LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO UNIVERSITETO STATUTO PATVIRTINIMO

 

2000 m. spalio 17 d. Nr. VIII-2074

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į Lietuvos žemės ūkio universiteto tarybos 2000 m. birželio 27 d. sprendimą, nutaria:

 

1 straipsnis.

Patvirtinti Lietuvos žemės ūkio universiteto statutą (1 priedėlis).

 

2 straipsnis.

Patvirtinti Lietuvos žemės ūkio universitetui perduotų pastatų sąrašą (2 priedėlis).

 

3 straipsnis.

Pripažinti netekusiais galios Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo nutarimus: 1992 m. liepos 2 d. Nr. I-2712 „Dėl Lietuvos žemės ūkio akademijos statuto“ (Žin., 1992, Nr. 25-735), 1996 m. spalio 8 d. Nr. I-1574 „Dėl Lietuvos žemės ūkio akademijos statuto pavadinimo ir statuto teksto pakeitimo“ (Žin., 1996, Nr. 100-2280), 1998 m. birželio 11 d. Nr. VIII-782 „Dėl Lietuvos žemės ūkio universiteto statuto pakeitimo“ (Žin., 1998, Nr. 55-1523).

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS                                                                     VYTAUTAS LANDSBERGIS

 


 

Lietuvos Respublikos Seimo

2000 m. spalio 17 d. nutarimo Nr. VIII-2074

1 priedėlis

 

LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO UNIVERSITETO
STATUTAS

 

BENDROJI DALIS

 

1. Lietuvos žemės ūkio universitetas (toliau – Universitetas) yra valstybinė aukštoji studijų ir mokslo įstaiga. Jis tęsia Lietuvos žemės ūkio akademijos, įkurtos Dotnuvoje perkėlus iš Kauno universiteto Agronomijos-Miškininkystės skyrių ir iškilmingai atidarytos 1924 m. spalio 15 d., tradicijas. Universiteto vardas suteiktas 1996 m. spalio 8 d.

2. Oficialus Universiteto pavadinimas – Lietuvos žemės ūkio universitetas, steigėjas – Seimas, adresas – Studentų g. 11, Akademija, LT-4324 Kauno rajonas.

3. Universitetas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir Universiteto statutu. Universiteto vidaus gyvenimas tvarkomas vadovaujantis Universiteto teisynu, kurio dokumentai priimami detalizuojant Universiteto statuto nuostatas.

4. Universitetas yra juridinis asmuo. Jis turi sąskaitas banke, antspaudą su valstybės herbu ir savo pavadinimu bei atributiką.

5. Universitetas turi Konstitucijoje, įstatymuose ir šiame statute apibrėžtą (teisinę, organizacinę, finansinę, ūkinę ir akademinę) autonomiją.

6. Universiteto dėstytojams užtikrinama akademinė dėstymo laisvė. Patvirtinus dėstomojo dalyko programą, dėstytojai yra visiškai atsakingi už dėstymo metodus, turinį ir akademinį lygį.

7. Universiteto dėstytojai, mokslo darbuotojai ir studentai turi lygias pilietines teises, neatsižvelgiant į jų politinius bei religinius įsitikinimus, tautybę, rasę, pilietybę ir lytį.

8. Universitete gali veikti organizacijos, kurių veiklos nedraudžia įstatymai.

9. Universiteto ūkiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.

 

II. UNIVERSITETO MISIJA, SIEKIAI, FUNKCIJOS

 

10. Universiteto misija – gausinti ir skleisti mokslo žinias, reikalingas žemės, miško, vandens ir aplinkos išteklių racionaliam ir tausojančiam naudojimui bei tinkamos kokybės produktų gamybai, ruošti teoriškai pasirengusį ir gebantį naudotis mokslo bei šiuolaikinėmis technologijomis jaunimą dirbti žmonių ir valstybės gerovei.

11. Vykdydamas šią misiją, Universitetas pagal patvirtintas studijų ir mokslo programas siekia:

11.1. sudaryti sąlygas asmeniui įgyti moksliniais tyrimais grindžiamą, mokslo ir naujausių technologijų lygį atitinkantį universitetinį ir neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą, kvalifikaciją ir mokslo laipsnį;

11.2. sudaryti sąlygas asmens tęstiniam mokymuisi, įgytai kvalifikacijai kelti ir persikvalifikuoti;

11.3. stiprinti mokslo ir studijų poveikį Lietuvos ūkio ir kultūros pažangai bei pilietinės visuomenės plėtotei;

11.4. ugdyti švietimui ir kultūrai imlią visuomenę, gebančią efektyviai naudotis mokslu ir konkuruoti aukšto lygio technologijų bei produktų rinkoje;

11.5. moksline ir kultūrine veikla skatinti Kauno regiono bei visos šalies plėtrą;

11.6. plėtoti mokslinius tyrimus, būtinus tarptautinei mokslinei ir ūkinei kooperacijai bei šalies informacinei ir technologinei kultūrai ugdyti.

12. Universitetas atlieka šias funkcijas:

12.1. rengia aukštos kvalifikacijos biomedicinos, technologijos ir socialinių mokslų specialistus ir mokslininkus;

12.2. tobulina žemės, miško ir vandens ūkių specialistus, vykdo specialistų tęstinį mokymą ir perkvalifikavimą;

12.3. nustatyta tvarka teikia studijų kvalifikacinius bei mokslo laipsnius ir pedagoginius vardus;

12.4. plėtoja fundamentinį bei taikomąjį mokslą;

15.5. leidžia vadovėlius, kitus mokymo leidinius ir mokslo darbus;

12.6. nuolat vertina studijų kokybę ir skelbia savikontrolės rezultatus;

12.7. teikia siūlymus Vyriausybei dėl agrarinės politikos formavimo ir lėšų skyrimo mokslui, konsultavimui ir tęstinėms studijoms;

12.8. skleidžia mokslo ir technologijos idėjas, teikia rekomendacijas, kaip jas diegti;

12.9. atlieka projektavimo ir konstravimo darbus;

12.10. kuria, gamina ir parduoda produkciją;

12.11. teikia konsultavimo ir kitokias paslaugas agrariniais klausimais;

12.12. sudaro sąlygas darbuotojams ir studentams ugdyti humanistinę, etninę ir ekologinę kultūrą;

12.13. rūpinasi darbuotojų ir studentų studijų, darbo, poilsio ir privalomojo medicininio aptarnavimo sąlygomis;

12.14. saugo Universiteto istorinį ir kultūrinį palikimą.

