LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
Į S A K Y M A S
dėl gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių FONDO lietuvoje 2010 metų programą PATVIRTINIMO
2010 m. birželio 28 d. Nr. A1-292
Vilnius
Įgyvendindamas Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. A1-179 (Žin., 2010, Nr. 51-2522):
1. T v i r t i n u Gaires pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą (pridedama).
2. N u s t a t a u, kad paraiškos Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje paramai gauti gali būti teikiamos iki 2010 m. rugsėjo 17 d.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
socialinės apsaugos ir darbo ministro
2010 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. A1-292
LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA
Kvietimo teikti paraiškas Nr. EPF/2010/AP
GAIRĖS PAREIŠKĖJAMS
„EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDAS“
PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
2010 M. BALANDŽIO 29 D. ĮSAKYMU NR. A1-179 PATVIRTINTĄ EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO
LIETUVOJE 2010 METŲ PROGRAMĄ
2010
I SKYRIUS
Bendrosios nuostatos
1. Kvietimo teikti paraiškas Nr. EPF/2010/AP Europos pabėgėlių fondo gairės pareiškėjams (toliau vadinama – Gairės) nustato reikalavimus ir sąlygas pareiškėjams, norintiems gauti finansinę paramą iš Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje (toliau vadinama – EPF) pagal EPF 2010 metų programą (toliau vadinama – 2010 metų programa), patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. A1-179 (Žin., 2010, Nr. 51-2522).
2. Gairės parengtos remiantis 2007 m. gegužės 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 573/2007/EB dėl Europos pabėgėlių fondo 2008–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo ir panaikinančiu Tarybos sprendimą 2004/904/EB (OL 144 L 2007, p.1) (toliau vadinama – Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 573/2007/EB), 2007 m. gruodžio 19 d. Europos Komisijos sprendimu Nr. 2008/22/EB, nustatančiu Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB dėl Europos pabėgėlių fondo 2008–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo įgyvendinimo taisykles, susijusias su valstybių narių valdymo ir kontrolės sistemomis, administracinio ir finansų valdymo taisyklėmis bei fondo bendrai finansuojamų projektų išlaidų tinkamumu (OL 7 L, 2008, p. 1) (toliau vadinama – Europos Komisijos patvirtintos Įgyvendinimo taisyklės), 2009 m. liepos 9 d. ir 2010 m. kovo 8 d. Europos Komisijos sprendimais Nr. 2009/533/EB ir Nr. 2010/163/EB, iš dalies keičiančiais sprendimą Nr. 2008/22/EB, nustatantį Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB dėl Europos pabėgėlių fondo 2008–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo įgyvendinimo taisykles, susijusias su valstybių narių valdymo ir kontrolės sistemomis, administracinio ir finansų valdymo taisyklėmis bei fondo bendrai finansuojamų projektų išlaidų tinkamumu (OL 179 L, 2009, p. 62; OL 69 L, 2010, p. 16).
3. EPF remiami projektai įgyvendinami naudojant ribotos trukmės paramos teikimo ir tiesioginio finansavimo skyrimo procedūras.
4. Šiose Gairėse vartojamos sąvokos:
Atsakinga institucija – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 19 d. nutarimu Nr. 554 „Dėl institucijų, atsakingų už Europos pabėgėlių fondo ir Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai administravimą, paskyrimo“ (Žin., 2010, Nr. 59-2893; toliau vadinama – Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl atsakingų institucijų paskyrimo) paskirta vykdyti atsakingos institucijos funkcijas, numatytas Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB 27 straipsnyje.
Audito institucija – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl atsakingų institucijų paskyrimo paskirta vykdyti audito institucijos funkcijas, numatytas Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB 30 straipsnyje.
Bendrojo finansavimo lėšos – projektui finansuoti skirtos lėšos, papildančios EPF finansavimą pagal Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB nustatytą tvarką. Bendrojo finansavimo lėšas sudaro Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, skiriamos kaip parama projektui, ir (arba) privačios lėšos bei kiti piniginiai ištekliai, kuriais disponuoja valstybė ir (arba) savivaldybės, išskyrus kitus Europos Sąjungos finansinės paramos šaltinius.
Įgaliota institucija – Europos socialinio fondo agentūra, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl atsakingų institucijų paskyrimo paskirta vykdyti įgaliotos institucijos funkcijas, kaip numatyta Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB 28 straipsnyje.
Išlaidų deklaracija – pagal Europos Komisijos nustatytą formą atsakingos institucijos parengtas ir tvirtinančios institucijos patvirtintas dokumentas, patvirtinantis, kad visos ataskaitiniu laikotarpiu deklaruotos išlaidos yra tinkamos finansuoti; išlaidų deklaracijoje yra nurodomi duomenys, kurių reikia rengiant Europos Komisijai teikiamą prašymą dėl mokėjimo.
Mokėjimo prašymas – pagal atsakingos institucijos nustatytą formą projekto vykdytojo užpildytas dokumentas, kuris teikiamas įgaliotai institucijai kartu su išlaidas pateisinančių ir jų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijomis bei projekto įgyvendinimą įrodančių dokumentų kopijomis.
Paraiška atsakingai institucijai dėl lėšų pervedimo projektų vykdytojams – pagal atsakingos institucijos nustatytą formą įgaliotos institucijos parengtas ir patvirtintas dokumentas, kuriuo remiantis yra rengiama mokėjimo paraiška Lietuvos Respublikos valstybės iždui.
Paraiška dėl projekto finansavimo (toliau vadinama – paraiška) – atsakingos institucijos nustatytos formos dokumentas, kurį pildo ir įgaliotai institucijai teikia pareiškėjas, siekiantis gauti paramą projektui.
Parama projektui – pagal paramos sutartį projektui skiriamos EPF ir bendrojo finansavimo, skiriamo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšos.
Paramos intensyvumas – teikiamos paramos atitikmuo procentais, skaičiuojant nuo bendros paramos gavėjo tinkamų finansuoti išlaidų sumos.
Paramos sutartis – nustatytos formos teisinis susitarimas, kurio pagrindu projekto vykdytojui skiriama parama. Paramos sutartis nustato skiriamų paramos lėšų panaudojimo, projekto įgyvendinimo ir kitas sąlygas. Paramos sutartį pasirašo atsakinga institucija, įgaliota institucija ir projekto vykdytojas.
Pareiškėjas – juridinis asmuo, teikiantis paraišką pagal įgaliotos institucijos paskelbtą kvietimą teikti paraiškas.
Paskirtos institucijos – institucijos, pagal Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB 25 straipsnį paskirtos įgyvendinti daugiametę ir atitinkamų metų programas valstybėje narėje.
Pažeidimas – Lietuvos Respublikos ir (ar) Europos Sąjungos (toliau vadinama – ES) teisės aktų nuostatų pažeidimas, padarytas veikimu ar neveikimu, dėl kurio atsirado ar galėjo atsirasti valstybės ir (ar) ES biudžeto nuostolių.
Prioritetas – veiksmai, Europos Komisijos 2007 m. lapkričio 29 d. patvirtintose strateginėse gairėse dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB įgyvendinimo (OL 326 L, 2007, p. 29; toliau vadinama – EK strateginės gairės) apibrėžti kaip prioritetiniai.
Projektas – projekto vykdytojo vykdomų veiklų visuma, skirta EPF remiamiems veiksmams įgyvendinti. Finansavimo reikalavimus atitinkantis laikotarpis tęsiasi N+2 m. birželio 30 d., t.y. išlaidos, susijusios su projektu, turi būti patirtos iki šios dienos (N – atitinkamų metų programos išlaidų tinkamumo pradžia). Projektų išlaidų tinkamumo laikotarpis gali būti ir trumpesnis, jeigu taip nusprendžia pats pareiškėjas.
Projekto vykdytojas – juridinis asmuo, atsakingas už projekto įgyvendinimą.
Projektų atrankos ir priežiūros komitetas (toliau vadinama – komitetas) – iš įvairių kompetentingų institucijų atstovų atsakingos institucijos sudarytas komitetas, atliekantis projektų atrankos ir projektų įgyvendinimo priežiūros funkcijas.
Tinkamos finansuoti išlaidos – visos projekto išlaidos, kurios patirtos neprieštaraujant 2007 m. gruodžio 19 d. Europos Komisijos sprendimo Nr. 2008/22/EB, jo pakeitimų ir kitų ES bei nacionalinių teisės aktų nuostatoms ir gali būti deklaruojamos Europos Komisijai.
Tvirtinanti institucija – Europos socialinio fondo agentūra, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl atsakingų institucijų paskyrimo paskirta vykdyti tvirtinančios institucijos funkcijas, numatytas Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB 29 straipsnyje.
Užsienietis – asmuo, kuris nėra Lietuvos Respublikos pilietis, neatsižvelgiant į tai, ar jis turi kurios nors užsienio valstybės pilietybę, ar neturi jokios.
II SKYRIUS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS, PRIORITETAI, REMIAMI veiksmai, veiklos IR FINANSAVIMAS
PIRMASIS SKIRSNIS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS
5. Projekto įgyvendinimo laikotarpis privalo atitikti 2010 metų programos išlaidų tinkamumo laikotarpį:
5.1. visi projektai pagal 2010 metų programą turi būti įgyvendinti, išlaidos faktiškai patirtos, atitinkami mokėjimai atlikti bei projekto vykdytojo ir partnerių nuosavos lėšos išmokėtos (jeigu taikoma) nuo paramos sutartyje numatytos datos iki 2012 m. birželio 30 d.;
ANTRASIS SKIRSNIS
PRIORITETAI
7. Vadovaudamasi Europos Komisijos strateginėmis gairėmis, Lietuva įgyvendina 2 EPF remiamus prioritetus:
7.1. Bendrijos acquis prieglobsčio srityje nustatytų principų ir priemonių, įskaitant su integracijos tikslais susijusias sritis, įgyvendinimas (1 prioritetas).
Specialieji prioritetai, susiję su veiksmais:
7.1.1. kuriais siekiama atsižvelgti į ypatingus pažeidžiamų žmonių, pirmiausia nelydimų mažamečių, poreikius ir į juos tinkamai reaguoti, bei specifinės priemonės, kuriomis siekiama geriau apibrėžti sąvokas ir valstybių narių taikomą tvarką, nustatant pažeidžiamus prieglobsčio prašytojus;
7.2. Orientacinių priemonių ir vertinimo metodikos kūrimas, siekiant įvertinti ir pagerinti prašymų suteikti tarptautinę apsaugą nagrinėjimo tvarką ir remti administracines struktūras joms stengiantis spręsti klausimus, kilusius dėl glaudesnio praktinio bendradarbiavimo su kitomis valstybėmis narėmis (2 prioritetas).
Specialieji prioritetai, susiję su priemonėmis:
7.2.1. kurios skirtos nepriklausomai nacionalinės prieglobsčio sistemos darbo ir galimybių ją patobulinti peržiūrai atlikti;
7.2.2. kuriomis siekiama nacionaliniu lygmeniu nuosekliau priimti sprendimus dėl acquis taikymo, pvz., siekiant, kad prieigą prie teisminės praktikos duomenų bazių turėtų visos atitinkamos suinteresuotosios šalys;
TREČIASIS SKIRSNIS
REMIAMI veiksmai
8. EPF lėšomis galima finansuoti šiuos veiksmus:
KETVIRTASIS SKIRSNIS
REMIAMOS VEIKLOS
9. Pagrindinis EPF tikslas – remti ir skatinti valstybių narių pastangas įgyvendinti ES prieglobsčio politiką. Fondo lėšomis gali būti papildomas, skatinamas ir spartinamas siekiamų tikslų įgyvendinimas, mažinami skirtumai ir didinami standartai.
10. EPF parama skiriama veikloms, susijusioms su prieglobsčio prašytojų priėmimo sąlygomis ir prieglobsčio procedūromis:
10.2. mokymams, skirtiems užtikrinti, kad prieglobsčio prašytojams būtų taikomos prieglobsčio procedūros;
10.4. socialinei pagalbai, informacijai ar pagalbai administraciniams ir (arba) teisminiams formalumams atlikti, informavimui apie galimą prieglobsčio procedūros pabaigą ar konsultavimui šiuo klausimu, įskaitant tokius aspektus kaip savanoriškas grįžimas;
10.7. paramos paslaugoms, tokioms kaip vertimas ir mokymas, skirtoms priėmimo sąlygoms ir prieglobsčio procedūrų veiksmingumui bei kokybei gerinti, teikti;
11. EPF parama skiriama veikloms, susijusioms su prieglobstį gavusių užsieniečių integracija:
11.1. patarimams ir pagalbai tokiose srityse kaip aprūpinimas būstu, lėšos pragyvenimui, integracija į darbo rinką, medicinos priežiūra, psichologinė pagalba ir socialinė rūpyba;
11.2. veikloms, sudarančioms sąlygas prieglobstį gavusiems užsieniečiams adaptuotis valstybės narės visuomenėje socialiniu bei kultūriniu požiūriu ir bendrai dalintis Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje įtvirtintomis vertybėmis;
11.3. veikloms, skatinančioms ilgalaikį ir tvarų bendradarbiavimą visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime;
11.5. veikloms, skirtoms skatinti asmenis naudotis savo teisėmis ir sudaryti šiems asmenims galimybes pasirūpinti savimi;
11.6. veikloms, kurios skatina šių asmenų ir priimančiosios visuomenės naudingus kontaktus ir konstruktyvų dialogą, įskaitant veiklas, skatinančias pagrindinių dalyvių, pavyzdžiui, plačiosios visuomenės, vietos valdžios institucijų, pabėgėlių asociacijų, savanorių grupių ir platesnės pilietinės visuomenės, dalyvavimą;
12. EPF parama skiriama veikloms, susijusioms su valstybių narių gebėjimais plėtoti, stebėti ir vertinti savo prieglobsčio politiką:
12.1. veikloms, kuriomis skatinama rinkti, kaupti, naudoti ir skleisti informaciją apie kilmės šalį, įskaitant vertimą;
12.2. veikloms, kuriomis stiprinami gebėjimai rinkti, analizuoti ir skleisti statistinius duomenis apie prieglobsčio procedūras, priėmimą, integraciją ir tarptautine apsauga besinaudojančius asmenis;
12.3. veikloms, kuriomis stiprinami gebėjimai vertinti prieglobsčio prašymus, įskaitant apeliacinius skundus;
13. EPF parama taip pat skiriama lydimosioms priemonėms – privalomoms informavimo ir viešinimo priemonėms. Informaciją apie EPF įgyvendinamus konkrečius projektus ir jų pasiektus rezultatus skleidžia patys projektų vykdytojai, naudodami šias informavimo ir viešinimo priemones (iš kurių bent dvi yra privalomos pasirinktinai):
14. Viešinimo veiksmus projekto vykdytojas numato kaip sudėtinę projekto veiklos dalį, susijusią su 2010 metų programos veiksmais, pagal kuriuos finansuojamas projektas. Viešinimo veiklos mastai turi būti tiesiogiai proporcingi projekto tikslams ir veiksmo apimčiai.
15. Įgyvendinant veiksmus, atsižvelgiama į su lyčių problema susijusius klausimus, vaiko interesus, ypatingą pažeidžiamų asmenų, pavyzdžiui, mažamečių, nelydimų nepilnamečių, neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių, nėščių moterų, vienišų tėvų, turinčių nepilnamečių vaikų, bei kankinimo arba išprievartavimo ar kitokių sunkių formų psichologinio, fizinio ar seksualinio smurto ar išnaudojimo, prekybos žmonėmis aukų ar asmenų, kuriems reikalinga pirmoji medicininė pagalba ir būtinas ligos gydymas, padėtį.
PENKTASIS SKIRSNIS
FINANSAVIMAS
16. Pagal 2010 metų programą remiamiems veiksmams, nurodytiems šių Gairių 8.1–8.3 punktuose, įgyvendinti numatyta skirti 2 257 389,37 Lt, iš jų EPF lėšos sudaro 1 693 042,03 Lt, bendrojo finansavimo lėšos – 564 347,34 Lt.
17. EPF programos finansavimą sudaro valstybės biudžeto lėšos ir valstybės ar savivaldybės biudžetų lėšos, kurias kaip nuosavas lėšas projektui bendrai finansuoti skiria valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos (jei taikoma). Visi pareiškėjai projekto tinkamų išlaidų dalį, kurios nepadengia paramos lėšos, privalo bendrai finansuoti iš nuosavų lėšų, skirdami atitinkamą, ne mažesnį nei reikalaujama, finansinį indėlį (jeigu taikoma).
18. Nuosavas lėšas (jei taikoma) pareiškėjas privalo nurodyti projekto paraiškos 7 lentelėje „Projekto finansavimo šaltiniai“ (Gairių priedas Nr. 1). Pareiškėjo nuosavų lėšų finansavimo šaltiniai turi būti aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkami, pakankami, jie turi būti realūs pateikiant paraišką (jei pareiškėjas ir (arba) partneris (-iai) yra biudžetinė įstaiga, paraiškoje nurodomo dydžio nuosavos lėšos turi būti numatytos kaip pareiškėjo ir (arba) jo partnerio (-ių) atitinkamų metų asignavimai). Pareiškėjas kartu su projekto paraiška turi pateikti įstaigos vadovo patvirtintą pažymą, kurioje būtų nurodyta, kurios biudžeto programos lėšų numatoma skirti projektui finansuoti.
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PROJEKTAMS IR PAREIŠKĖJAMS
PIRMASIS SKIRSNIS
BENDRIEJI PROJEKTŲ TINKAMUMO REIKALAVIMAI
20. Visi projektai turi atitikti 2010 metų programoje bei Europos Parlamento ir Tarybos sprendime Nr. 573/2007/EB nustatytus bendruosius projektams keliamus reikalavimus. Projektai turi:
20.3. būti įgyvendinti, išlaidos faktiškai patirtos, atitinkami mokėjimai atlikti bei projektų vykdytojų ir partnerių nuosavos lėšos (jeigu taikoma) išmokėtos taip, kaip nurodyta šių Gairių 5 punkte. Visi su projektų įgyvendinimu susiję išlaidas pateisinantys ir išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai turi būti išrašyti iki paramos sutartyse nurodytos datos;
ANTRASIS SKIRSNIS
PROJEKTŲ BENDRIEJI ATRANKOS KRITERIJAI
21. Projektų bendrieji atrankos kriterijai, kuriais remiantis prioritetas bus teikiamas projektams:
21.1. geriausiai prisidedantiems prie programos veiksmų įgyvendinimo:
21.1.2. tikslinių grupių asmenų mokymosi, įsidarbinimo, integracijos į visuomenę galimybių ir gebėjimų didinimo (jeigu taikoma);
21.2. pasižymintiems išlaidų efektyvumu (įdarbinto personalo darbo užmokesčio, vykdomų veiklų, tikslinės grupės asmenų skaičiaus atžvilgiu ir pan.);
21.3. diegiantiems novatoriškus arba plėtojant jau esamus metodus ir priemones pabėgėlių ir (ar) prieglobsčio prašytojų sistemai tobulinti;
21.4. numatantiems partnerystę (nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių, regioninių (vietos valdžios institucijų);
TREČIASIS SKIRSNIS
BENDRIEJI TINKAMUMO REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS IR PROJEKTO PARTNERIAMS
22. Norėdamas gauti paramą, pareiškėjas privalo būti viešasis juridinis asmuo, registruotas ir veikiantis Lietuvos Respublikoje, arba viešasis juridinis asmuo, kurio registracija Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus yra neprivaloma. Pagrindinis pareiškėjas privalo turėti ne mažiau kaip vienerių metų darbo su tikslinės grupės atstovais patirtį (ši nuostata netaikoma projekto partneriams).
23. Pareiškėjui negali būti skiriama parama, jeigu:
23.1. jam yra iškelta bankroto byla, pradėta neteisminė bankroto procedūra arba jis yra likviduojamas ar reorganizuojamas;
23.2. jis yra neįvykdęs mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata gali būti netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės arba savivaldybių biudžeto, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai);
23.4. yra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl pareiškėjo kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš ES arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų pažeidimo;
24. Pareiškėjai gali teikti paraiškas dalyvauti konkurse be partnerio (-ių) arba kartu su partneriu (-iais). Projekto partneriai gali būti juridiniai asmenys, kurių dalyvavimas įgyvendinant projektą ir naudojantis jo rezultatais arba produktais yra aiškiai apibrėžtas projekto paraiškoje. Nepagrindus partnerių dalyvavimo tikslingumo, įgaliota institucija, atlikdama vertinimą, gali pasiūlyti atsisakyti partnerio.
26. Pareiškėjai ir projekto partneriai turi turėti pakankamų gebėjimų, kompetencijos projekto veikloms vykdyti ir finansinių išteklių (jeigu taikoma), kad galėtų sėkmingai įgyvendinti projektą.
27. Visos su projekto įgyvendinimu susijusios prekės ir paslaugos privalo būti perkamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų įstatymas) ir atsakingos institucijos patvirtintomis pirkimų taisyklėmis. Jei pareiškėjas pagal Viešųjų pirkimų įstatymą nėra apibrėžiamas kaip perkančioji organizacija, su projekto įgyvendinimu susijusios prekės ir paslaugos tūri būti perkamos vadovaujantis atsakingos institucijos patvirtintu pirkimų tvarkos aprašu. Tokie patys reikalavimai keliami ir projekto partneriams.
28. Rinkdamasis partnerį, pareiškėjas turėtų atsižvelgti į jo gebėjimus, įgūdžius, patirtį, įgyvendinant ES paramos lėšomis finansuojamus projektus, bei jo galimybes papildyti projektą reikalingais žmonių ir finansiniais ištekliais. Partnerio dalyvavimas projekte negali būti formalus, o turi būti aiškiai pagrįstas.
29. Jei paraiška teikiama kartu su partneriais, pareiškėjas su jais sudaro jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį (toliau vadinama – jungtinės veiklos sutartis).
30. Jungtinės veiklos sutartis turi atitikti Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (Žin., 2000, Nr. 74-2262) nustatytus reikalavimus. Jungtinės veiklos sutartimi projekto vykdytojas ir projekto partneris (-iai), jungdami savo turtą (piniginį indėlį į projektą), darbą ar žinias, įsipareigoja bendrai veikti, siekdami įgyvendinti projektą. Jungtinės veiklos sutartis turi būti rašytinės formos, o įstatymų nustatytais atvejais – notarinės formos.
31.1. Jungtinės veiklos sutartyje turi būti nurodyta:
31.1.2. jungtinės veiklos sutarties šalys (projekto vykdytojas ir projekto partneris arba partneriai – įstaigos ar institucijos ir jų rekvizitai) ir joms atstovausiantys ar jų įgalioti asmenys;
31.2. Jungtinės veiklos sutartyje privalo būti detaliai reglamentuota:
31.2.3. jungtinės veiklos sutarties dalyvių pareigų atlikimo ir projekto valdymo bei priežiūros principai, asmenys, kurie organizuos bei atsakys už atskiras projekto veiklas, jų kompetencijos ribos, kurios turėtų apsiriboti veiksmais, susijusiais su projekto valdymu ir priežiūra;
31.2.4. jungtinės veiklos sutarties dalyvių nustatyta mokėjimų, tarpusavio atsiskaitymo (kaip paramos lėšos pasieks visus jungtinės veiklos sutarties dalyvius, kai lėšos pateks į projekto vykdytojo sąskaitą, ir kaip už jų panaudojimą bus atsiskaitoma), išlaidų, nuostolių ir dėl jungtinės veiklos sutarties vykdymo arba nevykdymo atsiradusios žalos atlyginimo pasiskirstymo tarp jungtinės veiklos sutarties dalyvių tvarka;
31.2.5. kas bus atsakingas už bendrų partnerių reikalų tvarkymą ir koordinavimą, įgyvendinant projektą;
31.2.6. kas bus atsakingas už bendro turto apsaugą, kokios bus partnerių pareigos, susijusios su bendro turto išlaikymu, ir kam, kokiomis dalimis priklausys galutiniai projekto įgyvendinimo rezultatai;
31.2.7. kokia tvarka bus saugomi ir kaupiami visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai ir partnerių atsakomybė šioje srityje. Bendras reikalavimas partneriams – jie turi laikytis tų pačių reikalavimų, kurie nustatyti pareiškėjams paramos sutartyje, arba šie dokumentai, projektui pasibaigus, turi būti perduoti projekto vykdytojui.
31.2.8. Jungtinės veiklos sutartis nutraukiama:
31.2.8.1. projekto vykdytojui vienašališkai atsisakius paramos sutarties, jei nebuvo išmokėta jokia paramos dalis arba jei grąžinamos sumokėtos paramos lėšos;
31.3. Jungtinės veiklos sutartyje rekomenduojama nustatyti:
31.3.1. ginčų nagrinėjimo tvarką: kaip bus sprendžiami jungtinės veiklos sutarties dalyvių tarpusavio ginčai (bendroji nuostata – nesutarimai sprendžiami derybomis, o jei derybomis nesutarimų pašalinti nepavyksta, jie sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka);
31.3.2. jungtinės veiklos sutarties dalyvių keitimosi informacija tvarką: kokia informacija ir kaip bus keičiamasi tarp jungtinės veiklos sutarties dalyvių, kaip projekto vykdytojas ketina informuoti partnerius apie įgaliotos institucijos ir atsakingos institucijos rekomendacijas, sprendimus, paklausimus dėl projekto įgyvendinimo, kokia tvarka partneriai bus supažindinti su projekto vykdytojo siunčiamomis ataskaitomis, kaip bus svarstomos iniciatyvos pakeisti paramos sutartį, kaip ir kokiu periodiškumu partneriai informuos projekto vykdytoją apie projekto pažangą ir kita;
31.3.3. informacijos apie projektą konfidencialumo užtikrinimą: viešos informacijos apie projektą sklaida ir informavimas turi būti neribojami, tačiau galima susitarti, kad tam tikra konfidenciali informacija negali būti skelbiama viešai;
IV SKYRIUS
TIKSLINĖS GRUPĖS IR PROJEKTŲ FINANSAVIMO DYDŽIAI PAGAL VEIKSMUS
PIRMASIS SKIRSNIS
PRIĖMIMO SĄLYGOS IR PRIEGLOBSČIO PROCEDŪROS
32. Pagal veiksmą „Priėmimo sąlygos ir prieglobsčio procedūros“ bus įgyvendinamos veiklos, apibrėžtos šių Gairių 10 punkte.
33. Tikslinė grupė yra bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie pateikė prašymus suteikti bet kokios formos apsaugą.
35. Projektų paramos intensyvumas ir dydis:
35.1. pagal 2010 metų programą numatoma, kad bendra suma, skiriama šiam veiksmui įgyvendinti, yra 500 656,00 Lt (75 procentai EPF lėšos – 375 492,00 Lt ir 25 procentai bendrojo finansavimo lėšos – 125 164,00 Lt). Šias lėšas atsakinga institucija gali perskirstyti, atsižvelgdama į kvietimo teikti paraiškas rezultatus, tarp šių Gairių 8.2–8.3 punktuose nurodytų veiksmų. Visi projektai gali būti finansuojami iki 100 procentų;
ANTRASIS SKIRSNIS
UŽSIENIEČIŲ, GAVUSIŲ PRIEGLOBSTĮ LIETUVOS RESPUBLIKOJE, INTEGRACIJA
36. Pagal veiksmą „Užsieniečių, gavusių prieglobstį Lietuvos Respublikoje, integracija“ bus įgyvendinamos veiklos, apibrėžtos šių Gairių 11 punkte.
37. Tikslinės grupės:
37.1. bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, turintys statusą, apibrėžtą 1951 m. liepos 28 d. Ženevos konvencijoje dėl pabėgėlių statuso ir jos 1967 m. protokole, ir kuriems, kaip pabėgėliams, leidžiama gyventi Lietuvos Respublikoje;
37.2. bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie naudojasi kita tarptautinės apsaugos forma Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus;
39. Projektų paramos intensyvumas ir dydis:
39.1. pagal 2010 metų programą numatoma, kad bendra suma, skiriama šiam veiksmui įgyvendinti, yra 1 584 093,37 Lt (75 procentai EPF lėšos – 1 188 070,03 Lt ir 25 procentai bendrojo finansavimo lėšos – 396 023,34 Lt). Šias lėšas atsakinga institucija gali perskirstyti, atsižvelgdama į kvietimo teikti paraiškas rezultatus, tarp 8.1 ir 8.3 punktuose nurodytų veiksmų. Visi projektai gali būti finansuojami iki 100 procentų;
TREČIASIS SKIRSNIS
VALSTYBIŲ NARIŲ GEBĖJIMAS PLĖTOTI, STEBĖTI IR VERTINTI SAVO PRIEGLOBSČIO POLITIKĄ SIEKIANT PRAKTINIO BENDRADARBIAVIMO
40. Pagal veiksmą „Valstybių narių gebėjimas plėtoti, stebėti ir vertinti savo prieglobsčio politiką siekiant praktinio bendradarbiavimo“ bus įgyvendinamos veiklos, apibrėžtos šių Gairių 12 punkte.
41. Tikslinės grupės:
41.1. bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, turintys statusą, apibrėžtą 1951 m. liepos 28 d. Ženevos konvencijoje dėl pabėgėlių statuso ir jos 1967 m. protokole, ir kuriems, kaip pabėgėliams, leidžiama gyventi Lietuvos Respublikoje;
41.2. bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie naudojasi kita tarptautinės apsaugos forma Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus;
42. Tinkami pareiškėjai ir partneriai: viešieji juridiniai asmenys, registruoti ir veikiantys Lietuvos Respublikoje, arba viešieji juridiniai asmenys, kurių registracija Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus yra neprivaloma.
