LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ IR INFORMATIKOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMPIUTERINĖS-PROGRAMINĖS ĮRANGOS PIRKIMO TVARKOS

 

1994 m. spalio 7 d. Nr. 56

Vilnius

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 946 „Dėl nacionalinės informacinės infrastruktūros kūrimo darbų koordinavimo ir finansavimo tvarkos“ ir vykdant Valstybinę ryšių ir informatikos plėtojimo programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 898, taip pat siekiant užtikrinti valstybinėse institucijose kuriamų informacinių sistemų integravimą į nacionalinę informacinę infrastruktūrą bei skatinti kompiuterinės rinkos vystymą ir konkurencijos stiprinimą,

Tvirtinu „Kompiuterinės ir programinės įrangos pirkimo valstybinėse institucijose tvarką“ (pridedama).

 

 

RYŠIŲ IR INFORMATIKOS MINISTRAS                                              GINTAUTAS ŽINTELIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

ryšių ir informatikos ministerijos

1994 10 07 įsakymu Nr. 56

 

KOMPIUTERINĖS IR PROGRAMINĖS ĮRANGOS PIRKIMO

VALSTYBINĖSE INSTITUCIJOSE

TVARKA

 

Bendroji dalis

 

1. Ši tvarka yra privaloma visoms Lietuvos Respublikos valstybinėms ir vietos savivaldos institucijoms bei kitoms įstaigoms ir organizacijoms, konkurso būdu perkančioms kompiuterinę ir programinę įrangą arba sudarančioms sutartis dėl informacinių sistemų projektų rengimo ir vartotojų mokymo (toliau – informacinė technologinė įranga – ITĮ).

2. Valstybinėms institucijoms perkant ITĮ, tarp jų už lėšas, gaunamas iš užsienio investitorių ir pagalbos fondų, reikia vadovautis Ryšių ir informatikos ministerijos patvirtintomis rekomendacijomis „Rekomendacijos kompiuterinei ir programinei įrangai pasirinkti Lietuvos valstybinės informacinės infrastruktūros vystymui“.

3. Prieš skelbiant konkursą ITĮ pirkti, konkurso sąlygas ir kitus parengtus dokumentus reikia derinti su Ryšių ir informatikos ministerija ir, jai pritarus, į konkurso komisiją įtraukti bent vieną Ryšių ir informatikos ministerijos atstovą.

4. ITĮ informacinėms sistemoms, lokaliems ar globaliems kompiuteriniams tinklams kurti turi būti perkama pagal techninę užduotį, parengtą vadovaujantis Ryšių ir informatikos ministerijos patvirtintomis rekomendacijomis „Kompiuterizuota informacinė sistema. Reikalavimai, keliami techninėms užduotims“, suderintą ir įregistruotą pagal „Techninės užduoties valstybinės svarbos kompiuterizuotai informacinei sistemai sukurti derinimo instrukciją“, patvirtintą 1993 03 12 ryšių ir informatikos ministro įsakymu Nr. 15.

 

Konkurso organizavimo ir vertinimo komisija

 

5. Konkurso rengėjai sudaro konkurso organizavimo ir vertinimo komisiją (ne mažiau kaip 5 asmenų), kurią tvirtina įstaigos vadovas. Konkurso organizavimo ir vertinimo komisijos (toliau – konkurso komisijos) pirmininku skiriamas įstaigos vadovas arba jo pavaduotojas. Į konkurso komisiją rekomenduojama įtraukti kvalifikuotus informatikos ir diegiamos ITĮ naudojimo specialistus.

6. Diegiant valstybinės svarbos, su tarpžinybiniais interesais susijusias informacines sistemas, ryšių ir informatikos ministro siūlymu dirbti konkurso komisijoje gali būti kviečiami kitų valstybinių institucijų specialistai.

 

Konkurso skelbimas

 

7. Prieš konkursą turi būti parengti šie dokumentai:

– skelbimas spaudai;

– informacija konkurso dalyviui;

– techniniai ir technologiniai reikalavimai (įrangos specifikacija, techninė užduotis ar pan.);

– bendrosios konkurso taisyklės ir sąlygos.

8. Informacijoje konkurso dalyviui nurodoma, kur, kada (nusakant tikslią galutinę datą), kaip (įteikimo forma) ir kokius dokumentus reikia pateikti. Apie būsimą konkursą skelbiama bent viename skaitomiausiame Lietuvos laikraštyje.

9. Skelbime turi būti informuojama apie rengiamą konkursą ir kur galima gauti išsamią informaciją.

10. Po konkurso paskelbimo konkurso sąlygų ir reikalavimų keisti negalima. Ypatingu atveju konkurso rengėjai gali konkursą atšaukti. Apie tai turi paskelbti tuose pačiuose spaudos leidiniuose.

11. Nuo konkurso paskelbimo spaudoje iki siūlymų pateikimo pabaigos turi likti ne mažiau kaip 14 darbo dienų, iš jų ne mažiau kaip 5 darbo dienas turi būti išduodama informacija konkurso dalyviams.

 

Pasiūlymo pateikimas

 

12. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos Respublikos bei užsienio juridiniai ir fiziniai asmenys.