 

III. UNIVERSITETO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

13. Universitetas turi teisę:

13.1. nustatyti studijų tvarką;

13.2. sudaryti ir tvirtinti studijų krypties reglamentą atitinkančias programas;

13.3. leisti studijų, mokslo ir kitą literatūrą;

13.4. nustatyti savo struktūrą, darbo tvarką, konkretų dėstytojų, mokslo ir kitų darbuotojų skaičių, jų teises ir pareigas bei darbo apmokėjimo sąlygas, neprieštaraujančias galiojantiems teisės aktams;

13.5. Statuto nustatyta tvarka formuoti savivaldos institucijas;

13.6. priimti ir šalinti studentus;

13.7. nustatyti bendradarbiavimo formas ir sudaryti sutartis su Lietuvos ir užsienio įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis;

13.8. savarankiškai įstatymų nustatyta tvarka spręsti Universiteto ūkio ir finansų klausimus;

13.9. įstatymų nustatyta tvarka valdyti turtą, juo naudotis bei disponuoti;

13.10. steigti ekonominės, mokslinės, kultūrinės veiklos padalinius;

13.11. nustatyta tvarka teikti studijų kvalifikacinius bei mokslo laipsnius ir pedagoginius vardus;

13.12. vykdyti darbus pagal Universiteto senato patvirtintą veiklos rūšių sąrašą;

13.13. saugoti savo archyve Universiteto dokumentus bei kitą medžiagą.

14. Universitetas įsipareigoja:

14.1. visiems Lietuvos nuolatiniams gyventojams pagal jų gebėjimus ir žinias sudaryti vienodas galimybes įgyti aukštąjį išsilavinimą pagal Universiteto studijų kryptis;

14.2. rengti specialistus, atsižvelgdamas į valstybės ir darbo rinkos poreikius;

14.3. periodiškai analizuoti pagrindinių savo sričių veiklą ir ją tobulinti;

14.4. informuoti visuomenę ir valdžios bei valdymo institucijas apie savo veiklą, studijų kokybės užtikrinimo priemones ir lėšų naudojimą;

14.5. teikti studentams konsultacijas ir rekomendacijas dėl įsidarbinimo;

14.6. sudaryti sąlygas studentams išeiti karinį parengimą, kuris nustatyta tvarka gali būti įskaitomas kaip privalomoji pradinė karo tarnyba;

14.7. personalo ir studentų religiniams poreikiams tenkinti Universitete yra kapelionas. Jį skiria ir siunčia Vietos Ordinaras, priima ir tvirtina Universiteto rektorius.

 

IV. UNIVERSITETO STRUKTŪRA

 

15. Universitetą sudaro studijų ir mokslo padaliniai, turintys šiame statute apibrėžtą savarankiškumą. Pagrindiniai Universiteto padaliniai yra fakultetai. Be jų Universitetas gali steigti: studijų ir mokslo institutus, bandymų stotis, mokslo ir technologijų parkus, centrus, mokyklas ir kitus studijų bei mokslo padalinius.

16. Studijoms ir mokslui aprūpinti Universitete yra biblioteka, knygynas, informacijos, leidybos, gamybos, mokomojo eksperimentavimo ir kiti studijų ir mokslo aprūpinimo padaliniai.

17. Akademinei ir ūkinei veiklai organizuoti ir tvarkyti Universitete yra Universiteto aptarnavimo padaliniai ir administracijos tarnybos.

18. Universiteto padaliniai veikia vadovaudamiesi Universiteto senato patvirtintais nuostatais ir pagal savo kompetenciją yra visiškai atsakingi už galutinius darbo rezultatus.

19. Universiteto padalinius steigia, reorganizuoja, likviduoja Universiteto senatas rektoriaus teikimu, atsižvelgdamas į Universiteto tarybos siūlymus.

20. Universitetas nustatyta tvarka gali turėti mokslo institutų.

 

V. UNIVERSITETO SAVIVALDOS IR VISUOMENINĖS INSTITUCIJOS

 

21. Sprendžiamoji Universiteto institucija yra Universiteto senatas, vykdomosios – rektorius ir jo vadovaujama administracija. Svarbiems Universiteto veiklos klausimams aptarti šaukiami Universiteto akademinės bendruomenės susirinkimai. Valdymo teisėtumą kontroliuoja Statuto priežiūros ir profesinės etikos komisija. Universiteto visuomeninės priežiūros ir globos institucija yra Universiteto taryba. Universiteto studentų interesams atstovauja studentų atstovybė. Ginčus tarp Universiteto administracijos ir studentų sprendžia ginčų nagrinėjimo komisija.

22. Universiteto senatas:

22.1. Universiteto senatas (toliau – Senatas) yra aukščiausioji Universiteto teisinius aktus leidžianti institucija. Jis renkamas 5 metams. Senato nariais gali būti Universiteto mokslininkai ir studentai bei kitų mokslo ir studijų institucijų mokslininkai.

22.2. Senato narius renka (atšaukia) fakultetų ir kitų Universiteto studijų ir mokslo padalinių akademinių bendruomenių susirinkimai slaptu balsavimu paprasta balsų dauguma. Kiekvienas fakultetas renka po 5 atstovus, iš jų gali būti bent po 1 iš giminingų mokslo ir studijų institucijų. Kiti Universiteto studijų ir mokslo padaliniai renka po 1 atstovą. Ne mažiau kaip pusė išrinktų Senato narių turi būti dėstytojai, einantys profesoriaus pareigas. Rinkimai yra teisėti, jeigu juose dalyvavo 2/3 fakulteto ar kito studijų ir mokslo padalinio akademinės bendruomenės narių. Studentų atstovybė deleguoja į Senatą 10% atstovų nuo bendro Senato narių skaičiaus. Universiteto rektorius yra Senato narys pagal pareigas. Senato nariai turi teisę atsistatydinti. Atsistatydinus Senato nariui arba nutrūkus jo įgaliojimams dėl kitų priežasčių, padalinys renka kitą Senato narį.

22.3. Senatui vadovauja pirmininkas, renkamas į šias pareigas ne daugiau kaip du kartus iš eilės. Senato pirmininkas renkamas (atšaukiamas) slaptu balsavimu Senato narių balsų dauguma. Rektorius, prorektoriai, dekanai ir institutų direktoriai Senato pirmininku nerenkami.

22.4. Visi Senato posėdžiai yra atviri. Posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per semestrą. Neeiliniai Senato posėdžiai šaukiami 1/3 Senato narių, fakulteto tarybos ar rektoriaus iniciatyva, ne vėliau kaip per 10 dienų nuo reikalavimo įteikimo Senato pirmininkui. Jeigu neeilinis posėdis šaukiamas 1/3 Senato narių iniciatyva, jam pirmininkauja posėdžio pirmininku išrinktas Senato narys.

22.5. Senatas:

22.5.1. priima ir teikia Seimui tvirtinti Universiteto statutą bei jo pakeitimus;

22.5.2. priima Universiteto vidaus tvarkos bei akademinių reikalų tvarkymą reglamentuojančius dokumentus, sudarančius Universiteto teisyną;

22.5.3. skiria atstovus į Universiteto tarybą;

22.5.4. renka ir atšaukia rektorių;

22.5.5. rektoriaus teikimu tvirtina (atšaukia) prorektorius, fakultetų dekanus, katedrų vedėjus, institutų direktorius, kitų padalinių vadovus;

22.5.6. nustato Universiteto darbuotojų skyrimo į pareigas ir darbo vertinimo organizavimo tvarką;

22.5.7. Vyriausybės nustatyta tvarka fakultetų tarybų siūlymu teikia pedagoginius profesoriaus ir docento vardus, taip pat Universiteto garbės, profesoriaus emerito vardus;

22.5.8. kontroliuoja studijų ir specialistų bei mokslininkų rengimo kokybę, nustato fakultetų ir kitų padalinių atestavimo tvarką;

22.5.9. rektoriaus teikimu keičia Universiteto struktūrą, atsižvelgdamas į Universiteto tarybos siūlymus, suteikia katedroms specialybės ar bendrųjų mokslo disciplinų statusą;

22.5.10. svarsto ir tvirtina studijų, mokslinių tyrimų ir jų plėtros programas;

22.5.11. teikia siūlymus Vyriausybei dėl lėšų paskirstymo mokslo sričių, kurias plėtoja Universitetas, konsultacinei ir informacinei veiklai;

22.5.12. svarsto Universiteto plėtros perspektyvinio plano ir sutarties su Ministerija projektus ir, gavęs Universiteto tarybos išvadą, juos tvirtina bei teikia Ministerijai kartu su Universiteto tarybos išvada;

22.5.13. svarsto metines rektoriaus ataskaitas, metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų įvykdymo ataskaitas ir, gavęs Universiteto tarybos išvadą, jas tvirtina;

22.5.14. Vyriausybės nustatyta tvarka sudaro mokslo krypčių komisijas;

22.5.15. Statuto priežiūros ir etikos komisijos siūlymu Senato narių balsų dauguma atšaukia rektoriaus įsakymus ir Universiteto padalinių valdymo institucijų sprendimus;

22.5.16. sprendžia kitus Universitetui svarbius klausimus ir sudaro komisijas jiems nagrinėti;

22.5.17. tvirtina Universiteto padalinių nuostatus.

22.6. Senato nutarimai priimami balsuojančių narių absoliučia balsų dauguma, jeigu Statute nenustatyta kitaip, posėdžio nutartu būdu (slaptu, atviru ar kitokiu balsavimu). Nutarimai galioja, jei balsuojant dalyvavo ne mažiau kaip 2/3 Senato narių. Senato nutarimai įsigalioja Senato darbo reglamento nustatyta tvarka.

22.7. Senatas veikia vadovaudamasis Senato priimtu darbo reglamentu.

23. Universiteto rektorius.

23.1. Rektorius:

23.1.1. vadovauja Universitetui, veikia jo vardu ir jam atstovauja;

23.1.2. atsako už tai, kad Universiteto veikla ir jos rezultatai atitiktų įstatymus, Universiteto statutą ir kitus teisės aktus;

23.1.3. atsako už Universiteto tinkamą turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo;

23.1.4. atsako už Universiteto finansinę veiklą;

23.1.5. viešai skelbia ir teikia Senatui ir Ministerijai metinę Universiteto veiklos ataskaitą, metinę pajamų ir išlaidų sąmatą bei jos įvykdymo ataskaitą;

23.1.6. rūpinasi teikiamo aukštojo išsilavinimo, mokslinių tyrimų ir kitos Universiteto veiklos lygiu;

23.1.7. priima ir atleidžia darbuotojus Universiteto teisyno nustatyta tvarka, skelbia konkursus ir rinkimus pareigoms eiti; skiria konkursą laimėjusius ir išrinktus asmenis į pareigas bei atleidžia iš jų; teikia Senatui tvirtinti pasirinktus prorektorius ir padalinių vadovus;

23.1.8. dekanų teikimu priima ir šalina studentus;

23.1.9. skatina darbuotojus ir studentus, skiria jiems drausmines nuobaudas ir apie tai viešai paskelbia;

23.1.10. prireikus sustabdo Universiteto padalinių vadovų tarnybinius įgaliojimus ir siūlo atitinkamoms Universiteto institucijoms šiuos vadovus atšaukti;

23.1.11. įsakymais įteisina Senato nutarimus arba prireikus prašo Senato pakartotinai juos svarstyti;

23.1.12. savarankiškai priima sprendimus Statuto ir Senato nereglamentuotais atvejais;

23.1.13. savo sprendimus įgyvendina leisdamas įsakymus ar kitus teisės aktus.

23.2. Rektorius dalį savo pareigų ir teisių gali pagal Senato patvirtintą pareigybės instrukciją ar įgaliojimu perduoti prorektoriams. Kandidatus prorektoriaus pareigoms eiti iš Universiteto mokslininkų pasirenka pats rektorius ir jų prašymu atleidžia iš pareigų, o prireikus siūlo Senatui juos atšaukti.

23.3. Universiteto rektorių 5 metų kadencijai ir ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės pagal Senato priimtą procedūrą slaptu balsavimu renka Senatas. Rinkimuose rektoriaus pareigoms eiti gali dalyvauti tik Universiteto plėtojamų mokslo krypčių mokslininkai, turintys profesoriaus vardą.

23.4. Rektorius kasmet atsiskaito Senatui. Jei visų Senato narių balsų dauguma nepatvirtinama Universiteto rektoriaus metinė ataskaita arba metinė pajamų ir išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaita, rektoriaus įgaliojimai nutrūksta. Jeigu nustatoma, kad rektorius šiurkščiai pažeidė įstatymus ar Statutą, Senatas savo iniciatyva ar Universiteto tarybos siūlymu gali visų narių dauguma rektorių atstatydinti. Iki rektoriaus išrinkimo Senatas paveda rektoriaus pareigas eiti kitam Senato nariui.

23.5. Pasibaigus ar nutrūkus rektoriaus kadencijai arba jam atsistatydinus, prorektoriai ir juridinio asmens statusą turinčių padalinių vadovai paduoda atsistatydinimo prašymus. Jeigu naujasis rektorius prašymus patenkina, tai buvusiems rektoriui, prorektoriams ir padalinių vadovams garantuojama teisė iki konkurso eiti jų kvalifikaciją atitinkančias pareigas.

24. Universiteto administracija.

24.1. Universiteto administracija susideda iš Universiteto ir jo padalinių vadovų bei vadovų pavaduotojų. Universiteto administracija veikia vadovaudamasi Senato patvirtintu darbo reglamentu. Iš Universiteto administracijos rektorius sudaro kolegialią patariamąją instituciją – rektoratą.

24.2. Rektoratas svarsto ir vertina:

24.2.1. fakultetų ir kitų Universiteto padalinių darbą;

24.2.2. Universiteto pajamų ir išlaidų sąmatos projektą;

24.2.3. naujai įsteigtų padalinių struktūros projektus;

24.2.4. specialybių bei specializacijų reikalingumą ir studijų programas;

24.2.5. ryšius su Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis, mokslo įstaigomis ir gamybinėmis organizacijomis;

24.2.6. siūlomus kandidatus pedagoginiams profesoriaus ir docento vardams suteikti;

24.2.7. dekanų, studijų ir mokslo institutų direktorių, katedrų vedėjų ir kitų vadovų rinkimų rezultatus;

24.2.8. Universiteto teisyno dokumentų projektus;

24.2.9. Universiteto patalpų ir teritorijos paskirstymo projektus;

24.2.10. administracijos tarnybų, Senato komisijų ir Universiteto darbuotojų parengtus siūlymus Senatui.

24.3. Rektorato svarstymo rezultatai įforminami rektoriaus įsakymais, o nustatytais atvejais perduodami svarstyti Senatui.

25. Statuto priežiūros ir profesinės etikos komisija (kolegija).

25.1. Universiteto Statuto priežiūros ir etikos komisija yra savarankiška Universiteto kontrolės institucija. Ji veikia vadovaudamasi Senato patvirtintais nuostatais.

25.2. Statuto priežiūros ir profesinės etikos komisija:

25.2.1. kontroliuoja rektoriaus, dekanų ir kitų administracijos pareigūnų įsakymų, potvarkių, nurodymų, įpareigojimų ir kt., taip pat fakultetų ir kitų Universiteto padalinių bei Senato nutarimų teisėtumą ir informuoja juos, jeigu paskelbti aktai prieštarauja Statutui arba kitiems teisės aktams;

25.2.2. nagrinėja konfliktus (ginčus) tarp administracijos ir darbuotojų Universiteto teisyno nustatyta tvarka;

25.2.3. vykdo kitas jos nuostatuose numatytas funkcijas.

25.3. Statuto priežiūros ir profesinės etikos komisija susideda iš Universiteto studijų ir mokslo padalinių akademinių bendruomenių susirinkimuose išrinktų atstovų, renkamų (atšaukiamų) Statuto priežiūros ir etikos komisijos nuostatų nustatyta tvarka. Komisijos nariais negali būti Senato, fakultetų bei kitų studijų ir mokslo padalinių tarybų vadovai, rektorius, prorektoriai, dekanai, prodekanai ir kitų Universiteto padalinių vadovai ir jų pavaduotojai.

25.4. Statuto priežiūros ir profesinės etikos komisija renkama 5 metams.

26. Universiteto akademinės bendruomenės susirinkimas.

26.1. Akademinę bendruomenę sudaro mokslininkai, kurių pagrindinė darbovietė yra Universitetas.

26.2. Akademinės bendruomenės susirinkimą gali inicijuoti Senatas arba 1/3 akademinės bendruomenės narių. Akademinės bendruomenės susirinkimą šaukia Senato pirmininkas. Susirinkimui pirmininkauja susirinkimo išrinktas akademinės bendruomenės narys. Akademinės bendruomenės susirinkimas dirba vadovaudamasis savo patvirtintu akademinės bendruomenės susirinkimo reglamentu.

26.3. Universiteto akademinės bendruomenės susirinkimas:

26.3.1. formuoja Universiteto senatą ir Statuto priežiūros ir etikos komisiją;

26.3.2. išklauso ir vertina metinę Senato ataskaitą;

26.3.3. nagrinėja svarbius Universiteto veiklos klausimus ir teikia pasiūlymus, kaip juos spręsti.

27. Universiteto taryba.

27.1. Universiteto taryba yra Universiteto visuomeninė priežiūros ir globos institucija. Ji veikia vadovaudamasi Aukštojo mokslo įstatymu ir savo darbo reglamentu.

27.2. Universiteto taryba sudaroma 4 metų kadencijai iš 15 narių. Taryba formuojama Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka.

28. Studentų atstovybė.

28.1. Studentų atstovybė yra Universiteto studentams atstovaujanti institucija.

28.2. Studentų atstovybė formuojama ir veikia pagal studentų konferencijos priimtus ir rektoriaus patvirtintus įstatus.

 

VI. UNIVERSITETO PADALINIAI

 

29. Fakultetas.

29.1. Fakultetas yra pagrindinis savarankiškas Universiteto studijų ir mokslo padalinys, kuriame rengiami ir tobulinasi vienos ar kelių giminingų profesijų specialistai, mokslo ir pedagoginiai darbuotojai.

