LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL AKCIJŲ, ĮSIGYTŲ UŽ VALSTYBĖS VIENKARTINES IŠMOKAS IR KITAS TIKSLINES KOMPENSACIJAS AR RUBLIUS, PARDAVIMO AR PERLEIDIMO

 

1992 m. birželio 26 d. Nr. 499

Vilnius

 

Atsižvelgdama į tai, kad pagal Lietuvos Respublikos valstybinio turto pirminio privatizavimo įstatymą asmenys, įsigiję akcijų už valstybės vienkartines išmokas ir kitas tikslines kompensacijas ar rublius, nuo 1992 m. liepos 1 d. gali savo akcijas parduoti ar kitaip perleisti kitų asmenų nuosavybėn, ir siekdama apsaugoti akcininkų, turinčių privatizuotų įmonių, taip pat investicinių akcinių bendrovių akcijų, interesus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Nustatyti, kad:

1.1. privatizuotų įmonių ir investicinių akcinių bendrovių akcininkai, įsigiję vardinių akcijų (dalį įmonės įstatinio kapitalo) už valstybės vienkartines išmokas ir kitas tikslines kompensacijas ar rublius (išskyrus 1.2 ir 1.3 punktuose nurodytus atvejus), nuo 1992 m. liepos 1 d. turi teisę parduoti ar kitaip perleisti šias akcijas kitų asmenų nuosavybėn Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo nustatyta tvarka.

Jeigu akcininkui nebuvo išduotos akcijos, o tik laikinasis akcininko pažymėjimas, jis turi teisę parduoti ar kitaip perleisti kitam asmeniui visas arba dalį šiame pažymėjime nurodytų akcijų. Parduodant akcijas, akcininkų registracijos knygoje daromi atitinkami įrašai apie akcijų pardavimą ar perleidimą, kartu anuliuojamas turėtasis laikinasis akcininko pažymėjimas (jeigu nebuvo išduotos akcijos) ir vietoj jo akcijų savininkams išduodami nauji laikinieji akcininko pažymėjimai. Naujai išduodamame laikinajame akcininko pažymėjime turi būti padarytas specialus įrašas, nurodantis, vietoj kurio (anuliuojamojo) laikinojo akcininko pažymėjimo jis išduotas. Anuliuotasis laikinasis akcininko pažymėjimas 3 metus nuo anuliavimo dienos laikomas privatizuotoje įmonėje (akcinėje bendrovėje) kaip griežtos apskaitos dokumentas;

1.2. valstybei priklausančių akcijų turėtojai, išskyrus Lietuvos investicijų banką, šias akcijas (jų dalį) gali perduoti saugoti, parduoti ar kitaip perleisti kitiems fiziniams bei juridiniams asmenims tik gavę Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą;

1.3. investicinės akcinės bendrovės, įsigijusios įmonių akcijų už valstybės vienkartines išmokas ir kitas tikslines kompensacijas ar rublius, taip pat Lietuvos investicijų bankas, kuriam, kaip numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 23 d. nutarime Nr. 180 „Dėl įmonių, įstaigų ir organizacijų turto vertės bei investicinėse sąskaitose esančių lėšų indeksavimo ir gyventojų indėlių“ (Žin., 1992, Nr. 16-438; Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. balandžio 14 d. nutarimo Nr. 265 „Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų dalinio pakeitimo ir papildymo“ redakcija), perduotos valstybei priklausančios privatizuotų įmonių akcijos, gali šias akcijas parduoti tik nustatytąja tvarka įsteigtuose Nacionaliniuose vertybinių popierių prekybos namuose.

2. Sudaryti šią Vertybinių popierių komisiją: A. Giržadas (komisijos pirmininkas), E. Leontjeva (komisijos pirmininko pavaduotoja), J. Niaura, S. Pečiulis, S. Vaitkevičius, V. Žukovskis.

Finansų ministerija turi skirti lėšų dviem etatiniams darbuotojams prie šios komisijos išlaikyti.

3. Pavesti Vertybinių popierių komisijai iki 1992 m. liepos 15 d. parengti ir pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei:

3.1. Vertybinių popierių komisijos bendruosius nuostatus;

3.2. pasiūlymus dėl Nacionalinių vertybinių popierių prekybos namų direktorių valdybos sudėties.

 

 

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas                               G. Vagnorius

______________