

lietuvių kalba

0,4

antroji užsienio kalba

arba

gimtoji kalba

0,2

R100-600

literatūrologija

užsienio kalba

0,2

T100-600

filologija

istorija

0,2

U000

600

vertimas

II. MenAI

5

01M1

muzika

W300

muzika

stojamasis egzaminas

0,6

užsienio kalba

0,1

muzika arba muzikologija

0,1

lietuvių kalba

0,2

6

02M1

dailė

W100

dailė

stojamasis egzaminas

0,7

W200

dizainas

lietuvių kalba

0,2

 

 

W700

amatai

7

03M1

teatras

W400

teatras ir kinas

stojamasis egzaminas

0,7

W500

šokis

lietuvių kalba

0,2

8

04M1

audiovizualinis menas

W600

fotografija ir medijos

stojamasis egzaminas

0,7

 

 

W800

rašytinė kūryba

lietuvių kalba

0,2

9

05M1

architektūra

K100

architektūra

stojamasis egzaminas

0,5

matematika

0,2

lietuvių kalba

0,2

III. Socialinių mokslų studijų sritis

10

01S1

teisė

M100

teisė pagal galiojimo teritoriją

istorija

0,4

matematika

0,2

M200

teisė pagal tematiką

lietuvių kalba

0,2

02S1

politikos mokslai

L200

politikos mokslai

užsienio kalba

0,2

03S2

viešasis administravimas

N700

viešasis administravimas

 

 

L400

socialinė politika

03S4

visuomenės saugumas

S200

visuomenės saugumas

05S2

socialinis darbas

L500

socialinis darbas

07S1

edukologija

X100

pedagogika3

X200

edukologija

X300

andragogika

11

 

 

X100

meno pedagogika3

stojamasis egzaminas

0,6

užsienio kalba

0,2

lietuvių kalba

0,2

12

03S1

vadyba ir verslo administravimas

N100

verslas

matematika

0,4

istorija

arba užsienio kalba

0,2

N200

vadyba

lietuvių kalba

0,2

N300

finansai

užsienio kalba

arba istorija

0,2

N400

apskaita

N500

rinkodara

N600

žmonių išteklių vadyba

05S1

sociologija

L300

sociologija

04S1

ekonomika

L100

ekonomika

06S1

psichologija

S100

psichologija

13

08S1

sportas4

C600

sportas (ši kryptis priklauso biomedicinos mokslų srities gyvybės mokslų grupei)

biologija

0,4

matematika

0,2

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

 

 

L600

antropologija

14

09S1

komunikacija ir informacija

P100

informacijos paslaugos

istorija

0,4

informacinės technologijos

0,2

P200

viešieji ryšiai

lietuvių kalba

0,2

P400

leidyba

užsienio kalba

0,2

P500

žurnalistika

15

03S3

rekreacija ir turizmas

N800

turizmas ir poilsis

istorija

0,4

geografija

0,2

 

 

S300

teritorijų planavimas

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

16

 

 

L700

visuomeninė geografija5

istorija arba matematika

0,4

matematika

arba istorija

0,2

lietuvių

0,2

geografija

0,2

IV. Fizinių mokslų studijų sritis


17

01P1

matematika

G100

matematika

matematika

0,4

fizika arba informacinės technologijos

0,2

lietuvių kalba

0,2

01P2

statistika

G300

statistika

užsienio kalba

0,2

fizika

18

02P1

fizika

F300

fizika

fizika

0,4

užsienio kalba

0,2

F500

astronomija

matematika

0,2

lietuvių kalba

0,2

19

03P1

chemija

F100

chemija

chemija

0,4

užsienio kalba

0,2

F200

medžiagotyra

matematika

0,2

04P1

biochemija6

C700

molekulinė biologija

biofizika ir biochemija (ši kryptis priklauso biomedicinos mokslų srities  gyvybės mokslų grupei;

2010 m. egzaminų derinys taikomas tik biochemijai)

lietuvių k.