29.2. Fakultetai susideda iš specialybių mokslo dalykų katedrų, institutų, laboratorijų, bandymo stočių, mokyklų ir kitokių padalinių.

29.3. Fakultetas dirba vadovaudamasis fakulteto nuostatais, kuriuos pagal tipinius fakulteto nuostatus priima fakulteto akademinės bendruomenės susirinkimas ir tvirtina Senatas.

29.4. Fakulteto valdymo institucijos: sprendžiamoji – fakulteto taryba, vykdomoji – dekanas.

29.5. Fakulteto tarybos narių skaičių, sudėtį, rinkimo ir darbo tvarką nustato fakulteto akademinės bendruomenės susirinkimas.

29.6. Fakultete studijoms, mokslinei bei kitokiai veiklai vadovauja ir už ją atsako dekanas. Dekaną iš fakulteto profesorių ar docentų rektoriaus teikimu tvirtina Senatas. Dekanas tvirtinamas 5 metų kadencijai ir ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės.

29.7. Dekanui fakultetą valdyti padeda dekanatas – jo formuojama ir vadovaujama kolegiali patariamoji institucija.

30. Studijų ir mokslo institutas.

30.1. Studijų ir mokslo institutas yra savarankiškas Universiteto studijų ir mokslo padalinys.

30.2. Studijų ir mokslo institutas susideda iš bendrųjų mokslo dalykų katedrų, skyrių, mokslinių laboratorijų ir kitų padalinių, atitinkančių instituto veiklos sritį.

30.3. Institutas mokslo klausimus sprendžia savarankiškai, o klausimus, susijusius su studijomis, vadovaudamasis Senato nustatyta tvarka derina su fakultetais.

30.4. Institutas dirba vadovaudamasis instituto nuostatais. Juos pagal tipinius nuostatus priima instituto akademinės bendruomenės susirinkimas ir tvirtina Senatas.

31. Mokslo ir technologijų parkas.

31.1. Mokslo ir technologijų parkas yra savarankiškas Universiteto mokslo ir studijų padalinys, veikiantis ekonominio skaičiavimo (apsimokėjimo) principu.

31.2. Mokslo ir technologijų parkas veikia vadovaudamasis Senato patvirtintais nuostatais.

31.3. Parkui vadovauja direktorius. Jį parko nuostatų nustatyta tvarka skiria rektorius ir tvirtina Senatas.

32. Universiteto stotys, centrai, mokyklos, ūkiai ir kiti padaliniai.

32.1. Universiteto stotis, centrus, mokyklas, ūkius ir kitus Universiteto studijų ir mokslo reikmes tenkinančius padalinius steigia (likviduoja) ir nustato jų statusą Senatas.

32.2. Universiteto stotys, centrai, mokyklos, ūkiai ir kiti padaliniai veikia vadovaudamiesi savo nuostatais. Juos tvirtina Senatas.

32.3. Universiteto stočių, centrų, mokyklų, ūkių ir kitų padalinių vadovai renkami ar skiriami atitinkamuose nuostatuose nustatyta tvarka.

32.4. Mokomasis ūkis yra žemės ūkio įmonės teisėmis veikiantis savarankiškas ūkiskaitinis-biudžetinis padalinys, tenkinantis studijų ir mokslo reikmes. Jis gali turėti juridinio asmens statusą.

 

VII. UNIVERSITETO PERSONALAS

 

33. Universiteto personalas yra dėstytojai, mokslo darbuotojai, administracijos personalas ir kiti darbuotojai, reikalingi Universiteto akademinės bei ūkinės veiklos tikslams įgyvendinti.

34. Universiteto dėstytojai ir mokslo darbuotojai bei Universiteto, jo studijų ir mokslo padalinių vadovai ir jų pavaduotojai yra statutiniai valstybės tarnautojai, kurių darbo sąlygas ir socialines garantijas nustato Aukštojo mokslo įstatymas, Universiteto statutas ir jo pagrindu priimti Universiteto teisyno dokumentai, o bendraisiais atvejais ir kiti teisės aktai.

35. Kitų Universiteto darbuotojų darbo sąlygas ir socialines garantijas nustato darbo įstatymai ir kiti teisės aktai.

36. Universiteto darbuotojų pareigybių sąrašą, jų instrukcijas ir pedagoginio bei kitokio darbo normas rektoriaus teikimu tvirtina Senatas.

37. Universiteto darbuotojų pareigybių kvalifikacinius reikalavimus, jų skyrimo tvarką bei teises ir pareigas nustato Statuto pagrindu priimti Universiteto teisyno dokumentai.

38. Į dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigas skiriama konkurso būdu arba sudarant terminuotas sutartis, vadovaujantis nustatyta tvarka Senato priimtais pedagoginio ir mokslo personalo skyrimo į pareigas ir darbo vertinimo nuostatais.

39. Į Universiteto ir jo padalinių vadovų bei pavaduotojų pareigas skiriama šio statuto nustatyta tvarka pagal Senato nustatytas procedūras. Universiteto ir jo padalinių vadovais bei pavaduotojais gali būti renkami (skiriami) ne vyresni kaip 65 metų asmenys.

40. Į kitas Universiteto darbuotojų pareigas skiriama sudarant neterminuotas arba terminuotas darbo sutartis, o Senatui nutarus, – konkurso būdu pagal Senato nustatytą procedūrą.

41. Universiteto darbuotojai privalo:

41.1. nustatytu laiku ir gerai atlikti pavestą darbą pagal pareigines instrukcijas;

41.2. laikytis tarnybinės etikos ir vidaus tvarkos nustatytų taisyklių;

41.3. mokėti saugiai dirbti ir vykdyti saugaus darbo reikalavimus;

41.4. saugoti Universiteto vertybes, efektyviai ir racionaliai naudoti techninius, materialinius ir energetinius Universiteto išteklius, atlyginti Universitetui padarytą žalą.

41.5. kelti savo kvalifikaciją;

41.6. teikti vadovams ir bendradarbiams informaciją, būtiną jų funkcijoms atlikti.

