LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 02 04 NUTARIMO NR. 119 VYKDYMO TVARKOS

 

1999 m. vasario 11 d. Nr. 84

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 02 04 nutarimu Nr. 119 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 03 06 nutarimo Nr. 199 ir 1997 03 24 nutarimo Nr. 268 dalinio pakeitimo“,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti:

1.1. Keleivių ir transporto priemonių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, vykimo periodiškumo fiksavimo tvarką (1 priedas);

1.2. Keleivių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, turimų grynųjų pinigų tikrinimo tvarką (2 priedas);

1.3. Keleivių ir transporto priemonių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, pasienio kontrolės punktuose, kur nėra muitinės postų, tikrinimo tvarką (3 priedas).

2. Pasienio policijos departamentui nuo š. m. vasario 15 d. organizuoti pasienio kontrolės punktų darbą vadovaujantis šio įsakymo 1 punkte nurodytais norminiais dokumentais.

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                                 STASYS ŠEDBARAS


 

Patvirtinta

vidaus reikalų ministro

1999 02 11 įsakymu Nr. 84

1 priedas

 

Keleivių ir transporto priemonių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, vykimo periodiškumo fiksavimo tvarka

 

Keleivių ir transporto priemonių vykimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną periodiškumui nustatyti pasienio policija naudoja atvykimo/išvykimo spaudus. Atvykimo spaudas dedamas į kelionės dokumentą atvykstant į Lietuvos Respubliką, išvykimo – išvykstant iš Lietuvos Respublikos.

 

I. Lietuvos Respublikos piliečių ir kitų jos gyventojų

kelionės dokumentų žymėjimas

 

1. Lietuvos Respublikos piliečių asmens kelionės dokumentai žymimi išvykimo/atvykimo spaudais, pradedant nuo pradžios, priešingos duomenų lapui. Jeigu vizoms skirti puslapiai yra užpildyti, spaudais žymimi kitiems įrašams skirti tušti puslapiai („Kiti įrašai“).

2. Atvykimo spaudas dedamas eiliškumo tvarka, dešinėje išvykimo spaudo, pradedant nuo puslapio viršaus į apačią, bet taip, kad neuždengtų dokumentuose teksto.

3. Vaikų kelionės dokumentai išvykimo/atvykimo spaudais žymimi pradedant nuo paskutinių puslapių, skirtų vizoms.

4. Asmenų be pilietybės, nuolatinių Lietuvos Respublikos gyventojų, kelionės dokumentai žymimi pradedant nuo 25 puslapio.

5. Vykstant per valstybės sieną Lietuvos Respublikos piliečiams su Lietuvos Respublikos jūrininko knygelėmis išvykimo/atvykimo spaudais žymima pradedant nuo 16 puslapio.

6. Asmens grįžimo pažymėjimai žymimi atvykimo spaudais vizoms skirtose vietose.

7. Lietuvos Respublikos nuolatinių gyventojų (užsieniečių) kelionės dokumentai žymimi pagal 1 ir 2 punkte nurodytą tvarką.

Pastaba. Lietuvos Respublikos piliečiams su asmens grįžimo pažymėjimais draudžiama išvykti į užsienį.

 

II. Užsieniečių kelionės dokumentų žymėjimas

 

Užsieniečiai į Lietuvos Respubliką atvyksta su galiojančiais kelionės dokumentais, turėdami Lietuvos Respublikos vizą, jeigu kitaip nenustatyta tarpvalstybiniuose susitarimuose bei Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

1. Užsieniečių kelionės dokumentai žymimi išvykimo/atvykimo spaudais, pradedant nuo pradžios, priešingos duomenų lapo pusės. Jeigu vizoms skirti puslapiai yra užpildyti, spaudais žymimi kitiems įrašams skirti tušti puslapiai.

2. Atvykimo spaudu žymima eiliškumo tvarka, dešinėje išvykimo spaudo, pradedant nuo puslapio viršaus į apačią, bet taip, kad neuždengtų dokumentuose teksto.

3. Vykstant per valstybės sieną su daugiau kaip vienos pilietybės dokumentais, žymimas tas dokumentas, kuriame yra galiojanti Lietuvos Respublikos viza arba pagal kurį buvo įvažiuota į Lietuvos Respubliką.

4. Vykstant per valstybės sieną užsieniečiams su LR jūrininko knygelėmis išvykimo/atvykimo spaudais žymima pradedant nuo 16 puslapio.

5. Atskirais tarptautinių susitarimų atvejais spaudai apie valstybės sienos kirtimą dedami į šiuose susitarimuose nurodytus dokumentus.

6. Pasienio kontrolės metu pirmiausia žymimi diplomatiniai pasai, priklausantys Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių oficialiems atstovams, taip pat kartu su jais vykstančių šeimos narių bei lydinčių asmenų.

7. Išsiunčiamų iš Lietuvos Respublikos užsieniečių kelionės dokumentai ir nutarimo (pasiūlymo išvykti) blankai žymimi išvykimo spaudu.

8. Neįleidžiamų į Lietuvos Respubliką užsieniečių kelionės dokumentai nežymimi.

9. Už tikslų valstybės sieną kertančių asmenų kelionės dokumentų žymėjimą pagal šią tvarką atsako dokumentų kontrolę atliekantys pareigūnai.

 

 

Pasienio policijos vyriausiasis komisaras                                       A. Songaila

 

Suderinta

Migracijos departamento

prie LR VRM direktorius

V. Minkevičius

______________


 

Patvirtinta

vidaus reikalų ministro

1999 02 11 įsakymu Nr. 84

2 priedas

 

Keleivių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, turimų grynųjų pinigų tikrinimo tvarka

 

Keleivis, atvykstantis į Lietuvos Respubliką laikotarpiui iki trijų parų (įskaitytinai), privalo turėti grynaisiais pinigais ne mažiau kaip 300 litų arba atitinkamą sumą užsienio valiuta pagal Lietuvos banko nustatytą ir tą dieną galiojantį lito ir užsienio valiutos santykį, o atvykstantis ilgiau kaip 3 paroms – ne mažiau kaip po 100 litų vienai parai arba atitinkamą sumą užsienio valiuta pagal Lietuvos banko nustatytą ir tą dieną galiojantį lito ir užsienio valiutos santykį.

1. Pasienio policijos pareigūnai, tikrindami vykstančius per valstybės sieną asmenis, privalo:

1.1. patikrinti asmens kelionės dokumentą, patikslinti, ar asmeniui reikalinga Lietuvos Respublikos viza;

1.2. pagal asmens kelionės dokumentą ir asmens paaiškinimus išsiaiškinti, kada minėtas asmuo paskutinį kartą kirto Lietuvos Respublikos valstybės sieną;

1.3. išsiaiškinti kelionės tikslą;

1.4. išsiaiškinti, kiek dienų asmuo planuoja būti Lietuvos Respublikoje;

1.5. išsiaiškinti, ar asmuo turi reikalingą grynųjų pinigų sumą būti Lietuvos Respublikoje ir ar gali juos pateikti apžiūrai;

1.6. apžiūrėti, įsitikinti, ar nėra akivaizdžių pateiktų pinigų klastojimo požymių, suskaičiuoti, perskaičiuoti pateiktą valiutą pagal Lietuvos banko nustatytą ir tą dieną galiojantį lito ir užsienio valiutos santykį;

1.7. atlikus asmens ir grynųjų pinigų kontrolę pažymėti asmens kelionės dokumentą spaudu ir nusiųsti asmenį į muitinio patikrinimo vietą.

2. Reikalavimas turėti nustatytą kiekį grynųjų pinigų netaikomas:

2.1. Lietuvos keleiviams (Lietuvos keleiviu laikomas gyvenantis ar nuolat gyvenantis Lietuvos Respublikoje ir laikinai išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į užsienį turizmo, sporto, darbo, profesinių susirinkimų, gydymosi, mokslo bei panašiais tikslais ir grįžtantis atgal);

2.2. keleiviams, vykstantiems tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją;

2.3. tarptautinius pervežimus atliekančių autotransporto priemonių ekipažams;

2.4. asmenims, turintiems diplomatinę neliečiamybę;

2.5. ne Lietuvos keleiviams, laikinai atvykstantiems į Lietuvos Respubliką mokytis, gydytis, dirbti, taip pat asmenims, gyvenantiems, dirbantiems ar besimokantiems pasienio ruože, kiekvieną dieną vykstantiems į darbą, mokyklą, pateikus:

– Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo pažymėjimą;

– leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir kelionės dokumentą su Migracijos departamento prie VRM žyma pase, kad asmuo yra nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas;

– pranešimą, kad asmeniui leista atvykti nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką, išduotą Migracijos departamente prie VRM;

– diplomatinę (DP), tarnybinę (TP) ir specialiąją (SP) vizą, taip pat paprastą vizą, jei užsienietis pateikia Lietuvos Respublikos piliečio ar nuolatinio gyventojo fizinio asmens kvietimo, ar juridinio asmens tarpininkavimo rašto kopiją, nustatytos formos Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą kelialapį, Turizmo departamento nustatytos formos patvirtintą turistinį kelialapį, kurio pagrindu buvo išduota Lietuvos Respublikos paprastoji viza.

