LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL SMULKAUS IR VIDUTINIO VERSLO SUBJEKTŲ VIDUTINIO SĄRAŠINIO METINIO DARBUOTOJŲ SKAIČIAUS APSKAIČIAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. vasario 26 d. Nr. 4-85/1K-052

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2002, Nr. 105-4689) 3 straipsniu ir vykdydami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 9 d. nutarimą Nr. 5 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą“ (Žin., 2003, Nr. 4-119):

1. Tvirtiname Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarką (pridedama).

2. Pripažįstame netekusiu galios Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2000 m. vasario 4 d. įsakymą Nr. 59/17 „Dėl smulkaus ir vidutinio verslo subjekto statuso įgijimo ir jo netekimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 13-330).

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                                  PETRAS ČĖSNA

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro,

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2003 m. vasario 26 d.

įsakymu Nr. 4-85/1K-052

 

SMULKAUS IR VIDUTINIO VERSLO SUBJEKTŲ VIDUTINIO SĄRAŠINIO METINIO DARBUOTOJŲ SKAIČIAUS APSKAIČIAVIMO TVARKA

 

1. Ši tvarka nustato vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo principus teikiant pagalbą smulkaus ir vidutinio verslo subjektams pagal Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme (Žin., 1998, Nr. 109-2993; 2002, Nr. 105-4689) nustatytas pagalbos formas.

2. Vidutinis sąrašinis metinis darbuotojų skaičius – tai pagrindinėje darbovietėje dirbančių darbuotojų skaičius neatsižvelgiant į jų darbo laiko trukmę.

3. Į vidutinį sąrašinį darbuotojų skaičių neįskaitoma: moterys, kurioms suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai; asmenys, atliekantys privalomąją pradinę karo tarnybą arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą; asmenys, sudarę autorines sutartis.

4. Vidutiniam sąrašiniam metiniam darbuotojų skaičiui apskaičiuoti įmonė pasirenka vieną iš šių būdų:

4.1. Įmonėse, kuriose didelė darbuotojų kaita, vidutinis sąrašinis metinis darbuotojų skaičius apskaičiuojamas darbuotojų, dirbusių kiekvieną ataskaitinių metų kalendorinę dieną, skaičių padalijant iš tų metų kalendorinių dienų skaičiaus. Švenčių ir poilsio dienomis nurodomas darbuotojų skaičius, buvęs per paskutinę darbo dieną prieš švenčių ar poilsio dienas. Įmonės, kuriose darbo savaitė yra trumpesnė nei 5 ar 6 dienos, likusiomis nustatytos darbo savaitės dienomis pakartoja per paskutinę darbo dieną dirbusių darbuotojų skaičių. Darbuotojai, kurie nedirbo dėl prastovos ar kurie buvo išėję nemokamų atostogų, prilyginami dirbantiems visą mėnesį, todėl jų skaičius turėtų būti nurodomas kiekvieną kalendorinę dieną.

4.2. Įmonės, kuriose darbuotojų kaita nedidelė, vidutinis sąrašinis metinis darbuotojų skaičius apskaičiuojamas taikant chronologinį vidurkį vadovaujantis šia formule:

 

kur:

D – vidutinis sąrašinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius metus;

Dgro – darbuotojų skaičius iki ataskaitinių metų gruodžio 31 d.;

Ds – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų sausio 31 d.;

Dv – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų vasario 28 d. arba 29 d.;

– darbuotojų skaičius kitų mėnesių paskutinę dieną;

Dl – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų lapkričio 30 d.;

Dgr1 – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų gruodžio 31 d.;

4.2.1. jei paskutinė mėnesio diena yra poilsio ar šventės diena, tai skaičiuojant imamas darbuotojų skaičius per paskutinę darbo dieną;

4.2.2. apskaičiuojant vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių konkrečiais metais darbuotojų skaičius dalijamas iš 12. Jei įmonė veikė ne visus metus, tai šis skaičius dalijamas iš mėnesių, kuriais įmonė vykdė veiklą, skaičiaus.

______________