0,2

20

09P1

informatika

I100

informatika

matematika

0,4

I200

informacijos sistemos

informacinės technologijos

0,2

I300

programų sistemos

I500

sveikatos informatika

lietuvių kalba

0,2

21

06P1

geografija

F800

gamtinė geografija

matematika

0,4

fizika7

0,2

geografija

0,2

istorija8

22

05P1

geologija

F600

geologija

lietuvių kalba

0,2

fizika

V. Biomedicinos mokslų studijų sritis

23

01B1

biologija

C100

biologija

biologija

0,4

matematika arba chemija

0,2

C200

botanika

chemija arba matematika

0,2

C300

zoologija

C400

genetika

lietuvių kalba

0,2

C500

mikrobiologija

C700

molekulinė biologija, biofizika ir biochemija (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik molekulinės biologijos programoms)

03B1

ekologija ir aplinkotyra9

F700

aplinkotyra (ši kryptis priklauso fizinių mokslų srities gamtos mokslų grupei)

06B1


agronomija

D400

žemės ūkis

06B2

žemės ūkis

D700

žemės ūkio mokslai (2010 m. egzaminų derinys netaikomas gyvulininkystės technologijos programai)

07B1

medicina

A300

medicina

B800

medicinos technologijos

08B1

odontologija

A400

odontologija

A500

burnos priežiūra

09B1

farmacija

B200

farmacija

10B1

visuomenės sveikata

A600

visuomenės sveikata

B400

mityba

11B1

slauga

B700

slauga

11B2

reabilitacija

B300

reabilitacija

14B1

miškininkystė

D500

miškininkystė

24

02B1

biofizika

C700

molekulinė biologija, biofizika ir biochemija (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik biofizikos programoms)

biologija

0,4

matematika

0,2

fizika

0,2

lietuvių kalba

0,2

25

12B1

veterinarinė medicina

D200

veterinarinė medicina

biologija

0,4

užsienio kalba

0,2

13B1

gyvulininkystės technologija

D700

žemės ūkio mokslai (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik gyvulininkystės technologijos programai)

chemija

0,2

lietuvių kalba

0,2

 

 

D600

maisto studijos

VI. Technologijos mokslų studijų sritis

26

01T1

elektros inžinerija

H600

elektronikos ir elektros inžinerija

matematika

0,4

užsienio kalba

0,2

01T2

elektronikos inžinerija

fizika

0,2

02T1

statybos inžinerija

H200

statybos inžinerija

lietuvių kalba

0,2

03T1

transporto inžinerija

H400

aeronautikos inžinerija

H500

jūrų inžinerija

E200

sausumos transporto inžinerija

06T1

energetika

E300

energijos inžinerija

08T1

medžiagų mokslas

J500

medžiagų technologijos

08T2

pramonės inžinerija

H700

gamybos inžinerija

09T1

mechanikos inžinerija

H300

mechanikos inžinerija

10T1

matavimų inžinerija

H100

bendroji inžinerija

 

 

J800

statybų technologijos

 

 

J400

polimerų ir tekstilės technologijos

27

04T1

aplinkos inžinerija

H100

bendroji inžinerija (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik aplinkos ir saugos inžinerijos programoms)

matematika

0,4

chemija

0,2

lietuvių kalba

0,2

05T1

chemijos inžinerija

H800

chemijos ir procesų inžinerija

 

 

J100

gamtos išteklių technologijos

 

 

J300

keramikos ir silikatų technologijos

 

 

E400

maisto technologijos

05T2

bioinžinerija

J700

biotechnologijos

02T2

saugos inžinerija

H100

bendroji inžinerija (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik aplinkos ir saugos inžinerijos programoms)

28

07T1

informatikos inžinerija

E100

informatikos inžinerija

matematika

0,4

informacinės technologijos

0,2

lietuvių kalba

0,2

29

04T2

kraštotvarka

K100

architektūra (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik žemėtvarkos programoms)

matematika

0,4

geografija

0,2

užsienio kalba

0,2

lietuvių kalba

0,2

H100

bendroji inžinerija

 

 

J600

jūrų technologijos

_____________________

1 2010 m. studentų priėmimo sąlygose nurodytos studijų kryptys pagal Bendrąjį studijų sričių ir krypčių, pagal kurias vyksta nuosekliosios universitetinės ir neuniversitetinės studijos Lietuvos aukštosiose mokyklose, klasifikatorių ir pagal šias studijų kryptis suteikiamų kvalifikacijų sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. balandžio 4 d. nutarimu Nr. 368 (Žin., 2001, Nr. 31-1027; 2007, Nr. 15-550).

2 2010 metais studentų priėmimas bus vykdomas į studijų programas, perregistruotas pagal Studijų sričių ir krypčių, pagal kurias vyksta studijos aukštosiose mokyklose, sąrašą ir kvalifikacinių laipsnių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1749 (Žin., 2009, Nr. 158-7135).

3 Stojantiems į pedagogikos studijų krypčių programas konkursinis balas skaičiuojamas iš atitinkamo dalyko krypčiai nustatytų konkursinių dalykų (pvz., stojantiems į matematikos pedagogikos studijų programą konkursiniai dalykai nurodyti matematikos studijų kryptyje).

4 Stojantieji į sporto studijų krypties programas, neteikiančias pedagogo kvalifikacijos, konkuruos biomedicinos mokslų srities gyvybės mokslų krypčių grupėje.

Stojantieji į sporto pedagogikos programas (teikiančias pedagogo kvalifikaciją), konkuruos socialinių mokslų švietimo ir ugdymo krypčių grupėje.

5 Stojantieji į visuomeninės geografijos studijų krypties programas konkuruos socialinių mokslų srities socialinių studijų krypčių grupėje.

6 Stojantieji į biochemijos studijų krypties programas konkuruos biomedicinos mokslų srities gyvybės mokslų krypčių grupėje.

7 2010 m. egzaminų derinys taikomas hidrologijos ir metereologijos bei hidrologijos ir okeanografijos studijų programoms.

8 2010 m. egzaminų derinys taikomas kitoms gamtinės geografijos krypties studijų programoms.

9 Stojantieji į aplinkotyros studijų programas konkuruos fizinių mokslų studijų srityje.

 

Jeigu perregistruojant studijų programą ji nepriskiriama 5 šios lentelės skiltyje esančioms studijų kryptims, jai galioja pagal senąjį studijų sričių ir krypčių klasifikatorių priskirti 3 šios lentelės skiltyje nurodyti konkursiniai dalykai.

 

_________________

 


Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

2 priedas

 

PAGRINDINIŲ KRITERIJŲ ĮTAKA GERIAUSIŲJŲ EILEI Į koleginES STUDIJAS SUDARYTI PAGAL STUDIJŲ KRYPTIS AR KRYPČIŲ GRUPES

 

Studijų krypčių grupės Nr.

Studijų kryptys

Dalykų brandos egzaminai

Svertinis koeficientas

Dalykų metinis pažymys (metiniai pažymiai)

Svertinis koeficientas

pagal seną klasifikatorių1

pagal naująjį klasifikatorių2

kodas

pavadinimas

kodas

pavadinimas

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

I. HUMANITARINIŲ MOKSLŲ studijų sritis

1

04H1

filologija

U600

vertimas

lietuvių kalba

0,4

antroji užsienio kalba arba

gimtoji kalba

0,2

Q300

anglų filologija

užsienio kalba

0,2

istorija

0,2

II. MenAI

2

01M1

muzika

W300

muzika

stojamasis egz.

0,7

užsienio kalba

0,1

3

03M1

teatras

W400

teatras ir kinas

lietuvių kalba

0,2

W300

muzika

4

02M1

dailė

W100

dailė

stojamasis egz.

0,7

W200

dizainas

lietuvių kalba

0,2

5

04M1

audiovizualinis menas

W600

fotografija ir medijos

III. Socialinių mokslų studijų sritis

6

01S1

teisė

M100

teisė pagal galiojimo teritoriją

istorija

0,4

matematika

0,2

lietuvių kalba

0,2

M200

teisė pagal tematiką

užsienio kalba arba informacinės technologijos

0,2

7

05S2

socialinis darbas

L500

socialinis darbas

istorija

0,4

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

8

07S1

edukologija

X100

pedagogika3

lietuvių kalba

0,4

istorija

0,2

užsienio kalba

0,2

9

X100

meno pedagogika3

stojamasis egzaminas

0,6

užsienio kalba

0,2

lietuvių kalba

0,2

10

03S1

vadyba ir verslo administravimas

N100

verslas

matematika

0,4

istorija

0,2

N200

vadyba (2010 m. egzaminų derinys netaikomas turizmo ir laisvalaikio vadybos programai)