42. Universiteto darbuotojai turi teisę:

42.1. nustatyta tvarka būti paskirti į kvalifikaciją atitinkančias pareigas ir dirbti nepaisant jų politinių bei religinių įsitikinimų, tautybės, rasės, pilietybės ir lyties, taip pat valstybės ir vietos valdžios politinių pasikeitimų;

42.2. gauti pareigas ir kvalifikaciją atitinkantį atlyginimą ir teisėtai nustatytus darbo užmokesčio priedus bei priemokas;

42.3. kelti kvalifikaciją Universiteto lėšomis, Senato nustatyta tvarka;

42.4. gauti iš savo vadovų ir bendradarbių informaciją, reikalingą užduotims atlikti;

42.5. gauti įstatymo nustatytas atostogas;

42.6. būti profesinių sąjungų, kitų visuomeninių organizacijų, politinių partijų nariais ir ne darbo metu dalyvauti jų veikloje;

42.7. nustatyta tvarka atsisakyti vykdyti užduotis, jeigu užduotis prieštarauja Valstybės tarnybos įstatymui ar kitiems teisės aktams;

42.8. vyresni kaip 65 metų dėstytojai ir mokslo darbuotojai gali dirbti pedagoginį ir mokslinį darbą Universitete, jei Senatas pritaria, kad su jais būtų sudarytos terminuotos darbo sutartys ne ilgesniems kaip 3 metų laikotarpiams.

43. Aktyviai dirbusiems Universitete pedagoginį ir mokslinį darbą profesoriams pagal sutartyje su Ministerija nustatytą limitą gali būti suteiktas profesoriaus emerito vardas.

44. Universiteto dėstytojai kas 5 metai gali būti atleidžiami ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui nuo pedagoginio darbo moksliniams tyrimams atlikti bei savo mokslinei ir profesinei kvalifikacijai kelti. Per šį laikotarpį darbuotojui mokamas vidutinis jo darbo užmokestis. Tobulinimosi formą ir trukmę, suderinusi su darbuotoju, siūlo katedra, tvirtina – fakulteto taryba.

45. Išėjusiems į pensiją pedagoginio ir mokslo personalo darbuotojams gali būti sudaromos sąlygos mokslinei ir kitai Universiteto studijų ir mokslo reikmes tenkinančiai veiklai.

46. Universiteto darbuotojams garantuojama:

46.1. žodžio, akademinės, mokslinės ir meninės veiklos laisvė;

46.2. konkurso būdu išrinkti darbuotojai, atliekantys pareiginėse instrukcijose nustatytas pareigas ir vykdantys Statuto ir teisyno reikalavimus, negali būti atleidžiami iš pareigų nepasibaigus kadencijai be Senato sutikimo;

46.3. dėstytojai ir mokslo darbuotojai, atliekantys jiems pavestą darbą pagal Universiteto statuto ir teisyno reikalavimus, negali būti atleisti administracijos iniciatyva, jei Universitete dirbo ne mažiau kaip 25 metus ir iki pensinio amžiaus liko ne daugiau kaip 3 metai.

47. Universiteto darbuotojai atsako už pareiginėse instrukcijose numatytų ir darbo sutartyje įtvirtintų darbų ir pareigų (funkcijų) atlikimo kokybę.

 

VIII. STUDENTAI IR KLAUSYTOJAI

 

48. Universitete studijuoja studentai ir klausytojai. Studentai yra asmenys, studijuojantys pagal nuosekliųjų studijų programas, klausytojai – pagal nenuosekliųjų studijų programas, kai studijuojami atskiri dalykai ar jų ciklai pagal studijų sutartis, kuriose nurodomos studijų sąlygos bei klausytojų teisės ir pareigos.

49. Studentai turi teisę:

49.1. turėti tinkamas, saugias ir sveikas studijų sąlygas;

49.2. naudotis Universiteto studijų ir mokslo patalpomis bei įranga, biblioteka, kitomis studijų paslaugomis, sporto ir sveikatingumo (poilsio) bazėmis, gyventi Universiteto bendrabučiuose;

49.3. pasirinkti studijų programą, dėstytoją (kai tą patį dalyką dėsto keli dėstytojai), studijuoti pagal individualias studijų programas, vertinti studijų programas ir jų realizavimo kokybę;

49.4. dalyvauti Universiteto savivaldoje per studentų atstovybę: dalyvauti fakulteto tarybos ir Senato posėdžiuose, pateikti klausimus bei siūlymus Universiteto valdymo institucijoms ir reikalauti argumentuotų atsakymų;

49.5. laisvai reikšti savo mintis ir pažiūras, burtis į klubus, draugijas, studentų organizacijas, būti politinių partijų nariais;

49.6. kreiptis į fakulteto ir Universiteto administraciją ir ginčų nagrinėjimo institucijas dėl teisėtų interesų pažeidimo;

49.7. nutraukti ir atnaujinti studijas pagal Senato priimtą studijų nuostatų nustatytą procedūrą;

49.8. Vyriausybės nustatyta tvarka gauti stipendijas ir Aukštojo mokslo įstatymo nustatytas studijų paskolas;

49.9. pagal sudarytas sąlygas įgyti karinį pasirengimą, kuris nustatyta tvarka gali būti įskaitomas kaip privalomoji pradinė karo tarnyba.

49.10. naudotis kitomis teisės aktų nustatytomis teisėmis.

50. Studentų teisės įgyvendinamos remiantis Senato priimtais Universiteto teisyno nuostatais.

51. Studentai privalo:

51.1. nuolat siekti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių pagal pasirinktą studijų programą;

51.2. laikytis Universiteto statuto, teisyno ir kitų teisės aktų reikalavimų;

51.3. vykdyti Universiteto valdymo institucijų sprendimus.

52. Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka studentams gali būti skiriamos drausminės nuobaudos ir Universiteto vidaus tvarkos taisyklių nustatytos paskatos.

53. Universiteto studentų interesams atstovauja Studentų atstovybė, formuojama ir veikianti pagal studentų konferencijos priimtus įstatus.

54. Ginčus, iškilusius tarp Universiteto administracijos ir studentų, sprendžia ginčų nagrinėjimo komisija, veikianti pagal Senato patvirtintus nuostatus. Į ginčų nagrinėjimo komisiją Universiteto administracija ir studentų atstovybė skiria po 1 atstovą iš kiekvieno fakulteto.