43. Projektų paramos intensyvumas ir dydis:
43.1. pagal 2010 metų programą numatoma, kad bendra suma, skiriama šiam veiksmui įgyvendinti, yra 172 640,00 Lt (75 procentai EPF lėšos – 129 480,00 Lt ir 25 procentai bendrojo finansavimo lėšos – 43 160,00 Lt). Šias lėšas atsakinga institucija gali perskirstyti, atsižvelgdama į kvietimo teikti paraiškas rezultatus, tarp 8.1 ir 8.2 punktuose nurodytų veiksmų. Visi projektai gali būti finansuojami iki 100 procentų;
V SKYRIUS
PROJEKTO IŠLAIDOS
PIRMASIS SKIRSNIS
PROJEKTO IŠLAIDŲ TINKAMUMAS, APMOKĖJIMAS IR PROJEKTO VYKDYTOJO TEIKIAMOS ATASKAITOS
44. Pagrindinės išlaidų tinkamumo kategorijos yra išsamiai apibrėžtos Europos Komisijos patvirtintame Įgyvendinimo taisyklių 11 priede. Paraiškoje turi būti nurodomos visos tinkamos finansuoti išlaidos. Išlaidų tinkamumo reikalavimai yra taikomi visoms projekto išlaidoms: paramos (EPF ir bendrojo finansavimo lėšoms), pareiškėjo ir projekto partnerio (-ių) indėliui. Tinkamos finansuoti išlaidos turi atitikti gero finansų valdymo principus išlaidų efektyvumo atžvilgiu ir būti:
44.1. būtinos projektui įgyvendinti ir numatytos paramos sutartyje. Projekto išlaidų būtinumas nustatomas pagal bendrą jų planą projekte, jų pobūdį ir kiekį, chronologinį medžiagų, priemonių ar paslaugų naudojimą bei atitiktį projekto veiklų planui. Projekto išlaidos turi atitikti patvirtintą projekto veiklos planą. Projekto išlaidų dydis turi būti planuojamas, atsižvelgiant į vidutinį kainų augimą;
44.2. faktiškai patirtos, užregistruotos projekto vykdytojo ir (arba) projekto partnerių apskaitoje ir pagrįstos išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų originalais, kurių išrašymo data turi atitikti šių Gairių 5 punkte nurodytus reikalavimus;
45. Tinkamomis laikomos tik projekto vykdytojo ir (ar) partnerio pateiktos paslaugų tiekėjo išrašytos sąskaitos už jau suteiktas paslaugas ar jų atitinkamą dalį, kartu pateikiant pasirašytus suteiktų paslaugų perdavimo–priėmimo aktus (jeigu taikoma).
46. Projekto vykdytojas privalo atsidaryti atskirą sąskaitą banke EPF programos paramos lėšoms. Jei paramos lėšos yra pervedamos į jo turimą banko sąskaitą, toks paramos lėšų pervedimas yra laikomas tinkamu, tačiau projekto vykdytojas turėtų pateikti banko išrašą, patvirtinantį, kad sąskaita yra tuščia ir nenaudojama – kitu atveju ir visa atsakomybė dėl tokio paramos lėšų pervedimo tenka projekto vykdytojui.
47. Paramos lėšos išmokamos pagal projekto vykdytojo įgaliotai institucijai teikiamus mokėjimo prašymus. Projekto vykdytojas teikia įgaliotai institucijai avansinį (-ius), tarpinius ir galutinį mokėjimo prašymus. Prie mokėjimo prašymų, kuriuose deklaruojamos patirtos išlaidos (tiesioginės ir netiesioginės), projekto vykdytojas prideda projekto pažangos ar galutinę ataskaitas, išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas, patvirtintas juridinio asmens vadovo (arba jo įgalioto asmens) parašu bei antspaudu, ir kitus reikalaujamus dokumentus. Mokėjimo prašymų teikimo tvarka ir terminai nustatomi paramos sutartyje. Netiesioginėms išlaidoms yra taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir tiesioginėms projekto išlaidoms.
ANTRASIS SKIRSNIS
AVANSINIS MOKĖJIMO BŪDAS IR PROJEKTO VYKDYTOJO TEIKIAMOS ATASKAITOS
49. Avansinis mokėjimo būdas taikomas projektų vykdytojams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos ir įstaigos (toliau vadinama – biudžetinės įstaigos) arba kiti juridiniai asmenys, kurie kartu su pirmuoju ir antruoju avansiniu mokėjimo prašymu gali pateikti banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl avanso sumos. Reikalavimas dėl banko garantijos arba laidavimo draudimo sutarties netaikomas projektų vykdytojams, kurie yra biudžetinės įstaigos.
Projekto vykdytojui taikant avansinį mokėjimo būdą pagal 2010 metų programą, paramos lėšos išmokamos per du kartus pagal jo įgaliotai institucijai pateiktus pirmąjį ir antrąjį avansinius mokėjimo prašymus, kurie teikiami paramos sutartyje nustatyta tvarka:
49.1. 50 procentų avanso suma nuo paramos sutartyje numatytos lėšų sumos projekto vykdytojui išmokama pateikus avansinį mokėjimo prašymą šiai sumai sutartyje numatytais terminais. Kartu su avansiniu mokėjimo prašymu turi būti pateikiama banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis dėl šios avanso sumos (jeigu taikoma);
49.2. likusi 50 procentų suma nuo paramos sutartyje numatytos lėšų sumos projekto vykdytojui išmokama pateikus avansinį mokėjimo prašymą šiai sumai sutartyje numatytais terminais. Kartu su avansiniu mokėjimo prašymu turi būti pateikiama banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis dėl likusios 50 procentų paramos sumos (jeigu taikoma). Avansinis mokėjimo prašymas likusiai 50 procentų sumai nuo paramos sutartyje numatytos lėšų sumos teikiamas įgaliotai institucijai patikrinus pažangos ataskaitas kartu su tarpiniais mokėjimo prašymais ir nustačius, kad projekto vykdytojas panaudojo ne mažiau kaip 60 procentų gautos pirmojo avanso sumos;
49.3. pažangos ataskaitos ir tarpiniai mokėjimo prašymai, kuriuose deklaruojamos visos patirtos ir apmokėtos išlaidos, teikiami kartu su išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintomis kopijomis. Tokiu atveju projekto vykdytojas pagal su įgaliota institucija suderintą mokėjimo prašymų teikimo grafiką turi įgaliotai institucijai teikti tarpinius mokėjimo prašymus nuo sutartyje nustatytos projekto įgyvendinimo pradžios datos iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo termino;
49.4. baigęs įgyvendinti projektą, ne vėliau kaip per 2 mėnesius po projekto įgyvendinimo pabaigos, nustatytos paramos sutartyje, projekto vykdytojas privalo įgaliotai institucijai pateikti galutinę ataskaitą, galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikdamas išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas, baigiamąją audito ataskaitą bei auditoriaus išvadą.
TREČIASIS SKIRSNIS
KOMPENSAVIMO SU AVANSU BŪDAS IR PROJEKTO VYKDYTOJO TEIKIAMOS ATASKAITOS
50. Kompensavimo su avansu būdas taikomas projektų vykdytojams, kuriems avanso suma išmokama pagal jų pateiktą avansinį mokėjimo prašymą, o likusios paramos sutartyje numatytos lėšos kompensuojamos pagal teikiamus tarpinius ir galutinį mokėjimo prašymus. Avanso suma, kurios projekto vykdytojas gali prašyti avansiniame mokėjimo prašyme, priklauso nuo banko garantijos arba laidavimo draudimo sutarties avanso sumai pateikimo (netaikoma projektų vykdytojams, kurie yra biudžetinės įstaigos).
51. Taikant kompensavimo su avansu būdą, paramos lėšos projekto vykdytojui pagal 2010 metų programą yra išmokamos pagal jo teikiamus mokėjimo prašymus:
51.1. ne daugiau kaip 50 procentų avanso suma nuo paramos sutartyje numatytos lėšų sumos išmokama per paramos sutartyje nustatytą terminą, jei projekto vykdytojas ne vėliau kaip iki paramos sutartyje nustatyto termino kartu su avansiniu mokėjimo prašymu pateikia banko garantiją arba laidavimo draudimą dėl avanso sumos (netaikoma projektų vykdytojams, kurie yra biudžetinės įstaigos) arba
51.2. ne daugiau kaip 50 000,00 Lt avanso suma per paramos sutartyje nustatytą terminą, jei projekto vykdytojas ne vėliau kaip iki paramos sutartyje nustatyto termino kartu su avansiniu mokėjimo prašymu negali pateikti banko garantijos arba laidavimo draudimo;
51.3. paramos sutartyje nustatyta likusi paramos lėšų dalis išmokama, projekto vykdytojui pateikus ir įgaliotai institucijai patikrinus projekto pažangos ataskaitas bei tarpinius mokėjimo prašymus, kuriuose deklaruojamos visos patirtos ir apmokėtos išlaidos, pagrįstos pridedamomis išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintomis kopijomis. Tokiu atveju projekto vykdytojas pagal su įgaliota institucija suderintą mokėjimo prašymų teikimo grafiką teikia tarpinius mokėjimo prašymus nuo paramos teikimo sutartyje nustatytos projekto įgyvendinimo pradžios datos iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo termino;
51.4. baigęs įgyvendinti projektą, ne vėliau kaip per 2 mėnesius po projekto įgyvendinimo pabaigos, nustatytos paramos sutartyje, projekto vykdytojas privalo įgaliotai institucijai pateikti galutinę ataskaitą, galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikdamas išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas bei audito ataskaitą ir auditoriaus išvadą. Įgaliotai institucijai patikrinus gautinę ataskaitą ir galutinį mokėjimo prašymą yra išmokamas paramos lėšų likutis, jei bendra pagal projekto vykdytojo pateiktus mokėjimo prašymus pervesta (įskaitant ir avansu projekto vykdytojui išmokėtą sumą) suma nesiekia projektui įgyvendinti skirtos paramos lėšų sumos;
KETVIRTASIS SKIRSNIS
TINKAMOS TIESIOGINĖS IŠLAIDOS
52. Tiesioginės išlaidos techniniam personalui yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu jos skirtos asmenims, tiesiogiai susijusiems su projektu ir įgyvendinantiems tiesiogines projekto veiklas (pavyzdžiui, jei viena iš projekto veiklų yra lietuvių kalbos mokymas, tai dėstytojo, projekte įdarbinto pagal darbo sutartį, darbo užmokesčio išlaidos priskiriamos tiesioginėms išlaidoms).
Išlaidos kitiems galutinio paramos gavėjo organizacijoje dirbantiems darbuotojams, kurių vaidmuo yra tik pagalbinis ir kurie tiesiogiai neįgyvendina projekto veiklų (pavyzdžiui direktoriui, apskaitininkui, pirkimus organizuojantiems, informacinių technologijų specialistams, padėjėjams, projektų vadovams, projektų veiklų koordinatoriams, projektų vadovų asistentams, koordinatorių asistentams ir pan.) neatitinka finansavimo reikalavimų kaip tiesioginės išlaidos ir yra laikomos netiesioginėmis išlaidomis (žr. šių Gairių V skyriaus 5 skirsnį).
Atskirose biudžeto eilutėse nurodomos darbuotojų pareigos, skaičius ir įdarbinamų asmenų pavardės. Jeigu asmenų pavardės dar nežinomos arba negali būti nurodytos, projekto biudžeto pagrindime turi būti aiškiai nurodomi asmenų profesiniai ir techniniai gebėjimai, leidžiantys jiems vykdyti projekte numatytas funkcijas ir užduotis, už kurias jiems bus mokamas atlyginimas. Skaičiuojant darbo užmokesčio fondą, būtina įvertinti atostoginius, atsižvelgiant į konkretaus asmens planuojamą projekte dirbti laiką. Projekto darbuotojų, dirbančių projekto vykdytojo ir (ar) partnerio įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, darbo laiko įkainiai negali viršyti jų įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Jeigu darbui projekte yra įdarbinamas asmuo iš išorės, jo darbo laiko įkainiai negali viršyti vidutinių darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Projekto biudžete numatomi įkainiai su įstatymuose numatytais mokesčiais (darbdavio mokamais socialinio draudimo mokesčiais, Garantinio fondo įmokomis). Teikiant paraišką, privaloma pateikti dokumentus (pvz., darbo sutartis, paskutinių 12 mėnesių darbo užmokesčio, mokamo pagal pagrindinę darbo sutartį, darbo laiko apskaitos žiniaraščius), kuriuose būtų pateikti duomenys, kad biudžete numatyti darbo įkainiai neviršija darbuotojams mokamų įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Jeigu projekto vykdytojo ar partnerio organizacija yra biudžetinė įstaiga, kurioje įdarbinamas projekto personalas, ji privalo vadovautis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655). Kitu atveju projekto biudžete bus patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas minimalus atlygis.
53. Biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų, įgyvendinančių projektą, darbo užmokesčio išlaidos laikomos tiesioginėmis tinkamomis išlaidomis, jeigu:
53.1. projekto vykdytojas ar projekto partneris pagal darbo sutartį įdarbina asmenį projektui įgyvendinti;
53.2. projekto vykdytojo ar projekto partnerio įdarbintas asmuo atlieka konkrečiai su projekto įgyvendinimu susijusį darbą arba tinkamai įformintu organizacijos sprendimu paskiriamas atlikti konkrečiai su projekto įgyvendinimu susijusias užduotis, kurios nėra jo įprastinio darbo dalis, o jo įprastinį darbą atlieka kitas organizacijos įdarbintas asmuo.
Išlaidos administraciniam projekto personalui, kurio vaidmuo tik pagalbinis, yra laikomos netiesioginėmis išlaidomis (žr. šių Gairių V skyriaus 5 skirsnį).
54. Įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ar nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu:
54.1. tokioms išlaidoms padengti nebuvo naudojami kiti paramos lėšų šaltiniai (pvz., įranga buvo įsigyta už Europos Bendrijos dotacijas);
54.2. įranga būtina projektui įgyvendinti.
Jeigu svarstomos išperkamosios nuomos, nuomos ar pirkimo (tinkamos nusidėvėjimo išlaidos, kurios patiriamos tik įgyvendinant projektą) galimybės, visada reikia pasirinkti pigiausią variantą.
Su nuoma ir išperkamąja nuoma susijusios išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, taip pat atsižvelgiant į nustatytą projektui skirtos įrangos nuomos ar išperkamosios nuomos trukmę ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą.
Jeigu įranga perkama prieš pradedant įgyvendinti projektą ar jį įgyvendinant, atsižvelgiama tik į projekto trukmę atitinkančią įrangos nusidėvėjimo dalį ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą.
Išlaidos įrangai, kuri skirta projekto vykdytojo ar partnerio kasdieninei administracinei veiklai, laikomos netiesioginėmis išlaidomis (žr. šių Gairių V skyriaus 5 skirsnį).
55. Nekilnojamojo turto pirkimo, statybos, atnaujinimo arba nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu nekilnojamasis turtas yra būtinas projektui įgyvendinti ir yra tiesiogiai susijęs su projekto veiklų vykdymu. Pastatytų pastatų pirkimo arba nekilnojamojo turto statybos išlaidos gali būti tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, nepažeidžiant griežtesnių Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, jei atitinka toliau išdėstytas sąlygas:
55.1. tinkamos yra tik projekto trukmę ir faktinį nekilnojamojo turto naudojimo projekto reikmėms dažnumą atitinkančios turto nusidėvėjimo išlaidos. Nusidėvėjimas apskaičiuojamas pagal projekto vykdytojo ar partnerio įstaigoje galiojančias apskaitos taisykles;
55.3. turi būti gautas nepriklausomo kvalifikuoto vertintojo arba deramai įgaliotos oficialios įstaigos išduotas pažymėjimas, patvirtinantis, kad pirkinio kaina neviršija rinkos vertės, ir paliudijantis, kad nekilnojamasis turtas atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, arba nurodantis, kas jų neatitinka, jei numatyta, kad atitinkamus pataisymus projekto įgyvendinimo laikotarpiu padarys projekto vykdytojas;
55.4. prieš pradedant įgyvendinti projektą nekilnojamajam turtui pirkti nebuvo naudojami kiti paramos lėšų šaltiniai (pvz., nekilnojamasis turtas buvo įsigytas už Europos Bendrijos dotacijas);
55.5. nekilnojamasis turtas naudojamas tik projekte nustatytai paskirčiai ne trumpiau kaip penkerius metus nuo projekto pabaigos, nebent Europos Komisija išimties atveju leistų kitaip;
55.6. nekilnojamojo turto atnaujinimo išlaidos gali būti tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, nepažeidžiant griežtesnių Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, jei atitinka toliau išdėstytas sąlygas:
55.6.1. tinkamos yra tik projekto trukmę ir faktinį nekilnojamojo turto naudojimo projekto reikmėms dažnumą atitinkančios turto nusidėvėjimo išlaidos. Nusidėvėjimas apskaičiuojamas pagal projekto vykdytojo ar partnerio įstaigoje galiojančias apskaitos taisykles;
55.7. nekilnojamojo turto nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu:
55.7.1. nekilnojamajam turtui pirkti nebuvo naudojami kiti paramos lėšų šaltiniai (pvz., nekilnojamasis turtas buvo įsigytas už Europos Bendrijos dotacijas);
55.7.2. nekilnojamasis turtas naudojamas tik su projekto įgyvendinimu susijusioms reikmėms. Jeigu yra kitaip, tinkama finansuoti iš paramos lėšų tik ta išlaidų dalis, kuri susijusi su objekto naudojimu projekto reikmėms.
Kasdieninei administracinei projekto vykdytojo ar projekto partnerio veiklai, kuri tiesiogiai nesusijusi su projekto veiklomis, reikalingų biuro patalpų nuomos išlaidos laikomos netiesioginėmis išlaidomis (žr. šių Gairių V skyriaus 5 skirsnį).
56. Projekto vykdytojas ar projekto partneriai turi turėti galimybę su projektu susijusias veiklas įgyvendinti patys. Todėl subrangos sutarčių sudarymas yra ribojamas ir negali viršyti 40 procentų projekto tiesioginių finansavimo reikalavimus atitinkančių išlaidų, nebent tokias sutartis deramai pagrįstų ir iš anksto patvirtintų atsakinga institucija.
Su toliau nurodytomis subrangos sutartimis susijusios išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti iš EPF lėšų:
56.3. subrangos sutartys su tarpininkais arba konsultantais, kuriose darbų ar paslaugų kaina išreiškiama procentine visos projekto vertės dalimi, nebent tokį mokėjimą pateisintų projekto vykdytojas, remdamasis faktine atlikto darbo arba suteiktų paslaugų verte.
Visi subrangovai įsipareigoja pateikti visoms audito ir kontrolės institucijoms visą reikalingą informaciją, susijusią su pagal subrangos sutartis vykdoma veikla.
57. Kitos tiesioginės išlaidos:
57.1. Kelionių ir pragyvenimo išlaidos yra tinkamos, jei jos yra:
57.1.1. susijusios su projekto vykdytojo ar projekto partnerio projekte įdarbintais ir tiesiogiai su projektu susijusiais asmenimis;
57.1.2. išskirtiniais ir tinkamai pagrįstais atvejais susijusios su projekto vykdytojo ar projekto partnerio projekte įdarbintu administraciniu personalu, kurio vaidmuo yra tik pagalbinis.
Tinkamos yra su projekto įgyvendinimu susijusios kelionės (visomis transporto priemonėmis) faktiškai patirtos išlaidos. Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad, keliaujant lėktuvu, autobusu ar traukiniu, turi būti pasirinktas ekonomiškiausias kelionės būdas. Tokiu atveju, kai naudojamasi asmeniniu automobiliu, išlaidos gali būti kompensuojamos tik pagal viešojo transporto tarifus arba pagal projekto vykdytojo ar projekto partnerių taikomas kuro normas, atsižvelgiant į oficialius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus. Kelionės lėktuvu išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei kelionė (į abi puses) viršija 800 km ribą arba geografinis atstumas patvirtina kelionės lėktuvu būtinumą. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad turi būti išsaugoti įsodinimo talonai. Komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytas normas. Jeigu komandiruotės metu asmeniui išmokėti dienpinigiai, maitinimo išlaidos nėra dengiamos.
57.2. Atlyginimai už teisines konsultacijas, notariniai mokesčiai ir techninių bei finansų ekspertų paslaugų išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei atitinka vidutinius rinkos įkainius. Šioje eilutėje numatomos lėšos, skirtos vienkartinių, nepasikartojančių papildomų paslaugų, be kurių nebūtų galima įgyvendinti pagrindinių projekto veiklų, pirkimui. Paslaugų pirkimas, kurį atlieka projekto vykdytojas ar projekto partneris, turi būti vykdomas Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka bei atsakingos institucijos parengtomis viešųjų pirkimų taisyklėmis. Jeigu pagal Viešųjų pirkimų įstatymą projekto vykdytojas arba projekto partneris, atliekantis pirkimus, nėra perkančioji organizacija, būtina vadovautis atsakingos institucijos patvirtinta pirkimų tvarka.
57.3. Išlaidos, reikalingos su bendru ES finansavimu susijusiems reikalavimams vykdyti, pavyzdžiui, viešumo (viešinimo), skaidrumo, projekto rezultatų ir poveikio vertinimo, išorinio audito, banko garantijų išlaidos, laikomos tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų tiesioginėmis išlaidomis.
57.4. Patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos laikomos tiesioginėmis tinkamomis išlaidomis, jei jas galima nustatyti ir jos tiesiogiai reikalingos projekto veikloms vykdyti (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos). Patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos, reikalingos projekto vykdytojo ar projekto partnerių reikmėms, kurios tiesiogiai nesusijusios su projekto veiklomis (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos), priskiriamos netiesioginėms išlaidoms, kaip nurodyta šių Gairių V skyriaus 5 skirsnyje.
57.5. Projekto dalyviai – tai asmenys, priklausantys projekto tikslinei grupei bei dalyvaujantys tiesioginėse projekto veiklose. Dalyviais nelaikomas projekto techninis ir administracinis personalas (pvz., projekto veiklai įgyvendinti samdomi mokytojai, konsultantai bei kiti konsultuojantys ar vadovaujantys asmenys, įskaitant projekto vadovą ar vadybininką).
Su projekto dalyviais susijusios tiesioginės išlaidos yra tinkamos, kai:
57.5.1. pagalbos teikimo tikslais projekto vykdytojas ar partneris atlieka pirkimus tikslinių grupių naudai;
57.5.2. pagalbos teikimo tikslais projekto vykdytojas ar partneris atlieka tikslinės grupės patirtų išlaidų grąžinimą.
Kelionių ir pragyvenimo išlaidos yra tinkamos, jei jos yra tiesiogiai susijusios su tikslinės grupės asmenimis, kurie nėra projekto vykdytojo ar partnerio darbuotojai, tačiau dalyvauja su projektu susijusioje veikloje. Šiuo atveju turi būti sudarytas dalyvių sąrašas, kuris būtų dalyvavimą projekto veikloje patvirtinantis dokumentas. Tinkamos yra faktiškai patirtos su projekto įgyvendinimu susijusios kelionės (visomis transporto priemonėmis) išlaidos. Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad, keliaujant lėktuvu, autobusu ar traukiniu, turi būti pasirinktas ekonomiškiausias kelionės būdas. Tokiu atveju, kai naudojamasi asmeniniu automobiliu, išlaidos gali būti kompensuojamos tik pagal viešojo transporto tarifus arba pagal projekto vykdytojo ar projekto partnerių taikomas kuro normas, atsižvelgiant į oficialius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus. Kelionės lėktuvu išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei kelionė (į abi puses) viršija 800 km ribą arba geografinis atstumas patvirtina kelionės lėktuvu būtinumą. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad turi būti išsaugoti įsodinimo talonai. Komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytas normas. Jeigu komandiruotės metu asmeniui išmokėti dienpinigiai, maitinimo išlaidos nėra dengiamos.
PENKTASIS SKIRSNIS
NETIESIOGINĖS TINKAMOS IŠLAIDOS
58. Netiesioginėms išlaidoms priskiriamos išlaidos, kurios nelaikomos tiesiogiai su projektu ir tikslinės grupės reikmėmis susijusiomis išlaidomis ir yra skirtos projektą administruojančių ir vykdančių asmenų reikmėms.
59. Netiesiogines tinkamas išlaidas sudaro bendros finansavimo reikalavimus atitinkančių tiesioginių išlaidų sumos fiksuota procentinė dalis, jeigu:
59.1. netiesioginės išlaidos sudaro ne daugiau kaip 20 procentų visų tinkamų tiesioginių finansuoti išlaidų;
59.3. netiesioginių išlaidų biudžeto eilutėje nenumatytos išlaidos, kurios jau numatytos kitoje projekto biudžeto eilutėje;
60. Fiksuota netiesioginių išlaidų procentinė dalis neturi viršyti 20 procentų tinkamų finansuoti iš paramos lėšų tiesioginių išlaidų sumos. Jeigu subrangos sutartys sudaro daugiau nei 40 procentų tinkamų tiesioginių išlaidų sumos, tokiu atveju fiksuota netiesioginių išlaidų procentinė dalis neturi viršyti 10 procentų tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų sumos ir privalo būti gautas atsakingos institucijos pritarimas.
61. Netiesioginės išlaidos gali apimti:
61.1. išlaidas projekto administraciniam personalui, kurio vaidmuo yra tik pagalbinis (pvz., apskaitininkui, pirkimų (tiekimo) specialistui, žmogiškųjų išteklių specialistui, informacinių technologijų specialistui, biuro administratoriui, projekto vadovui, projekto veiklų koordinatoriui, projekto vadovo asistentui, koordinatorių asistentui ir pan.). Atskirose biudžeto eilutėse nurodomos darbuotojų pareigos, skaičius ir įdarbinamų asmenų pavardės. Jeigu asmenų pavardės dar nežinomos arba negali būti nurodytos, projekto biudžeto pagrindime turi būti aiškiai nurodomi asmenų profesiniai ir techniniai gebėjimai, leidžiantys jiems vykdyti projekte numatytas funkcijas ir užduotis, už kurias jiems bus mokamas atlyginimas. Skaičiuojant darbo užmokesčio fondą, būtina įvertinti atostoginius, atsižvelgiant į konkretaus asmens planuojamą projekte dirbti laiką. Projekto darbuotojų, dirbančių projekto vykdytojo ir (ar) partnerio įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, darbo laiko įkainiai negali viršyti jų įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Jeigu darbui projekte yra įdarbinamas asmuo iš išorės, jo darbo laiko įkainiai negali viršyti vidutinių darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Projekto biudžete numatomi įkainiai su įstatymuose numatytais mokesčiais (darbdavio mokamais socialinio draudimo mokesčiais, Garantinio fondo įmokomis). Teikiant paraišką, privaloma pateikti dokumentus (pvz., darbo sutartis, paskutinių 12 mėnesių darbo užmokesčio, mokamo pagal pagrindinę darbo sutartį, darbo laiko apskaitos žiniaraščius), kuriuose būtų pateikti duomenys, kad biudžete numatyti darbo įkainiai neviršija darbuotojams mokamų įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Jeigu projekto vykdytojo ar partnerio organizacija yra biudžetinė įstaiga, kurioje įdarbinamas projekto personalas, ji privalo vadovautis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655). Kitu atveju projekto biudžete bus patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas minimalus atlygis;
61.2. administracines išlaidas, kurioms priskiriamos įrangos, skirtos projekto vykdytojo ar partnerio kasdieniam administraciniam naudojimui, netiesiogiai susijusiam su projekto veiklomis bei jų vykdymu, nusidėvėjimo išlaidos, patiriamos projekto įgyvendinimo laikotarpiu (pvz., spausdintuvų, nešiojamųjų kompiuterių, fakso aparatų, telefonų). Taip pat šiai kategorijai priskiriamos projekto vykdytojo ar partnerio išlaidos biuro reikmėms, smulkioms administracinės veiklos reikmėms, išlaidos bendrosioms paslaugoms (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų, draudimo, personalo mokymo, įdarbinimo ir panašios išlaidos). Taip pat leidžiamos priimtino dydžio svečių priėmimo išlaidos per projektuose numatytus visuomeninius renginius, tokius kaip projekto užbaigimas ar projekto priežiūros grupės susitikimas ir pan.;
61.3. banko įmokas ir mokesčius (išskyrus banko garantijas, kurios priskiriamos tiesioginėms išlaidoms);
61.4. administracinei projekto vykdytojo ar projekto partnerio veiklai reikalingų biuro patalpų pirkimo, statymo, atnaujinimo (tinkamos nusidėvėjimo išlaidos, kurios patiriamos tik įgyvendinant projektą) ar nuomos išlaidas;
62. Metodiką, kaip apskaičiuoti dalį išlaidų, kurios bus įtrauktos į netiesiogines projekto išlaidas, pasirenka pareiškėjas. Ši metodika turi būti patvirtinta pareiškėjo vadovo įsakymu (pavyzdžiui, išlaidos komunalinėms paslaugoms skaičiuojamos nuo bendros paslaugų sumos atsižvelgiant į plotą, kuris sudaro tik dalį bendro projekto vykdytojo ar projekto partnerių nuomojamų patalpų ploto ir yra specialiai skirtas projektui administruoti).
ŠEŠTASIS SKIRSNIS
NETINKAMOS IŠLAIDOS
64. Netinkamos projekto išlaidos nėra finansuojamos nei iš paramos lėšų, nei iš nuosavų pareiškėjo lėšų, todėl jos negali būti įtrauktos į projekto biudžetą. Netinkamas finansuoti su projekto veiklos įgyvendinimu susijusias išlaidas projekto vykdytojas gali padengti iš nuosavų lėšų, bet ne iš tos jų dalies, kurią jis paramos sutartyje įsipareigoja panaudoti projektui įgyvendinti (jeigu taikoma).
65. Projekto išlaidos yra netinkamos, jeigu:
65.2. neatitinka Europos Komisijos patvirtintame Įgyvendinimo taisyklių 11 priede nustatytų išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimų;
65.5. neužregistruotos projekto vykdytojo ir (ar) jo partnerių apskaitoje bei nėra pagrįstos išlaidas pateisinančių ir (arba) išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų originalais;
66. Netinkamos finansuoti išlaidos:
66.1. kapitalo grąža, skolos ir skolos aptarnavimo mokesčiai, palūkanos už debetą, valiutos keitimo komisiniai mokesčiai ir nuostoliai dėl valiutos keitimo, atidėjimai nuostoliams arba galimiems būsimiems įsipareigojimams, mokėtinos palūkanos, neproporcingos arba netikslingos išlaidos, baudos, delspinigiai;
66.4. biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų (pareigūnų), kurie prisideda prie projekto įgyvendinimo, vykdydami užduotis, kurios yra jų įprasto darbo dalis, darbo užmokesčio išlaidos;
66.6. paraiškos rengimo išlaidos, tarp jų išlaidos konsultantų darbo užmokesčiui už projekto paraiškos parengimą;
66.7. PVM, išskyrus atvejus, kai galutinis paramos gavėjas gali įrodyti, kad negali jo susigrąžinti (žr. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą (Žin., 2002, Nr. 35-1271).
