VALSTYBINIO TURIZMO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VANDENS TURIZMO PASLAUGŲ TEIKIMO REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. kovo 27 d. Nr. 29-V

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 32-852; 2002, Nr. 123-5507) 17 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. kovo 25 d. nutarimo Nr. 349 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos turizmo įstatymą“ (Žin., 2003, Nr. 29-1193) 3.7 punktu:

tvirtinu Vandens turizmo paslaugų teikimo reikalavimus (pridedama).

 

 

DIREKTORIUS                                                                                      ALVITIS LUKOŠEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Valstybinio turizmo departamento

prie Ūkio ministerijos direktoriaus

2003 m. kovo 27 d. įsakymu Nr. 29-V

 

VANDENS TURIZMO PASLAUGŲ TEIKIMO REIKALAVIMAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vandens turizmo paslauga yra trumpalaikio poilsio organizavimas šiems tikslams pritaikytuose (įrengtuose) laivuose, suteikiant turistų vežimo (ekskursijų) laivais turistiniais maršrutais, turistų apgyvendinimo laivuose, maitinimo ir kitas turizmo paslaugas.

2. Vandens turizmo paslaugas gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys.

3. Jeigu vandens turizmo paslaugą sudaro keleivių vežimas reguliariais maršrutais, yra taikomos Keleivių ir krovinių vežimo laivais Lietuvos Respublikoje ir tarptautiniais maršrutais licencijavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. lapkričio 5 d. nutarimu Nr. 1302 (Žin., 1998, Nr. 98-2723), bei Keleivių ir bagažo vežimo vidaus vandenų transportu Lietuvos Respublikoje taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1995 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 272 (Žin., 1995, Nr. 47-1155).

4. Apgyvendinimo paslaugoms teikti gali būti naudojami uostų krantinėse ar prieplaukose stovintys laivai, jachtos, keltai (toliau – laivai), jeigu laivo išplanavimas ir patalpos atitinka higienos normų ir saugumo reikalavimus ir laivai yra įregistruoti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre ar Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre. Minimalus kajučių skaičius nenustatomas.

5. Vandens turizmo organizavimo tikslais gali būti parengiamos turistinės trasos, kuriose įrengiamos prieplaukos arba keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo punktai. Prieplaukos turi turėti infrastruktūrą turistų poreikiams tenkinti, atitikti saugos, sanitarijos, aplinkosaugos reikalavimus ir įrengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gegužės 22 d. nutarimu Nr. 494 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus vandenų uostų ir prieplaukų steigimo ir registravimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 45-1117).

6. Teikiant vandens turizmo paslaugas, susijusias su išvykomis ar ekskursijomis turistiniais maršrutais vidaus vandenyse, paslaugų teikėjai privalo rašytine forma (informaciniame lapelyje, lankstinuke, kelionės aprašyme ir pan.) pateikti informaciją vartotojams apie naudojamą keliavimo priemonę (-es), turistinės trasos maršrutą, sustojimo punktus, nakvynės ir maitinimo organizavimą, turistinės kelionės trukmę, taip pat informaciją, susijusią su turistų saugumo kelionėje užtikrinimu.

7. Paslaugų teikėjai, informuodami turistus apie teikiamas vandens turizmo paslaugas, privalo pateikti tikslią ir teisingą informaciją, susijusią su šių paslaugų teikimu.

 

II. REIKALAVIMAI VANDENS TURIZMO PASLAUGOMS TEIKTI

 

8. Vandens turizmo paslaugos teikėjai privalo:

8.1. turėti nuosavybės teise priklausantį arba nuomojamą laivą, atitinkantį laivų, skirtų keleiviams vežti, reikalavimus;

8.2. naudojamus laivus turistams vežti įregistruoti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre ar Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre;

8.3. turėti Susisiekimo ministerijos išduotą licenciją (leidimą), suteikiančią teisę verstis keleivių vežimu laivais šalies viduje ir tarptautiniais maršrutais;

8.4. užtikrinti, kad laivų, kuriuose teikiamos apgyvendinimo ir kitos paslaugos, išplanavimas ir patalpos atitiktų saugumo ir atitinkamus apgyvendinimo paslaugų higienos normos reikalavimus;

8.5. turėti turistų saugumą kelionėje ar turistinėje trasoje užtikrinančias priemones, taip pat supažindinti su jų naudojimo tvarka ir reikalauti jų laikytis.

9. Teikiant apgyvendinimo paslaugas laivuose turi būti:

9.1. sudarytos sąlygos nakvynei laivo kajutėse ar tam tikslui įrengtose atskirose patalpose, kurios turi būti sunumeruotos, rakinamos iš vidaus ir išorės ir su specialiai įrengtais gultais, apšvietimu ir elektros įvadais, efektyvia ventiliacija ir atitikti priešgaisrinės saugos reikalavimus. Patalpos ir įranga turi atitikti higienos normą HN 113-2001 „Laivai. Higienos normos ir taisyklės“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 671 (Žin., 2002, Nr. 24-890);

9.2. sudarytos sąlygos higienos poreikiams tenkinti tam tikslui pritaikytose ir įrengtose patalpose (kabinose), kuriose turi būti dušas ir (ar) praustuvė, veidrodis, tualetinis krepšys, tualetas bei tualetinis popierius ir tualetinis šepetys. Higienos poreikiams skirta patalpa gali būti įrengta kajutėje arba bendro naudojimo šios paskirties patalpoje;

9.3. higienos poreikių tenkinimui bendroje patalpoje turi būti įrengta: iki 10 apgyvendinimo vietų (neskaitant vietų kajutėse su higienos įranga) – vienas dušas, vienas tualetas ir viena praustuvė, kitoms papildomoms 15 vietų įrengiama ne mažiau kaip po vieną papildomą dušą, tualetą ir praustuvę.

10. Kartu su apgyvendinimo paslaugomis teisės aktų nustatyta tvarka gali būti teikiamos maitinimo bei poilsio (pramogų) paslaugos.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Teikiant vandens turizmo paslaugas, jų teikėjai privalo laikytis teisės aktais nustatytų reikalavimų, susijusių su keleivių vežimu, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų teikimu, taip pat priešgaisrinės saugos reikalavimų.

12. Už teikiamų vandens turizmo paslaugų kokybę ir saugumą atsako šių paslaugų teikėjai.

______________