LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL TARPINSTITUCINĖS ĮVAIKINIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2009 m. rugsėjo 24 d. Nr. A1-593

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Įvaikinimo apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 10 d. nutarimu Nr. 1422 (Žin., 2002, Nr. 90-3856; 2009, Nr. 62-2486), 44 punktą:

1. S u d a r a u šios sudėties Tarpinstitucinę įvaikinimo komisiją:

Daina Urbonaitienė – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos, vaikų ir jaunimo departamento Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja (komisijos pirmininkė);

Ričardas Černiauskas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos, vaikų ir jaunimo departamento Vaikų ir jaunimo skyriaus vyriausiasis specialistas;

Irma Čižienė – Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro direktorė;

Audrius Natkevičius – Labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ nacionalinis direktorius;

Milda Tabarienė – Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento Šeimos sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė.

2. T v i r t i n u Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos darbo reglamentą (pridedama).

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras             Donatas Jankauskas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2009 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. A1-593

 

TARPINSTITUCINĖS ĮVAIKINIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos (toliau – Komisija) funkcijas, teises ir pareigas bei darbo organizavimą.

2. Komisijos veiklos tikslas – padėti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) užtikrinti geriausius vaiko interesus sprendžiant klausimą dėl vaiko siūlymo tarptautiniam įvaikinimui.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais, kitais teisės aktais, šiuo Reglamentu.

4. Komisijos nariams už darbą Komisijoje nemokama.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJA

 

6. Siekdama įgyvendinti užsibrėžtą tikslą, Komisija vykdo šią funkciją – teikia rekomendacijas Tarnybai sprendžiant klausimą dėl vaiko siūlymo tarptautiniam įvaikinimui, kai per 6 mėnesius nuo jų įrašymo į Galimų įvaikinti vaikų sąrašą negauta Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių Lietuvos Respublikoje, prašymų įvaikinti arba globoti (rūpinti) šiuos vaikus.

III. KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

7. Komisija, vykdydama jai pavestą funkciją, turi teisę:

7.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, vaikų globėjų (rūpintojų) informaciją, reikalingą Komisijos funkcijai vykdyti;

7.2. kviesti į savo posėdžius valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus, neįeinančius į Komisijos sudėtį, vaikų globėjus (rūpintojus).

8. Pradėdami darbą, Komisijos nariai privalo pasirašyti:

8.1. konfidencialumo pasižadėjimą dėl įvaikinimo informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo;

8.2. nešališkumo deklaraciją dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo.

9. Komisijos nariai už konfidencialumo pasižadėjime ir nešališkumo deklaracijoje nustatytų elgesio normų pažeidimus atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

10. Komisijos darbo forma yra posėdžiai.

11. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko įgaliotas kitas Komisijos narys.

12. Dokumentus Komisijos posėdžiui teikia ir Komisijos sekretoriaus funkcijas vykdo Tarnybos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas.

13. Komisijos pirmininkas:

13.1. Tarnybai iniciavus, šaukia Komisijos posėdžius;

13.2. pirmininkauja Komisijos posėdžiams;

13.3. pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos darbu.

14. Komisijos sekretorius:

14.1. likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki Komisijos posėdžio, praneša Komisijos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems asmenims apie Komisijos posėdžio laiką ir vietą;

14.2. rašo Komisijos posėdžių protokolus;

14.3. tvarko dokumentus, susijusius su Komisijos darbu, kaupia ir sistemina surinktą medžiagą;

14.4. vykdo kitus Komisijos pirmininko nurodymus.

15. Komisijos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

16. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių.

17. Komisija posėdžio metu vertina pateiktus dokumentus, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, nepriklausomų ekspertų, neįeinančių į Komisijos sudėtį, vaikų globėjų (rūpintojų) paaiškinimus, jeigu jie dalyvauja Komisijos posėdyje.

18. Komisija priima rekomendacijas atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Pasiskirsčius balsams po lygiai, sprendžiamojo balso teisę turi Komisijos pirmininkas (jo nesant – Komisijos pirmininko įgaliotas kitas Komisijos narys). Jeigu Komisijos narys nesutinka su rekomendacija ir balsuoja prieš, jo atskiroji nuomonė jo prašymu įrašoma Komisijos posėdžio protokole.

19. Komisijos rekomendacijos įforminamos Komisijos posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas (jo nesant – Komisijos pirmininko įgaliotas kitas Komisijos narys) ir Komisijos sekretorius. Komisijos posėdžių protokoluose išdėstomi Komisijos priimtų rekomendacijų motyvai. Komisijos posėdžio protokolas pasirašomas ne vėliau kaip per 4 darbo dienas po Komisijos posėdžio.

20. Komisijos posėdžių protokolai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų pasirašymo dienos turi būti išsiunčiami Komisijos nariams, o prireikus – ir kitiems asmenims.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Komisijos priimtos rekomendacijos Tarnybai yra patariamojo, rekomendacinio pobūdžio.

22. Komisiją techniškai aptarnauja Tarnyba.

_________________