LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1992 M. SPALIO 21 D. NUTARIMO NR. 786 „DĖL VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS BRANDUOLINĖS ENERGIJOS SAUGOS KONSULTACINIO KOMITETO ĮSTEIGIMO

 

1997 m. liepos 4 d. Nr. 722

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Iš dalies pakeičiant Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 786 „Dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 32–1004):

1.1. pripažinti netekusiu galios 3 punktą;

1.2. išdėstyti 7.17, 8.5 ir 10.3 punktus taip:

7.17. kasmet pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Ūkio ministerijai pažymą apie atominės energetikos objektų saugos būklę ir kitais su tuo susijusiais klausimais. Įvykus atominės energetikos objekte avarijai ar incidentui, inspekcijos viršininkas praneša Lietuvos Respublikos Vyriausybei apie objekto būklę, avarijos ar incidento pavojingumo laipsnį ir personalo bei gyventojų apsaugos priemonių vykdymą;

8.5. siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Ūkio ministerijai sustabdyti (nutraukti) atominės energetikos objektų eksploatavimą nesibaigus jų eksploatavimo laikui, jeigu neužtikrinamas šių objektų saugumas;

10.3. tvirtina inspekcijos aparato struktūrą ir etatų sąrašą, neviršydamas darbo užmokesčio fondo, taip pat struktūrinių padalinių nuostatus, nustato viršininko pavaduotojo, padalinių vadovų atsakomybę už vadovavimą inspekcijos veiklos sritims“;

1.3. papildyti nurodytuosius nuostatus skyriumi „Inspekcijos taryba“:

 

Inspekcijos taryba

 

13. Formuoti branduolinės energetikos saugos strategiją Lietuvos Respublikos Vyriausybei padeda inspekcijos taryba (toliau vadinama – taryba). Tarybos veikla ir sprendimai neapriboja inspekcijos, kaip reguliuojančiojo organo, nepriklausomumo ir atsakomybės.

14. Svarbiausieji tarybos uždaviniai yra šie:

14.1. nustatyti pagrindines inspekcijos darbo kryptis;

14.2. svarstyti ir tvirtinti ilgalaikio inspekcijos strateginio plėtojimo planus;

14.3. tvirtinti inspekcijos veiklos metines ataskaitas ir svarstyti inspekcijos finansines ataskaitas;

14.4. svarstyti metinius inspekcijos darbo planus ir pasiūlymus dėl Lietuvos valstybės biudžeto sudarymo;

14.5. tvirtinti mokslo tyrimų ir ekspertizių planavimo bei užsakymo principus;

14.6. skatinti inspekcijos ir valstybinės valdžios bei valdymo institucijų bendradarbiavimą;

14.7. svarstyti inspekcijos viršininko ir tarybos narių siūlomus klausimus;

14.8. skatinti informacijos branduolinės energetikos saugos klausimais teikimą Lietuvos Respublikos Seimui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir visuomenei;

14.9. stebėti inspekcijos veiklą, susijusią su jos uždavinių įgyvendinimu, politika ir finansais.

15. Taryba sudaroma iš septynių narių. Tarybos nariais skiriami du Lietuvos Respublikos Seimo nariai (vienas iš jų turi priklausyti opozicinei frakcijai), po vieną Aplinkos apsaugos ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės atstovą, inspekcijos viršininkas ir du nariai, gerai išmanantys branduolinę energetiką. Tarybos nariais gali būti tik Lietuvos Respublikos piliečiai.

16. Tarybos narius, jos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Inspekcijos viršininkas negali būti skiriamas tarybos pirmininku ar pirmininko pavaduotoju. Tarybos narys gali atsistatydinti iš pareigų dar nesibaigus jo kadencijai, raštu pranešdamas apie tai pirmininkui ne vėliau kaip prieš mėnesį. Naujas tarybos narys turi būti paskiriamas per mėnesį.

17. Tarybos posėdžiai turi vykti ne rečiau kaip keturis kartus per metus. Posėdžių protokolus tvarko paskirtas inspekcijos darbuotojas.

18. Tarybą ūkiškai ir techniškai aptarnauja inspekcija.

19. Taryba ne rečiau kaip kartą per metus pateikia savo veiklos ataskaitą Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

20. Tarybos sprendimai priimami balsuojant. Balsavimo metu kiekvienas narys turi vieną balsą. Tarybos sprendimai priimami paprastąja balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, pirmininko balsas lemiamas. Negalintis dalyvauti posėdyje tarybos narys raštiškai gali pareikšti, ar jis už ar prieš priimamą sprendimą. Tarybos sprendimai laikomi galiojančiais, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip penki tarybos nariai. Tarybos nariai atsako už savo priimtus sprendimus pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

21. Tarybos narys gali nesutikti su tarybos sprendimu ir turi teisę išreikšti savo atskirą nuomonę, kuri įrašoma į posėdžio protokolą“.