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

N300

finansai

N400

apskaita

N500

rinkodara

04S1

ekonomika

L100

ekonomika

11

03S3

rekreacija ir turizmas

N800

turizmas ir poilsis

istorija

0,4

matematika arba geografija

0,2

N200

vadyba (2010 m. egzaminų derinys taikomas tik turizmo ir laisvalaikio vadybos programai)

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

12

09S1

komunikacija ir informacija

P100

informacijos paslaugos

istorija

0,4

informacinės technologijos

0,2

P200

viešieji ryšiai

lietuvių kalba

0,2

užsienio kalba

0,2

IV. Fizinių mokslų studijų sritis

13

09P1

informatika

I100

informatika

matematika

0,4

užsienio kalba

0,2

I300

programų sistemos

fizika arba informacinės technologijos

0,2

lietuvių kalba

0,2

V. Biomedicinos mokslų studijų sritis

14

03B1

ekologija ir aplinkotyra

D400

žemės ūkis

biologija

0,4

matematika arba chemija

0,2

06B2

žemės ūkis

D400

žemės ūkis

chemija arba matematika

0,2

D700

žemės ūkio mokslai

lietuvių kalba

0,2

A400

odontologija

A500

burnos priežiūra

B800

medicinos technologijos

09B1

farmacija

B200

farmacija

10B1

visuomenės sveikata

A600

visuomenės sveikata

B400

mityba

B800

medicinos technologijos

11B1

slauga

B700

slauga

11B2

reabilitacija

B300

reabilitacija

14B1

miškininkystė

D500

miškininkystė

15

12B1

veterinarinė medicina

D100

ikiklinikinė veterinarinė medicina

biologija

0,4

užsienio kalba

0,2

chemija

0,2

lietuvių kalba

0,2

16

 

 

D600

maisto studijos
(2010 m. egzaminų derinys taikomas viešojo maitinimo technologijos programai)

matematika

0,4

užsienio kalba

0,2

chemija

0,2

lietuvių kalba

0,2

VI. Technologijos mokslų studijų sritis

17

01T1

elektros inžinerija

H600

elektronikos ir elektros inžinerija

matematika

0,4

užsienio kalba

0,2

01T2

elektronikos inžinerija

fizika

0,2

02T1

statybos inžinerija

H200

statybos inžinerija

lietuvių kalba

0,2

J800

statybų technologijos

03T1

transporto inžinerija

E 200

sausumos transporto inžinerija

H500

jūrų inžinerija

J600

jūrų technologijos

 

 

H300

mechanikos inžinerija
(2010 m. egzaminų derinys taikomas laivų energetinių įrenginių eksploatavimo programai)

06T1

energetika

E300

energijos inžinerija

H600

elektronikos ir elektros inžinerija


18

04T1

aplinkos inžinerija

H200

statybos inžinerija

matematika

0,4

 

 

H100

bendroji inžinerija

chemija

0,2

05T1

chemijos inžinerija

E400

maisto technologijos

lietuvių kalba

0,2

H800

chemijos ir procesų inžinerija


19

07T1

informatikos inžinerija

E100

informatikos inžinerija

matematika

0,4

 

 

H100

bendroji inžinerija

fizika arba informacinės technologijos

0,2

08T2

pramonės inžinerija

J400

polimerų ir tekstilės technologijos

lietuvių kalba

0,2

J100

gamtos išteklių technologijos

J500

medžiagų technologijos

H700

gamybos inžinerija

09T1

mechanikos inžinerija

H300

mechanikos inžinerija

(2010 m. egzaminų derinys netaikomas laivų energetinių įrenginių eksploatavimo programai)

10T1

matavimų inžinerija

H100

bendroji inžinerija

20

04T2

kraštotvarka

H100

bendroji inžinerija

matematika

0,4

biologija arba geografija

0,2

užsienio kalba

0,2

lietuvių kalba

0,2

 

_____________________

1 2010 m. studentų priėmimo sąlygose nurodytos studijų kryptys pagal Bendrąjį studijų sričių ir krypčių, pagal kurias vyksta nuosekliosios universitetinės ir neuniversitetinės studijos Lietuvos aukštosiose mokyklose, klasifikatorių ir pagal šias studijų kryptis suteikiamų kvalifikacijų sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. balandžio 4 d. nutarimu Nr. 368 (Žin., 2001, Nr. 31-1027; 2007, Nr. 15-550).