 

IX. STUDIJOS

 

55. Universiteto organizuojamų studijų tipus, pakopas, formas, tvarką ir sąlygas bei studijų kvalifikacinių ir mokslo laipsnių teikimo tvarką (pagal Aukštojo mokslo įstatymo įgaliotų institucijų patvirtintus reikalavimus) nustato Senato priimti studijų nuostatai ir taisyklės (pagrindinių studijų, magistrantūros ir doktorantūros).

56. Universiteto studijų programas priima fakultetų tarybos, tvirtina Senatas.

57. Studijų organizavimo tvarką, studijuojančiųjų atsiskaitymo formą ir atestacijos taisykles nustato fakulteto taryba. Studijuojančiųjų žinios ir įgūdžiai vertinami pagal Senato patvirtintą sistemą. Įgytą kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus pasirašo rektorius ir dekanas.

58. Mokslo disciplinų turinį, jų studijų tvarką ir sąlygas nustato katedra, tvirtina dekanas fakultetų nuostatų nustatyta tvarka. Ginčus tarp katedros ir dekano sprendžia fakulteto taryba.

59. Dėstytojų kolektyvą, reikalingą studijų programoms vykdyti, nustatyta tvarka formuoja katedros ir dekanai, tvirtina fakulteto taryba.

60. Universitete dėstomoji kalba yra lietuvių kalba. Kitomis kalbomis galima dėstyti Aukštojo mokslo įstatyme nustatytais atvejais Senato pritarimu.

 

X. MOKSLINĖ VEIKLA

 

61. Universitete mokslinė veikla grindžiama studijų ir mokslo vienovės principu.

62. Universiteto mokslinė veikla apima fundamentinius bei taikomuosius tyrimus ir taikomąją mokslinę veiklą – technologinę kūrybą.

63. Universiteto mokslinės veiklos kryptis ir mastą nustato Senatas, o tematiką ir terminus – Senato įgaliotos fakultetų tarybos.

64. Universitete mokslinė veikla plėtojama katedrose, laboratorijose, institutuose ir kituose moksliniuose padaliniuose, vadovaujantis Senato priimtais mokslinės veiklos nuostatais.

65. Universiteto mokslinė veikla nustatyta tvarka finansuojama valstybės biudžeto, Universiteto ir užsakovų lėšomis.

66. Universitetas skatina ir remia doktorantų ir studentų kūrybinę veiklą.

67. Visus organizacinius ir finansinius mokslinės veiklos klausimus sprendžia mokslinio (kūrybinio) darbo vadovas, vadovaudamasis Universiteto mokslinės veiklos nuostatais.

 

XI. UNIVERSITETO MOKSLO INSTITUTAS

 

68. Universiteto mokslo institutas (toliau – Institutas) yra juridinis asmuo, esantis bendroje Universiteto sistemoje.

69. Institutas veikia vadovaudamasis Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka bei Vyriausybės patvirtintais nuostatais.

70. Institutui vadovauja direktorius, renkamas iš mokslininkų viešo konkurso būdu Aukštojo mokslo įstatymo ir Instituto nuostatų nustatyta tvarka.

 

XII. UNIVERSITETO TURTAS, ŪKINĖ IR FINANSINĖ VEIKLA

 

71. Universiteto turtą sudaro žemė, pastatai (pagal 2 priedėlyje patvirtintą sąrašą) ir kitos materialinės vertybės, finansiniai ištekliai, vertybiniai popieriai, intelektualaus darbo produktai (kiek tai nepažeidžia autoriaus teisių) bei kitas teisėtai valdomas turtas.

72. Universitetas jam patikėtą valstybės turtą (žemę, pastatus ir kt.) valdo, naudoja ir disponuoja juo turto patikėjimo teise įstatymų nustatyta tvarka, o turtą, įgytą už Universiteto nebiudžetines lėšas, padovanotą, taip pat nebiudžetinius finansinius išteklius ir kitas vertybes valdo nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka. Keisti Universiteto teritorijos ribas ar pastatų priklausomybę juos privatizuojant ar kitu būdu gali tik Vyriausybė, gavusi Senato sutikimą. Jei Senatas nesutinka, teritorijos ribas ar pastatų priklausomybę juos privatizuojant ar kitu būdu gali keisti tik Seimas, atsižvelgdamas į Senato nuomonę. Universiteto teritorijoje valstybės ar savivaldybių institucijos negali atlikti darbų (išskyrus neatidėliotinus avarinius darbus) be rektoriaus ar jo įgalioto asmens leidimo. Viešosios tvarkos palaikymo pareigūnai Universiteto teritorijoje savo funkcijas gali atlikti tik rektoriaus leidimu ar prašymu ir įstatymų numatytais atvejais.

73. Universiteto lėšas sudaro:

73.1. valstybės biudžeto lėšos, skirtos valstybės finansuojamose vietose studijuojančiųjų studijoms apmokėti;

73.2. valstybės biudžeto lėšos, skirtos moksliniams tyrimams bei veiklai, tiesiogiai nesusijusiai su studijų organizavimu ir paslaugų teikimu, finansuoti;

73.3. studijuojančiųjų savo lėšomis įmokos;

73.4. pajamos, gautos už mokslinius, projektavimo ir konstravimo darbus, ūkinės veiklos produkciją bei teikiamas paslaugas;

73.5. įmonių, įstaigų ir organizacijų, veikiančių Universiteto teritorijoje, mokestis;

73.6. institucijų dotacijos, asmenų aukos, bankų kreditai;

73.7. kitos teisėtai įgytos lėšos.

74. Universitetas savo lėšas paskirsto Universiteto studijų ir mokslo bei aptarnavimo padaliniams. Universiteto pajamų ir išlaidų sąmatą tvirtina ir keičia Senatas. Universiteto padaliniai lėšas naudoja pagal nustatyta tvarka patvirtintas sąmatas.

75. Ūkinę ir finansinę veiklą Universitetas vykdo vadovaudamasis įstatymais ir Senato priimtais ūkinės veiklos bei ūkinių padalinių nuostatais.

76. Universiteto ūkinę ir finansinę veiklą vertina Vidaus audito tarnyba, vadovaudamasi Vidaus audito tarnybos nuostatais.