VI SKYRIUS
PROJEKTO PARAIŠKŲ TEIKIMO, VERTINIMO IR SPRENDIMŲ DĖL PARAMOS SKYRIMO PRIĖMIMO TVARKA
PIRMASIS SKIRSNIS
PARAIŠKŲ TEIKIMAS
67. Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas oficialaus leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“, atsakingos institucijos interneto svetainėje, interneto tinklalapyje www.epf-eif.lt ir viename iš nacionalinių dienraščių. Paskelbus kvietimą teikti paraiškas, visa kvietimo teikti paraiškas dokumentacija skelbiama atsakingos institucijos interneto svetainėje adresu www.socmin.lt (skyriuje „ES parama“).
68. Vadovaudamasis šiomis Gairėmis, pareiškėjas pildo paraiškos formą (šių Gairių priedas Nr. 1). Paraiškos forma yra vienoda visiems veiksmams, nurodytiems šių Gairių 8 punkte. Paraiškoje detaliau pagrindžiamas projektas bei pateikiama informacija, kuri yra svarbi pagal konkretų veiksmą teikiamiems projektams. Paraiškos forma turi būti užpildyta vadovaujantis paraiškos pildymo instrukcija (šių Gairių priedas Nr. 2). Paraiškos turi būti užpildytos lietuvių kalba kompiuteriu. Ranka užpildytos paraiškos nebus nagrinėjamos. Kartu su paraiška pareiškėjas ir partneriai turi pateikti iš anksto nustatytą ir paraiškos prieduose nurodytą informaciją bei dokumentus, įrodančius, kad projektas yra tinkamas finansuoti, ir kuriais vadovaudamosi vertinimą bei atranką atliekančios ir sprendimą dėl paramos skyrimo priimančios institucijos gali padaryti tinkamą sprendimą dėl paramos skyrimo.
69. Privalomi paraiškos priedai yra šie:
69.3. projekto vadovo, projekto finansininko gyvenimo ir veiklos aprašymai (šių Gairių priedas Nr. 6);
69.4. pareiškėjo ir (arba) partnerio deklaracija (šių Gairių priedas Nr. 7), kurią pareiškėjas ir kiekvienas partneris (jeigu taikoma) užpildo savarankiškai;
69.5. jei pareiškėjas ir (ar) partneris prisideda prie projekto įgyvendinimo nuosavomis lėšomis, turi būti pateikti nuosavą indėlį įrodantys dokumentai;
69.6. pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) (jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais) steigimo dokumentų kopijos;
69.8. pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) (jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais) paskutinių 3 veiklos metų finansinių ataskaitų kopijos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos);
69.9. pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) (jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais) pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos apie atsiskaitymus originalai (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos). Pažymos turi būti išduotos ne ankščiau kaip prieš mėnesį iki galutinės paraiškų pateikimo datos;
69.10. pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) (jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais) pažymų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus apie atsiskaitymus originalai (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos). Pažymos turi būti išduotos ne ankščiau kaip prieš mėnesį iki galutinės paraiškų pateikimo datos;
69.11. dokumentai, įrodantys, kad pagal darbo sutartis projekte įdarbintiems asmenims numatyti darbo laiko įkainiai neviršija įprasto darbo laiko įkainio, mokamo pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (pavyzdžiui, darbo sutartys, paskutinių 12 mėnesių darbo užmokesčio, mokamo pagal pagrindinę darbo sutartį, darbo laiko apskaitos žiniaraščiai). Nepateikus reikalaujamų įrodymų, projekto biudžete bus patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas minimalus atlygis.
70. Pareiškėjas kartu su projekto paraiška gali pateikti papildomų dokumentų, kurie padėtų objektyviau priimti sprendimą dėl pareiškėjo tinkamumo skirti paramą, teikiamo projekto naudos ir kokybės ar atrankos.
71. Paraiška ir jos priedai turi būti įteikti asmeniškai, atsiųsti registruotu paštu arba pristatyti pašto kurjerio įgaliotai institucijai adresu:
Europos socialinio fondo agentūrai
Gynėjų g. 16
LT-01109 Vilnius
72. Paraiška ir visi jos privalomi priedai teikiami įgaliotai institucijai užantspauduotame ir užklijuotame voke (ar kitame pakete). Pareiškėjas privalo viename užantspauduotame voke (ar kitame pakete) pateikti vieną projekto paraiškos originalą (užpildytą paraiškos formą ir priedus), ant kurio turi būti nurodyta „ORIGINALAS“, ir tris (3) paraiškos (užpildytos paraiškos formos ir priedų) kopijas, nurodydamas „KOPIJA“. Paraiška ir jos visi privalomi priedai turi būti susegti į bylą, pasirašyti įstaigos vadovo (ar įgalioto asmens) ir patvirtinti spaudu. Nesusegtos paraiškos ir jų kopijos nebus vertinamos. Taip pat pristatoma paraiškos versija elektroninėje laikmenoje (DC / DVD formatu). Ant voko turi būti nurodytas pareiškėjo pavadinimas, adresas ir kvietimo numeris – EPF/2010/AP, o ant kitos jo pusės nurodomas pareiškėjo kontaktinio asmens vardas ir pavardė, telefono ir (ar) fakso numeriai. Ant elektroninės laikmenos turi būti aiškiai nurodytas projekto pavadinimas.
73. Faksu ar elektroniniu paštu atsiųstos ar kitu adresu pristatytos projekto paraiškos neregistruojamos ir grąžinamos pareiškėjui.
74. Paraiškos ir priedai turi būti pateikti iki 2010 m. rugsėjo 17 d. 17 val. Vėliau pateiktos paraiškos nagrinėjamos nebus ir bus grąžinamos pareiškėjui. Už paraiškos pristatymą laiku atsako pareiškėjas. Pareiškėjui, atsiuntusiam paraišką per kurjerį, išsiunčiamas paraiškos gavimą patvirtinantis raštas. Jei pareiškėjas įteikė paraišką asmeniškai, toks patvirtinimas išduodamas pareiškėjo atstovui pateikiant paraišką.
ANTRASIS SKIRSNIS
PAREIŠKĖJŲ INFORMAVIMO IR KONSULTAVIMO TVARKA
75. Pareiškėjas gali pateikti klausimus dėl dalyvavimo tvarkos ir sąlygų, dėl paraiškos pildymo ir kitus su paramos skyrimu susijusius klausimus. Klausimai gali būti pateikiami raštu, elektroniniu paštu, faksu ar žodžiu įgaliotai institucijai tinklalapyje www.epf-eif.lt nurodytais kontaktais.
Iš anksto susitarę su įgaliotos institucijos darbuotojais, pareiškėjai norimą informaciją gali gauti, susitikdami su atsakingais šios institucijos darbuotojais.
Teikiant paklausimą faksu ar elektroniniu paštu, turi būti nurodoma:
76. Prieš paskelbiant kvietimą teikti paraiškas arba po paskelbimo, gali būti organizuojami išankstiniai mokymai ar seminarai. Informacija apie išankstinius mokymus ar seminarus skelbiama atsakingos institucijos interneto svetainėje adresu: www.socmin.lt (skyriuje „ES parama“) ir interneto tinklalapyje www.epf-eif.lt.
TREČIASIS SKIRSNIS
PARAIŠKŲ VERTINIMO IR ATRANKOS TVARKA
77. Paraiškų vertinimo tvarka turi užtikrinti, kad bus laikomasi šių principų:
77.1. lygiateisiškumo – kiekviename projektų konkurse visoms paraiškoms turi būti taikomi vienodi vertinimo kriterijai;
77.2. skaidrumo, nešališkumo ir aiškios atsakomybės – ES fondų lėšas administruojančioms ir kontroliuojančioms institucijoms turi būti sudaromos sąlygos nustatyti vertinimą atlikusius bei sprendimą priėmusius asmenis; visi nepriklausomi vertintojai ir ekspertai privalo deklaruoti galimą interesų konfliktą ir būti supažindinti su savo funkcijomis bei atsakomybe atliekant vertinimą; vertinimo rezultatai turi būti viešinami;
77.3. profesionalumo ir efektyvumo – vertinimui atlikti turi būti pasitelkiami atitinkamos kompetencijos specialistai; vertinimo procesas turi būti tinkamai organizuojamas;
77.4. proporcingumo – sprendimas atmesti paraišką turi būti adekvatus neatitikties vertinimo kriterijams mastui, taip pat įtakai vertinimo procesui ir rezultatams;
77.5. konfidencialumo – turi būti užtikrintas paraiškoje pateiktos informacijos naudojimas tik vertinimo tikslais ir informacijos apie projektą neskleidimas atliekant vertinimą, išskyrus šiose Gairėse ir kituose teisės aktuose nustatytus atvejus. Atsakinga ir įgaliota institucijos teikia kitoms ES fondų lėšas administruojančioms ir kontroliuojančioms Lietuvos Respublikos institucijoms informaciją apie pareiškėją, partnerius ir rangovus, prekių tiekėjus, paslaugų teikėjus ir projekto įgyvendinimą, siekdamos užtikrinti efektyvią ES fondų lėšų skyrimo ir panaudojimo kontrolę ir sumažinti dvigubo tų pačių išlaidų finansavimo riziką.
78. Vertindami paraišką, įgaliotos institucijos darbuotojai gali atlikti patikrą vietoje. Apie planuojamą patikrą vietoje pareiškėjas informuojamas jam išsiunčiant informacinį raštą, kuriame nurodoma, kokia informacija, duomenys, dokumentai turi būti prieinami įgaliotos institucijos darbuotojams. Paraiškoje pateiktos informacijos patikra vietoje turi būti atlikta per kuo trumpesnį laiką. Konkretų terminą, per kurį turi būti atlikta patikra, nustato įgaliota institucija. Parengus patikros vietoje ataskaitą, atsižvelgiant į joje pateikiamą informaciją, paraiška vertinama toliau. Atlikus patikrą ir nustačius, kad pareiškėjas paraiškoje pateikė neteisingą, klaidingą arba klaidinančią informaciją, paraiška gali būti atmesta.
79. Paraiškų vertinimo procesas susideda iš trijų etapų:
79.1. administracinės atitikties vertinimas, kurį atliekant patikrinama, ar paraiška yra visiškai sukomplektuota, tai yra ar pateikti visi šiose Gairėse nurodyti dokumentai, paraiškos priedai bei reikiama informacija. Šį vertinimą atlieka įgaliotos institucijos paskirti darbuotojai;
79.2. tinkamumo skirti paramą vertinimas, kurį atliekant nustatoma, ar pareiškėjas, partneriai (jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais) ir projektas yra tinkami paramai pagal EPF programą gauti. Šį vertinimą atlieka įgaliotos institucijos paskirti darbuotojai;
79.3. naudos ir kokybės vertinimo etape paraiškos vertinami balais. Didžiausia skiriama balų suma gali sudaryti 100 balų. Paraiškai skiriamas balas yra balus skyrusiųjų vertintojų balų vidurkis. Privaloma minimali balų suma yra 40 balų. Paraiškos, kurios per naudos ir kokybės vertinimo etapą nesurinko nustatytos minimalios balų sumos, nėra tinkamos finansuoti ir atmetamos.
80. Administracinės atitikties vertinimas atliekamas pagal šią lentelę:
Pareiškėjo pavadinimas: Paraiškos numeris: 1 Partneris: 2 Partneris: … |
Paraiškos pristatymo data: Paraišką priėmė: |
||||
|
Kriterijai |
Taip |
Ne |
Po patikslinimo |
|
1. |
Paraiška yra pateikta laiku, visiškai užpildyta, atitinka nustatytą paraiškos formą, yra pasirašyta pareiškėjo, užantspauduota, užrašyta data, įsegta į bylą |
|
|
|
|
2. |
Pateiktas reikiamas paraiškos ir jos priedų originalų ir kopijų skaičius |
|
|
|
|
3. |
Pateikta elektroninė paraiškos versija |
|
|
|
|
4. |
Paraiška užpildyta lietuvių kalba kompiuteriu |
|
|
|
|
5. |
Pateiktos pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) steigimo dokumentų kopijos (jeigu taikoma) |
|
|
|
|
6. |
Pateiktos projekto jungtinės veiklos (partnerystės) sutartys ar jų kopijos (jeigu taikoma) |
|
|
|
|
7. |
Pateiktos pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) paskutinių 3 veiklos metų finansinių ataskaitų kopijos Jeigu organizacija vykdo savo veiklą mažiau nei trejus metus, tai pateikia paskutinių veiklos metų finansinių ataskaitų kopijas |
|
|
|
|
8. |
Pateikti pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos apie atsiskaitymus originalai (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos) Pažymos turi būti išduotos ne ankščiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos |
|
|
|
|
9. |
Pateikti pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinio skyriaus apie atsiskaitymus originalai (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos) Pažymos turi būti išduotos ne ankščiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos |
|
|
|
|
10. |
Pateiktas detalus projekto biudžetas (šių Gairių priedas Nr. 3) |
|
|
|
|
11. |
Pateiktas detalaus projekto biudžeto pagrindimas (šių Gairių priedas Nr. 4) |
|
|
|
|
12. |
Pateikti projekto vadovo, projekto finansininko gyvenimo ir veiklos aprašymai (CV) (šių Gairių priedas Nr. 6) |
|
|
|
|
13. |
Pateikta pareiškėjo ir kiekvieno iš partnerių (jeigu taikoma) deklaracija (šių Gairių priedas Nr. 7) |
|
|
|
|
14. |
Pateikti dokumentai, įrodantys, kad pagal darbo sutartis projekte įdarbintiems asmenims numatyti darbo laiko įkainiai neviršija įprasto darbo laiko įkainio, mokamo pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis |
|
|
|
|
15. |
Pateikti nuosavą pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) indėlį įrodantys dokumentai (jeigu taikoma) |
|
|
|
|
Vertintojo komentaras |
|||||
81. Jeigu vertinant paraišką administracinės atitikties lentelėje pažymimas bent vienas atsakymas „Ne“, pareiškėjui faksu siunčiamas raštas, kuriame prašoma per rašte nurodytą terminą (kuris negali būti trumpesnis kaip 2 darbo dienos ir ilgesnis kaip 5 darbo dienos) pateikti trūkstamą informaciją arba dokumentus.
82. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, priimamas sprendimas atmesti paraišką. Priėmusi sprendimą atmesti paraišką dėl to, kad ji neatitinka administracinės atitikties reikalavimų, įgaliota institucija per 5 darbo dienas parengia ir išsiunčia pareiškėjui informacinį pranešimą dėl paraiškos atmetimo, nurodydama paraiškos atmetimo priežastis.
83. Teigiamai atsakius į visus administracinės atitikties vertinimo lentelės klausimus, paraiška perduodama į kitą vertinimo etapą.
84. Informacija apie administracinės atitikties vertinimo etapą perėjusias paraiškas skelbiama įgaliotos institucijos interneto svetainėje www.epf-eif.lt.
85. Tinkamumo skirti paramą vertinimą atlieka įgaliotos institucijos paskirti darbuotojai pagal šią lentelę:
Paraiškos Nr.: Pareiškėjas: 1 partneris: 2 partneris: |
Projekto pavadinimas: Prašoma paramos suma: Projekto įgyvendinimo vieta: Projekto įgyvendinimo trukmė: |
|||
Kriterijai |
Taip |
Ne |
Po patikslinimo |
|
1. Pareiškėjo ir partnerių tinkamumas |
||||
1.1. Pareiškėjas atitinka nustatytus tinkamumo reikalavimus |
|
|
|
|
1.2. Partneris (-iai) atitinka nustatytus tinkamumo reikalavimus (jeigu taikoma) |
|
|
|
|
2. Projekto tinkamumas finansuoti |
||||
2.1. Projektas prisidės prie EPF programos prioritetų įgyvendinimo |
|
|
|
|
2.2. Projekto veikla atitinka vieną iš EPF programos remiamų bei nurodytų veiksmų |
|
|
|
|
2.3. Tikslinės grupės, kurioms skirta projekto veikla, atitinka šiose Gairėse nurodytas tikslines grupes |
|
|
|
|
2.4. Paraiškoje nurodytos privalomos paramos viešinimo ir informavimo priemonės |
|
|
|
|
2.5. Projekto vykdytojas nebuvo gavęs ir šiuo metu negauna paramos iš ES fondų ir kitų Europos Bendrijos iniciatyvų ar nacionalinių šaltinių tokiai pačiai veiklai įgyvendinti |
|
|
|
|
2.6. Projekto veiklos įgyvendinimo vieta atitinka šiose Gairėse nustatytus reikalavimus |
|
|
|
|
2.7. Projekto įgyvendinimo trukmė atitinka šiose Gairėse nustatytus reikalavimus |
|
|
|
|
2.8. Paraiškoje nurodyta informacija atitinka paraiškos pildymo instrukcijoje numatytus reikalavimus |
|
|
|
|
3. Projekto išlaidų tinkamumas finansuoti |
||||
3.1. Numatytos projekto išlaidos atitinka Europos Komisijos patvirtinto Įgyvendinimo taisyklių 11 priedo išlaidų tinkamumo nuostatas ir šių Gairių keliamus reikalavimus |
|
|
|
|
3.2. Pareiškėjo nuosavo indėlio finansavimo šaltiniai yra aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkami ir pakankami (jeigu taikoma) |
|
|
|
|
Vertintojo komentaras |
||||
Maksimali siūloma tinkamų finansuoti išlaidų suma ir maksimali siūloma paramos projektui suma |
Suma, numatyta pradinėje paraiškoje, Lt |
Suma, numatyta po tinkamumo vertinimo, Lt |
||
Maksimali siūloma tinkamų finansuoti išlaidų suma |
|
|
||
Maksimali siūloma paramos projektui suma |
|
|
||
86. Jeigu tinkamumo vertinimo lentelėje bent vienas vertinimo atsakymas yra „Ne“, taip pat jei vertintojams trūksta informacijos paraiškai įvertinti, pareiškėjui faksu siunčiamas raštas, kuriame prašoma per rašte nustatytą terminą (kuris negali būti trumpesnis kaip 2 darbo dienos ir ilgesnis kaip 5 darbo dienos) pateikti trūkstamus ar papildomus duomenis, dokumentus, patikslinti ar papildyti paraiškoje pateiktą informaciją ir pateikti atnaujintos paraiškos elektroninį variantą, išskiriant patikslintą arba atnaujintą informaciją. Esant reikalui, įgaliota institucija gali kreiptis į atitinkamas institucijas papildomos informacijos apie pareiškėją bei paraišką ir naudotis išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais, vertindama paraiškoje pateiktą informaciją.
87. Tinkamumo skirti paramą vertinimo etape nustatomas maksimalus projekto tinkamų išlaidų dydis ir maksimalus paramos projektui dydis.
88. Jeigu dalis projekto išlaidų yra nepagrįsta, nėra akivaizdaus šių išlaidų būtinumo projekto veiklos sritims įgyvendinti, pareiškėjas raštu paprašomas pagrįsti tokias išlaidas ir (arba) jam pasiūloma sumažinti dalį projekto išlaidų. Jei per įgaliotos institucijos nurodytą terminą pareiškėjas nepateikia prašomos informacijos arba jo pateikta informacija nepagrindžia išlaidų būtinumo projekto veiklai įgyvendinti, nepagrįstos išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti. Jei projekto išlaidos yra apskaičiuotos nesinaudojant realiais įkainiais, vertintojai, naudodami vidutinius rinkos įkainius, turi teisę perskaičiuoti projekto biudžetą ir atitinkamai sumažinti projekto tinkamas finansuoti išlaidas bei apie tai informuoti pareiškėją.
89. Vertindama tinkamumą skirti paramą, įgaliota institucija įvertina projekto pajamas, gaunamas arba numatomas gauti iš pardavimų, nuomos, paslaugų, mokesčių ir kitais būdais įgyvendinant projektą ir vienus metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.
90. Jeigu, vertinant tinkamumą skirti paramą, nustatytas projekto tinkamų finansuoti išlaidų dydis ir galimas maksimalus paramos dydis skiriasi nuo paraiškoje pateiktų projekto tinkamų finansuoti išlaidų ir prašomos paramos dydžių, įgaliota institucija raštu apie tai informuoja pareiškėją ir su juo suderina, ar jis sutinka įgyvendinti projektą su įgaliotos institucijos nustatytomis maksimalaus dydžio išlaidomis ir parama. Pareiškėjui sutikus, paraiška perduodama vertinti kitame etape. Jei pareiškėjas nesutinka, įgaliota institucija atmeta paraišką.
91. Tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurios nepadengia paramos lėšos, pareiškėjas privalo finansuoti iš savo arba partnerių turimų lėšų ar paskolų.
92. Įvertinusi tinkamumą skirti paramą, įgaliota institucija parengia išvadą, ar projektas yra tinkamas gauti paramą ir kokio maksimalaus dydžio parama gali būti suteikta, taip pat ar pareiškėjas sutinka įgyvendinti projektą su įgaliotos institucijos nustatytu paramos dydžiu.
93. Įvertinus tinkamumą, paraiška atmetama, jei:
93.1. įvertinus paraiškoje Gairių 86 punkte nustatyta tvarka pateiktą papildomą informaciją, duomenis ir dokumentus, bent vienas iš tinkamumo vertinimo lentelės kriterijų yra vertinamas neigiamai;
93.2. pareiškėjas atsisako pateikti arba pateikia ne visą Gairių 86 punkte nustatyta tvarka prašomą papildomą informaciją, duomenis, dokumentus, kurių reikia tinkamumo vertinimui atlikti;
93.3. pareiškėjas pateikia Gairių 86 punkte nustatyta tvarka prašomą informaciją, nesilaikydamas įgaliotos institucijos rašte nurodytų terminų;
94. Įgaliotai institucijai priėmus sprendimą atmesti paraišką, pareiškėjas apie tai informuojamas per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, išsiunčiant jam informacinį pranešimą, kuriame nurodomos paraiškos atmetimo priežastys.
95. Informacija apie tinkamumo skirti paramą vertinimo etapą perėjusias paraiškas skelbiama įgaliotos institucijos interneto svetainėje adresu www.epf-eif.lt.
96. Tinkamumo skirti paramą vertinimo etapą perėjusios paraiškos patenka į trečiąjį – projektų naudos ir kokybės vertinimo etapą. Šis vertinimas atliekamas paraiškai skiriant balus pagal nustatytus vertinimo kriterijus. Aukščiausias galimas įvertinimas yra 100 balų.
97. Projektų naudos ir kokybės vertinimą atlieka ne mažiau kaip 2 vertintojai (ekspertai), kurių atranką organizuoja įgaliota institucija, vadovaudamasi savo institucijos patvirtinta vidine tvarka. Jeigu tos pačios paraiškos galutiniai dviejų vertintojų suteikti vertinimo balai tarpusavyje skiriasi 50 ir daugiau procentų, įgaliota institucija paskiria trečią vertintoją (ekspertą). Visų vertintojų (ekspertų) vertinimų vidurkis yra galutinis projekto įvertinimo balas.
98. Atliekant projektų naudos ir kokybės vertinimą, pildoma ši vertinimo lentelė:
Paraiškos Nr.: Pareiškėjas: 1 partneris: 2 partneris: |
Projekto pavadinimas: Prašoma paramos suma: Projekto įgyvendinimo vieta: Projekto įgyvendinimo trukmė: |
|||
Kriterijai |
Maksimalus balas |
Skiriamas balas |
Nuoroda į paraiškos formą |
|
I. Projekto atitiktis bendriesiems kriterijams (sumuojami 1–5 punktų balai) |
40 |
|
|
|
1. Projektas prisideda prie programos veiksmų įgyvendinimo (pasirenkamas vienas atsakymo variantas): |
10 |
|
|
|
1.1. Prisideda prie priėmimo sąlygų ir prieglobsčio procedūrų tobulinimo (pareiškėjas numato vykdyti šių Gairių 10 punkte išvardytas veiklas) |
10 |
|
(Žr. paraiškos 10.1.1 p.) |
|
1.2. Projekto įgyvendinimas sudaro sąlygas didinti tikslinių grupių asmenų mokymosi / įsidarbinimo / integracijos į visuomenę galimybes ir gebėjimus (pareiškėjas numato vykdyti šių Gairių 11 punkte išvardytas veiklas) |
10 |
|
(Žr. paraiškos 10.1.2 p.) |
|
1.3. Projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas valstybei narei stebėti ir vertinti savo prieglobsčio politiką, taip pat plėtoti šiuos gebėjimus (pareiškėjas numato vykdyti šių Gairių 12 punkte išvardytas veiklas) |
10 |
|
(Žr. paraiškos 10.1.3 p.) |
|
2. Projektas pasižymi išlaidų efektyvumu (įdarbinto personalo darbo užmokesčio, vykdomų veiklų, tikslinės grupės asmenų skaičiaus atžvilgiu ir pan.) |
10 |
|
(Žr. paraiškos 6 p., 8 p., 10.2 p. ir 13 p., detalų projekto biudžetą ir detalaus projekto biudžeto pagrindimą) |
|
3. Įgyvendinant projektą diegiami novatoriški arba plėtojami jau esami metodai ir priemonės prieglobsčio prašytojų ir (ar) pabėgėlių integracijos sistemai tobulinti (pasirenkamas vienas atsakymo variantas): |
10 |
|
(Žr. paraiškos 10.3 p. ir 16 p.) |
|
3.1. šalies mastu |
10 |
|
|
|
3.2. apskrities mastu |
5 |
|
|
|
3.3. savivaldybės mastu |
2 |
|
|
|
3.4. įgyvendinant projektą nėra diegiami novatoriški arba plėtojami seni metodai ir priemonės prieglobsčio prašytojų ir (ar) pabėgėlių integracijos sistemai tobulinti |
0 |
|
|
|
4. Projektas pasižymi partneryste (nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių, regioninių / vietos valdžios institucijų) |
5 |
|
(Žr. paraiškos 10.4 p., 14.2 ir 17 p.) |
|
5. Pareiškėjo patirtis atitinkamoje srityje su tiksline grupe (pasirenkamas vienas atsakymo variantas): |
5 |
|
(Žr. paraiškos 10.5 p. ir 14.1 p.) |
|
5.1. daugiau kaip 3 metai |
5 |
|
|
|
5.2. nuo 2 iki 3 metų |
3 |
|
|
|
5.3. nuo 1 iki 2 metų |
1 |
|
|
|
II. Projekto atitiktis naudos ir kokybės kriterijams (sumuojami 1–8 punktų balai) |
60 |
|
|
|
1. Paraiškoje konkrečiai ir išsamiai aprašyta problema, kuriai spręsti prašoma paramos, bei problemos atsiradimo priežastys. Pagrįsta, kodėl pasirinktas toks problemos sprendimo būdas ir kaip konkrečiai projekto rezultatai prisidės prie problemos priežasčių šalinimo |
10 |
|
(Žr. paraiškos 5 p. ir 11 p.) |
|
2. Paraiškoje įvardintos ir pagrįstos tikslinės grupės (išsilavinimo, profesinės, socialinės ir kt.) poreikiai, pastarieji susieti su projekto tikslais, veiklomis ir rezultatais |
10 |
|
(Žr. paraiškos 5 p. ir 12 p.) |
|
3. Problema, kurią sprendžia projektas, ir projekto rezultatų poreikis yra pagrįsti tyrimais bei statistika, nurodytos tyrimų publikacijos ar oficialios statistinės informacijos šaltiniai, aprašyta kitų šalių patirtis, kuria remiamasi formuluojant projekto idėją bei veiklą |
10 |
|
(Žr. paraiškos 5 p. ir 11 p.) |
|
4. Projekto veiklos konkrečiai apibrėžtos, būtinos ir pakankamos numatytiems rezultatams pasiekti, o joms įgyvendinti skirtas laikas yra realus bei optimalus |
10 |
|
(Žr. paraiškos 5.2 p., 6 p. ir 9 p.) |
|
5. Projekto rezultatų rodikliai yra konkretūs, įvertinami, įmanomi, naudingi, atsižvelgiant į esamą padėtį ir tikslinės grupės poreikius. Pagrįstas priežasties ir pasekmės ryšys tarp projekto tikslų, veiklų ir planuojamų rezultatų |
5 |
|
(Žr. paraiškos 5.2 p., 6 p., 11. ir 12 p.) |
|
6. Paraiškoje konkrečiai įvardytos projekto vadovo, finansininko funkcijos ir atsakomybė projekte, nurodyti konkretūs pareiškėjo ar partnerio organizacijos darbuotojai, administruosiantys ir vykdysiantys projektą, nurodytas personalas (pagal pateiktus CV) turi pakankamai kompetencijos ir patirties, reikalingos numatytoms veikloms atlikti |
5 |
|
(Žr. paraiškos 14 p., 15 p., 17 p., 18 p., 19 p. ir pridedamus CV) |
|
7. Pareiškėjo ir (arba) partnerio (ių) (jeigu taikoma) patirtis projektų įgyvendinimo bei valdymo srityje (pasirenkamas vienas atsakymo variantas): |
5 |
|
(Žr. paraiškos 14 p.) |
|
7.1. įgyvendinti daugiau kaip 5 projektai, susiję su ES ir (arba) nacionalinėmis programomis |
5 |
|
|
|
7.2. įgyvendinti 1–5 projektai, susiję su ES programomis ir (arba) nacionalinėmis programomis |
3 |
|
|
|
7.3. neįgyvendintas nė vienas projektas |
0 |
|
|
|
8. Paraiškoje pateikta prielaidų ir (ar) rizikos analizė dėl projekto įgyvendinimo |
5 |
|
(Žr. paraiškos 20 p.) |
|
Maksimalus balų skaičius |
100 balų |
|
|
|
Pagrindiniai projekto privalumai ir trūkumai |
|
|||
Vertintojo rekomendacija (siūlyti finansuoti / siūlyti nefinansuoti ) |
|
|||
99. Jeigu vertintojams kyla neaiškumų ar trūksta informacijos, pareiškėjui faksu siunčiamas raštas, kuriame per įgaliotos institucijos nurodytą terminą (kuris negali būti trumpesnis kaip 2 darbo dienos ir ilgesnis kaip 5 darbo dienos) prašoma pateikti paaiškinimus ar trūkstamą informaciją, kurių nepateikus arba pateikus ne visą trūkstamą informaciją ar paaiškinimus, vertinant mažinamas atitinkamos kategorijos balų skaičius.