2 2010 metais studentų priėmimas bus vykdomas į studijų programas, perregistruotas pagal Studijų sričių ir krypčių, pagal kurias vyksta studijos aukštosiose mokyklose, sąrašą ir kvalifikacinių laipsnių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1749 (Žin., 2009, Nr. 158-7135).

3 Stojantiems į pedagogikos studijų krypčių programas konkursinis balas skaičiuojamas atitinkamo dalyko krypčiai nustatytų konkursinių mokomųjų dalykų (pvz., stojantiems į filologijos pedagogikos studijų programą konkursiniai mokomieji dalykai nurodyti filologijos studijų kryptyje).

 

Jeigu perregistruojant studijų programą ji nepriskiriama 5 šios lentelės skiltyje esančioms studijų kryptims, jai galioja pagal senąjį studijų sričių ir krypčių klasifikatorių priskirti 3 šios lentelės skiltyje nurodyti konkursiniai dalykai.

 

_________________

 

 

Geriausiai vidurinio ugdymo programą

baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

3 priedas

 

PAGRINDINIŲ IR PAPILDOMŲ KRITERIJŲ ĮTAKA GERIAUSIŲJŲ EILEI SUDARYTI

 

Stojantiesiems vietoj antrojo dalyko egzamino įvertinimo gali būti imamas ir metinis pažymys.

 

Studijų sritis

Dalykų brandos egzaminų įvertinimai

Dalyko metinis pažymys

Papildomi kriterijai ir papildomi balai

Humanitarinių mokslų, socialinių mokslų, fizinių mokslų, biomedicinos mokslų, technologijos mokslų sritys

Pirmojo (pagrindinio) dalyko, 40 procentų

Ketvirtojo dalyko, 20 procentų

Visoms studijų sritims (išskyrus meno studijų sritį):

tarptautinių olimpiadų, konkursų prizinių vietų laimėtojams: I vieta – 5 balai, II vieta – 3 balai, III vieta – 2 balai;

šalies olimpiadų ir konkursų prizinių vietų laimėtojams: I vieta – 3 balai, II vieta – 2 balai,

III vieta – 1 balas

(Vertinami tik 11–12 klasių olimpiadų pasiekimai. Už to paties tipo olimpiadą papildomas balas (didžiausias) pridedamas tik vieną kartą, už skirtingų tipų olimpiadas skirti papildomi balai sumuojami, tačiau tik vieną kartą.)

Sporto krypčiai ir sporto pedagogikai – už dalyvavimą šalies olimpinėje ir suaugusiųjų rinktinėse – 5 balai, jaunimo rinktinėse – 4 balai.

Stojantiesiems į universitetinių studijų programas ir baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas su pagyrimu arba baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas ir turintiems ne mažesnį kaip vienerių metų darbo stažą pagal įgytą kvalifikaciją – 1 balas.

Stojantiesiems į koleginių studijų programas ir baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas (į vadybos ir verslo administravimo krypties programas – ir kitų švietimo sričių) su pagyrimu arba baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas (į vadybos ir verslo administravimo krypties programas – ir kitų švietimo sričių) ir turintiems ne mažesnį kaip vienerių metų darbo stažą pagal įgytą kvalifikaciją – 2 balai.

Stojantiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, ir išlaikiusiems motyvacinį testą, pridedami 1 arba 2 balai.

Stojantiesiems į visuomenės saugumo studijų krypties programą, kurių balas ne žemesnis kaip 40 procentų už aukščiausią balą toje programoje turinčio stojančiojo, ir turintiems Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2003 m. rugpjūčio 28 d. įsakymo Nr. 1V-321 „Dėl asmenų, kuriems gali būti išduodami siuntimai į įvadinio mokymo kursus vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigoje ar į kitą švietimo įstaigą, atrankų atlikimo, siuntimų į vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigas bei į kitas švietimo įstaigas išdavimo ir asmenų priėmimo į vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigas taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 87-3952) nustatyta tvarka išduotą siuntimą, pridedami 3 balai.