3. Asmenys, atsisakę pateikti pareigūnui apžiūrai pinigus, išlaipinami iš transporto priemonės, kuria vyksta kaip keleiviai, ir neįleidžiami į šalį. Analogiškai neįleidžiami į šalį ir transporto priemonių vairuotojai, nepateikę apžiūrai grynųjų pinigų.

4. Pasienio kontrolės punkto (toliau-PKP) pamainos viršininkas privalo žinoti oficialų tos dienos lito ir užsienio valiutų santykį ir informuoti pamainos pareigūnus.

5. Kai asmenys, pasienio kontrolės metu nepateikę arba neturintys nustatyto kiekio grynųjų pinigų, į šalį neįleidžiami, PKP pamainos viršininkas privalo:

5.1. dėl asmens (-ų) grąžinimo padaryti įrašą PKP budėjimo priėmimo-perdavimo knygoje (žurnale), nurodant grąžinamo (-ų) asmens (-ų) duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą (asmens kodą), kelionės dokumento pavadinimą, seriją, numerį, pilietybę, transporto priemonės rūšį, kuria vyko asmuo (-ys), numerį (geležinkelio PKP nurodamas traukinio Nr., oro uostų PKP nurodomas reiso Nr., autokelių PKP nurodomas transporto priemonės valstybinis Nr., upių ir jūrų uostų PKP nurodomas laivo pavadinimas) ir grąžinimo laiką (val., min.);

5.2. apie per pamainą grąžintus asmenis informuoti užkardos (rinktinės) operatyvinį budėtoją.

 

 

Pasienio policijos vyriausiasis komisaras                                       A. Songaila

 

Suderinta

Migracijos departamento

prie LR VRM direktorius

V. Minkevičius

______________


 

Patvirtinta

vidaus reikalų ministro

1999 02 11 įsakymu Nr. 84

3 priedas

 

Keleivių ir transporto priemonių, vykstančių per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, pasienio kontrolės punktuose, kur nėra muitinės postų, tikrinimo tvarka

 

Transporto priemonių ir asmenų kelionės dokumentų, bagažo, daiktų, prekių tikrinimą pasienio kontrolės punktuose, kuriuose nėra muitinės postų, atlieka pasienio policija.

1. Pasienio policijos pareigūnai pasienio kontrolės metu privalo:

1.1. patikrinti transporto priemonės, keleivių ir vairuotojo dokumentus, vizas, jeigu tarpvalstybiniuose susitarimuose nenustatyta kitaip;

1.2. pagal spaudus pase ar kitame asmens kelionės dokumente nustatyti datą, kada asmuo paskutinį kartą kirto Lietuvos Respublikos valstybės sieną;

1.3. pokalbio metu su per sieną vykstančiu asmeniu išsiaiškinti kelionės tikslą, numatomą buvimo Lietuvos Respublikoje trukmę, kiek laiko asmuo išbuvo šalyje, iš kurios atvyksta, ir pan.;

1.4. įsitikinti, kad asmuo turi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytą minimalų grynųjų pinigų kiekį litais arba užsienio valiuta, būtiną atvykstant į Lietuvos Respubliką;

1.5. neįleisti į Lietuvos Respubliką asmenų, pasienio kontrolės metu nepateikusių arba neturinčių nustatyto kiekio grynųjų pinigų;

1.6. patikrinti, ar transporto priemonės valstybiniai ir identifikaciniai numeriai atitinka dokumentuose nurodytus duomenis;

1.7. patikrinti, ar keleiviai su savimi bei transporto priemonėse neturi daiktų (prekių), kurių įvežimas į Lietuvos Respubliką per pasienio kontrolės punktus, kur nėra muitinės postų, yra draudžiamas arba apribotas.