KETVIRTASIS SKIRSNIS
PARAIŠKŲ VERTINIMO ATASKAITOS RENGIMAS
101. Pasibaigus visiems trims vertinimo etapams, įgaliota institucija parengia vertinimo ataskaitą ir pateikia ją atsakingai institucijai.
102. Atsakinga institucija, gavusi vertinimo ataskaitą ir įsitikinusi, kad vertinimo ataskaita parengta pagal reikalavimus ir joje esančios informacijos pakanka komiteto rekomendacijoms ir atsakingos institucijos sprendimui dėl finansavimo skyrimo priimti, šaukia komiteto posėdį bei informuoja įgaliotą instituciją apie vertinimo ataskaitos tinkamumą.
103. Vertinimo ataskaitoje nustačiusi trūkumų ir (ar) netikslumų, atsakinga institucija gali grąžinti ataskaitą įgaliotai institucijai, rašte nurodydama trūkumus ir (ar) netikslumus ir nustatydama terminą, per kurį įgaliota institucija turi juos ištaisyti.
104. Komitetas, apsvarstęs įgaliotos institucijos pateiktą vertinimo ataskaitą, parengia ir teikia atsakingai institucijai rekomendaciją dėl paramos skyrimo projektams.
105. Komitetas, teikdamas rekomendacijas skirti paramą projektams finansuoti arba neskirti paramos, vadovaujasi vertinimo ataskaitoje pateikta projektų naudos ir kokybės vertinimo rezultatų suvestine, sudaryta eilės tvarka pagal surinktą balų skaičių.
PENKTASIS SKIRSNIS
SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS
107. Pareiškėjai turi teisę apskųsti įgaliotos institucijos ir atsakingos institucijos veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos vertinimu, atranka, sprendimo dėl paramos skyrimo priėmimu ir projekto įgyvendinimu.
108. Įgaliotos institucijos veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos vertinimu, pareiškėjas raštu gali apskųsti atsakingai institucijai per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius įgaliotos institucijos veiksmus ar neveikimą. Atsakinga institucija, gavusi pareiškėjo skundą, per 20 darbo dienų nuo jo užregistravimo dienos išnagrinėja skunde pateiktus argumentus ir nustato, ar jie pagrįsti, atsižvelgdama į paraiškos registravimo ir vertinimo dokumentus:
108.1. atsakingai institucijai nusprendus, kad įgaliotos institucijos veiksmai buvo teisėti ir pagrįsti, apie tai pareiškėjas ir įgaliota institucija informuojami per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos;
108.2. atsakinga institucija, nusprendusi, kad įgaliotos institucijos veiksmai yra nepagrįsti ir neteisėti, gali įpareigoti įgaliotą instituciją pakartoti vertinimo procedūrą arba atlikti kitus veiksmus. Tokiu atveju atsakinga institucija nustato terminą, per kurį vertinimo procedūra turi būti pakartota arba atlikti kiti veiksmai. Apie priimtą sprendimą pareiškėjas ir įgaliota institucija informuojami per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pareiškėjo skundo priėmimo dienos.
109. Atsakingos institucijos veiksmus arba neveikimą, susijusius su paraiškos atranka ir sprendimo dėl paramos skyrimo priėmimu, pareiškėjas gali Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka apskųsti teismui per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kai jis sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius atsakingos institucijos veiksmus arba neveikimą.
ŠEŠTASIS SKIRSNIS
PARAMOS SUTARČIŲ SUDARYMAS
110. Įgaliota institucija, gavusi ir užregistravusi atsakingos institucijos sprendimą dėl paramos skyrimo, pareiškėjui, kurio projektui nuspręstą skirti paramą, registruotu laišku (atsižvelgdama į objektyvias aplinkybes dėl laiko trūkumo – elektroniniu paštu arba faksu) išsiunčia pranešimą, kuriame:
110.1. informuoja pareiškėją apie sprendimą skirti paramą, apie pasiūlymo pasirašyti sutartį galiojimo terminą ir pridedamas sutarties projektas, parengtas pagal pavyzdinę paramos teikimo sutartį;
111. Pareiškėjui per rašte nustatytą pasiūlymo pasirašyti paramos sutartį terminą, kuris negali būti ilgesnis nei 15 darbo dienų, nepasirašius paramos sutarties, pasiūlymas netenka galios, ir parama projektui neskiriama. Pasibaigus pasiūlymo pasirašyti paramos sutartį galiojimo terminui, jei paramos sutartis nebuvo pasirašyta, įgaliota institucija išsiunčia pareiškėjui raštą apie pasiūlymo pasirašyti paramos sutartį galiojimo termino pabaigą ir informuoja pareiškėją, kad jis nebeteko galimybės gauti paramą projektui.
112. Paramos sutartį pasirašo įgaliotos institucijos, atsakingos institucijos ir pareiškėjo įgalioti asmenys (pareiškėjo įgaliotas asmuo, pasirašydamas paramos sutartį, turi pateikti dokumentą dėl jo įgaliojimo, kuris pridedamas prie paramos sutarties). Su pareiškėju sudarius paramos sutartį, pareiškėjas tampa projekto vykdytoju. Paramos sutartis yra trišalė, ji sudaroma 3 egzemplioriais, kurie turi vienodą teisinę galią.
113. Paramos sutartyje nurodoma didžiausia galima paramos suma, kuri gali būti išmokėta projekto vykdytojui, jeigu jis įvykdys visus paramos sutartyje nustatytus įsipareigojimus ir tinkamai atsiskaitys už gautas paramos lėšas. Projekto vykdytojui neįvykdžius įsipareigojimų dėl nuosavų lėšų panaudojimo (jeigu taikoma), paramos suma bus atitinkamai sumažinta. Paramos sutartyje taip pat nustatoma paramos lėšų išmokėjimo tvarka ir mokėjimo prašymų teikimo įgaliotai institucijai tvarka.
114. Projekto vykdytojas, prieš pasirašydamas paramos sutartį, privalo atsidaryti atskirą sąskaitą banke paramos lėšoms (jei paramos lėšos yra pervedamos į jo ankstesnę arba turimą banko sąskaitą, toks paramos lėšų pervedimas yra laikomas tinkamu ir visa atsakomybė dėl tokio paramos lėšų pervedimo tenka projekto vykdytojui).
VII SKYRIUS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO REIKALAVIMAI
pirmASIS SKIRSNIS
PIRKIMŲ REIKALAVIMAI
115. Visos su projekto įgyvendinimu susijusios prekės bei paslaugos turi būti perkamos laikantis šių Gairių 27 punkte išdėstytų nuostatų.
116. Įgaliota institucija teikia reikiamą paramą ir konsultacijas projektų vykdytojams, kaip laikytis pirkimų taisyklių, tvarkos ir paramos sutarties nuostatų. Įgaliota institucija taip pat atlieka viešųjų pirkimų dokumentacijos, pirkimų proceso bei projekto įgyvendinimo priežiūrą paramos sutartyje nustatyta tvarka.
AnTrASIS SKIRSNIS
PARAMOS SUTARTIES PAKEITIMAI
117. Su įgaliota institucija raštu nesuderinti nukrypimai nuo planuoto projekto įgyvendinimo, keičiantys projekto apimtį, projekto išlaidas, pratęsiantys projekto įgyvendinimo laiką ar kitaip keičiantys projektą, nėra leidžiami, net jeigu dėl jų neturi būti keičiama sutartis. Projekto vykdytojas privalo raštu informuoti įgaliotą instituciją apie visus pakeitimus, susijusius su paramos sutarties ir projekto įgyvendinimu.
trečiASIS SKIRSNIS
NETINKAMAI ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI
119. Europos Audito Rūmų bei Europos Komisijos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, atsakingos institucijos, įgaliotos institucijos, tvirtinančios institucijos ir audito institucijos įgalioti asmenys turi teisę audituoti ir kontroliuoti, kaip yra vykdomas projektas, taip pat turi teisę audituoti ir kontroliuoti projekto vykdytojo finansinę ar ūkinę veiklą tiek, kiek ji susijusi su projektu, visas kitas aplinkybes, susijusias su projektu bei paramos sutartimi, projekto vykdymo laikotarpiu ir 10 metų po projekto įgyvendinimo pabaigos.
120. Įgaliota institucija turi teisę imtis veiksmų, kad būtų sustabdytas paramos teikimas arba nutraukta paramos sutartis, ir (arba) siūlyti atsakingai institucijai priimti sprendimą dėl projekto vykdytojui suteiktos paramos arba jos dalies grąžinimo, jei projekto vykdytojas:
120.1. nepateikia mokėjimo prašymų, pažangos ir galutinių ataskaitų taisyklėse ir paramos sutartyje nustatyta tvarka;
120.2. teikdamas projekto paraišką, prašydamas išmokėti paramos lėšas arba vykdydamas paramos sutartį, pateikia neteisingą informaciją arba nuslepia informaciją, turinčią reikšmės priimant sprendimą suteikti paramą arba tinkamai paramos sutarties vykdymo kontrolei;
120.3. vykdydamas projektą, pažeidžia ES ar Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus tiek, kiek jie yra susiję su projekto įgyvendinimu;
120.4. nustoja vykdyti projektą, nukrypsta nuo patvirtintų projekto biudžeto išlaidų kategorijų (1.1, 1.2, 1.3, 1.4 ir 1.5 biudžeto eilutės) sumų daugiau kaip 10 procentų (netaikoma biudžeto eilutėms „1. Tiesioginės išlaidos“ ir „2. Netiesioginės išlaidos“, nes keitimai tarp jų yra negalimi), negali pasiekti paramos sutartyje nustatytų projekto uždavinių, tikslų ir apie tai neinformuoja įgaliotos institucijos;
120.5. per penkerius metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos perleidžia iš paramos lėšų įsigytą turtą;
120.6. per penkerius metus nuo paramos sutarties pasirašymo dienos parduoda turtą, įsigytą iš paramos lėšų (tokiu atveju turi būti grąžinama paramos suma, lygi pirminės investicijos iš paramos lėšų likutinei vertei, atsižvelgiant į atitinkamos rūšies parduoto turto naudojimo laiką ir taikomas turto nusidėvėjimo normas);
120.7. nesuderinęs su įgaliota institucija, perleidžia tretiesiems asmenims savo įsipareigojimus arba teises pagal paramos sutartį;
120.8. nevykdo paramos sutarties sąlygų, susijusių su turto draudimu, pranešimu apie draudiminius įvykius bei gautinas draudimo išmokas;
120.9. nesudaro sąlygų ar neleidžia įgaliotiems asmenims apžiūrėti vietoje ir (arba) patikrinti, kaip įgyvendinamas projektas ir (arba) kaip vykdoma veikla po paramos suteikimo;
120.10. nevykdo paramos sutarties sąlygų, nustatančių projekto vykdytojui pareigą tvarkyti apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi ir palyginama, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams;
120.11. pažeidžia norminiuose teisės aktuose ir paramos sutartyje nustatytą dokumentų saugojimo tvarką;
120.12. nepradeda vykdyti projekto per paramos sutartyje nustatytą terminą arba nesilaiko nustatyto projekto įgyvendinimo grafiko;
121. Įgaliota institucija, nustačiusi ir (arba) gavusi informacijos, jog esama paramos sutarties pažeidimų, per 20 darbo dienų nuo tokios informacijos gavimo dienos atlieka papildomą projekto vykdytojo pateiktų dokumentų patikrinimą ir (arba) patikrą vietoje.
122. Įgaliota institucija, atlikusi papildomą projekto vykdytojo pateiktų dokumentų patikrinimą ir (arba) patikrą vietoje ir aptikusi tam tikrų pažeidimų, nustato projekto vykdytojui terminą (ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų), per kurį aptikti pažeidimai turi būti ištaisyti, sustabdo atitinkamo projekto vykdytojo mokėjimo prašymo tikrinimą (jei mokėjimo prašymas yra pateiktas).
123. Jei projekto vykdytojas per nustatytą terminą nepašalina aptiktų pažeidimų, įgaliota institucija nedelsdama apie patikrinimo rezultatus bei aptiktus pažeidimus informuoja atsakingą instituciją, kuriai siūlo sustabdyti arba nutraukti paramos teikimą. Atsakinga institucija, įtarusi finansinį nusikaltimą, informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, kartu pateikdama visą turimą informaciją.
124. Atsakinga institucija, gavusi įgaliotos institucijos pasiūlymą sustabdyti paramos teikimą arba nutraukti paramos sutartį, per 20 darbo dienų išnagrinėja šį pasiūlymą ir priima sprendimą:
124.2. nutraukti paramos teikimą, paramos sutartį ir pareikalauti grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį;
125. Atsakinga institucija, priimdama sprendimą dėl netinkamai įgyvendinamų projektų, atsižvelgia į tai, ar projektas įgyvendinamas netinkamai dėl projekto vykdytojo kaltės bei aplaidumo, ar dėl objektyvių aplinkybių, kurių neįmanoma buvo numatyti teikiant projekto paraišką.
126. Projekto vykdytojas gali pateikti atsakingai institucijai tik tuos motyvuotus paaiškinimus, papildomą informaciją ir dokumentus, kurių negalėjo pateikti įgaliotai institucijai. Informaciją, paaiškinimus ir dokumentus atsakinga institucija išnagrinėja ir priima sprendimą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų gavimo dienos.
127. Atsakinga institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos apie priimtą sprendimą informuoja įgaliotą instituciją ir projekto vykdytoją.
128. Projekto vykdytojas, gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo arba paramos sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 10 darbo dienų, įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu informuoti įgaliotą instituciją bei atsakingą instituciją.
129. Paramos teikimą atsakinga institucija gali atnaujinti tik projekto vykdytojui pašalinus pažeidimus.
130. Paramos sutartis laikoma nutraukta, kai atsakinga institucija priima sprendimą nutraukti paramos teikimą, paramos sutartį ir pareikalauja grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį.
ketvirTASIS SKIRSNIS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO UŽBAIGIMAS
132. Galutinę projekto ataskaitą ir galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikdamas išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas, auditoriaus išvadą bei auditoriaus ataskaitą, projekto vykdytojas teikia įgaliotai institucijai ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo projekto įgyvendinimo pabaigos, nustatytos paramos sutartyje. Esant būtinybei, galutinės projekto ataskaitos teikimo terminas gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų.
133. Ataskaitos nagrinėjimo laikotarpis – 20 darbo dienų. Jis gali būti pratęstas dėl trūkstamų dokumentų siuntimo ar kitų objektyvių priežasčių, turinčių įtakos ataskaitos nagrinėjimui, tačiau ne ilgiau kaip 5 darbo dienos.
134. Galutinė projekto ataskaita turi būti pasirašyta ataskaitą parengusio asmens ir projekto vykdytojo vadovo.
135. Šioje ataskaitoje:
135.1. pateikiama projekto įgyvendinimo santrauka, aprašoma įgyvendinant projektą vykdyta veikla ir pasiekti rezultatai (planuoti ir faktiškai pasiekti);
135.2. aprašomos projekto partnerių pasirinkimo priežastys, atskirų partnerių atsakomybė ir bendradarbiavimas įgyvendinant projektą;
135.3. apibendrinami iškilę sunkumai ir priemonės, kurių buvo imtasi jiems spręsti, taip pat teikiamos rekomendacijos, kaip projektą buvo galima įgyvendinti geriau;
135.5. pateikiama finansinė ataskaita pagal atskirus finansavimo šaltinius, kurioje nurodomos planuotos bei faktiškai panaudotos kiekvieno šaltinio lėšos ir visos patirtos tinkamos finansuoti projekto išlaidos;
penktASIS SKIRSNIS
PROJEKTŲ DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS
137. Visi su EPF įgyvendinimu susiję dokumentai turi būti saugomi ne trumpiau kaip 10 metų po projekto įgyvendinimo pabaigos.
138. Projekto vykdytojas ir partneriai (jei projektas įgyvendinamas kartu su partneriais) privalo saugoti:
138.6. susirašinėjimo su atsakinga, audito, įgaliota ir tvirtinančia institucijomis dokumentų kopijas;
138.7. viešųjų pirkimų arba pirkimų vykdymo dokumentų originalus arba tinkamai patvirtintas kopijas;
Gairių pareiškėjams pagal Europos
pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą
1 priedas
Pildo įgaliota institucija
|
__________________ (paraišką gavusios ir užregistravusios institucijos pavadinimas)
GAUTA ________ Nr._______ (data)
Registravo __________________ (pareigų pavadinimas, parašas, vardas, pavardė) |
|
|
(Gautos paraiškos registracijos žyma) |
|
|
PARAIŠKA DĖL PROJEKTO FINANSAVIMO PAGAL EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO LIETUVOJE 2010 METŲ PROGRAMĄ
Projekto pavadinimas
|
1. Pareiškėjo duomenys
1.1. Pareiškėjo rekvizitai |
||
1.1.1. pareiškėjo pavadinimas |
|
|
1.1.2. pareiškėjo kodas |
|
|
1.1.3. pareiškėjo teisinė forma |
|
|
1.1.4. pareiškėjo banko pavadinimas |
|
|
1.1.5. pareiškėjo banko sąskaitos numeris |
|
|
1.1.6. PVM mokėtojas |
£ Taip PVM mokėtojo kodas |
|
£ Ne PVM nemokėjimo teisinis pagrindas |
||
1.2. Buveinės adresas |
||
1.2.1. gatvė |
|
|
1.2.2. namo numeris |
|
|
1.2.3. pašto indeksas |
|
|
1.2.4. vietovė |
|
|
1.2.5. telefono numeris |
|
|
1.2.6. fakso numeris |
|
|
1.2.7. el. pašto adresas |
|
|
1.3. Pareiškėjo institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo |
||
1.3.1. pareigos |
|
|
1.3.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.3.3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
1.4. Projekto vadovas |
||
1.4.1. pareigos |
|
|
1.4.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.4..3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
1.5. Projekto finansininkas |
||
1.5.1. pareigos |
|
|
1.5.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.5.3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
2. Apibendrintas paraišką teikiančios organizacijos aprašymas
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
3. Duomenys apie partnerį (-ius)?
Ar projektas turi partnerį (-ius): |
⬜ Taip ⬜ Ne |
Nr. |
Pavadinimas |
Kodas |
Teisinė forma |
Buveinės adresas Nurodykite partnerio registracijos vietą |
PVM mokėtojas |
||||
gatvė |
namo nr. |
pašto kodas |
vietovė |
⬜ Taip
PVM mokėtojo kodas |
⬜ Ne
PVM nemokėjimo teisinis pagrindas |
||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti prašoma paramos
4.1. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti prašoma paramos
Programa |
Europos pabėgėlių fondo programa |
4.1.1. Programos veiksmas |
⬜ Priėmimas ⬜ Integracija ⬜ Bendradarbiavimas |
4.1.2. Prašoma bendra paramos suma, Lt |
.............. Lt |
4.1.3. Kiti finansavimo šaltiniai |
|
4.1.4. Projekto įgyvendinimo pradžia ir pabaiga |
nuo.................. iki.................. |
4.1.5. Bendra projekto įgyvendinimo trukmė mėnesiais |
...... mėn. |
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
5. Projekto santrauka (trumpas projekto esmės, veiklų ir rezultatų aprašymas)
5.1. Projekto esmės aprašymas 5.2. Projekto veiklų ir rezultatų aprašymas |
6. Projekto įgyvendinimo rezultatai
Tikslas (-ai) |
Uždaviniai |
Projekto veiklos (veiklos nr.) |
Rezultato rodikliai |
Nr. 1 tikslas |
Nr. 1.1 uždavinys |
Nr. 1.1.1 |
|
Nr. 1.1.2 |
|
||
..... |
|
||
Nr. 1.2 uždavinys |
Nr. 1.2.1 |
|
|
Nr. 1.2.2 |
|
||
..... |
|
||
Nr. ...tikslas |
Nr. ...uždavinys |
|
|
|
|
||
|
|
||
Nr. ...uždavinys |
|
|
|
|
|
||
|
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
7. Projekto finansavimo šaltiniai
Finansavimo šaltinio pavadinimas |
Suma, Lt |
Dalis nuo bendros projekto vertės, proc. |
1. Paramos lėšos |
|
|
2. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) lėšos |
|
|
2.1. Nacionalinės lėšos |
|
|
2.1.1. valstybės biudžeto lėšos |
|
|
2.1.2. savivaldybių disponuojamos lėšos |
|
|
2.1.3. kiti valstybės lėšų šaltiniai |
|
|
2.2. Nuosavos pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) lėšos |
|
|
3. Europos investicijų banko paskola |
|
|
4. Pajamos, numatomos gauti įgyvendinant projektą: už pardavimus, nuomą, paslaugas, mokesčius ir kt. būdais |
|
|
5. Iš viso: |
|
|
8. Tinkamos finansuoti projekto išlaidos
Veiklos numeris ir pavadinimas (veiklos iš 6 lentelės ir papildomos veiklos)* |
Detalaus projekto biudžeto eilutės numeris ir išlaidų pavadinimas |
Vienetai |
Vienetų skaičius |
Bendra suma su PVM, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje ir 8 lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti. Veiklos šioje lentelėje nėra detalizuojamos.
Pastaba. Stulpelyje „Bendra suma, Lt“ įrašomos planuojamų pirkimų sumos su PVM, jei PVM yra tinkamos išlaidos. Lentelėje pateiktos sumos turi sutapti su sumomis, nurodytomis detaliajame projekto biudžete.
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
9. Projekto veiklų planas
Veiklos numeris ir pavadinimas (veiklos iš 6 lentelės ir papildomos veiklos)* |
Trukmė mėn. |
Veiklos vykdymo mėnuo |
||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
... |
||
Veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje, 8 lentelėje ir 9 lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti. Veiklos, kurios detalizuoja pagrindines veiklas ir papildomas veiklas iš 8 lentelės, t. y. smulkesnės veiklos, turi būti numeruojamos atitinkamai pagal pagrindinės veiklos ar papildomos veiklos iš 8 lentelės numeraciją.
10. Projekto atitiktis Gairėse pareiškėjams nurodytiems atrankos kriterijams
EPF programos atrankos kriterijai |
Projekto atitikties atrankos kriterijams pagrindimas |
10.1. prisideda prie programos veiksmų įgyvendinimo: 10.1.1. priėmimo sąlygų ir prieglobsčio procedūrų tobulinimo (jeigu taikoma); 10.1.2. padidina tikslinių grupių asmenų mokymosi, įsidarbinimo, integracijos į visuomenę galimybes ir gebėjimus (jeigu taikoma); 10.1.3. didina valstybių narių praktinio bendradarbiavimo galimybes, siekiant kaupti, analizuoti, plėtoti ir vertinti prieglobsčio politiką (jeigu taikoma) |
|
10.2. pasižymi išlaidų efektyvumu (įdarbinto personalo darbo užmokesčio, vykdomų veiklų, tikslinės grupės asmenų skaičiaus atžvilgiu ir pan.) |
|
10.3. diegia novatoriškus ar plėtoja senus metodus ir priemones pabėgėlių ir (ar) prieglobsčio prašytojų sistemai tobulinti |
|
10.4. numato partnerystę (nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių, regioninių ar vietos valdžios institucijų) |
|
10.5. įgyvendina pareiškėjai, turintys atitinkamos srities veiklos patirtį su tiksline grupe |
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
13. Tikslinės grupės
Numatyta projekto tikslinė grupė |
Tikslinės grupės asmenų skaičius projekto veiklose |
1. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, turintys statusą, apibrėžtą 1951 m. liepos 28 d. Ženevos konvencija dėl pabėgėlių statuso ir jos 1967 m. protokolu, ir kuriems, kaip pabėgėliams, leidžiama gyventi Lietuvos Respublikoje |
|
2. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie naudojasi kita tarptautinės apsaugos forma Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus |
|
3. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie pateikė prašymus suteikti bet kokios formos apsaugą |
|
4. Trečiųjų šalių piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie pragyveno Lietuvos Respublikoje be pertraukos pastaruosius 5 metus ir turėjo leidimą laikinai gyventi |
|
Iš viso: |
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
14. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) patirtis projektų įgyvendinimo, valdymo srityje per pastaruosius 3 metus: įgyvendintų projektų pavadinimai, paramos šaltinis, paramos suma, įgyvendinimo laikotarpis, organizacijos vaidmuo ir atsakomybė įgyvendinant projektus
14.1. pareiškėjo
Eil. Nr. |
Projekto pavadinimas |
Paramos šaltinis |
Paramos suma, Lt |
Įgyvendinimo laikotarpis |
Organizacijos vaidmuo ir atsakomybė įgyvendinant projektą |
1. |
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
15. Projekto įgyvendinimo pajėgumai (personalas, įgyvendinantis projektą)
Personalas |
Funkcijos |
Laikas mėnesiais |
Patirtis ir kompetencija |
1. Projekto vadovas |
|
|
|
2. Projekto finansininkas |
|
|
|
...... |
|
|
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
16. Projekto tęstinumo arba dvigubo finansavimo nebuvimo pagrindimas (jeigu taikoma)
Teikiamo projekto veiklos numeris ir pavadinimas * |
Įgyvendinamo projekto iš ES lėšų pavadinimas ir veiklos (jeigu taikoma) |
Įgyvendinto projekto iš ES lėšų pavadinimas ir veiklos |
Įgyvendinamos veiklos, programos iš nacionalinių lėšų, valstybės deleguotos funkcijos |
Esminiai skirtumai tarp projektų veiklų, programų bei deleguotų funkcijų ir (ar) kiti komentarai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje ir šioje lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti.
18. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) funkcijos ir atsakomybė įgyvendinant projektą*
18.1. pareiškėjo |
18.2. partnerio |
18.3. n-ojo partnerio |
*Pildoma tik tuo atveju, jei pareiškėjas turi projekto partnerį (-ių)
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
19. Patalpos ir įranga
19.2. Turimų patalpų panaudojimo įgyvendinant projektą galimybės (pareiškėjo ir (ar) partnerio)
Aprašyti pareiškėjui (partneriui) priklausančias patalpas, kurios bus naudojamos įgyvendinant projektą
|
PRIDEDAMA:
3. Pareiškėjo ir jo partnerių finansinių ataskaitų už paskutinius 3 veiklos metus kopijos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
4. Pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos apie atsiskaitymus originalai. Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
5. Pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus apie atsiskaitymus originalai. Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
10. Nuosavą indėlį įrodantys dokumentai, jei pareiškėjas ir (ar) partneris prisideda prie projekto įgyvendinimo nuosavomis lėšomis, ______ lapai.
11. Dokumentai, įrodantys, kad pagal darbo sutartis projekte įdarbintiems asmenims numatyti darbo laiko įkainiai neviršija vidutinio įprasto darbo laiko įkainio, mokamo pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, _______ lapai.
PAREIŠKĖJO PATVIRTINIMAS
__________________________
(pareiškėjo pavadinimas ir kodas)
__________________
(data)
Aš, ________________________________________________, patvirtinu,
(vardas ir pavardė)
kad:
- šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;
- prašoma parama yra minimali projektui įgyvendinti reikalinga suma;
- nesu rimtai pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Bendrijos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;
- man nėra iškelta byla dėl bankroto, nesu reorganizuojamas ar likviduojamas;
- man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas EPF programos įgyvendinimo laikotarpiu;
- sutinku, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją);
- sutinku, kad informacija apie mano pateiktą paraišką, nurodant pareiškėjo ir partnerio (jeigu taikoma) pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą paramos sumą, būtų skelbiama atsakingos ir įgaliotos institucijų interneto svetainėse;
- nesu bandęs gauti konfidencialios informacijos, daryti įtakos atsakingai ir įgaliotai institucijoms arba jų paskirtiems vertintojams, projektų atrankos ir priežiūros komitetui ar atskiriems jo nariams, atliekant dabartinį ar ankstesnį projektų paraiškų vertinimą ar atranką;
- esu susipažinęs su atsakomybe ir sąlygomis įgyvendinant projektą, finansuojamą EPF lėšomis;
- sutinku, kad asmenys, tvarkantys mano asmens duomenis (kredito įstaigos bei kitos finansų įstaigos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, VĮ Registrų centras, Gyventojų registro tarnyba ir kitos institucijos, kurios turi teisę tvarkyti mano asmens duomenis apie gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius, finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis), atsakingai ir (arba) įgaliotai institucijoms paprašius, pateiktų joms turimus mano asmens duomenis apie mane ir mano gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius bei prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis, kad galėtų įvertinti, ar esu tinkamas gauti paramą;
- patvirtinu, kad esu informuotas apie savo teisę susipažinti su atsakingos ir įgaliotos institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi, nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatų, taip pat nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.
____________ (pareiškėjo atstovo pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
A.V.
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
PROJEKTO PARTNERIO PATVIRTINIMAS (jeigu taikoma)*
________________________________
(partnerio pavadinimas ir kodas)
__________________
(data)
Aš, __________________________________________________, patvirtinu, kad:
(vardas ir pavardė)
- esu susipažinęs su atsakomybe ir sąlygomis įgyvendinant projektą, finansuojamą EPF lėšomis;
- šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;
- nesu rimtai pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Bendrijos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;
- man nėra iškelta byla dėl bankroto, nesu reorganizuojamas ar likviduojamas;
- man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas EPF programos įgyvendinimo laikotarpiu;
- sutinku, kad informacija apie pateiktą paraišką, nurodant pareiškėjo ir partnerio (jeigu taikoma) pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą paramos sumą, būtų skelbiama atsakingos ir įgaliotos institucijų interneto svetainėse;
- nesu bandęs gauti konfidencialios informacijos, daryti įtakos atsakingai ir įgaliotai institucijoms arba jų paskirtiems vertintojams, projektų atrankos ir priežiūros komitetui ar atskiriems jo nariams, atliekant dabartinį ar ankstesnį projektų paraiškų vertinimą ar atranką;
- sutinku, kad asmenys, tvarkantys mano asmens duomenis (kredito įstaigos bei kitos finansų įstaigos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, VĮ Registrų centras, Gyventojų registro tarnyba ir kitos institucijos, kurios turi teisę tvarkyti mano asmens duomenis apie gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius, finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis), atsakingai ir (arba) įgaliotai institucijoms paprašius, pateiktų joms turimus mano asmens duomenis apie mane ir mano gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius bei prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis, kad galėtų įvertinti, ar projektas yra tinkamas gauti paramą;
- patvirtinu, kad esu informuotas apie savo teisę susipažinti su atsakingos ir įgaliotos institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi, nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatų, taip pat nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.