Antrojo dalyko, 20 procentų

Trečiojo dalyko (lietuvių kalba), 20 procentų

Meno pedagogikos programos

Stojamojo egzamino, 60 procentų

Antrojo dalyko, 20 procentų

Pirmojo dalyko (lietuvių kalba), 20 procentų

Meno studijų sritis (išskyrus architektūrą ir muzikos krypties universitetines studijas)

Stojamojo egzamino, 70 procentų

Antrojo dalyko, 10 procentų

Pirmojo dalyko (lietuvių kalba), 20 procentų

Muzikos universitetinių studijų kryptis

Stojamojo egzamino, 60 procentų

Trečiojo dalyko, 10 procentų

pirmojo dalyko, 10 procentų

antrojo dalyko (lietuvių kalba), 20 procentų

Architektūros studijų kryptis

Stojamojo egzamino, 50 procentų

Trečiojo dalyko, 10 procentų

Pirmojo dalyko, 20 procentų

Antrojo dalyko, 20 procentų

 

_________________

 


Geriausiai vidurinio ugdymo programą

baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

4 priedas

 

DALYKŲ PAŽYMIŲ PERSKAIČIAVIMO PRINCIPAI

 

 

Valstybinio brandos egzamino įvertinimas

13 + valstybinio brandos egzamino įvertinimas/10

Mokyklinio brandos egzamino įvertinimas

+3

S arba A lygio brandos egzamino įvertinimas

+4

B lygio brandos egzamino įvertinimas

+3

Metinis pažymys

tikslinis (T) kursas arba S lygis

+2

išplėstinis (A) kursas arba

A lygis

+1

bendrasis (B) kursas arba

B lygis

+0

 

_________________


Geriausiai vidurinio ugdymo programą

baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

5 priedas

 

ASMENŲ, BAIGUSIŲ VIDURINIO UGDYMO PROGRAMĄ IKI 2009 METŲ ĮSKAITYTINAI, DALYKŲ PAŽYMIŲ ĮSKAITYMO IR PERSKAIČIAVIMO PRINCIPAI

 

1. Rusų kalba, vokiečių kalba ir kita įskaitoma kaip užsienio kalba, jei brandos atestate ji nėra įrašyta kaip gimtoji arba mokymosi kalba.

2. Jeigu vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente, išduotame iki 1993 metų įskaitytinai, nėra įrašytų brandos egzaminų, numatyto dalyko brandos egzamino ir jo metiniu pažymiu įskaitomas to dalyko metinis (galutinis) pažymys. Jeigu vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente yra nurodyta, kokius brandos egzaminus išlaikė, bet nenurodyti pažymiai, išlaikytų mokomųjų dalykų brandos egzaminų pažymiais įskaitomi tų dalykų metiniai (galutiniai) pažymiai.

3. Jeigu išlaikytų mokomųjų dalykų brandos egzaminų pažymiais įskaitomi tų dalykų metiniai (galutiniai) pažymiai, nurodyti 2 punkte, tai lietuvių kalbos pažymiu laikomas lietuvių kalbos metinis (galutinis) pažymys, apskaičiuotas 11 punkte nustatyta tvarka.

4. Jeigu vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente, išduotame 2002–2007 metais įskaitytinai, yra įrašyti lietuvių kalbos testo ir lietuvių kalbos teksto interpretacijos brandos egzaminų pažymiai arba lietuvių valstybinės kalbos ir lietuvių kalbos teksto interpretacijos brandos egzaminų pažymiai, stojančiajam į filologijos krypties studijų programas formuojant konkursinį balą imamas šių abiejų pažymių aritmetinis vidurkis, stojantiesiems į visas kitas studijų programas – lietuvių kalbos testo brandos egzamino pažymys arba lietuvių valstybinės kalbos egzamino pažymys. Jeigu lietuvių gimtosios kalbos (testo) ir lietuvių gimtosios kalbos (teksto interpretacijos) vienas įvertinimas yra valstybinio egzamino, o kitas mokyklinio, šių egzaminų įvertinimų vidurkis skaičiuojamas kaip aritmetinis vidurkis pažymių, perskaičiuotų šio aprašo 4 priede nustatyta tvarka.

5. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas iki 1993 metų (įskaitytinai) bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose, metiniai (galutiniai) įvertinimai prilyginami A lygio pažymiams, o vidurinį išsilavinimą įgijusiųjų profesinėse, specialiosiose vidurinėse ir aukštesniosiose mokyklose metiniai (galutiniai) pažymiai prilyginami B lygio pažymiams.

6. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 1993 metais arba anksčiau, dalykų, baigtų pagal sustiprintas programas, pažymiai įskaitomi kaip tikslinio kurso (T) arba S lygio.

7. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 1994–1999 metais bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose, lietuvių (gimtosios) kalbos (raštu) brandos egzamino pažymiai įskaitomi kaip išplėstinio kurso (A) arba A lygio, o profesinėse ir aukštesniosiose – B lygio.

8. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas ne bendrojo lavinimo mokykloje, pažymiai įskaitomi iš mokyklos, kurioje įgytas vidurinis išsilavinimas, baigimo dokumento (diplomo ir (arba) jo priedo).

9. Brandos atestato penkių balų sistemos pažymiai dvigubinami.

10. Penkiabalės vertinimo sistemos pažymiai pirmiausia pervedami į dešimtainę ir tik paskui atliekami aritmetiniai veiksmai su jais.

11. Jeigu brandos atestate yra keli matematikos (pavyzdžiui, algebros ir analizės pagrindų bei geometrijos), istorijos (pavyzdžiui, istorijos ir visuotinės istorijos), lietuvių kalbos (pavyzdžiui, lietuvių kalba (raštu), lietuvių kalba (žodžiu), lietuvių literatūra (raštu), lietuvių literatūra (žodžiu) ir panašiai), pažymiai, tai apskaičiuotas jų aritmetinis vidurkis šimtųjų dalių tikslumu yra laikomas atitinkamai brandos egzamino ir (arba) metiniu pažymiu.

12. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 1993 metais ir anksčiau bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose, valstybinio egzamino įvertinimu imamas brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka (pažymys – balai): 10 – 84; 9 – 70; 8 – 56; 7 – 42; 6 – 28.

13. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 1993 metais ir anksčiau profesinėse, specialiosiose vidurinėse ir aukštesniosiose mokyklose, valstybinio egzamino įvertinimu imamas B lygio brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka (pažymys – balai): 10 – 77; 9 – 65; 8 – 52; 7 – 39; 6 – 26.

14. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas nuo 1994 iki 1998 metų įskaitytinai, istorijos, matematikos, biologijos, chemijos, fizikos, užsienio (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbos, lietuvių valstybinės kalbos, lietuvių gimtosios kalbos valstybinio egzamino įvertinimu imamas atitinkamo laikyto S arba A lygio brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka: (S arba A lygio pažymys – balai): 10 – 84; 9 – 70; 8 – 56; 7 – 42; 6 – 28; 5 – 14; 4 – 1; (B lygio pažymys – balai): 10 – 77; 9 – 65; 8 – 52; 7 – 39; 6 – 26; 5 – 14; 4 – 1.

15. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 1999 metais, biologijos, chemijos, fizikos, užsienio (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbos, lietuvių valstybinės kalbos, lietuvių gimtosios kalbos valstybinio egzamino įvertinimu imamas atitinkamo laikyto A lygio brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka: (A lygio pažymys – balai): 10 – 84; 9 – 70; 8 – 56; 7 – 42; 6 – 28; 5 – 14; 4 – 1; (B lygio pažymys – balai): 10 – 77, 9 – 65; 8 – 52; 7 – 39; 6 – 26; 5 – 14; 4 – 1.

16. Jeigu nepateikta Nacionalinio egzaminų centro pažyma apie 1999 metais laikytus valstybinius brandos egzaminus su jų įvertinimais pagal šimtabalę sistemą arba notaro patvirtintas šio pažymėjimo nuorašas, balai skaičiuojami tokia tvarka:

16.1. valstybinio matematikos brandos egzamino (pažymys – balai): 10 – 91; 9 – 79; 8 – 66; 7 – 51; 6 – 35; 5 – 18; 4 – 2;

16.2. valstybinio istorijos brandos egzamino (pažymys – balai): 10 – 90; 9 – 78; 8 – 64; 7 – 49; 6 – 33; 5 – 17; 4 – 1.

17. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 2000 metais, užsienio (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbos, lietuvių valstybinės kalbos, lietuvių gimtosios kalbos valstybinio egzamino įvertinimu imamas atitinkamo laikyto A lygio brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka: (A lygio pažymys – balai): 10 – 84; 9 – 70; 8 – 56; 7 – 42; 6 – 28; 5 – 14; 4 – 1; (B lygio pažymys – balai): 10 – 77, 9 – 65; 8 – 52; 7 – 39; 6 – 26; 5 – 14; 4 – 1.

18. Jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas 2001 metais, užsienio (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbos valstybinio egzamino įvertinimu imamas atitinkamo laikyto A lygio brandos egzamino pažymys, pervestas į šimtabalę vertinimo sistemą tokia tvarka: (A lygio pažymys – balai): 10 – 84; 9 – 70; 8 – 56; 7 – 42; 6 – 28; 5 – 14; 4 – 1; (B lygio pažymys – balai): 10 – 77, 9 – 65; 8 – 52; 7 – 39; 6 – 26; 5 – 14; 4 – 1.

19. Jeigu brandos egzamino pažymys yra kelių pažymių aritmetinis vidurkis, apskaičiuotas šimtųjų dalių tikslumu, perskaičiavimas į šimtabalę vertinimo sistemą atliekamas prieš tai apskaičiuotą brandos egzamino pažymį suapvalinant iki sveiko skaičiaus pagal matematines apvalinimo taisykles.

 

_________________


Geriausiai vidurinio ugdymo programą

baigusiųjų eilės sudarymo 2010 metais tvarkos aprašo

6 priedas

 

ŠALIES IR TARPTAUTINIŲ OLIMPIADŲ IR KONKURSŲ, KURIŲ LAIMĖTOJAMS PRIDEDAMA PAPILDOMŲ BALŲ, SĄRAŠAS

 

I. TARPTAUTINĖS OLIMPIADOS IR KONKURSAI

 

1. Tarptautinė biologijos olimpiada

2. Tarptautinė chemijos olimpiada

3. Tarptautinė fizikos olimpiada

4. Tarptautinė astronomijos olimpiada

5. Tarptautinė astrofizikos ir astronomijos olimpiada

6. Tarptautinė matematikos olimpiada

7. Tarptautinė lenkų kalbos olimpiada

8. Tarptautinė rusų kalbos olimpiada

9. Tarptautinė filosofijos olimpiada

10. Tarptautinė vokiečių kalbos olimpiada

11. Tarptautinė informatikos olimpiada

12. Tarptautinė geografijos olimpiada

13. Baltijos šalių chemijos olimpiada

14. Baltijos šalių informatikos olimpiada

15. Baltijos šalių vokiečių kalbos olimpiada

16. Baltijos šalių biologijos olimpiada

17. Baltijos šalių geografijos olimpiada

18. Vidurio Europos geografijos olimpiada

19. Vidurio Europos matematikos olimpiada

 

II. ŠALIES OLIMPIADOS IR KONKURSAI

 

1. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

2. Lietuvos mokinių biologijos olimpiada

3. Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada

4. Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada

5. Lietuvos mokinių fizikos olimpiada

6. Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

7. Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada

8. Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

9. Lietuvos mokinių lietuvių valstybinės kalbos olimpiada

10. Tarptautinė užsienio lietuviškų mokyklų ir Vilniaus vidurinės mokyklos „Lietuvių namai“ mokinių lietuvių kalbos olimpiada

11. Lietuvos mokinių technologijų olimpiada

12. Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada

13. Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiada

14. Lietuvos mokinių vokiečių kalbos (užsienio) olimpiada

15. Lietuvos mokinių matematikos olimpiada

16. Lietuvos mokinių informatikos olimpiada

17. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada

18. Lietuvos mokinių istorijos olimpiada

19. Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

20. Lietuvos mokinių geografijos olimpiada

21. Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

 

_________________