77. Valstybės institucijos Universiteto veiklą tikrina įstatymų nustatyta tvarka.

 

XIII. STATUTO PRIĖMIMO IR TVIRTINIMO TVARKA

 

78. Universiteto statutą priima ir keičia Senatas visų Senato narių balsų dauguma. Kiekvienas Universiteto kolektyvo narys turi teisę siūlyti Statuto pataisas ir papildymus ir pateikti juos Senatui.

79. Universiteto statutą ir jo pakeitimus tvirtina Seimas.

 

XIV. UNIVERSITETO REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS

 

80. Universitetą Vyriausybės teikimu reorganizuoja ar likviduoja Seimas.

______________

 


 

Lietuvos Respublikos Seimo

2000 m. spalio 17 d. nutarimo Nr. VIII-2074

2 priedėlis

 

LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO UNIVERSITETO VALDOMŲ IR NAUDOJAMŲ PASTATŲ IR ŽEMĖS SKLYPŲ

S Ą R A Š A S

 

Objekto pavadinimas

Adresas

Bendras plotas (ha)

 

PASTATAI

 

Centriniai rūmai

Studentų g. 11, Akademija

14408

2-ieji rūmai

Studentų g. 15, Akademija

4511

3-ieji rūmai

Universiteto g. 11, Akademija

21104

1-asis bendrabutis

Studentų g. 7

3548

2-asis bendrabutis

Studentų g. 5

3553

3-iasis bendrabutis

Studentų g. 3

3543

4-asis bendrabutis

Studentų g. 1

3542

5-asis bendrabutis

Universiteto g. 8

5426

6-asis bendrabutis

Universiteto g. 4

5397

7-asis bendrabutis

Universiteto g. 6

3999

Gyvenamasis namas

Jaunimo g. 4

823,78

Gyvenamasis namas

Pilėnų g. 2

303,13

Bandymų stotis

Noreikiškės, Kauno r.

1419

Bandymų stoties laboratorija

Noreikiškės, Kauno r.

181

Bandymų stoties laboratorija

Noreikiškės, Kauno r.

180

Mokymo poligonas

Noreikiškės, Kauno r.

1913

Sandėlis ir elektros pastotė

Noreikiškės, Kauno r.

1823

Garažas

Studentų g. 15a, Akademija

1710

Pirtis su buitiniu aptarnavimu

Universiteto g. 3, Akademija

673

Metalinis arkinis garažas

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

1154

Metalinis arkinis garažas

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

1424

Metalinis arkinis garažas

Mokymo poligonas, Noreikiškės, Kauno r.

582

Metalinis arkinis garažas

Mokymo poligonas, Noreikiškės, Kauno r.

1063

Metalinis arkinis garažas

Mokymo poligonas, Noreikiškės, Kauno r.

574

Žemės ūkio mašinų garažas

Mokymo poligonas, Noreikiškės, Kauno r.

880

Metalinis arkinis garažas

Bandymų stotis, Noreikiškės, Kauno r.

445

Miškotvarkos katedros mokomasis korpusas

Studentų g. 13, Akademija

4304

Ūkio dalies garažas

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

1078

Valgykla

Studentų g. 9, Akademija

2399

Žemės ūkio mašinų katedros mokomasis korpusas

Studentų g. 15a, Akademija

4030

Garažas prie Miškotvarkos katedros

Studentų g. 13, Akademija

342

Mokslinė laboratorija

Marvelė, Kaunas

440

Arklidė

Marvelė, Kaunas

684

Kioskas-paviljonas

Studentų g. 9, šalia valgyklos

108

Vandens balanso tyrimo punktas

Sutkynė, Noreikiškės, Kauno r.

125

Garažas (Sutkynėje)

Sutkynė, Noreikiškės, Kauno r.

138

5-ieji rūmai

Gustaičio g. 6, Kaunas

4521

Miškininkų namelis

Obelynė, Ringaudai

58

Namelis pomologiniame sode

Pomologinis sodas, Ringaudai

106

Šiltnamis (plėvelinis)

Noreikiškės, Kauno r.

1000

Šiltnamis (28-asis hidroponinis)

Noreikiškės, Kauno r.

1000

Šiltnamis (27-asis hidroponinis)

Noreikiškės, Kauno r.

1000

Šiltnamis (5-asis stiklinis)

Noreikiškės, Kauno r.

1500

Surenkamasis garažas

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

1424

Dirvožemio drėgnumo tyrimo laboratorija

Vydmantai, Kretingos r.

120

Studentų poilsio namai Kačerginėje

Kačerginė, Kauno r.

322

Studentų profilaktoriumas

Kačerginė, Kauno r.

538

Arkinis sandėlis

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

1154

Arkinis sandėlis

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

396

Surenkamas sandėlis

Akademijos m. 2-ųjų rūmų kiemas

540

Mokslinė laboratorija

Giedraičiai, Molėtų r.

384

Miškotvarkos katedros filialinis mokomasis korpusas

Medžiotojų g. 16, Kazlų Rūda, Marijampolės r.

181

Miškų monitoringo laboratorija

Medžiotojų g. 16, Kazlų Rūda, Marijampolės r.

180

Miškotvarkos laboratorija

Tauragnai, Utenos r.

449

Poilsio namai „Pilėnai“

Birutės g. 23, Palanga

756

Objekto pavadinimas

Adresas

Bendras plotas (ha)

 

ŽEMĖS SKLYPAI

 

Mokomoji gamybinė bazė ir socialinės reikmės

Akademijos ir Ringaudų seniūnijos, Kauno r.

735,0

Poilsio namai

Kačerginė, Kauno r.

0,27

Studentų profilaktoriumas

Kačerginė, Kauno r.

0,38

Dirvožemio tyrimo laboratorija

Vydmantai, Kretingos r.

0,10

Miškų monitoringo laboratorija

Kazlų Rūda, Marijampolės r.

0,20

Mokslinė laboratorija

Giedraičiai, Molėtų r.

0,30

Miškotvarkos laboratorija

Tauragnai, Utenos r.

0,30

Universiteto 5-ieji rūmai

Gustaičio g. 6, Kaunas

1,5

Poilsio namai „Pilėnai“

Birutės g. 23, Palanga

0,20

______________