2. Paskirti Kazį Almeną, Merilendo universiteto (JAV) profesorių, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos tarybos pirmininku ir pavesti jam iki 1997 m. gruodžio 1 d. pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos tarybos sudarymo.

3. Įsteigti Lietuvos Respublikos branduolinės energijos saugos konsultacinį komitetą ir patvirtinti jo sudėtį (pridedama).

4. Patvirtinti Lietuvos Respublikos branduolinės energijos saugos konsultacinio komiteto nuostatus (pridedama).

5. Pripažinti netekusiais galios:

5.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. gegužės 17 d. potvarkį Nr. 367p „Dėl Branduolinės ir radiacinės saugos konsultacinio komiteto įsteigimo“;

5.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. rugpjūčio 19 d. potvarkį Nr. 603p „Dėl Branduolinės ir radiacinės saugos konsultacinio komiteto sudėties“;

5.3. Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 1994 m. spalio 21 d. potvarkį Nr. 574p „Dėl Branduolinės ir radiacinės saugos konsultacinio komiteto sudėties“.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Gediminas Vagnorius

 

Ūkio ministras                                                                                            Vincas Babilius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. liepos 4 d. nutarimu Nr. 722

 

Lietuvos Respublikos branduolinės energijos saugos konsultacinis komitetas

 

J. Vilemas

Lietuvos energetikos instituto direktorius (komiteto pirmininkas)

E. Bubelis

Ignalinos atominės elektrinės mokslinės saugumo analizės grupės vyresnysis mokslinis bendradarbis (komiteto sekretorius)

R. Budnitzas

JAV akcinės bendrovės „Ateities resursų asociacija“ direktorius

M. Hainsas

branduolinės saugos konsultantas iš Didžiosios Britanijos

J. Laksonenas

Suomijos radiacinės ir branduolinės saugos centro generalinis direktorius

J. Nistadas

Švedijos branduolinės energijos inspektorato specialių projektų direktorius

N. Šteinbergas

bendros Ukrainos ir JAV įmonės „Atomaudit“ direktorius

A. Takeda

Japonijos atominės energetikos kompanijos techninis konsultantas

E. Ušpuras

Ignalinos atominės elektrinės mokslinės saugumo analizės grupės vadovas

K. Volfertas

Vokietijos branduolinių reaktorių saugos bendrovės Termohidraulikos departamento vadovas

D. Queniart

Prancūzijos branduolinės saugos ir apsaugos instituto departamento direktorius

______________

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. liepos 4 d. nutarimu Nr. 722

 

Lietuvos Respublikos branduolinės energijos saugos konsultacinio komiteto nuostatai

 

1. Lietuvos Respublikos branduolinės energijos saugos konsultacinis komitetas (toliau vadinama – komitetas) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės patariamasis organas branduolinės energijos saugos klausimais.

2. Svarbiausieji komiteto uždaviniai yra:

2.1. padėti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir patarti Ūkio ministerijai, Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai svarbiausiais Ignalinos atominės elektrinės saugos klausimais;

2.2. stebėti ir analizuoti, kaip vykdomos saugumo gerinimo rekomendacijos Ignalinos atominėje elektrinėje, ir konsultuoti visas institucijas, prisidedančias prie šių rekomendacijų vykdymo;

2.3. patarti Lietuvos Respublikos Vyriausybei svarbiausiais branduolinės energijos klausimais, įskaitant projektavimą, statybą, rekonstravimą ir galimą demontavimą;

2.4. skatinti pasikeitimą informacija branduolinės energijos saugos klausimais tarp Lietuvos ir kitų valstybių.

3. Komitetas sudaromas iš vienuolikos narių. Narystė yra savanoriška ir neapmokama.

4. Komiteto sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Komiteto nariais gali būti ir užsienio valstybių ekspertai. Pirmininkas ir sekretorius turi būti Lietuvos Respublikos piliečiai.

5. Komiteto posėdžiai turi vykti ne rečiau kaip tris kartus per metus. Dalyvauti posėdžiuose prireikus kviečiami suinteresuotų organizacijų atstovai.

6. Komiteto sprendimai laikomi galiojančiais, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komiteto narių. Komiteto išvados ir rekomendacijos priimamos bendru sutarimu.

7. Nagrinėjamus klausimus gali siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai, Ūkio ministerija, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Ignalinos atominė elektrinė ir kiekvienas komiteto narys.

8. Komitetas teikia išvadas ir rekomendacijas, kurias prireikus svarsto Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir kitos valstybės valdymo institucijos. Apie priimtus sprendimus komitetas informuoja visuomenę.

9. Prireikus komitetas gali sudaryti laikinas darbo grupes.

10. Komitetą ūkiškai ir techniškai aptarnauja ta įstaiga, kurios vadovas ar kitas pareigūnas paskirtas komiteto pirmininku.

______________