____________ (partnerio atstovo pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
A.V.
* Kiekvienas projekto partneris pateikia savo patvirtinimą atskirai
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
Gairių pareiškėjams pagal Europos
pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą
2 priedas
Pildo įgaliota institucija
|
__________________ (paraišką gavusios ir užregistravusios institucijos pavadinimas)
GAUTA ________ Nr._______ (data)
Registravo __________________ (pareigų pavadinimas, parašas, vardas, pavardė) |
|
|
(Gautos paraiškos registracijos žyma) |
|
|
PARAIŠKA DĖL PROJEKTO FINANSAVIMO PAGAL EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO LIETUVOJE 2010 METŲ PROGRAMĄ PILDYMO INSTRUKCIJA
Projekto pavadinimas
Nurodykite projekto pavadinimą
|
1. Pareiškėjo duomenys
1.1. Pareiškėjo rekvizitai |
||
1.1.1. pareiškėjo pavadinimas |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens pavadinimą pagal juridinio asmens steigimo dokumentus |
|
1.1.2. pareiškėjo kodas |
Nurodykite kodą pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą |
|
1.1.3. pareiškėjo teisinė forma |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens teisinę formą pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą |
|
1.1.4. pareiškėjo banko pavadinimas |
Banko kodą privaloma nurodyti tik prieš paramos teikimo sutarties pasirašymą |
|
1.1.5. pareiškėjo banko sąskaitos numeris |
Sąskaitos, į kurią bus pervedamos paramos lėšos, numerį nurodyti privaloma tik prieš paramos sutarties pasirašymą |
|
1.1.6. PVM mokėtojas |
⬜ Taip – pažymima, jeigu juridinis asmuo yra PVM mokėtojas. PVM mokėtojo kodas – įrašyti |
|
⬜ Ne – pažymima, jeigu juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas. PVM nemokėjimo teisinis pagrindas – įrašyti |
||
1.2. Buveinės adresas |
||
1.2.1. gatvė |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens registracijos vietą arba buveinės adresą. Šiuo adresu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.2. namo numeris |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens registracijos vietą arba buveinės adresą. Šiuo adresu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.3. pašto indeksas |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens registracijos vietą arba buveinės adresą. Šiuo adresu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.4. vietovė |
Nurodykite paraišką teikiančio juridinio asmens registracijos vietą arba buveinės adresą. Šiuo adresu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.5. telefono numeris |
Nurodykite pareiškėjo telefono numerį. Šiuo numeriu bus susisiekiama su pareiškėju vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.6. fakso numeris |
Nurodykite pareiškėjo fakso numerį. Šiuo numeriu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.2.7. el. pašto adresas |
Nurodykite pareiškėjo elektroninio pašto adresą. Šiuo adresu bus susirašinėjama su EPF paramą administruojančiomis institucijomis vertinant paraišką ir įgyvendinant projektą |
|
1.3. Pareiškėjo institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo |
||
1.3.1. pareigos |
Nurodykite, kokias pareigas institucijoje užima pareiškėjo institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo |
|
1.3.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.3.3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
1.4. Projekto vadovas |
||
1.4.1. pareigos |
Nurodykite, kokias pareigas ir kokioje institucijoje užima projekto vadovas |
|
1.4.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.4..3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
1.5. Projekto finansininkas |
||
1.5.1. pareigos |
Nurodykite, kokias pareigas ir kokioje institucijoje užima projekto finansininkas |
|
1.5.2. vardas ir pavardė |
|
|
1.5.3. telefono numeris, el. paštas |
|
|
2. Apibendrintas paraišką teikiančios organizacijos aprašymas
Nurodykite pagrindinius organizacijos tikslus, apibrėžkite veiklą, nuolat dirbančio personalo skaičių, organizacijos pajamų šaltinį (ne daugiau kaip 0,5 psl.)
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
3. Duomenys apie partnerį (-ius)?
Ar projektas turi partnerį (-ius): |
⬜ Taip – pažymima, jei projektą planuojama įgyvendinti kartu su partneriais ⬜ Ne – pažymima, jei projektą planuojama įgyvendinti individualiai, be partnerių |
Pildoma, jei pareiškėjas planuoja įgyvendinti projektą kartu su partneriu (-iais). Dėl kiekvieno partnerio turi būti užpildyta atskira eilutė
Nr. |
Pavadinimas |
Kodas |
Teisinė forma |
Buveinės adresas Nurodykite partnerio registracijos vietą |
PVM mokėtojas |
||||
gatvė |
namo nr. |
pašto kodas |
vietovė |
⬜ Taip
PVM mokėtojo kodas |
⬜ Ne
PVM nemokėjimo teisinis pagrindas |
||||
1. |
Nurodykite partnerio įmonės, įstaigos, organizacijos ar kito juridinio asmens pavadinimą pagal registracijos pažymėjimo duomenis |
Nurodykite juridinio asmens kodą |
Nurodykite partnerio teisinę formą pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą |
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti prašoma paramos
4.1. Duomenys apie projektą, kuriam įgyvendinti prašoma paramos
Programa |
Europos pabėgėlių fondo programa |
4.1.1. Programos veiksmas |
⬜ Priėmimas ⬜ Integracija ⬜ Bendradarbiavimas Nurodoma programos veiksmo sritis, pagal kurią bus įgyvendinamas teikiamas projektas. Pažymimas tik vieno iš trijų projektą atitinkančių veiksmų srities pavadinimas |
4.1.2. Prašoma bendra paramos suma, Lt |
............... Lt Nurodoma bendra suma, kurios reikia projekto įgyvendinimui |
4.1.3. Kiti finansavimo šaltiniai |
Nurodomi kiti finansavimo šaltiniai (jeigu taikoma) |
4.1.4. Projekto įgyvendinimo pradžia ir pabaiga |
nuo.................. iki .................. Nurodoma planuojamų tinkamų finansuoti išlaidų patyrimo pradžia ir pabaiga. Pvz., nuo 2011-01-01 iki 2012-06-3 |
4.1.5. Bendra projekto įgyvendinimo trukmė mėnesiais |
................................ mėn. Nurodoma planuojama projekto įgyvendinimo trukmė mėnesiais. Pvz., 18 mėn. |
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
5. Projekto santrauka (trumpas projekto esmės, veiklų ir rezultatų aprašymas)
Santrauka turi užimti ne daugiau kaip 2 psl.
5.1. Projekto esmės aprašymas Trumpai paaiškinama: - kokioms problemoms spręsti reikalingas projektas, kodėl ir kam reikalingi projekto rezultatai; - kaip pareiškėjas susijęs su spręstina problema ir kodėl būtent jis teikia paraišką; - vieta, kurioje bus įgyvendinamas projektas; - kodėl pasirinktas būtent toks problemos sprendimo būdas; - kokie projekto parengimo darbai jau atlikti; - kas bus atsakingas už projekto įgyvendinimą, kaip įgyvendinimas bus organizuojamas; - kokiomis viešinimo ir informavimo priemonėmis planuojama skleisti informaciją apie projektą, jo tikslus ir rezultatus. 5.2. Projekto veiklų ir rezultatų aprašymas Aprašoma pagrindinių planuojamų projekto veiklų detali įgyvendinimo eiga, taip pat detaliai aprašoma kiekvienos pagrindinės veiklos tikslas, paskirtis, dalyviai, veiklos reikšmingumas ir nauda, veiklos įgyvendinimo vieta, susiejant su projekto tikslais ir rezultatais, taip pat – su sprendžiamomis problemomis. |
6. Projekto įgyvendinimo rezultatai
Paraiškos 6 lentelėje nurodomos tik pagrindinės projekto veiklos, neįtraukiant tokių papildomų veiklų kaip: projekto administravimas, viešinimas, auditas ir kt. Su šioje lentelėje identifikuotomis veiklomis siejamas projekto veiklų planas (9 lentelė) ir projekto biudžetas.
Viena veikla turi turėti mažiausiai vieną pagrindinį rodiklį, kuris turėtų būti apibūdinamas keliais parametrais (jeigu taikoma), pvz., rezultato rodiklis – išleista 1 knyga, tiražas – 50 egz. Šioje lentelėje nurodytas rezultato rodiklio vienetų kiekis turi sutapti su detaliojo projekto biudžeto pagrindime nurodytų vienetų skaičiumi. Pagal pagrindinį rodiklį bus identifikuojamas sėkmingas konkrečios veiklos įvykdymas (veikla yra procesas, rodikliai – proceso metu gauta nauda). Nurodant fizinius projekto įgyvendinimo rodiklius, turi būti nurodomas rodiklio pavadinimas, vienetas ir vienetų kiekis. Rodikliai turi būti realūs ir pasiekiami, nes pagal juos bus vertinama projekto įgyvendinimo sėkmė. Jeigu, patvirtinus projektą, nustatyti rodikliai nepasiekiami, finansavimas iš paramos lėšų gali būti sumažintas, nutrauktas ir (arba) išieškotos jau išmokėtos paramos lėšos. Rezultatų rodikliai turi būti nustatomi taip, kad būtų galima surinkti ir pateikti duomenis, patvirtinančius projekto įgyvendinimo pažangą.
Tikslas (-ai) |
Uždaviniai |
Projekto veiklos (veiklos nr.) |
Rezultato rodikliai |
Nr. 1 tikslas |
Nr. 1.1 uždavinys |
Nr. 1.1.1 Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
Nr. 1.1.2 Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
||
Nr. 1.1... Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
||
Nr. 1.2 uždavinys |
Nr. 1.2.1 Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
|
Nr. 1.2.2 Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
||
Nr. 1.2... Konkrečios veiklos tikslui pasiekti ir uždaviniams įgyvendinti |
Vienai veiklai nurodomas mažiausiai vienas konkretus rodiklis, kuris bus pasiektas |
||
Nr. ...tikslas |
Nr. ...uždavinys |
|
|
|
|
||
|
|
||
Nr. ...uždavinys |
|
|
|
|
|
||
|
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
7. Projekto finansavimo šaltiniai
Nurodomi planuojami projekto finansavimo šaltiniai, išskiriant, kokio dydžio visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų dalį planuojama padengti iš paramos lėšų ir kokio dydžio dalį – iš pareiškėjo nuosavo indėlio lėšų (jeigu taikoma). Jei PVM yra tinkamos finansuoti išlaidos, sumos nurodomos su PVM, jei netinkamos – be PVM.
Jei pareiškėjas projektą planuoja įgyvendinti tik iš paramos lėšų, turi būti pildomos 1 („Paramos lėšos“) ir 5 („Iš viso“) eilutės. Tokiu atveju duomenys, nurodyti 1 ir 5 eilutėse, turi sutapti. Pildymo pavyzdys, kai projektą planuojama įgyvendinti tik iš paramos lėšų, pateiktas lentelėje.
Finansavimo šaltinio pavadinimas |
Suma, Lt |
Dalis nuo bendros projekto vertės, proc. |
1. Paramos lėšos |
431 600,00 |
100 |
2. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) lėšos |
|
|
2.1. Nacionalinės lėšos |
|
|
2.1.1. valstybės biudžeto lėšos |
|
|
2.1.2. savivaldybių disponuojamos lėšos |
|
|
2.1.3. kiti valstybės lėšų šaltiniai |
|
|
2.2. Nuosavos pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) lėšos |
|
|
3. Europos investicijų banko paskola |
|
|
4. Pajamos, numatomos gauti įgyvendinant projektą: už pardavimus, nuomą, paslaugas, mokesčius ir kt. būdais |
|
|
5. Iš viso: |
431 600,00 |
100 |
8. Tinkamos finansuoti projekto išlaidos
Pirmajame stulpelyje „Veiklos numeris ir pavadinimas (veiklos iš 6 lentelės ir papildomos veiklos)“ reikia nurodyti visų veiklų iš 6 lentelės trečiosios skilties numerius ir pavadinimus bei papildomas veiklas (pvz., projekto viešinimas, projekto administravimas, auditas ir kt.). Papildomos veiklos numeruojamos eilės tvarka, atsižvelgiant į paskutinį pagrindinės veiklos numerį (pvz., jeigu paskutinis pagrindinės veiklos numeris 2.3.3, tai pirmos papildomos veiklos numeris bus 3, antros – 4 ir t. t.).
Antrajame šios lentelės stulpelyje „Detalaus projekto biudžeto eilutės numeris ir išlaidų pavadinimas“ nurodomos tų detalaus projekto biudžeto (Gairių 3 priedas) eilučių, kuriose numatytos lėšos šioje lentelėje nurodytoms veikloms įgyvendinti, numeriai ir išlaidų pavadinimai (šiame stulpelyje nurodyti biudžeto eilučių numeriai ir išlaidų pavadinimai turi sutapti su detaliojo projekto biudžeto eilučių numeriais ir turiniu).
Trečiajame šios lentelės stulpelyje „Vienetai“ nurodomi vienetų pavadinimai, kurie turi sutapti su detaliajame projekto biudžete nurodytais mato vienetais.
Ketvirtajame šios lentelės stulpelyje „Vienetų skaičius“ nurodomas vienetų skaičius, kuris turi sutapti su detaliajame projekto biudžete (Gairių 3 priedas) nurodytu vienetų skaičiumi.
Stulpelyje „Bendra suma su PVM, Lt“ nurodytos lėšų sumos turi sutapti su detaliojo projekto biudžeto (Gairių 3 priedas) stulpelyje „Iš viso su PVM“ nurodytomis sumomis.
Veiklos numeris ir pavadinimas (veiklos iš 6 lentelės ir papildomos veiklos)* |
Detalaus projekto biudžeto eilutės numeris ir išlaidų pavadinimas |
Vienetai |
Vienetų skaičius |
Bendra suma su PVM, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje ir 8 lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti. Veiklos šioje lentelėje nėra detalizuojamos.
Pastaba. Stulpelyje „Bendra suma, Lt“ įrašomos planuojamų pirkimų sumos su PVM, jei PVM yra tinkamos išlaidos. Lentelėje pateiktos sumos turi sutapti su sumomis, nurodytomis detaliajame projekto biudžete.
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
9. Projekto veiklų planas
Lentelėje būtina išsamiai aprašyti visas projekto veiklas, nurodytas paraiškos 6 lentelėje, ir papildomas veiklas, nurodytas 8 lentelėje, kad būtų pasiekti 6 lentelėje nurodyti rezultatai. Nurodoma planuojamų projekto veiklos sričių trukmė ir jų įgyvendinimo išdėstymas pagal mėnesius, išskiriant bendrą veiklos įgyvendinimo trukmę.
Rekomenduojama projekto veiklas suskirstyti į smulkesnes veiklas, pvz., mokant projekto dalyvius, gali būti vykdomos tokios veiklos: dalyvių registracija, mokymo priemonių įsigijimas, mokymo paslaugos pirkimas, paskaitų organizavimas ir vedimas, dalyvių egzaminavimas ir kt.
Projekto pagrindinių ir papildomų veiklų skirstymas į smulkesnes veiklas turi būti logiškas ir nuoseklus. Pasirinktos veiklos turi būti susietos tarpusavyje ir su planuojamais rezultatais. Atkreipiame dėmesį į tai, kad viešieji pirkimai gali būti išskiriami ne kaip papildoma veikla, bet kaip atskirų veiklų smulkesnė veikla. Kaip papildomos veiklos projekto administravimas smulkesnės veiklos gali būti išskirtos: projekto ataskaitų rengimas ir teikimas, t. y. projekto administravimas, vertinimas, viešinimas, auditas ir pan. Lentelėje pateiktas pagrindinės veiklos ir ją detalizuojančios (smulkesnės) veiklos pavyzdys.
Veiklos numeris ir pavadinimas (veiklos iš 6 lentelės ir papildomos veiklos)* |
Trukmė mėn. |
Veiklos vykdymo mėnuo |
||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
... |
||
Veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veiklą detalizuojančios (smulkesnės) veiklos numeris ir pavadinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.1.2. Prieglobstį gavusių užsieniečių mokymas |
6 |
X |
X |
X |
X |
X |
X |
|
|
|
|
|
|
|
1.1.2.1. dalyvių registracija |
1 |
X |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.1.2.2. mokymo paslaugos pirkimas (viešųjų pirkimų organizavimas ir vykdymas) |
2 |
|
X |
X |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.1.2.3. paskaitų organizavimas ir vedimas |
2 |
|
|
|
X |
X |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.1.2.4. dalyvių egzaminavimas |
1 |
|
|
|
|
|
X |
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje, 8 lentelėje ir 9 lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti. Veiklos, kurios detalizuoja pagrindines veiklas ir papildomas veiklas iš 8 lentelės, t. y. smulkesnės veiklos, turi būti numeruojamos atitinkamai pagal pagrindinės veiklos ar papildomos veiklos iš 8 lentelės numeraciją.
10. Projekto atitiktis Gairėse pareiškėjams nurodytiems atrankos kriterijams
Paraiškos 10.1–10.5 punktuose aprašyti ir pagrįsti (kur įmanoma, remiantis oficialiais statistiniais šaltiniais, tyrimais, juridinio asmens veiklos dokumentais), kaip projektas atitinka šiuos projektų atrankos kriterijus.
EPF programos atrankos kriterijai |
Projekto atitikties atrankos kriterijams pagrindimas |
10.1. prisideda prie programos veiksmų įgyvendinimo: 10.1.1. priėmimo sąlygų ir prieglobsčio procedūrų tobulinimo (jeigu taikoma); 10.1.2. padidina tikslinių grupių asmenų mokymosi, įsidarbinimo, integracijos į visuomenę galimybes ir gebėjimus (jeigu taikoma); 10.1.3. didina valstybių narių praktinio bendradarbiavimo galimybes, siekiant kaupti, analizuoti, plėtoti ir vertinti prieglobsčio politiką (jeigu taikoma) |
|
10.2. pasižymi išlaidų efektyvumu (įdarbinto personalo darbo užmokesčio, vykdomų veiklų, tikslinės grupės asmenų skaičiaus atžvilgiu ir pan.) |
|
10.3. diegia novatoriškus ar plėtoja senus metodus ir priemones pabėgėlių ir (ar) prieglobsčio prašytojų sistemai tobulinti |
|
10.4. numato partnerystę (nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių, regioninių ar vietos valdžios institucijų) |
|
10.5. įgyvendina pareiškėjai, turintys atitinkamos srities veiklos patirtį su tiksline grupe |
Aprašyti pareiškėjo ankstesnę patirtį ir kompetenciją dirbant su šio projekto tikslinėmis grupėmis. Nurodykite, kiek metų dirbta su šio projekto tikslinėmis grupėmis. |
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
11. Projekto rezultatų poreikio pagrindimas (kam ir kodėl būtini projekto rezultatai)
Konkrečiai ir išsamiai aprašyti problemą, kuriai spręsti prašoma paramos, pateikti problemos priežasčių ir pasekmių analizę (remtis oficialia statistine informacija, tyrimais, apklausomis, nurodant šaltinius, publikacijas).
Pagrįsti, kodėl pasirinktas toks problemos sprendimo būdas, ir nurodyti, kaip projekto rezultatai prisidės prie problemos išsprendimo. Pageidautina nurodyti kitų šalių patirtį sprendžiant šią problemą.
|
12. Projektas atitinka tikslinės grupės poreikius
Įvardyti tikslinę grupę, pateikti išsamią ir objektyvią informaciją apie specifines tikslinės grupės problemas (išsilavinimo, profesines, socialines, kita) bei poreikius. Pagrįsti, kaip projekto tikslai, veiklos ir rezultatai prisidės prie tikslinės grupės problemų sprendimo, kaip ir kiek pagerins tikslinės grupės padėtį.
|
13. Tikslinės grupės
Pateikti konkrečius duomenis apie projekto tikslines grupes. Remiantis šiais duomenimis, turi būti apskaičiuojamos būtinos išlaidos projekto dalyviams. Ši informacija bus naudojama vykdant projekto įgyvendinimo priežiūrą ir vertinimą: paraiškoje nurodyti skaičiai bus lyginami su realiai pasiektais rezultatais.
Numatyta projekto tikslinė grupė |
Tikslinės grupės asmenų skaičius projekto veiklose |
1. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, turintys statusą, apibrėžtą 1951 m. liepos 28 d. Ženevos konvencija dėl pabėgėlių statuso ir jos 1967 m. protokolu, ir kuriems, kaip pabėgėliams, leidžiama gyventi Lietuvos Respublikoje |
|
2. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie naudojasi kita tarptautinės apsaugos forma Lietuvos Respublikoje pagal nacionalinius teisės aktus |
|
3. Bet kurie trečiosios šalies piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie pateikė prašymus suteikti bet kokios formos apsaugą |
|
4. Trečiųjų šalių piliečiai arba asmenys be pilietybės, kurie pragyveno Lietuvos Respublikoje be pertraukos pastaruosius 5 metus ir turėjo leidimą laikinai gyventi |
|
Iš viso: |
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
14. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) patirtis projektų įgyvendinimo, valdymo srityje per pastaruosius 3 metus: įgyvendintų projektų pavadinimai, paramos šaltinis, paramos suma, įgyvendinimo laikotarpis, organizacijos vaidmuo ir atsakomybė įgyvendinant projektus
Nurodomas projekto pavadinimas, paraiškos / projekto registracijos numeris, paramos šaltinis, paramos suma, projekto įgyvendinimo laikotarpis. Stulpelyje „Organizacijos vaidmuo ir atsakomybė įgyvendinant projektą“ rekomenduojama nurodyti organizacijos vaidmenį ( pvz., pareiškėjas, partneris) ir atsakomybę bei projekto įgyvendinimo eigą: pateikta paraiška, projektas pradėtas, vykdomas, baigtas. Jei projektas baigtas, pateikiama trumpa informacija apie rezultatus.
14.1. pareiškėjo
Eil. Nr. |
Projekto pavadinimas |
Paramos šaltinis |
Paramos suma, Lt |
Įgyvendinimo laikotarpis |
Organizacijos vaidmuo ir atsakomybė įgyvendinant projektą |
1. |
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
15. Projekto įgyvendinimo pajėgumai (personalas, įgyvendinantis projektą)
Pateikti projektą įgyvendinančio personalo sąrašą, nurodant jų funkcijas, turimą patirtį, kompetenciją, darbo laikotarpį mėnesiais. Projekto darbuotojų, kurių CV pridedami, t. y. projekto vadovo ir finansininko privalomai, o kitų pasirinktinai, patirties ir kompetencijos šioje lentelėje nurodyti nebūtina, užtenka šios lentelės ketvirtajame stulpelyje įrašyti nuorodą į CV (projekto vadovo funkcijų ir patirties aprašymo pavyzdys pateiktas lentelėje).
Personalas |
Funkcijos |
Laikas mėnesiais |
Patirtis ir kompetencija |
1. Projekto vadovas Vardenis Pavardenis |
Projekto veiklų planavimas ir organizavimas; projekto darbuotojų darbo planavimas, organizavimas ir priežiūra; partnerių susitikimų organizavimas; projekto ataskaitų parengimas; projekto audito veiklos koordinavimas; kitų su projekto įgyvendinimu susijusių funkcijų vykdymas |
12 mėn. |
Žiūrėti CV |
2. Projekto finansininkas |
|
|
|
...... |
|
|
|
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
16. Projekto tęstinumo arba dvigubo finansavimo nebuvimo pagrindimas (jeigu taikoma)
Prašome trumpai pateikti informaciją apie įgyvendintus, šiuo metu įgyvendinamus projektus, kuriems skirta parama iš EPF arba kitų ES lėšų, pvz., EIF, EQUAL, ESF ar kitų ES arba nacionalinių šaltinių, kad būtų galima įsitikinti, kad tas pats projektas nebus finansuotas antrą kartą arba kodėl būtinas projekto tęstinumas. Jeigu vykdote valstybės deleguotas funkcijas prieglobsčio srityje arba prieglobstį gavusių užsieniečių nacionalines integracijos programas, pagrįskite, kad projekto veiklos papildys ir nedubliuos įgyvendinamų veiksmų ir/ arba programų.
Teikiamo projekto veiklos numeris ir pavadinimas * |
Įgyvendinamo projekto iš ES lėšų pavadinimas ir veiklos (jeigu taikoma) |
Įgyvendinto projekto iš ES lėšų pavadinimas ir veiklos |
Įgyvendinamos veiklos, programos iš nacionalinių lėšų, valstybės deleguotos funkcijos |
Esminiai skirtumai tarp projektų veiklų, programų bei deleguotų funkcijų ir (ar) kiti komentarai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Veiklų, kurios nurodytos 6 lentelės trečiojoje skiltyje ir šioje lentelėje, numeriai ir pavadinimai turi sutapti.
18. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) funkcijos ir atsakomybė įgyvendinant projektą*
Nurodyti ir aprašyti, kokios yra pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) funkcijos bei atsakomybė įgyvendinant atskiras projekto veiklas, kas bus atsakingas už atskirų veiklų vykdymą. Atkreipiame dėmesį, kad pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) funkcijos ir atsakomybė taip pat detaliai turi būti nurodytos jungtinės veiklos sutartyje (žr. Gairių 8 skirsnį)
18.1. pareiškėjo |
18.2. partnerio |
18.3. n-ojo partnerio |
*Pildoma tik tuo atveju, jei pareiškėjas turi projekto partnerį (-ių)
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
19. Patalpos ir įranga
Nurodyti patalpas (jų paskirtį, dydį), įrenginius ir kitus pareiškėjo (partnerių) turimus materialinius išteklius, reikalingus projektui įgyvendinti. Aprašyti, kokios yra turimų patalpų ir įrangos panaudojimo projektui galimybės bei kokių patalpų ir įrangos trūksta.
Taip pat nurodyti, kam (pareiškėjui ar partneriams) naujai įsigyti materialiniai ištekliai (pvz., įranga) atiteks baigus įgyvendinti projektą.
19.1. Patalpų, reikalingų projektui įgyvendinti, apibūdinimas
Aprašyti patalpas, kurios yra reikalingos projektui įgyvendinti ir kurių pareiškėjas (partneriai) neturi. Aiškiai nurodyti, kad patalpos bus nuomojamos iš paramos lėšų (jeigu taikoma)
|
19.2. Turimų patalpų panaudojimo įgyvendinant projektą galimybės (pareiškėjo ir (ar) partnerio)
Aprašyti pareiškėjui (partneriui) priklausančias patalpas, kurios bus naudojamos įgyvendinant projektą
|
19.3. Įranga, reikalinga projektui įgyvendinti
Aprašyti įrangą, kuri yra reikalinga projektui įgyvendinti ir kurios pareiškėjas (partneriai) neturi. Aiškiai nurodyti, kad įranga planuojama įsigyti (skaičiuojant nusidėvėjimą, nuomojant ar sudarant išperkamosios nuomos sutartį) iš paramos lėšų (jeigu taikoma)
|
20. Projekto įgyvendinimo prielaidos ir rizika
Pateikite prielaidų ir rizikos rūšių (vidinių, išorinių) projektui pradėti ir įgyvendinti bei pasiekti rezultatus analizę
|
PRIDEDAMA:
3. Pareiškėjo ir jo partnerių finansinių ataskaitų už paskutinius 3 veiklos metus kopijos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
4. Pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos apie atsiskaitymus originalai. Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
5. Pareiškėjo ir jo partnerio (-ių) pažymų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus apie atsiskaitymus originalai. Pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš mėnesį iki paraiškos pateikimo datos (netaikoma pareiškėjams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos bei įstaigos), ______ lapai.
10. Nuosavą indėlį įrodantys dokumentai, jei pareiškėjas ir (ar) partneris prisideda prie projekto įgyvendinimo nuosavomis lėšomis, ______ lapai.
11. Dokumentai, įrodantys, kad pagal darbo sutartis projekte įdarbintiems asmenims numatyti darbo laiko įkainiai neviršija vidutinio įprasto darbo laiko įkainio, mokamo pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, _______ lapai.
PAREIŠKĖJO PATVIRTINIMAS
__________________________
(pareiškėjo pavadinimas ir kodas)
__________________
(data)
Aš, ________________________________________________, patvirtinu, kad:
(vardas ir pavardė)
- šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;
- prašoma parama yra minimali projektui įgyvendinti reikalinga suma;
- nesu rimtai pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Bendrijos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;
- man nėra iškelta byla dėl bankroto, nesu reorganizuojamas ar likviduojamas;
- man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas EPF programos įgyvendinimo laikotarpiu;
- sutinku, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją);
- sutinku, kad informacija apie mano pateiktą paraišką, nurodant pareiškėjo ir partnerio (jeigu taikoma) pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą paramos sumą, būtų skelbiama atsakingos ir įgaliotos institucijų interneto svetainėse;
- nesu bandęs gauti konfidencialios informacijos, daryti įtakos atsakingai ir įgaliotai institucijoms arba jų paskirtiems vertintojams, projektų atrankos ir priežiūros komitetui ar atskiriems jo nariams, atliekant dabartinį ar ankstesnį projektų paraiškų vertinimą ar atranką;
- esu susipažinęs su atsakomybe ir sąlygomis įgyvendinant projektą, finansuojamą EPF lėšomis;
- sutinku, kad asmenys, tvarkantys mano asmens duomenis (kredito įstaigos bei kitos finansų įstaigos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, VĮ Registrų centras, Gyventojų registro tarnyba ir kitos institucijos, kurios turi teisę tvarkyti mano asmens duomenis apie gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius, finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis), atsakingai ir (arba) įgaliotai institucijoms paprašius, pateiktų joms turimus mano asmens duomenis apie mane ir mano gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius bei prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis, kad galėtų įvertinti, ar esu tinkamas gauti paramą;
- patvirtinu, kad esu informuotas apie savo teisę susipažinti su atsakingos ir įgaliotos institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi, nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatų, taip pat nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.
____________ (pareiškėjo atstovo pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
A.V.
