LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PREZIDIUMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISĖJŲ ŽENKLO IR MANTIJOS PATVIRTINIMO

 

1992 m. rugsėjo 2 d. Nr. I-2847

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 36 straipsnio 3 punktu (Žin., 1992, Nr. 8-208), Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos teismų teisėjų valdžios simbolių etalonų – ženklo ir mantijos aprašą ir pavyzdį (pridedamas).

2. Pavesti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui ir Teisingumo ministerijai nustatyti mantijos ir ženklo nešiojimo ir išdavimo tvarką.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOSIOS

TARYBOS PIRMININKAS                                                              VYTAUTAS LANDSBERGIS

______________


PATVIRTINTAS

Lietuvos Respublikos

Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo

1992 m. rugsėjo 2 d.

nutarimu Nr. I-2847

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISMŲ TEISĖJŲ

VALDŽIOS SIMBOLIŲ – ŽENKLO IR MANTIJOS

APRAŠAS

 

Lietuvos Respublikos teismų teisėjų valdžios simboliai vykdant teisingumą yra ženklas – Lietuvos valstybės herbo atvaizdas ir mantija.

Ženklas – valstybės herbo atvaizdas (etalonas patvirtintas Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl Lietuvos valstybės herbo“ 1991 m. rugsėjo 4 d.). Herbinio skydo laukas dengtas raudona emale. Sidabrinis šarvuotas raitelis ir baltas žirgas yra reljefiški. Herbinio skydo viršutinė kraštinė yra 55 mm. Ženklą laiko baltos spalvos metalinė grandinėlė, herbą nuo grandinėlės skiria 3 mm ažūras.

Mantija – juodo audinio, siluetas – platėjantis, rankovės – statytos, su keturiomis klostėmis ir atverčiamais atlankais ir išimamais petukais. Priekyje – keturios klostės, apykaklė – trikampė, puošta 40 mm pločio apvadais, šonų siūlėse įleistos kišenės, nugaroje – užtrauktukas.

Marškiniai rekomenduojami vienspalviai, šviesūs.

______________