2. Asmenims, kertantiems valstybės sieną per pasienio kontrolės punktą, gabenti galima tik asmeninio naudojimo daiktus, būtinus kelionėje:

2.1. drabužius, asmeninės higienos ir kosmetikos priemones;

2.2. vaistus, įskaitant vaistus ir vaistines medžiagas, skirtus tarptautiniuose sporto renginiuose dalyvaujantiems asmenims ar šių asmenų įvežamiems gyvūnams naudoti;

2.3. asmeninius juvelyrinius dirbinius iš tauriųjų metalų ir brangakmenių bei natūralių perlų (po 1 vienetą). Bendra šių dirbinių masė negali būti didesnė kaip 50 gramų;

2.4. asmeninio naudojimo kompensacinę techniką invalidams ir nešiojamąją medicinos įrangą;

2.5. ordinus, medalius, garbės ženklus, taures, prizus ir kitus panašius simbolinius ženklus, gautus užsienyje ar įvežamus į Lietuvos Respubliką įteikti asmenims už meno, mokslo, sporto, visuomeninės veiklos laimėjimus, valstybinių švenčių, jubiliejų, oficialių vizitų proga ar pripažįstant asmens nuopelnus;

2.6. sportinį inventorių (po 1 vienetą):

– burlentę;

– valtį arba baidarę;

– dviratį be variklio;

– palapinę;

– vieną porą slidžių;

– dvi teniso raketes;

– žvejybos reikmenis;

– alpinizmo reikmenis;

2.7. kitus asmeninio naudojimo reikmenis, bet ne daugiau kaip:

– 1 nešiojamąjį muzikos instrumentą;

– 1 nešiojamąją rašomąją mašinėlę;

– 2 fotoaparatus ir 10 jų fotojuostų;

– 1 siaurajuostį filmavimo aparatą ir jo įrangą;

2.8. nešiojamąją elektroninę aparatūrą su energijos tiekimo šaltiniu (po 1 vienetą):

– kompiuterį;

– videomagnetofoną;

– videokamerą;

– magnetofoną;

– gramofoną;

– garsą atkuriančią aparatūrą;

– vaizdą atkuriančią aparatūrą;

– televizorių;

– iki 10 vienetų įrašo laikmenų šiame punkte nurodytai kiekvienos rūšies aparatūrai;

– nešiojamąjį telefoną;

– žiūronus;

– vaikų vežimėlį;

2.9. kitus akivaizdžiai asmeninio naudojimo daiktus, reikalingus kelionėje.

3. Asmenims, vykstantiems asmeninio naudojimo transporto priemonėmis, leidžiama įvežti variklių kuro ir tepalų ne daugiau negu telpa stacionarinėse gamintojo techninėje dokumentacijoje numatytose kuro ir tepalų talpyklose, iš kurių kuras ir tepalai tiesiogiai patenka į stacionarines transporto priemonės kuro tiekimo ir tepimo sistemas.

4. Jeigu nepraėjus trims paroms po pirmojo įvažiavimo tais pačiais lengvaisiais automobiliais (įskaitant keleivinius-krovininius automobilius (universalius) ir lenktyninius automobilius) per valstybės sieną vykstama antrą kartą ar daugiau kartų, leidžiama įvežti variklių kuro nurodytose kuro talpyklose ne daugiau kaip ¼ lengvojo automobilio kuro talpyklos tūrio pagal degalų kiekio rodiklio duomenis.

5. Šie apribojimai netaikomi šioms transporto priemonėms:

5.1. vykstančioms per PKP, kur valstybės siena ribojasi su valstybėmis, kuriose variklių kuro kainos didesnės už atitinkamo variklių kuro kainas Lietuvos Respublikoje arba nežymiai nuo jų skiriasi;

5.2. vežančioms asmenis, gyvenančius, dirbančius ar besimokančius pasienio ruože ir kiekvieną dieną vykstančius į darbą, mokyklą, jiems pateikus tai patvirtinančius dokumentus, ir vykstančioms per valstybės sieną (pirmyn ir atgal) ne dažniau kaip vieną kartą per parą.

6. Keleivių ir transporto priemonių vykimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną periodiškumas fiksuojamas dedant žymas keleivio pase arba kituose tarptautiniuose susitarimuose nurodytuose dokumentuose.

 

 

Pasienio policijos vyriausiasis komisaras                                       A. Songaila

 

Suderinta

Muitinės departamento

prie Finansų ministerijos direktorius

S. Stažys

______________