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
PROJEKTO PARTNERIO PATVIRTINIMAS (jeigu taikoma)*
________________________________
(partnerio pavadinimas ir kodas)
__________________
(data)
Aš, __________________________________________________, patvirtinu,
(vardas ir pavardė)
kad:
- esu susipažinęs su atsakomybe ir sąlygomis įgyvendinant projektą, finansuojamą EPF lėšomis;
- šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;
- nesu rimtai pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Bendrijos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų;
- man nėra iškelta byla dėl bankroto, nesu reorganizuojamas ar likviduojamas;
- man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas EPF programos įgyvendinimo laikotarpiu;
- sutinku, kad informacija apie pateiktą paraišką, nurodant pareiškėjo ir partnerio (jeigu taikoma) pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą paramos sumą, būtų skelbiama atsakingos ir įgaliotos institucijų interneto svetainėse;
- nesu bandęs gauti konfidencialios informacijos, daryti įtakos atsakingai ir įgaliotai institucijoms arba jų paskirtiems vertintojams, projektų atrankos ir priežiūros komitetui ar atskiriems jo nariams, atliekant dabartinį ar ankstesnį projektų paraiškų vertinimą ar atranką;
- sutinku, kad asmenys, tvarkantys mano asmens duomenis (kredito įstaigos bei kitos finansų įstaigos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, VĮ Registrų centras, Gyventojų registro tarnyba ir kitos institucijos, kurios turi teisę tvarkyti mano asmens duomenis apie gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius, finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis), atsakingai ir (arba) įgaliotai institucijoms paprašius, pateiktų joms turimus mano asmens duomenis apie mane ir mano gaunamas pajamas, turimą turtą, nekilnojamojo turto sandorius bei prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir kitus duomenis, kad galėtų įvertinti, ar projektas yra tinkamas gauti paramą;
- patvirtinu, kad esu informuotas apie savo teisę susipažinti su atsakingos ir įgaliotos institucijų tvarkomais mano asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi, nesilaikant Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatų, taip pat nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.
____________ (partnerio atstovo pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
A.V.
* Kiekvienas projekto partneris pateikia savo patvirtinimą atskirai
Pareiškėjo atstovo parašas _____________
Gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių
fondo Lietuvoje 2010 metų programą
3 priedas
|
||
|
|
|
__________________________________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
DETALUS PROJEKTO BIUDŽETAS
Eil. Nr. |
Projekto išlaidos |
Mato vnt. |
Vnt. sk. |
Vnt. kaina (su PVM) |
Iš viso (su PVM) |
1. |
Tiesioginės išlaidos (1.1+1.2+1.3+1.4+1.5) |
|
|
|
0,00 |
1.1. |
Techninio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
|
|
|
|
1.2. |
Išlaidos įrangai |
|
|
|
|
1.3. |
Išlaidos nekilnojamajam turtui |
|
|
|
|
1.4. |
Išlaidos subrangai |
|
|
|
|
1.5. |
Kitos tiesioginės išlaidos (1.5.1.+1.5.2+1.5.3+1.5.4+1.5.5) |
|
|
|
0,00 |
1.5.1. |
kelionių ir pragyvenimo išlaidos |
|
|
|
|
1.5.2. |
išlaidos ekpertams |
|
|
|
|
1.5.3. |
išlaidos, tiesiogiai susijusios su bendram ES finansavimui taikomais reikalavimais |
|
|
|
|
1.5.4. |
patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos |
|
|
|
|
1.5.5. |
projekto dalyvių išlaidos |
|
|
|
|
2. |
Netiesioginės išlaidos (2.1+2.2+2.3+2.4+2.5) |
|
|
|
0,00 |
2.1. |
Administracinio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
|
|
|
|
2.2. |
Administracinės išlaidos |
|
|
|
|
2.3. |
Banko įmokos ir mokesčiai |
|
|
|
|
2.4. |
Išlaidos biuro patalpoms |
|
|
|
|
2.5. |
Kitos išlaidos, būtinos projektui įgyvendinti |
|
|
|
|
3. |
IŠ VISO (1+2) |
|
|
|
0,00 |
____________ (pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
_________________
Gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių
fondo Lietuvoje 2010 metų programą
4 priedas
(Detalaus projekto biudžeto pagrindimo pagal Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą forma)
|
||
|
|
|
__________________________________________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
__________________________________________________________________________
DETALAUS projekto BIUDŽETO PAGRINDIMAS
Eil. Nr. |
Projekto išlaidos |
Išlaidų pagrindimas |
1. |
Tiesioginės išlaidos (1.1+1.2+1.3+1.4+1.5) |
|
1.1. |
Techninio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
|
1.2. |
Išlaidos įrangai |
|
1.3. |
Išlaidos nekilnojamajam turtui |
|
1.4. |
Išlaidos subrangai |
|
1.5. |
Kitos tiesioginės išlaidos (1.5.1.+1.5.2+1.5.3+1.5.4+1.5.5) |
|
1.5.1. |
kelionių ir pragyvenimo išlaidos |
|
1.5.2. |
išlaidos ekspertams |
|
1.5.3. |
išlaidos, tiesiogiai susijusios su bendram ES finansavimui taikomais reikalavimais |
|
1.5.4. |
patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos |
|
1.5.5. |
projekto dalyvių išlaidos |
|
2. |
Netiesioginės išlaidos (2.1+2.2+2.3+2.4+2.5) |
|
2.1. |
Administracinio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
|
2.2. |
Administracinės išlaidos |
|
2.3. |
Banko įmokos ir mokesčiai |
|
2.4. |
Išlaidos biuro patalpoms |
|
2.5. |
Kitos išlaidos, būtinos projektui įgyvendinti |
|
3. |
IŠ VISO (1+2) |
|
____________ (pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
_________________
Gairių pareiškėjams pagal Europos
pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą
5 priedas
|
||
|
|
|
DETALAUS PROJEKTO BIUDŽETO PILDYMO NURODYMAI
Nr. |
Projekto išlaidos |
Eilutės turinys |
Išlaidas pateisinantys dokumentai, kiti komentarai |
1. |
Tiesioginės išlaidos (1.1–1.5) |
||
1.1. |
Techninio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
Šiai eilutei priskiriamas projekto techniniam personalui planuojamas apskaičiuoti ir išmokėti darbo užmokestis bei išlaidos su darbo santykiais susijusiems darbdavio įsipareigojimams (gyventojų pajamų, socialinio draudimo mokesčiai, įmokos garantiniam fondui, darbo užmokestis už kasmetines atostogas, kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, darbdavio mokamos ligos pašalpos už pirmas dvi ligos dienas). Tikslinėms atostogoms, pašalpoms (išskyrus darbdavio mokamą ligos pašalpą už pirmas dvi ligos dienas), išeitinėms išmokoms, įmokoms į pensijų ir kitus fondus (išskyrus privalomas įmokas) skirtos išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti. Šiai eilutei nepriskiriamos darbo užmokesčio išlaidos projekto administraciniam personalui. Šios išlaidos laikomos netiesioginėmis ir nurodomos 2.1 biudžeto eilutėje. Jei tas pats darbuotojas vykdo ir tiesiogines ir pagalbines projekto veiklas, šioje eilutėje nurodoma tik tinkamų finansuoti išlaidų suma, patirta vykdant tiesiogines veiklas. Tinkamomis finansuoti darbo užmokesčio išlaidomis laikoma tik ta išlaidų dalis, kuri yra tiesiogiai susijusi su vykdomu projektu ir yra apskaičiuota ir išmokėta už darbo laiką, dirbtą vykdant projektą. Projekto darbuotojų darbo laiko įkainiai negali viršyti jų įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Jeigu yra įdarbinami asmenys iš išorės, jų darbo laiko įkainiai negali viršyti įprastų vidutinių darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Išmokos už kasmetines atostogas (kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas) laikomos tinkamomis išlaidomis tik tuo atveju, jeigu yra išmokamos už išdirbtą projekte laiką, t. y. išlaidos avansinėms išmokoms nėra tinkamos finansuoti. Atskirose biudžeto eilutėse išvardijamos darbuotojų pareigos, skaičius ir įdarbinamų asmenų pavardės. Jeigu asmenų pavardės dar nežinomos arba negali būti nurodytos, projekto biudžeto pagrindime privalo būti aiškiai nurodomi asmenų profesiniai ir techniniai gebėjimai, leidžiantys jiems vykdyti projekte numatytas funkcijas ir užduotis, už kurias jiems bus mokamas atlyginimas. |
Dokumentai, kuriuose nustatomos asmenų darbo funkcijos ir darbo užmokestis: darbo sutartis, savanoriškų darbų atlikimo sutartys, vadovo įsakymai dėl pavedimo darbuotojui tam tikrą dienų ar valandų skaičių dirbti projekte, apmokėjimo sąlygos. Dokumentiniai įrodymai apie asmenų projekte išdirbtą darbo laiką: darbo laiko apskaitos ataskaitos (laikaraščiai) (jose nurodomas darbo laikas ir atlikti darbai projekte), darbo laiko apskaitos žiniaraščiai. Pažymos apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį: darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraščiai, atostoginių, kompensacijų už nepanaudotas kasmetines atostogas, darbdavio mokamos ligos pašalpos už pirmas dvi ligos dienas apskaičiavimo pažymos. Išlaidų (darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių) apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. |
1.2. |
Išlaidos įrangai |
Šiai eilutei priskiriamos tiesioginėms projekto veikloms įgyvendinti būtinos ir projekto vykdytojui ar partneriui priklausančios įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidos. Jeigu svarstomos išperkamosios nuomos, nuomos ar pirkimo (tinkamos nusidėvėjimo išlaidos, kurios patiriamos tik projekto įgyvendinimo metu) galimybės, visada reikia pasirinkti pigiausią variantą. Jei įrangos tarnavimo, išperkamosios nuomos ir nuomos laikotarpis yra ilgesnis nei projekto įgyvendinimo laikotarpis, nusidėvėjimo išlaidos ar nuomos įmokos yra tinkamos finansuoti proporcingai tam laikotarpiui, kurio metu įranga yra naudojama tiesioginėms projekto veikloms vykdyti. Šiai eilutei nepriskiriamos administraciniams tikslams naudojamos įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidos. Šios išlaidos laikomos netiesioginėmis ir nurodomos 2.2 biudžeto eilutėje. Įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ar nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu: - tokioms išlaidoms padengti nebuvo naudojami kiti paramos lėšų šaltiniai, dėl kurių įrangai lėšos būtų skiriamos ne vieną kartą (pvz., įranga buvo įsigyta už Europos Bendrijos dotacijas); - įranga būtina projektui įgyvendinti; - nusidėvėjimo išlaidos apskaičiuotos pagal projekto vykdytojo ar partnerio patvirtintus nusidėvėjimo normatyvus, parengtus remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais; - nusidėvėjimo išlaidos turi būti patirtos projekto įgyvendinimo laikotarpiu. Jeigu įranga perkama prieš prasidedant projektui ar jam vykstant, atsižvelgiama tik į projekto trukmę atitinkančią įrangos nusidėvėjimo dalį ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą. Su nuoma ir išperkamąja nuoma susijusios išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų, atsižvelgiant į nustatytą projektui skirtos įrangos nuomos ar išperkamosios nuomos trukmę ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą. Tinkamomis išlaidomis laikomos tik išperkamosios nuomos įmokos nuomojamos įrangos vertei. Kitos su išperkamosios nuomos sutartimi susijusios išlaidos (pvz., kompensuotini mokesčiai, neapibrėžti nuompinigiai, draudimo išlaidos, kitos papildomos išlaidos) nėra tinkamos finansuoti. Projekto biudžeto pagrindime turėtų būti pateiktas įrangos, kurios nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidos priskiriamos tinkamomis finansuoti išlaidomis, sąrašas. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: pirkimo ar nuomos sutartys, sąskaitos faktūros, priėmimo–perdavimo aktai, nurašymo aktai (pageidautina), įvedimo į eksploataciją aktai, vadovo įsakymai dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo metodikos, turto priskyrimo ilgalaikiam turtui, apskaitos politikos dokumentai, reglamentuojantys ilgalaikio turto apskaitą, Motyvuotas projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas nuomos, nusidėvėjimo išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms. Jeigu įsigytas ilgalaikis turtas perduodamas partneriams, tai pridedami priėmimo–perdavimo aktai, panaudos sutartys, buhalterinės pažymos. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.) |
1.3. |
Išlaidos nekilnojamajam turtui |
Tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų yra pastatų pirkimo, nekilnojamojo turto statybos ir atnaujinimo nusidėvėjimo išlaidos, kurios atitinka projekto trukmę ir faktinį nekilnojamojo turto naudojimą projekto reikmėms. Nusidėvėjimas apskaičiuojamas pagal projekto vykdytojo ar partnerio įstaigoje galiojančias apskaitos taisykles. Patalpų nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, kai nuoma tiesiogiai susijusi su projekto veiklų vykdymu, jeigu yra kitaip, tinkama finansuoti iš paramos lėšų tik ta išlaidų dalis, kuri susijusi su objekto naudojimu projekto reikmėms. Kasdienei administracinei projekto vykdytojo ar projekto partnerio veiklai reikalingų biuro patalpų pirkimo, statymo, atnaujinimo nusidėvėjimo išlaidos ir nuomos išlaidos laikomos netiesioginėmis išlaidomis ir nurodomos 2.4 biudžeto eilutėje. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: pirkimo, paslaugų ar nuomos sutartys, sąskaitos faktūros, priėmimo–perdavimo aktai, nurašymo aktai (pageidautina), įvedimo į eksploataciją aktai, vadovo įsakymai dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo metodikos, turto priskyrimo ilgalaikiam turtui, apskaitos politikos dokumentai, reglamentuojantys ilgalaikio turto apskaitą, motyvuotas projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas nuomos, nusidėvėjimo išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms. Jeigu įsigytas ilgalaikis turtas perduodamas partneriams, tai pridedami priėmimo–perdavimo aktai, panaudos sutartys, buhalterinės pažymos. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.) |
1.4. |
Išlaidos subrangai |
Šioje eilutėje nurodomos tiesioginėms projekto veikloms vykdyti būtinų paslaugų, kurių projekto vykdytojas ar projekto partneris neturi galimybių ar teisės atlikti savo jėgomis, pirkimo iš paslaugų teikėjų išlaidos. Subrangos sutarčių suma negali viršyti 40 procentų projekto tiesioginių finansavimo reikalavimus atitinančių išlaidų, nebent tokias sutartis deramai pagrįstų ir iš anksto patvirtintų atsakinga institucija. Su toliau nurodytomis subrangos sutartimis susijusios išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti iš EPF lėšų: - subrangos sutartys dėl darbų, susijusių su bendru projekto administravimu ir valdymu; - subrangos sutartys, kurios padidina projekto sąnaudas, atitinkamai nepadidindamos jo vertės; - subrangos sutartys su tarpininkais arba konsultantais, kuriose darbų ar paslaugų kaina išreiškiama procentine visos projekto vertės dalimi, nebent tokį mokėjimą pateisintų projekto vykdytojas, remdamasis faktine atlikto darbo arba suteiktų paslaugų verte. Šioje eilutėje nurodomos išlaidos pagal su paslaugų teikėjais sudaromas paslaugų, autorines ar kt. sutartis. Autorinės sutartys gali būti sudaromos tik tada, jei pagal jas atliekamas darbas yra autorinės sutarties objektas. Keletas išlaidų, kurios priskiriamos subrangai, pavyzdžių: - subrangovas nustato paslaugų kainą, kurioje yra įskaičiuotas pelnas; - subrangovas gali vykdyti veiklą be projekto vykdytojo ar partnerio vadovavimo; - subrangovas, vykdydamas veiklą, yra nepavaldus projekto vykdytojui ar partneriui. Šioje eilutėje nurodomos išlaidos pagal su juridiniais asmenimis sudaromas paslaugų sutartis. Projekto biudžete rekomenduojama nurodyti skirtingų paslaugų išlaidas atskirose biudžeto eilutėse arba detalizuoti biudžeto pagrindime. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: sutartys, (autorinės, paslaugų ir pan.), veiklos teisinį pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (verslo liudijimo, individualios veiklos pažymėjimo kopijos), darbų priėmimo–perdavimo aktai (paslaugų perdavimo aktai ar kita perdavimo–priėmimo forma, kuri nurodyta sutartyje), darbų atlikimo aktai, sąskaitos faktūros ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentai. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). Visų subrangos sutarčių atžvilgiu subrangovai įsipareigoja pateikti visoms audito ir kontrolės institucijoms visą reikalingą informaciją, susijusią su pagal subrangos sutartis vykdoma veikla. |
1.5. |
Kitos tiesioginės išlaidos (1.5.1–1.5.5) |
||
1.5.1. |
Kelionių ir pragyvenimo išlaidos |
Šioje eilutėje nurodomos kelionių ir komandiruočių išlaidos, kurios yra: - susijusios su projekto vykdytojo ar projekto partnerių projekte įdarbintais ir tiesiogiai su projektu susijusiais asmenimis; - išskirtiniais ir tinkamai pagrįstais atvejais susijusios su projekto vykdytojo ar projekto partnerių projekte įdarbintu administraciniu personalu, kurių vaidmuo yra tik pagalbinis. Dienpinigiai ir kitos komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Užsienio valiutos keitimo komisiniai mokesčiai ir nuostoliai dėl valiutos keitimo laikomi netinkamomis išlaidomis. Pateikiant komandiruočių išlaidas, projekto išlaidų pagrindime rekomenduojama nurodyti preliminarų numatomų komandiruočių skaičių, vietą (šalį ir miestą), trukmę ir paskirtį bei pagrįsti komandiruočių poreikį. Jeigu prašoma finansuoti dalyvavimo renginiuose išlaidas, turėtų būti nurodomas konkretus renginys, kuriame planuojama dalyvauti (jeigu įmanoma). Keliaujant organizacijai priklausančiu transportu arba į kelionę vykstančio asmens nuosavu transportu, atlyginamos faktiškai sunaudotų degalų išlaidos. Biudžeto pagrindimo lentelėje ši eilutė detalizuojama: kuras, bilietai, dienpinigiai, kitos komandiruočių išlaidos, projekto reikmėms nuomojant transportą – jo nuomos ir eksploatacinės išlaidos bei faktiškai sunaudotų degalų išlaidos. |
Išlaidų pagrindimo dokumentai: projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo įsakymas ar potvarkis dėl projekto darbuotojų komandiruočių, patvirtintas kelionės dalyvių sąrašas (jei taikoma), avanso apyskaitos, pažyma apie dienpinigių priskaitymą, vykstančių į užsienį kelionės draudimo dokumentai, vizos, sąskaitos faktūros ir papildomai keliaujant visuomeniniu transportu kelionės bilietai, keliaujant lėktuvu – ir įlaipinimo kvitai. Jei vykstama projekto vykdytojo ar partnerio ar nuomojamu automobiliu: automobilio nuomos ar panaudos sutartis, perdavimo–priėmimo aktas, techninio paso kopija (įrodymui dėl nuosavybės teisių), vadovo įsakymas dėl transporto priemonės dalinio ar visiško priskyrimo projekto reikmėms, projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo įsakymas ar potvarkis dėl kuro sunaudojimo normų patvirtinimo, automobilio kelionės lapai, kuro įsigijimo sąskaitos faktūros (pageidautina), kvitai, automobilio nuomos, eksploatacinių išlaidų sąskaitos faktūros. Keliaujant autobusu, traukiniu ar lėktuvu, kompensuojamos išlaidos tik už ekonominės klasės bilietus. Viešbučių ar kitų nakvynės įstaigų dokumentuose (sąskaitose) turėtų būti nurodomos nakvojusių asmenų ir nakvotų naktų skaičius ir datos. Išlaidų (darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių) apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. |
1.5.2. |
Išlaidos ekspertams |
Šioje biudžeto eilutėje nurodomos mokesčių už teisines konsultacijas, notarinių mokesčių ir techninių bei finansų ekspertų paslaugų išlaidos, kurios turi atitikti vidutinius rinkos įkainius. Šioje eilutėje numatomos lėšos, skirtos vienkartinių, nepasikartojančių papildomų paslaugų, be kurių nebūtų galima įgyvendinti pagrindinių projekto veiklų, pirkimui. Nurodomos išlaidos pagal su ekspertais sudaromas paslaugų, autorines ar kt. sutartis. Autorinės sutartys gali būti sudaromos tik tada, jei pagal jas atliekamas darbas yra autorinės sutarties objektas. Ekspertu galima laikyti asmenį, kuris turi patirties bei tam tikros srities kvalifikaciją ir jo nuomonė ar žinios gali padėti priimti sprendimą ar suprasti situaciją. Šioje biudžeto eilutėje numatytos išlaidos turėtų būti skirtos atlikti nepasikartojančio pobūdžio konkrečioms užduotims (ar veikloms), kurioms atlikti būtinos specifinės ir kvalifikuotos tam tikros srities specialisto žinios. Veiklos, kurioms yra būtinos ekspertų paslaugos, turi būti reikalingos projektui įgyvendinti. Tinkamomis išlaidomis gali būti pripažintos nekilnojamojo turto eksperto paslaugos, kurios reikalingos patalpų tinkamumo projekto reikmėms nustatyti, notariniai mokesčiai, reikalingi tvirtinant sutartį. Projekto biudžete rekomenduojama nurodyti skirtingų paslaugų išlaidas atskirose biudžeto eilutėse arba detalizuoti biudžeto pagrindime. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: sutartys (autorinės, paslaugų ir pan.), veiklos teisinį pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (verslo liudijimo, individualios veiklos pažymėjimo kopijos), darbų priėmimo–perdavimo aktai (paslaugų ar autorinių kūrinių perdavimo aktai ar kita perdavimo–priėmimo forma, kuri nurodyta sutartyje), darbų atlikimo aktai, sąskaitos faktūros ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentai. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.) |
1.5.3. |
Išlaidos, tiesiogiai susijusios su bendram ES finansavimui taikomais reikalavimais |
Šioje eilutėje nurodomos išlaidos, reikalingos vykdyti su bendru ES finansavimu susijusius reikalavimus, pavyzdžiui, viešumo (viešinimo), skaidrumo, projekto vertinimo, išorinio audito, banko garantijų išlaidos. Projekto biudžete rekomenduojama šias išlaidas nurodyti atskirose biudžeto eilutėse, plačiau aprašant biudžeto pagrindime. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: sutartys (autorinės, paslaugų ir pan.), veiklos teisinį pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (verslo liudijimo, individualios veiklos pažymėjimo kopijos), darbų priėmimo–perdavimo aktai (paslaugų ar autorinių kūrinių perdavimo aktai ar kita perdavimo–priėmimo forma, kuri nurodyta sutartyje), darbų atlikimo aktai, sąskaitos faktūros ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentai. Jei išlaidos susijusios su informacijos sklaida ir viešinimu, pateikiamos sutartys, atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktai (paslaugų ar autorinių kūrinių perdavimo aktai ar kita perdavimo–priėmimo forma, kuri nurodyta sutartyje) leidinių pavyzdžiai, spaudos pranešimai, publikacijos, sąskaitos faktūros, viešinimo priemonių platinimo ir (arba) perdavimo aktai. Jei išlaidos susijusios su audito paslaugomis, pateikiama sutartis su audito kompanija dėl audito atlikimo, sąskaitos faktūros, atliktų darbų perdavimo– priėmimo aktai, auditoriaus išvada ir audito ataskaita (teikiamos kartu su galutiniu mokėjimo prašymu ir galutine projekto įgyvendinimo ataskaita). Jei išlaidos susisijusios su išmokamų projekto lėšų draudimu, pateikiama draudimo sutartys, draudimo polisas, draudimo laidavimas, banko garantija, sąskaita faktūra. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). |
1.5.4. |
Patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos |
Šioje eilutėje nurodomos išlaidos patalpų išlaikymo ir kitoms administracinėms išlaidoms, kurios tiesiogiai reikalingos projekto veikloms vykdyti (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos). Patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos, reikalingos projekto vykdytojo ar projekto partnerių reikmėms (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos), priskiriamos netiesioginėms išlaidoms ir nurodomos 2.2 biudžeto eilutėje. Projekto biudžeto pagrindime rekomenduojama nurodyti orientacinius įsigyjamų prekių kiekius. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: sutartys, sąskaitos faktūros, prekių ar darbų perdavimo aktas, prekių sunaudojimo projekto veiklų vykdymui nurašymo aktai, motyvuotas projekto vadovo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas komunalinių paslaugų, interneto ryšio ir pan. išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms, vadovo įsakymas dėl vieno ar kelių telefono numerių priskyrimo projektui. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). |
1.5.5. |
Projekto dalyvių išlaidos |
Tinkamos šios su projekto dalyviais susijusios tiesioginės išlaidos, kai: - pagalbos teikimo tikslais projekto vykdytojas ar partneris atlieka pirkimus tikslinių grupių naudai; - pagalbos tiekimo tikslais projekto vykdytojas ar partneris atlieka tikslinės grupės patirtų išlaidų grąžinimą. Šioje biudžeto eilutėje gali būti numatytos projekto dalyvių kelionių, komandiruočių išlaidos. Dienpinigiai ir kitos komandiruočių išlaidos, apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Jeigu projekto dalyvis nėra siunčiamas į komandiruotę, jam pagal faktines išlaidas gali būti apmokamos (kompensuojamos) kelionių, gyvenamojo ploto nuomos, dalyvavimo renginiuose ir pan. išlaidos, projekto dalyviui pateikus išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentus. Keliaujant organizacijai priklausančiu transportu arba į kelionę (komandiruotę) vykstančio asmens nuosavu transportu, atlyginamos faktiškai sunaudotos degalų išlaidos. Pagrindžiant komandiruočių, kelionių ir dalyvavimo renginiuose išlaidas projekto išlaidų pagrindime rekomenduojama nurodyti preliminarų kelionių, renginių skaičių, vietą, trukmę, paskirtį ir pagrįsti jų poreikį. Projekto biudžete rekomenduojama detaliai išvardinti visas projekto dalyvių išlaidas, jų būtinumą pagrindžiant biudžeto pagrindime. |
Kelionių bei komandiruočių išlaidas pagrindžiantys dokumentai: patvirtintas kelionės dalyvių sąrašas (jei taikoma), avanso apyskaitos, pažyma apie dienpinigių priskaitymą, vykstančių į užsienį kelionės draudimo dokumentai, vizos, sąskaitos faktūros ir papildomai keliaujant visuomeniniu transportu kelionės bilietai (keliaujant lėktuvu – ir įlaipinimo kvitai. Jei vykstama projekto vykdytojo ar partnerio arba nuomojamu automobiliu: automobilio nuomos ar panaudos sutartis, perdavimo–priėmimo aktas, techninio paso kopija (įrodymui dėl nuosavybės teisių), vadovo įsakymas dėl transporto priemonės dalinio ar visiško priskyrimo projekto reikmėms, projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo įsakymas ar potvarkis dėl kuro sunaudojimo normų patvirtinimo, automobilio kelionės lapai, kuro įsigijimo sąskaitos faktūros (pageidautina), kvitai, automobilio nuomos, eksploatacinių išlaidų sąskaitos faktūros. Keliaujant autobusu, traukiniu ar lėktuvu, kompensuojamos išlaidos tik už ekonominės klasės bilietus. Viešbučių ar kitų nakvynės įstaigų dokumentuose (sąskaitose) turėtų būti nurodomos nakvojusių asmenų ir nakvotų naktų skaičius ir datos. Jei pateikiamos sąskaitos už projekto dalyvių maitinimą, turėtų būti pateiktas ir renginio dalyvių sąrašas bei maitintų asmenų skaičius ir maitinimų skaičius. Kitos išlaidos, susijusios su projekto dalyviais, turi būti pagrįstos įprastiniais išlaidų pagrindimo (pvz., tiekėjų sąskaitomis faktūromis ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais) ir apmokėjimo įrodymo dokumentais. Išlaidų (darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių) apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. |
2. |
Netiesioginės išlaidos (2.1–2.5) Netiesioginių išlaidų procentinė dalis neturi viršyti 20 procentų tinkamų finansuoti iš paramos lėšų tiesioginių išlaidų sumos. Jeigu subrangos sutartys sudaro daugiau nei 40 procentų tinkamų tiesioginių išlaidų sumos, tokiu atveju netiesioginių išlaidų procentinė dalis neturi viršyti 10 procentų tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų sumos ir privalo būti gautas atsakingos institucijos pritarimas. |
||
2.1. |
Administracinio personalo darbo užmokesčio išlaidos |