13. Asmuo, norintis užsiregistruoti konkurso dalyviu, pateikia konkurso komisijai pareiškimą dalyvauti konkurse su dalyvio adresu, banko sąskaitos duomenimis, kitais firmą apibūdinančiais duomenimis – pažymėjimais, sertifikatais, duomenimis apie finansinę padėtį. Pareiškimas tvirtinamas vadovo parašu ir antspaudu. Šio pareiškimo pagrindu konkurso dalyviui išduodamos konkurso sąlygos ir kiti su pasiūlymo pateikimu susiję dokumentai.

14. Pasiūlymas ir visi jam priklausantys dokumentai rašomi lietuvių kalba ir pateikiami užklijuotame voke. Kainos turi būti nurodomos litais. Ant voko nurodomas konkurso pavadinimas, firmos pavadinimas ir adresas bei dokumentus tvarkančiojo asmens telefono numeris.

15. Konkurso dalyvis konkursui gali pateikti tik vieną pasiūlymą. Jeigu konkurso sąlygose numatyta alternatyviniai siūlymai, jie pateikiami atskirai.

16. Pateikti vokai su pasiūlymais registruojami specialiame formuliare. Už jų saugų laikymą atsako konkurso komisija.

17. Išlaidos, susijusios su pasiūlymų pateikimu ir dalyvavimu konkurse, konkurso dalyviams nekompensuojamos.

18. Pasiūlymai nepriimami iš firmų, kurios ankstesniuose konkursuose pažeidė sutarties sąlygas.

19. Vokai su pasiūlymais negali būti atplėšti iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos.

 

Konkurso komisijos darbo tvarka

 

20. Konkurso komisija sprendimus priima posėdžiuose, kuriuose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

21. Pirmajame posėdyje atplėšiami vokai su pasiūlymais. Protokole surašomi visi pasiūlyme pateikti dokumentai ir nurodomas lapų skaičius. Visus dokumentų originalų lapus konkurso komisijos pirmininkas arba jo pavaduotojas vizuoja savo parašais. Posėdžio pabaigoje sudaromas galutinis dalyvaujančių konkurse firmų sąrašas.

22. Vertinimo kriterijai:

– konkurso sąlygų atitikimas;

– patyrimas anksčiau vykdytuose panašaus pobūdžio projektuose;

– pateikiamos kompiuterinės technikos ir programinės įrangos kaina;

– pateikimo forma ir paaiškinimai;

– laikas, per kurį gali būti pristatyta kompiuterinė technika;

– reikalingos projekto realizavimo darbo apimties įvertinimas;

– eksploatavimo išlaidos ir garantinės priežiūros sąlygos;

– modifikacijų, techninių ir ekonominių sąlygų lankstumas;

– su projektu susijusių mokslinių-techninių darbų pobūdis ir apimtis;

– užsakymų vietinei pramonei pobūdis ir apimtis;

– subrangovų (jeigu jų bus) parinkimo principai ir metodika;

– galimybė integruoti techninę ir programinę įrangą į bendro naudojimo informacinius-techninius resursus;

– apmokymo būtinumas ir galimybės;

– vartotojų darbo ir apmokymo patogumas;

– dokumentų pateikimas;

– atsipirkimo galimybės ir terminai;

– projekto tikslų realizavimo laipsnis;

– projekto plėtojimo strategija, tolesni siūlymai.

Konkurso komisija savo nuožiūra gali papildyti kriterijų sąrašą. Kriterijai bei jų prioritetai parenkami kiekvienam konkrečiam konkursui ir turi būti pateikti konkurso sąlygose.

23. Kiekvienas konkurso komisijos narys įvertina kiekvieną pasiūlymą, skiria I, II, III ir t. t. vietas pagal didžiausią balų skaičių ir rezultatus surašo į specialiai tam parengtą formuliarą su išvardintais vertinimo kriterijais. Pagal kiekvieną kriterijų vertinama 10 balų sistema.

24. Galutinės konkurse užimtos vietos nustatomos pagal daugiausia gautų atitinkamų vietų skaičių. Esant lygiam I vietų skaičiui, nugalėtojas renkamas slaptu balsavimu.

25. Konkurso komisijos sprendimo rezultatus apibendrina sekretorius ir surašo į protokolą, kurį pasirašo visi komisijos nariai.

26. Konkursas gali įvykti, jei gautas bent vienas konkurso sąlygas atitinkantis pasiūlymas. Jei negaunama nė vieno pasiūlymo, konkurso komisija sprendžia dėl reikalavimų keitimo ir naujo konkurso rengimo.

27. Konkurso komisija turi užbaigti darbą ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo paskutinės pasiūlymų priėmimo dienos.

28. Teisę susipažinti su konkurso komisijos paskutiniu protokolu turi kiekvienas konkurso dalyvis.

29. Posėdžių metu nagrinėti ir parengti dokumentai laikomi 5 metus. Po 5 metų minėti dokumentai gali būti sunaikinti.

 

Sutarties sudarymas

 

30. Sutartis sudaroma su pirmosios vietos laimėtoju. Jei per 10 dienų dėl konkurso laimėtojo kaltės sutarties pasirašyti nepavyksta, sutartis sudaroma su antrosios vietos laimėtoju ir t. t.

 

 

VALSTYBINIŲ PROGRAMŲ SKYRIAUS VIRŠININKAS                      A. KRUPOVNICKAS

______________