Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisijos SUDARYMO IR JOS nuostatų patvirtinimo
2010 m. birželio 7 d. Nr. 722
Vilnius
Įgyvendindama Nevyriausybinių organizacijų plėtros koncepcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. sausio 20 d. nutarimu Nr. 85 (Žin., 2010, Nr. 12-566), priedo 1 priemonę, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2007, Nr. 72-2831; 2008, Nr. 117-4442; 2009, Nr. 85-3576) 22 straipsnio 15 punktu ir 27 straipsnio 1, 4 ir 5 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Sudaryti šią Nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisiją (toliau – komisija):
socialinės apsaugos ir darbo viceministras (komisijos pirmininkas);
nevyriausybinių organizacijų atstovas (komisijos pirmininko pavaduotojas);
valstybės institucijų ir įstaigų bei Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai – 18 narių.
3. Pavesti socialinės apsaugos ir darbo ministrui per 1 mėnesį nuo šio nutarimo įsigaliojimo patvirtinti komisijos personalinę sudėtį.
4. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. sausio 20 d. nutarimo Nr. 85 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų plėtros koncepcijos patvirtinimo“ 3 punktą.
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2010 m. birželio 7 d. nutarimu Nr. 722
nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisijos nuostatai
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisijos (toliau – komisija) funkcijas, teises, komisijos sudarymą ir darbo organizavimą.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, taip pat Nuostatais.
II. KOMISIJOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS
4. Komisijos uždavinys – teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo įgyvendinant nevyriausybinių organizacijų plėtros politiką.
5. Komisija atlieka šias funkcijas:
5.1. vertina nevyriausybinių organizacijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl jų tobulinimo;
5.2. vertina teisės aktų projektus, susijusius su nevyriausybinių organizacijų veikla, ir teikia dėl jų išvadas Lietuvos Respublikos Vyriausybei;
5.3. teikia pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo plėtojimo;
III. KOMISIJOS TEISĖS
6. Atlikdama jai pavestą uždavinį ir funkcijas, komisija turi teisę:
6.1. Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų organizacijų informaciją ir dokumentus, kurių reikia komisijos uždaviniams ir funkcijoms atlikti;
IV. KOMISIJOS SUDARYMO TVARKA
7. Komisiją sudaro 20 narių: 9 valstybės institucijų, 1 Lietuvos savivaldybių asociacijos ir 10 nevyriausybinių organizacijų atstovų. Nevyriausybinių organizacijų atstovus bendru sutarimu deleguoja nacionalinės skėtinės nevyriausybinių organizacijų asociacijos, pasirašiusios 2009 m. gruodžio 16 d. bendradarbiavimo susitarimo protokolą: 8 nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų atstovus, įskaitant vietos bendruomenių organizacijas vienijančių asociacijų atstovus, ir 2 nevyriausybinių organizacijų, analizuojančių bendrą nevyriausybinio sektoriaus būklę ir teikiančių pasiūlymus dėl sektoriaus stiprinimo, atstovus.
V. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
9. Komisijai vadovauja pirmininkas, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas, kuris išrenkamas balsuojant pirmojo komisijos posėdžio metu iš nevyriausybinių organizacijų atstovų.
10. Komisijos pirmininkas:
10.4. atstovauja komisijai valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir organizacijose ar įgalioja jai atstovauti kitus komisijos narius;
11. Komisijos sekretoriaus funkcijas atlieka Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, o komisiją techniškai aptarnauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Komisijos sekretorius:
11.1. likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki komisijos posėdžio, praneša komisijos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems asmenims apie komisijos posėdžio laiką, vietą, pateikia jiems su komisijos pirmininku suderintą posėdžio medžiagą ir darbotvarkę;
14. Eiliniai komisijos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kas 2 mėnesius. Neeiliniai komisijos posėdžiai šaukiami komisijos pirmininko arba 1/3 komisijos narių iniciatyva.
15. Komisijos posėdžiai atviri. Posėdyje savo nuomonę turi teisę pareikšti komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai.
16. Komisija priima sprendimus atviru balsavimu bendru sutarimu. Kai bendro sutarimo nėra, sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Jeigu komisijos narys nesutinka su sprendimu ir balsuoja prieš, jo atskira nuomonė jo prašymu įrašoma protokole.
17. Komisijos sprendimai įforminami komisijos posėdžio protokolais. Komisijos sprendimai yra rekomenduojamojo pobūdžio.