LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIGONIŲ NUKREIPIMO GYDYTI IR KONSULTUOTI Į UŽSIENĮ
1999 m. liepos 27 d. Nr. 349
Vilnius
Siekdamas užtikrinti racionalų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų panaudojimą ir tikslingą ligonių nukreipimą gydyti ir konsultuoti į užsienį,
1. Patikslinu Ligonių siuntimo gydyti ir konsultuoti į užsienį išlaidų apmokėjimo tvarką (pridedama).
2. Sudarau komisiją ligonių prašymams nagrinėti ir sprendimams dėl jų gydymo ir konsultacijų užsienyje priimti:
K. Štaras – sveikatos apsaugos viceministras (pirmininkas),
N. Mačiulienė – Sveikatos apsaugos ministerijos Medicinos pagalbos skyriaus viršininkė,
K. Runkelė – Valstybinės ligonių kasos Medicininių technologijų vertinimo skyriaus viršininkas.
3. Laikau netekusiais galios Sveikatos apsaugos ministerijos 1998 07 20 įsakymą Nr. 406 „Dėl komisijos sudarymo siųsti ligonius gydytis ir konsultuotis į užsienį, apmokant jų išlaidas“ ir sveikatos apsaugos ministro 1999 01 22 įsakymą Nr. 46 „Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos 1998 07 20 įsakymo Nr. 406 dalinio pakeitimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
1999 07 27 įsakymu Nr. 349
Ligonių siuntimo gydyti ir konsultuoti į užsienį išlaidų apmokėjimo tvarka
1. Gydymas ir konsultavimas užsienyje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis gali būti organizuojamas piliečiams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, kuriems buvo taikyti visi Lietuvoje galimi tyrimo ir gydymo metodai, o užsienyje būtų galima suteikti papildomus ar naujus, kurių prognozuojami rezultatai būtų geri.
2. Sprendimą dėl būtinumo gydytis užsienyje priima Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta komisija, vadovaujama viceministro.
3. Gydantys gydytojai nustatyta tvarka siunčia ligonius konsultuoti į universitetines klinikas, kurių specialistai atrenka kandidatus gydyti ir konsultuoti užsienyje.
4. Esant medicininių parodymų ir suderinus su Sveikatos apsaugos ministerijos neetatiniu vyriausiuoju specialistu, parengiami išrašai iš ligos istorijos lietuvių ir užsienio kalbomis (po 2 egz.). Universitetinių ligoninių specialistų išrašuose turi būti įrašyti visi reikalingi duomenys apie ligonio sveikatos būklę (diagnozė lietuvių ir lotynų kalbomis), atlikti tyrimai, taikytas gydymas. Reikia nurodyti gydymo ar ištyrimo metodus, kurių nėra galimybės atlikti Lietuvoje, ir jų atlikimo tikslingumą pagrįsti prognozuojamais gerais rezultatais. Šie išrašai patvirtinami gydymo įstaigos vadovo.
5. Gydymo įstaigą užsienyje parenka ir gydymosi aplinkybes bei laiką suderina universitetinių ligoninių specialistai. Dokumentuose, pateiktuose Sveikatos apsaugos ministerijos Medicinos pagalbos skyriui, turi būti nurodytas tikslus užsienio šalies ir gydymo įstaigos, į kurią, jų nuomone, reikėtų siųsti ligonį, pavadinimas, adresas, faksas, telefonas, preliminari gydymo kaina, tos gydymo įstaigos atstovo, su kuriuo suderintas paciento iš Lietuvos priėmimas, pavardė.
Medicinos pagalbos skyriui turi būti pateikti šie dokumentai:
6. Medicinos pagalbos skyriaus specialistai įvertina visus dokumentus bei būtinumą gydytis ar konsultuotis užsienyje, po to dokumentai perduodami komisijai.
7. Komisijai priėmus sprendimus, Sveikatos apsaugos ministerijos Medicinos pagalbos skyrius parengia lydraštį ir kartu su komisijos protokolu bei vykstančių į užsienį gydytis ar konsultuotis ligonių dokumentų originalais perduoda Valstybinei ligonių kasai ir informuoja gydymo įstaigą.
8. Valstybinė ligonių kasa, vadovaudamasi Sveikatos apsaugos ministerijos komisijos sprendimu, išduoda garantinį raštą dėl konsultavimo ir gydymo išlaidų užsienyje kompensavimo.
9. Valstybinė ligonių kasa perveda pinigus užsienio gydymo įstaigai pagal išsamią detalizuotą sąskaitą arba kompensuoja pervedimu į asmeninę sąskaitą, jei pacientai už gydymą susimokėjo savo lėšomis. Valstybinė ligonių kasa už gydymą užsienyje atsiskaito tik su įstaigomis, kurios suteikė paslaugą, o ne tarpinėmis organizacijomis, fondais.
10. Ligonių, siunčiamų gydyti ar konsultuoti į užsienį, kelionės (transporto) išlaidas apmoka Valstybinė ligonių kasa pagal ligonio (ar jo palydovo) pareiškimą, pateikus kelionės bilietus.
11. Transporto išlaidos apmokamos ir ligonį lydintiems asmenims, jeigu tai buvo būtina dėl ligonio sveikatos būklės ir nurodyta priimtame apie siuntimą gydytis užsienyje sprendime.
12. Išvykusiems gydytis į užsienį pacientams be Sveikatos apsaugos ministerijos komisijos sprendimo gydymas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų nekompensuojamas.