LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ TURTO IR PAJAMŲ DEKLARAVIMO ĮSTATYMAS
1994 m. gruodžio 22 d. Nr. I-729
Vilnius
1 straipsnis.
2 straipsnis.
Visi pilnamečiai Lietuvos Respublikos gyventojai privalo deklaruoti:
1) per kalendorinius metus įgytą turtą, kuriam įsigyti pajamos deklaruojamos pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl brangų turtą įsigijusių arba įsigyjančių Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų deklaravimo“ 3 straipsnį;
3 straipsnis.
Lietuvos Respublikos gyventojai, gyvenę Lietuvos Respublikoje ataskaitiniais metais su pertraukomis arba ištisai ne mažiau kaip 183 dienas per metus, išskyrus užsienio valstybių diplomatus, diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojus – užsienio valstybių piliečius, deklaruoja turtą ir pajamas, pateikdami pagal gyvenamąją vietą valstybinei mokesčių inspekcijai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos formos turto ir pajamų deklaracijas.
4 straipsnis.
Turto ir pajamų deklaracijos formą bei metodinius nurodymus, kaip ją pildyti, nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
Valstybinė mokesčių inspekcija pagal šį įstatymą deklaruojančius turtą ir pajamas asmenis nemokamai aprūpina turto ir pajamų deklaracijų blankais bei metodiniais nurodymais.
5 straipsnis.
Naujai išrinktas ar paskirtas pareigūnas bei tarnautojas privalo deklaruoti bendrąja tvarka turimą turtą ir gautas pajamas nuo paskyrimo ar išrinkimo į tas pareigas.
Nustojęs eiti pareigas pareigūnas ar tarnautojas deklaruoja turimą turtą ir gautas pajamas už visus einamuosius metus.
6 straipsnis.
Lietuvos Respublikos juridiniai ir fiziniai asmenys, priskaičiavę įvairių lėšų arba jas išskaičiavę, nemokamai išdavę vertybių ar suteikę paslaugų, kasmet iki vasario 15 dienos privalo:
1) parengti pažymą apie savo darbuotojams per praėjusius metus priskaičiuotas pajamas, išskaičiuotus mokesčius ar kitus privalomus mokėjimus, nemokamai išduotą turtą ar suteiktas paslaugas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą formą;
7 straipsnis.
Nustačiusi, kad mokesčiai sumokėti neteisingai, valstybinė mokesčių inspekcija apie tai praneša mokesčių mokėtojui.
Kai sumokėti ne visi mokesčiai dėl neteisingai deklaracijoje nurodytų turto ir pajamų duomenų, nesumokėtoji suma padidinama du kartus. Mokesčių mokėtojas privalo ją sumokėti per mėnesį. Laiku nesumokėjus, delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo padidintos mokesčių sumos po 0,3 procento už kiekvieną pradelstą dieną.
8 straipsnis.
9 straipsnis.
Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai, gavę informaciją apie deklaruojamą turtą ir pajamas iš darbdavių ir mokesčių mokėtojų arba tikrindami turto ir pajamų deklaracijų duomenis, taip pat kiti pareigūnai, kurie šią informaciją sužinojo vykdydami tarnybinius įgaliojimus, privalo saugoti ją kaip valstybės paslaptį.
10 straipsnis.
Informacija apie mokesčių mokėtojo deklaruotą turtą ir pajamas, taip pat mokesčius gali būti skelbiama tik mokesčių mokėtojo rašytiniu sutikimu ar prašymu.
Šio įstatymo 1 priedėlyje išvardinti valstybės pareigūnai valstybės lėšomis skelbia savo bei šeimos narių turto ir pajamų deklaracijų duomenis „Valstybės žiniose“. Tam jie turi pateikti „Valstybės žinių“ redakcijai savo rašytinį prašymą ir sutuoktinio rašytinį sutikimą bei mokesčių inspekcijos patvirtintus turto ir pajamų deklaracijų nuorašus.
11 straipsnis.
Šis įstatymas įsigalioja nuo 1995 m. sausio 1 d. tokia tvarka:
1) šio įstatymo 1 priedėlyje išvardinti valstybės pareigūnai ir jų šeimos nariai turtą ir pajamas pradeda deklaruoti nuo 1995 metų;
2) šio įstatymo 2 priedėlyje išvardinti valstybės pareigūnai ir jų šeimos nariai turtą ir pajamas pradeda deklaruoti nuo 1996 metų;
Lietuvos Respublikos
1994 m. gruodžio 22 d.
įstatymo Nr. I-729
1 priedėlis
VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ, KURIE NUO 1995 METŲ DEKLARUOJA TURTĄ IR PAJAMAS, S Ą R A Š A S
Lietuvos Respublikos
1994 m. gruodžio 22 d.
įstatymo Nr. I-729
2 priedėlis
VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ, KURIE NUO 1996 METŲ DEKLARUOJA TURTĄ IR PAJAMAS, S Ą R A Š A S
2. Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės kanceliarijų vadovai, jų pavaduotojai ir padalinių vadovai
7. Generalinės prokuratūros prie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir jos struktūrinių padalinių, taip pat apygardų ir apylinkių prokuratūrų vadovai, jų pavaduotojai ir prokurorai
11. Miestų merai, rajonų valdytojai, jų pavaduotojai, miestų ir rajonų valdybų padalinių vadovai ir jų pavaduotojai