LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1991 M. BALANDŽIO 15 D. NUTARIMO NR. 470 DALINIO PAKEITIMO
1992 m. birželio 11 d. Nr. 454
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimu „Dėl priemonių agrarinei reformai plėtoti“ ir Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymo tvarkos ir sąlygų“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Papildyti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymo tvarkos ir sąlygų“ įgyvendinimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 15 d. nutarimu Nr. 470 „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atstatymo tvarkos ir sąlygų“ įgyvendinimo“ (Žin., 1992, Nr. 4-74) 30 punktą šiomis trečiąja ir ketvirtąja pastraipomis:
„Miestuose, miesto tipo gyvenvietėse ir kaimo vietovėse asmenims, turėjusiems nuosavybės teisę į privačių namų valdos sklypą ir perleidusiems tame sklype namą (jo dalį), nuosavybės teisė į šį sklypą (jo dalį) neatstatoma. Jeigu namą (jo dalį) perleido vienas iš buvusio savininko tėvų, sutuoktinių, vaikų ar vaikaičių, nuosavybės teisė į privačių namų valdos sklypą taip pat neatstatoma.
Namo (jo dalies) savininkui, įsigijusiam jį iš asmens, turėjusio nuosavybės teisę į privačių namų valdos sklypą, šis sklypas suteikiamas neatlygintinai. Suteikiamas sklypas negali būti didesnio ploto už tą, į kurį gali būti atstatyta nuosavybės teisė. Jeigu namo (jo dalies) savininkas, kuris buvo įsigijęs namą (jo dalį) iš asmens, turėjusio nuosavybės teisę į privačių namų valdos sklypą, yra miręs, šis sklypas neatlygintinai suteikiamas jo įpėdiniui (įpėdiniams). Namo (jo dalies) savininkas, kuriam žemė suteikiama neatlygintinai, prie prašymo suteikti žemės sklypą turi pateikti namo (jo dalies) perėjimo nuosavybėn dokumentus (atitinkamai perleidimo sutartį, valstybinio inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biuro pažymą, paveldėjimo teisės liudijimą ar testamentą, prireikus – ir kitus dokumentus)“.