LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NOTARIATO ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO
1994 m. rugsėjo 22 d. Nr. I-597
Vilnius
Pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos notariato įstatymą (Žin., 1992, Nr. 28-810):
1. 2, 3 ir 4 straipsnius išdėstyti taip:
„2 straipsnis. Notaras
Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šiame įstatyme numatytas funkcijas, užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų.
Notariniams veiksmams atlikti notaras steigia savo biurą. Keli notarai gali steigti vieną biurą, sudarydami bendros veiklos sutartį. Notarų biuras nėra komercinės ūkinės veiklos subjektas.
3 straipsnis. Teisė užimti notaro pareigas
Notaru gali būti Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį teisinį išsilavinimą, ne mažiau kaip trejus metus buvęs kandidatu į notarus (asesoriumi) ir išlaikęs notaro kvalifikacinį egzaminą. Lietuvos Respublikos pilietis, kuris turi mokslo laipsnį arba ne mažesnį kaip dešimties metų teisininko darbo stažą, gali būti notaru, atlikęs ne trumpesnę kaip trijų mėnesių notaro praktiką ir išlaikęs notaro kvalifikacinį egzaminą.
Konkurso nuostatus Lietuvos Respublikos notarų rūmų teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras.
4 straipsnis. Kandidatai į notarus (asesoriai)
Kandidatus į notarus (asesorius) priima ir atleidžia Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Notarų rūmų prezidiumo teikimu.
Kandidatų į notarus (asesorių) priėmimo ir atleidimo tvarką, mokymosi sąlygas ir apmokėjimą nustato Notarų rūmų prezidiumas.“
3. 16, 19, 22, 23 ir 24 straipsnius išdėstyti taip:
„16 straipsnis. Notaro atsakomybė
Notaras, atlikdamas šiame įstatyme numatytas funkcijas pažeidęs įstatymų bei kitų norminių aktų reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka kaip valstybės pareigūnas.
Už notarinio veiksmo atlikimą ir teisines bei technines paslaugas notaras ima atlyginimą, kurio dydį nustato Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, suderinusi su Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir su Valstybine kainų ir konkurencijos tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
„22 straipsnis. Notaro atstovavimas ir pavadavimas
Jeigu notaras negali eiti savo pareigų (atostogos, liga ar kitos priežastys), apie tai jis turi pranešti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai, kuri paskiria notaro atstovą arba paveda pavaduoti kitam notarui.
Notaro atstovu gali būti paskirtas tik toks asmuo, kuris yra išlaikęs notaro kvalifikacinį egzaminą.
23 straipsnis. Notaro įgaliojimų pasibaigimas
Notaro įgaliojimai pasibaigia:
4) nuteisus jį už tyčinį nusikaltimą arba neatsargų nusikaltimą tarnyboje ar teismo nuosprendžiu uždraudus eiti notaro pareigas;
24 straipsnis. Notaro veiklos tęstinumas
Pasibaigus notaro įgaliojimams, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija priima sprendimą dėl tolesnės biuro veiklos, neatliktų notarinių veiksmų tęsimo ir dokumentų perdavimo.“
4. 26 straipsnyje:
3) 13 punktą išdėstyti taip:
5. 27 straipsnyje:
1) 12 punktą išdėstyti taip:
6. 29 straipsnį išdėstyti taip:
„29 straipsnis. Notarinių veiksmų atlikimo terminai
7. 30 straipsnį papildyti antrąja dalimi:
8. 34 straipsnį papildyti antrąja dalimi:
10. 46 straipsnio: