LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL INFORMACIJOS APIE UPIŲ BASEINŲ RAJONUS TEIKIMO VISUOMENEI, VANDENS NAUDOTOJAMS IR KITIEMS SUINTERESUOTIEMS ASMENIMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2010 m. balandžio 1 d. Nr. D1-265
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vandens įstatymo (Žin., 1997, Nr. 104-2615; 2003, Nr. 36-1544; 2009, Nr. 154-6955) 29 straipsniu ir atsižvelgdamas į 2000 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2000/60/EB, nustatančios Bendrijos veiksmų vandens politikos srityje pagrindus (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 5 tomas, p. 275), 14 straipsnį,
t v i r t i n u Informacijos apie upių baseinų rajonus teikimo visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos aplinkos ministro
2010 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. D1-265
informacijos apie upių baseinų rajonus teikimo visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Informacijos apie upių baseinų rajonus teikimo visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims tvarkos aprašo (toliau – Tvarkos aprašas) tikslas – užtikrinti visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims galimybes gauti informaciją apie Lietuvos Respublikos vandens įstatymo (Žin., 1997, Nr. 104-2615; 2003, Nr. 36-1544) įgyvendinimą, taip pat aktyviai prisidėti prie upių baseinų rajonų valdymo planų rengimo, peržiūrėjimo ir atnaujinimo.
2. Tvarkos aprašas taikomas Aplinkos ministerijos paskirtai institucijai, atsakingai už upių baseinų rajonų ar jų dalių, esančių Lietuvos Respublikos teritorijoje, administravimą vandensaugos tikslams pasiekti (toliau – Įgaliotoji institucija), ir kitoms institucijoms, turinčioms informacijos apie upių baseinų rajonus.
3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
Suinteresuotieji asmenys – juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie dėl savo vykdomos veiklos gali būti suinteresuoti teikti pasiūlymus dėl upių baseinų rajonų valdymo plano rengimo ir įgyvendinimo.
Upių baseinų rajono valdymo planas (toliau – UBRVP) – kiekvienam upių baseinų rajonui ar jo daliai, esančiai Lietuvos Respublikos teritorijoje, Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka rengiamas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės tvirtinamas dokumentas, kuriame nustatomi vandensaugos tikslai ir jiems pasiekti numatytų priemonių programų įgyvendinimo proceso valdymo principai.
Vandens naudotojai – ši sąvoka suprantama taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos vandens įstatymo 6 straipsnyje.
Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos vandens įstatymo 3 straipsnyje.
II. INFORMACIJA, KURIĄ PRIVALOMA TEIKTI
4. Įgaliotoji institucija turi parengti ir išleisti informacinius leidinius, paskelbti savo interneto tinklalapyje arba kitaip viešai pateikti visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims šią informaciją:
4.1. UBRVP rengėjų pavadinimus ir adresus (buveines), UBRVP rengimo tvarkaraštį ir informaciją apie tai, kaip UBRVP projektai bus aptarti su visuomene, vandens naudotojais ir kitais suinteresuotais asmenimis;
5. Visuomenės, vandens naudotojų ar kitų suinteresuotų asmenų prašymu Įgaliotoji institucija ir kitos institucijos, prisidedančios prie UBRVP projekto rengimo ir turinčios informacijos apie upių baseinų rajonus, turi sudaryti jiems galimybę susipažinti su pirminiais dokumentais ir informacija, kuria buvo naudotasi rengiant UBRVP projektą, taip pat su informacija apie priemonių programas ir monitoringo duomenis.
III. INFORMACIJOS PATEIKIMO TERMINAI
6. Įgaliotoji institucija informaciją visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims skelbia šiais terminais:
6.1. Tvarkos aprašo 4.1 punkte nurodytą informaciją ir informaciją apie 4.4 punkte nurodytą instituciją – ne vėliau kaip likus 3 metams iki UBRVP įsigaliojimo;
6.2. Tvarkos aprašo 4.2 punkte nurodytą informaciją ir informaciją apie 4.4 punkte nurodytą instituciją – ne vėliau kaip likus 2 metams iki UBRVP įsigaliojimo;
7. Visuomenės, vandens naudotojų ir kitų suinteresuotų asmenų pastaboms ir pasiūlymams dėl 4.1–4.3 punktuose nurodytos informacijos pateikti turi būti skirta ne mažiau kaip 6 mėnesiai.
8. Įgaliotoji institucija turi išnagrinėti gautas visuomenės, vandens naudotojų ir kitų suinteresuotų asmenų pastabas ir pasiūlymus, įvertinti jų pagrįstumą ir patikslinti 4.1–4.3 punktuose nurodytą informaciją arba parengti argumentuotą išvadą dėl pastabų ir pasiūlymų neįvertinimo priežasčių.
9. Įgaliotoji institucija ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo visuomenės, vandens naudotojų ir kitų suinteresuotų asmenų pastabų ar pasiūlymų dėl 4.1–4.3 punktuose nurodytos informacijos gavimo dienos turi raštu arba tokia forma, kokia buvo kreiptasi, pateikti visuomenės atstovams, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims motyvuotą atsakymą dėl jų atsiųstų pastabų ar pasiūlymų įvertinimo. Atsakymas gali būti nepateikiamas tik tuomet, kai siuntėjas nenurodo savo vardo, pavardės (pavadinimo) ir adreso (buveinės).
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
10. Tvarkos aprašo 4–9 punktuose nustatytų reikalavimų taip pat turi būti laikomasi persvarstant ir atnaujinant UBRVP.
11. Kita informacija apie upių baseinų rajonus visuomenei, vandens naudotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims teikiama vadovaujantis Informacijos apie aplinką Lietuvos Respublikoje teikimo visuomenei tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 22 d. nutarimu Nr. 1175 (Žin., 1999, Nr. 90-2660; 2005, Nr. 26-831).