Šiai eilutei priskiriamas projekto administraciniam personalui planuojamas apskaičiuoti ir išmokėti darbo užmokestis bei išlaidos su darbo santykiais susijusiems darbdavio įsipareigojimams (gyventojų pajamų, socialinio draudimo mokesčiai, įmokos garantiniam fondui, darbo užmokestis už kasmetines atostogas, kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, darbdavio mokamos ligos pašalpos už pirmas dvi ligos dienas). Tikslinėms atostogoms, pašalpoms (išskyrus darbdavio mokamą ligos pašalpą už pirmas dvi ligos dienas), išeitinėms išmokoms, įmokoms į pensijų ir kitus fondus (išskyrus privalomas įmokas) skirtos išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti. Šiai eilutei nepriskiriamos darbo užmokesčio išlaidos techniniam personalui. Šios išlaidos laikomos tiesioginėmis ir nurodomos 1.1 biudžeto eilutėje. Jei tas pats darbuotojas vykdo ir tiesiogines, ir pagalbines projekto veiklas, šioje eilutėje nurodoma tik tinkamų finansuoti išlaidų suma, patirta vykdant pagalbines veiklas. Tinkamomis finansuoti darbo užmokesčio išlaidomis laikoma tik ta išlaidų dalis, kuri yra susijusi su vykdomu projektu ir yra apskaičiuota ir išmokėta už darbo laiką, dirbtą vykdant projekto administracines veiklas. Numatomi projekto darbuotojų darbo laiko įkainiai neturi viršyti jų vidutinių įprastų darbo įkainių toje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. Išmokos už kasmetines atostogas (kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas) laikomos tinkamomis išlaidomis tik tokiu atveju, jeigu yra išmokamos už išdirbtą projekte laiką, t. y. išlaidos avansinėms išmokoms nėra tinkamos finansuoti. Atskirose biudžeto eilutėse išvardijamos darbuotojų pareigos, skaičius ir įdarbinamų asmenų pavardės. Jeigu asmenų pavardės dar nežinomos arba negali būti nurodytos, projekto biudžeto pagrindime privalo būti aiškiai nurodomi asmenų profesiniai ir techniniai gebėjimai, leidžiantys jiems vykdyti projekte numatytas funkcijas ir užduotis, už kurias jiems bus mokamas atlyginimas. |
Dokumentai, kuriuose nustatomos asmenų darbo funkcijos ir darbo užmokestis: darbo sutartis, savanoriškų darbų atlikimo sutartys, vadovo įsakymai dėl pavedimo darbuotojui tam tikrą dienų ar valandų skaičių dirbti projekte, apmokėjimo sąlygos. Dokumentiniai įrodymai apie asmenų projekte išdirbtą darbo laiką: darbo laiko apskaitos ataskaitos (laikaraščiai) (jose nurodomas darbo laikas ir atlikti darbai projekte), darbo laiko apskaitos žiniaraščiai. Pažymos apie apskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį: darbo užmokesčio apskaitymo žiniaraščiai, atostoginių, kompensacijų už nepanaudotas kasmetines atostogas, darbdavio mokamos ligos pašalpos už pirmas dvi ligos dienas apskaičiavimo pažymos. Išlaidų (darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių ) apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. |
2.2. |
Administracinės išlaidos |
Šioje eilutėje nurodomos patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos, reikalingos projekto vykdytojo ar projekto partnerių reikmėms (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos). Patalpų išlaikymo ir kitos administracinės išlaidos, kurios tiesiogiai reikalingos projekto veikloms vykdyti (pvz., telefono, interneto, pašto, patalpų valymo, komunalinių paslaugų išlaidos) priskiriamos tiesioginėms išlaidoms ir nurodomos 1.5.4 biudžeto eilutėje. Šiai eilutei priskiriamos administraciniams tikslams naudojamos projekto vykdytojui ar partneriui priklausančios įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidos. Jeigu svarstomos išperkamosios nuomos, nuomos ar pirkimo galimybės, visada reikia pasirinkti pigiausią variantą. Jei įrangos tarnavimo, išperkamosios nuomos ir nuomos laikotarpis yra ilgesnis nei projekto įgyvendinimo laikotarpis, nusidėvėjimo išlaidos ar nuomos įmokos yra tinkamos finansuoti proporcingai tam laikotarpiui, kurio metu įranga yra naudojama administracinėms projekto veikloms vykdyti. Šiai eilutei nepriskiriamos tiesioginių projekto veiklų įgyvendinimui būtinos ir projekto vykdytojui ar partneriui priklausančios įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidos. Šios išlaidos laikomos tiesioginėmis ir nurodomos 1.2 biudžeto eilutėje. Įrangos nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ar nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, jeigu: - tokioms išlaidoms padengti nebuvo naudojami kiti paramos lėšų šaltiniai, dėl kurių įrangai lėšos būtų skiriamos ne vieną kartą (pvz., įranga buvo įsigyta už Europos Bendrijos dotacijas); - įranga būtina projektui įgyvendinti; |
Dokumentai, pagrindžiantys patalpų išlaikymo ir kitas administracines išlaidas: sutartys, sąskaitos faktūros, prekių ar darbų perdavimo aktas, mokymuose, renginiuose dalyvavusių asmenų sąrašai, prekių sunaudojimo projekto veikloms vykdyti nurašymo aktai, motyvuotas projekto vadovo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas komunalinių paslaugų, interneto ryšio ir pan. išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms, vadovo įsakymas dėl vieno ar kelių telefono numerių priskyrimo projektui. Dokumentai, pagrindžiantys įrangos išlaidas: pirkimo ar nuomos sutartys, sąskaitos faktūros, priėmimo–perdavimo aktai, nurašymo aktai (pageidautina), įvedimo į eksploataciją aktai, vadovo įsakymai dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo metodikos, turto priskyrimo ilgalaikiam turtui, apskaitos politikos dokumentai, reglamentuojantys ilgalaikio turto apskaitą, motyvuotas projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas nuomos, nusidėvėjimo išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms. Jeigu įsigytas ilgalaikis turtas perduodamas partneriams, tai pridedami priėmimo–perdavimo aktai, panaudos sutartys, buhalterinės pažymos. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). |
|
|
- nusidėvėjimo išlaidos apskaičiuotos pagal projekto vykdytojo ar partnerio patvirtintus nusidėvėjimo normatyvus, parengtus remiantis LR teisės aktais; - nusidėvėjimo išlaidos turi būti patirtos projekto įgyvendinimo laikotarpiu. Jeigu įranga perkama prieš prasidedant projektui ar jam vykstant, atsižvelgiama tik į projekto trukmę atitinkančią įrangos nusidėvėjimo dalį ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą. Su nuoma ir išperkamąja nuoma susijusios išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų, atsižvelgiant į nustatytą projektui skirtos įrangos nuomos ar išperkamosios nuomos trukmę ir faktinio įrangos naudojimo su projektu susijusioms reikmėms dažnumą. Tinkamomis išlaidomis laikomos tik išperkamosios nuomos įmokos nuomojamos įrangos vertei. Kitos su išperkamosios nuomos sutartimi susijusios išlaidos (pvz., kompensuotini mokesčiai, neapibrėžti nuompinigiai, draudimo išlaidos, kitos papildomos išlaidos) nėra tinkamos finansuoti. Projekto biudžeto pagrindime turėtų būti pateiktas įrangos, kurios nusidėvėjimo, išperkamosios nuomos ir nuomos išlaidas priskiria tinkamoms finansuoti išlaidoms, sąrašas. Projekto biudžete rekomenduojama nurodyti skirtingas (patalpų išlaikymo išlaidos, įrangos nusidėvėjimas, įrangos nuoma ir kt.) išlaidas atskirose biudžeto eilutėse. Taip pat šiai kategorijai priskiriamos personalo mokymo, įdarbinimo išlaidos, leidžiamos priimtino dydžio svečių priėmimo išlaidos per projektuose numatytus visuomeninius renginius, tokius kaip projekto užbaigimas ar projekto priežiūros grupės susitikimas ir pan. |
|
2.3. |
Banko įmokos ir mokesčiai |
Šioje eilutėje numatomos banko įmokos ir mokesčiai (išskyrus banko garantijas, kurios priskiriamos tiesioginėms išlaidoms ir nurodomos 1.5.3 biudžeto eilutėje) |
Banko išrašai |
2.4. |
Išlaidos biuro patalpoms |
Tinkamomis finansuoti iš paramos lėšų yra kasdienei administracinei projekto vykdytojo ar projekto partnerio veiklai reikalingų biuro patalpų pirkimo, nekilnojamojo turto statybos ir atnaujinimo nusidėvėjimo išlaidos, kurios atitinka projekto trukmę ir faktinį nekilnojamojo turto naudojimą projekto administracinei veiklai. Nusidėvėjimas apskaičiuojamas pagal projekto vykdytojo ar partnerio įstaigoje galiojančias apskaitos taisykles. Kasdienei administracinei projekto vykdytojo ar projekto partnerio veiklai reikalingų patalpų nuomos išlaidos yra tinkamos finansuoti iš paramos lėšų, kai nuoma susijusi su projekto administracine veikla ir tinkama finansuoti iš paramos lėšų tik ta išlaidų dalis, kuri susijusi su objekto naudojimu projekto administracinei veiklai. Nekilnojamojo turto pirkimo, statymo, atnaujinimo ir nuomos išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto veiklų vykdymu, laikomos tiesioginėmis išlaidomis ir nurodomos 1.3 biudžeto eilutėje. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: pirkimo, paslaugų ar nuomos sutartys, sąskaitos faktūros, priėmimo–perdavimo aktai, nurašymo aktai (pageidautina), įvedimo į eksploataciją aktai, vadovo įsakymai dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo metodikos, turto priskyrimo ilgalaikiam turtui, apskaitos politikos dokumentai, reglamentuojantys ilgalaikio turto apskaitą, motyvuotas projekto vykdytojo ar projekto partnerio vadovo sprendimas dalį ar visas nuomos, nusidėvėjimo išlaidas priskirti projekto sąnaudoms, šių išlaidų apskaičiavimo tvarka bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto sąnaudoms. Jeigu įsigytas ilgalaikis turtas perduodamas partneriams, tai pridedami priėmimo–perdavimo aktai, panaudos sutartys, buhalterinės pažymos. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). |
2.5. |
Kitos išlaidos, būtinos projektui įgyvendinti |
Šioje eilutėje nurodomos kitos su projektu susijusios netiesioginės tinkamos išlaidos, būtinos projektui įgyvendinti ir nenumatytos kitose netiesioginių tinkamų išlaidų biudžeto eilutėse. |
Dokumentai, pagrindžiantys šias išlaidas: sutartys, darbų priėmimo–perdavimo aktai (paslaugų perdavimo aktai ar kita perdavimo–priėmimo forma, kuri nurodyta sutartyje), darbų atlikimo aktai, sąskaitos faktūros ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentai. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: bankų sąskaitos išrašai, kasos išlaidų orderiai, mokėjimų nurodymų kopijos ir pan. mokėjimo dokumentai (avansiniai mokėjimai, kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai ir pan.). |
_________________
Gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių
fondo Lietuvoje 2010 metų programą
6 priedas
(Gyvenimo aprašymo forma)
|
||
|
|
|
GYVENIMO APRAŠYMAS
1. Bendra informacija
Vardas ir pavardė |
|
Gimimo data |
|
Adresas |
|
Telefono, fakso numeris |
|
El. pašto adresas |
|
4. Kita patirtis (nurodyti patirtį dirbant su tiksline grupe, įgyvendinant remiamus veiksmus ar kitą patirtį, susijusią su konkrečiomis funkcijomis projekte)
Institucija / programa / projektas |
Pareigos |
Data (nuo–iki) |
|
|
|
|
|
|
6. Darbo kompiuteriu įgūdžiai (pažymėti nuo 5 „puikiai“ iki 1 „prastai“)
Programa |
Įvertinimas |
MS Word |
|
MS Excel |
|
Internet Explorer |
|
Kitos |
|
Gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą
7 priedas
|
||
|
|
|
PAREIŠKĖJO ARBA PARTNERIO DEKLARACIJA
_____________________________
(organizacijos pavadinimas, adresas)
_______
(data)
Aš, ________________________, patvirtinu, kad:
(vardas ir pavardė)
• projektas nesudaro rizikos, susijusios su „dvigubu“ finansavimu, t. y. atsižvelgiant į mūsų organizacijoje įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus ir organizacijos vykdomą veiklą, pakartotinai nebus prašoma skirti finansavimo jau kartą finansuotoms ar finansuojamoms iš kitų šaltinių veikloms ir išlaidoms.
• Mūsų organizacija (pažymėti vieną iš žemiau nurodytų variantų)
⬜ yra perkančioji organizacija pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą
⬜ gavusi finansavimą projektui taps perkančiąja organizacija
⬜ yra neperkančioji organizacija
____________ (pareigų pavadinimas) |
____________ (parašas) |
____________ (vardas ir pavardė) |
_________________
Gairių pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių
fondo Lietuvoje 2010 metų programą
8 priedas
|
||
|
|
|
(Pavyzdinė paramos sutarties forma)
PARAMOS SUTARTIS PROJEKTUI „____________________“, ĮGYVENDINANT EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO LIETUVOJE 2010 METŲ PROGRAMĄ
____________ Nr. ____________
(data)
_______________
(sudarymo vieta)
Atsižvelgdamos į tai, kad Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Europos socialinio fondo agentūrai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 19 d. nutarimu Nr. 554 „Dėl institucijų, atsakingų už Europos pabėgėlių fondo ir Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai administravimą, paskyrimo“ (Žin., 2010, Nr. 59-2893) ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. A1-219 „Dėl Europos pabėgėlių fondo ir Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai Lietuvoje valdymo ir kontrolės sistemos patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 68-3423) pavesta vykdyti šiame nutarime ir įsakyme nustatytas atitinkamai atsakingai institucijai ir įgaliotai institucijai priskirtas funkcijas, įgyvendinant Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje daugiametę 2008–2013 m. programą (toliau vadinama – daugiametė programa) ir Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programą (toliau vadinama – programa),
atsižvelgdamos į tai, kad programa įgyvendinama per projektų, atitinkančių Europos pabėgėlių fondo (toliau vadinama – EPF) programos tikslus, rėmimą – jų įgyvendinimo finansavimą,
atsižvelgdamos į tai, kad suteikiama parama yra EPF ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšos, kurios apskaičiuojamos atsakingai institucijai skirtuose biudžeto asignavimuose,
atsižvelgdamos į tai, kad projekto vykdytojas, remdamasis Europos socialinio fondo agentūros paskelbtu kvietimu teikti paraiškas Nr. __________, pateikė paraišką EPF programos paramai gauti šioje Sutartyje nurodytam projektui įgyvendinti,
atsižvelgdamos į tai, kad pateikta paraiška sėkmingai perėjo vertinimo ir atrankos etapus ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija priėmė sprendimą suteikti paramą šioje Sutartyje nurodytam projektui įgyvendinti,
suprasdamos tai, kad projektų finansavimo taisykles inter alia apibrėžia ne tik ši Sutartis ir nacionaliniai teisės aktai, tačiau ir Europos Sąjungos (toliau vadinama – ES) teisės aktai, kurie nustato EPF paramos teikimo ir išlaidų tinkamumo sąlygas, ypač Europos Parlamento ir Tarybos 2007 m. gegužės 23 d. sprendimas Nr. 573/2007/EB „Dėl Europos pabėgėlių fondo 2008–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo ir panaikinančio Tarybos sprendimą 2004/904/EB“ (toliau vadinama – sprendimas), ir Europos Komisijos 2007 m. gruodžio 19 d. sprendimas Nr. 2008/22/EB, nustatantis Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 573/2007/EB dėl Europos pabėgėlių fondo 2008–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo įgyvendinimo taisykles, susijusias su valstybių narių valdymo ir kontrolės sistemomis, administracinio ir finansų valdymo taisyklėmis bei fondo bendrai finansuojamų projektų išlaidų tinkamumu bei jų pakeitimai, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau vadinama – atsakinga institucija), atstovaujama ___________, Europos socialinio fondo agentūra (toliau vadinama – įgaliota institucija), atstovaujama __________, ir ________ (toliau vadinama – projekto vykdytojas), atstovaujama (-as) ________ toliau bendrai vadinami Šalimis, sudarė šią paramos skyrimo projektui „_________“, įgyvendinant programą, sutartį (toliau vadinama – ši Sutartis).
1. SUTARTIES DALYKAS
1.1. Pagal šią Sutartį:
1.1.1. atsakinga institucija, vadovaudamasi 2010 m.___________ d. ministro įsakymu Nr._____ „Dėl ________________“, įsipareigoja projekto vykdytojui šioje Sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis kompensuoti iš EPF lėšų ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšų (toliau vadinama – parama) šioje Sutartyje ir jos prieduose nurodytų tinkamų finansuoti išlaidų, patirtų ir apmokėtų įgyvendinant projektą „________________“ (registracijos Nr. ______) (toliau vadinama – projektas), dalį;
1.1.2. įgaliota institucija įsipareigoja pagal savo kompetenciją atlikti projekto administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą;
1.1.3. projekto vykdytojas įsipareigoja įgyvendinti kiekybinius projekto tikslus bei pasiekti rezultatus, naudoti paramos ir nuosavas lėšas (jeigu taikoma) bei laikytis projekto įgyvendinimo ir viešųjų pirkimų organizavimo tvarkaraščio ir tvarkos taip, kaip nurodyta šioje Sutartyje ir jos prieduose.
1.2. Projekto vykdytojui, įgyvendinančiam projektą pagal 2010 metų programą, suteikiama iki _______ litų parama tinkamoms finansuoti projekto išlaidoms apmokėti, iš jų:
____________Lt (____proc.) – ES lėšos;
____________Lt (____proc.) – bendrojo finansavimo lėšos;
____________Lt (_____proc.) – nuosavos lėšos (jeigu taikoma).
Visais atvejais suteikiama parama negali būti didesnė kaip _____ procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Projekto vykdytojas (jei yra, kartu su partneriais) gali prisidėti ne mažesniu kaip _______ Lt savo įnašu1, t. y. ne mažiau kaip ____ procentų, prie tinkamų finansuoti projekto išlaidų apmokėjimo bei užtikrinti visų kitų projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų (tarp jų ir netinkamų) apmokėjimą.
1.3. Tinkamų finansuoti projekto išlaidų sumą mažina tiesiogiai iš projekto veiklos (pavyzdžiui, projekto rezultatų pardavimas arba nuoma) projekto vykdytojo (arba partnerių) gautos pajamos, įgyvendinat projektą, ir per vienerių metų laikotarpį po šio projekto įgyvendinimo pabaigos. Apie tokias pajamas projekto vykdytojas privalo informuoti įgaliotą instituciją ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo pajamų gavimo dienos.
2. PARAMOS SKYRIMO SĄLYGOS
2.1. Teikiant paramą projekto vykdytojui, kompensuojamos tinkamos finansuoti projekto išlaidos pagal šios Sutarties 1.2 punktą. Apmokamos tik tos projekto išlaidos, kurios yra:
2.1.2. būtinos projektui įgyvendinti ir atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų efektyvumo ir išlaidų naudos principus;
2.1.3. patirtos projekto vykdytojo ir šių partnerių:
2.1.4. išlaidos yra tinkamų finansuoti kategorijų ir neviršija šioje Sutartyje nustatytų dydžių kiekvienai išlaidų kategorijai, išskyrus šios Sutarties 5.1.4 punkte nustatytus atvejus;
2.1.5. laikomos tinkamomis finansuoti pagal šios Sutarties 2 priedą ir yra projekto vykdytojo ar partnerio patirtos nuo ___________ (data) iki ________ (data);
2.1.6. projekto vykdytojo ar jo partnerio patirtos nepažeidžiant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų išlaidos, įtrauktos į projekto vykdytojo (jo partnerių) apskaitą ir kurios gali būti identifikuojamos, pagrįstos ir patvirtinamos atitinkamais išlaidas pateisinamais dokumentais (rangovų, paslaugų teikėjų ar prekių tiekėjų pateiktomis sąskaitomis, perdavimo–priėmimo aktais, darbo laiko apskaitos žiniaraščiais, kelionių dokumentais ir kitais dokumentais, pateisinamais patirtas išlaidas) ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais (išrašais iš banko sąskaitos, kasos išlaidų orderiais ir kitais dokumentais, įrodančiais, kad buvo atliktas mokėjimas). Visos projekto išlaidos turi būti patvirtintos apskaitos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3515) 13 straipsnyje nustatytus apskaitos dokumentų rekvizitus;
2.1.7. laikomos tinkamomis finansuoti vadovaujantis Gairių pareiškėjams pagal atitinkamą kvietimą teikti paraiškas nuostatomis.
2.1.8. Kitos paramos suteikimo sąlygos:
2.1.8.1. projekto vykdytojas jokiu būdu neperleis, neįkeis turto ar kitokiu būdu nesuvaržys daiktinių teisių į turtą, kuriam įsigyti yra suteikiama parama, nuo šios Sutarties pasirašymo dienos ir 5 (penkerius) metus po projekto pabaigos;
2.1.8.2. visos sutartys dėl prekių ar paslaugų pirkimo turi būti sudaromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau vadinama – Viešųjų pirkimų įstatymas), jei projekto vykdytojas turi pareigą vykdyti pirkimus, remdamasis šiuo įstatymu ir atsakingos institucijos nustatytomis pirkimų taisyklėmis (toliau vadinama – pirkimų taisyklės). Visais kitais atvejais projekto vykdytojas vadovaujasi atsakingos institucijos nustatyta pirkimų tvarka (toliau vadinama – pirkimų tvarka);
3. PARAMOS LĖŠŲ IŠMOKĖJIMAS
3.1. Paramos lėšos išmokamos pagal projekto vykdytojo įgaliotai institucijai teikiamus mokėjimo prašymus. Projekto vykdytojas teikia įgaliotai institucijai avansinius, tarpinius ir galutinį mokėjimo prašymus. Prie mokėjimo prašymų, kuriuose deklaruojamos patirtos išlaidos, projekto vykdytojas prideda projekto pažangos ar galutinę ataskaitas, išlaidas (tiek tiesiogines, tiek netiesiogines) pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas, patvirtintas projekto vykdytojo juridinio asmens vadovo (arba jo įgalioto asmens) parašu bei antspaudu, ir kitus reikalaujamus dokumentus. Projekto vykdytojui paramos lėšos gali būti išmokamos vienu iš dviejų būdų:
3.2. Avansinis mokėjimo būdas taikomas projektų vykdytojams, kurie yra valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos ir įstaigos (toliau vadinama – biudžetinės įstaigos) arba kiti juridiniai asmenys, kurie kartu su pirmu ir antru avansiniu mokėjimo prašymu gali pateikti banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl avanso sumos. Reikalavimas dėl banko garantijos arba laidavimo draudimo sutarties netaikomas projektų vykdytojams, kurie yra biudžetinės įstaigos.
Jeigu projekto vykdytojas įgyvendina projektą pagal 2010 metų programą, taikydamas avansinį mokėjimo būdą, projekto vykdytojui paramos lėšos išmokamos per du kartus pagal jo pateiktus pirmąjį ir antrąjį avansinius mokėjimo prašymus:
3.2.1. pirmąjį avansą sudaro ne daugiau kaip 50 procentų (______ Lt) sumos, nurodytos šios Sutarties 1.2 punkte. Pirmoji avanso dalis išmokama per 20 darbo dienų projekto vykdytojui pateikus pirmąjį avansinį mokėjimo prašymą per 14 darbo dienų nuo šios Sutarties pasirašymo. Kartu su pirmuoju avansiniu mokėjimo prašymu turi būti pateikiama banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis dėl šios avanso sumos (jeigu taikoma);
3.2.2. antrąjį avansą sudaro ne daugiau kaip 50 procentų (______ Lt) sumos, nurodytos šios Sutarties 1.2 punkte. Antrasis avansinis mokėjimo prašymas teikiamas įgaliotai institucijai patikrinus pažangos ataskaitas kartu su tarpiniais mokėjimo prašymais ir nustačius, kad projekto vykdytojas panaudojo ne mažiau kaip 60 procentų gautos pirmojo avanso sumos. Antroji avanso dalis išmokama per 20 darbo dienų projekto vykdytojui pateikus antrąjį avansinį mokėjimo prašymą. Kartu su antruoju avansiniu mokėjimo prašymu turi būti pateikiama banko garantija arba laidavimo draudimo sutartis dėl šios avanso sumos (jeigu taikoma);
3.2.3. pažangos ataskaitos ir tarpiniai mokėjimo prašymai, kuriuose deklaruojamos visos patirtos ir apmokėtos išlaidos, teikiami kartu su išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintomis kopijomis. Tokiu atveju projekto vykdytojas pagal su įgaliota institucija suderintą mokėjimo prašymų teikimo grafiką turi įgaliotai institucijai teikti tarpinius mokėjimo prašymus nuo šioje Sutartyje nustatytos projekto įgyvendinimo pradžios datos iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo termino. Detalus mokėjimo prašymų teikimo periodiškumas suderinamas su projekto vykdytoju šios Sutarties 5.1.23 punkte nustatyta tvarka;
3.2.4. baigęs įgyvendinti projektą, ne vėliau kaip per 2 mėnesius po projekto įgyvendinimo pabaigos, nustatytos šios Sutarties 2.1.5 punkte, projekto vykdytojas privalo įgaliotai institucijai pateikti galutinę ataskaitą, galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikdamas išlaidas (tiesiogines ir netiesiogines) pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas, audito ataskaitą bei auditoriaus išvadą. Kartu su galutine ataskaita ir galutiniu mokėjimo prašymu projekto vykdytojas privalo pateikti informaciją ir dokumentus apie projekto sąskaitoje sukauptas palūkanas.
3.3. Kompensavimo su avansu būdas taikomas projektų vykdytojams, kuriems avanso suma išmokama pagal jų pateiktą avansinį mokėjimo prašymą, o likusios šioje Sutartyje numatytos lėšos kompensuojamos pagal teikiamus tarpinius ir galutinį mokėjimo prašymus.
Taikant kompensavimo su avansu būdą, paramos lėšos projekto vykdytojui pagal 2010 metų programą išmokamos pagal jo teikiamus mokėjimo prašymus:
3.3.1. avansinį mokėjimą sudaro ne daugiau kaip 50 procentų (_____________ Lt) avanso suma nuo šios Sutarties 1.2 punkte numatytos lėšų sumos, jei projekto vykdytojas kartu su avansiniu mokėjimo prašymu pateikia banko garantiją arba laidavimo draudimo sutartį dėl avanso sumos (netaikoma projektų vykdytojams, kurie yra biudžetinės įstaigos), arba ne daugiau kaip 50 000,00 Lt avanso suma, jei projekto vykdytojas negali pateikti įgaliotai institucijai avanso mokėjimo prašymo kartu su banko garantija arba laidavimo draudimo sutartimi dėl 50 procentų nuo paramos sumos, nurodytos šios Sutarties 1.2 punkte. Avanso dalis išmokama per 20 darbo dienų projekto vykdytojui pateikus avansinį mokėjimo prašymą per 14 darbo dienų nuo šios Sutartis pasirašymo. Likusi paramos lėšų, nurodytų šios Sutarties 1.2 punkte, dalis išmokama projekto vykdytojui pateikus ir įgaliotai institucijai patikrinus projekto pažangos ataskaitas bei tarpinius mokėjimo prašymus, kuriuose deklaruojamos visos patirtos ir apmokėtos išlaidos, pagrįstos pridedamomis išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintomis kopijomis;
3.3.2. projekto vykdytojas pagal su įgaliota institucija suderintą mokėjimo prašymų teikimo grafiką teikia tarpinius mokėjimo prašymus kartu su pažangos ataskaitomis. Detalus mokėjimo prašymų teikimo periodiškumas suderinamas su projekto vykdytoju šios Sutarties 5.1.23 punkte nustatyta tvarka;
3.3.3. baigęs įgyvendinti projektą, ne vėliau kaip per 2 mėnesius po projekto įgyvendinimo pabaigos, nustatytos šios Sutarties 2.1.5 punkte, projekto vykdytojas privalo įgaliotai institucijai pateikti galutinę ataskaitą, galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikdamas išlaidas (tiesiogines ir netiesiogines) pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų patvirtintas kopijas, audito ataskaitą bei auditoriaus išvadą. Įgaliotai institucijai patikrinus gautinę ataskaitą ir galutinį mokėjimo prašymą yra išmokamas paramos lėšų likutis. Jeigu bendra pagal projekto vykdytojo pateiktus mokėjimo prašymus pervesta (įskaitant ir avansu projekto vykdytojui išmokėtą sumą) suma nesiekia projektui įgyvendinti skirtos paramos lėšų sumos. Kai bendra pagal projekto vykdytojo pateiktus mokėjimo prašymus pervesta (įskaitant ir avansu projekto vykdytojui išmokėtą sumą) suma pasiekia projektui įgyvendinti skirtą paramos lėšų sumą, paramos lėšos projekto vykdytojui nebepervedamos. Kartu su galutine ataskaita ir galutiniu mokėjimo prašymu projekto vykdytojas privalo pateikti informaciją ir dokumentus apie projekto sąskaitoje sukauptas palūkanas.
3.4. Parama išmokama, pervedant pinigus į projekto vykdytojo paramos lėšoms atidarytą banko sąskaitą, kurios rekvizitai yra šie: bankas _____, banko kodas _________, sąskaitos Nr. ________ .
3.5. Projekto vykdytojas privalo nedelsdamas pranešti įgaliotai institucijai apie savo banko sąskaitos duomenų pasikeitimą.
4. PROJEKTO VYKDYTOJO TEIKIAMOS ATASKAITOS
4.1. Projekto vykdytojai pagal abu paramos lėšų išmokėjimo būdus, nurodytus šios Sutarties 3.1 punkte:
4.1.1. per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį pagal su įgaliota institucija iš anksto suderintą grafiką teikia pažangos ataskaitas kartu su tarpiniais mokėjimo prašymais bei išlaidas pateisinančiomis ir jų apmokėjimą įrodančiomis patvirtintomis dokumentų kopijomis, kaip nurodyta šios Sutarties 3.2 ir 3.3 punktuose;
4.2. Kartu su projekto pažangos ir galutine ataskaitomis projekto vykdytojas pateikia veiklą pagrindžiančius dokumentus (pavyzdžiui, publikacijas, seminarų dalyvių sąrašus, viešųjų pirkimų dokumentus, projekto viešinimo priemonių pavyzdžius, dalyvių suvestines, asmenų priklausymą tikslinei grupei pagrindžiančių dokumentų kopijas ir kitus įgaliotos institucijos prašomus dokumentus).
5. PROJEKTO VYKDYTOJO ĮSIPAREIGOJIMAI IR TEISĖS
5.1. Projekto vykdytojas įsipareigoja:
5.1.1. siekdamas numatytų projekto rezultatų, tikslų ir uždavinių įgyvendinti projektą taip, kaip aprašyta šioje Sutartyje;
5.1.2. naudoti paramos lėšas tik su projekto įgyvendinimu susijusioms išlaidoms apmokėti ir tinkamai už jas atsiskaityti, kaip nurodyta šioje Sutartyje;
5.1.4. pranešti įgaliotai institucijai apie visus galimus nukrypimus nuo projekto. Jokie su įgaliota institucija raštu nesuderinti nukrypimai nuo projekto, keičiantys projekto apimtį, išlaidas, pratęsiantys projekto įgyvendinimo laiką, su projekto personalu susiję ar kiti projekto įgyvendinimo pakeitimai nėra leidžiami (išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimą, atsiradusį vykdant viešuosius pirkimus). Projekto vykdytojas privalo iš anksto raštu informuoti įgaliotą instituciją apie visus numatomus su projekto įgyvendinimu susijusius pakeitimus ir pranešti apie aplinkybes, dėl kurių projekto įgyvendinimo sąlygos kinta, ir, jei reikia, inicijuoti šios Sutarties pakeitimą, vadovaudamasis šios Sutarties 11 skyriuje nustatyta tvarka;
5.1.5. laikytis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo bei pirkimų taisyklių (jei projekto vykdytojas turi pareigą vykdyti pirkimus, remdamasis šiuo įstatymu) arba pirkimų tvarkos aprašo nuostatų;
5.1.8. ne vėliau kaip per 5 darbo dienas grąžinti atsakingai institucijai dėl klaidos gautą didesnę paramos sumą, nei numatyta šioje Sutartyje;
5.1.9. gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo, nutraukimo ir (arba) reikalavimo grąžinti paramos lėšas, per sprendime nustatytą terminą įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus;
5.1.10. atidaryti atskirą sąskaitą paramos lėšoms pervesti ir apskaityti bei tinkamai tvarkyti projekto išlaidų buhalterinę apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams, taip pat laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų norminių teisės aktų;
5.1.11. fiksuoti visas ūkines ir kitas operacijas, susijusias su projekto įgyvendinimu, ir saugoti su šiomis operacijomis susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų po projekto įgyvendinimo pabaigos, šiuos dokumentus pateikti šios Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms ir asmenims;
5.1.12. laiku ir tinkamai pateikti įgaliotai institucijai visas reikiamas ataskaitas ir informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą;
5.1.13. bendradarbiauti su projektą kontroliuojančiais asmenimis, laiku teikti jiems visą prašomą informaciją, sudaryti sąlygas jiems apžiūrėti projekto įgyvendinimo vietą ir savo veiklą, susipažinti su dokumentais, susijusiais su projekto ir šios Sutarties vykdymu;
5.1.14. apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti įgyvendinant projektą buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų ne trumpesniam kaip projekto įgyvendinimo laikotarpiui;
5.1.15. jei projektui įgyvendinti sudaroma sutartis su rangovu pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, įpareigoti rangovą savo lėšomis apdrausti turtą, kuriam sukurti, įgyvendinant projektą, buvo naudota parama, maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų, nuo kurių draudžia rangovo pasirinkta draudimo bendrovė, ne trumpesniam kaip projekto įgyvendinimo laikotarpiui. Projekto vykdytojo ir rangovo sutartyje turi būti nustatyta, kad, įvykus draudiminiam įvykiui, dėl kurio turtas, nurodytas šiame punkte, yra sunaikinamas ar sugadinamas, rangovas privalo atlikti visus šioje Sutartyje numatytus darbus;
5.1.16. ne vėliau kaip per 3 dienas nuo draudiminio įvykio pranešti įgaliotai institucijai apie draudiminius įvykius, susijusius su turtu, kuriam įgyti buvo suteikta parama, ir gautinas draudimo išmokas;
5.1.17. kaip galima greičiau, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, pranešti įgaliotai institucijai apie bet kurių duomenų, pateiktų šioje Sutartyje ir jos prieduose, pasikeitimus;
5.1.18. įgaliotos institucijos nustatytais terminais teikti jai papildomą informaciją, pagrindžiančius dokumentus, šalinti mokėjimo prašymų ir projekto pažangos bei galutinės ataskaitų bei projekto įgyvendinimo trūkumus;
5.1.19. atsakingai institucijai priėmus sprendimą sustabdyti paramos išmokėjimą, per atsakingos institucijos nustatytą laiką ištaisyti padarytus pažeidimus, o priėmus sprendimą nutraukti paramos teikimą ir grąžinti jau sumokėtas lėšas, per atsakingos institucijos nustatytą laiką grąžinti reikalaujamą paramos dalį ar visą gautą paramos sumą ir palūkanas;
5.1.20. laiku negrąžinęs šios Sutarties 5.1.8 ir 5.1.19 punktuose nurodytos sumos per atsakingos institucijos sprendime nurodytą terminą, mokėti Finansų ministerijos nustatyto procento dydžio delspinigius nuo grąžintinos paramos lėšų sumos už kiekvieną pavėluotą grąžinti paramos lėšas dieną;
5.1.21. neprašyti kompensuoti iš paramos lėšų PVM, kurio jis iš tikrųjų nesumoka, t. y. to PVM, kuris, remiantis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymu (Žin., 2002, Nr. 35-1271) gali būti traukiamas į PVM atskaitą ir susigrąžintas iš Lietuvos Respublikos biudžeto ir (ar) gali būti susigrąžintas kitais būdais (remiantis kitais galiojančiais teisės aktais, pasirašytomis sutartimis ir pan.). Projekto vykdytojas ir (ar) partneriai įsipareigoja neprašyti kompensuoti iš paramos lėšų PVM nuo to momento, kai įgyja teisę susigrąžinti PVM bet kokiais kitais būdais. Minėta nuostata galioja ir tuo atveju, kai projekto vykdytojas ir (ar) partneriai turėjo ar įgijo teisę susigrąžinti PVM, nepaisant grąžinimo būdų, tačiau savo teise dėl nežinojimo ar kitų priežasčių nepasinaudojo;
5.1.22. į PVM atskaitą netraukti ar kitaip nesusigrąžinti to PVM, kuris jau buvo kompensuotas iš paramos lėšų. Jei projekto vykdytojas ir (ar) partneriai, pasibaigus projekto įgyvendinimo laikotarpiui, įgyja teisę susigrąžinti PVM (nepaisant grąžinimo būdų) (pvz., įsiregistruoja PVM mokėtojais ir įgyja teisę PVM traukti į atskaitą), kuris jau buvo kompensuotas iš paramos lėšų, tai tokiu atveju projekto vykdytojas ir (ar) partneriai įsipareigoja šia teise nepasinaudoti;
5.1.23. projekto vykdytojas ir (ar) partneriai, įsiregistravę PVM mokėtojais ar išsiregistravę iš PVM mokėtojų registro, privalo apie tai raštu informuoti įgaliotą instituciją ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po to, kai gavo minėtą informaciją patvirtinantį dokumentą;
5.1.24. ne vėliau kaip per 30 dienų nuo šios Sutarties 2.1.5 punkte nustatyto termino pradžios pateikti įgaliotai institucijai derinti įgaliotos institucijos nustatytos formos planuojamų mokėjimo prašymų teikimo grafiką. Esant poreikiui, projekto vykdytojas gali keisti grafiką ne dažniau nei kartą per kalendorinį ketvirtį, pateikdamas įgaliotai institucijai derinti patikslintą grafiką. Parama tinkamoms išlaidoms, patirtoms nesuderintose lentelėse nustatytu laikotarpiu, gali būti išmokėta nesilaikant paramos išmokėjimui nustatytų terminų.
5.2. Su projekto vykdytoju ir (ar) partneriais, kurie pažeidžia šios Sutarties 5.1.22 ir 5.1.23 punktuose nurodytus reikalavimus ir apie tai jau buvo įspėti, gali būti nutraukta ši Sutartis ir pareikalauta grąžinti sumokėtas lėšas ar jų dalį. Tie projekto vykdytojai ir (ar) partneriai, kurie pažeidė 5.1.23 punkte nurodytus reikalavimus ir du kartus susigrąžino PVM, privalo grąžinti į biudžetą PVM permoką.
5.3. Projekto vykdytojas negali perleisti jokių savo teisių ir įsipareigojimų, kylančių iš šios Sutarties, tretiesiems asmenims be raštiško atsakingos ir įgaliotos institucijų sutikimo. Projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad projekto partnerių teisės ir įsipareigojimai taip pat nebūtų perleidžiami be raštiško atsakingos ir įgaliotos institucijų sutikimo.
5.4. Projekto rezultatai nuosavybės teise turi priklausyti projekto vykdytojui, partneriui arba jam kartu su partneriais.
6. ĮGALIOTOS INSTITUCIJOS ĮSIPAREIGOJIMAI IR TEISĖS
6.1. Įgaliota institucija, vadovaudamasi atsakingos institucijos priimtais teisės aktais bei įgaliotos institucijos vidaus procedūromis:
6.1.1. ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo tinkamo mokėjimo prašymo užregistravimo dienos įvertina projekto vykdytojo pateiktą mokėjimo prašymą ir, jei šis prašymas gali būti patenkintas, pateikia atsakingai institucijai paraišką dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui (toliau – paraiška atsakingai institucijai) arba išmokėtų EPF lėšų užskaitos lapą (toliau vadinamas – užskaitos lapas), patvirtinus galutinį mokėjimo prašymą, jei bendra pagal projekto vykdytojo pateiktus mokėjimo prašymus pervesta suma (įskaitant ir avansu projekto vykdytojui išmokėtą sumą) yra pasiekusi projektui įgyvendinti skirtą paramos lėšų sumą ir paramos lėšos projekto vykdytojui neturi būti pervedamos;
6.1.2. vykdo projekto administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą bei paramos ir projekto vykdytojo nuosavų lėšų panaudojimo finansinę kontrolę;
6.1.3. stebi projekto įgyvendinimo eigą ir pažangą, planuotų pasiekti projekto rezultatų įgyvendinimą, tikrina ir analizuoja projekto vykdytojo teikiamas ataskaitas bei priima sprendimus dėl jų tvirtinimo, reikalauja papildomos informacijos, jei ataskaitos nėra patvirtinamos;
6.1.4. reikalauja iš projekto vykdytojo papildomos informacijos arba dokumentų, jeigu, įgaliotos institucijos nuomone, pateiktos informacijos nepakanka, kad projekto vykdytojo teikiamos ataskaitos ir mokėjimo prašymai būtų patenkinti. Jei projekto vykdytojo teikiamoms ataskaitoms ir mokėjimo prašymams įvertinti reikia papildomos informacijos, projekto vykdytojas per 5 darbo dienas nuo prašymo dėl papildomų dokumentų pateikimo gavimo dienos privalo pateikti įgaliotai institucijai prašomus dokumentus. Šiam laikotarpiui pratęsiamas ir projekto vykdytojo teikiamų ataskaitų bei mokėjimo prašymų nagrinėjimo laikotarpis įgaliotai institucijai;
6.1.5. vykdo su projektu susijusius patikrinimus (dokumentų patikrinimus, patikras projekto įgyvendinimo vietoje ir pan.), teikia projekto vykdytojui pastabas ir įspėjimus dėl projekto netinkamo įgyvendinimo, reikalauja papildomos informacijos ir atlieka kitus veiksmus, užtikrinančius tinkamą projekto įgyvendinimo priežiūrą bei kontrolę;
6.1.6. nustačiusi, kad esama rimtų paramos panaudojimo pažeidimų, kurių neįmanoma ištaisyti, arba gavusi pagrįstą informaciją apie tokius pažeidimus, įgaliota institucija apie tai praneša atsakingai institucijai ir imasi būtinų priemonių netinkamai panaudotoms paramos lėšoms susigrąžinti;
6.1.7. saugo visus su projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų po projekto įgyvendinimo pabaigos ir prireikus šiuos dokumentus pateikia šios Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms bei asmenims;
7. ATSAKINGOS INSTITUCIJOS TEISĖS IR PAREIGOS
7.1. Atsakinga institucija, vadovaudamasi atsakingos institucijos priimtais teisės aktais ir vidaus procedūromis:
7.1.1. patikrinusi ir patvirtinusi įgaliotos institucijos tinkamai parengtą paraišką atsakingai institucijai, rengia ir teikia paraišką valstybės iždui apmokėti iš atitinkamų metų atsakingos institucijos biudžeto asignavimų ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šios mokėjimo paraiškos gavimo ir užregistravimo atsakingoje institucijoje dienos;
7.1.2. turi teisę inicijuoti paramos teikimo sustabdymą arba nutraukimą ir reikalauti grąžinti jau išmokėtą paramos dalį šios Sutarties 9 skyriuje nustatyta tvarka;
7.1.3. turi teisę papildomai tikrinti paraiškoje atsakingai institucijai dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui pateiktą informaciją ir prašyti įgaliotą instituciją bei projekto vykdytoją pateikti papildomą informaciją arba dokumentus;
7.1.4. privalo saugoti visus su projektu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų po projekto įgyvendinimo pabaigos ir prireikus šiuos dokumentus pateikti šios Sutarties 8.1 punkte nurodytoms institucijoms;
7.1.5. įsipareigoja savo interneto svetainėje (www.socmin.lt) skelbti informaciją (ES ir nacionalinius teisės aktus, dokumentus, išaiškinimus ir kt.), kuri gali būti reikalinga projekto vykdytojui (ir partneriams) šios Sutarties nuostatoms tinkamai vykdyti;
8. SUTARTIES VYKDYMO KONTROLĖ
8.1. Europos Audito Rūmų, Europos Komisijos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, atsakingos institucijos, įgaliotos institucijos, audito institucijos ir tvirtinančios institucijos įgalioti asmenys turi teisę audituoti ir kontroliuoti, kaip yra vykdomas projektas, taip pat turi teisę audituoti ir kontroliuoti projekto vykdytojo finansinę-ūkinę veiklą tiek, kiek ji susijusi su projektu, ir visas kitas aplinkybes, susijusias su projektu ir šia Sutartimi, 10 (dešimt) metų po projekto įgyvendinimo pabaigos.
8.2. Projekto vykdytojas privalo bendradarbiauti su institucijomis bei asmenimis, nurodytais šios Sutarties 8.1 punkte, laiku teikti jiems visą pageidaujamą informaciją, leisti ir sudaryti sąlygas jiems tikrinti projekto įgyvendinimą ir veiklą vietoje, įeiti į visas gamybines, pagalbines ir kitas patalpas, susipažinti su dokumentais, susijusiais su projekto įgyvendinimu ir apskaita.
9. PARAMOS TEIKIMO SUSTABDYMAS, NUTRAUKIMAS, PARAMOS GRĄŽINIMAS
9.1. Įgaliota institucija turi teisę inicijuoti paramos teikimo sustabdymą arba šios Sutarties nutraukimą ir (arba) siūlyti atsakingai institucijai priimti sprendimą dėl projekto vykdytojui suteiktos paramos arba jos dalies grąžinimo, kai projekto vykdytojas:
9.1.2. teikdamas projekto paraišką, prašydamas išmokėti paramos lėšas arba vykdydamas šią Sutartį, pateikia neteisingą, klaidinančią informaciją arba nuslepia informaciją, turinčią reikšmės priimant sprendimą suteikti paramą arba tinkamai šios Sutarties vykdymo kontrolei;
9.1.3. vykdydamas projektą, pažeidžia ES ar Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, kiek jie yra susiję su projekto įgyvendinimu;
9.1.4. nustoja vykdyti projektą, nukrypsta nuo patvirtintų projekto biudžeto išlaidų kategorijų (1.1–1.5 biudžeto eilutės) sumų daugiau kaip 10 procentų (netaikoma biudžeto eilutėms „1. Tiesioginės išlaidos“ ir „2. Netiesioginės išlaidos“, nes keitimai tarp jų yra negalimi), negali pasiekti šioje Sutartyje nustatytų projekto uždavinių, tikslų bei rezultatų ir apie tai neinformuoja įgaliotos institucijos;
9.1.5. neinformuoja įgaliotos institucijos apie įgyvendinant projektą ir per 1 metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos iš projekto sukurtų rezultatų gautas pajamas;
9.1.7. nesuderinęs su įgaliota institucija, perleidžia tretiesiems asmenims savo įsipareigojimus arba teises pagal šią Sutartį;
9.1.8. nevykdo šios Sutarties sąlygų, susijusių su turto draudimu, pranešimu apie draudiminius įvykius bei gautinas draudimo išmokas;
9.1.9. nesudaro sąlygų ar neleidžia šios Sutarties 8.1 punkte nurodytiems asmenims atlikti patikrų vietoje ir (arba) patikrinti, kaip įgyvendinamas projektas ir (arba) kaip vykdoma veikla po paramos suteikimo;
9.1.10. nevykdo šios Sutarties sąlygų, nustatančių projekto vykdytojui pareigą tvarkyti apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi ir palyginama, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams;
9.1.12. nuolat pažeidinėja aplinkos apsaugos, priešgaisrines, higienos, veterinarijos ir kitas taisykles, reglamentuojančias projekto vykdytojo veiklą;
9.1.14. įgyvendindamas projektą, tampa likviduojamas, reorganizuojamas arba jam iškeliama bankroto byla;
9.2. Įgaliota institucija, nustačiusi ir (arba) gavusi informacijos, kad esama šios Sutarties 9.1 punkte išvardytų pažeidimų, registruoja informaciją apie pažeidimus ir per 20 darbo dienų nuo tokios informacijos gavimo atlieka papildomą projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir (arba) patikrą vietoje.
9.3. Įgaliota institucija, atlikusi papildomą projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir (arba) patikrą vietoje ir aptikusi tam tikrų pažeidimų, nustato projekto vykdytojui terminą (ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų), per kurį aptikti pažeidimai turi būti ištaisyti, sustabdo atitinkamo projekto vykdytojo mokėjimo prašymo tikrinimą (jei mokėjimo prašymas yra pateiktas). Tuo atveju, jeigu nustatytų pažeidimų ištaisyti neįmanoma, įgaliota institucija sustabdo atitinkamo projekto vykdytojo mokėjimo prašymo tikrinimą ir atlieka šios Sutarties 9.4 punkte nustatytus veiksmus.
9.4. Jei projekto vykdytojas per nustatytą terminą nepašalina aptiktų pažeidimų, įgaliota institucija šią informaciją registruoja ir per 10 darbo dienų apie patikrinimo rezultatus bei aptiktus pažeidimus informuoja atsakingą instituciją ir siūlo atsakingai institucijai sustabdyti ar nutraukti paramos teikimą arba sumažinti paramą projekto vykdytojui. Įgaliota institucija, įtarusi nusikalstamą veiką, susijusią su EPF paramos panaudojimu, kuo skubiau, bet ne vėliau nei per 5 darbo dienas, informuoja atsakingą instituciją, o pastaroji savo ruožtu informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, kartu pateikdama visą turimą informaciją.
9.5. Atsakinga institucija, gavusi įgaliotos institucijos pasiūlymą dėl paramos teikimo sustabdymo arba nutraukimo, per 20 darbo dienų išnagrinėja šį pasiūlymą ir priima sprendimą:
9.5.2. nutraukti paramos teikimą, nutraukti šią Sutartį ir (arba) pareikalauti grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį;
9.6. Projekto vykdytojas gali pateikti atsakingai institucijai tik tuos motyvuotus paaiškinimus, papildomą informaciją ir dokumentus, kurių negalėjo pateikti įgaliotai institucijai. Informaciją, motyvuotus paaiškinimus ir dokumentus atsakinga institucija išnagrinėja ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos gavimo dienos ir priima vieną iš sprendimų, nurodytų šios Sutarties 9.5 punkte.
9.7. Atsakinga institucija, priimdama sprendimą dėl netinkamai įgyvendinamo projekto, atsižvelgia į tai, ar projektas įgyvendinamas netinkamai dėl projekto vykdytojo kaltės bei aplaidumo, ar dėl objektyvių aplinkybių, kurių neįmanoma buvo numatyti, teikiant projekto paraišką.
9.8. Atsakinga institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos apie priimtą sprendimą informuoja įgaliotą instituciją ir projekto vykdytoją.
9.9. Projekto vykdytojas, gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo arba šios Sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 10 darbo dienų, įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu informuoti atsakingą instituciją.
9.10. Sustabdytą paramos teikimą atsakinga institucija gali atnaujinti tik projekto vykdytojui pašalinus pažeidimus ir raštu apie tai informavus atsakingą ir įgaliotą institucijas.
9.11. Ši Sutartis laikoma nutraukta po to, kai atsakinga institucija priima sprendimą nutraukti paramos teikimą, šią Sutartį ir pareikalauja grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį.
10. KONFIDENCIALUMAS
10.1. Projekto vykdytojas sutinka, kad Šalys rinktų, kauptų ir apdorotų informaciją, duomenis (tarp jų ir asmens duomenis) apie jį ir jo veiklą, būtiną sprendimams dėl paramos skyrimo priimti ir kitiems tikslams, susijusiems su projekto įgyvendinimo priežiūra ir kontrole.
10.2. Atsakinga ir įgaliota institucijos įsipareigoja saugoti ir neviešinti sudarant ir įgyvendinant šią Sutartį gautos informacijos, susijusios su projekto vykdytojo veikla, išskyrus informaciją, susijusią su viešinimo ir informavimo priemonėmis.
11. SUTARTIES PAKEITIMAS, SUTARTIES ATSISAKYMAS
11.1. Šios Sutarties pakeitimai gali būti fiksuojami trimis būdais:
11.1.2. keičiant šią Sutartį, Šalims pasirašant papildomą susitarimą dėl šios Sutarties pakeitimo (toliau vadinama – papildomas susitarimas);
11.2. Projekto vykdytojui pakanka raštu informuoti įgaliotą instituciją apie projekto pakeitimus, kurie nėra įvardyti šios Sutarties 11.3 punkte ir kurie neturi esminio poveikio projekto apimčiai, tikslams ir uždaviniams. Įgaliota institucija per 15 darbo dienų nuo pranešimo gavimo įgaliotoje institucijoje dienos privalo raštu pritarti arba motyvuotai nepritarti pakeitimui ir apie tai informuoti projekto vykdytoją. Pakeitimas įsigalioja nuo pritarimo rašte nurodytos dienos.
11.3. Ši Sutartis turi būti keičiama Šalims pasirašant papildomą susitarimą, jeigu:
11.3.2. kurios nors projekto biudžeto išlaidų kategorijos suma nukrypusi nuo planuotos sumos daugiau kaip 10 procentų. Biudžeto išlaidų kategorija suprantama kaip biudžeto išlaidų eilutė, kurios numerį sudaro du skaitmenys (t. y. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 ir 1.5 biudžeto eilutės). Keitimai tarp 1 biudžeto eilutės „Tiesioginės išlaidos“ ir 2 biudžeto eilutės „Netiesioginės išlaidos“ negalimi;
11.3.4. atsiranda kitų nenumatytų aplinkybių, lemiančių esminį projekto įgyvendinimo nukrypimą nuo šios Sutarties sąlygų;
11.3.5. atsakinga institucija priima sprendimą sumažinti paramą projekto vykdytojui arba kitaip pakeisti šią Sutartį;
11.4. Atsiradus šios Sutarties 11.3 punkte išvardytoms aplinkybėms, projekto vykdytojas privalo raštu pateikti įgaliotai institucijai prašymą pakeisti šią Sutartį ir kartu su prašymu pateikti visus prašymą pagrindžiančius įrodymus.
11.5. Įgaliota institucija, gavusi prašymą dėl šios Sutarties pakeitimo, turi įvertinti prašymo aplinkybes bei pagrįstumą ir per 10 (dešimt) darbo dienų pateikti rekomendacinio pobūdžio pasiūlymą atsakingai institucijai dėl galimo šios Sutarties keitimo. Pasiūlyme įgaliota institucija išdėsto savo nuomonę ir ją pagrindžiančius argumentus dėl projekto vykdytojo prašymo.
11.6. Galutinį sprendimą dėl prašymo pakeisti šią Sutartį priima atsakinga institucija, atsižvelgdama į įgaliotos institucijos pasiūlymą.
11.7. Paprastai prašymas dėl šios Sutarties pakeitimo patenkinamas, jeigu numatoma, kad, pakeitus šią Sutartį, projektas galėtų duoti daugiau socialinės ir ekonominės naudos, geriau prisidėtų prie programos tikslų įgyvendinimo. Taip pat atsižvelgiama į aplinkybes, kurių projekto vykdytojas negalėjo numatyti, teikdamas paraišką.
11.8. Jeigu įgaliota institucija siūlo patenkinti projekto vykdytojo prašymą pakeisti šią Sutartį arba patenkinti su tam tikromis sąlygomis, ji pateikia atsakingai institucijai aiškinamąjį raštą bei tris papildomo susitarimo egzempliorius. Jeigu įgaliota institucija siūlo netenkinti projekto vykdytojo prašymo pakeisti šią Sutartį, ji pateikia atsakingai institucijai tik aiškinamąjį raštą, kuriame išdėsto atmetimo motyvus.
11.9. Jeigu atsakinga institucija pritaria įgaliotos institucijos siūlymui patenkinti projekto vykdytojo prašymą pakeisti šią Sutartį ir neturi pastabų dėl papildomo susitarimo turinio, atsakinga institucija per 10 darbo dienų po to, kai buvo gautas įgaliotos institucijos aiškinamasis raštas ir papildomas susitarimas, priima sprendimą dėl šios Sutarties keitimo, pasirašo papildomo susitarimo tris egzempliorius ir išsiunčia juos paštu (arba pristato kitokiais būdais) įgaliotai institucijai.
11.10. Atsakinga institucija, nepritarusi įgaliotos institucijos siūlymui patenkinti projekto vykdytojo prašymą pakeisti šią Sutartį arba nepritarusi įgaliotos institucijos siūlymui netenkinti projekto vykdytojo prašymo pakeisti šią Sutartį, praneša įgaliotai institucijai tokio sprendimo motyvus. Jeigu atsakinga institucija nepritaria šios Sutarties pakeitimui, įgaliota institucija apie tai per 2 darbo dienas informuoja projekto vykdytoją. Jeigu atsakinga institucija nepritaria įgaliotos institucijos siūlymui netenkinti projekto vykdytojo prašymo pakeisti šią Sutartį, įgaliota institucija per 10 darbo dienų parengia ir pateikia atsakingai institucijai papildomą susitarimą.
11.11. Įgaliota institucija, gavusi iš atsakingos institucijos pasirašytus tris papildomo susitarimo egzempliorius, juos pasirašo ir kartu su raštu dėl pritarimo šios Sutarties pakeitimui išsiunčia projekto vykdytojui per 2 darbo dienas. Įgaliotos institucijos rašte dėl pritarimo šios Sutarties pakeitimui nurodoma, kokiems projekto vykdytojo siūlytiems šios Sutarties pakeitimams pritarta bei terminas, per kurį projekto vykdytojas privalo pasirašyti visus tris papildomo susitarimo egzempliorius ir du iš jų grąžinti (išsiųsti registruotu laišku arba pristatyti asmeniškai) įgaliotai institucijai.
11.12. Jeigu projekto vykdytojas per nurodytą laiką neatsiunčia pasirašyto papildomo susitarimo, laikoma, kad jis nesutiko su pasiūlytu šios Sutarties pakeitimu ir ši Sutartis galioja be pakeitimų.
11.13. Visais atvejais apie sutikimą arba nesutikimą keisti šią Sutartį projekto vykdytojas informuojamas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos, jei su juo buvo pateikti visi prašymą pagrindžiantys įrodymai.
11.14. Šios Sutarties pakeitimai įsigalioja po to, kai papildomą susitarimą pasirašo visos Šalys, jeigu papildomame susitarime nenurodyta vėlesnė data.
11.15. Vienašališku atsakingos institucijos sprendimu ši Sutartis gali būti keičiama, kai atsakinga institucija priima sprendimą sumažinti paramą šios Sutarties 9 skyriuje nustatyta tvarka ir pagrindais arba kai keičiasi Lietuvos Respublikos ir (ar) ES teisės aktų nuostatos, dėl kurių reikia keisti šią Sutartį.
11.16. Šios Sutarties 11.15 punkte nustatytu atveju įgaliota institucija projekto vykdytojui siunčia atsakingos institucijos sprendimą pakeisti šią Sutartį. Projekto vykdytojui atsisakius vykdyti pakeistos šios Sutarties sąlygas, ši Sutartis nutraukiama.
11.17. Projekto vykdytojas turi teisę vienašališkai atsisakyti vykdyti šią Sutartį ir gauti paramą, jeigu jam nebuvo išmokėta jokia paramos lėšų dalis arba jis grąžino visas išmokėtas paramos lėšas. Ši Sutartis taip pat gali būti nutraukiama projekto vykdytojo iniciatyva, kai įgaliotai institucijai pateikiami dokumentai apie atsisakymą vykdyti projektą ar šią Sutartį arba apie projekto vykdytojo likvidavimą, reorganizavimą arba jam iškeltą bankroto bylą. Įgaliota institucija apie projekto vykdytojo prašymą informuoja atsakingą instituciją, kuri priima sprendimus dėl šios Sutarties nutraukimo ir (ar) lėšų susigrąžinimo (jeigu taikoma). Ši Sutartis laikoma nutraukta nuo sprendimo priėmimo momento. Atsakingos institucijos sprendimas siunčiamas projekto vykdytojui ir įgaliotai institucijai.
12. TAIKYTINA TEISĖ IR GINČŲ SPRENDIMAS
13. PRANEŠIMAI
13.1. Pranešimai Šalims turi būti siunčiami šiais adresais:
atsakingai institucijai: _______________________;
įgaliotai institucijai: _______________________ _;
projekto vykdytojui: _________________________.
13.2. Pranešimas laikomas įteiktu praėjus 2 (dviem) darbo dienoms nuo jo išsiuntimo registruotu paštu.
13.3. Pranešimas gali būti išsiųstas telefakso aparatu šiais numeriais:
atsakingai institucijai: ____________________;
įgaliotai institucijai: ______________________;
projekto vykdytojui:______________________.
13.4. Pranešimo išsiuntimą patvirtina siuntėjo telefakso spausdinama ataskaita. Negavęs pranešimo, asmuo privalo įrodyti, kad jo telefakso aparatas nepriėmė pranešimo.
13.5. Šalys privalo viena kitą informuoti apie savo adreso ar telefakso aparato numerio pasikeitimą. Šalis, neįvykdžiusi šio reikalavimo, negali pareikšti pretenzijų ar atsikirtimų, kad kitos šalies veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka šios Sutarties sąlygų arba ji negavo pranešimų, siųstų pagal šiuos duomenis.
14. KITOS SĄLYGOS
14.1. Šalys yra atleidžiamos nuo atsakomybės dėl šios Sutarties vykdymo vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) 6.212 straipsniu ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840 (Žin., 1996, Nr. 68-1652).
14.2. Ši Sutartis įsigalioja nuo jos Šalių pasirašymo momento ir galioja iki visiško Šalių įsipareigojimų įvykdymo arba šios Sutarties nutraukimo.
SUTARTIES PRIEDAI:
ŠALIŲ PARAŠAI
Atsakingai institucijai atstovaujančio asmens pareigų pavadinimas |
|
|
|
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
|
A. V. |
|
|
|
|
Įgaliotai institucijai atstovaujančio asmens pareigų pavadinimas |
|
|
|
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
|
A. V. |
|
|
|
|
Projekto vykdytojui atstovaujančio asmens pareigų pavadinimas |
|
|
|
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
|
A. V. |
|